Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) NyalokAA válasza bogabi (#2250) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

- Akkor ez valóban csak 720-at tud, nem FHD.
Így van

- A "mondjuk rá" mennyire jóindulatú?
Semennyire nap mint nap használom\cserélem\nézem őket már kifutott konstrukció és kicsit problémás is.
10ből talán 1re mondanám , hogy ez jó :) El kell kapni ha szerencséd van minden funkciója működik és nem fagy.

Bár az FHD hiánya miatt alapból nem szimpi a box...
Igen ezért is használok már otthon Hds Humaxot azon szép a kép és probléma sincs vele :)(nem felvevős)

Van a Humax HD-ból rögzítős is. Azt nem ismered, milyen?
Ismerem azonban még az előfizetők részére "nem elérhető". Eddig 2 őt használtam fél-fél órára amik külön megrendelésre jöttek az árukészlettel 1-1 darab ( az 1ik egy nagyon régi előfizetőnek ment a másik pedig 1 olyannak aki 4 boxot használ fullos előfizetéssel és fenyegetőzött hogyha nem kapja meg a beltérit felmondja a szerződést)Nagyjábból megegyezik rajta a rendszer a Hd-s Humaxal csak van benne winchester és felvétel funkciók.

(#2252) bogabi válasza NyalokAA (#2251) üzenetére


bogabi
senior tag

Ok, köszönöm. Saját box-ról van esetleg valami infód? Milyet érdemes, stb...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2253) NyalokAA válasza bogabi (#2252) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

[link] egyszerű
[link] jobb

Az olcsóbbal csak azt tudod felvenni amit nézel , a drágábbal lehet közbe nézni bármit(dupla-tripla tunneres):)
Ezekben van kártyaolvasó csak szoftverezni kell őket , hogy vigyék a Upc-s kártyákat , de ez megoldható akár a legközelebbi forgalmazói pontodnál , ha értenek hozzá. Vagy a legközelebbi antenna szaküzletben :)
+Ezekehez még venned kell 1 külső winyót is amit usb-n tudsz csatlakoztatni és kész is a rendszer.

(#2254) bogabi válasza NyalokAA (#2253) üzenetére


bogabi
senior tag

Köszi!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2255) gejzinho


gejzinho
csendes tag

Sziasztok,
Hamarosan jönnek hozzám bekötni a UPC Directet (műholdas Digit váltja). Mint új előfizető 3 hónapig a HD csomagot is grátisz megkapom (+ még HBO Max Pak akció ideje alatt rendeltem, így az is jön mellé még negyed évig ingyen :) )
Kértem hozzá pvr felvevős beltérit is, és itt jön a problémám. az utóbbi napokban kicsit körbejárva a témát, azt olvastam és hallottam hogy a Humax HD-s beltéri nem alkalmas a felvételre, így ez a 2 szolgáltatás (HD-pvr) elvileg egymást kizárja? Vagy az egyiket kapom, vagy a másikat? A UPC-nél erről egy hangot nem szóltak, és sehol nem látom annak nyomát, hogy tájékoztatnák az új előfizetőket hogy aki pvr felvevős beltérit rendel, elesik HD csomag legjobb vételének lehetőségétől. Valahol ez erős ellentmondás.
Egy 40 colos Full HD tévén (samu ue40es6540) észrevehető a különbség a HD csatornák esetében hogy azt felvevős (Philips?) vagy FHD-s Humax beltérivel fogom és nézem? Esetleg ez a különbség az SD csatornáknál is észrevehető a 2 fajta beltéri esetében?
Érdemes feláldozni a jobb képminőségért, a felvevés lehetőségét, főleg úgy hogy még egyáltalán nm biztos hogy a 3 próba hónap után majd előfizetek a HD csomagra?
Igazából már van a házban egy inviteles iptv és azon megvan a felvétel lehetősége, igaz az invitel csak havi 10 órányi műsor felvételére biztosít lehetőséget saját szerverén (külön költség nélkül), de úgy érzem az elég is lehet nekem.
A Humax HD-s beltéri csak felvételre nem képes, egyéb extrák (adás megállítás, stb) képes?
Kicsit sok voltam, de hátha valaki végigolvas :) köszönöm :)

(#2256) NagyDave válasza gejzinho (#2255) üzenetére


NagyDave
tag

Hali!

