Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) stmiklosi válasza csab2 (#2750) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Van ezen csatornák vételére előfizetésed?
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2752) stmiklosi válasza stmiklosi (#2751) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Most néztem, felvettem a transzponderlistába, kerestettem le, mert eddig ezen csatornák nem izgattak, jön az összes a DirectMedium előfizetésre.
Én nézhetném....
Hívd az ügyfélszolgálatot, ha kéne hogy kapjad a csatornákat.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2753) csab2 válasza stmiklosi (#2751) üzenetére


csab2
veterán

Persze. Direct+ előfizetésünk van. Saját beltérivel jönnek is csak a TV-ével nem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2754) fényűző


fényűző
csendes tag

Sziasztok !

UPC direkt + kártyás csomagra szeretnék előfizetni, a kérdésem az lenne, hogy milyen kártyamodult kellene beszereznem a kártya TV.-be illesztéséhez ? Igazából van egy kártyamodulom (TechniCrypt - CX- ) típus Mindig TV-kártyával használom ha ez jó lenne nem vennék másikat .

A másik kérddésem pedig, hogy, milyen fejet és mekkora átmérőjű tányért érdemes beszereznem ?

Nagyon megköszönném ha valaki segítene!

Üdv. János

(#2755) Lacpac


Lacpac
őstag

Lehet menni reklamálni. Pár csatiról lekerült a Full HD felbontás. 1440×900 lett helyette.
Szerintem mindenki tegye meg akinek van HD előfizuja.
http://digiportal.hu/news.php?extend.773.3

Láttam a DIGI és a UPC Közös csatornáit közvetlen egymás után kapcsolva (M1 HD, Sport1 HD)
A DIGI láthatóan jobb minőség. (Az Full HD maradt)

Reméljük visszakapjuk.
Mondjuk a Telenor tp-ről átvett HD csatikat ez nem érinti. (Ahol idegen nyelvű az epg)

(#2756) NyalokAA válasza fényűző (#2754) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Ezek jók
[link]
A te modulod nem jó mert az conaxos
Antenna , ha itthon használod sima 60 as elég , ha külföldön legyen inkább 80-90
Fej attól függ hány tv-n szeretnéd nézni ( solo/twin/quad/octo )

(#2757) NyalokAA válasza Lacpac (#2755) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

"A DIGI láthatóan jobb minőség. (Az Full HD maradt)"

Kíváncsi vagyok meddig :D

(Ha felbontást/bitrátát csökkentenek valószínűleg azért van mert csatorna bővítés lesz , vagy tesztelnek, de ilyen a magyar mentalitás már 1 hete mindenhol virnyognak a népek , holott az előfizetői bázisnak kb x% -a fizet elő Hd-ra. Pontos számot nem mondhatok mert seggbe rúgnának , de nincs 2 számjegy :C )

[ Szerkesztve ]

(#2758) Laca0 válasza Lacpac (#2755) üzenetére


Laca0
addikt

Hogy tudom megnézni a tényleges felbontást? Nálam 1080i-t ír minden HD csatornára és ott van mellette a HD jelölés is.
A tévé is csak azt írja, hogy 1080i.
Néztem közelről a 47"-ost tévét, de nekem full HD-nak tűnik...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2759) NyalokAA válasza Lacpac (#2755) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

+ azért ne túlozzunk mert nem 1440x900 hanem 1440x1080, és nem felbontás függő.
Bitráta , forrás és az átmeneti eszközök a fontosak :D lehet kapni 1920x1080 ba is hányinger képet megnyugtatlak!

Laca0 - Szolgáltatói boxal nem is fogod tudni megnézni a saját boxosok rúgják az utolsókat :B

[ Szerkesztve ]

(#2760) fényűző válasza NyalokAA (#2756) üzenetére


fényűző
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod !

