Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#1557) luciferc válasza Borosz (#1554) üzenetére


luciferc
őstag

szerintem szó nem volt még idézőjeles sértegetésről sem a részedről, egyszerűen arról van szó, hogy mint mostmár te is látod, ez nem a keresztény értékrendel, hanem keresztény értékrenddel is foglalkozó topik, és mint ilyen szükségszerűen valamiféle vitát tartalmaz. persze igazából nem lehet vita, ezt én is látom, hiszen a hit az hit, de a hittel kapcsolatban lehet érdekes, akár még első hallásra a hívő számára is elgondolkodtató kérdeseket feltenni, amire többféle válasz érkezhet a különböző hitű emberektől, és ebből akár valami vita féle is kialakulhat. egy ilyen környezetben a keresztények által képviselt kizárólagosság gyakran kontraproduktívnak hat (és az is), főleg ha a megfogalmazás olyan, mint a tied. azok tényleg jobban illenek egy keresztény értékrend topikba, de szerintem itt is találsz olyan témát, amihez hitedtől nem elszakadva tudsz hozzászólni, és mégsem érzi majd azt senki, hogy na, megmondtad a frankót, a többiek mind hülyeséget beszélnek, mert az az igaz, amit te írtál.

ui: amúgy itt mindenki egyet hajt,nem nagyon közeledhetnek az álláspontok, legfeljebb olyan területeken, ami nem a színtiszta hit, vagy vallás, csak azokhoz szorosan kapcsolódik (kapcsolódhat)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.