Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) #81556480 válasza molvany (#2900) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez a probléma.
Rohadtul nem egyszerű a te verziód, én rajta vagyok azóta is.

Az a gond hogy küldhetném neked már holnap a csomagot. De akkor nekem kell érted vállalni a felelősséget.

(#2902) molvany válasza #81556480 (#2901) üzenetére


molvany
senior tag

Irtam privit.

WhatsApp :+491737182060

(#2903) sepsi0 válasza molvany (#2902) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nálam is ez volt! Nekem is csoportos beszedés kellett volna amit alá is írtam nekik. Mivel az aláírásomat nem fogatta el a bank mert "nem egyezett" az aláírás mintámmal vissza dobta a bank. ;]
Ezután felhívtam a upct hogy baj van.......
Azóta is (1,5 éve) dijneten regisztrálva saját bankomon keresztűl fizetem (nem dijneten keresztűl) a havidijat 15-i fizetési határidővel.....
Ennyit a upc okoskodásáról......

Ha kell nekik a pénz akkor úgy is megengednek mindent. A csoportos beszedés szerintük nekik biztosíték hogy fizetni fog az ügyfél.....
Ha lenne csoportos beszedésem ami nincs bármikor törölhetem a banki (otp) honlapomon keresztűl.... ez is egy opció részedre. :K

[ Szerkesztve ]

(#2904) molvany válasza sepsi0 (#2903) üzenetére


molvany
senior tag

Helló,

Maradjunk abban, hogy a Magyar Banki rendszer egy katasztrófa.
Ezzel nem az UPC - t mentem ( az ö saruk sem sekély ). :K

Németországban élek, itt az ilyen ismeretlen.
Csak egy példa:
kb. 2 hónapja a Mediamarktban vettem egy 60" - os Samsung TV - t ( részletre ).
Egy ideje totál kamatmentesen lehet vásárolni náluk.
A Mediamarktban az " erre szakosodott eladó " kitöltötte a formulárt az adataimmal
( az árú adataival, kölcsön hossza, stb ). Ezt ott azonnal online küldte a Banknak, amelyikkel
szerzödésben állnak ( és ez még nem is az én Bankom ).
5 ( ÖT ) perc múlva kapta az illetö a jóváhagyást a kölcsön igénylésemre.
Egy fontos részlet : A papírokat csak ezek után írtam alá.
Innentöl, ha nem tévedek ( beleszámítva a Mediamarkt raktárnál való árúkiadási idöt is ) 15 percel késöbb
az autómban volt a TV - és kocsikáztam vele haza.

Mind ez csak az " aláírás egyezik - nem egyezik " - re :K

WhatsApp :+491737182060

(#2905) Laca0 válasza molvany (#2904) üzenetére


Laca0
addikt

Soká fogunk még felnőni a rothadó kapitalizmushoz...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2906) sepsi0 válasza molvany (#2904) üzenetére


sepsi0
őstag

Én is most vettem így tvt és nekem az öt perc kb. 30mp volt, mert jó adós vagyok.

Viszont nem érted a lényeget....
Ha megbízást adsz a upcnek csoportos beszedésre akkor az ALÁÍRT formanyomtatványt a upc beküldi a bankodnak, ahol le kellett adnod egy aláírás mintát, amit összehasonlítanak és ha nem stimmel a upc papíron szereplő az általad a bankban leadott aláírással akkor a bank NEM ENGEDÉLYEZI a csoportos beszedést!!!!

Én ezzel arra utaltam, hogy írd alá a upcnek a papírját "nem egyező módon" mint ahogy a bankodnál szerepel és a bankod úgysem fogadja el a csoportos beszedést, ilyenkor a bank a upc papírját kipostázza a címedre és megkér ha valós a "beszedés" akkor fáradj be a bankba személyesen aláírni!

Tehát aláírsz - nemfogad el bank - te meg fizetsz a upcnek ahogy akarsz........
Remélem érthető voltam!

A bankrendszer meg szerintem nem fikázando mert én pl. mindent tudok a neten keresztül intézni, kivéve csak akkor kell bemennem ha új jelszó kell a netbankhoz........

Szerintem Németben sem kolbászból van a kerítés, akinek meg nem jó itthon unióban sok a lehetőség.....

