Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Laca0 válasza molvany (#3845) üzenetére


Laca0
addikt

Nincs sajnos... a korábbi modelleken elérhető volt egy úgynevezett hotel mód, aminél ki lehetett menteni, ill. vissza lehetett tölteni a csatornalistát. Az LM szériából ezt kivették... :((
Pedig most már látom, hogy tényleg elég alapvető funkció lenne ez műholdas vétel esetén! Lehet, hogy írok egy mailt az LG-nek...
Addig viszont marad a box...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3852) stmiklosi válasza bogabi (#3830) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
1 valami elkerülte a figyelmedet, a Spider 2 tuneres.
Mert mi is az alapprobléma (amit nem publikálnak)? Egy kicsit a részletekről, mert az ördög abban lakik.
A beltéri nem tud a transzponderek között ugrálni, ha az egyiken lévő csatornát akarod nézni és a másikon lévőt felvenni.
De ebből az is következik, hogy akkor tudsz nézni is felvenni is, ha azonos transzponderen van a 2 csatorna.
Tovább is mehetek: ha alkalmas az eszközöd (PC SAT tuner erős hardverrel) akár több csatorna felvétele is mehet ugyanarról a transzponderről egyidőben! Mert a tunered kiválasztja a kívánt csatornához tartozó transzpondert, és annak jelfolyamát továbbítja a beltéribe (persze eddig is ott, csak a tunerben voltunk) feldolgozásra.
És ott kiválasztódik az általad nézett csatorna jelfolyama.Azt nézed. De az összes többi is ott van! Azokat lehet felvételre továbbítani.
És akkor a Spider: 2 tunere van, így egyikkel bármelyik transzponder csatornáját nézheted, a másikat ráteszed (korlátozás nélkül) arra a transzponderre, amelyiken a rögzíteni kívánt van, és voilá! Működik!
Persze TWIN fej és dupla koax kell hjozzá.. (Nálam van fenn 2 TWIN fej és 2 single mindössze egy 80-as noname tükrön. Vesz W1-től (Thor) E19-ig (Astra), anélkül, hogy bármi mozogna. Közben ott a HotBird és a Eurobird9.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3853) stmiklosi válasza Bogyi007 (#3831) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Elég nagy a választék, bár fél éve nem néztem rá...
Az Optibox családból jó a Spider, én a 2 tunere miatt vettem azt. Tud az még mást is. Netre kötve a Spiderek komunikálnak és megosztják "tudásukat" (finoman fogalmazok).
A Hotbird és Astra holdon igen sok csatorna a Spider speciális voltának köszönhetően "megnyílik".
Azért van a rendszerem úgy kiépítve, ahogy, bár csak addig érdekelt igazán, amíg megvalósítottam.
Volt (beleszólt a jog) még egy tudománya. A Eurobird9-ről egy erre szolgáló transzponderen "szórták" azokat az "információkat", amelyekkel igen sok minden nézhető volt. Év eleje környékén "elzárták" a csapot.
IKS a rövidítése a netes változatnak (Internet Kode Sharing)....
Azért általánosságban: olyan készüléket kell választani, amelynek bő irodalma van a neten. Mert amikor megveszed bármelyiket, "helyből" egyik sem alkalmas még kártyafogadásra sem, csak fizikailag. A lecserélt szoftvertől tudja majd használni a beledugott kártyát (abból többfélét használnak EU-ban) ezért nincs rajta gyárilag semmilyen arra alkalmas. Netet kell túrni, szinte mindenre van megoldás. Minden készülékemet úgy hoztam haza, hogy be volt már "készítve" a csereszoftver és hozzá a hogyan kell csinálni.
Jó még az ARIVA család (ez is HD-s persze), nekem a 100E van, utódja a 102..
Van még az ALMA család is..
Aztán a régi idők királya a DreamBox, az is van, sima is, meg volt 800-as HD-s winchesteresem is.
Mostanában "alábbhagytam", elcsábítottak az Androidos kütyük....
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3854) bogabi válasza stmiklosi (#3852) üzenetére


bogabi
senior tag

Akkor valamit félreolvastam... Ay nekem is tiszta, hogy csak a 2 tuneres megoldás a teljes értékű.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3855) minas


minas
aktív tag

Üdv,

Phulips DSX6010-esem van régóta. Gondoltam lecseréltetem Humax UD-Fox HD-re, vagy Humax UD-Fox HD DVR-re. Megbízható, jól működő cuccok ezek? Illetve a DVR-es mennyit fogyaszt készenlétben? Mert régebben olvastam, hogy pl. a Philips rögzítős készenlétben is annyit fogyaszt, mint "menet közben".

