Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49828) imibogyo válasza OC (#49827) üzenetére


imibogyo
veterán

IDLE VÍZhőmérsékleten kívül miről írtam még az előbb? A többi proci adat, mind LOAD, a inkelt kép is LOAD. Engem nem érdekel, hogy mennyin megy a procim idle-ben, de ha már idle-ben megy, akkor ahhoz elég magas a 35-40 fokos víz, erről volt szó. :K

Önmagában nem érdekel, hogy hány fokos ha jól lehűt mindent amit kell, csak az arányok miatt aggódom egy picit, mert nehezen hiszem el az értékeket az előző 2600k-s rendszerhez hasonlítva. Valami szerintem rosszul mér a mostani rendszerben (sajnos vízhőfokmerőm jelenleg csak egy van, tehát azt nem tudom ellenőrizni. :U

A proci hőmérsékletek mérését csak azért említettem, mert
- egy: szerintem érdekesen mér az X6,
- kettő: látszólag normális hőfokokat kapok relatíve magas vízhőfok mellett.

A 2600k-s gépem után, amiben csak egy passzív quad volt a 2600k-ra téve, kicsit meglepődtem a majd 10 fok plusz IDLE vízhőmérsékleten az Inteles 29-32-vel szemben, a jóval nagyobb radiátor ellenére. Nem halok bele, ha akár 45-50 fokos is lenne a víz (amit kétlek), ha a processzor mindemellett ténylegesen 55-65 fok körül mozog LOAD alatt passzívan. De csak akkor, ha ezek az értékek helyesek.

Furcsállom, hogy a 2600k LOAD alatt 36-40 fokos víz mellett volt 55-60 fokos, pedig ez ugye egy hűvösebb, kevesebbet evő proci, mint a mostanim, ráadásul egy Swiftech Apogee XT rev2. volt rajta. Az X6 ezzel szemben IDLE is felviszi a vizet 35-37 fokra, mégis 40 perc prime95 után azt írja a szenzora, hogy 60 fokon megy a processzor egy Tody56 blokkal (miközben a víznek szerintem már simán 40-45 fok körül kéne lennie, kiindulva az idle adatokból, LOAD vízhőmérsékletet sajnos tegnap nem néztem meg, ma pótlom majd).

Nekem ez a fura. Hogy lehet, hogy egy kevesebbet evő, modernebb processzor ~20-25 fok különbséget produkál a vízzel szemben egy quad radival. Míg egy ugyan "kazán", de 9x120-as radiátorral megtámogatott és tuning nélküli X6 csak ~15-20 fokot tud a vízzel szemben. Vagy a víz hőmérséklete magas, vagy a processzoré alacsony, vagy én vagyok helikopter. :D

De estére mondok biztos LOAD vízhőfokot is, akkor jobban fog látszódni az arány. Csak azért merült fel bennem, ez a "lehet nem túl jó a rendszerem" dolog, mert még nincs kánikula mégis majd 40 fok körül van a VÍZ terhelés nélkül.

Amúgy olvastam még anno azt a cikket, de nem tudnék rá egyértelműen válaszolni. Mindegyikből egy pici motiváció van, de általában talán a hang legfontosabb és a barkácsolás (ezért is passzív a rendszer). A cikkhez kapcsolódva azért lett nekem mégis 18-as DDC például, mert ezt találtam az apróban jó árban, és mivel később esélyes még egy darab Nova 1080, hogy a VGA is passzívan menjen, igy gondoltam hosszútávon jobb egy erősebb pumpa a nagy rendszerhez, mint egy gyenge amit cserélhetek majd. Tehát például én egyáltalán nem a "számok" miatt vettem ilyen erős pumpát. Nincs is áramlásmérőm, nem is lesz. :N

És köszönöm, hogy okítasz. Holtig tanul az ember. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.