Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) NyalokAA válasza Ghostman78 (#3050) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nem fogják.

(#3052) bogabi válasza Ghostman78 (#3050) üzenetére


bogabi
senior tag

Tudnál valami konkrétumot, miért lenne képes rögzítésre? Nem akadékoskodok, tényleg érdekel. Ahogy előzőleg írtam, max. azt tudom elképzelni, hogy azt veszi fel, amit nézel, vagy azonos transponderről másik csatit. De ez nem teljes értékű funkció.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3053) sepsi0 válasza bogabi (#3052) üzenetére


sepsi0
őstag

(#3054) bogabi válasza sepsi0 (#3053) üzenetére


bogabi
senior tag

Oksa, bár ez akkora kamu szöveg, hogy létra kell hozzá. Más eszköznél ezt megoldják úgy, hogy a felvétel csak azzal az eszközzel játszható vissza, amelyikkel fel lett véve. Még egy másik, azonos típusú kütyün sem lehet visszanézni. És akkor azokról a boxokról ne is beszéljünk, amikkel lehet felvenni, sőt, a felvételt külső eszközön is le lehet játszani, szerkeszteni, stb. Megint egy értelmetlen korlátozás, mint az EU konform uborka...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3055) cremona


cremona
csendes tag

Egyéni műholdvevővel rendelkezőknek: SPORT-1 3D tesztadás

Sports 1 HD 3D Test

THOR 6 (0,8°W)
12,034 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

ID: Sports 1 HD 3D Test
SID: 30520
PID V: 1051 (MPEG-4/HD/3D)
PID A: 1060
kódolás: CryptoWorks, Irdeto, Nagravision

(#3056) molvany válasza cremona (#3055) üzenetére


molvany
senior tag

Tesztnek elmegy. Nézni már nemigen :N

WhatsApp :+491737182060

(#3057) cremona válasza molvany (#3056) üzenetére


cremona
csendes tag

Mi tagadás, elég fárasztó a szemnek. Gyenge egy 3D minőség sajnos :((

(#3058) molvany válasza cremona (#3057) üzenetére


molvany
senior tag

Tegnap csak nagyon rövid ideig tudtuk nézni. Máris jött a fejfájás.
Egy filmet ( 3D ) gond nélkül végig nézünk.

WhatsApp :+491737182060

(#3059) Ghostman78 válasza bogabi (#3052) üzenetére


Ghostman78
senior tag

ezt ne tőlem kérdezd :U
tegnap voltam Mammut2 Upc ügyfélszolgálaton a távirányitó "incidens" miatt,ott kérdeztem rá hogy a Humax HD DVR ként feltüntett szett miért nem tud felvenni semmit.
Ezt a választ kaptam,hogy nyáron fogják engedélyezni egy sw frissités után....
többet nem tudok én sem róla :K

(#3060) Laca0 válasza Ghostman78 (#3059) üzenetére


Laca0
addikt

Kétkedőknek jelzem, hogy van felvétel gomb a távirányítóján. Valószínűleg nem fullos a tudása, de valamilyen felvételi lehetőséget biztosan tartalmaz gyárilag.
Szerintem van timeshift és adott csatorna felvétele. Mint a tévéken. Ott is csak az az adás vehető fel, amelyiket nézzük. Csatornaváltáskor leáll a felvétel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3061) dark-01


dark-01
csendes tag

Upc direct directkártya cryptoworks os modullal működik?A mediaboxos előfizetésnél lévő kártya működött,de ez most nem akar.TIPP?

Upc direct directkártya cryptoworks os modullal működik?A mediaboxos előfizetésnél lévő kártya működött,de ez most nem akar.TIPP?

[ Szerkesztve ]

(#3062) molvany válasza dark-01 (#3061) üzenetére


molvany
senior tag

Nálam pl. ugyan ez a párosítás egy TechniSat beltériben nem müködött.
Egy Samsung TV - ben is a csatornák 1/3 - nál kiírta hogy valami nem tetszik neki, de OK - nyomása után nézhetö volt.

WhatsApp :+491737182060

(#3063) poli27 válasza dark-01 (#3061) üzenetére


poli27
veterán

Irdeto modulban próbáld sztem [link]

a sima cryptossal nekem se ment, mert ez már irdeto kártya!

(#3064) dark-01 válasza poli27 (#3063) üzenetére


dark-01
csendes tag

EZ az a mediaboxos kártya is irdetos volt és ment.samsung 6820 ba kellene ketyegnie.

(#3065) NyalokAA válasza Laca0 (#3060) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Igen van rajta , de nem fogják engedélyezni a felvétel funkciót. Hiába lenne rá képes , mint ahogy a média lejátszást és külső eszközök(pendrive képnézegetés) használatát sem .. a végletekig lebutított szoftverrel adják a készülékeket teljesen a szolgáltató keretei közé beszorítva..

