Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) _Norbi_ válasza stmiklosi (#3000) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

tudom miről beszélsz , "CCCAM, OSCAM"

(#3002) molvany


molvany
senior tag

Vettem egy ilyen Modult az UPC DItect+ kártyának

CRYPTOWORKS SCM modul

A Kártya már egy meglévö Modullal probléma nélkül müködik egy TV - ben és a meglévö Beltériben is.Most beletettem ebbe az új Modulba a Kártyát bele a beltéribe és hol van hol nincs program.
Van hogy van, de ha csatornát váltok, kiírja hogy nincsen a beltériben Modul és Kártya.
Kiveszem a beltériböl, vissza, akkor van ( de nem mindig ).
Ha kikapcsolom a beltérit, visszakapcsolás után ismét nem látja a Modult a Kártyával.
Tehát ismét ki a beltériböl -> vissza és van ( ha szerencsém van ) :C

Mi lehet ez ?
Vélemények :R

WhatsApp :+491737182060

(#3003) csab2


csab2
veterán

"Megjött" az eddig hiányzó 4 csatornám! Magától. Nem is értem. :F A lényeg, hogy megvannak. :DD

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3004) poli27 válasza csab2 (#3003) üzenetére


poli27
veterán

Eddig biztos eltévedt az éterben :DDD

(#3005) _Norbi_ válasza molvany (#3002) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

tvdnek szoftverje lehet a bűnös ez ügyben

(#3006) molvany válasza _Norbi_ (#3005) üzenetére


molvany
senior tag

Bocs, de mi köze a TV - nek ehez ?? Azt írtam volna hogy TV bajom van ? Szerintem nem.
Tessék már olvasni, ne csak írogatni. :W
Azt írtam,hogy a BELTÈRI - ben van a Kártya / Modul párosítással gond. NEM a TV ben !
Mi köze a TV softwernek a Beltérihez ? Semmi. A Bektéri össze van kötve egy HDMI kábelle.

WhatsApp :+491737182060

(#3007) sepsi0 válasza molvany (#3002) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én pont multkor akartam ilyen modult venni és akkor olvastam valahol hogy bizonyos hw verzió felett jó csak a upc kártyához.
Le is tettem a vásárlásrol mert nem voltam biztos benne hogy jo lesz a tvmhez. Ami meg biztos jo lenne az meg 16e huftol indul azért meg már veszek egy beltérit. Inkáb alkudtam a upcvel egy felvevős humaxot amit meg is kaptam.
Azt hiszem egy német oldalon olvastam a modulodról.
Bocs a hibákért a tabomról írok......

[ Szerkesztve ]

(#3008) molvany válasza sepsi0 (#3007) üzenetére


molvany
senior tag

Idöközben annyit modosult a dolog, hogy az eladóval kiegyeztünk, hogy visszaveszi ezt a mdult. Vatin vettem. Nem marad más hátra, vennem kell egy ugyan olyan modult mint az elsö. Az szerencsére müködött a beltérimben. Igaz 16 e huf - körüli az ára, de mivel már megvan a TechniSat beltérim ( ráadásul gyakorlatilag új is ) így nem fektetek be UPC - s beltéribe.
Továbbá nekem ez a kártyás változat jobban tetszik. Pl. ha vételezni is szeretnék ( kicsi esélyt látok rá ) akkor is vagy a TV - re teszek usb - re merevlemezt, vagy a beltéribe.
Voltak gondjaim a Digi beltérikkel és ezt akartam az UPC - s Kártyás változattal elkerülni. Remélem sikeresen :C

WhatsApp :+491737182060

(#3009) sepsi0 válasza molvany (#3008) üzenetére


sepsi0
őstag

Én is a Vaterán akartam venni. Mikor az eladónak belinkeltem mit találtam a modulról akkor azt irta viszik mint a cukrot és másnál működött, de nem tudja garantálni, hogy nálam is jo lesz ...
Ezért nem vettem. Én próbáltam a szabadon fogható csatikat a tvm tunerével (samu ue46es6560) de nekem jobban tetszett a boxal a képe, igaz kényelmesebb lenne csak a tv-vel de letettem róla.

