Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) NyalokAA válasza kaboska (#3599) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Van pár feltétele a "kissebb fajta Humaxnak" , de igazából senki nem foglalkozik vele/nem tud róla ahogy észrevettem.

(#3602) kaboska válasza bogabi (#3600) üzenetére


kaboska
aktív tag

Igen így is lehet mondani ;)

"Fej vagy gyomor"

(#3603) kaboska válasza NyalokAA (#3601) üzenetére


kaboska
aktív tag

Milyen feltételekre gondolsz?

"Fej vagy gyomor"

(#3604) NyalokAA válasza kaboska (#3603) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Hivatalosan Light\Medium csomag mellé nem jár Hd box! Direct+ mellé szoktuk adni ahova általában mindenki igényli az 1 hónapos Try and Buy Hbo Maxpackot , itt megy az Hbo Hd szóval itt már minimális értelme van a Hd-s boxnak.
Ettől eltérő esetekben régi Humaxot\Dsr41\Dsx6010 et adunk.Amennyiben valaki prémium csomag nélkül( Hd , Hbo pack\maxpack) kéri a meglévő boxának cseréjét(Hds Humaxra) 2500Ft a csere ami a következő számlán jelenik meg.

(#3605) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Humax HD, nem felvevős beltérinél, lehet "normális képet csinálni" sima CRT 4:3 tévével, scart csatlakozáson keresztül ? :O :O :O

16:9 beltéri beállítással ocsmány
alul felül "fekete csíkkal" ,lemarad a legtöbb adó jobb vagy bal felső logója
4:3 beltéri beállítással nyújott a kép

Humax SD-ről váltottam , aminek hibátlan volt a képarány megjelenítése
Humax HD-val csöppet szívók, mert nem találtam meg az optimális "nézhető" képbeállítást :W
72cm-es 4:3 képarányú Sony Tv van rátéve

Gondoltam cserélek ha már egyszer elő van fizetve a HD csomagokra, mivel van másik 2db DSR8111-hez 2db nagy LED tévém

Humax HD-n viszont még a "hagyományos" tévé van, ezt nem cserélném ha nem muszáj
vagy lehet vissza állok HUMAX SD-re ;]

(#3606) Flevo


Flevo
tag

Tudja valaki, hogy a Humax HD felvevős beltériről lementett felvételeket, hogyan lehet más készüléken (másik humax beltéri vagy android tablet) is megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#3607) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Humax felvevős HD box nem írja ki az aktuális műsor nevét, mint a DSR8111, csak a csatorna nevét ?! :W :W

(#3608) bogabi válasza Ghostman78 (#3607) üzenetére


bogabi
senior tag

Hol nem írja ki? A box LCD kijelzőjén? Mert ott nem, de a TV-n az info sávban ott van - ha van EPG-je az adott csatornának. Ha felvett műsort nézel, akkor kiírja a műsor nevét az LCD-n is, de nem teljesen, nem tudom most így fejből, hány karakter a max.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3609) Ghostman78 válasza bogabi (#3608) üzenetére


Ghostman78
senior tag

hát.....

én konkrétan megbántam a dsr8111-ről való cserét Humax HD felvevősre :W

idegesítő,hogy nem írja ki az aktuális adás nevét,mert ha pl nézek egy BL filmet , és direkt várok egy adás kezdést, akkor látom a displayen ha átvelt a műsor kezdés címére
így meg szart se látok :W

továbbbá, nem látom mikor vesz fel a box és mikor nem (ránézésre) mert a DSR8111en égett a piros lámpa ha ment a REC
Humaxon meg kiírja 4mm-es betűnagysággal amit nem látok ,mert kb 4 méterről nézem a tévét mivel 60"-os,

jövő héten vissza cserélem DSR8111-re

az hogy 160GB helyett 320GB, illetve tud egy butított NAS funkciót pont lesz*arom, mert a tévém az fullra lejátszik mindent ez a szar meg nem szereti az mkv fájlt.