Ghostman78:
Igen az Upc ügyfélszolgálat(Upc Magyarország) pont olyan fals hírekkel is szolgálhatnak a Upc direct(UPC DTH S.à r.l.) egy teljesen más cég nincs is itthon ügyfélszolgálatuk , csak műszaki kirendeltség\viszonteladói pontok. Az ügyfélszolgálat közeli kedves szomszédországunkban van :D
Ez , hogy engedélyezni fogják rajta(Humax Ud Fox hd) az usb használatát és egyéb dolgok 1 tavaly beindult pletyka szüleményei ami akkor keletkezett mikor elérhetővé vált a készülék az ügyfelek számára is .

(#3066) Ghostman78 válasza NyalokAA (#3065) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Valóban nem kifejezett UPC direct ponton voltam,de ha esetleg jársz a Mammut 2 UPC ügyfélszolgálata felé,esetleg kukkants be a hívószám ügyfélpulthoz egy pillanatra és szemrevételezd a menüpontokat a megfelelő kezelőpulton.
Fogsz rajta találni egy UPC Direct ügyintézés nevüt ;)
Aminek a megnyomása után velem is foglalkoztak, a UPC Direct beltérijének a távirányitós "porblémái" miatt
:P

(#3060) Laca0 :

Én nem kételkedtem semmiben,egyszerűen csak a tényt írtam le amit első kézből közöltek velem.
Az hogy ennek mi a valóság alapja, nem vagyok illetékes benne.
Szóval kérlek,ne kombináljuk túl ezt a lesz felvétel / nem lesz felvétel dolgot a Humax HD vevővel kapcsoltan. ;]
Illetve én is szemrevételezem nap mint nap a REC feliratú gombot,mivel nekem is van Humax HD boxom a hdd felvevős mellett :U

[ Szerkesztve ]

(#3067) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok!
Sikerült hozzájutnom Humax HD beltérihez. Azt szeretném kérdezni, hogy a beállításokban a felbontást 1080p- re állítva jobb lesz e a kép? Full Hd tv-m van.

(#3068) Ghostman78 válasza sonaj888 (#3067) üzenetére


Ghostman78
senior tag

sajnos nem,mert UPC direct nem tudja a nativ 1080p-t :((

(#3069) sonaj888 válasza Ghostman78 (#3068) üzenetére


sonaj888
tag

Köszi. Akkor teljesen mindegy hogy mire állítom?

(#3070) Ghostman78 válasza sonaj888 (#3069) üzenetére


Ghostman78
senior tag

jaja
hd csatornás előfizetésed van ?

(#3071) sonaj888 válasza Ghostman78 (#3070) üzenetére


sonaj888
tag

Igen van.

(#3072) Ghostman78 válasza sonaj888 (#3071) üzenetére


Ghostman78
senior tag

oksa
teheted 1080p-re tök8
de sajnos úgyis csak felskálázott 1080p-t tud a direct :U

(#3073) sonaj888 válasza Ghostman78 (#3072) üzenetére


sonaj888
tag

Köszi !

(#3074) Watt25 válasza Ghostman78 (#3072) üzenetére


Watt25
veterán

Nem csak a Direct. Sehol a világon nem sugároznak tévé csatornát 1080p-ben.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3075) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Ki látta tegnap a BL döntőt 3D-ben? Szerintem nagyon jól sikerült a teszt!!! :)
Tök jó volt a térérzet, jól néztek ki a beadások! Szerencsére jó sok volt belőle! :D
A stúdiós részek viszont nem voltak tökéletesek, szerintem ott csak konvertáltak.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3076) Motion_Blur válasza Laca0 (#3075) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajnos én nem láttam, viszont egy idő után a kocsmában is kialakult a térérzet :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3077) Laca0 válasza Motion_Blur (#3076) üzenetére


Laca0
addikt

:DD
Nagyon jó meccs volt egyébként! Sajnos kevés ilyet látni...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3078) Ghostman78 válasza Watt25 (#3074) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Ezzel vitába szállnék elnézést.
Ha körül nézzel "erre-arra igencsak sok nativ 1916x1076 forrást lehet találni sorozat/eng/hd szekcióba illetve még más műfajban is.... ;)
De tény,hogy 720p jobban elterjedtebb "erre-arra". ;]

(#3079) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Ez is full HD csatorna:

http://www.luxe.tv/

és ha jól emlékszem a 2013as Oscar-díj is 1080p volt

:U

(#3080) Watt25 válasza Ghostman78 (#3078) üzenetére


Watt25
veterán

Nem torrentre gondoltam, hanem sugárzott tévé adásra. Rohadtúl nem jellemző, hogy ilyen lenne. De legalább is Magyarországon tuti nincs, szóval, felesleges ezért a Direct-et fikázni. Ez lett volna a hozzászólásom lényege.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3081) Ghostman78 válasza Watt25 (#3080) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Közel 12 éve upc direct használat után eszembe sincs fikázni a szolgáltatómat ,valamit félreértettél.....

