Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) nikos21 válasza laci laci (#2549) üzenetére


nikos21
aktív tag

semmit csak a kedvenc listát , ami semmire nem jó :(
hát az elég gáz hogy ö mondja meg a csatornalistát és nem te hisz mi belőlünk élnek,
meg ez a sok szar román csatorna minek? :O

(#2552) nikos21 válasza stmiklosi (#2550) üzenetére


nikos21
aktív tag

:R ok rendben köszi

(#2553) laci laci válasza nikos21 (#2551) üzenetére


laci laci
addikt

Hát igen.HD csatornát nem lehet rajta felszabadítani?Vagy valami mást?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#2554) sepsi0 válasza Menotti (#2538) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm!

Akkor ez alatt ne is nézelődjek? Csak azért kérdezem mert én kb, 70-80ft körül nézegettem, de először gondoltam megkérdezlek Titeket.
Így kicsit húzós lesz az ára. :R

(#2555) sepsi0 válasza Menotti (#2538) üzenetére


sepsi0
őstag

Bocs lejárt a szerkesztési időm!
Ezek szóba sem jöhetnek?
[link]

[link]

Persze mivel nem vagyok túl tájékozott inkább hallgatok rád, csak kérdezlek. :R

[ Szerkesztve ]

(#2556) forrest85 válasza sepsi0 (#2555) üzenetére


forrest85
senior tag

A lényeg, hogy 3x os árnyékolású kábelt használj.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2557) sepsi0 válasza forrest85 (#2556) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm!
Akkor amiket belinkeltem azok is jók? Vagy itt is érvényes az olcsobb húsnak...
Gondolom a kültéri vezetés miatt maradjak inkább a fehér mellett (nap miatt).

(#2558) forrest85 válasza sepsi0 (#2557) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha kültérre is ajánlják, akkor jobb volna azt megvenni szerintem.

Ezt is ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2559) sepsi0 válasza forrest85 (#2558) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm a válaszod! Még annyi hogy a sima rácsavarhatós f csatlakozó megfelelő? Eddig azt használtam.

Ha....
Egyre jobb azt hittem egy tizesből megúszom....

[ Szerkesztve ]

(#2560) forrest85 válasza sepsi0 (#2559) üzenetére


forrest85
senior tag

Megfelelő, de krimpelős jobb. Nekem is van fenn egy csavarós. Megkell nézni az átmérőket a csavarós csatinak és a kábelnek, hogy passzoljanak.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2561) sepsi0 válasza forrest85 (#2560) üzenetére


sepsi0
őstag

Még egy kérdés. Kezdem emészteni az árakat. Jelentős minőségbeli eltérés lenne az általam belinkelt és az általad ajánlott kábelek között? Észre veszem a különbséget?
Esetleg annyi, hogy full hd-s lcd-n fogom nézni az adást, leghosszabb bekötés kb. 20m.

[ Szerkesztve ]

(#2562) nikos21 válasza laci laci (#2553) üzenetére


nikos21
aktív tag

semmit :(((

(#2563) Lacpac válasza nikos21 (#2551) üzenetére


Lacpac
őstag

Szerintem ezt azért lépték meg, (és a digi is) mert nem kevés gondjuk lehetett abból, hogy törölték a csatornákat, az előfizetők. Sok volt a telefon, hogy nincs meg ez meg az a csati. Mert elnyomkodni azt nagyon könnyű, visszaállítani meg nem mindenki tudja.
Nem biztos hogy egy nyugdíjas, vagy egy iq60-as emberke boldogul a telefonos segítséggel.
Szerintem szerelők is mentek nem keveset csatornalista, vagy elnyomkodott box helyreállításához.
Aztán mikor írták a számlát, nem tetszett senkinek.
Így bolondbiztos.

(#2564) Lacpac válasza nikos21 (#2540) üzenetére


Lacpac
őstag

Én úgy tudom, (nyugodtan megcáfolható, ha van más info) hogy azt az előfizetést, amit a boxal kértél, azt párosítják a beltérihez.
Az a kártya nem fog szerintem működni másik beltériben.
Már az előfizetés megkötésekor szólni kell, hogy csak a kártyát vinnéd a többit megoldod.