(#2761) Lacpac válasza NyalokAA (#2759) üzenetére


Lacpac
őstag

Igen tudom, a bitráta:
Csináltam egy felvételt. Eurosport1 HD, Itt vannak az adatok:

General
ID : 705 (0x2C1)
Complete name : E:\Nboxrecord\ds_20130318_1337410344.ts
Format : MPEG-TS
File size : 272 MiB
Duration : 4mn 11s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 9 056 Kbps

Video
ID : 101 (0x65)
Menu ID : 30501 (0x7725)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=4, N=24
Codec ID : 27
Duration : 4mn 10s
Bit rate : 7 833 Kbps
Width : 1 440 pixels
Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : Component
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : MBAFF
Bits/(Pixel*Frame) : 0.201
Stream size : 234 MiB (86%)
Encryption : Encrypted

És itt egy régebbi: Eurosport1 HD

General
ID : 705 (0x2C1)
Complete name : E:\Nboxrecord\ds_20130217_2058380342.ts
Format : MPEG-TS
File size : 5.56 GiB
Duration : 1h 14mn
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 10.6 Mbps

Video
ID : 101 (0x65)
Menu ID : 30501 (0x7725)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=4, N=18
Codec ID : 27
Duration : 1h 14mn
Bit rate : 9 340 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : MBAFF
Bits/(Pixel*Frame) : 0.180
Stream size : 4.88 GiB (88%)
Encryption : Encrypted
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709

Az ok hogy bitráta függő, és a felbontás csak másodlagos.
1440×1080 vs 1920×1080
7833Kbps vs 9340Kbps

Ez azért már érezhető, és látható minőségkülönbséget okoz.
És igen, német szolgáltatók is sugároznak kisebb felbontásban de 10-120000 Kbps fölött. [link]

Sőt, mértek 5000Kbps értéket is. [link]
Igaz Retek klub,

Ez szerinted etikus lépés? (tudom nem etika hanem üzlet) Költői kérdés.

szerk: Remélem ezért nem lesz harag, nem támadásból írom.
Laca0 - Szolgáltatói boxal nem is fogod tudni megnézni a saját boxosok rúgják az utolsókat

Ez azért nem szép dolog, leszólni minket. A fizetésed egy része tőlünk is jön. Igaz nem kell kiszaladgálni minden szir-szarért, megcsináljuk a kábelezés, az antenna beállítási hibákat. Ha meghibásodik nem kell LNB-t cserélnetek. Megoldjuk magunk saját pénzből.

[ Szerkesztve ]

(#2762) Lacpac válasza NyalokAA (#2759) üzenetére


Lacpac
őstag

Ja, engem végül is nem zavar a csökkentés, mert nagyon keveset nézem a szóban forgó csatikat. Inkább felháborít ez az eljárás.
Azokkal kiszúrás, akik nézik ezeket.

(#2763) NyalokAA válasza Lacpac (#2761) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Most ez van :K Majd lehet fog valami változni , vagy nem , de ha fog is nem kell aggódni sose sietik el . Most én 1-2 (nagyon max 3 hónapig) nem várnék sok változást . Lassú ez a bürokratikus rendszer mire átfutnak a panaszok kielemzik\osztályozzák őket , utána ejut a döntéshozókhoz , ők is még átrágják stb ... Szóval szerintem senki ne várja még véletlenül se , hogy holnaptól visszalövik a felbontást, de ez csak egyéni vélemény , bár ne lenne igazam :D
Már kértem 1 ismerőstől Hd-s Digi beltérit megnézem már mi ott az istenített képminőség :)

(#2764) Lacpac válasza NyalokAA (#2763) üzenetére


Lacpac
őstag

Tudom, végülis ez is egy multi. Ott meg aztán nagyon lassan őrölnek.

Nem azt mondtam hogy isteni, de látható a különbség.

szerk:
Az avatar miatt olyan mintha magammal beszélgetnék :)

[ Szerkesztve ]

(#2765) Laca0 válasza Lacpac (#2764) üzenetére


Laca0
addikt

Igen! Figyelnünk is kell rendesen, hogy mikor ki beszél! ;) Olyan, mintha egy kettős személyiségű egyén vitatkozna saját magával! ;)

Hogy komolyra fordítsuk a szót, mivel komoly a téma: Hogy adhat el HD csomagot, ha abban nem is full HD minőségűek a csatornák?
szórakoztató műsorait kínáljuk, kristálytiszta HD minőségben
Élvezze a lenyűgöző, igazi moziélményt!
Az eddiginél ötször nagyobb felbontásban

Ez a fogyasztók becsapása!!!
Mi nemrég rendeltük/köttettük be a szolgáltatást éppen a HD csatornák miatt! Most több, mint 1 évig le vagyunk kötve! Ez egyáltalán nem etikus és szerintem nagyon is támadható!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2766) stmiklosi válasza Laca0 (#2765) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Azért pontosítanék, mert ma is létezik HD és full HD.. A kettő nem ugyanaz!

