Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) stmiklosi válasza Gadgetfan_ (#3900) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

A felvevő eszköz telítettségéhez nem tudok hozzászólni.
Amúgy lehet, hogy az egyik számolási mód szerint az eltárolt byte mennyiséget számolja, így még van hely, de szektoronként tárol. és egy szektor lehet Nálad 4 kB, de ha egyetlen bitet is tárol oda, elfogyott a szektor.
Ez csak egy gondolatmenet volt...
Nézd meg a kihagyott csatornák transzponder adatait. Nekem néhány napba beletelt, mert nem gondoltam rá, hogy "elfogytak" a függőleges polár csatornái. Ott medöglött a fej. Ugyanez még előfordulhat a fej alsó vagy felső sáv kapcsolásával. Mindkettőnél lehet hibás a beltéri vagy a fej.
Másikra, ugyan másnak szánva 3852-ben a válasz.. Ilyen egyszerű (mondom én).
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3902) Gadgetfan_ válasza stmiklosi (#3901) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Köszi, de sajnos se ebből, se a 3852-es hsz-ből nem éretek egy árva kukkot sem. :F

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#3903) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

Sziasztok! az Upc már mindig a HD-s Humax boxot szereli vagy külön kell őket kérni?

(#3904) kaboska válasza galaxy mini (#3903) üzenetére


kaboska
aktív tag

Már kb. 1 éve csak azt adják én úgy tudom!
Nálunk a szerelő is azt mondta!

"Fej vagy gyomor"

(#3905) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

Oké köszönöm! azért akarjuk újrakötni az egészet mert kb 3 napja letilt folyamatosan az upc hálózat.(be van fizetve minden) beszólunk ráfrissítenek és jó lesz 2 napig utána megint azt írja hogy nincs hozzáférésünk :W Az 1-ik a régi humax Box a másik a felvevős philips .. mi franc lehet a probléma?:S eddig 2 évig működött minden hiba nélkül

(#3906) game82


game82
csendes tag

Közben beszóltam a központba, azt mondták, legyek türelemmel, az általam tapasztalt probléma rendszerhiba és már dolgoznak a kijavításán.
Köszönöm mindenkinek a segítő, építő hozzászólását.

(#3907) stmiklosi válasza Gadgetfan_ (#3902) üzenetére


stmiklosi
tag

Röviden..
A UPC a csatornáit vagy 10 transzponderre rakta, így béreli. Egy transzponderre kb. 6-8-at lehet rakni.
Minden transzpondernek más a frekvenciája, mint egy rádióadónak. Ebből Te egyszerre csak 1-et vehetsz, azzal a 6-8 adóval. Ha ugyanazon az adón van amit nézel és amit fel akarsz akkor menni fog. Semmilyen más esetben nem. Ezt ugye Neked nem mnondták?
Ehhez kell a TWIN fej (egy fejben 2 független, de lehet 4-es és 8-as is!), dupla kábelezés és 2 tuneres beltéri, mint az emlegetett SPIDER, mert azzal természetesen megy......
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3908) Gadgetfan_ válasza stmiklosi (#3907) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Köszi, :R így valamivel érthetőbb lett nekem is, de a kérdés még továbbra is az marad, hogy ez, amiket leírtam, vajon a fejek meghibásodása lehet, vagy a beltéri egységé, és hogy az a Humax HD DVR amit adnak, alkalmas arra mint a régi Philipsem, hogy egyszerre lehet rögzíteni egy csatornát, és közben egy másikat nézni...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#3909) poli27 válasza Gadgetfan_ (#3908) üzenetére


poli27
veterán

Igen alkalmas, abba is két kábel megy bele!A philipsedbe is két kábel megy,próbáld ki hogy az egyiket lekötöd, ha van adás akkor annak a helyére a lekötöttet kösd be, elvileg kiderül ha a fej szar!
80% felett azért nem tudsz rögzíteni, mert akkor hova tárolná a valós idejű rögzítést azaz a megállítom visszatekerem funkció miatt kell!

