Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) bogabi válasza monozso (#2292) üzenetére


bogabi
senior tag

Szia!

Érdekelne, hogy hogyan kaptad a Humax HD PVR-es beltérit? Ezt adta alapból az UPCD-s üzletkötő, vagy valami tesztre kaptad? Azért kérdem, mert elvileg ezeket a boxokat még nem adják ki ügyfeleknek, csak a Philips 8111-est, ami csak 720-at tud HDMI-n, ellenben a Humaxal, ami már FullHD.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2302) sonique válasza Lacpac (#2298) üzenetére


sonique
őstag

nem kell több fej csak rosszul fogalmaztam
monoblock fej kell 3fokos

antenna marad ahogy van és mind1 mühold vehetö

(#2303) LNx


LNx
tag

Sikeresen beszereltek hozzank is, eddig meg vagyok elegedve. bar nehany csatornan azert latszik a tomorites... mindenesetre analog kabelrol valtottunk, ugyhogy eg es fold a kulonbseg :)

HD adasok nagyon szepek, mi is a Humax HD belteriket kaptuk. Egyetlen negativum: szamomra teljesen nonszensz, hogy nem lehet csatornasorrendet atrendezni :(( torolni is csak par csatornat engedett (az ilyen roman, moldovai felesleget akartam teljesen kipucolni)
Mi szamit jo jelerossegnek? 80-as tanyert vettem hozza, az lett felrakva, 85% a jelerosseg a foldszinti tv-n merve.

(#2304) kaboska válasza LNx (#2303) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nálunk is ugyan ez a rendszer van mint nálatok 80-as tükör Humax HD beltéri :)
Jelerősség 85% minőség 100% mind a 3 TV-én
Mi is analóg kábelről váltottunk és ahogy írtad ég és a föld :) Igaz a logóknál látszik a hiba vagy ha szöveg jelenik meg pl.híradónál,sms csík ilyenek de a képpel nincs gond.
Tisztább.szebbek a színek és a HD adások gyönyörűek.
Csatorna kiosztást meg meglehet szokni nagyon jól sorba van szedve kategóriánként :)
Jó választás volt az biztos :DD

"Fej vagy gyomor"

(#2305) Csaba1512


Csaba1512
tag

Sport 1 HD február 1.-től.

[link]

(#2306) gejzinho


gejzinho
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata a sima HD-t tudó Philips és a full Hd képes Humax beltérikkel kapcsolatban? Az érdekelne hogy érdemi, szemmel észrevehető e a különbség a HD (vagy akár az SD) csatornáknál a 2 beltéri közt?

(#2307) Flevo válasza Amarth (#2218) üzenetére


Flevo
tag

Nekem is folyton ég a felvevő, pedig nem vesz fel semmit. Sajnos azt sem, amit beállítok!!! Ez már a második készülék! Ha nincs megoldás, le fogom mondani a szolgáltatást.

(#2308) kaboska válasza Csaba1512 (#2305) üzenetére


kaboska
aktív tag

Ez a lényeg bővítsék csak HD csatornából sose elég :)

"Fej vagy gyomor"

(#2309) NyalokAA válasza gejzinho (#2306) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Egyértelműen jobb a képe a Hd-s Humaxnak ( Sd csatornák is szebbek ha nem scartal hanem hdmivel nézed a műsort)

(#2310) NyalokAA válasza Flevo (#2307) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Ügyfélszolgálatot felhívod panaszt teszel és igényled a felvevős Full Hd-s Humax készüléket különben felmondod a szolgáltatást :) Hidd el meg fog esni a szívük rajtad!

[link]

Ez lesz itthon is ha végre kipörgetik a sok elavult Philips dsr8111-et

(#2311) bopeti98


bopeti98
őstag

Ha csak a DVR csomagot kérek ( HD-t nem ) akkor milyen beltérit hoznak?

(#2312) NyalokAA válasza bopeti98 (#2311) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Philips Dsr8111

(#2313) bopeti98 válasza NyalokAA (#2312) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi :R

A felvételt azt úgy is el lehet indítani hogy a műsorújságban kijelölöm mely műsorokat akarom hogy felvegye és amikor elkezdődik az adott műsor autó elkezdi felvenni (és amikor vége van a műsornak értelemszerűen leállítja a felvételt)? Vagy nekem kell manuálisan elindítani és leállítani?