Felbontás: van a HD, vagyis a 720p (1280x720), és a FullHD, az az 1080p (1920x1080)

Te FullHD felbontást "reklamálsz", pedig a szolgáltató csak HD-t ígér!
Más kérdés, hogy gyakran az sem teljesül.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2767) Laca0 válasza stmiklosi (#2766) üzenetére


Laca0
addikt

A "köznép" a HD alatt a FULL HD-t érti. Amit te HD-nak mondasz, azt "HD Ready"-vel azonosítanak.
Nem véletlen, hogy a UPC nem definiálja sehol sem a "HD" tartalmak paramétereit... végignéztem az egész weboldalt, az ÁSZF-t és semmi...
Ha a HD a 720p, akkor a "sima" digitális adások milyen felbontásban jönnek?!?!? :((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2768) Gubek-Einste válasza Laca0 (#2767) üzenetére

Az SD adás 720x480 vagy 720x576 képaránytól függően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2769) stmiklosi válasza Laca0 (#2767) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Nekem magánvéleményem van a "köznép" ismereteiről és hiszékenységéről, de nem teljesen ők tehetnek róla.
Csak egy példa: 5,1 erősítő összesen 50W (1*40+4*2,5) teljesítménnyel.
És mi a tápegysége? Még nem kapcsolóüzemű, egy 16W-os trafó!
10 centis hangszóró: ma 100W, az "én időmben" a 25centis volt 15W, ma erre mondanának 800W. de mit is? PMPO-t. Hogy mi a PMPO? Érdemes utánanézni...
Ha a TV-ket nézed, 1 éve még volt HD, meg full HD a boltokban. Már ez is jelzi, nem ugyanaz a kettő, de a különbség ma is megvan, nem véletlen, hogy nem mondják meg, miben is adnak.
Még egy: a felbontás (majdnem) mindegy, ha műholdas adásról beszélünk, a BITRÁTA az, ami érdekes.
Ha bárhol meg tudod jeleníteni TV-den a felbontást, az csak annyit jelent, hogy az eredeti anyagnak ennyi volt a felbontása, hogy mennyire tömörítették? Az a bitrátából derül ki, de abból sem "rendesen"..
Mert a bitráta is változik dinamikusan, elosztva az ott lévő csatornák között.
Egy SD adás átlagosan a UPC-nél 380-500 közé esik, egy HD 950-1200 között van. De tudok venni az ASTRÁRÓL 150-es bitrátájú ingyenes adást, ott persze senki nem reklamálhat, még ez is belefér.
Még tán annyit, hogy ha az SD adások tökéletesen jönnek is, az nem biztos, hogy elég a HD adásokhoz, azoknak nagyobb jelerősség kell, határesetben SD jön, HD nem. Tudok úgy mozdítani a tükrön, hogy eltünik a HD.
Én kb. ennyit tudok a dolgokról.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2770) Laca0 válasza stmiklosi (#2769) üzenetére


Laca0
addikt

Nem vagyok teljesen analfabéta, foglalkoztam video és hangtechnikával is. Nem tévesztenek meg a wattszámok, és azt is tudom, hogy a felbontás nem minden (sőt!).
Továbbra is fenntartom, hogy HD alatt az emberek nem 720p-t értenek... na mindegy...
Volt alkalmam egy időben párhuzamosan nézni az M1 HD-t saját antennás DVB-T és kábeles DVB-C formátumban. Egyértelműen látszódott a MindigTV erőteljes tömörítésének, alacsony bitrátájának a hátránya! Elméletileg nem volt sok különbség a 2 bitráta között, mégis látható volt a minőségromlás.
Ezt csak azért írtam le, hogy megmutassam, egy kisebb bitráta csökkentés is sokat ronthat az élményen...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2771) Watt25 válasza Gubek-Einste (#2768) üzenetére


Watt25
veterán

Az SD Magyarországon (PAL rendszerben) mindenképpen 576 sort jelent, képaránytól függetlenül. (16:9 esetén elnyújtottak a pixelek, míg 4:3 esetén nagyjából négyzetesek.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2772) gigi21hu


gigi21hu
csendes tag

Humax felvevős HD-s beltéri pár napja rosszul vesz fel. A guide alapján beállítva az utolsó percek lemaradnak. Minden adónál. Gyakorlatilag használhatatlan. Mi lehet a baj?