(#3910) bogabi


bogabi
senior tag

A félreértések elkerülése végett: van a "kis" Humax, ezeket régebben úgy adták, hogy nem tud rögzíteni. Pár hónapja egy frissítéssel ezt a funkciót engedélyezte az UPC ( gyári szoftver kezdettől fogva tudta, csak az UPC custom firmware nem). Ezek a kis Humax-ok egy tuneresek és nincs bennük HDD, ezeken fog jelentkezni az a tünet, hogy nem minden esetben lehet felvenni és rögzíteni egy időben. A másik Humax, a "nagy" eleve két tuneres és van benne egy 300 GB-os HDD, ezzel ilyen gond nincs. Ezt régebben nagyon nehezen lehetett kikönyörögni a szolgáltatótól, most nem tudom, mi a helyzet. Jelenleg ez a legjobb szolgáltatói box.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3911) Gadgetfan_ válasza poli27 (#3909) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Köszi! A kábelcsere jó ötlet, este meg is csinálom. :C
A 70-80 %-ot rosszúl írtam, ennyinek kell üresnek lennie, hogy rögzítsen valamit, úgyhogy az szerintem erősen szektorhibás lehet, igaz öt éve nyúzom már...

bogabi Azt hiszem amit kinéztem a nagyobbik lehet (Humax HD VDR), akkor megnyugodtam. Fontos nekem ez a funkció, és nem szeretnék Philipset mert azzal sokat szívtam. Majd kizsarolom belőlük, ha nem szívesen adják!

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#3912) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Üdv!

Valaki nem tudja véletlenül miért van az a Philips DSR 8111 boxon, hogy eltűnik pár csatorna ?
De ha távirányítóval kikapcsolom meg vissza akkor visszajön mindegyik.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3913) _Norbi_ válasza game82 (#3906) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem rendszer hiba hanem softver hiba philips dsr 8111 HD-n!! tiltva van 2.tuner softba ....

(#3914) game82 válasza _Norbi_ (#3913) üzenetére


game82
csendes tag

Azt elhiszem,de nekem Humax UD HDR-em van , ezzel kapcsolatban mondták az ügyfélszolgin, hogy rendszer hiba, javasolták, hogy áramtalanítsak, majd kapcsoljak a 38-as csatornára és ez meg is oldotta a problémámat.A deki menüjében azóta a csatlakozás módja " egykábelesből" átváltott "kétkábelesre" és működik a két tuner is egymástól függetlenül.

(#3915) Debilon válasza _Norbi_ (#3913) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem elírtad, 8111-em van, és megy mindkét tuner..tudok felvenni és nézni mást egy időben

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3916) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Szolgáltató választáson gondolkodom,azért van itt ez a kérdés:

Műholdas előfizetés esetén van-e olyan set top box-a az UPC-nek,melybe ha pendrive-t dugok,a box vesz fel rá kódolatlanul,és azt meg tudom nézni a számítógépen?
Köszönöm a válaszokat!

(#3917) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Nem tudja valaki hogy a HUMAX HD beltéri a hátuljába csatlakoztatott pendriveról milyen formátumokat játszik le ?

˙(#3916) Kezdő vagyok Ajánlom a UPC facebook oldalát, ha van ilyened mert ott minden kérdésre szoktak válaszolni.

Egyébként én úgy tudom a DVR- szolgáltatás valami hasonló mint amit te szeretnél

[ Szerkesztve ]

(#3918) Batib válasza Kezdő vagyok (#3916) üzenetére


Batib
őstag

Tudtommal nincs. Jelenleg a két rögzítős box beépített HDD-t tartalmaz. Az általad említett képességhez saját box és direktkártya szükséges. Mielőtt saját boxot vennél járj utána, hogy melyik box vesz fel kodolatlanul, mert nem mindegyik ilyen.

LaciCRM Neked is ajánlom a fenti linket a a boxod használatijával.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3919) Batib válasza Batib (#3918) üzenetére


Batib
őstag

Bocsi, tévedtem. (és lejárt a szerk. idő) A DSR8111 és a Humax HD DVR belső HDD-re rögzít. A Humax UD-FOX HD külső HDD-re viszont pendrive-re nem. Valszeg kodoltan. A két Humax csak saját felvételt és Xvidet játszik le.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3920) Kezdő vagyok válasza Batib (#3919) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!

