Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Troy. válasza _Norbi_ (#3350) üzenetére


Troy.
addikt

Ebay-en találni valamilyen Humax típust.
Amúgy az a legalja (leginkább árban)? Dreambox? Vu+?
Ti ezeket használjátok? :)

.

(#3352) Rick4 válasza Troy. (#3351) üzenetére


Rick4
félisten

Fordítsuk meg, mennyi a max amit beltérire szánsz? Vannak már jó 18K-tól felfelé

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3353) #32577792 válasza Rick4 (#3348) üzenetére


#32577792
törölt tag

mit jelent a jobb tükör?
ez pl. mennyire nem jobb?

Parabola reflektor méretei 80-as(cm) 67.5x75.5
3 dB-es irányszélességi szög ‹2.6°
Offset eltolási szög 26°
Szélterhelés 42m/s 619 N

Szin: Ral 7035
F/D arány 0,66
Anyag: Acél

Nyereség: 10,7 GHz 36,7 dB
11,7 GHz 37,5 dB
12,7 GHz 38,3 dB

(#3354) Rick4 válasza #32577792 (#3353) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor inkább úgy írom, hogy márkás és noname, előbbi pl Gilbertini, utóbbi akár egy digis szolgáltatós. De egyébként egy használt fej- tükör most kelt el egy napja az egyik aprós oldalon kemény 1K-ért.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3355) #32577792 válasza Rick4 (#3354) üzenetére


#32577792
törölt tag

értem
hát van egy ilyen is, de ez 60-as
[link]

(#3356) Lacpac válasza #32577792 (#3355) üzenetére


Lacpac
őstag

Nekem 60-as upc tükör van. Nincs vele gondom.
Egy 80-as is lehet rosszul belőve. Beállítás kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

(#3357) Rick4 válasza #32577792 (#3355) üzenetére


Rick4
félisten

Ez már egy jó minőségű tükör, ennyiért nem rossz. De tudd a céges tükrök használtan ennél jóval olcsóbban megvehetők, és az emberek 99%-a nézi hiba nélkül nap mint nap, tehát ahogy előttem írták, beállítás kérdése hogy tényleg jó lesz-e. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3358) Diego2002


Diego2002
tag

Sziasztok!

Most látom, hogy van ilyen:

UPC Direct DVR Ready

Van egy ilyen rész a "Mi szükséges hozzá?" fülnél:
A felvett műsor kizárólag azon a HUMAX mediaboxon tekinthető meg, melyen azt rögzítették.

Ettől eltekintve érdemes lehet átállni erre a jelenlegi Philips-es DVR-es szolgáltatásról?

Meddig lesz ennek 600 Ft a havidíja szerintetek?

..::Diego::..

(#3359) Rick4 válasza Diego2002 (#3358) üzenetére


Rick4
félisten

Őszintén megmondom, nekem már 6 éve is volt timeshiftes- vinyós- duplatuneres tévém, de nagyon ritkán vettem fel vele műsorokat, a mostani beltérim vesz fel pendrive-ra, a belső hdd-re, és a belső hálón található nas vinyójára is, mégse veszek fel semmit, mert vagy megvan máshol, egyben, reklám nélkül, vagy a felvétel a szokásos pontatlanság miatt nem úgy sikerül ahogy kellene. Szóval csak akkor kezdj bele, ha tényleg van olyan műsor amit fel akarsz venni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3360) Diego2002 válasza Rick4 (#3359) üzenetére


Diego2002
tag

Felvenni szoktunk, de általában csak azért, hogy 1-2 nap múlva megnézzük, bár ez a ritkább. Inkább a timeshift-et használjuk, pl. Forma-1-nél szinte tuti, hogy 14 órakor ebédel a család, ezért ilyenkor jól jön a pause... :)

De mi a helyzet a beltérivel? 1080p miatt nem érné meg?

..::Diego::..

