Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18795) llll válasza kymco (#18784) üzenetére


llll
senior tag

"Az ember bárhogyan is próbálkozik, képtelen Isten mellett élni."
na amit ezzel kapcs írtál le, abban viszont maximálisan egyetértek megint
...ezért is lennék rá kíváncsi, hogy abban a bizonyos beígért új világban ez a probléma vajon hogyan lesz áthidalva?

"A bennünk jelenlévő bűnt nem lehet kultusszal, törvénnyel, szép szavakkal elfedni. Ebből az állapotból csak az szabadít meg, ha valaki magára vállalja, elszenvedi helyettünk a büntetést, és így szabaddá lehetünk....Ha nincs nagypéntek, akkor nincs megváltás, akkor mi magunknak kell felelni az Isten ellen való lázadásunkért."
és az áldozat mit változtat azon, hogy ettől mi még továbbra is ugyanúgy képtelenek vagyunk "istennel együtt élni"?
vagy úgy érted, hogy az áldozat után már nyugodtan tovább hibázgathatunk, tökéletlenkedhetünk?
mert akkor ez megint elég felemás megoldás lenne isten részéről
(ahelyett ugye, hogy simán beismerné, hogy tényleg kudarcot vallott velünk és satanaelnek van igaza:) )

"Ezért Jézus halála nem Jézus veresége"
persze hogy nem, nem is ezt akartam mondani én sem
sztem is a halála pillanatában veszített a sánta
(mert ugye Jézusnál nem volt több dobása, sikerül bukta nélkül leélnie az életét)
sztem Mel Gibson is ezért vette bele a passióba azt a jelenetet, amikor felüvöltött Jézus halálakor

"Jézus maga mondta, hogy "Én és az Atya egyek vagyunk". "
igen
meg azt is, hogy aki őt látta az az atyát látta
de ezzel slussz
tehát van össz-vissz ez a 2 - sztem félreértelmezett - kijelentése és ezekkel szemben azok, mik szerint az atya nagyobb nála, nem magától jött, hanem az atya küldte, hozzá tér majd vissza, hozzá imádkozott, mi is az atyától kérjünk, csak Jézus nevében, csak az ő üzenetét tolmácsolja, meg az atya mindent alárendel majd neki (nyilvánvalóan önmagát kivéve!! - ezt nem én mondom, hanem asszem Pál), aztán ha eljön az ideje ő majd vissza is adja neki ezt a tejhatalmat
vagy ezeket hogyan értelmezed annak a fényében, ha Jézus=atya?
(mert sztem az az "egyek vagyunk", meg az "engem látott, őt látta" inkább vhogy úgy értendő, hogy "egyformán látjuk a dolgokat", "egyformán gondolkozunk", meg amikor Jézus fog ítélkezni az pont olyan lesz MINTHA az atya ítélkezne)

"ezt zsidó ember csak Isten előtt tehette"
ugyan miért?
van ilyen parancs a bibliában?
mert éppenséggel lehet, de én csak olyanról tudok, hogy idegen istenek és bálványok előtt nem hajbókolhatnak
amikor az angyal, mint "szolgatársa" felállította Jánost(?) nekem az sem 1 határozott parancs végrehajtásának tűnt, inkább csak gesztusnak

"Mikor Istennel tették egyenlővé a tanítványok"
akkor sztem tévedtek
Jézus meg emlékeim szerint nem nagyon javítgatta az emberek tévedéseit
hanem csak simán megmondta a tutit

"De olyan személynek kellett a bűneinket magára venni, aki tökéletesen olyan, mint mi.... egy embernek, az emberek bűnét.
igen
erre kérdeztem, hogy miért is?
mert isten lefektette ezt a szabályt?
(...vagy netán vannak még neki is fölötte álló szabályok??
nyilván nem lehetnének)
tehát ennyi erővel lefektethette volna azt is, hogy elég lesz részünkről 1 őszinte bocsánatkérés is
és nem kellene senkinek kínhalált halnia
(tényleg:
miért is követel meg EMBERÁLDOZATOT??:) )

"Bűntelen pedig csak Isten lehet. Még a mennyei teremtmények sem tökéletesek"
dehogynem
pont ezt akartam mondani, hogy a teremtményei is bűntelenek/tökéletesek mindaddig, amíg nem lázadnak
mondjuk a helyükön maradó angyalokkal ugyan mi a baj??
vagy ádámékban mi kivetnivaló volt a lázadásukig?
még a sátánt is tökéletesnek teremtette isten...vagy te másképp gondolod?? ;]

"köszi az ilyen jogot
Egy olyan társadalmi rendszerben, ahol a társadalom alapja az Isten hite, ott, ez nagyon komoly bűnnek számít... de megint elszakadsz a kortól. A környező népek ennél sokkal cifrábbakat tettek"

itt most inkább azt húznám alá, hogy ISTEN nem adott ilyen parancsot

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.