(#3921) Ijk


Ijk
nagyúr

Invitelnél lejárt a kábel-tv hűségidőnk, gondoltam át kellene állni digitálisra, két tv és néhány HD csatornával ez havi 7k körül jönne ki. Ezt én marha soknak találom, diginél ugyanez 3k lenne de sajnos semmilyen más kábelszolgáltató nincs itt.
Szóval húzok a műhold felé, van egy HD beltérink és egy felszerelt antenna. Hogy lehetne a legolcsóbban ezt megoldani két tv-re? Digi úgy tudom saját beltérit enged csak, de ha sokkal többe kerül bármilyen más megoldás akkor inkább bekötök még egy beltérit a tv-re.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3922) Debilon válasza Ijk (#3921) üzenetére


Debilon
addikt

direct-nél 2 tv az 2 beltéri

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3923) Ijk válasza Debilon (#3922) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt értem hogy 2 tv 2 beltéri, csak hogy ott lehet a sajátomat használni?
Egyébként hogy lehet ennyivel olcsóbb mindennél a digi?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3924) _Norbi_ válasza Ijk (#3921) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

2 linuxos dvb-S2 box
2 directkártya HD csomaggal
2es kimenetű fej 80cm tányér

3200+500+1500 FT
:)

(#3925) Ijk válasza _Norbi_ (#3924) üzenetére


Ijk
nagyúr

És mi ez a 3200+500+1500 Ft? Két direct kártya nem két előfizetés?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3926) _Norbi_ válasza Ijk (#3925) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem
társkártya +500ft
mobiltelefonnál van társkártya előfizetés.mobilnál 2 fizet havidíjat 1 név alatt ,
itt pedig csak fö kártya és társkártya ...
3200FT a havi dij
500FT 2dik kártya
1500FT HD csomag ára
összesen 5200FT/hó
+beltéri és felszerelés ára
http://hu.upcdirect.com/muholdas-tv/direktkartya/direktkartya-plus/
alul vannak + prémium csomagok felhívom figyelmedet hogy apró betűset vedd figyelembe

[ Szerkesztve ]

(#3927) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

fullosan kérnék mindent akkor kedvezményes lennék havidíjashoz képest 3000FTal
direct+ dvr 15000FT lenne 2éves hüséggel 4 media box fullosan

directkártyával 10250FT fullosan de csak 1 kártya igényelhetö +ba nincs dvr + fizetni kell mediaboxért is

még szerelés nem számoltam mert azt is kérik boltba a 2éves hüségnyilatkozatosnál
úgy látom most már forgalmazok kérnek pénzt beüzemelésre is boltba directkártyásoknak

[ Szerkesztve ]

(#3928) _Norbi_ válasza Ijk (#3925) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

http://www.satshop.fi/digiboksit/dvb-s2/gigablue-quad-hd.html

(#3929) Watt25 válasza Debilon (#3922) üzenetére


Watt25
veterán

Kivéve, ha a tévé(k)ben van DVB-S2 tuner...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3930) #66926208


#66926208
törölt tag

Sziasztok!

Egy Philips DSR 8111 felvevős beltérim van, és le szeretném cseréltetni egy Humax HD DVR-re.
A Philips előtt volt olyan beltérim amit nem lehetett vezérelni távirányítóról csak ha a tv ki volt kapcsolva, mert zavarták egymást. TV Samsung 40C530
Esetleg evvel a Humaxal van valakinek ilyen tapasztalata?

(#3931) Ijk válasza _Norbi_ (#3927) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem van egy alma s2200, a másik tv-re egy s2250-et gondoltam. Szerelést megcsinálom én, nekem csak két kártya kell.
Átkozott tv társaságok, elég nehéz kiigazodni az árakon.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3932) NyalokAA válasza _Norbi_ (#3927) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

"úgy látom most már forgalmazok kérnek pénzt beüzemelésre is boltba directkártyásoknak"

Nem kérnek.

(#3933) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Még egy kérdés:mennyibe kerülne az előfizetés,ha van parabolaantennám+alkalmas beltéri egységem(műholdvevőm)?
Milyen kódolással jön a műholdról az adás?
Milyen modul kell hozzá?

(#3934) Gyurka6 válasza Kezdő vagyok (#3933) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

http://hu.upcdirect.com/muholdas-tv/direktkartya/ Az első 3hó 490, tovább 790 19 csat.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3935) Batib válasza Kezdő vagyok (#3933) üzenetére


Batib
őstag

A direkt kártyás megoldásnál valamilyen Irdeto kodolás van, un. ICE. Az előfizusnál, Nagra (ennél nem lehet saját box) és Cryptowork ennél lehet viszont már nemigen adnak ki ilyen kártyát. A direktkártya asszem 3200Ft a medium + de a honlapon fenn van.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3936) makoss


makoss
addikt

Boldog új évet mindenkinek!