Úgyhogy én spec. csalódtam a humax hd felvevősbe amit "mindenki" dícsér :F
illetve a króm hatású távirányító sem tetszik, de ez szubjektív tudom (DSR8111esé is tré)

(#3610) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.
Nekem van LG LA660-s Sat tuneres tvm.
Tv tunerén keresztül akarom nézni UPC Direct csatornákat Direct+ és Hd csomag.
Jelenleg van egy fő DSR8111 és 2 társ HUMAX UD-FOX HD-m.
Az egyik HUMAX UD-FOX HD akarom kiváltani.
Meg oldható ez valahogy?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#3611) Watt25 válasza szabessz (#3610) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt nézd meg.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3612) szabessz válasza Watt25 (#3611) üzenetére


szabessz
tag

Köszi ezt tudom de ez külön előfizetés sajna én meglévő előfizetésemet társkártyát akarom használni, nem akarok +havidíjat.

[ Szerkesztve ]

(#3613) Watt25 válasza szabessz (#3612) üzenetére


Watt25
veterán

De az elv akkor is az, hogy kell kérned a UPC-től kártyát és kártyaolvasót. Azt kell velük lebeszélned, hogy ezt társkártyaként kéred.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3614) szabessz válasza Watt25 (#3613) üzenetére


szabessz
tag

Oké. Jah ők adnak kártyaolvasót is.Azt gondoltam azt nekem kell venni valahol és átenni kártyát.Akkor majd megkérdezem UPC-t. Köszi a segítséget.

(#3615) csab2 válasza szabessz (#3614) üzenetére


csab2
veterán

Boxból csak akkor tudod simán áttenni a TV-be a kártyát, ha az nincs összepárosítva a boxszal. Ügyfélszolgálat megmondja, hogy össze van-e párosítva. Azt tudom, hogy a régebbi cryptoworks kártyák nincsenek. Modult azonban neked kell venned. Nálunk is így van, ezért mondom.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3616) poli27 válasza Watt25 (#3613) üzenetére


poli27
veterán

kártyaolvasót nem ad!! Nem keverendő a mediacard al ami sima UPC nem a Direct!

(#3617) Watt25 válasza poli27 (#3616) üzenetére


Watt25
veterán

Én ebből úgy értelmeztem, hogy már lehet kérni a Direct esetén is az olvasót. De mindegy, az üfsz úgy is megmondja, a lényeg, hogy mindenképpen kommunikálni kell velük.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3618) bogabi válasza Ghostman78 (#3609) üzenetére


bogabi
senior tag

Én nem ismerem a Philips boxot, mert alapból ez a HUMAX maradt, miután a Philps-nek nem volt hangja, de amit láttam belőle amikor megrendeltem a szolgáltatást (az eladónál a Philips volt, azt próbálgattam), az pont elég volt: mondtam a szerelőnek, hogy ha ez nálam is ilyen lesz, akkor naponta fogok jönni boxot cserélteti. Azt mondta, hogy okés, de a Philips-ek 90%a ilyen (lefagy, nem azt veszi fel amit beállítasz, CSAK 720p-t tud, hangos, távirányítója őskövület).

Engem pont nem érdekel a műsor címe az LCD-n, mikor - ha akarom - egy gombnyomásra látható, ráadásul amit épp nézek, annak a műsornak a címével tisztában szoktam lenni. Azt, hogy nem látom, mikor vesz fel, megint pont le***rom, mert nem érdekel. A felvétel elkészül így is/úgy is, ha kikapcsolom a boxot, ha nem, így nem izgat, ha éppen akkor vesz fel, amíg mást nézek.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3619) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Egy pár perccel ezelőtt kb 2-3 percre elment minden csatorna, sehol semmi nem jött be, majd utána magától visszajött minden és rendesen működik...
Mások tapasztaltak ilyet? Miért fordulhatott ez elő? Valami frissítés esetleg, vagy egyéb, esetleg helyi probléma? A vétellel nincs gond egyébként, ezért furcsállottam..

Up the Irons!