Nekem volt felvevős HD-s beltérim UPC-től, Philips. A felvevős HD-s Humax beltérit elvileg még csak tesztelik, ezen kívül van még a nem felvevős HD-s Humax beltéri. Ha felvevőset kértél, akkor Philips-et fogsz kapni ami felvevős és HD képes beltéri is egyben :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2257) NagyDave


NagyDave
tag

700 000 UPC DTH előfizető

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2258) Boha


Boha
aktív tag

Jött ma valami új csatorna, lehet tudni mi az ?

[ Szerkesztve ]

OBORZIL

(#2259) kaboska válasza Boha (#2258) üzenetére


kaboska
aktív tag

Honnan veszed hogy jött új?

"Fej vagy gyomor"

(#2260) Watt25 válasza kaboska (#2259) üzenetére


Watt25
veterán

Másik fórumon olvastam, hogy nagy TP ürítések/módosítások folynak, szóval valami tuti lesz. Alaptalan infók :) szerint elsőként lesz RTL Klub HD is.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2261) kaboska válasza Watt25 (#2260) üzenetére


kaboska
aktív tag

Én úgy tudom hogy csak a UPC kábeles előfizetések-nél lesz elérhető az RTL Klub HD februártól!
Úgy mint a TV2 HD.De jó lenne ha meglepnének bennünket :D

"Fej vagy gyomor"

(#2262) batka86 válasza Watt25 (#2260) üzenetére


batka86
csendes tag

Nem olyan biztos, hogy alaptalanok azok az infók! ;]

(#2263) Boha válasza kaboska (#2259) üzenetére


Boha
aktív tag

Onnan hogy kiírta bekapcsoláskor hogy Új csatorna.

OBORZIL

(#2264) kaboska válasza batka86 (#2262) üzenetére


kaboska
aktív tag

Talán tudsz valamit?Műholdas UPC-in is lesz? :)

"Fej vagy gyomor"

(#2265) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Tapasztalt már valaki más is hangerőváltozást filmnézés közben?
Úgy értem, hogy a filmek szünetében felerősödik a hang, és az már idegesítő mértékben
Ha az UPC tehet erről, leszokhatna róla!

(#2266) kaboska válasza bluobluo75 (#2265) üzenetére


kaboska
aktív tag

Az azért van hogy ha elalszol a filmen a reklámra biztos felébredj :D
Viccet félre téve én is tapasztaltam!

"Fej vagy gyomor"

(#2267) bluobluo75 válasza kaboska (#2266) üzenetére


bluobluo75
őstag

Elég idióta szokás, amúgy erre én is gondoltam

(#2268) bopeti98 válasza bluobluo75 (#2265) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem a UPC tehet róla, a csatornák így sugároznak.

(#2269) bluobluo75 válasza bopeti98 (#2268) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nade az összes??? áá :F

(#2270) stmiklosi válasza bluobluo75 (#2265) üzenetére


stmiklosi
tag

Nem a UPC.. Mind, pedig rendelet van rá hogy ne..
Kimegy utánad a konyhába, ha sörért mégy, nehogy még véletlenül lemaradj a fontos infókról!
StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2271) vollti


vollti
csendes tag

Sziasztok!
Van egy [link] tv-m. Mivel alkalmas közvetlenül fogadni a jelet, arra gondoltam, hogy megszüntetem a beltérit. (Egy távirányítóval és egy fogyasztóval kevesebb lesz!) Vettem egy [link] kártyaolvasót és ma kicseréltettem az ügyfélszolgálaton a kártyát is Irdetosra. Már 2 órája szórakozom vele, de nem tudom összehozni a dolgokat. Nincs közületek valaki, akinek van ezzel tapasztalata? Köszi