3 beltéri lecserélését szeretném megoldani ha ez nem ütközne akadályba.
A UPC Direct+ hűségideje lejárt és azt kérdezném, hogy mindhárom nem felvevős beltérire kellene lecserélni és ez mibe kerülne most nekem?
Ami kellene: Humax ud-fox hd
Ami mint visszaolvastam a Philips-ekkel sok a gond
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3937) poli27 válasza makoss (#3936) üzenetére


poli27
veterán

Sztem kicserélik, pláne ha előfizetsz a HD csomagra!

(#3938) makoss válasza poli27 (#3937) üzenetére


makoss
addikt

Épp ez az, hogy nem szeretnék, úgy tudom, hogy ezen már van USB bemenet is és lehet felvenni is külső HDD-ről?
Ha meglévő csomag mellé szeretném a beltériket kicserélni akkor mennyibe kerül?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3939) poli27 válasza makoss (#3938) üzenetére


poli27
veterán

Azt csak akkor tudod, ha előfizetsz a dvr ready funkcióra,azt nem tudom mennyiért cserélik!hivd fel őket azt kérdezd meg!

(#3940) makoss válasza poli27 (#3939) üzenetére


makoss
addikt

én úgy tudom ha simáról átálnak ud-fox hd beltérire akkor az alapból tudja vagy tévedek?
de rákérdezek mert mindenképp cserélni kell mindhármat, amúgy szerintem meg ezt nekik kéne tudni ha fejleszteni akarnak :U
szerelésnél meg már - valaki úgy írta itt - csak a ud-fox hd beltérit adják alapból

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3941) poli27 válasza makoss (#3940) üzenetére


poli27
veterán

Ha alapból tudná, akkor ki fizetne rá elő??

(#3942) makoss válasza poli27 (#3941) üzenetére


makoss
addikt

szerintem tudja mert utánnanéztem:
[link]
A felvevős meg külön kategória: Humax ud fox dvr
Az előbbi csak akkor nem tudná szerintem ha letiltanák benne :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3943) scarabaeus válasza makoss (#3942) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nekem van ilyen. Az egyik régi beltérim (nem DVR-es Philips) megpusztult pár hete, adtak a helyébe Humax Fox HD-t. Mivel az előfizetésem nem DVR-es volt, így az összes DVR funkció (felvétel, élő adás visszatekerése) nomeg az internetes dolgok alapból le voltak tiltva, az ügyfélszolgálat a +600 Ft/hó DVR-es előfizetés-módosítás után engedélyeztette az adott készülék-kártya párosra, azóta megy.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3944) makoss válasza scarabaeus (#3943) üzenetére


makoss
addikt

nem semmi!
Köszi az infót!
Lehet legközelebb a kábelt is kifizettetik velem! :W
komoly! :DDD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3945) csab2


csab2
veterán

A három AXN csatornán másnál sincs EPG?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3946) Gyurka6 válasza csab2 (#3945) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
12092 H-n kéne megkeresni...

Gyurka

(#3947) csab2 válasza Gyurka6 (#3946) üzenetére


csab2
veterán

Miért kell keresni? Gyári boxon sincs műsorinfó.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3948) dyzo


dyzo
csendes tag

Sziasztok!
Második TV-hez van egy HUMAXDVR beltérim. Tud mindent, csak felvétel közben nem lehet csatornát váltani.
Tudnátok erre valami receptet, vagy nincs és kész?
Egyébként sokkal jobb, mint a volt Phillips, de ez a probléma megkeseríti az életem :(

(#3949) scarabaeus válasza dyzo (#3948) üzenetére


scarabaeus
őstag

A beépített HDD-s, két koaxos, két tuneres, HDR jelűvel megtehető lenne ez.
A külső HDD-s, egy koaxos, egy tuneres, HD jelűvel nem tehető ez meg.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3950) dyzo válasza scarabaeus (#3949) üzenetére


dyzo
csendes tag

Elnézésedet kérem, de nem tudom a pontos típus jelzését. UPC-től kaptam, HD-t fog, beépített HDD-s, egy koax kábellel csatlakozik, (de a volt Phillips is, de egy "osztó"-val lett csinálva két koax-os bemenet).
Ha jól emlékszem, HUMAX HD DVR volt a kiadási neve.
(Bocsi, ha butaságot mondok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.