Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Watt25 válasza bluobluo75 (#3700) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt a szolgáltatást kérd. Így abba teszed a kártyát, amibe akarod. (S)Akár a tévéd is tudhatja a rögzítést, abban is működnie kell.(/S) Ja, de most látom, hogy olyan tévét néztél ki, amibe nincsen DVB-S2 tuner. Akkor marad a saját felvevős box. (Én mondjuk ha tévé vásárlás előtt állnék, inkább DVB-S2-set vennék.)

Mindegy, ezeket az infókat már leírtam pár napja...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3702) bluobluo75 válasza Watt25 (#3701) üzenetére


bluobluo75
őstag

Na épp ezt a szolgáltatást hagynám ki, tudomásom szerint a tv amit néztem felvenni nem tud, így jó volna valami külső médiafelvevő lejátszó, tudol ilyet?

(#3703) Laca0 válasza bluobluo75 (#3696) üzenetére


Laca0
addikt

Én határozottan kértem, hogy UD-FOX HD-t adjanak, csak akkor érdekel a szolgáltatás. Kérdezték, hogy milyen tévékre lesznek, elmondtam, meg azt is, hogy ne is próbáljanak másra rábeszélni. Mindenki ezt ajánlotta itt a topicban, nincs kedvem szenvedni más típussal. Pláne, hogy megrendeltem a HD csomagot is.
Egyébként nem kellett sokat győzködni őket. Csak annyit mondott a szerelő, hogy akkor gyorsan el is teszi valahová nekem a boxokat, mert "nagyon fogy"... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3704) Laca0 válasza bluobluo75 (#3695) üzenetére


Laca0
addikt

Tévézni nem jó a plazma a beégés miatt. Hacsak nem vagy olyan mazo, hogy óránként más csatorna adását nézed, hogy a logók beégését megakadályozd! :D
Barátomék méregdrága Pana plazmája alig 1 évet bírt beégés nélkül, pedig náluk a tévé nincs folyton bekapcsolva. Azóta ők is LG LED-en nyomják! :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3705) csab2 válasza bluobluo75 (#3695) üzenetére


csab2
veterán

A hűséget csak azért kérdeztem, hogy esetleg átválts DirektKártyára.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3706) dyzo


dyzo
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy a Humax.nak van-e felvevős, Hdmi-s (HD) változata és az milyen? Nem hangos a wincsi?
A TV-mhez T27C350EW nem jó a Philips8111 HD-s, mert bizonytalanul ad hangot is, illetve a felbontás is akkor csak 720x546-os. Ezért szeretnék váltani - éppen az itt írottak alapján - Humax-ra.
Köszönöm.

(#3707) poli27 válasza dyzo (#3706) üzenetére


poli27
veterán

Van de nem hivatalos, nehezen de tudsz szerezni, ha elmondod ezeket a problémákat!

(#3708) dyzo válasza poli27 (#3707) üzenetére


dyzo
csendes tag

Köszönöm a válaszod.
Azt persze az előbb elfelejtettem leírni, hogy a box és a TV között Hdmi kapcsolatot szeretnék.
Van más gyártmány, típus is, ami jó lenne? Pl. hallottam Tecni Sat-ról, meg Kaon-ról is. Azok vajjon mennyire megbízhatóak?

(#3709) bluobluo75 válasza Laca0 (#3704) üzenetére


bluobluo75
őstag

Modernebb plazmán már nem annyira jellemző a beégés, de ha lenne is sem tartós már mint a régi modelleknél így érdekes miket írsz :B
Amúgy mind kettő topikban a LED topikban és a plazma topikban is elismerték, hogy egy olcsóbb plazmának a képminősége egy 300-400ezer forintos LED tévével vetekszik, így ahogy mondták az ×60 plazmának messze jobb a képminősége mint az F6400-nak
...meggondolandó mit vesz az ember, de biztos nem fogok egy 40"-os tévéért 200ezer forintot kiadni!