(#3361) Rick4 válasza Diego2002 (#3360) üzenetére


Rick4
félisten

Műholdról max 1080i jön (van pár p-s, de az elég erős kivétel) így az mindegy, csak a timeshift miatt mondtam, jó dolog, ha valóban kell is, a beltérit viszont nem ismerem.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3362) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! sajnos nem találtam semmit a neten a következő problémára!
valami miatt egyik hétvégéről a másikra, hang helyet csak csengetést hallok, ha lenémitom a vevőt akkor elhallgat...ha dvdt nezek akkor rendben megy a hang...uh nem a tv a ludas...
szerintetek mi lehet?
udv
b

(#3363) g.gergo válasza Bálint85 (#3345) üzenetére


g.gergo
senior tag

TP=Transponder

Egyébként alapvető szabály, hogy így járj el antennabeállításnál:

1.) egy V TP az alsó sáv aljából
2.) egy H TP az alsó sáv aljából
3.) egy V TP az felső sáv tetejéről
4.) egy H TP az felső sáv tetejéről

és + 1 gyengén fogható tp, persze ha van.

UPC esetén ez így néz ki, ezeket kell vizsgálni beállításnál: (eltérő fec és a dvb-s ill. s2 tp-k miatt)

1.) 11727 V DVB-S QPSK 28000 7/8
2.) 11785 H DVB-S2 8PSK 30000 3/4
3.) 12015 H DVB-S2 8PSK 30000 3/4
4.) 12265 V DVB-S QPSK 28000 7/8

Itt meg megtudod nézni, hogy melyikhez melyik csatorna tartozik.

(#3364) Laca0


Laca0
addikt

Egy ilyen készülék [link] vajon működni UPC Direct kártyával?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3365) Watt25 válasza Laca0 (#3364) üzenetére


Watt25
veterán

Erre biztosan szerintem csak akkor tudna valaki válaszolni, ha próbálta volna, és erre én kicsi esélyt látok. Azonban elvileg pont erre való, működnie kell. Szerintem legyél a tesztalany. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3366) Laca0 válasza Watt25 (#3365) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem csak azért gyanús a dolog, mert ha jól tudom, a kártya bejelentkezik a központban, hogy itt vagyok. Küldi valószínűleg az eszköz adatát is, mivel a párosítás másképpen nem tudna működni.
Namármost ez az eszköz a klónozza a kártyákat, ami azt fogja eredményezni, hogy mindegyik a saját eszközének az azonosítóit fogja küldeni. Szerintem ki fogják szúrni, hogy ez a kártya egyszerre pl. 4 eszközben van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3367) Watt25 válasza Laca0 (#3366) üzenetére


Watt25
veterán

Küld??? Műholdon mióta kétirányú a kommunikáció???

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3368) Laca0 válasza Watt25 (#3367) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor hogyan pároztatják a kártyát a beltérivel? Mert jött a szerelő, felírta, hogy melyik kártya melyik beltériben van és elment. A központban párosítják. Akkor ez hogyan működik?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3369) zichie válasza Laca0 (#3366) üzenetére


zichie
senior tag

A kártya semmit nem küld a központba, mivel csak egyirányú a kommunikáció.
A kártya kétféle információt kap a "központból". Az egyik az EMM, azaz a kártyafrissítési információ, ami kártyánként egyedi. Itt utaznak a jogosultságok, előfizetési infók, kulcsok stb.
A másik az ECM infó, amit minden kártya megkap és ebből állítja elő azt a kulcspárt, ami a nézett csatorna dekódolásához kell. Ez 5-10 másodpercenként változik.
Az új ICE kártyák tudomáson szerint el vannak látva megosztás (klónozás) elleni védelemmel. Azt nem lehet tudni, hogy ez be van-e aktiválva. Ha egyszerre 4 eszköz 4 különböző csatornát néz, akkor 5-10 másodpercenként nem egy ECM -> kulcspár kommunikáció van, hanem 4, amire a kártya letilthatja magát, mert észleli, hogy megugrott az adatforgalom.

(#3370) Lacpac válasza zichie (#3369) üzenetére


Lacpac
őstag

Már erre is megvan az okosság.
Már hónapok óta megvan annak a lehetősége hogy ezt a védelem is kijátszható legyen.

(#3371) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok!