(#3856) _Norbi_ válasza minas (#3855) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

vennék egy 800 HDt helyedben nem kell lecserélni dsx 6010 boxot
31-32000FT HDD,HD mpeg4, 1 kártyaolvaso, upc kártyát kezeli gyorsan

http://www.aliexpress.com/item/dm-800hd-pro-dm800-hd-DVB-S2-digital-satellite-receiver-at-stock-DHL-free-shipping/571610850.html

(#3857) _Norbi_ válasza minas (#3855) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

vennék egy 800 HDt helyedben nem kell lecserélni dsx 6010 boxot
31-32000FT HDD,HD mpeg4, 1 kártyaolvaso, upc kártyát kezeli gyorsan

http://www.aliexpress.com/item/dm-800hd-pro-dm800-hd-DVB-S2-digital-satellite-receiver-at-stock-DHL-free-shipping/571610850.html

[ Szerkesztve ]

(#3858) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

köszönjük full HD csatornákat !! :C

(#3859) #32577792 válasza _Norbi_ (#3858) üzenetére


#32577792
törölt tag

??
mert mi történt?

(#3860) Mekkelek2


Mekkelek2
újonc

Hello mindenkinek,
Elnézést, ha olyasmit kérdezek, ami gumicsont és már ötször feltették.

Működik-e az Amiko Alien 2 beltéri aaz UPC direct kártyájával?

Egyszerűnek tűnik (I/N), de négy helyen tájékozódva ötféle választ kaptam, és el
vagyok tévedve, mint a vasorrú bába a mágneses viharban
Az eddigi válaszok:
- nem működik
- persze hogy működik
- csak okosítás után működik
- felokosítás után nem frissül
- megoldható a frissítés is, ha az ember mindig buherálja

van valaki aki tisztán lát ebben??

Köszi a tanácsokat

(#3861) Batib válasza Mekkelek2 (#3860) üzenetére


Batib
őstag

Spark (ez az alap szoftvere) alol az mcas plugin használatával működik, frissül. E2-vel mást kell használni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3862) kaboska


kaboska
aktív tag

Esetleg valaki halott már arról hogy lesz e a UPC Direct kinálatába a Sport2 HD?
[EBBŐL] feltételezném hogy talán lesz!

"Fej vagy gyomor"

(#3863) _Norbi_ válasza Mekkelek2 (#3860) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

igen megy !
HDMU tegyél fel neki pen másolás ok hosszan, le nyil, majd jobb nyil /en16/ ir ki majd
http://www.hdmedia-universe.com/board/pages.php?pageid=1&box=spark7162

- persze hogy működik
- csak okosítás után működik
- felokosítás után nem frissül kártya lejár 20nap vissza kártyát upc boxba megint ok kártya olvasás

[ Szerkesztve ]

(#3864) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Új Direct+ előfizető vagyok Hd pakkal és így egyben Dvr csomagos is. Egy hónapra kaptam ajándékba Hbo Max pakkot is, a kérdés az hogy vettem fel pár filmet Hbo Hd-ról s ha lejár az egy hónapom attól a felvett filmeket még megnézhetem utána is vagy annak a jogosultsága is elveszik?

Philips 8111-es Hd Boxom van ha ez számít esetleg.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3865) NyalokAA válasza Bogyi007 (#3864) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

bármikor megnézheted

(#3866) _Norbi_ válasza Bogyi007 (#3864) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

felvett filmeket HDD tárolja de nem olvasható ki HDDról a film mert box softja olvassa filmet ...jog díj miatt van így megoldva !

(#3867) Bogyi007 válasza _Norbi_ (#3866) üzenetére


Bogyi007
veterán

Kiolvasni nem akarnám, csak az a lényeg hogy az ajándékhónap letelte után is meg lehessen nézni a felvett filmeket.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3868) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok

visszaolvasgattam, és ha jól gondolom működne az alábbi dolog:

a meglévő elfizumhoz, vennék egy 4. kártyát - szerencsére már ezt is lehet - és ha jól gondolom, akkor a szerződés kötésekor ki kell majd emelnem, hogy csak a kártyát szeretném, mert egy saját gépben szeretném használni.
(az optibox spider-t szemeltem ki, amit még nem vettem meg)

(#3869) lalakov


lalakov
senior tag

Meg tudja valaki mondani az új M3 csatorna frekvenciáját?

