Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) dyzo válasza dyzo (#3950) üzenetére


dyzo
csendes tag

Megtaláltam a UPC lapján a kezelési utasítását:
http://hu.upcdirect.com/pdf/CM_UD-HDR_300HU_11-0107_humaxdvrmanual.pdf
:C

(#3952) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Mi a teendő olyankor, amikor egyetlen csatorna sem hajlandó bejönni? Nem voltam itthon két hétig, áramtalanítva volt minden. Most, hogy hazaértem áram alá helyeztem minden eszközt, a beltéri inicializált, majd bekapcsoltam, ekkor még volt adás, kb 5 perc múlva szakadozni kezdett, majd eltűnt, helyette "a kiválasztott csatorna nem jeleníthető meg" üzenet van mindenhol... EPG megy, info megy, de nincs adás... Kikapcsoltam, kihúztam, újra be, megint inicializálás, de ugyanaz a helyzet, minden van, csak adás nincs...
Mi lehet a gond? :F
Köszönöm előre is a segítséget. :R

Up the Irons!

(#3953) EmberXY válasza EmberXY (#3952) üzenetére


EmberXY
addikt

Időközben visszajött az adás, úgy tűnik, hogy most már jó... :F
Nem értem én ezt.

Up the Irons!

(#3954) Gyurka6 válasza csab2 (#3947) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Egy rendes boxot kellene talán használni...

Gyurka

(#3955) Gyurka6 válasza EmberXY (#3953) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Túl sokáig nem volt használva a kártya, nem volt frissítve, ez történt meg miután bekapcsoltad, egy idő után frissült.

Gyurka

(#3956) csab2 válasza Gyurka6 (#3954) üzenetére


csab2
veterán

A gyári boxot használom. Philips DSX6010. Szerintem egy szolgáltatasnak mennie kellene a veleadott boxon. Ezért kérdeztem, hogy másnál is van-e ilyen gond.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3957) EmberXY válasza Gyurka6 (#3955) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát rendesen berezeltem hirtelen, az biztos.. :D
Régebben csinált már hasonlót, hogy egyik napról a másikra "elfelejtette" a csatornákat, áram ki/be, aztán megint jó lett, na de most elég sokáig gondolkodott, szerencse, hogy nem kapcsoltam ki a francba, bár nem sok hiányzott...

Up the Irons!

(#3958) Gyurka6 válasza csab2 (#3956) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Esetleg egy újra keresés segíthetne, bár az én gyári boxom a pincében pihen így nem tudom megnézni.
A másik helyen most sincs epg (12187).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3959) Debilon válasza Gyurka6 (#3958) üzenetére


Debilon
addikt

össze vissza működik gyári boxon az egész upc, attól függően hogy mit nézel, eltűnnek csatornák, aztán átkapcsolsz máshova akkor előkerülnek, eurosporton a nat geo epg-je van, ha elkapcsolsz akkor a nat geo wild vagy valamelyik discovery jön be

újratelepítés sem segít rajta, majd megcsinálják ha akarják (8111 philips boxom van)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3960) bogabi válasza dyzo (#3950) üzenetére


bogabi
senior tag

Alapvetően már ott rossz a dolog, hogy csak egy koax megy a boxba. A Humax HD DVR egy dual tuneres box, teljes tudását csak dual fejjel és az arról lehozott KÜLÖN 2 koaxkábel bekötésével tudod kihasználni. Nemrég volt ez itt téma, olvass vissza egy keveset.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3961) Gadgetfan_ válasza Debilon (#3959) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ezt nekem is csinálja. Plusz, állandóan elfelejti a beprogramozott "kedvencek" csatornákat. Van hogy végiglépegetek az összes csatornán, majd mikor újra megpróbálom, már "hiányzik" egy csomó csatorna, egyszerűen átugorja őket, mintha nem lenne... Aztán később megint mind megvan, mintha misem történt volna. Ezért akarok megszabadulni a Philipstől, hátha...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#3962) Debilon válasza Gadgetfan_ (#3961) üzenetére


