Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18775) kymco válasza meridaharcos (#18772) üzenetére


kymco
veterán

Recsk kapcsán ha nem is közvetlen családtag kapcsán, de érintett vagyok én is.
Ha Recskről van szó, akkor talán a kommunizmus áldozatainak emléknapja lehet az emlékezése (febr. 25.).
Nem homogén csoportból kerültek ki az áldozatok Recsknél. Itt inkább azok voltak, akik valamilyen módon a kommunista diktatúra kerékkötői voltak, vagy káder helyeket foglaltak el pld a közigazgatásban.
Pont a teljesség érdekében lett anno ez az ünnep bevezetve, mert nem csak a zsidó áldozatok szenvedtek a XX. században.
Én azt gondolom, hogy nem szabad súlytalanítani a zsidó holokausztot csak azért, mert van más szörnyűség a világon. A megemlékezés ténye alapvetően rajtunk múlik. A zsidóság számára, és a zsidók közvetlen környezete számára a holokauszt fontos, ezért komolyan veszik a megemlékezést. Ennek vannak általános társadalmi vetületei, és jónak tartom, hogy a társadalom alapvetően fontosnak tartja származástól függetlenül.
De hogy miről emlékezünk még, az a mi felelősségünk, a társadalom felelőssége. Vsz nem hatja meg sajnos a magyar embereket az örmények tragédiája, és a hutuk és tuszik élet-halál harca.
De tudomásul kell venni, hogy ezt nem a nagy okosok felejtik el fontosnak tartani, hanem maga a társadalom. Emlékszem, a kommunizmus áldozatainak emléknapja is komolya viták kereszttüzében született meg....
Ha meg akarsz valamiről emlékezni, akkor neked is kell ezért tenni, mert te is a társadalom része vagy....

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.