Látom állandó téma és kérdés, hogy hogyan használható a UPC direktKártya. Nos én is beállok a sorba, remélem tudtok segíteni.

Szüleim szeretnének megszabadulni a beltéritől (másik szolg.) ezért UPC-re váltanak. Mivel van okos tv ezért szeretnének a direktKártyához egy CI+ modult. Szerintük olyan kell amelyik majd több szolgáltató kártyájához használható pl ilyen, de véleményem szerint ez is elég.
Szerintetek melyik a jobb választás, vagy melyik működik a UPC direktKártyával? Vagy tudtok-e róla, hogy az általam javasolt kártya (irdeto) működik-e másik szolgáltatói kártyával is?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#3372) g.gergo válasza EAndrew (#3371) üzenetére


g.gergo
senior tag

Hátha ez ill. előzményei segít a választásban: breki1 92928-as hsz-a.

(#3373) EAndrew válasza g.gergo (#3372) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi és egyben jaj. Amit ebből én letudtam szűrni, az az hogy az alphacrypt-et ajánlják, de azt nem tudtam meg, hogy a smit irdeto jó lehet-e. Mindenesetre oda is leírom a kérdésem. :).

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#3374) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Üdv!

Szerintetek van a UPC direct-nél hogy a sima humax-os beltérimet kitudnám cseréltetni felvevősre ?
Tudom, hogy ilyenkor egy plusz kábelt húznának be.
Meg mennyibe kerülhet egy ilyen váltás ?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3375) csab2 válasza lakatosturbo (#3374) üzenetére


csab2
veterán

Persze. Előfizetsz a DVR szolgáltatásra és kicserélik a beltérit.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3376) 641147 válasza EAndrew (#3373) üzenetére


641147
csendes tag

Jó a smit irdeto a direktkártyához.

(#3377) csab2


csab2
veterán

Kezd agyamra menni ez az EPG! "Szerinte" most a Viasat3-on az Adatrablók megy 19.20-22.00-ig, pedig valójában a Jurasic Park.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3378) _Norbi_ válasza EAndrew (#3371) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

szerintem kár ilyenre költeni
ennyiért már fain boxot kapsz vagy tv kártyát ami többet tud mint egy modul :)
amiko amini , vagy alma S2300 ,
irdeto csak skylinkhez jó
neked cryptos modul kell direct kártyához !

(#3379) stmiklosi válasza zichie (#3369) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

"A másik az ECM infó, amit minden kártya megkap és ebből állítja elő azt a kulcspárt, ami a nézett csatorna dekódolásához kell. Ez 5-10 másodpercenként változik."
Ez nem biztos, hogy így van (5-10másodperc)..
Szitu: DM500S (ebben a kártya) itthon oszt egy Arivának.
1 órája, hogy olvastam írásod, kíváncsiságból kihúztam a DM500-ból az antennacsatlakozót, azaz a DM már semmi frissítést nem kaphat. Ettől még és azóta rezzenetlenül megy tovább az ARIVA..
Ha a DM-ből kihúzom a kártyát, 6 másodperc múlva leáll az ARIVA.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3380) Gyurka6 válasza stmiklosi (#3379) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Az antenna kihúzása után a kártya "csak" nem frissül, ami kb. 10 naponta kellene, addig "él" dekódol, elő tudja állítani az 5-10mp-enként változó kóddal sugárzott jelet. Antenna nélkül lejár 10 naponta, csak a régi frissítés alapján állít elő kódot, így az már nem jó tovább. (Szerintem...)

Gyurka

(#3381) zichie válasza stmiklosi (#3379) üzenetére


zichie
senior tag

"1 órája, hogy olvastam írásod, kíváncsiságból kihúztam a DM500-ból az antennacsatlakozót, azaz a DM már semmi frissítést nem kaphat. Ettől még és azóta rezzenetlenül megy tovább az ARIVA.."