Debilon
addikt

ez a szolgáltató hibája, nem a Philips-é.. elég elcseszett mostanában

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3963) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Olvastam itt fentebb, hogy valakinek nem jöttek be a csatornák, nekem az a vicces, eddig bármikor próbáltam nézni az elmúlt 1-2 hónapban általában elsőre az jött be, hogy a szolgáltatás nem elérhető a térségben (Bp.). Továbbá, ajánláttok ezt az áramtalanítod teljesen majd újrabekapcsolod-frissíti magát. Pár alkalommal működött, viszont tegnap este tv-t akartam nézni, ugyanazzal a problémával álltam szemben. Viszont most már semmi nem segített. Mi lehet a gond? :R

Szerk.: Mire ezt leírtam visszajött..nem értem ezt a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#3964) EmberXY válasza zedok (#3963) üzenetére


EmberXY
addikt

Én se értem.. Tegnap egy két hetes kihagyás után alig jöttek be a csatornák, ahogy tegnap írtam is.
Ma este ismét hasonló dologgal rukkolt elő, de az első reset után helyreállt...
Én már arra is gondoltam, hogy esetleg a hideget nem szereti (csak este fűtök be, amikor hazaérek), de ha másnál is ilyen, akkor végképp nem tudom mire vélni.
Ügyfélszolgálatot hiába hívtam eddig is, 20 percen belül sem kapcsol értelmes emberhez, ha mégis igen, az leráz, legutóbb szerelőt akartak küldeni kiszállási díjjal egy a menüből egy gombnyomással elintézhető beállítás miatt (mert az operátornak fingja nem volt arról, hogy mi lehet a gond, itt a topikban szinte azonnal rávezettek a megoldásra...)
Összességében örülök, hogy "megy rendesen", szerintem kivárom a hűségidő végét, aztán szétnézek másfelé...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3965) kukka-kukki


kukka-kukki
újonc

Svájcban élek és kaptam egy magyar UPC Humax iker előfizetős Tuner-box-ot.Miután beállítottuk a Thor Sat.-ra megjelenik egy kijelzés,hogy ebből a térségből nem lehet használni,vagy hasonló.
Hogy lehet ez? Beépitettek a dobozba egy GPS vevőt?Vagy mibről tudja,hogy nem Magyarország területéről fogom a szignált?Ki lehet esetleg iktatni?

(#3966) Watt25 válasza kukka-kukki (#3965) üzenetére


Watt25
veterán

Nem te állítottad be direkt, hogy Svájcban vagy? (Országbeállítás.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3967) kukka-kukki válasza Watt25 (#3966) üzenetére


kukka-kukki
újonc

Én nem állitottam rajta semmit.Egy másik itteni ismerősömnek van egy régebbi humax UPC vevője,és azzal megy.

(#3968) LackoMester válasza kukka-kukki (#3965) üzenetére


LackoMester
addikt

Simán mennie kéne, de az országválasztásnál MO- t kell beállítani. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3969) molvany válasza LackoMester (#3968) üzenetére


molvany
senior tag

Nekem UPC Direktem van ( DirektKártya + Modul TV - ben ) és Németország van a TV - n beállítva, söt még a nyelv is Német és sosem volt vele gondom, hogy " reklamált volna " a földrajzi helyzetéért.

WhatsApp :+491737182060

(#3970) kukka-kukki válasza molvany (#3969) üzenetére


kukka-kukki
újonc

Szerintem ez egy új dolog az UPC-ál is.Ez a humax is kártyás tehát egy Magyarországon már müködő homax doboz-nak az iker doboza kártyával,ez amit én kaptam, és az UPC kártya már eleve megadja az országot is az üzembehelyezésnél.
E18-4 A csatorna nem érhető el a társégben! Ezt írja ki.

