Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#4053) kymco válasza rarri (#4043) üzenetére


kymco
veterán

A nőket nem tartom primitíveknek, nem vagyok hím soviniszta. De azok az emberek, akik a terhességmegszakítás mellett döntenek döntő többségében elkerülhették volna a teherbeesést.... És meg lehet nézni az okokat, hogy miért nem. És kiderül, hogy nemtörődömség, figyelmetlenség, trehányság, vakmerőség, következetlenség, spórolás stb...
okok vezetnek oda, hogy egy magzat életéről kelljen dönteni. És itt nem csak a nőkről van szó, mert ebben sárosak a férfiak is...
És bizonyos aspektusból a mérlegelés hiányát lehet primitívségnek is nevezni... de természetesen ez csak általánosítás, konkrét esetek eltérhetnek ettől...

A szülők is primitívnek tekinthetők, ha kimerül a felvilágosítás a tények ismertetésében, mert alapvetően ennél sokkal többről van szó. A gyerek és a szülő kapcsolatáról, amit pedig nem lehet kipipálni, hogy megvolt... sőt ezen túlmegyek... saját példán keresztül minta adáasról, ahol nem az a cél, hogy kívülről olyan szabályokat helyezzünk a gyerekünkre, amit mi sem tartunk meg, hanem olyan "elvárással" lenni felé, amiben mi is élünk... nos ez a nehezebb...
Egy drogprevenciós előadáson hallottam egy előadótól, hogy a gyereked elé ne olyan elvárásokat állíts, amit elérve "minta" gyerekké-felnőtté válhat, hanem te légy olyan "minta" felnőtt, amilyenné szeretnéd, hogy a gyereked váljon.... és ez akkor jó ha te magad hiteles vagy és jól érzed magad a bőrödben...
Nos én ennyire komplexen kezelném a dolgokat, és aki megragad a negyedórás felvilágosításnál és pipa, az szvsz primitíven áll hozzá a gyermeke jövőjéhez.....

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.