Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Flashget válasza phanfantom (#2150) üzenetére


Flashget
félisten

:R

diginek a fb oldalán is sokan írják, hogy esik kicsit a hó és rossz a vétel. Akkor sok rosszul beállított antenna van.

Realme GT Master Edition

(#2152) phanfantom válasza Flashget (#2151) üzenetére


phanfantom
senior tag

Egyáltalán nem kizárt.

(#2153) Orlin


Orlin
addikt

T-Home oldalán is írják ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2154) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

A Philips dsr8111 a felvevős beltéri a Humax még vissza van tartva előbb a 8111 eseket fogják kipörgetni.
A dsr8111 nem crypto kártyával megy , hanem nagra2 essel ami a beltérihez van párosítva.Aki a saját beltérijében akarja használni crypto\irdeto kártya kell , nost a cryptok már nem lesznek sokáig forgalomban , de az irdeto is jó! Ezeket nem kell párosítani.
Illetve új előfizetők esetén medium csomagtól Hd s Humax beltérit adunk (nem felvevős) ez már hdmi kimenettel van ellátva és a jövőben arra is vannak tervek , hogy szoftver frissítés során engedélyezik az usb használatát. Ami lehetővé tenné külső winchester csatlakoztatását amire akár műsort is rögzíthetünk , de ez még a jövő zenéje!

(#2155) NagyDave válasza NyalokAA (#2154) üzenetére


NagyDave
tag

Húúú, az jó lenne, ha lehetne rá külső vinyót kötni. Nekem azt írták UPC Direct-től, hogy a Humax HD-sek még nincsenek forgalomban. Én pont Humax HD-set akarnék, ha lesz UPC-nk és Direct+ csomagot rendelnénk. Ez egyébként biztató :) Csak még egyelőre nem váltunk, de legalább akkor van Humax beltéri, HD-s :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2156) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!
UPC Direct szolgáltatásnál mennyire jó minőségű a HD csomag? Képminőségre gondolok. Például egy kábeles HD adóhoz képest észrevehetően gyengébb a minőség? Vidékre költözünk, ahol Direct van a mostani Digi kábelhez képest.

(#2157) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Teljesen amatőr vagyok beltéri témában azért is kérném a segítségeteket!
Digiről váltunk UPC-re és végül úgy döntöttem saját beltérivel oldjuk meg 2 TV-re.

Ki melyiket ajánlja?HD tudás fontos lenne.
Létezik-e Digi-hez hasonló dual beltéri amivel meg lehet oldani,hogy 2 TV mennyen egy beltériről?

Vagy ha 2 beltérivel oldható meg akkor melyik lenne jó?
Nézegettem már oldalakon őket és 15 ezertől kaphatók újonnan.Ilyen összeg körül érdekelnének.

Köszönöm előre is a segítséget!!

ui:scart csatis tv beszerezve már :K

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2158) batka86 válasza bopeti98 (#2145) üzenetére


batka86
csendes tag

A DSR8111-ben biztos, hogy nem Crypto kártya van, hanem Nagra. A 6010-ben viszont Crypto vagy az új ICE.

[ Szerkesztve ]

(#2159) batka86 válasza kalmanchris (#2156) üzenetére


batka86
csendes tag

Nincs gond a minőséggel. A saját feladásúak közül az HBO HD, M1 HD jelenleg 1440x1080, a többi 1920, átlag 10M képpel.

(#2160) batka86 válasza batka86 (#2159) üzenetére


batka86
csendes tag



[ Szerkesztve ]

(#2161) batka86 válasza batka86 (#2160) üzenetére


batka86
csendes tag

[L:/dl/upc/2012-12/09/252752_vzotz4q2o0eec9qq_eusp.jpg](IMG:/dl/upc/2012-12/09/252752_vzotz4q2o0eec9qq_eusp.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2012-12/09/252752_afub2lgxcxwdoepk_screenshot.jpg](IMG:/dl/upc/2012-12/09/252752_afub2lgxcxwdoepk_screenshot.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#2162) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
A diginél lejár a hűségnyilatkozatom, váltanék upc-re. A tányérnak pontosan milyen irányban kell állnia?

(#2163) Gubek-Einste válasza Chris.G (#2162) üzenetére

Majd a kiküldött technikus beállítja, neked ezzel nem kell foglalkoznod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2164) jocomen


jocomen
aktív tag

Hali!

Ismerősöm UPC-nél fizetne elő Internet+Tv+Telefon kedvezményes csomagra. Társasházban lakik, egy lépcsőházban a szüleivel. Szeretné elágaztatni a vezetéket, hogy mindkét lakásban legyen minden. Milyen megoldást javasoltok? A lépcsőházban azt hiszem coax-kábel fut.
Illetve kérdésem még az, hogy az Internet aktiválásakor rögzítik-e a modem mac-címét, vagyis elágaztatható-e a coax a modem előtt? Vagy csak a modem után, mert akkor már 3 külön vezetéket kellene ugye tovább vinni (utp, tel, tv)?