[ Szerkesztve ]

(#2907) molvany válasza sepsi0 (#2906) üzenetére


molvany
senior tag

Helló,

1. Kösz a Tippet. Ha rá kerül a sor, eszembe fog jutni :K

2. A Magyar Bankrendszer :DD
Ha a Bankrendszer nem olyan lenne amilyen, sok embernem még lenne tetö a feje felett.
A részletekbe ne menjünk bele, ez a topik nem erröl szól :N

3. Egy utolsó szó a " Bankomról " ( szerintem mindegyik hasonló ).
A Fiam próbára tett Németben a saját számlájáról az én Magyar számlámra.
Szerencsére csak 10 eurót.
Annak rendje és módja szerint, EU - n belüli utalás, BIC és SWIFT kódok megadása.
Németböl elment a 10 euró, bármilyen Banki költség nélkül.
Megérkezett a Magyar számlámra: 2933 ft ( szép váltóösszeg ).
Ebböl a Bankom, Banki Költség címen lefogott 2000 ft - ot. :DD

Történet vége :C

WhatsApp :+491737182060

(#2908) szgaborsz


szgaborsz
tag

Segítséget szeretnék kérni, mert totál elakadtam.
Eddig a upc direct-et set top boxal használtam, de direkt kártyát és modul szerettem volna. Nosza, upc-nél vettem directkártyát, satsystemnél irdeto modult, összeraktam és indult a csatornakeresés a samu E6500-as plazmán. A tévén a műholdat a thor-ra állítottam, és talált kb. 500 csatornát. Aztán jött a csalódás, váltom a csatornákat és ilyen hibaüzeneteket kapok:
- E18-4 ezen a helyen nem érhető el csatorna
- kódolt adás
- a szolgáltatás nem elérhető

Na, gondoltam a upc nem aktiválta a directkártyát... az elmúlt két napban már háromszor aktiváltattam, de semmi nem változott.

Mit csinálok rosszul? A tévén nem állítok be valamit jól, vagy a directkártya nem aktív?

Köszönöm a válaszokat.

(#2909) #81556480 válasza szgaborsz (#2908) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ha anincs aktiválva attól még a free satos csatornáknak jönniük kell.

A vége felé ilyen román nyelvű zenecsatorna stb..

- E18-4 ezen a helyen nem érhető el csatorna

biztos hogy ezt írja ?

(#2910) szgaborsz válasza #81556480 (#2909) üzenetére


szgaborsz
tag

Néhány román csatornát láttunk, azok bejöttek. Megnéztem a samun a jelerősséget, 50% volt, a jel minősége pedig 97%. Gondoltam az 50% kevés, ezért a koax csatlakozóját (ami a TV-be csatlakozik) szétszedtem és újrakötöttem. Na azóta a jel erőssége 0, a minősége 50%, a bithiba arány az egekben.

Igen, az egyik hibaüzenet biztos, hogy ez.

Tudtok esetleg egy jó szerelőt, aki Nagytarcsára kijönne és nem csak a TV hangolásához ért, hanem a kábel csatlakozókhoz is? :D

(#2911) #81556480 válasza szgaborsz (#2910) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát ha a szerelés óta 0 és előtte 50 volt akkor valamit rosszul csináltál.
Tudod hogy kell bekötni a csatlakozót?
Ha más csatorna bejön, valószinüleg nem küldtek vagy illesztő vagy aktiváló jelet. telefonálj be. Nekem is volt már ilyen 20 órán belül megoldották.

(#2912) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Humax HD beltérim van és tapasztaltam két érdekes jelenséget:

1. azon HD csatornáknál ahol elérhető angol nyelvű Dolby audio csatorna, ott automatikusan arra állítja magát, hiába állítom át sztereó magyarra, restart után elfelejti és beállítja újra angolra. Ha van magyar Dolby is, akkor nincs gond, azt adja "default"-ként. Beállításoknál az alapértelmezett hangsáv magyar, és a digitális audio kimenet többcsatornás (sztereo-ról állítottam át)

2. EPG-ben a Telenor-os (?) csatornákon norvég nyelvű az infó sáv, de gyakran a leírás is

Utóbbira olvastam pár olyan véleményt hogy ez ennyit tud, örüljünk hogy van ilyen egyáltalán :)

Előre is köszi a helpet!

Egyébként teljesen elégedett vagyok a kép és hangminőséggel :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2913) #81556480 válasza Motion_Blur (#2912) üzenetére


#81556480
törölt tag

nekem is Humax HD van.
És nincs ilyen gondom.