(#2565) nikos21 válasza Lacpac (#2564) üzenetére


nikos21
aktív tag

szerintem is így van ez :( .
illetve miért kell lapozgatni a sok üres csatornán át ha nem muszáj, de ha ezt tudtam volna "amire azt mondta a diszpécser hogy rajta van a szerződésen hogy fix csatorna kiosztás" ez nem így van és be is lehetne fingatni ezzel őket 8 napon belül. szóval ha tudom akkor inkább a digivel kötök szerződést. :F
ott lehet variálni a régivel igaz és a hd-s beltérit viszont nemtom na sebaj.peace ;]

(#2566) forrest85 válasza sepsi0 (#2561) üzenetére


forrest85
senior tag

Nem tudok Neked erről információval szolgálni. De a Triset-113 biztosan jobb minőségű kábel mint a többi szerintem. A lényeg, hogy 3x árnyékolásút használj.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2567) Lacpac válasza nikos21 (#2565) üzenetére


Lacpac
őstag

Diginél sem lehet már.
Ott is fix csatornalista van.

(#2568) nikos21 válasza Lacpac (#2567) üzenetére


nikos21
aktív tag

:C remek :DDD

(#2569) Palika71 válasza nikos21 (#2565) üzenetére


Palika71
őstag

Nálam amikor telepítették a beltérit, azt mondta a szerelő, hogy az UPC-nál kötelezően összepárosított kártyák is működni tudnak, a megfelelő szoftverrel ellátott, privát beltériben.
Ilyenkor már nyilván neked kell frissíteni a csati listát, mert már az UPC nem tudja.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2570) nikos21 válasza Palika71 (#2569) üzenetére


nikos21
aktív tag

ez mit jelent? :Y

(#2571) Menotti válasza sepsi0 (#2561) üzenetére


Menotti
aktív tag

Küldtem Pü-t

(#2572) Palika71 válasza nikos21 (#2570) üzenetére


Palika71
őstag

Gondolom, van olyan program, amit ha rátelepítenek egy arra alkalmas beltérire, akkor fogadja a már betársított kártyát is.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2573) poli27 válasza Palika71 (#2572) üzenetére


poli27
veterán

Nagravision 3 kártyát te szerintem nem használsz másban egyenlőre..... csak abban amivel párosítva van!

[ Szerkesztve ]

(#2574) sepsi0 válasza Palika71 (#2572) üzenetére


sepsi0
őstag

Tegnap vettem át a beltériket a szerelőtől és ez is szóba kerűlt. Van két beltéri még a upcnél amihez nincs társítva a kártya. Egyik egy régi philips meg is mutatta, a másikat nem láttam. Nekem ez azért volt érdekes mert majd az új tvmbe belerakhatom a kártyát és megigérte hogy az egyik beltéri helyett majd ad egy olyan kártyát. Az új felvevős humaxot pedi azért nem osztogatják mert tud valami okosságot amit a upc nem szeret. Szerintem kártyamegosztás lehet. Amúgy ha ezt a humaxot akarjátok a upcnek azt kell hazudni hogy panasonic plasmátok van azt nem szereti a dsr8111.

[ Szerkesztve ]

(#2575) Lacpac válasza poli27 (#2573) üzenetére


Lacpac
őstag

De lehet, csak a gyári box "belehal" a procedúrába.
Ki kell belőle olvasni a box, és rsa key-t.
OSCAM-ba beírni a kiolvasott kódokat, és a kártya már megy is egy idegen beltériben.

(#2576) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Kérdés:

Samsung UE32EH5000 TV össze van kötve HDMI-in a beltérivel,
de amikor kiválasztom a HDMI bemenetet, nem látja a jelet.

A TV és a beltéri is láthatja a kábelt,
mert megjelenik a TV-n a Forrás-nál a HDMI.

Mi lehet a probléma oka?

A HDMI kábel, az, amit a Philips DVR-es beltérihez adtak.

Köszönöm!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#2577) poli27 válasza BroCreSt (#2576) üzenetére


poli27
veterán

Kompatibilitási probléma sztem....