[ Szerkesztve ]

(#2314) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ha veszek egy ilyen [link] kártyaolvasót és és belerakom a tv-be ( elvileg CI+ van ráirva) fog müködni? Nem tudom milyen kártyám van, tavaly szeptemberben kaptam egy DSR 4101 beltérivel. És ha müködik van olyan kép mint egy humax hd beltérivel? A tv fulhd.

(#2315) bogabi válasza bopeti98 (#2313) üzenetére


bogabi
senior tag

Igen, ez elvileg így működik. EPG-ben rányomsz a felvételre azt kész. Majd a box intézi (ha esetleg közben mást nem gondol :D )

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2316) Flevo válasza NyalokAA (#2310) üzenetére


Flevo
tag

Nagyon köszi!!! :K
Már csak az a gond, hogy senkinek sincs ilyen készleten, talán pár hét múlva :W
Esetleg valaki tudja, hol találok ilyen HUMAX-ot?

[ Szerkesztve ]

(#2317) kaboska válasza sonaj888 (#2314) üzenetére


kaboska
aktív tag

DVB-S/S2-őt tudja a TV-éd?

"Fej vagy gyomor"

(#2318) stmiklosi válasza sonaj888 (#2314) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Amennyire én tudom, ha a kártyád NAGRA, akkor mindenképpen párosítva van a beltérivel, olyan szinten, hogy ha két beltérid van, még a kettő között sem cserélhető fel.
Ha Cryptoworks, akkor nem tudom mi a helyzet.
Amit tudok: nekem UPC műholdas előfizetésem van, de én csak egy Cryptoworks kártyát vettem és fizetem.
Saját minden: beltéri (van vagy 4), tükör, a telepítés, fej, garancia és a hiba is. Egyszer kellet 4 év alatt újraindítást kérnem, valamiért elakadt.
Ezzel a felállással házon belül több TV használható.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2319) sonaj888 válasza kaboska (#2317) üzenetére


sonaj888
tag

DVBT és DVBC van ráirva
Igazábol ez a tv [link]

[ Szerkesztve ]

(#2320) kaboska válasza sonaj888 (#2319) üzenetére


kaboska
aktív tag

Szerintem akkor hiába raksz bele műholdas kártyát mert olyan tuner nincs benne!
Meg akkor két antenna bemenetnek is kéne lenni de gondolom csak 1 van!
Ezért van a beltéri :)

"Fej vagy gyomor"

(#2321) stmiklosi válasza sonaj888 (#2319) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
A DVB-T (Terra?)a felszíni sugárzás, a DVB-C (C-cable) a kábeles tuner fajtája, lehetősége.
Ami műholdhoz kellene az a DVB-S (Satellite)
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2322) sonaj888


sonaj888
tag

Köszi a válaszokat!

(#2323) kaboska


kaboska
aktív tag

Már most van Sport 1 HD a 124-es csatornán :DD

"Fej vagy gyomor"

(#2324) Diego2002 válasza kaboska (#2323) üzenetére


Diego2002
tag

Tényleg van, kérdés meddig lesz "ingyenes"...

..::Diego::..

(#2325) Buffa válasza NyalokAA (#2310) üzenetére


Buffa
csendes tag

Szia!
Most beszéltem az ügyfélszolgálattal, (40-150-150) hogy szeretnék egy új előfizetést (SuperPak+HBO MaxPak) hűségidő aláírásával, csak egy kérésem van a Humax HDR-es beltéri, ha kell várok akár 1-2 hónapot is.. Válasz: Ilyen beltéri nincs a UPCD-nél, nem is volt és nem is lesz. :Y

(#2326) Bandi8407


Bandi8407
tag

Sziasztok!

Ha most akarok upc directet beköttetni akkor valóban ingyenes most a beszerelés? ha nem akkor mik a költségek?köszi az infót előre is!