(#3710) Laca0 válasza bluobluo75 (#3709) üzenetére


Laca0
addikt

Nem szeretnék ebből itt vitát indítani, de én is olvasgattam más topicokban a tapasztalatokat, javaslatokat. A mi tévézési szokásainkkal a mai plazmák is hamar beégnének. Egyébként a barátomék Panasonic plazmája éppen nem nevezhető olcsónak a maga 400e forintos árával... szép volt a képe, de nekem sötét. Tehát ízlése válogatja, kinek mi tetszik. Van, akinek pont ez tetszik, mert "mély a feketéje". Viszont ha nincs besötétítve teljesen a szoba, sötét jeleneteknél alig látszódig valami a képen.
Amúgy sem nagy tévézősök a barátomék, de mivel teljes sötét kell hozzá, ritkán ment a tévé adás rajta. Inkább csak filmeztek.
Mivel a beégést nem tartotta a szerviz garanciális problémának, nem javították meg. Ez a tévé átkerült egy másik szobába és vettek egy LED-es LG-t, amit azóta is nagy örömmel használnak.
Mi úgy szeretünk filmezni is, hogy van egy kis fény, hangulat világítás valamerről. Tévézés meg mindig teljes fényárban történik, mert nem köt le egy csatorna sem annyira, hogy átadjuk teljesen magunkat a műsornak, mingig csinálunk valami mást is közben... :) ...
úgyhogy nálunk szóba sem jöhetett a plazma.
Részemről a téma lezárva, mindenki azt vesz, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3711) bogabi válasza Laca0 (#3710) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha nem szeretnél vitát nyitni, akkor minek írsz olyan dolgokat, amik közel sem úgy vannak, ahogy leírod? Volt már plazmád? Vagy csak másod, harmad vagy sokadkézből kapott infók alapján állapítottad meg, hogy a plazma = beégés? No offense, csak a tények kedvéért: második plazmámat nyúzom, sem az elsőn, sem a másodikon nincs beégés, pedig nem váltogatom pánikszerűen a csatornákat óránként.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3712) zsola32 válasza Laca0 (#3710) üzenetére


zsola32
őstag

ha szeretsz filmezni akkor plazmát veszel.

(#3713) Rick4 válasza bogabi (#3711) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem pl volt plazmám, egy samsung PS50C530-as, megvettem, beraktam, 1 óra múlva már nem voltam boldog, 5 nap után már el akartam adni. A beégés ugyan nem jelentkezett, de ez is csak azért, mert figyeltem rá, holott 10 pert rtl után 1 perig még látszott a logó, és ez látszott a beüzemelés elején, meg több hónap után is. Arról már nem is beszélek, hogy nagyon alaposan be volt járatva, azt első 600 órában fél fényerő, meg minden, utána is csak kíméletesen, de igazán jó sosem lett, fehér képernyő nekem csak szürke volt, a vibrálását meg nem tudtam megszokni. Fél évesen vitték el, de akkor már 2 hónapja félre volt rakva, vettem inkább egy 55"-os LG lcd, azt használtam bő két évig, most meg egy 55"-os Samsung Egde led-es tévém van, elégedett vagyok ezzel is. Az is mondhatod, hogy xar a samsung plazma, hogy xar a c sorozat, hogy xar az 530-as, anno a plazma topicban nem ezt mondta a sok hozzáértő...
Én meg azt mondom, a tapasztalataimra hagyatkozva soha többé plazma... Tényekre alapozott vélemény, ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3714) bogabi válasza Rick4 (#3713) üzenetére


bogabi
senior tag

Most erre mit mondjak? Nekem meg volt egy G20-as, most meg egy ST60-as van. A G20-on volt ghost (csak akkor láttam, ha direkt azt kerestem), beégés nem, pedig nem figyeltem ra különösebben. Az ST60-on eddig még ghost-ot sem láttam. Egyszer még a G20-ast javíttatni kellett, es elhoztuk anyósoméktól az LCD-t, amíg a plazma szervizben volt. Mar az első este sírtam a plazma után.