[ Szerkesztve ]

(#2165) Gubek-Einste válasza jocomen (#2164) üzenetére

Ez a műholdas cég témája, a kábelesé ITT van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2166) kispéé válasza batka86 (#2161) üzenetére


kispéé
aktív tag

MIlyen beltérid van?

(#2167) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
a segítségetekre lenne szükségem az alábbi ügyben:
a napokban cseréltük le a setop boxot egy hdmi-s változatra. (UPC direct)
a szobában, ahol a box található, két tévénk van, egy nagy plazma és kicsi monitor/tv.

a célom a következő lenne, mindkét készüléket szeretném hajtani ezzel az egy beltérivel.

találtam a neten egy hdmi splittert:
[link]

ezzel a ketyerével szerintetek megoldható, hogy mindkét készüléken működjön a szolgáltatás?

köszi

(#2168) lambda5 válasza Chris.G (#2162) üzenetére


lambda5
tag

Szia !

A segítség a beállításhoz:
[link]

"0.8W INTELSAT 10-02 / Thor5 / Thor6" -ot válaszd ki és add meg a címedet fenn. (Ha nem találja kézzel is lehet mozgatni a végpontot, oda ahol az antenna van. A közeledben lévő tereptárgyakhoz tudsz viszonyítani és a beltéri jelszintmérője segít a beállításban.
Pontosabb leírás: [link]
Nekem itt Németországban is ez segített...
A beltérikről és képminőségről annyit, hogy az (olcsó) alma S2200 beltérinek is különb képe van HDMI-n keresztül, mint bármelyik UPC-s beltérinek... beleértve az iszonyatosan lassú, rögzítős Philips DSR-8111 -t is...

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#2169) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! :)
Saját, Golden Media Wizard HD típusú beltérivel szeretném nézni a Upc direct műsorait.

Van valamilyen lehetőség ennek a megvalósítására?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Gábor

(#2170) stmiklosi válasza Chris.G (#2162) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Semmit nem kell tenned, ugyanarról a hold(csapat)ról jön. Több van ott egy rakáson, de egy beállítás jó hozzájuk.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2171) Boha


Boha
aktív tag

Ma jött vagy jöttek új csatornák, lehet tudni mik azok ?

OBORZIL

(#2172) bopeti98 válasza Boha (#2171) üzenetére


bopeti98
őstag

Animal Planet HD

(#2173) Boha válasza bopeti98 (#2172) üzenetére


Boha
aktív tag

kösz

OBORZIL

(#2174) adamboro válasza kisbarack (#2136) üzenetére


adamboro
csendes tag

Helló!
Ma végre sikerült összevarázsolni a Humax ud-fox/hd beltérit a winfast pvr3000 delux kártyámmal (azért ilyen sokára mert közbe hdd-t kellett cserélni,rendelni...)
Az a gondom vele, hogy nincs hang. RCA-val kötöttem össze őket.
Ebben esetleg tudnál segíteni, hogy mi lehet a gond? Egyébként másnál meg működik a hang.
Köszi a segítséget.

(#2175) adamboro válasza adamboro (#2174) üzenetére


adamboro
csendes tag

Össze is van kötve a tunerkártya audiókábellel az alaplappal (integrált hangkártya)

(#2176) zichie válasza Chris.G (#2162) üzenetére


zichie
senior tag

A Digi és a UPC ugyan abból a műholpozícióból veszi a jelet, tehát semmit nem kell állítani az antennán, csak a boxot kell lecserélni. A UPC megy Digis tányérral.

[ Szerkesztve ]

(#2177) adamboro válasza adamboro (#2175) üzenetére


adamboro
csendes tag

Megoldódott, a tunerkártya programját kellett újabbra cserélni.

(#2178) kisbarack válasza adamboro (#2174) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Csak lejátszásnál nincs hang, vagy ha felveszel valamit és úgy nincs hang? Nekem sem volt, de az integrált hangkártya telepített progiján belül van hely ahol a különböző hangeszközöknek tudsz hangerőt álítani. Nekem is mindíg be kellett állítani minden indításnál. Majd otthon megnézem a pontos menetet! Oszt majd írom mi a pontos menete. Mert sajna most a régi tv-re hergeltem rá mivel a monitorom kicsi és nem jó a minősége!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2179) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!