Ennek mi köze az ECM-hez? Ennek a kártyafrissítéshez (EMM) van köze. Még szép, hogy megy tovább az ARIVA. 5-10 másodpercenként küldi a DM500S -ben lévő kártyának az ECM adatcsomagot és kapja az új kulcspárt (CW). Egyébként a kártya ettől még frissülhet, mert az ARIVA küldhet műholdról érkező frissítő EMM csomagot a DM-nek, ami meg ráírja a kártyára. Persze ez csak akkor működhet, hogy így van belőve a rendszer.

"Ha a DM-ből kihúzom a kártyát, 6 másodperc múlva leáll az ARIVA."

Még szép, hogy megáll, mert 6 másodperc múlva megváltozik a kulcs és nincs kártya, ami az ECM jelre adná az új kulcsot. Végül is a 6 másodperc az 5-10 közötti érték, emiatt nem értem a mondatodat:
"Ez nem biztos, hogy így van (5-10másodperc).."

(#3382) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali srácok. Érdeklődnék az iránt, hogy
Van UPC direct előfizetésünk és van egy LG lcd tv.
Nos a boxot szeretném eltávolítani és helyette egy
CI vagy CI+ modult venni. Mi a kettő közt a különbség?
Ez lenne a fő kérdésem.
Vagy mindegy milyet vesz az ember?
Vannak HD csatornáink is.
Tudnátok esetleg ajánlani ilyen modult megvételre?
Köszönöm szépen a segítséget előre is. :R

Egyszer fenn....

(#3383) molvany válasza CrAck69 (#3382) üzenetére


molvany
senior tag

Direct elöfizetésem van a HD - csomaggal.
Az egyik Samsung TV - ben a Kártya egy ilyen Modulban van benne:

[link]

A másik Kártya ( Társkártya ) pedig szintén egy másik Samsung TV - ben egy ilyen Modulban van:

[link]

WhatsApp :+491737182060

(#3384) CrAck69 válasza molvany (#3383) üzenetére


CrAck69
senior tag

És Minden frankón megy?
Tehát mindegy milyen adaptert veszek akkor is megy majd a HD adás?
Akkor lényegében mindegy CI+ vagy sima CI?

Egyszer fenn....

(#3385) Watt25 válasza CrAck69 (#3384) üzenetére


Watt25
veterán

A CI+ és a CI a csatlakozó felület - ami a tévében van.
Tehát az, hogy CI, vagy CI+ -od van, már akkor eldőlt, amikor megvetted a tévét. Azt, hogy melyik szükséges, nem Te, hanem a szolgáltató dönti el. Műholdas UPC-hez CI elég, kábeleshez CI+ kell.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3386) CrAck69 válasza Watt25 (#3385) üzenetére


CrAck69
senior tag

Értem csak mert a szolgáltató 14ért akar nekem adni egy adaptert
és nem tudom h milyet akar adni.
Lehet ad egy 8ezrest és jól lehúz.
Azért kérdetem ha veszek egyet akkor jobban jönnék e ki
mint ha a szolgáltató adja :F
Nem láttam még h milyet akar adni.

Egyszer fenn....

(#3387) molvany válasza CrAck69 (#3386) üzenetére


molvany
senior tag

Ha nem láttad és még nem tudod hogy milyet akar adni, akkor honnan tudod hogy lehúz ? Kissé érdekes megközelítése a dolognak :K
Azok, amilyenek nekem vannak ( amiket belinkeltem ) kb. 25 - ezerbe került darabja.

WhatsApp :+491737182060

(#3388) #32577792


#32577792
törölt tag

azt lehet tudni, hogy milyen beltérit adnak ha nem kérek hd csomagot?

(#3389) _Norbi_ válasza #32577792 (#3388) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

dsx 6010 vagy dsr 4101 aminek kártyáját tudod használni saját beltériben

(#3390) poli27 válasza _Norbi_ (#3389) üzenetére


poli27
veterán

Azokat már nem nagyon adják, humax ud fox a favorit, a szomszédom is azt kapott 4db-ot!