Persze lehet egymást győzködni, hogy melyik jobb, ez szubjektív, de hogy plazma = beégés, ez így nem igaz. Innen indult a beszélgetés.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3715) Rick4 válasza bogabi (#3714) üzenetére


Rick4
félisten

Azért maradjunk annyiban, hogy egyszer elaludtam, ott maradt a logó, úgy nyomattam neki több óráig a törlés funkciót, hogy eltűnjön a monoszkóp.... Szóval ez kevésbé szubjektív dolog, mert neki is, meg neked is beégett volna ugyanez.. Az meg hülyén néz ki, hogy leír valamit, ami igaz, Te meg lehordod érte... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3716) bogabi válasza Rick4 (#3715) üzenetére


bogabi
senior tag

Ámen.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3717) apetir


apetir
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Hozzáértőktől szeretném kérdezni, hogy egy ilyen modullal fog-e működni az irdeto-s UPC kártya?

http://www.ebay.co.uk/itm/Irdeto-ir-deto-CAM-Modul-CI-Modul-u-a-fur-Erotikkanale-/141101107689?ssPageName=ADME:B:WNA:GB:3160

TV az elvileg jó ehhez - UE46ES6540S.

Érdemes-e ilyet megvenne, vagy esélytelen?

Köszi a segítséget előre is.
Peti

(#3718) gy.bardos


gy.bardos
csendes tag

Új, Irdeto, UPC direct kártyához milyen beltérit javasoltok?

(#3719) Kistuzolto válasza apetir (#3717) üzenetére


Kistuzolto
csendes tag

szia, elvileg az irdeto kártya, az mindegy, hogy milyen azt mondták a upcnél, mert csak a gyártó különbözik, ha a tvdben van sat vevő tudod majd vele használni elvileg:)

(#3720) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Én most beszéltem az ügyfélszolgálattal, meglévő UPC előfizetést nem lehet átváltani DirektKártyára.. Merthogy az új előfizetőknek szól. Csodálkoztam, ezért megnéztem és már hűségidős a DirektKártya, régen nem volt az.. Valamint már beleírták a feltételekbe, hogy azonos szolgáltatási címen, hozzátartozó nevével sem lehet újrakötni lemondás után, csak három hónap várakozással.

Grr..

(#3721) Csabifater


Csabifater
tag

Sziasztok!
Vettem egy alma s2210-es beltérit. Szoftvert kéne rárakni.
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan kell usb-n keresztül felrakni?
Van ez a két zip fajl: Alma_S2210_v1.25B5_emu.zip (4.53 MB, 21 views)
Alma_S2210_v1.25B5_mcas.zip (4.42 MB, 16 views)
Ezeket ki kell csomagolni vagy csak át kell nevezni őket? Mind a kettőt fel kell rakni vagy csak az egyiket?
Bocsi, de még nem csináltam ilyet, azért kérdezősködöm.

Üdv

(#3722) Rick4 válasza Csabifater (#3721) üzenetére


Rick4
félisten

Minek a másik szoftver? Dugd bele a upc kártyádat, és tévézz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3723) Csabifater válasza Rick4 (#3722) üzenetére


Csabifater
tag

Pont azért, mert pénteken jött meg. Összeköt, kártya be, bekapcsol.
Első meglepetés, nincs magyar menü, második meglepetés, kártya információ "No card".
Ma hívom a boltot, hogy nincs magyar menü meg nem jó a kártyaolvasó, mert azt írja ki No card. (chippel lefelé raktam be ahogy a használati utasítás írja, de kipróbáltam fordítva is)
Visszahívtak a boltból, hogy fel kell szoftverezni, mert csak úgy lesz magyar menű meg akkor fog a kártyaolvasó is működni.
Hát ezért érdeklődtem.