Csináltál már alapbeállítások visszaállítását?
menü kód 0000

(#2914) Laca0 válasza Motion_Blur (#2912) üzenetére


Laca0
addikt

Szia!
Át kell állítani a hangot a beállításokban többcsatornásról stereo-ra. Kevés adás van magyar többcsatornással.
Remélem, továbbra sem bántad meg a beköttetést! ;)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2915) Motion_Blur válasza Laca0 (#2914) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Éreztem hogy ez lesz a megoldás, köszi! :)

Természetesen nem bántam meg :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2916) bogabi válasza Motion_Blur (#2915) üzenetére


bogabi
senior tag

Az EPG-vel viszont nem tudsz csinálni semmit, az norvég marad ha megveszel akkor is. Egyetlen megoldás, hogy ha pl. a Paprika TV-n vagy (más magyar csati is jó - nem próbálgattam végig), és onnan indítod az EPG-t, akkor szépen magyarul el is lehet olvasni, mi lesz a Discovery Showcase HD-n :-) Aztán ha átváltasz a Showcase-re, akkor onnantól lehet gyakorolni a norvég nyelvet.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2917) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
Érdekelne,hogy lehet venni valami jelerősítőt UPC adáshoz? :F
Olyan érdekelne amit a box elé dugnék be.
Mert UPC előfizetők vagyunk és 4 tv megy róla. 90cm-es tányérunk van.
Ha vihar van akkor elmegy az adás, pl ha nagyobb eső van stb.
Mert mikor a szerelő annó bekötötte akkor azt mondta , hogy nem lehet megszakítani a kábelt azért kell olyan hosszú koax kábel ami a tükörtől a box-ig van. /tehát nem lehet toldani/

Előre is köszönöm :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2918) poli27 válasza Bálint85 (#2917) üzenetére


poli27
veterán

akkor jó okos szerelő lehetett, mert simán lehet toldani..... de valszeg ebből is látszik hogy nem értett hozzá, mert a tükör valszeg nincs jól beállítva,milyen a jelszint amúgy?Nekem 80cm Digis tányér van(ez volt ingyé a UPC-s eltört :D) fent,én magamnak állítottam be de ha kint tornádó van akkor is megy az adás szinte....

(#2919) Motion_Blur válasza Bálint85 (#2917) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is várom már az első komolyabb esőt/vihart :D

Nálam a jelerősség fix. 85%, a jelminőség 100%, illetve volt egy erősebben felhős délután akkor a HD csatornákon ugrált 90 és 100% között.

Minőségromlást egyébként hány % alatt lehet érzékelni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2920) poli27 válasza Motion_Blur (#2919) üzenetére


poli27
veterán

Tapasztalatom az hogy kb 40-50% még jó az alatt már elkezd szétesni nagyon a kép sok a hiba úgy már!

(#2921) Motion_Blur válasza poli27 (#2920) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2922) Bálint85 válasza poli27 (#2918) üzenetére


Bálint85
senior tag

nálunk pl : tegnap hatalmas eső volt és 20:50 -kor már nem volt adás kb 30min -ig még a vihar kisebb lett.
jelszint 70% jelminőség 77%

de tegnap nem néztem de 20 - 30% volt kb

ezért kérnék valami linket,hogy mégis milyen jelerősítőt ajánlotok

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2923) NyalokAA válasza Bálint85 (#2922) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Hány méterre van az antenna\fej a legtávolabbi beltéritől?

(#2924) Bálint85 válasza NyalokAA (#2923) üzenetére


Bálint85
senior tag

kb 30

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2925) NyalokAA válasza Bálint85 (#2924) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Még az olcsóbb kábelnek(60-80ft/m) se akkora a jelvesztesége , hogy 30-40 méterig gondott okozzon 50 m már a necces kategória szóval nálad vagy nincs belőve rendesen az antenna vagy a fej vacakolhat :/

(#2926) Bálint85 válasza NyalokAA (#2925) üzenetére


Bálint85
senior tag

lehet van 40 - 50m is.

még anno ilyet vettem, mondom nem kell a UPC feje,mert ez jobb ugyis. Megasat Quad LNB Diavolo
Aztán nem tudták beállítani rá a műholdat , elkezdik , hogy ez túl jó túl erősen veszi a jelet /valami 30 - 45 min szórakoztak vele/, aztán feltették az övükét.

most a jelszint 65%, jelminőség 77 - 78% :Y :W

Ha vennék egy jobb fejet és ha azt kicserélem akkor megint be kell állíttatni a műholdat? :F
milyet ajánlotok ami jó?
a UPC szerelői ingyen kijönnek megnézni, beállítani, a tányérat ha elmozdult?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2927) NyalokAA válasza Bálint85 (#2926) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Ha vennék egy jobb fejet és ha azt kicserélem akkor megint be kell állíttatni a műholdat?
-Nem kiveszed beteszed kész

a UPC szerelői ingyen kijönnek megnézni, beállítani, a tányérat ha elmozdult?
-1évig garanciás a javítás