(#3620) wmati válasza EmberXY (#3619) üzenetére


wmati
addikt

Ez áll a Upc Direct oldalán

Tisztelt Ügyfeleinket tájékoztatjuk, hogy a feladóállomásnál uralkodó szélsőséges, viharos időjárás miatt szolgáltatásunkban átmeneti kiesések tapasztalhatóak. A kellemetlenségért szíves elnézésüket kérjük.
UPC Direct

(#3621) EmberXY válasza wmati (#3620) üzenetére


EmberXY
addikt

Így már értem, hogy mi lehetett a gond, köszönöm. :R

Up the Irons!

(#3622) Ghostman78 válasza bogabi (#3618) üzenetére


Ghostman78
senior tag

lehet kezdem megszokni :U

képminősége értelemszerűen jobb mint DSR-e
de ez az LCD kiírás über fos :W

(#3623) bogabi válasza Ghostman78 (#3622) üzenetére


bogabi
senior tag

Én anno hálát adtam az Úrnak, hogy nem a Philips került hozzám, annyi rosszat olvastam róla fórumokon, és a próba sem igazán mozdított pozitív irányba... Most éppen gondolkodom, hogy ha lejár az egy éves hűségem februárban, akkor áttérjek-e Direkt kártyára és vegyek-e saját boxot. Az tart vissza, hogy a kinézett box kb. 140 ezer HUF :O

A HUMAX-on lehet olyat, hogy EPG-ben beállítasz emlékeztetőt a műsorhoz. Így, ha mást is nézel, ha amaz kezdődik, akkor a képernyőn meg fog jelenni a figyelmeztetés, hogy most kezdődik a másik. Így nem kell sasolni az órát.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3624) Kistuzolto


Kistuzolto
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék, hogy milyen ci+os kártyát vegyek a ue46f6500 as samsung tv-mhez, hogy upc freesat kártyával tudjam normálisan használni? válaszotokat előre is köszönöm !

(#3625) Ghostman78 válasza bogabi (#3623) üzenetére


Ghostman78
senior tag

nekem dsr8111em van mióta bejött directhez (4-5 éve tutti, de inkább több)
direct előfizetésem meg 2000 óta van :DDD

maradok humax dvrnél, mert a lehetőségekhez képest tetszik a kép minősége (klasszisokkal jobb mint dsr 720p-je)

lcdjüket meg a béna kiírásukat és a piros lámpa hiányát meg feldughatják ;]

figyelmezetés / felvétel opciót megtaláltam én is köszi ;)

(#3626) csab2 válasza Kistuzolto (#3624) üzenetére


csab2
veterán

Amilyen rendszerű a kártya, olyan rendszerű modult vegyél! Előtte azonban tudd meg, hogy a kártya nincs-e a boxhoz társítva!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3627) Kistuzolto válasza csab2 (#3626) üzenetére


Kistuzolto
csendes tag

csak ilyen direct kártya csomagra fizettem elő, gondolom, vagy criptow vagy irdeto lehet!

(#3628) molvany válasza Kistuzolto (#3627) üzenetére


molvany
senior tag

Nekem ilyen moduljaim vannak DirektKártyával Samsung Tévékben:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#3629) Debilon


Debilon
addikt

van valami nyűg most a direct-el?

hazajövök, bekapcsolom a TV-t beltérit, erre nincs kép, beltéri restart, ezután van kép, de hang nincs

beltéri újra restart, TV restart és ugyan úgy kép van, hang nincs

Phillips 42PFL5405 és DSR8111 HDMI-vel összekötve, hajnali fél egykor még tuti működött

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3630) molvany válasza Debilon (#3629) üzenetére


molvany
senior tag

Szerintem nálad lehet a gond. Nálam most is müködik rendesen. Igaz Tv - ben Modul és Kártya. Nincsen beltéri.

WhatsApp :+491737182060

(#3631) Debilon válasza molvany (#3630) üzenetére


Debilon
addikt

közben megoldódott

de a fura az, hogy a TV menüjében a HDMI csati amin a beltéri lóg 720p helyett 576p-t írt (ez a képen is elég rendesen meglátszott)

aztán HDMI kábel TV-ből és beltériből is kihúzva megint megy rendesen, megjött a hang

de hogy mitől felejtette el, hogy mi volt eddig az kérdéses

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3632) csab2 válasza Kistuzolto (#3627) üzenetére


csab2
veterán

Értem. A korábbi hozzászólásom első fele továbbra is él. Amilyen rendszerű a kártya, olyan rendszerű modul kell. Gondolom a kártyán rajta van, hogy milyen rendszerű. Ha meg nem, üfsz megmondja.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3633) lalakov


lalakov
senior tag

Jó hír. :( Új frekvenciára kerültek a következő csatornák: RTLII, Sorozat+, Prizma TV, Muzsika TV. 12456MHz/28000
Akinek beltérije van kapcsolja ki készenléti állapotba pár percre, akinek nincs keresse meg kézzel.

