Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167) King Unique válasza gyulank (#164) üzenetére


King Unique
titán

Ha W10 ISO-t akarsz pendrive-ra írni, akkor adott az MCT és a 21H1 verzió használata ami Secure Boot kompatibilis, nem Insider Preview verziókkal kellene vesződni, hacsak esetleg nem célirányosan az utóbbi használata a cél.
Ha az előzetes W11 ISO-t (21996.1) akarod pendrive-ra írni, akkor továbbra is adott a Rufus, annál a GPT-UEFI séma használata UEFI-s telepítéshez és bootoláshoz, ahol a program a 21996.1 ISO esetén (< 4 GB install.wim) FAT32-re formázza a pendrive-ot és nem UEFI-NTFS beállítást használ, tehát a Secure Boot kompatibilitás is oké lesz. Vagy másik lehetőség felcsatolni a fájlkezelőben a W11 ISO-t, majd a tartalmát a fájlkezelőben 1:1-ben a FAT32-re / NTFS-re (ha támogatja az UEFI firmware) formázott pendrive-ra másolni és ennyi, lehet utána bootolni erről UEFI módban, bekapcsolt Secure Boot mellett.

"Én még ott tartok, hogy mindenféle beállítás kell a partícióra, meg úgy másolni, hogy a boot szektor ugyanott legyen"

Nem, nem kell, legalábbis UEFI bootoláshoz és telepítéshez eleve nem, max. Legacy/CSM esetén kellhet aktív partíció vagy boot code (bootsect /nt60 P: /mbr) a pendrive-ra, ennyi.

(#166) Doky586:
Tudtommal 1 microsoftos verzió van/volt abból, a W7 és W10 alapút, azok telepítésvezérlőjét használót egy fórumtag készítette itt utólag azoknak, akiknél az eredeti elhasalt a követelmények hiánya miatt, lásd a már linkelt esetet a másik topikból. Az eredeti W11 és a módosított W10 alapú W11 dev ISO UEFI és Secure Boot kompatibilis, azokat próbáltam, a W7-essel viszont nem vesződtem, de az utóbbinál sanszos lehet a Secure Boot inkompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.