(#2773) cremona


cremona
csendes tag

Nem vagyok toppon műszakilag ebben a témában.
Pont ezért regisztráltam ide és kértem segítséget a 2524-es hozzászólásomban.
[link]
Az erre jövő segítségnyújtásokat, válaszokat, ezúton is megköszönöm. De azt hiszem, hogy jól benyeltem ezt a HD-s bulit!
Én kimondottan a HD csatornákért vásároltam HD-s kártyafogadós beltérit, parabolatükröt, és LNB-t. Nem akartam magam lekötni újabb 2 évnyi hűségnyilatkozattal, ezért választottam a Direkt Kártyás megoldást.
Közel 8 évig voltam náluk társkártyás előfizető. (Valahol talán éreztem, hogy nem szabad újabb éveknek aláírni!?)
Az tény, hogy így egyfajta csalódás lett számomra ez a szolgáltatás. Bár engem nem köt semmiféle hűségszerződés, de mérhetetlen szomorú, hogy egy szépen beharangozott és a magas minőségi televízíózást ígérő szolgáltató ezt meglépi és meglépheti. Az egészben az az elkeserítő, hogy valójában sehol sem írták le konkrétan azt a bizonyos 1920*1080-as felbontást és a továbbításhoz szükséges optimális és adatsebességet. Ha ezt bárhol is rögzítették volna, akkor minden további nélkül megállná az ügy a helyét a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnél vagy a GVH-nál.
De úgy gondolom, hogy elég rendesen bevittek bennünket a "málnásba". Bár hosszú távon a szolgáltatónak is nagy bukás lesz ez. Remélem! (És itt most nem a bosszú vagy rosszindulat vezérel).

Sejtem, hogy kb mi lesz ennek a kimenetele sajnos :((

Ez a mondat az HD előnyeiről az oldalukon olvasható:

Miért jó?

A legkiválóbb minőség

A nagy felbontású, azaz HD (high definition) adás teljesen valósághű és kristálytiszta képet nyújt, olyan minőségben biztosítva a felhasználók számára, amely össze sem hasonlítható a hagyományos készülékek által kínálttal.
Digitális formában, az eddiginél ötször nagyobb felbontásban továbbítja a műsort, ennek köszönhetően egy szép zöld mezőről készült felvételen szinte minden fűszálat megkülönböztethet egymástól.
11 kristálytiszta HD csatorna
SD és HD csatornák vétele, akár 1280x720p felbontásban.

Az utolsó mondat a lényeg (akár 1280x720p felbontásban). Majd azzal magyarázzák, hogy ne legyünk elégedetlenek, hisz még többet is kapunk felbontásban, mint, ami jár! :((

Függetlenül attól, hogy nem kötik a HD szolgáltatást egy vagy két év hűséghez, véleményem szerint a fogyasztók és az ügyfelek megtévesztésének ténye valamilyen formában azért fennáll. Ugyanis a hirdetéseik mind arról szólnak, hogy a hagyományos televíziós (sd) minőség ötszörösét fogja az ügyfeleinek szolgáltatni. Szerintem itt már erről szó sincs sajnos. Gusztustalan egy eljárás! Na most finoman fogalmaztam.... :((

[ Szerkesztve ]