(#3391) Laca0 válasza poli27 (#3390) üzenetére


Laca0
addikt

Megerősítem! Sőt! Úgy tudom, hogy már nem is lehet mást kérni a HD csomag mellé. Legfeljebb a felvevősöknél van még talán más márka.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3392) #32577792 válasza Laca0 (#3391) üzenetére


#32577792
törölt tag

a lényeg, ha NEM kérek HD csatornát :)

(#3393) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Jelenleg a Hellodigital a szolgáltatóm, de sajnos egyre több jó csatorna tűnik el a szolgáltatásból. Rádásul felvásárolják őket, (evision)
Sajnos olyan helyen lakom (Bp XII. kerület), ahol sem a UPC (kábeles) sem a T-home nem ad rendes szolgáltatást.
Eddig azért ragaszkodtam a Hellodigitalhoz, mert box nélkül tudom használni, ők adtak egy Cryptoworks modult azt be a tv-be, és így minden ment rendben.
Most ha jól olvasom, itt többeteknek működik hasonló modullal a szolgáltatás, de ha jól látom, ezt nem adja úgy a szolgáltató mint a mediacardot a "nagy upc", így utólag kell beszerezni.
Milyen eszközt kell venni hozzá?

Köszi előre is, lehet még lesz kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#3394) molvany válasza Kronk (#3393) üzenetére


molvany
senior tag

Ha visszaolvasol esetleg ( csak alig pár hozzászólást ) :K

[link]

WhatsApp :+491737182060

(#3395) Kronk válasza molvany (#3394) üzenetére


Kronk
őstag

Tudod inkább biztosra megyek :)
Meg lehet oldani, hogy nem küldenek boxot, hogy egyáltalán ne is porosodjon nálam, vagy az "jár" a szolgáltatáshoz és kész.
Tehát ehhez CA modul kell, és nem cryptoworks, igazából bármilyen CA modullal megy, vagy vannak bejáratott fajták?

http://totesz.myminicity.com/

(#3396) molvany válasza Kronk (#3395) üzenetére


molvany
senior tag

Ezzel a variációval nem is adnak ( nem is jár ) boxot csak a kártyát.

[link]

A Kártyát Modulba, be a TV - be és ennyi.
Nekem ezek a moduljaim vannak. Egyesek szerint ezek a " legjobbak közül valók ".
Természetesen az árai is ennek megfelelök.

WhatsApp :+491737182060

(#3397) Kronk válasza molvany (#3396) üzenetére


Kronk
őstag

Egyre jobban tetszik az egész szolgáltatás.
Sajnos ha a direktkártya+ mellé ha kérek direkt hd-t már 200 forinttal többe kerül mint a direkt+ (+hd) pedig ha ugyanannyiba kerülne a HD csomag, besbuy lenne...
Mennyire vagy megelégedve a minőséggel, külső hatások mennyire szoktak bezavarni, erős szél, zivatar, fagy, hó, stb...

sztornó az egész a direkt hd-ra is van fél évig kedvezmény, utána már 1490-be kerül, tehát mégis a direktkártya+ hd csomaggal éri meg jobban...

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#3398) molvany válasza Kronk (#3397) üzenetére


molvany
senior tag

Kb. Május óta van ez a felállás, egy 55 cm - es tükörrel. Van Társkártyám, és semmi panaszom eddig.
Na azért igazi viharban ez is bedobja az unalmast. Volt régebben egy rövid idöszek, megvolt a Digi is és az UPC - is. Jó kis esö volt. Digi már nem látszott az UPC még 60% - on ment probléma nélkül.

A végösszegem így 5180 ft de minusz 200 mert csoportos beszedésem van és dijneten kapom a számlám.

WhatsApp :+491737182060

(#3399) Kronk válasza molvany (#3398) üzenetére


Kronk
őstag

Na sajnos a sima dikertkártya mégsem játszik, nem tudok leakasztani egy antennát, és belőni, úgyhogy marad a direkt+ csomag hd opcióval.
Egy évre a két szolgáltatás között van 200 forint különbség :D
Kíváncsi vagyok mikorra kötik be.
Hol érdemes megvenni a CA modult?

http://totesz.myminicity.com/

(#3400) molvany válasza Kronk (#3399) üzenetére


molvany
senior tag

Hogy hol érdemes, vagy olcsóbb, azt nem tudom, én itt vettem :

[link]

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.