(#3724) Rick4 válasza Csabifater (#3723) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem először mentsd le a rajta lévő rendszert, nem nagy ügy, 8 MB össz. Pendrive bedug, ott usb frissítés, ott pedig allcode backup. Pendrive-ról átmásolod valami biztos helyre. Ezután jöhet a frissítés Csomagold ki, legyen egy .abs kiterjesztésű fájlod, a fájlt másold a pendrive-ra (más fájl is is lehet rajta, csak ne ezzel az abs kiterjesztéssel, és csak kártyaolvasóhoz neked itt az mcas végű lesz jó, a bekapcsolt beltéribe dugd be a pendrive-ot, a menüben usb frissítés, ott a felső sorban allcode, majd a start gomb. Kb 1 perc az egész.

Ezeket a fájlokat hol találtad, tuti ehhez való, és tuti magyar?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3725) Csabifater válasza Rick4 (#3724) üzenetére


Csabifater
tag

Köszönöm a sgeítségedet!
Itt találtam a fájlokat, nem tudom, hogy jók-e!?
http://world-sat.info/alma-hd/96725-alma-s2210-softwares.html
Te esetleg tudsz másikat ami biztos jó?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#3726) Rick4 válasza Csabifater (#3725) üzenetére


Rick4
félisten

Jó lesz a legutolsó verziós mcas. Tedd csak fel. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3727) Csabifater válasza Rick4 (#3726) üzenetére


Csabifater
tag

:C
Köszi, holnap megcsinálom!

Üdv

(#3728) csab2 válasza tthom (#3720) üzenetére


csab2
veterán

Na ez kicsit durva. Még szerencse, hogy nálunk nincs összepárosítva a kártya és a box, így simán át tudtam tenni a kártyát a üt-be.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3729) tthom válasza csab2 (#3728) üzenetére


tthom
senior tag

Jah. Én se használom a gyári boxot, másikba van átrakva, csak mostanra találtam ki, hogy akkor ennyi erővel visszaadhatnám a boxot, aztán sima kártya. Még olcsóbb is párszázzal havonta, meg a helyet se foglalja.. De úgy látszik körülményesebb lesz.

(#3730) csab2 válasza tthom (#3729) üzenetére


csab2
veterán

Akkor ne változtass. Jó ez így.
Én beraktam a szekrény aljába a boxot. Szerencsére annak idején kifogtam egy tájékozott ügyfsz-os faszit, aki pontosan ezt tanácsolta. Nálunk az is bonyolítja a helyzetet, hogy 2 box is van, és ez a kérdéses a 2. Így viszont semmi gond, kártya a TV-ben, box a szekrényben. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3731) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Nálatok normálisan mennek a HD csatornák? Philips DSR 8111 beltérinél az RTL Klub HD, History HD és a Travel Channel HD adás folyamatosan megakad. Ezt ma reggel kezdte el de már tegnap sem stimmelt valami. Vasárnap este néztük az X-Faktort az RTL HD-n és akkor még csak a hang szaggatott egy kicsit. Akkor még nem volt annyira vészes de reggelre a fent említett 3 HD csati nézhetetlen lett. Kb 2-3 percenként megakad az egész adás és ilyenkor el majd vissza kell kapcsolni.

(#3732) tthom válasza csab2 (#3730) üzenetére


tthom
senior tag

Nem is az, hogy nem jó, csak azért bosszantó már, hogy bármelyik szolgáltatónál van az ember jó pár éve, ha szeretne valami értelmes módosítást, akkor elhajtják, hogy nem lehet, csak az új előfizetőknek. Ugyanígy nem lehetett netet kisebbre venni hűséggel, nem lehet csomagokat változtatni... Persze elhiszem, hogy ez van a szerződésben, csak annál kb. nincs más lehetősége az embernek, mint aláírni.

(#3733) Rick4 válasza tthom (#3732) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanígy nem lehetett netet kisebbre venni hűséggel, nem lehet csomagokat változtatni..

T-home kábelnetnél van ilyen, akármiről akármire válthatsz, akár hetente, csak a hűség újraindul. De it még azt is megválaszthatod, hogy a hűség 1 vagy 2 év legyen..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3734) #32577792 válasza bopeti98 (#3731) üzenetére


#32577792
törölt tag

nálam kísérleti "előfizetés" van még a héten, humax hd box-al, de sokszor "laggol" a HD adás, ezért biztos, hogy le is fogom mondani. Nem sok értelme lenne így fizetni érte. Jelerősségem teljesen jó, tehát azért tuti nem kellene neki beakadni.