(#3971) molvany válasza kukka-kukki (#3970) üzenetére


molvany
senior tag

Ezt ennyire nem tudom :(
Eleve DirektKártyát vettem, kimondottan azért, hogy bárhol használhassam ( itt értem azt hogy nem MO - on ).
Továbbá a DirektKártyákat , ha nem is hivatalosan, de félhivatalosan erre a célra is hozták létre.

WhatsApp :+491737182060

(#3972) kukka-kukki válasza molvany (#3971) üzenetére


kukka-kukki
újonc

Azt nem is tudtam,hogy van direkt kártya.Az UPC-nak nem,de a Digi-nek egyszer írtam és kértem egy kártyát Svájc területére és azt
írták vissza,hogy nem lehet.
Engem csak a Hir és az Echo TV-é érdekel.

(#3973) molvany válasza kukka-kukki (#3972) üzenetére


molvany
senior tag

Ezt nézd át.
A Kártyát használhatod saját Beltéridben vagy TV - ben ( amiben van S vagy S2 )

[link]

WhatsApp :+491737182060

(#3974) gergely909


gergely909
csendes tag

Használ valaki közületek Technisat beltérit upc kártyával?

az a gondom, hogy az epg néhány hd adónál dán nyelvű:
Discovery HD Showcase, History HD, Travel HD, Natgeo wild HD

és ezeknél csak a következő műsort látom előre az epg-ben, vagy még azt sem:
comedy central
sorozat+
prizma
(még van egy pár, de igazából csak a cc érdekel)

Ezek nálatok is így vannak vagy a beltéri hibája?

(#3975) kukka-kukki válasza molvany (#3973) üzenetére


kukka-kukki
újonc

Köszönöm molvany
Írtam az UPC-nek!
Üdv.

(#3976) NyalokAA válasza kukka-kukki (#3975) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Szia!

Nem az országgal van baj . Nem volt használva a készülék egy ideje (1-2 hét) nem kapott a kártya frissítést , így megállt a box. Áramtalanítsd a készüléket vedd ki a kártyát , írd le a számát + a beltéri számát is .
Aztán hívd fel az ügyfélszolgálat külföldről hívható számát (+36-1/688-1048) , szükséged lesz az ügyfélszámra amin az előfizetés van . Ismerősödnek tudni kell , és kérj kártyafrissítést az adott box\kártya párosra. "Szerencsés" helyzetben ( ha jó helyen áll az antenna ) 2-5 percen belül indulnia kell a szolgáltatásnak.

(#3977) kukka-kukki válasza NyalokAA (#3976) üzenetére


kukka-kukki
újonc

Köszönöm NyalokAA
Meg fogom tenni.Igen a készülék több hete nem volt használatban,ha jól értelek , akkor frissiteni kell a kártyát.
Én már azt hittem,egy GPS vevőt építettek be a doboz koordinátái miatt.

(#3978) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Az a kerdesem h UPC Directnel, humax hd dobozom van, es van e mod valahogy jobb minosegu adast kifacsarni? Egy 40" tv-rol van szo. A hd szep, viszont a sima adas, hat nem a legjobb. Van erre valami lehetoseg? Vagy egyaltalan itt MO-n van olyan szolgaltazo aki csak HD adast nyujt?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#3979) stmiklosi válasza zedok (#3978) üzenetére


stmiklosi
tag

Te biztos úgy gondolod, hogy lenne igény csak HD adásokra is. Annak azért ára van, legalább 3-4 SD csatorna helyét foglalja egy HD csatorna. Ez transzponder bérlésnél annyit jelent, hogy 4 SD helyett csak 1 HD-t tud sugározni. Nem biztos, hopgy lenne rá elegendő fizetőképes kereslet.
Arról nem beszélve, hogy HD adáshoz már eleve HD stúdiótechnika szükséges. És minden a pénzről szól.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3980) kaboska válasza stmiklosi (#3979) üzenetére


kaboska
aktív tag

Ne csak HD legyen de azért lenne jó pár SD adás ami helyett inkább lenne HD!
Csak sajnos ezt nem mi szabályozzuk :)
Tudnák magamnak egyedi csomagot összeállítani a mostani helyett ;]

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#3981) Gyurka6 válasza NyalokAA (#3976) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Szerintem csak bekapcsolva kell hagyni a készüléket, egy upc adáson, legalább 8 óra hosszat.
(Nem készenlétben, nyilván a tv-t nem kell...)