(#3870) _Norbi_ válasza lalakov (#3869) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

müholdon még nincs !
t-home koncurenciánál lesz januárba , midigtvnél is csak logo van kint hogy december 20tól január 5ig

(#3871) kaboska válasza _Norbi_ (#3870) üzenetére


kaboska
aktív tag

Sőt [EZ SZERINT] UPC Direct-en csak a promo időszakba
lesz dec.20-jan.5 között :O

"Fej vagy gyomor"

(#3872) zsola32


zsola32
őstag

ha jól látom, elég markánan leárazták az optibox spider műholdvevőt.

nyár környékén mintha 25 ezer környékén lett volna a legolcsobb ajánlat, most meg már 17ezer pénzért is lehet venni ilyent.

(#3873) lalakov válasza _Norbi_ (#3870) üzenetére


lalakov
senior tag

:O

(#3874) strigosa


strigosa
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A segítségeteket kérem! UPC kártya Optibox spiderrel nem akar működni.
Megvan a Thor 5,6 , megvannak a transzponderek, de kereséskor egyetlen UPC direct csatornát sem talál.
Helyette van vagy1700 idegen csatorna.
A Spideren 2012.októberi firm van.
A kártya pár napos, ma este kértem az ügyfélszolgálatot, hogy oldja fel a párosítást, ami megtörtént, de továbbra sincs eredmény. Mit tegyek??
Köszönöm a segítséget!

(#3875) stmiklosi válasza strigosa (#3874) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!!
Mindegy, hogy párosítva van, vagy sem, attól még kell jönni a UPC csatornáknak. Legfeljebb "kódolt csatorna" üzenetet kapsz, de kell jönni.
Hiba lehet: a szoftver alapadataiban, nincsenek benne a UPC transzponderek. Azt azért nehezen hiszem, hogy egy sem.
Ha egy sem, akkor fel kell venni őket kézzel, és akár az összes többit kidobálni. Én azt tettem, egyetlen egy idegen transzponder sincs benne, minek? Hotbird és Astra holdakról van, ott is vannak lekeresett transzpondereim főleg az IKS miatt. Nyílik is, sok.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3883) kaboska


kaboska
aktív tag

Ezek szerint akkor még a promó időszakba se lesz M3?
Én nem találom sehol :F
Ugye nálatok sincs?

"Fej vagy gyomor"

(#3884) Bagyi12345


Bagyi12345
újonc

Sziasztok. Egy kérdésem lenne. Kiszeretném iktatni a Philips beltéri egységet.(kb 5 éves) Milyen CI modult vegyek hogy továbbra is nézni tudjam a UPC csatornáit? A tv-ben a DVB-S adott. Köszönöm a válaszokat. Kellemes ünnepeket.

(#3885) Dave1984 válasza kaboska (#3883) üzenetére


Dave1984
őstag

Gondolom Mindigtvre gondolt.Sajnálnám,ha a Direct nem tenné be az M3-at!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3886) kaboska válasza Dave1984 (#3885) üzenetére


kaboska
aktív tag

Pedig a Direct-en nincs és nem is lehet róla hallani hogy majd lesz!
Mindigtv-ét én nem is említettem!

"Fej vagy gyomor"

(#3887) Dave1984 válasza kaboska (#3886) üzenetére


Dave1984
őstag

Úgy néz ki,sajnos Directen nem mostanába lesz(ha lesz egyáltalán)Mindigen,műholdvevővel az Eutelsat Kelet 9fokon tudod nézni,de csak január 5ig:-/ kódolatlanúl.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3888) game82


game82
csendes tag

Sziasztok!

Humax UD HDR beltérivel kapcsolatban első kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja azt, hogy felvétel közben bizonyos csatornákra nem tudok kapcsolni, még a csatornalistában is "kiszürkülnek" a nem elérhető csatornák?!?!

A következő kérdésem pedig az, hogy usb-ről milyen file formátumokat tud kezelni a beltéri?

(#3889) bogabi válasza game82 (#3888) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha ez a kicsi Humax, akkor ez azért van, mert a szürke csatornák más transzponderen vannak. Ha engedne oda kapcsolni, akkor onnantól azt venné a box, mivel csak egy tuneres.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3890) game82 válasza bogabi (#3889) üzenetére


game82
csendes tag

De ez tudtommal két tuneres, két kábelem is van behúzva két különböző bemenethez csatlakoztatva.
A menüben megnéztem, mindkét tuneren méri és jelzi a jel erősségét és minőségét, de a csatlakozás módjánál mégis az van kiírva, hogy "egykábeles" és a menüben ennek megváltoztatására nem találok lehetőséget.