(#2774) Breeze válasza Lacpac (#2755) üzenetére


Breeze
aktív tag

Üdv!amit irtál az igaz a kábel tv-re is? mert ha igyvan picsán rugom őket :D

(#2775) Watt25 válasza cremona (#2773) üzenetére


Watt25
veterán

Az a baj, hogy műholdas szolgáltatóként talán még mindig a legjobb. A DigiTV nem rúg labdába a 4, vagy 5 HD-s csatornával (és nem elhagyható a box), a T-Home ha jól emlékszem drágább, a választék is kisebb és itt sem lehet kikerülni a box-ot. A HelloHD szalad a csőd felé, és csökkenti a HD-s tartalmakat. Kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2776) cremona válasza Watt25 (#2775) üzenetére


cremona
csendes tag

Az igazi nagy baj, hogy valóban nincs nagy választási lehetőség! Na de pontosan ezért merik meglépni azt, amiket meglépnek az előfizetőikkel szemben. :((

(#2777) bogabi válasza gigi21hu (#2772) üzenetére


bogabi
senior tag

Csak tipp: próbáld ki, hogy beállítasz valami közeli műsor felvételét az EPG-ben, és megnézed, hogy valóban akkor kezdi-e el felvenni és akkor fejezi-e be, ahogy az EPG jelezte a műsor kezdő és vége idejét. Aztán van olyan valahol a beállítások között, hogy mennyi perccel előbb kezdje el felvenni a beállított műsort az EPG-ben megadott kezdési időponthoz képest, és mennyit hagyjon rá az EPG-ben jelzett időhöz képest a végére. Esetleg ezt is megnézheted. Ha itt beállítod a kezdést pl. 5 perccel korábbra, a befejezést meg pl. 10 perccel későbbre, akkor tutira meglesz a teljes anyag (hacsak nem csúszik többet a műsor).

Az eredeti Humax manualban olyan is van, hogy a box képes követni a felvétel kezdésének és végének a csúszását, ha a szolgáltató ezt információt továbbítja...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2778) Lacpac válasza cremona (#2773) üzenetére


Lacpac
őstag

Hát ha 720p-ben jönne a mostani bitrátával. az jó lenne. (7-8 Kbps)
De az 1080i-hez kevés. (11-13 Kbps kellene)
Szebb lenne a kép, mint most.

(#2779) cremona válasza Lacpac (#2778) üzenetére


cremona
csendes tag

Én nem tudom ezeket az adatokat kiolvasni, de más fórumokon is ezt írják. Én csak vizuálisan látom, hogy pl. a Free német HD csatornák képe az Astráról nagyságrendekkel szebb a tévémen, mint a UPC egyes HD csatornái a Thor műholdról. És állítólag a német csatornák sem Full HD-k. Biztos, hogy a bitrátának köszönhető ez a nagy különbség. Valamit azért csak jó lenne lépni, mert viszont ez így nem nagyon éri meg az árát szerintem.

(#2780) bogabi válasza Lacpac (#2778) üzenetére


bogabi
senior tag

Mbps

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2781) Lacpac válasza bogabi (#2780) üzenetére


Lacpac
őstag

Ja, az.
Éjszakás után nem biztos hogy azt írom amire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#2782) Laca0


Laca0
addikt

Nagyon leállt a csapat! :)

Tehát:
Direct HD
11 HD csatorna: pengeéles kép, akár Dolby Digital 5.1-es hang!

Akkor ezt így kellett volna írniuk:
11 HD csatorna: akár pengeéles kép, akár Dolby Digital 5.1-es hang!
:D

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2783) boypapa


boypapa
csendes tag

Remélem ennél jobban nem fogják rontani a HD csatikat.A HD miatt váltottam le a szolgáltatómat UPC-re.
Lehet hogy elhamarkodtam?? :(

(#2784) gejzinho


gejzinho
csendes tag

Ahol nincs komoly kábelszolgáltató, vagy optikai hálózat, ott a műholdas műsorterjesztés az egyetlen alternatíva. Ebben ugyan elvileg komoly a verseny, viszont HD "fronton" egészen siralmas a helyzet. Nézzük az országos szolgáltatókat:
- Hello HD: az egykori elit-prémium szolgáltató mára egy vicc szintjére süllyedt HD vonalon 1-2 alternatív és zene csatorna mellett a Duck HD ( ha van csatorna ahol teljesen értelmetlen a HD, akkor az ez...) viszi a prímet...
- T-Home Sat tv: Hiába a gazdag német cég, a HD kínálat gyalázatosan silány, a két közszolgálati (M1.M2) mellett mindössze 4 HD csatorna....
- DIGI: a korábban (parabolán) nem épp a minőségéről híres szolgáltató tett egy határozott lépést a nagy felbontású televíziózás felé. A közszolgálati mellett 3 sportcsatorna vonzó lehet, de ez még csak egy kezdő lépés, meglátjuk hogyan tovább, ki tud e bújni a DIGI a bőréből....