[ Szerkesztve ]

(#3010) molvany válasza sepsi0 (#3009) üzenetére


molvany
senior tag

Kb. egy hónapja használom a Kártyás verzióját az UPC - nek egy ilyen TV - ben : Samsung UE60ES6300 és 100% - ban megvagyok elégedve. Ugy a Tv - adta lehetöségekkel mint a Kátyás megoldással és a minöséggel.
A másik Kártyát csak azért használnám Beltériben, mert a másik TV - n nincsen DVB-S2 - bemenet.

WhatsApp :+491737182060

(#3011) Breeze válasza cremona (#2983) üzenetére


Breeze
aktív tag

Üdv!Digitális kábel tv-n is elérhető? mert én eddig nem találtam semmit :o

[ Szerkesztve ]

(#3012) bopeti98 válasza Breeze (#3011) üzenetére


bopeti98
őstag

Ne tévesszen meg a név. A UPC Direct nem szolgáltat kábeltévét.

(#3013) Breeze válasza bopeti98 (#3012) üzenetére


Breeze
aktív tag

:C tudom csak megkérdeztem,hogy kábel tv-n elérhető-e ennyi nem több :R

(#3014) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A UPC Direct bemutatja első 3D-eseményét - Bajnokok Ligája döntő 3D-ben

Hoppá :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3015) _Norbi_ válasza Breeze (#3011) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

upc kábeltv
http://upc.hu

upc direkt tányéros
http://hu.upcdirect.com/

[ Szerkesztve ]

(#3016) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy quad fej van az antennán (upc-digi) és 5 csatlakozás kéne....
Twin meg szimpla fejem van egy pár db.
Kérdés hogy egy ilyennel [link] meg tudom az oldani minőség romlás nélkül, hogy felrakok egy quad és egy twin fejet? Fogy ez igy nekem működni? Az octo fej min. 15000huf, nem akarok venni... :R

(#3017) stmiklosi válasza sepsi0 (#3016) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Működni működik, csak a Quad nézi mondjuk a THORt, a TWIN meg egy másik holdat, amelyet választasz..
Merthogy egymásba nem rakhatod őket, ha ugyanazt a holdat akarod nézni..
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3018) sepsi0 válasza stmiklosi (#3017) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm!
A twin fej nekem a digihez (intelisat) kellene. Most is a quad fejről kapta a jelet. Akkor minőség romlás nem lesz elvileg? Csak azért mer ugye más pozícióba kerűlnek a fejek. Sikerűlt végre a beltériket (upc)100/100-ra beállítani és nem akarom elcseszni inkább hagyom az egészet...

(#3019) poli27 válasza sepsi0 (#3018) üzenetére


poli27
veterán

Nem fog menni nagyon, de próbáld ki, mivel az egy dolog hogy a Digi meg a UPC nem arról a holdról van, de ugyanabból az irányból, ergó egymásba kellene tedd a két fejet.... Ha tökéletes dolgot akarsz októ fej, vagy két tükör...[link]

[ Szerkesztve ]

(#3020) kalel25


kalel25
csendes tag

hello.
kis segitséget kérnék.most kaptam egy ud-fox/hd beltérit.ki akarnám kapcsolni a automatikus frissitést de nem tudom.ebben kérném a segitségeteket.köszi.
hello.

(#3021) NyalokAA válasza poli27 (#3019) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Akkor már inkább dobjon fel még1 antennát fele ennyiből megvan még tartóval is :)

(#3022) sepsi0 válasza poli27 (#3019) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R
Van másik antennám is de nem tudom felrakni mert amelyik falra kéne arra nem fér a tetőre meg nem tudok kimászni mert kicsi a tetőablak....
Majd kitalálok valamit nem veszek ilyen tartót mert nem akarok belebabrálni a jelenlegi beállításba mert végre tökéletes lett. Csak a upc humax pvrt most igy nem tudom kihasználni.

Poli27
Most néztem a linket... köszönöm eddig csak 12e ért találtam használtan. Amúgy ez jó minőségű fej?

[ Szerkesztve ]

(#3023) poli27 válasza sepsi0 (#3022) üzenetére


poli27
veterán

nem tudom, de sztem ezeknél tök mind1 már, mivel digitális az adás...... Sztem nincs nagy különbség közöttük!