(#2327) bogabi válasza Buffa (#2325) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem holnap kötik a SuperPak-ot Philips 8111-el. A forgalmazó irodája tőlem kb. 100 m-re van, ha kell, naponta fogom visszavinni szegénynek (ezt mondtam is neki, mikor rendeltem a csomagot), előbb-utóbb csak megunják a cserélgetést (nem a forgalmazón múlik szerintem többnyire, hogy jut-e Humax HD PVR, vagy sem - jelenleg hivatalosan nincs ilyen box az UPCD-nél közforgalomban, úgyhogy szerencse és pár ember jóindulata is kellhet ahhoz, hogy ilyet kapjon valaki). Ha jól működik a Philips, akkor természetesen maradhat a háznál.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2328) bogabi válasza Bandi8407 (#2326) üzenetére


bogabi
senior tag

Szerintem a honlapjukon mindent megtalálsz erről.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2329) NyalokAA válasza Buffa (#2325) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Sajnos erre nem tudok mit mondani :/ Pedig hidd el létezik mi már 2 őt kiadtunk ( igaz összesen ezt a 2őt kaptuk előre ügyfélhez rögzítve ) és nem a semmibe beszélek hivatalos forgalmazói pontban dolgozok.

(#2330) Buffa válasza NyalokAA (#2329) üzenetére


Buffa
csendes tag

Közben kinyomoztam. Hivatalos forgalmazóknál valóban van és tudnak adni, (csak UPC-nél február 7-ig leltár van) nem is értették a UPC miért mond ilyet…
Köszönöm az infót!

(#2331) bogabi válasza Buffa (#2330) üzenetére


bogabi
senior tag

Na erről mondhatnál többet: mi az a hivatalos forgalmazó? Ahol én rendeltem, az fel is van tüntetve a UPCD honlapján. Akkor ez most hogy is van? Mert ő azt mondta, hogy ő nem tud semmit erről a Humax HD PVR-es boxról. Vagy Te hol kérdezted elsőre, ahol azt mondták, hogy nincs ilyen?

Közben látom, hogy először telefonon érdeklődtél, aztán mentél a forgalmazóhoz... de ez akkor is fura, hogy van, ahol tudnak róla, van, ahol nem...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2332) LNx


LNx
tag

csak nekem tunik nagyon gagyinak a humaxok UPC-s taviranyitoja? beragadnak a gombok... :DDD

masik kerdesem, hogy eselytelen, hogy az ember gyermeke kitorolje valahogy a sok roman szutykot, meg esetleg amire nem fizetett elo?

(#2333) Buffa válasza bogabi (#2331) üzenetére


Buffa
csendes tag

A Forgat-Sat-al beszéltem (06-1-221-5576) ők mondták, 8-án mehetek és intézik.. A hivatalos forgalmazók listáját a UPC Direct oldalán megtalálod, én is onnan találomra hívtam őket.

(#2334) bogabi válasza Buffa (#2333) üzenetére


bogabi
senior tag

Te ott is rendelted a csomagot, vagy csak felhívtad őket ez ügyben?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ látni is kellene, nem csak nézni.... tehát találomra. Nagyon pozitív hozzáállás a részükről!

Amúgy köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2335) Buffa válasza bogabi (#2334) üzenetére


Buffa
csendes tag

Nagyon ráérek így felhívtam másik 4 hivatalos forgalmazót (2 Budapest-Dunaújváros-Székesfehérvár) ők is tudják, hogy van ilyen beltéri, folyamatosan kérik a UPC-t, hogy küldjenek nekik, de ők nem kapnak.
(állítólag ki kell pörgetni a DSR-8111-et).

(#2336) Flevo válasza bogabi (#2327) üzenetére


Flevo
tag

Ezzel én is így voltam egy darabig. Cseréled, bekötöd, beprogramozol pár műsort, aztán a felét felveszi a felét nem. Vissza a forgalmazóhoz, kezdődik a móka elölről. Kábelcsere, csatlakozócsere, újabb programozás. Most 10-ből 8-at felvesz. Aztán később semmit...és újabb csere.

Szóval, ha mindenki tisztában vele, hogy nem működik a Philips, akkor minek szívatják vele a népet, amiért az még fizet is???

(#2337) Flevo válasza NyalokAA (#2329) üzenetére


Flevo
tag

Mikor kapjátok a következőt? Nekem eldurrant a fejem ettől a dekódertől, ha ma nem adnak egyet, lemondom a szolgáltatást.

(#2338) Flevo


Flevo
tag

Tudja valaki, hogy néz ki ez a HUMAX rögzítős HD vevő?

(#2339) bogabi válasza Flevo (#2338) üzenetére


bogabi
senior tag

Itt a > [link] <

Amúgy kíváncsi vagyok, ezek a Humax boxok mennyire lesznek stabilak/használhatók. Nem értek a műholdas műsorsugárzáshoz, de mint gyakorló informatikus, azt gondolom, hogy azért manapság nem az ördögtől való dolog, hogy egy box tudja azt, amire tervezték...