(#3634) csab2 válasza lalakov (#3633) üzenetére


csab2
veterán

Ez kb. 2 hetes hír. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3635) lalakov válasza csab2 (#3634) üzenetére


lalakov
senior tag

Akkor bocs, nálam csak tegnap jelent meg a tv-n. :(

(#3636) EmberXY válasza lalakov (#3635) üzenetére


EmberXY
addikt

"...csak tegnap jelent meg a tv-n. "

Megjelent a tv-n? Ez meg nekem újdonság...
Valami rendszerüzenet? :F :D
Nálam minden ugyanúgy megy, mint eddig, ha nem hallottam volna a hírt, azt se tudnám, hogy átrakták...

Up the Irons!

(#3637) molvany válasza EmberXY (#3636) üzenetére


molvany
senior tag

Pl. nekem sem jelent meg sehol és mivel DirektKártyás vagyok, nekem manuálisan kellett a nevezett csatornákat lekeresni és sorba rendezni ( miután egyszerüen eltüntek a helyükröl )
De a téma valóban nem mai gyerek már ( vagy 1 - 2 hetes ).

WhatsApp :+491737182060

(#3638) EmberXY válasza molvany (#3637) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam szerencsére magától megoldódott, amíg így van, nem is zavar, hogy mit kavarnak...

Up the Irons!

(#3639) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

írtam jópár nappal korábban , hogy az "új" helyre került 3darab adó (rtl2 prizma sorozat) nálam nem jött be, azaz eltünt.....

kijött a szerelő, cseréltünk mindent (fejet, beltérit, tányért) de semmi

azaz annyi változás történt, hogy a kb 10 éves (anno antenna digitálos 50es, ami idáig hibátlan volt) tényéromat lecseréltük egy új 80asra , amivel kb 60% jelerőséget és 0-30% közti jelminőséget érünk el erre a 3 adóra ami idáig 0 volt.

A többi 100 akárhány adó a HD-vel együtt 100% / 90%-os.

Idáig UPC részéről nem történt semmi,még vizsgálják a dolgokat ,mert ismét bejelentettem ma,hogy amiért fizetek szolgáltatás, abból 3 adó, rajtam kívülálló okok miatt nem teljesül.

Szerelő amúgy bemérte a cuccával, hogy valami "zavar" van ( :F ) , amit egy darab sima kábellel is illusztrált, ahogy bedugta a fejbe és onnan a cuccába, hogy fos a jel már ott.
Valaki - valahol "zavarja" ezeket a TP-ket. :U

Esetleg valakivel , valami ehhez hasonló szitu ? :P

[ Szerkesztve ]

(#3640) poli27 válasza Ghostman78 (#3639) üzenetére


poli27
veterán

Rossz helyen laxx költözz el :DDD

(#3641) Ghostman78 válasza poli27 (#3640) üzenetére


Ghostman78
senior tag

jaja :DD
bp 2. ker hegyteteje, sehol semmi fa, se épület, se építkezés, se semmi ami "megváltozott volna" (szemmel láthatóan)

(#3642) EmberXY válasza Ghostman78 (#3641) üzenetére


EmberXY
addikt

"...bp 2. ker hegyteteje..."

UFO észlelések nincsenek a környéken? :DDD

Up the Irons!

(#3643) Ghostman78 válasza EmberXY (#3642) üzenetére


Ghostman78
senior tag

az nincse' :DDD
csak ertéelkettőtlenség és a pesti szmog lehangoló látványa

(#3644) EmberXY válasza Ghostman78 (#3643) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha jel van, akkor a készülékben lehet valami gond szerintem...
Valami ritka, speciális inkompatibilitás, hiba, esetleg kábellel, foglalattal valami?... :F
Kitartást, remélem sikerül a végére járnod...