(#2578) Amarth válasza poli27 (#2577) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nemfeltétlen,nálam ugyanez a felállás működött.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2579) Palika71 válasza sepsi0 (#2574) üzenetére


Palika71
őstag

Nem is hallottam még a felvevős Humaxról az UPC-nél. :F
És nagyot nem is kellene hazudnom.
Tényleg Panasonic plazmám van! :))
Többek közt ez is az oka volt annak, hogy lemondtam a Philipsről.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2580) sepsi0 válasza Palika71 (#2579) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Állítólag már két éve van humax. Ezt mondta nekem a válakozó és megigérte ha kell nekem is szerez egyet bár nem lesz egyszerű. Azt mondta azt kell hogy kamuzza hogy panasonic tvm van mert azzal nem megy a philips. Nagyon rendes ember, igy örülök hogy én mentem be a beltérilért. Probáld meg akkor te is látod más is kapott humaxot itt a forumon. Nekem az ügyfélszoli letagadta.

(#2581) Palika71 válasza sepsi0 (#2580) üzenetére


Palika71
őstag

Ja, Humax az van, de az nem felvevős.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2582) sepsi0 válasza Palika71 (#2581) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem mindenképpen a philips helyett mondta, mert kértem hogy a philips helyett adjon még egy hds humaxot mert nekem nem kell a felvevős része. Ekkor mondta hogy van ugyanez humaxban sokkal jobb.

(#2583) sepsi0


sepsi0
őstag

http://www.humaxdigital.com/global/products/product_stb_satellite_foxsat-hdr.asp

(#2584) Palika71 válasza sepsi0 (#2583) üzenetére


Palika71
őstag

Értem én, hogy a Humaxnak van ilyene, csak még olyat nem hallottam, hogy az UPC ad ilyet. Mikor egy hónapja náluk jártam, nekem csak anPhilipset mondták. Járj utána! Az a Humax kb. 100x korszerűbbnek tűnik mint Philips.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2585) Boha


Boha
aktív tag

PRO7 van a medium csomagba ? ha igen mi a csatornaszáma ?

OBORZIL

(#2586) sepsi0 válasza Palika71 (#2584) üzenetére


sepsi0
őstag

Szerintem nem beszélek a levegőbe, de esküszöm lebeszélem a forgalmazóval és lecserélem és dobok fel képet!!
Nem csak én beszélek róla:
http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6400&x_p=5
:R

(#2587) poli27 válasza Palika71 (#2584) üzenetére


poli27
veterán

Hivatalosan nem adják még, de nekem is holnap cserélik ki pvr Humaxra a Philipset!

(#2588) Palika71 válasza sepsi0 (#2586) üzenetére


Palika71
őstag

Hát ilyen opcióról nem szólt a helyi díler. :(
Ha megszerzed, jól jársz.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2589) sepsi0 válasza Palika71 (#2588) üzenetére


sepsi0
őstag

Eddig csak az tartott vissza, hogy philips fan vagyok! Az összes tvm philips, a nappaliban MINDEN az, és jól is néz ki. Én nagyon elégedett vagyok a gyártó temékeivel, sőt most vettem ebből a márkából még kávéfőzőt is. Remélem, hogy a kínaiak megvették, nem teszik tönkre! Bár van pár ZTE cuccom, azok jók! Nem tudom igazán akarom-e a humax boxot, bár amikor ideadta a válalkozo a 8111-est előttem halt be kettő és csak a harmadik lett jó azt hazahoztam, panaszkodott is sokat a dsr-re.

Bár a hűtőm Samsung, de csak azért mert a philips nem gyárt side by side hűtőt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2590) sepsi0 válasza Palika71 (#2588) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha neked is kell akkor szólni kell az ügyfélszolira, hogy Panasonic tvd van és nem megy vele a philips és cseréljék ki, vagy csak ilyet hozzanak!! Elvileg nekem is így lesz, ha rászánom magam. Csak azoknak cserélik, akiknek nem megy a tvn hdmi-n a hang. Legalábbis így tudom, de az ügyfelesek simán letagadják a pvr humaxot. :B

[ Szerkesztve ]

(#2591) bbgabi válasza sepsi0 (#2590) üzenetére


bbgabi
csendes tag

Pontosan így van. Amióta cseréltettem humax-ra, jó lett a a hdmi hang a panasonic vieran.