(#2928) Bálint85 válasza NyalokAA (#2927) üzenetére


Bálint85
senior tag

1 év sajna már letelt. :W

melyiket ajánlod Quad fej: Négy beltéri egységhez.:

[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2929) _Norbi_ válasza Bálint85 (#2926) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

40-50m az sok azért nincs jel max 20 m a fej és beltéri között :)

(#2930) Bálint85 válasza _Norbi_ (#2929) üzenetére


Bálint85
senior tag

30m kb most nézem / az előbb másra gondoltam/ :B

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2931) #81556480 válasza poli27 (#2918) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ebből meg az látszik hogy mégis csak lehet hogy ő értett hozzá te meg nem.
Lehet toldani de senki sem szokta mert minden csatlakozásnál jelveszteség , minőségromlás van.
Megtehetnék a szerelők hogy a régi toldozgatott kábellel kötik be, de mi is mindig újat húzunk be, toldás nélkül.

Az is elő fordulhat hogy a telepítés óta a tányér elé nőtt egy fa :D

(#2932) _Norbi_ válasza Bálint85 (#2917) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

vegyél nagyobb /110cm/ antennát és jó lesz adás :)

(#2933) Bálint85 válasza #81556480 (#2931) üzenetére


Bálint85
senior tag

ha te ilyen műholdvevő szerelő vagy, telepítő akkor nekem talán tudnál segíteni.
melyiket ajánlanád?
4 tévéhez

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2934) _Norbi_ válasza szgaborsz (#2908) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

rosszul áll az antenna vagy a tv rosszul van behangolva

(#2935) _Norbi_ válasza sepsi0 (#2903) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nekem takarékbankom van és minden ok csoportos beszedéssel

(#2936) Bálint85 válasza NyalokAA (#2927) üzenetére


Bálint85
senior tag

ilyen fej van feltéve nekünk [link]

egyébként mi a különbség a kettő között? :F

quad

Quattro

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2937) bogabi válasza Bálint85 (#2933) üzenetére


bogabi
senior tag

Inverto fejek jók a szakik szerint.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2938) sepsi0 válasza _Norbi_ (#2935) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én nem fogom engedni egyik szolgáltatónak sem, hogy a számlámról pénzt vonjanak le....
Majd én utalok akkor és annyit amikor én gondolom! Az én pénzemmel senki se gazdálkodjon rajtam kívül..
Én dolgoztam meg érte és én döntöm el mikor és kinek fizetek. Persze minden számlám ki van fizetve határidőre.
Volt olyan hogy a Telenor elszámlázta magát és azt mondta fizessem ki és legközelebb jóváírjak a tulszámlázást... AHA addig nem fizettem amíg nem küldtek egy jóváíró számlát
Na ezért nem, engedem a csoportos beszedést...

;]

[ Szerkesztve ]

(#2939) Laca0 válasza _Norbi_ (#2929) üzenetére


Laca0
addikt

Nálunk 4 tévé van, a legtávolabbi kb. 30m-re a fejtől, 2 toldással, olcsó kábellel. Mind a 4 beltérin 85% a jelerősség és 100% a jelminőség.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2940) Bálint85 válasza Laca0 (#2939) üzenetére


Bálint85
senior tag

akkor valószínű , hogy nekünk a fej rossz. utesóméknál ugyan ezek a szerelők állították be a tányérat ,3 házzal laknak tőlünk. nekik is 90cm -es a tükrük de nekik más fej van feltéve és 90 - 95% -os a jelerősség , minőség.

bogabi - akkor jó , mert kinéztem ezt Inverto Referenzklasse HighGain Quattro LNB Black Ultra itt 10e ft-ből megúsznám postával itthon meg 20e ft + posta [link]

72db jelerősítés ;]

a mostani 56db ilyen csak quad -ba

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2941) #81556480 válasza Bálint85 (#2933) üzenetére


#81556480
törölt tag

Őszintén megmondom 4-es fejet sosem telepítettem még. mi optimum fejeket hazsnálunk. Igazából nincs különbség, a legolcsóbb fejjel és jó beállítással jó jelszintel a legolcsóbb is tökéletes.