A kártya "magától" elindul, frissülnek az adatok, (amennyiben esetleg mégsem
akkor elég telefonálni.)

Gyurka

(#3982) kirklazarus


kirklazarus
újonc

Sziasztok! A következő lenne a problémám, talán járt már valaki így és tudja a megoldást.
Kb. Egy hónapja köttettem be a UPC Direct-et, HD-DVR mediaboxxal.(Philips-et kaptam). a probléma az első perctől jelen volt. 4 csatornát semmikép nem akar megtalálni. (Muzsika Tv, Prizma Tv, Sorozat+, RTL II) Van hogy fel sem tünteti a csatornalistában, máskor pedig feltünteti, de azt írja:"Nincs jel, ellenőrizze a kábelt."
Visszahívtam egy másik szerelőt, és minden lehetséges opciót megpróbált, letesztelt. (jelszint ellenőrzés, fejcsere, egy másik Philips gyártmányú box kipróbálása) de semmi eredmény. Tanácstalan volt, és azt mondta ilyennel még nem találkozott.
Na most még meg is lennék e csatornák nélkül, de az h nem derült ki mi a gond, az bosszantó. Egy lehetőséget tudott még mondani, hogy cseréljem le a médiaboxomat egy HUMAX tipusra.
Kérdésem az lenne ha tudnátok segíteni, hogy mi a közvélemény a HUMAX HD-DVR-ről? Jobban járnék, vagy csak még megbízhatatlanabb?
Járt így már valaki?
Köszönöm ha megosztjátok a tapasztalaitokat,.
Üdv
Balázs

(#3983) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Miért van az, hogy a 12456TP frekin levő Rtl2, prizma, muzsika tv,sorozat plusz, jele gyenge, képminőség élvezhetetlen, mert másodpercenként szétesik a kép illetve lemegy a jelszint 0ra 2-3 másodpercre ??

Többi száz akárhány csatorna hibátlan jelszint és jelerőség 95%, még a HD adásokkal sincs semmi gáz.

3 beltérim van, 1 Humax HD, 2 Humax SD
Ugyan az a jelenség mindegyiknél.

És ahogy írtam csak a 12456TP frekis adók a szarok.
:O :O

Azóta van így mióta a direct, variált ezzel a TP-vel pár hónapja és átrakta új frekire ezt a pár adót. A régi frekin semmi problémám nem volt soha.
90es tükröm van.

(#3982) kirklazarus : Sorstársak lennénk ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#3984) kaboska válasza Ghostman78 (#3983) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nálam ugyan azzal a jelerősséggel és minőséggel jön ez a 4 csati is ép most néztem!
Kis Humax HD boxom van 3DB.
kirklazarus Az ügyfélszolgálatot hívd szerintem!Ha már fizeted a szolgáltatást akkor működjön,oldják meg :K

"Fej vagy gyomor"

(#3985) Batib válasza kaboska (#3984) üzenetére


Batib
őstag

Nálam a szolgáltatoi boxoknál a 12456-os TP-ről rendben jönnek a csatik, viszont nincs rajtuk next-now és EPG. A saját boxnál a 12111-es TP-t állítottam be, ott van EPG is.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3986) csab2


csab2
veterán

Nem értem én ezt. Nálam meg a 3 axn csatin nincs epg. A többinél van. Egy dsx6010 és egy samu tv beépített tunerjével is ugyanez a helyzet. Mitől függ ez?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3987) Batib válasza csab2 (#3986) üzenetére


Batib
őstag

Az AXN-ek is két (több) TP-ről jönnek. Asszem a 12092-n van EPG.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3988) csab2 válasza Batib (#3987) üzenetére


csab2
veterán

TV-n most néztem: 12092-n nálam semmi sincs, jeleminőség 0%, hálózat nevét sem találja.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3989) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
H-n, mint vizszintes nézed?