(#3024) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
A következő problémát kellene megoldani: egy másik TV-re is ki szeretném vezetni a box (Philips DSX 6010) jelét. (Tudom, hogy ebben az esetben mindkét TV-n ugyanazt a csatornát lehet nézni egyzerre.) A jelenlegi TV-re Scart-on keresztül van csatlakoztatva. Hogyan lehetne a másik TV-t is rádugni? A gond az, hogy a másik TV másik szobában van, tehát kb. 10 métert kellene áthidalni.
1. A másik Scart-ot fel lehetne e célra használni, csak kérdés, hogy van-e 10 méteres Scart kábel, egyáltalán alkalmas-e ekkora távolság áthidalására a Scart?
2. Van a beltérin egy hagyományos antenna kimenet is, de gondolom ezen nem adja ki a box a műholdas jelet, csak a földi antennáét. Jól gondolom?
Milyen egyéb lehetőségek vannak?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3025) poli27 válasza csab2 (#3024) üzenetére


poli27
veterán

15m scart kábel
scart elosztó

Ezzel csak az a baj, hogy inkább kérjél másik beltérit, mert az árból majdnem 2 évig néznéd a másik boxot is......

[ Szerkesztve ]

(#3026) sepsi0 válasza csab2 (#3024) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Régen én ilyennel oldottam meg [link] és még távirányítót is tudtam használni (beltériét) nekem Philips van ilyenbe kb. 6000huért veszel használtan. A lényeg hogy ne legyen sok wifid a házban bár lehet a kütyün csatornát váltani.

(#3027) csab2


csab2
veterán

poli27 és sepsi0
Köszönöm a válaszokat! Vagy a Scartos megoldás lesz, vagy 3. beltéri. Az a gondom, hogy nagymamámhoz kellene valahogy bevinni a jelet és ő nem tudja használni ezeket a kütyüket. Örülök, hogy ha azt megtanulja, melyik gombbal kell fel- és lekapcsolni a TV-t.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3028) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Elmúlt napok zivatarai nálatok okozott problémát?
Sajnos én pont nem voltam itthon de tesóm azt mondta hogy a tegnapi felhőszakadásban nem volt vétel, egyik csatorna se jött be, nem volt jel. A pár nappal ezelőtti viharban csak a HD csatornák mentek el, a többi megvolt.

Egyébként zárt felhőzet esetén is 85/90% a legrosszabb jelerősség/minőség, gondolom itt a problémát a szakadó eső jelenti. Gondolom ezen a nagyobb tányér se segítene.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3029) Ghostman78 válasza Motion_Blur (#3028) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Bp. 2.ker törökvészen is ugyan ez volt kb 5 percig,HD-k elmentek, többi "megmaradt"

(#3030) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Tudna esetleg valaki segíteni abban,hogy a hdd felvevős illetve az "újfajta" hdmi kimenettel rendelkező nem felvevős boxokhoz kapott fekete színű távirányítókat,hogy kell összehangolni a tévével,hogy a hangerőszabályzás a set-top-boxéval is működjön. Idáig szürke színű volt (asszem mindkét boxhoz) de upgredeltem az ügyfélszolgálaton az újfajtákra. Na azóta szét*asz az ideg mert nem jó a hangerőszabályzás,azaz csak "limitált" szintig jó amíg a box engedi. Tévénél külön kell állítanom,ha hangosabbra akarom állítani. Gőzöm sincs anno, hogy kalibráltam össze,de szerintem ilyen nem volt. :U
Samsung és Sony LCD illetve LED tévé,de szerintem ez lényegtelen.

:R

(#3031) poli27 válasza Motion_Blur (#3028) üzenetére


poli27
veterán

Mekkora a tányérod? Nekem 80cm (digi tányér, az volt ingyé) és a legnagyobb esőben viharban se megy el mióta beállítottam tökéletesen műszerrel :D

[ Szerkesztve ]

(#3032) poli27 válasza Ghostman78 (#3030) üzenetére


poli27
veterán

Felhangosítod a tv-t, a boxot meg lehalkítod! :DD Amúgy a használatijában ami a dobozában volt, abban vannak a kódok meg a leírás hogyan kell megtanítani a tv re a távot! Vagy a honlapjukon is ott van meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#3033) Ghostman78 válasza poli27 (#3032) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Tehàt akkor mégegyszer. ;)
boxok maradtak,tàvirànyitók újak lettek,tv hangerőt az új tàvkapcs nem viszi,azaz csak addig amig a box softwaresen engedi.
Sima hdmi kàbel box és tv között.