Viszont a torrenten nem felkonvertált 1080 van,hanem 1080p tehát natív,amit direktbe vettek fel valamilyen boxról. (NFO leírásokban ott vagy egyértelműen forrás megjelöléssel)
Szóval az az állításod nem fedi a valóságot,hogy "Sehol a világon nem sugároznak tévé csatornát 1080p-ben."

Ráadásul linkeltem egy tévé csatornát is, oda van írva hogy Full HD-be sugároznak éjjel nappal,erről te magad is meggyőződhetsz egyérteműen.

Nem vagyok tisztában vele, hogy hány műholdra lehet rálátni Magyarországról illetve, ez hány ezer nézhető csatornát jelent,de egy kicsit kételkedve fogadnám azt az infót ,hogy nincs nézhető FULL HD csatorna nálunk. :F

Az viszont tény,hogy UPCnél még nincs,de ha még a kibas*zott RTL Klubos barátok köztet is Full HD kamerákkal veszik fel,akkor előbb utóbb csak látni fogunk mi is 1080p natív adásokat kishanzánkban. :P

(#3082) Watt25 válasza Ghostman78 (#3081) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, túlzás volt a sehol a világon.

Sajnos én azért nem hiszek abban, hogy belátható időn belül Full HD adások lennének, mert ahhoz sávszélesség is kéne. (Feltéve, hogy akkor már 50p-ről beszélünk, mert ugye a 25p belefér a jelenlegi sávszélességbe, de annak nagyon nem örülnék, ha a Forma1-et is mozifilm hatással nézhetném...)

Amire én rá akartam világítani az az, hogy sokan azt hiszik, hogy a filmeket, műsorokat végtelenszer végtelen felbontásban, végtelen képkockasebességgel rögzítik és csak a csúnya szolgáltatók azok, amelyek nem csilliószór csilló felbontásban 200 progresszív képkocka/sec-ben továbbítják az műsorokat...
Ezzel szemben a valóság az, hogy a legtöbb esetben 1920x1080/50i -ben történik a rögzítés/továbbítás (az elosztók felé.) (Feltéve, hogy nem mozifilmről beszélünk.) Illetve örülhetünk, ha legalább ilyen minőségben és nem rosszabban.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3083) Ghostman78 válasza Watt25 (#3082) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Ha te is érintett vagy a forma 1 -ben mint lelekes néző,akkor nézz utána ha gondolod,hogy valamelyik
kódolt sky csatornán ami adja a forma 1et előbe,úgy hogy te tudod kiválasztani melyik kocsiban "ülsz" és a kocsin levő "tetszőleges" kamerát tudod nyomonkövetni akkor az is nativ 1080p felbontás

Ha jól tudom ez ilyen 2-3 éve van ezzel a variációval,mert a tetszőleges kamera váltás már közel 10éve megvalósítható otthonról.
Csak az 1080p HD-t tették rá.

(#3084) Watt25 válasza Ghostman78 (#3083) üzenetére


Watt25
veterán

Viszont az a sima 50i-s képen is teljesen jól látszik, hogy pl. a belső kamerák képe nem olyan szép, mert vagy nem full HD, vagy az optikájuk nem olyan jó (ez mondjuk érthető.) Tehát megint ott tartunk, hogy a műsorszóró mondjuk megtesz mindent, de a forrás anyag nem mindig olyan, amit ő továbbítani tudna. Tudom, ez már csak kötözködés, de azért ez a gyakorlati igazság.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3085) batka86 válasza Ghostman78 (#3083) üzenetére


batka86
csendes tag

Nincs broadcast 1080p, sehol. A Sky-nál sem, nekem van előfizetésem a német Sky-ra. A Forma-1 alcsatornák mégcsak nem is HD, hanem SD 720x576.

(#3086) domnics7


domnics7
csendes tag

Sziasztok! segítséget kérek vettem egy opticum x80pvr beltérit és nem tudom egyszerüen telepíteni a upc kártyám!