(#2272) stmiklosi válasza vollti (#2271) üzenetére


stmiklosi
tag

Beüzemelték (aktiválták) a kártyát?
Amikor én vettem, csomagból ki, telefon az ügyfélszolgálatnak vagy kinek, bemondta kódot ezt azt, elindították, benyomta egy beltéribe és amikor kihúzta már működött.
Itthon persze már ment. 4 év alatt egyszer kellett ujraindítást kérnem, Volt 1 óra kb.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2273) vollti válasza stmiklosi (#2272) üzenetére


vollti
csendes tag

Ott előttem vették ki a Philipses szürke dekóderből. Ott frankón működött. Most beraktam ebbe az Irdeto CI+-os kártyaolvasóba. Előtte az antennából jövő kábelt csatlakoztattam a tv-hez. Lefuttattam egy automata csatornakeresést. Majd ezután behelyeztem a kártyaolvasó. Próbálja hitelesíteni... 1,5 óra "Kérem várjon. Hitelesítés folyamatban!" után leállítottam. Megfordítottam a kártyát az olvasóban, mert senki nem tudta megmondani hogy kell helyesen belehelyezni. S most már lassan újabb 1 órája megy a hitelesítés... Agyvérzés ! :W :Y :F

(#2274) sonique válasza vollti (#2273) üzenetére


sonique
őstag

a tv vel van a baj nem a kartyaval
sajnos evvel az lg tv vel problémás a ci+ cam + kartyak tamogatása :(
miért nem volt jo a régi cryptos kártya ?

esetleg az uj ice kartyat probald ki egy cryptos cam ban
ha ugy elindul minden fasza mert az nem igényli a ci+ camot

egyébként elöször a camot kell berakni majd par perc mulva a kartyat

[ Szerkesztve ]

(#2275) stmiklosi válasza sonique (#2274) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz! Bogarásztam..
Az ötlött fel bennem, hogy a tuner adja a fejnek a tápot? És ha műhold, akkor műholdat is kell választani, onnan tudja milyen adatú transzpondereket keressen, mert minden műholdon más, és akkor forgatni is illik, vannak erre menüpontok?
A UPC MŰHOLDAS kategóriában vagyunk.
A TV-dre ezt írják
A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére.
Ez nem műholdas.
Ha valamit rosszul tudok (találtam), javíts ki, nézem tovább.
Üdv: StMiklos

Várj: kártyaolvasó nélkül is működne ha műholdas, mert akkor azt írja ki, hogy KÓDOLT..
Ha ezt írja, veszi a műholdat, dekódol, onnan tudja, hogy ez bizony fizetős és akkor keresi a kártyát.
De vannak szabadon vehetők is. Annak jönni kéne képpel-hanggal.

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2276) vollti válasza sonique (#2274) üzenetére


vollti
csendes tag

nem nagyon lehetett kapni ilyen cryptos-os kártyaolvasót. upc direct ügyfélszolgálat is az új irdetos kártyákat javasolta. biztosítottak arról szóban, hogy az új kártya és egy ilyen kártyaolvasó az lg lm660s-esben tuti működik. én egybe raktam be a kártyát és az olvasót... megpróbálom ahogy mondtad. köszi

(#2277) vollti válasza stmiklosi (#2275) üzenetére


vollti
csendes tag

Vannak menüpontok. megpróbálom lefotózni, hogy lássátok. de a rendszer automatikusan kiválasztotta a jó műholdat (THOR 0.8)
Lehet az probléma, hogy a jel erőssége 65-70%-on, míg a jel minősége 10 és 20% között mozog a tv által mérve?
Ez a jel minőség 50-60%-on volt/van a dekóderen! (????)