(#2592) bbgabi


bbgabi
csendes tag

A humax 1080p-t is tud, de csak 1080i-t ír ki. A jel így érkezik műholdról vagy más a gond? (vastag a kábelem)

(#2593) sepsi0 válasza bbgabi (#2592) üzenetére


sepsi0
őstag

Valamit említett a válakozó felbontásról...
Szerintem a HD adás csak 720p :F
Ezt találtam a wikipedian:

A HDTV szabvány több felbontást határoz meg:

480p: 720×480 pixel
720p: 1280×720 pixel
1080i: 1920×1080 pixel (interlaced)(képkockánként felváltva a páros és a páratlan képsorok) natív 1280×1080 pixel, HDCAM/HDV 1440×1080
1080p: 1920×1080 pixel
2160p: 3840×2160 Quad HDTV
(p) Progressive (folyamatos)

(i) Interlace (váltott soros)

Ezek közül csak a 720p és 1080p tekinthető szabványos HDTV felbontásnak.
Nem minden HDTV eszköz képes megjeleníteni pixel-helyesen az összes felbontást, ám a kapott jelet mindegyik képes átalakítani olyan felbontásúvá, amit magán a képernyőn meg tud jeleníteni.

(#2594) bogabi válasza sepsi0 (#2593) üzenetére


bogabi
senior tag

A felbontás csatornánként is változhat, de gyakorlatilag majdnem az összes HD csatorna 1920x1080 felbontásban van. A Humax PVR "csak" 1080i-t tud, de a Philips 8111 az csak 720-at. Ha megfelelő TV-d van - és megfelelő minőségű a HD műsor is - akkor már látni a kettő közti különbséget.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2595) sepsi0 válasza bogabi (#2594) üzenetére


sepsi0
őstag

Az jó mert pont a jobb tv-re kötöttem a 8111-et :Y . Akkor megy a philips a háztól és jön a Humax pvr. Azért még várok mert a 3db beltérimből csak a 8111-en van most superpack, igaz már kétszer beszéltem péntek óta az upc-vel, hétfőre igérik, hogy a pénzemért kapok is valamit :B . Adnak cserébe egy humaxot :) .

(#2591) bbgabi
Milyen tvd van pontosan? Csak azért, hogy jót kamuzzak, mert a szerelő sem tudta a pontos tipust csak azt hogy pana.
Másik fórumon olvastam, hogy az ügyfélszoli még a tv s/n számát is kérte telefonban :B .

[ Szerkesztve ]

(#2596) LNx


LNx
tag

A "dolgokhoz" nalam jobban ertoket kerdezem: mi ertelme van a retekklub hd-nak? meg a sajat gyartasu szarjaikat se HD-ban adjak, csak valami gagyi fakeHD upscale hajdejpistike verzioban. Gondolom a tv2 ugyanez.

m1 egy fokkal jobb, de pl most megy a Hurt Locker, m1 HD-n, "klasszikus" 4:3 keparanyban, es meg eredeti hanggal se nezheto...

(#2597) bbgabi válasza sepsi0 (#2595) üzenetére


bbgabi
csendes tag

Pana viera

(#2598) bbgabi válasza bogabi (#2594) üzenetére


bbgabi
csendes tag

Humax-UD-FOX HD-m van, az pedig tudja az 1080p-t
http://hu.upcdirect.com/pdf/UM_UD-FOX_HD_200HU_12-0703.pdf

(#2599) gejzinho válasza LNx (#2596) üzenetére


gejzinho
csendes tag

a főműsoridős szarjaik, híradó, éjjel nappal kúrapest, anyátok közt szerintem már most is HD, de például a most futó fókusz portré vagy mi a fene is az :)
Nálam inviteles (sd) IPTV is fut ugyanazon a tévén, és elég jelentős most a különbség a 2 kép közt.
Elvileg a teli (szürke) HD felirat jelzi náluk a valós HD-t az üres HD felirat pedig gányolt konvertált cuccot. Persze én is annak hiszek amit látok :)

Nekem meg az M1 HD kapcsán van hiányérzetem, például a Dal, ami jelentős produkció a csatornánál, nem HD :((( Az pedig lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#2600) bogabi válasza bbgabi (#2598) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha jobban elolvasod, amit írtam, akkor rájössz, hogy én egy másik modellről állítottam, hogy 1080i-s, mégpedig a felvevős Humax box-ról. A kis Humax-ról nem írtam semmit.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.