Up the Irons!

(#3645) Ghostman78 válasza EmberXY (#3644) üzenetére


Ghostman78
senior tag

mindent kizártunk
új fej, új kábel+csati, új beltéri, (beltérimből 3 db van-humax hd, humax dvdr, drs8111 :F )

(#3646) EmberXY válasza Ghostman78 (#3645) üzenetére


EmberXY
addikt

Valami csak a készülék(ek)ben lehet, ha minden más adott... :F
A bejelentésre reagáltak már valamit?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3647) Ghostman78 válasza EmberXY (#3646) üzenetére


Ghostman78
senior tag

készülékek kizárva
3 boxom van, plussz a szerelő is hozta a sajátját mindel fos ez a 3 adó

1., telefonon jeleztem ügyfélszolgálaton
2.,írtam mailt directnek
3., bementem személyesen az egyik upc direct shopba egy levéllel amit átvettek igazolva

egyenlőre ennyi....

valami fos zavar van nálam mondom (illetve a szerelő is mutatta), mert ha a fejbe bedugtunk egy fél méteres kábelt a másik felét meg a spectrum műszer akármijébe már ott látszódott a grafikonon , hogy elég tré a helyzet,azaz zavar van konkrétan ezen a 3 TP-n :W

3 adó régi frekijén minden hibátlan volt :(((

(#3648) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3647) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Valószínű valami helyi eredetű a zavar (akkor a UPC nem tud mit kezdeni vele...), esetleg még egy nagyobb (és jó) lavór segíthet (a kis tükörnél a szomszéd hold is bezavarhat). A kábel cserét nem mondom, mivel már meg volt (3x árnyékolt?, az új fej más típusú?) és egy rövid kábellel is jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3649) Ghostman78 válasza Gyurka6 (#3648) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Szia

Előfizetek egy szolgáltatásért amit kb 2000 óta hibátlanul tudtam használni ezelőtt 2 hétig.
Azóta 3 adó számomra nézhetetlen, holott ugyanúgy fizetek érte....

Mondjuk pont leszarom a sorozat+ és a prizmát mert kb 1 percet nem néztem belőle sohasem de akkor is ;]

3 hd beltéri (2 felvevős) + hd csatorna + hbo, havi 11ezer kb , ennnyiért szeretném ha bejönne minden adó !

Véleményem szerint érthető az álláspontom nem ?! ;)
Ha havi 3000 forintot fizetnék érte akkor nem érdekelne, de nekem évek óta 11ezer körül van a komplex elvárásaim miatt, amik rajtam kivülálló okok miatt nem teljesül.

Még nagyobb tányért nem kívánok felrakni idáig tökéletes volt a 50es tányér is ahol lakom , a Hd adásokra is, az am mikro korából,de most átálltunk egy 80as tükörre direkt. 80as tükörrel van egy minimális jelem de nézhetetlen a 3 adó továbbra is.
Ergo felesleges pénzkidobás volt részemről,de pont lesza*om, legalább a Upc is látja , hogy hajlandó voltam beleinvesztálni némi pénzt a probléma megoldásába.

Mindenről van mérési jegyzőkönyvem illetve az összes munkafolyamat dokumentálva lett a kérésemre,hogy mivel próbálkoztunk, plussz az egész melót a upc egy hivatalos partnere próbálta orvosolni, számomra eredménytelenül...

[ Szerkesztve ]

(#3650) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3649) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Értelek, sőt meg is értem... Azt gondolom mert Nálad ez a probléma előjött, nem rakják vissza az eredeti helyükre, legnagyobb sajnálatra sem. Meg kellene nézned egy nem szolgáltatói box-szal is, valamint legalább ideiglenesen áthelyezni az antennát, illetve ha van a közelben ismerős ott is megnézni, valamelyik beltériddel. Nem igazán hiszem, hogy a transzponder frekijén földi zavar lenne, (bár kizárva sincs). Én továbbra is a fejre gyanakodnék... (elsősorban).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.