(#3087) Ghostman78 válasza batka86 (#3085) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Akkor elírás a linkelt oldalon a megjelölés, illetve a több tucatnyi torrent sorozat + film ami található 1080p megjelöléssel az nfo-ban (is)
Ezek szerint te egy széles látókörű ember vagy, aki ismeri a világ összes ,több ezer broadcast csatorna felbontásást :W

Végére azért megkérdezém tőled,hogy nem hallottál Sky Sport F1 HD-ről sem ?? :DD
Csak mert hogy nincs HD F1 alcsatorna azt mondtad (szintén rosszul természetesen) :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3088) Watt25 válasza Ghostman78 (#3087) üzenetére


Watt25
veterán

Minden esetre azért javítsd ezt a wiki-t is... :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3089) Ghostman78 válasza Watt25 (#3088) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Szerintem csak a MTV1 adja HD-be a Forma1es futamokat a világon !
Semmi más ! Direkt miattunk dolgoznak HD kamerákkal a csapatok.
Még egy Sky Sport nevű ugri bugri no-name csatorna se tudja megvenni a közvetítés jogát HD-be :W :W :W

(#3090) Watt25 válasza Ghostman78 (#3089) üzenetére


Watt25
veterán

Ebben az esetben arra akartam rávilágítani, hogy sehol a neten nem találok arról infót, hogy a Sky Sports F1 1080p50-ben sugározna, míg az ellenkezőjéről igen. Tényleg érdekelne egy forrás, ahol ez le van írva. Egy dolog teszi hihetővé a dolgot: Azt látom, hogy legalább 18Mbit/s a sávszélessége a csatinak, amibe akár bele is férhetne, lévén a legtöbb kábelszolgáltató 10-11Mbit/s sávszélességen adja az 1080i50 csatornákat. De ez csak közvetett bizonyíték. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3091) Bálint85


Bálint85
senior tag

UPC -s vok. tegnap nagyon esett az eső este 21h -kor kb és elment az adás, jelerősség , jelminőség 0 %
lehetséges ez vagy tényleg rosszul van beállítva a tükör?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3092) Motion_Blur válasza Bálint85 (#3091) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem, ez sajnos benne van.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3093) Laca0 válasza Bálint85 (#3091) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem még sohasem volt ilyen bajom. Sem viharban, sem szakadó hóesésben!
Csak áramszünet esetén van kimaradás :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3094) molvany válasza Laca0 (#3093) üzenetére


molvany
senior tag

Ez sok mindentöl füg: Tányér nagysága, Fej, Beállítás, stb.
Egy 55 cm - es tányérral nézem már évek óta a Digit. Télen, esöben megesett néha hogy elment ( szaggatott )
Most UPC - m van, majd meglátjuk mit hoz a tél ( vagy egy kiadós esö ) :K

WhatsApp :+491737182060

(#3095) Bálint85 válasza molvany (#3094) üzenetére


Bálint85
senior tag

90cm -es alumínium tányér van. erről vélemény Inverto Referenzklasse High Gain Quad LNB Black Ultra talán ez segítene rajta. :F mert a mostani csak 56db tud, ez meg 72db , 4db tv van.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3096) phanfantom válasza Bálint85 (#3091) üzenetére


phanfantom
senior tag

Nagyon erős vihar esetén előfordulhat ilyesmi.
Viszont ez tényleg nem jellemző és nagyobb az esély rá, hogy az antenna nincs jól beállítva.
(gyári upc 60-as tükör mellett nem emlékszem ilyenre az utóbbi években)

(#3097) molvany válasza Bálint85 (#3095) üzenetére


molvany
senior tag

Nekem is valami hasonló van fenn, de hogy milyen tipus és milyen paraméterekkel, már nem tudom ( kb. 4 - 5 éve hogy ott van ).
Jelenleg csak két TV van ráköltve, de volt idöszak, amikor 3 - is. A már leírt " gondokon " kívül semmi.
Söt ( de ez már a Digi baja ), a Digi - nél ezzel max. 80 - 85 % - os jelerösséget tudtam elérni.
Most az UPC van ( tányér és fej meg sem mozdítva ) és 100% - os jelerösségem van.

WhatsApp :+491737182060

(#3098) Bálint85 válasza molvany (#3097) üzenetére


Bálint85
senior tag

ezzel a fejjel tudtál 100% -ot elérni UPC -nél amit akarok majd venni?

melyik tányér beállító készülék tud olyat, hogy beírom neki pl.: Thor műhold és mutatja az LCD kijelzőjén a tányér hány fokban van így - úgy és még meddig kell tekergetni, hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3099) Laca0 válasza molvany (#3094) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem sima, legkisebb tányér van fent quad fejjel. Mindegyik tökéletes, egyiken sincs akadás szakadó hóban sem.
Amire érdemes figyelni: stabil legyen a tányér! Az erős szél sokat mozdíthat rajta, úgyhogy nagyon fontos a stabilitás!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3100) molvany válasza Bálint85 (#3098) üzenetére


molvany
senior tag

Nem azzal, amit te akarsz venni, hanem mint írtam egy ahoz hasonlóval. Hasonló 4 - es az enyém is, de a paramétereit már nem tudom. Dobozza régen nincsen meg, a fejen sem látni már semmit. A közös bennük csak annyi hogy mindkettö négy kimeneteles.

WhatsApp :+491737182060

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.