[ Szerkesztve ]

(#3735) csab2 válasza tthom (#3732) üzenetére


csab2
veterán

Jogos, egyetértek.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3736) bopeti98 válasza #32577792 (#3734) üzenetére


bopeti98
őstag

Nyomtam egy gyári értékek visszaállítását a vevőegységnek és most már normálisan mennek a HD csatik.

(#3737) #32577792 válasza bopeti98 (#3736) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem tudom, éppen natgeo w-t néztem,elég gáz, hogy szétesett, megállt képek voltak

(#3738) bopeti98 válasza #32577792 (#3737) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam a Nat Geo HD meg a Nat Geo Wild HD is tökéletes most már.

(#3739) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Tervezem az előfizetést UPC Direct+ ra 3 mediabox-al. Milyen kábeleket használnak majd a házban ha bekötik és meg lehet-e venni a mediaboxokat? Ha igen mennyibe lenne? Google-el nem találtam rá választ.

Thanos was right.

(#3740) bopeti98 válasza Narxis (#3739) üzenetére


bopeti98
őstag

Koax kábelt fognak húzni a parabolától a 3 mediaboxig.

Meg lehet venni a mediaboxot. Azt hogy mennyibe kerül nem tudom de ismerősöm is megvett egy Philips beltérit.

[ Szerkesztve ]

(#3741) csab2 válasza Narxis (#3739) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
Ha saját boxot akarsz (olyat amit kinéztél) vagy a TV tunerjét akarod használni, akkor DirektKártyára fizess elő! Ilyenkor eleve nem adnak boxot.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3742) lalakov


lalakov
senior tag

2 tuneres tv-nél lehet két csatornát nézni kép a képben/rögzíteni két adást UPC Direct-nél, ha a kártya a tv-ben van?

(#3743) Narxis válasza csab2 (#3741) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz. Tudtok ajánlani akkor set top boxokat?

Thanos was right.

(#3744) csab2 válasza Narxis (#3743) üzenetére


csab2
veterán

Én nem, de a többiek biztosan megteszik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3745) lalakov


lalakov
senior tag

Meg tudok találni 1db (MGM) csatornát, anélkül hogy lehívnám az összeset?
Gyári visszaállítás történt a tv-n és valószínűleg a csatorna rendezgetés közben letöröltem.

(#3746) csab2 válasza lalakov (#3745) üzenetére


csab2
veterán

Szerintem nem. 1 transzpondert tudsz újra beállítani. Ha jól tudom.
A beállításokban a kézi hangolást válaszd. Itt vannak az adatok. A Thor5 sorát nézd!
Valószínűleg több adó is bejön, ami nem kell azt kitörlöd.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3747) lalakov válasza csab2 (#3746) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm, sikerült. :R

(#3748) lalakov


lalakov
senior tag

Közben eszembe jutott, hogy volt nekem Mooz Dance HD zenecsatornám is, ezt már megtaláltam egyedül.
Esetleg van még olyan frekvencia amit érdemes letölteni, mert van rajta mondjuk zene csatorna vagy más érdekes?

(#3749) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

vegyetek dreambox 800 SE HDt
41000FT
mindent tud, színes kijelző , 1 tuner 1fejhez, HDDs , 2 kártyaolvasó ,valamelyikbe még wifi is van .

http://www.aliexpress.com/item/Satellite-Receiver-dm800hd-se-DM800se-HD-800SE-turner-Rev-D6-BL-R84-SIM-2-10-Card/647523004.html
:R

carton network HD nézem sky uk csomagból elég jó éles lett ,

(#3750) Rick4 válasza _Norbi_ (#3749) üzenetére


Rick4
félisten

Én megveszem, Te meg fizeted a vámot, áfát? Mert nekemakkor fog 41-be kerülni. Amúgy egy ilyenem van két éve. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.