[ Szerkesztve ]

(#3034) Bálint85 válasza poli27 (#3031) üzenetére


Bálint85
senior tag

milyen műszerrel állítottad be? linket kérhetnék róla vagy pontos típust

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3035) sepsi0 válasza Bálint85 (#3034) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Az "újfajta" távja nem programozható.
Viszont a felvevős ha Philipsed van azzal lehet hangerőt állítani és csatornát váltani. Dobj fel a felvevős távjáról egy képet mert már nem emlékszem rá, nekem Humax felvevős lett az programozható ;]

(#3036) sepsi0 válasza sepsi0 (#3035) üzenetére


sepsi0
őstag

Most nézem nem annak válaszoltam akinek akartam. :W

(#3037) Ghostman78 válasza sepsi0 (#3036) üzenetére


Ghostman78
senior tag

nem gáz,gondolom nekem akartál írni ;)

Vissza cseréltem ma reggel 2 hónap után, a hdd felvevős box távirányitót a "régi" szürkére az ügyfélszolgálaton,azzal jó lett a hangvezérlés a tévével megint

a humax hd viszont "hardveresen" nem tudja azt, ami nekem kéne :W
a sima hdmi nélküli set-top-box távirányitója intellingensebb vezérlésű volt mint az "újfajta"

Újat mondok azzal,ha ma tudtam meg,hogy a Humax HD-s beltériknél, nyár közepétől lesz softwaresen engedélyezve firmwarefrissítés utána REC opció ? :U

[ Szerkesztve ]

(#3038) sepsi0 válasza Ghostman78 (#3037) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem pont multor mondta a Upc helyi helytartója, amikor átvettem a Humax felvevőst, hogy nem érti miért van a kicsi Humaxokba a felvevő rész letíltva, mivel külső adattárolóra (pend, hdd) tudna Hardveresen felvenni......

Ja azt elmondanám, hogy a felvevős Humaxba kevesebb a RAM, mint a sima HD Humaxba, a proci meg ugyanaz...
Amúgy mit nem tud hardveresen a kicsi HD?

[ Szerkesztve ]

(#3039) Ghostman78 válasza sepsi0 (#3038) üzenetére


Ghostman78
senior tag

lehet félreértettél,mert én a "vezérlésre" mondtam,hogy gyengébb,már mint a távirányító vezérlésére :Y
a sima humax távirányítóját több funkcióra lehet megtanítani mint a hdmi-sét...
Ami nekem a szívfájdalmam 2 hónapja :W ,hogy nem képes vezérleni a ku*va tévé hangerejét a tévé hangerő softwarével.

(#3040) sepsi0 válasza Ghostman78 (#3039) üzenetére


sepsi0
őstag

A Hd-s Humax távirányítója, sőt a sima Humax távirányítója a sajátjuk, csak a beltérit lehet vele vezérelni. Nálam legalább is így volt. Még mikor UPC-s lettem kaptam ingyen pár hónapig felvevős Philipset annak nem a saját távja volt hanem egy univerzális(szűrke UPC felírattal), ezt meg lehet "tanítani" másra is. Most kértem PVR-t és először ujra Philipset kaptam, de már egy másik fajta távirányítóval ez is univerzális volt de kevesebbet tudott mint a régi.
Viszont a felvevős Humaxnak gyári (humax) távirányítólya van és mindenem (tv, házimozi,..) tudom vele irányítani.....