(#2278) stmiklosi válasza vollti (#2277) üzenetére


stmiklosi
tag

Akkor a TV nem alkalmas rész törölve...
A jelszint viszont valamiért kevés., ugyan a különböző eszközök elég össze-vissza értékeket adnak, de ez kevés.
Szabadon vehető csatorna (ezeket mindig talonban tartom kétes esetekre) A PokerChanel a 12418MHz transzponderen, Vertikális, 28000-es symbol rataval.
Talán visszatenném a beltérit, és akár kártya nélkül próbálnám. Ha jön valami, akkor legfeljebb kódolt feliratot kapsz, de a Poker anélkül is jön..
Üdv: StMiklos

Be van kapcsolva a fejtáp, mert annak kikapcsolhatónak kell lennie?
Az univerzális fejeknél még be kell állítani az oszcillátorfrekvenciát is (nem minden készüléknél)

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2279) sonique válasza vollti (#2276) üzenetére


sonique
őstag

UPC ugyfélszolgalatra ne hallgass :)

pl egy aphacrypt classic kartya biztos hogy megy cryptoban is
vagy mascom gyartmany cyrptoworks
viszont nem olcso de alphacrypt kartya is csinalhato belöle késöbb

a lényeg a mostani kartyad egy hybrid ice - irdeto/cryproworks kártya ami képes müködni mind2 modban

@stmiklosi

nem a jelerösségel lesz a gond sajnos hanem a ci+ rendes támogatottság hiányával

@vollti

FTA csatornak gond nélkül be jönnek ?!?!

[ Szerkesztve ]

(#2280) sonique válasza vollti (#2271) üzenetére


sonique
őstag

amit linkeltél modul ott is vetted ?!?!

mert naluk pl lehet kapni ilyet

ha naluk vetted probald meg kicserélni ilyenre biztos belemennek
és evvel kiprobalni

szerk: remélem a kép a valos terméket jelöli mert a leirásban ezt nem mondjak a lényeg
hogy hiába van mind2 kodolás rá irva ebben cryptoworks modban titkositas nélkül sima CI ként kell mennie
a kártyádnak

a ci+ nal ugy rsa key kell ami modulba behelyezett kartyaval generál

a te tv-d is valahol itt akad el sztem

[ Szerkesztve ]

(#2281) vollti válasza sonique (#2279) üzenetére


vollti
csendes tag

ennyi pénzt már nem ér meg nekem ez a kényelmi funkció! így is 17e ft volt ez a kártyaolvasó. akkor inkább kicseréltetem a régi philipses dekódert egy hdmi kimenetű újabbra...
650 csatornát talált a tv... nem tudtam melyek a szabadon foghatóak, amiket megnéztem 50-60-at (az elsőket) ott nem jött be semmi, csak annyit írt ki folyamatosan, h kódolt csatorna.

(#2282) vollti válasza sonique (#2280) üzenetére


vollti
csendes tag

nem itt vetten. Fehérváron lakom, itt hozatta meg az egyik sat-boltos...
nem hiszem, h ki tudná cserélni. de ígérte, ha nem megy visszaveszi...

(#2283) sonique válasza vollti (#2281) üzenetére


sonique
őstag

ezek a csatornak nézhetöek ingyenesen probald megtalálni valamelyiket
esetleg 11900.00mhz en digi tv-s 1 Music Channel ?!?!?!?

nem is gondoltam hogy még1x kifizeted ezt az összeget egy masik camért
hanem probald meg kicseréltetni

szerk: akkor marad az alkudozas a kereskedövel
de sztem ne add fel csak a mudul tipusa volt rossz valasztas nem ci+ kelett volna és maradni kellett volna
a crypto kodolásnal ...

de az uj kartyaval is megy a crypto szal ne add fel

[ Szerkesztve ]

(#2284) vollti válasza stmiklosi (#2278) üzenetére


vollti
csendes tag

Kipróbálom mindenképpen ezeket a szabad csatornákat.
Egyéb technikai dolgokat még értelmeznem kell...
Holnap napvilágnál megpróbálok állítani az antennán, hogy javítsak a jel minőségén...
a fejtáp és az osszcillátorfrekvenciát milyen szakszavakkal találhatom meg?