Arra figyelj hogy a fejnek nem függőlegesen kell álni hanem az is el kell forgatni a megfelelő irányba.
Én műszerrel csinálom, de kb 15 -20 fok az óra mutató járásával megegyezően ha a fej felől nézed

(#2942) Laca0 válasza #81556480 (#2941) üzenetére


Laca0
addikt

Nálunk kb. 60cm-es a tányér.
A fej tényleg el van forgatva. Meg is jegyeztem, hogy ferde, de mondta a szerelő, hogy direkt... :U

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2943) Bálint85 válasza #81556480 (#2941) üzenetére


Bálint85
senior tag

és van valami olcsóbb műszer a beállításra? nem szeretnék sokat kidobni 1x állításért egy műszerre.
akár egy linket is dobhatnál :B

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2944) bogabi válasza Bálint85 (#2940) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem február elején szerelték be a UPCD-t a sima mezei 60-as tányérral, standard twin fejjel, Humax HD DVR-es boxal. Semmilyen problémám nem volt sem szakadó hóban, sem viharban eddig. A jelszint/minőség gyakorlatilag 100/100 folyamatosan, még a legnagyobb hóesésben is ennyi volt (északkeleten lakom, a tányér és a box között nincs több, mint 6-7 m kábel). Szerintem igen sok múlik azon, hogy a szerelő mennyire pontosan tájolja be a tányért (van-e nála rendes műszer, vagy csak saccolóval jött, stb.). Amikor nálam szerelték, a mester legalább 5 percig állítgatta a tányért, ráadásul volt nála egy elég komoly színes LCD-s beállító kütyü is (azon is lehetett nézni a műsort, csak a kódoltakat nem, mert nem volt benne conax slot).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2945) sepsi0 válasza Bálint85 (#2943) üzenetére


sepsi0
őstag

Nem kell műszer!
Ott van a beltériben a menüben a jelszintmerő... arra pont jo, hogy beállítsd az antennát, igaz kicsit későn reagál, de megteszi!

(#2946) Bálint85 válasza bogabi (#2944) üzenetére


Bálint85
senior tag

na hozzánk nem valami komoly cuccal jött, két fiatal srác volt

mert ugye amit nem saját maga az ember csinál az meg lehet b.szni, összecsapják aztán nézd p.ar.szt :W

mert azon gondolkodom veszek egy ilyet, nem tom erről mi a vélemyényetek [link]

mert az a gáz ezekkel hogy csak 60db -ig mérnek. én meg ha felteszek egy 72db tudó fejet akkor az már bukó is, többi műszer meg olyan drága [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2947) phanfantom válasza bogabi (#2944) üzenetére


phanfantom
senior tag

Én is azt mondom, hogy minden a beállításon múlik. Egy szerelőnél lenni kell műszernek és akkor egy 60-as antennával sem fog semmi probléma lenni.

30m-es távolságra láttam már, hogy egy erősítőt szereltek be a kábelbe, azt is antenna felőli végébe, hogy minél erősebb jel érjen le a tv-hez.

(#2948) #81556480 válasza sepsi0 (#2945) üzenetére


#81556480
törölt tag

Így van , tök egyszerű.
A menüben látod, egy beállításhoz nem érdemes műszert venni.
Ami nekünk van azt minden műholdra rá lehet állítani. 60e kb.

[ Szerkesztve ]

(#2949) poli27 válasza #81556480 (#2931) üzenetére


poli27
veterán

Ezt meg se hallottam hogy minőségromlás van, digitálisnál hogy tud romlani a minőség :F ! jelveszteség van, de annyira kevés egy szakszerű toldásnál, hogy elhanyagolható, ezzel nem azt írom, hogy 10 toldás legyen benne, de 1-2 toldás belefér!Arra meg hogy nem értek hozzá 8 éve igaz nem műholdat szerelek , de kábeltévét igen!

(#2941) LaciCRM Ezt sztem elírtad, mert ha a fej felől nézed, azaz a tányérral szembe állsz akkor pont hogy az órával ellentétesen kell tekerni, kb 5 oráig sacc!Ha meg a tányér mögött állsz akkor meg nem a fej felől nézed :D

(#2946) Bálint85 [link] esetleg ezt megpróbálhatod, ha tényleg ennyibe kerül :D a satfindert meg sztem felejtsd el, annál még a beltéribe épített is jobb sztem :)
[link] ezt a fejet ajánlom, sokan ezt mondták nekem hogy jó :)

(#2950) sepsi0 válasza Bálint85 (#2946) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha van androidos telod rakd fel ezt a programot [link] aztán a finomhangolást csináld a beltéri jelszintmerőjével. Én már háromszor állítottam be antennát, mert költöztem. Nekem nem volt más csak egy iránytűm, meg sok türelem... mégis mindig sikerölt sőt az időjárás sosem befolyásolt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.