Gyurka

(#3990) _Norbi_ válasza Zoltán (#50) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

MELYIK UPC ?
VAN KÁBELTV+internet MEG SATTV !

nekem sat-tv van de egy csatorna sem tűnt el nem helyezték át stb!

(#3991) Gyurka6 válasza _Norbi_ (#3990) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ez a sat-os hely volna...

(12092MHz-es csatorna kábelen nincs, epg van rajta?)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3992) Batib válasza csab2 (#3988) üzenetére


Batib
őstag

Ez ESS feladásu adók, de rajta vannak az Irdeto és CW kodolások, tehát UPC karival foghato.
kép

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#3993) csab2 válasza _Norbi_ (#3990) üzenetére


csab2
veterán

Ez most komoly? 10 éves hozzászólásra válaszolsz? :Y :C

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3994) csab2 válasza Gyurka6 (#3989) üzenetére


csab2
veterán

Fogalmam sincs, nem tudom, hogy azt hol lehet beállítani.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3995) Gyurka6 válasza csab2 (#3994) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Sajna nem tudom megnézni, hogy lehet-e egyáltalán, nem találom az irányítóját...
Így nem tudok belépni a menüjébe mert kódot kér!

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3996) csab2 válasza Batib (#3992) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
Köszi, működik! A transzponder listán tovább kellett görgetni, és megtaláltam ezt a "másik" 12092-es transzpondert a 2800-ast. A tv-n. A szolgáltatói box nem izgat, mert azt alig nézi valaki (akkor sem az axn-eket).
Ezt az infót honnan kellene tudni? Ráadásul a szolgáltatói boxon ennek nem automatikusnak kellene lennie?
Mégegyszer: :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3997) Gyurka6 válasza csab2 (#3996) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Mostanában sokan panaszkodnak az upc-re, a szolgáltatóinak kellene, de lehet még központilag nem döntötték el, így nem lettek a boxok átállítva. A netboard.hu sat topikba elég sok info van, meg (meg kell néznem) dtvnews.hu, itt friss híreket lehet találni. (Meg ezen kívül biztosan más helyeken is van.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3998) csab2


csab2
veterán

Miért van az, hogy egy Magyarországon vásárolt, magyar piacra szánt TV-n magyarról észtre kell állítani a digitális csatornák országbeállítását ahhoz, hogy normálisan jelenjenek meg az ékezetes karakterek az EPG-ben?
Lassan egy éve így használtam a TV-m. Most kaptam ezt a tippet és működik.
Ezt jelezni fogom a Samsungnak. Marhák! Mármint a Samsungnál.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3999) molvany válasza csab2 (#3998) üzenetére


molvany
senior tag

Ausztria
Németország
Svájc

Nálam csak ez a három van benne a digitális csatornalistában. Tehát ezt képtelenség észtre állítani.
Természetesenazt is hozzá kell tennem, hogy ez a Samsung a Német piacon lett vásárolva.

Talán annyi, hogy analóg csatornalistában van észt :C

WhatsApp :+491737182060

(#4000) _Norbi_ válasza molvany (#3999) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

ezt a tv készüléket ausztriai és swájci kábel hálózatra fejlesztették !!!
SRG SSR, Cablecom
Swiss cable / upc cablecom
http://www.upc-cablecom.ch/en/
ettől csatorna kínálattól nem szálltam el , 19,2E astra 1M /dél irányba /minden fent van kódolatlanul !! akár HDban is !
ezen holdon van HD+ ,skydeutschland is ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.