(#2285) vollti válasza sonique (#2283) üzenetére


vollti
csendes tag

Köszi. holnap tudok csak ennek utánajárni. most a gyerekek néznek mesét, aztán anyu nézi a híradót... :)

(#2286) kaboska válasza vollti (#2285) üzenetére


kaboska
aktív tag

Ha esetleg nem boldogulsz akkor tudok egy telefonszámot adni fehérvári UPC szerelő!
Ő biztos tud segíteni. :)

"Fej vagy gyomor"

(#2287) vollti válasza kaboska (#2286) üzenetére


vollti
csendes tag

Köszi. már lehet, hogy most elkérném! :R

(#2288) stmiklosi válasza vollti (#2285) üzenetére


stmiklosi
tag

fejtáp = LNB (ez a fej neve rövidítve) power vagy ilyesmi (de ha kódolt csatornákat ír, akkor már ne bántsd
akkor alapbeállításokkal indult.
Ha kódolt, akkor se bántsd az antennát, hiszen vesz.. (=Persze leht hogy van rajta javítanivaló, de előbb juss túl a kódoláson.)
Nekem egyébként saját beltériben megy a UPC, kb. 20ért vettem (Fergason Ariva 100HD) , HD-s, én csak a kártyát fizetem, minden az enyém... (Persze akad itt még 3-4 beltéri....)
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2289) kaboska válasza vollti (#2287) üzenetére


kaboska
aktív tag

Ment privátba :)

"Fej vagy gyomor"

(#2290) vollti válasza kaboska (#2289) üzenetére


vollti
csendes tag

:) köszi!

(#2291) sonique válasza kaboska (#2289) üzenetére


sonique
őstag

azért a upc-s szerelökkel is vigyazni kell
mert nekem pl bizonygatták hogy az a kartya amiket most adnak
ICE kártyák csak és kizárolag akkor tudom hasznalni
ha irdeto ci+ os camban hasznalom és nem megy cryptoworks modban.
//és a HD csatornak is csak evvel /irdeto ci+/ nyilnak//

valami cryptoiredeo hybridröl beszélt :D és hogy igy egyben van :D

bementem hozzajuk egy géppel meg egy smargo usb kártya olvasoval
beaktivalt nekem egy uj kártyát és lass csodat elindult cryptomodban és minden müködött az összes HD csatorna is ....

[ Szerkesztve ]

(#2292) monozso


monozso
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék tanácsot/segítséget kérni tőletek! (előre szólok hogy nagyon láma vagyok ilyen téren...:D)
Van 1 T-home sat tv-s előfizum, viszont most kaptam 1 UPC-s beltérit is, és szeretném lecserélni rá, mert ez legalább HD-s és PVR-s ahogyan olvastam (HUMAX UD-FOX/HD a dekóder tipusa).
Na szóval szeretném beizzítani, de sehogysem akar menni...:( pedig a UPC-nél azt mondták hogy a mennie kell antennaátállítás nélkül is mert hogy a T is a THOR-ról megy, és hogy csak rádugom az antennakábelt és már megy is! (ja persze....)
Szóval ha valaki tudna segíteni hogy hogy leheljek bele életet....?????
Előre is megköszönöm!

(#2293) vollti válasza stmiklosi (#2288) üzenetére


vollti
csendes tag

Sikerült lefotóznom a képernyőt, amin a műhold beállításai vannak. csak ennyi. bár ez így is kicsit kinai nekem!