[ Szerkesztve ]

(#3041) Ghostman78 válasza sepsi0 (#3040) üzenetére


Ghostman78
senior tag

nálam más volt a helyzet
nekem ilyen volt a hdds felvevőhöz,ezt cseréltem el egy újabb feketére :(ezt kaptam ma ismét vissza)

http://www.upc.hu/media/2009/10/6/press_remote.jpg

ezzel lehetett állítani a tévé hangerőt is ,a saját "tévés" hagvezérlő softwarén keresztül (samsung led)

a nem hdmis humax pedig gond nélkül vitte a sony lcd-ét,szembe a mostani hdmi humaxal ami sza*rt se visz :W

ezzel nem is tudnak mit csinálni,erre írtam neked hogy "gyengébb" a vezérlése mint a sima humaxos beltérinek

humax felvevős (jelenleg tiltott funkció) beltéridet milyen kodókkal "tanítottad" be a tévére ?
leírásába nincs semmi :Y

(#3042) bogabi válasza sepsi0 (#3038) üzenetére


bogabi
senior tag

A kis Humax pl. sosem fog felvenni egy csatit, miközben egy másikat nézel. Ez 100%, ehhez ugyanis két tuner kell, és a kicsiben csak egy van. Azt nem tudom, hogy pl. EPG-ből programozottan tud-e majd felvenni - akár készenléti módból is.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3043) csab2 válasza Motion_Blur (#3028) üzenetére


csab2
veterán

Igen. A vihar alatt el szokott menni az összes csatorna. 1-2 percre csak.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3044) sepsi0 válasza bogabi (#3042) üzenetére


sepsi0
őstag

Régen nekem ez [link] volt még a digis korszakban okosan, ha a leírást megnézed tud ez felvenni meg lejátszani egyidőben...

Amúgy félreértetek engem, az én felveős (PVR) Humax az ami nem is létezik a UPC-nél, de mégis van :K
Nem a kicsi Humaxrol beszélek, hanem a nagy merevlemezesről (500GB hdd).
Szerintem a kis Humax többet tud(na) mint csak az éppen nézett csatornát felvenni...

(#3045) bogabi válasza sepsi0 (#3044) üzenetére


bogabi
senior tag

Az lehet, hogy a linkelt box tud felvenni, de itt a "kicsi" Humax-ról volt szó (Humax UD-FOX HD), ami meg nem. Még1x elolvastam a hozzászólásodat, hátha félreértettem, de nem. Mind1. A felvevős Humax létezik az UPCD-nél, csak nem nagyon publikálják, hogy van ilyen box is. Még a weboldalukon is van rá utalás: [link] itt a lap legalját nézd, a csillagozott részt. Egyébként nekem is ilyen van, mert a TV-m nem barátkozott a Philips-el, amit egyébként egyáltalán nem bántam. A "kis" Humax max. timeshift-et tudhat, mert ott gyakorlatilag azt veszi, amit éppen nézel, és a felvett streamet tudja visszajátszani rögzítés közben. Kizárt, hogy tudjon szimultán felvenni ÉS másik csatornát megjeleníteni egy időben (max. ugyanarról a transzponderről, de az meg gyakorlatilag nudli).

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3046) Ghostman78 válasza bogabi (#3045) üzenetére


Ghostman78
senior tag

http://hu.upcdirect.com/muholdas-tv/direct-dvr/

melyik felvevős box még a DSR8111en kívül ? :U

Szer: ja gondolom erre gondolsz - Humax DVR

A Humax UD-FOX HD dobozán van rajta hogy DVDR képes.
Szerintem össze vissza beszél a UPC ismét ;]

[ Szerkesztve ]

(#3047) bogabi válasza Ghostman78 (#3046) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát, nem tudom... Nálam volt a UD-FOX HD is vagy 2 hétig, és most februártól a nagy Humax van. Nem emlékszem, hogy a kicsi dobozán lett volna ilyen, de azt sem mondom, hogy nem. Nem nézegettem a dobozát. Menüben tuti nem volt ilyen opció. Azt nem tudom, hogy a Humax DVR néven pontosan mire gondol az UPCD, én nagy Humaxra tippelek.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3048) Motion_Blur válasza Ghostman78 (#3046) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"melyik felvevős box még a DSR8111en kívül ? :U"

Egyik sem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3049) poli27 válasza Bálint85 (#3034) üzenetére


poli27
veterán

[link]

(#3048) Motion_Blur Ez nem igaz, Humax HD DVR is felvevős.... nekem ilyen van !



[ Szerkesztve ]

(#3050) Ghostman78 válasza Motion_Blur (#3048) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Humax UD-FOX HD DVR képes

csak "tiltott" benne ez a funkció (ideiglenesen) ;]
nyáron elvileg oldják ezt a korlátot - Mammut 2 UPC ügyfélszolgálat

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.