Nekem jelenleg még IPTV-m van, na az a box az tényleg azt csinálja, amit mondok neki, nagyon egyszerű és logikus kezelőfelülettel megtámogatva.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2340) Flevo válasza bogabi (#2339) üzenetére


Flevo
tag

Köszi! Én is ezt gondolnám. A box viszont azt vesz fel, amit akar, ha épp van kedve. Ha nincs, akkor meg semmit. Van, hogy újraindítást követően már felvesz (konnektorból kihúz, vár, visszadug). Sajnos a sokadik csere után is ugyanitt tartunk és úgy látom, nem vagyok egyedül.

(#2341) szabici


szabici
csendes tag

Sziasztok!
Mi tegnap kaptunk egy Humax UD-Fox-HD típusú készüléket. A képe szép, menüje szuper.
DE! Akárhányszor kikapcsoljuk, kiírja, hogy UPd (gondolom update), majd ha újra bekapcsoljuk, kiírja, hogy "A smartkártya országkódja nem egyezik meg a csomag kódjával" vagy valami ilyesmi, és kilép, és elkezdi újra bekeresni a csatornákat, meg is találja, de nem az UPC-direct-en, hanem a FREESAT-on, és CSEH nyelven :@ Szóval bejönnek a cseh csatornák, a cseh HBO, a magyarok közül pedig csak a szabadon foghatóak, 1-es, RTL klub, ilyesmik, de semmi komolyabb csatorna magyarul :Y
Visszavittük a szervízbe, ott bekapcsolták, kikapcsolták többször, de ott nem jött elő ez a probléma...
Most arra gondolunk, hogy talán a fejjel nem kompatibilis a beltéri (mert második beltérinek kértük, de önálló fejjel, másik házban használjuk). Ez egy régebbi, kb. 3 éves fej, 2010-ben lett fölszerelve, tavaly nyár óta nem használtuk (kábeltévénk van). Vagy esetleg a bejövő UPC kábel nem eléggé szigetelt (csak 2 izés, 3 izés helyett, ehhez nem értek, apám nézte meg), és valami bezavarja...
Valaki, pls HELP! :F

(#2342) kaboska


kaboska
aktív tag

112-es csatornán meg hamarosan indul az RTL KLUB HD :)
[ITT] meg írják is :DD

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#2343) szabici válasza szabici (#2341) üzenetére


szabici
csendes tag

Na megoldódott a probléma, szoftverhibás a készülék!!!!
Szóval ha ugyanezt csinálja véletlenül valakinek, akkor csere!!!
A szervízben még kettőt kipróbáltunk, és csak a harmadik volt jó!

(#2344) LNx


LNx
tag

Lehet tudni, hogy mi erkezik meg ezen a ket uj HD csatornan kivul? Gondolom TV2 HD, es azon kivul?

Ma en is futtattam keresest es bekerult az RTL Klub HD, vagyis a tesztkartyaja.

(#2345) kaboska válasza LNx (#2344) üzenetére


kaboska
aktív tag

Amit feljebb linkeltem oldalt ott mindig tájékoztatnak :)
Hát mondjuk akkor már tényleg be nyomhatnák a TV2 HD-ét is az már tavaly óta megy :K

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#2346) bogabi


bogabi
senior tag

Ma voltak beszerelni a UPCD-t. A Philips 8111-es "sajnos" nem kompatibilis a Pana plazmámmal, így jövő héten kapok egy Humax HD PVR-es beltérit...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2347) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
A Direct Medium csomagot szeretném megrendelni 4 beltérivel. 3 TV-t HDMI kábellel kellene összekötnöm.
Milyen beltériket adnak ehhez a csomaghoz? Van választási lehetőség?
A UPC nem válaszolt az email-emre.
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2348) bopeti98


bopeti98
őstag

DSR4101 beltérinél miért csúszik el a kép balra?

Magánál a műsornál annyira nem látszódik csak annál az információs sávnál.

[ Szerkesztve ]

(#2349) bogabi válasza bopeti98 (#2348) üzenetére


bogabi
senior tag

A kép alapján én azt mondom, hogy ez nincs elcsúszva. Az info sáv ilyen aszimmetrikus.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2350) kaboska válasza Laca0 (#2347) üzenetére


kaboska
aktív tag

Ha nem rögzítős kell akkor Humax UD-Fox-HD -t adnak valószínű!

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.