(#2294) NagyDave válasza monozso (#2292) üzenetére


NagyDave
tag

Hali! A T-Home nem a Thor-ról vesz, Digi antennája néz ugyanabba az irányba, mint a UPC antennája, de a Digi sem csak a Thor-ról vesz adást, de az megfelelő lenne neked, viszont a T-s antenna semmiképpen sem. Mármint az antenna jó lehet, csak másik irányba kellene belőni. Egyébként meg ha jól értelmezem, semmiképpen nem sikerülhet ez, hogy T-s előfizetést UPC beltérin nézz. Szerintem elég nagy hülye volt, aki ezt mondta, de nyugodtan cáfoljatok rá arra, amit írok...

Ha pedig T-t néznél továbbra is, akkor tőlük kérj HD beltérit, HD csomagra kell előfizetned [nincs rá hűség, tehát bármikor lemondhatod, ha jól tudom] és kivisznek neked egy HD beltérit. Ha lemondod a HD csomagot, akkor is marad neked a HD beltéri, én is így nézem, na de mit is mondjak...persze HD tévén jobb ez a HD-s beltéri, mint a "sima". Bocsánat, ha valamit félreértettem volna.

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2295) monozso válasza NagyDave (#2294) üzenetére


monozso
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Akkor ezek szerint csak úgy fog menni ha átállítom az antennát vagy veszek 1 másikat?
Akkor jól átbasztak a UPC Ügyfélszolgálaton...:(
Tehát akkor mit tudok most csinálni???

Igazából maradna a T másik tvre akkor,csak hogy mondták h ugyan az akkor inkább már a HD-s!
De amúgy nem vagyok megelégedve a T-vel, és ezért is szeretném lecserélni, ha már kaptam!:D

[ Szerkesztve ]

(#2296) NagyDave válasza monozso (#2295) üzenetére


NagyDave
tag

Ha a T-t is meg akarod tartani, akkor muszáj lesz egy másik antenna is UPC-nek. Ha Digid lenne, akkor könyebb lenne megoldani, de sajnos T mellé kell másik antenna is. Nagy hülyeséget mondott neked ezek szerint a UPC-s...bár szoktak mindenfelé olyan idótaságokat mondani. T-s ügyfélszolgálatosnak kb. én mondtam meg, hogy milyen kedvezmény jár nekünk :DDD

Na szóval, ha mindenképp akarsz UPC-t, hogy kell még egy antenna. Egyébként honnan van neked az a UPC beltéri?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2297) sonique válasza monozso (#2292) üzenetére


sonique
őstag

ha jol értelmezem te csak a hd miatt akartad lecserélni és maradt volna a T elöfizetés + kártya

mert az nem müködhet mivel annak a boxnak mas kartyaolvasoja
egyik irdeto a maxik conax

viszont ha mind2 öt szeretnéd nézni :D akkor egy dual fejjel megfoghato mind2 mühold antenna allitas nélkül

(#2298) Lacpac válasza sonique (#2297) üzenetére


Lacpac
őstag

viszont ha mind2 öt szeretnéd nézni akkor egy dual fejjel megfoghato mind2 mühold antenna allitas nélkül

Nem dual fej kell, hanem egy olyan fejtartó, amire több lnb-t lehet tenni + egy diseqc kapcsoló.

(#2299) monozso válasza NagyDave (#2296) üzenetére


monozso
csendes tag

aham, értem....akkor csak nem úszom meg hogy ne kelljen 1 másik antenna...:S
De még jó hogy sógornak van UPC-s és DIGI-s antennája is...:D
csak hát már az a kérdés hogy hogyan is tudnám beállítani egyszerűen....????

A beltérit meg kaptam előfizuval együtt..:D szal ingyér van:P

(#2300) monozso válasza Lacpac (#2298) üzenetére


monozso
csendes tag

Szóval akkor inkább tegyek fel 1 másik antennát is és akkor tuti lesz????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.