(#3891) Dave1984 válasza game82 (#3888) üzenetére


Dave1984
őstag

Azért van,mert épp amelyik csatornáról veszel fel,azon a TP n lévő csatornákat tudod nézni,más TP n lévőt nem!
Avi-t,néhány Mkv lejátszik.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3892) stmiklosi válasza game82 (#3890) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
És mind a két kábel ugyanabba a beltérbe megy?? Meg mi az hogy tudtommal? Egy pillantás elég megnézni.
Neked szerintem nem egy TV-re szól az előfizetésed, van másod beltérid is. Na ahhoz kell a második koax.
Vagy: dual a beltérid, tényleg abba megy mind a két koax, de 2 TV-t szolgál ki.
Megteheted, hogy egyiken azt nézel amit akarsz, a másikon azt veszel, amit akarsz.
A tévedés jogát fenntartom....
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3893) game82 válasza stmiklosi (#3892) üzenetére


game82
csendes tag

Üdv!

Erősen laikusként...
A fej több kimenetes, ezen kimenetek közül kettő eddig egy Philips dekóderhez ment, ott nem tapasztaltam ilyen jellegű korlátozást, attól függetlenül, hogy mit és honnan vettem föl, párhuzamosan bármit tudtam nézni, két bemenetbe a 2 koax és tökéletesen működött.
Nem rég a Humax beltérire váltottam, egyik koax az egyik bemenetbe, másik a második bemenetbe és lám ; mégsem működik megfelelően?!?

(#3894) _Norbi_ válasza reno (#6) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

5000ftért? miert nem mondod le? uj elöfizetöknek 3700ftba kerül 2kártya ...

stmiklosi (#3852): en csak optibox E3HD vagy optibox M7 vennem meg ... nem pvr de jo beltéri szerintem ... m3digital arulja !!

game82 (#3893): philips dvr hd box lesz valami lehet soft hiba gepen sokan panaszkodtak ilyen hibára!!

Bagyi12345 (#3884): nem kell hd akkor cryptoworks modul
ha kell hd irdeto ice nem ertem miert .... crypto kodolás viragos ice kártyának ...

[ Módosította: radi8tor ]

(#3898) scarabaeus válasza _Norbi_ (#3894) üzenetére


scarabaeus
őstag

Majd' egy évtizedes múltba szóltál vissza: 2004-09-17 16:49:55

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3899) #32577792 válasza scarabaeus (#3898) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, én is azt néztem

ráadásul az a fránya szerkesztési idő figyelmen kívül hagyása is

(#3900) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Bár vagy tíz éve van UPC tányérosom, elég láma vagyok ebben a témában, csak használom azt kész (Direct+ előfizetésem van Philips 81111 DVR-el). Mostanság viszont sorra jönnek a gebaszok. Először csak annyi volt, hogy mikor elérte 75-80%-os telítettséget a digitális rögzítés tárhelye, nem volt hajlandó több anyagot rögzíteni, se időzítve, se direkt indítva, törölnöm kellett a régebbieket, hogy használhassam (ezzel még nagyon nem törődtem). Aztán a következő már az volt, ha elindítok egy rögzítés, akkor egyszerűen elmegy 6-7 csatorna is, azt írja "nincs jel", konkrétan pl. ha a Viasat3-on rögzítek valamit, nem tudom közben nézni se az AXN-t, se a Universalt stb... A rögzítés után ki kell húznom a hálózati csatlakozást és újraindítani, hogy visszajöjjenek az adott csatornák. Most pár napja viszont már ötletszerűen kihagy csatornákat, mikor egyenként léptetem, van hogy 5-6 csatornát is átlép, mintha nem is létezne, máskor viszont enged odalépni teljesen random módon.
Két kérdés a hozzáértőkhöz: Gondolom ez a mediabox hibája és nem a fejekkel vagy mással van a gond? A másik, ha DVR cserét kérek, milyen lehetőségeim vannak a Philipsen kívül? Ajánlják a HUMAX-ot, de nekem fontos, hogy egyszerre tudjak rögzíteni egy adást, és közben másik csatornát nézni, és ha jól tudom a HUMAX ezt nem tudja. Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.