Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17559) llll válasza Noddy (#17558) üzenetére


llll
senior tag

"Ha valaki a kézeltöréssel akarja a gyerekét szobatisztaságra tanítani az ő dolga, másnak semmi köze hozzá az ő gyereke..."
vhol elszomorít ha ezt tényleg így gondolod
és feltételezem, hogy az isteni "példamutatást" követve gondolod így
szerencsére legalább a "gyarló" emberi törvények megpróbálnak már fellépni ez ellen, ha isten nem is
(...vagy ez így már túlságosan hatásvadász volt?:) )

"Mert az igazi megoldás nem a testi bajok megoldása (a gyilkosok megrendszabályozása) hanem a lelki változás."
hát azért a semminél a testi bajaim megoldása is több lenne
de egye fene, felőlem lelki változás előidézésével is megakadályozhatná az ehhez hasonló gyilkosságokat

"Hiába kényszeríted a rossz embert, csak rossz marad"
az áldozatai viszont megmenekülnének
hol van ebben a jelenlegi elrendezésben az ő szabad akaratuk tiszteletben tartása?
(mert nyilván nem akarnának 1 brutális gyilkosság áldozatává válni)
a beígért kárpótlásukban?
kérdeztem volt, hogy téged ez mennyire vigasztalna jelen pillanatban, ha a te gyereked lenne az áldozat?
és 1 kis hab a tortára:
jelen elrendezésben mi van akkor, ha mondjuk 1 brutális gyilkos lesz brutális gyilkosság áldozata?
ő kap kárpótlást?
mert talán úgy lenne igazságos, ha ő is megkapná azt is
(persze a büntetésével együtt)

"Vagy ha kiderül, hogy a gyerek felnövekedve tömeggyilkos lesz akkor még sok is a 3...?"
igen, ez is 1 érdekes elvi lehetőség
és hogy ne hagyjam válasz nélkül: valóban alapvetően változtatna a leányzó fekvésén...
de gondolom azt te sem feltételezed, hogy mondjuk minden egyes meggyilkolt gyerek tömeggyilkos lett volna, ha felnő

"Az evangélium hírdetése, Jézus áldozata az ember megváltása, sőt a 10 parancsolat szerintem elég preventív."
szted
oké
és ha mondjuk az áldozatokat kérdeznénk meg erről?
vagy a túlélő hozzátartozóikat?

"Tehát azt mondod, hogy mivel az ember gyáva vagy mert nincs hatalom a kezében attól "jobb" mintha ezek rendelkezésre állnak és megtudja valósítani a szíve vágyát? (indulatból gyilkolni például...)"
mmm....hát igen
ilyen az, amikor a fagyi visszanyal:)
a "komoly" válaszom pedig az, hogy az én elrendezésemben eleve nem fajulhatnának idáig a dolgok
és slussz

"Tehát legyilkolni embereket az normális szerinted."
isten is teszi, tehát annak "kell" lennie...
(de persze hogy nem
akkor megoldásként pedig megint csak ott az én modellem)

"Ugyan azt követi amit te akarsz csinálni...
Te nem adsz esélyt arra, hogy valaki megbánhassa azt amit tett"

akkor nem figyeltél
az én elrendezésemben biza végtelen ideig ott lenne a lehetőség mindenki előtt, hogy akárhányszor megbánva a bűneit "visszakéredzkedhessen" azokba a kis univerzumokba, amikből a tulajdonosuk kizárta őket
ők pedig újra beengedhetnék ezeket és persze újra ki is zárhatnák
akárhányszor, akármeddig
tehát egyáltalán nem "hiányzik a megbocsátás" az én repertoáromból sem
mi több:
az enyém helyett azoknak a kezében lenne ez is, akik ellen elkövették azt az adott megbocsátandó bűnt

"A "pozitív irigység" az a többre vágyás esetlegesen, de ott az ember nem máséra néz..."
hanem mire?
mi másból fakadhatna annak a vminek a birtoklási vágya?

"Jézus a szenvedésével nem "szolgált" a hatalomért cserébe. Nem azért lett a menny és föld ura mert szenvedett."
sztem se, úgyhogy megint egye fene: ezt az elvi lehetőséget hagyhatjuk is:)

"És az öreg Mózes mégse értetlenkedett..."
nem is akart lenni a mondandóm
hanem az, hogy vajon Jézussal mi történt volna, ha ő is csak egyszer is elfelejtette volna nem istennek tulajdonítani az elért eredményeit...?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.