Ehhez képest a UPC Directnél most elérhető az M1 HD és az HBO HD mellett 11 HD csatorna, ehhez már biztosan érkezik május 1-től a Travel Channel HD (az egyik leglátványosabb és legszebb HD műsort kínálva) és még várhatóan áprilisban egy további még titokban tartott HD csatorna (a hírek szerint nagy valószínűséggel a TV2 HD lesz ez)

Nagyon nem jó hogy a szolgáltató a mennyiséget részben a minőség rovására próbálja növelni, de én sokkal nagyobb gondnak érzem hogy ezt ilyen katasztrofálisan kommunikálja, és az ezzel elégedetlenkedő ügyfeleket, ahelyett hogy normális választ adnának nekik, különböző (fél)hivatalos csatornáikon (Facebook, stb..) szerencsétlen ügyfélszolgálatra próbálják rálőcsölni.... :W

(#2785) Watt25 válasza gejzinho (#2784) üzenetére


Watt25
veterán

[link] :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2786) poli27 válasza gejzinho (#2784) üzenetére


poli27
veterán

Kihagytad a B-telt :) [link]
BTEL Bumm

57 csatorna (a szabadon fogható csatornákkal* együtt akár 178 adás érhető el)
4 választható extra csomag
a legszélesebb HD kínálattal
megállítható, visszatekerhető, rögzíthető élő adás
akár 4 beltéri egység is rendelhető
gyors kiépítés az ország egész területén
csak bruttó: 3490 Ft / hó

És az a vicc hogy így reklámozza, azt van 4db HD csatorna a kinálatában lol :DD

(#2787) Gubek-Einste válasza poli27 (#2786) üzenetére

A Hello HD-t értékesíti tovább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2788) poli27 válasza Gubek-Einste (#2787) üzenetére


poli27
veterán

A hello hd-n csak 33 csatorna érhető el :F Itt meg 57-et ír az hogy?

(#2789) Watt25 válasza poli27 (#2788) üzenetére


Watt25
veterán

Valszeg azért, mert nem zárják ki a box-szal a FTA (ingyenes) csatornákat.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2790) Palika71 válasza gejzinho (#2784) üzenetére


Palika71
őstag

Én a PR-ről váltottam az UPC-re. Na ott toltak ki jól a néppel, mikor elvették az Eurosportot meg a az összes Discovery-t. Ez a bitráta és felbontás csökkentés semmi ahhoz képest.

Én egy 50"-es TV-t nézek kb 3,5m-ről, és nem vettem észre különbséget.
Ha még kapok egy Travel Chanel-t HD-ben, akkor meg főleg benyelem, sőt örülök neki.
Szvsz igen kevesen lehetnek azok, akik ezt a változást észre veszik maguktól, és nem örülnek a vigasztalásul adott Travel HD-nek.

Én azt mondom, hogy rosszabb ne legyen soha.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2791) poli27 válasza Watt25 (#2789) üzenetére


poli27
veterán

Bakker tényleg most nézem,ez mekkora átbaszás.... berakják a csatornakinálatba az fta csatornákat is..... 3190ft ért no comment.....

(#2792) NyalokAA válasza poli27 (#2791) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nekem van 1 kis rálátásom a Btel műholdas részét inkább nem jellemezném :))

(#2793) Watt25 válasza poli27 (#2791) üzenetére


Watt25
veterán

Nézőpont kérdése, hogy átbaszás-e? Mert ugye a többi szolgáltató meg tiltja a FTA csatikat. Szerintem ez a nagyobb kiszúrás...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2794) csab2 válasza Watt25 (#2793) üzenetére


csab2
veterán

Valóban nézőpont kérdése. Én pl. amióta a TV beépített tunerjét használom kitöröltem a nem magyar nyelvű csatornákat még akkor is, ha egyébként a Direct+ csomag részét képezik. Kell a francnak, ha nem magyarul vartyog.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2795) gejzinho válasza Palika71 (#2790) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Én felvevős Philips-szet használok ami ugye csak sima HD-t (1280x720) tud megjeleníteni, és halkan jegyzem meg, ezen egy 102 centis full HD tévét nézve semmi fajta különbséget vagy romlást, nem éreztem az elmúlt napokban, mondjuk az 1 hónappal ezelőtti állapotokhoz képest a HD csatornákon, felbontás csökkentés ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#2796) Watt25 válasza gejzinho (#2795) üzenetére


Watt25
veterán

De miért gondolod, hogy az eredetileg is kisebb felbontást produkáló boxon keresztül látni fogod a különbséget? Egy hónapja is nagyobb felbontást szolgáltatott a UPC, mint amit a boxod tud és még most is nagyobb felbontást biztosít. (Tehát a box még mindig csökkent a kapott kép felbontásán.) Persze, elvileg van különbség, de gyakorlatilag el nem tudom képzelni, hogy látható.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2797) LNx


LNx
tag

nalunk vissza lesz mondva a HD sajnos (nem en fizetem a szamlakat...)

a "felsovezetes" meg van gyozodve rola hogy a HD semmivel se szebb, sot, mar direkt az SD verziokat nezik :DDD na nekik szerintem mar sose fog kelleni a nagyfelbontasu anyag

egyebkent oszinten? a csatornak tartalmanak 90%-a nezhetetlen szutyok...
mi is analog PR telekomrol valtottunk
konkretan az eurosport hianya miatt (telisportok)

na amugy ahhoz kepest valoban eg es fold a minosegi kulonbseg

(#2798) Laca0 válasza LNx (#2797) üzenetére


Laca0
addikt

Érdekes... én meg szinte csak a HD csatornákat nézem, akármi is megy rajtuk :K

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2799) LNx válasza Laca0 (#2798) üzenetére


LNx
tag

En is egyebkent.
Eurosport HD-k, volt X-Games az ESPN HD-n, esetleg Animal Planet, meg Nat Geo

Ha lehetne en kb. a minimumra fizetnek elo meg a HD csomagra. Amit ugye nem lehet.

(#2800) gejzinho válasza Watt25 (#2796) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Nem gondolom :) Amikor ezt máshol felvetettem, kaptam a fejemre "hideget-meleget" azoktól akik szerint "nézhetetlen, életlen fos" lett UPCD-nél a HD csomag.és azt itt ezen a boxon is észre kéne hogy vegyem.
Persze józanul gondolkodva, és nem már "agybajosan' pixeleket számolva tudjuk, ezek éppoly, vagy ha nem nagyobb túlzások, mint az hogy szolgáltató szerint sehol és semmilyen körülmények között nem vehető észre a csökkentés (csak műszerrel mérve).
Jómagam ezért sem álltam be ügyfélszolgálatnál reklamálók sorába, mert egyrészt új előfizetőként még ingyenes HD csomagom van, másrészt nem elegáns hogy az 1280 X 720-at tudó boxom mellett azért sírnék hogy miért csak 1440 x 1080 lett négy inkriminált HD csatorna felbontása ;]
Korábban sok jót hallottam a full HD-s Humax képminőségéről, így terveztem hogy inkább lemondok a dvr funkcióról csak hogy még szebb képet kapjak. Most ebben elbizonytalanodtam, hogy az új helyzetben kapok e annyival jobb képminőséget a Humaxon, ami miatt érdemes lenne e feladnom, a néha (havonta kb 3-4 alkalommal) jól jövő felvétele lehetőségét, ami nálam jól és megbízhatóan működött eddig a Philips boxon.

A felbontás csökkentésről még egy észrevétel: továbbra is azt gondolom nem volt korrekt lépés a Directtől, de talán nem ostobák, és abban bízom hogy találnak majd olyan kompromisszumot amellyel a további HD csatorna bővítés nem megy a látható képminőség rovására. Elsőre elég drasztikusat húztak a felbontás és a bit-ráta csökkentéssel, de tapasztalva a jogos előfizetői felháborodást, biztos vagyok benne hogy finomítanak ezen még.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.