Két beltéri egység van itthon. Az egyiken rendesen fogható minden előfizetett csatorna. A másikon pedig csak az ingyenes (külföldi) adások. Az össze többire szerinte nincs jogosultságom. Próbáltam újrakerestetni, gyári resetet nyomni, áramtalanítani pár percre a problémás beltéri egységet, kártyát megtisztogatni, de hiába. Ilyenkor mi lehet a gond?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2180) stmiklosi válasza JetiRulez (#2179) üzenetére


stmiklosi
tag

Inditsd újra, tedd az M1-re és ne nyúlj hozzá 15 percig...
Vagy ezen már túl vagy?
Ha igen kártyaszámot előkészíteni és ügyfélszolgálat.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2181) JetiRulez válasza stmiklosi (#2180) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ügyfélszolgálat lesz a vége.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2182) bopeti98


bopeti98
őstag

Szerintetek egy felvevős DVD lejátszóval megtudnám valahogy oldani hogy felvegye a Philips DSR4101 médiabox által adott adást?

(#2183) #16729600 válasza bopeti98 (#2182) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sajnos semmiképp nem tudod megoldani.

(#2184) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv! Upc humax hd beltérivel hogy lehet felvenni usb-re vagy külső hdd-re? van a beltérib usb és ethernet is...de ugy látszik annyit ér mint s*arnak a pofon :D valaki tud valamit?

(#2185) bopeti98 válasza #16729600 (#2183) üzenetére


bopeti98
őstag

Sikerült megoldani :C A box tv kimenetét rádugtam a felvevő scart bemenetére és a felvevő scart kimenetére pedig rákötöttem a TV-t. Így tudom nézni a TV-t és még az adást is fel tudom venni DVD lemezre, pendrivera és memóriakártyára.

(#2186) Boha válasza Breeze (#2184) üzenetére


Boha
aktív tag

UPC-s emberke mondta hogy: nem soká frissül a rendszer
és csak onnantól kezdve lesz elérhető ez a funkció.
Jövőre minden ilyen beltéris megkapja a frissítést.

OBORZIL

(#2187) zsola32 válasza Boha (#2186) üzenetére


zsola32
őstag

így legyen, kívácsian várjuk

(#2188) Breeze válasza Boha (#2186) üzenetére


Breeze
aktív tag

köszi várom én is....

(#2189) kispéé


kispéé
aktív tag

Szerintetek arra van lehetőség, hogy az UPC által adott Humax UD beltérit lecserélni Humax HD-sra úgy hogy nem változtatok csomagot se semmit se, csak kérek egy HD-s beltérit ugyancsak az UPCtől ingyen? Direct medium csomag van, nincs HD csomag. Jó lenne HD tvhez már egy HD-s , így is kettő beltérit bérlek.

(#2190) gabor1984 válasza kispéé (#2189) üzenetére


gabor1984
csendes tag

Szia.

Szerintem ha beviszed a legközelebbi márkakereskedésbe beviszed a kártyát ,távirányítót,ügyfélkódot és a szerződést kicserélik díjmentesen.

Üdv:Gábor

(#2191) kispéé válasza gabor1984 (#2190) üzenetére


kispéé
aktív tag

Köszi. Az jó lenne, majd megpróbálom.

(#2192) gabor1984 válasza zsola32 (#2187) üzenetére


gabor1984
csendes tag

Szia.

Szerintem nem igaz különben senki sem kérné a felvevős boxokat.

Üdv:Gábor

(#2193) #16729600 válasza kispéé (#2191) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem fogják kicserélni,csak ha magasabb díjcsomagra fizetsz elő,vagy a HD adásokra.Ez a UPC,az is sanszos ,hogy exhumáltatják veled a dédnagymuterodat, DNS mintát vesznek belőle és az alapján párosítják az új box-al a kártyát :R :)

(#2194) NyalokAA válasza kispéé (#2189) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Vidd be , mondd , hogy random lefagy, kikapcsol , újraindul :) Kérd a Hds Humaxot mer csak :) Tedd hozzá , hogy mióta előfizető vagy több beltérid van otthon.
Ezek után ki fogják cserélni , ha nem vaskalapos maradi pöcsök :D Mi legalábbis kicserélnénk neked ( max azért nem cserélik ki mert van vele 1 kis munka technikai oka semmi )
Már gyakorlatilag minden előfizetéshez Humax Hd beltéri jár (kivéve d2d szerződéseknél , de az a téma nem ide tartozik)

(#2195) LNx


LNx
tag

Sziasztok!

Szeretnék ajánlásokat kérni szat szolgáltatót illetően. Analóg kábelről váltunk, vidéken, nincs más lehetőség. Elvett a PR Telekom 7 csatornát, amiből 4-et gyakran néztünk... :(( IPTV lehetőség csak az Invitel lenne, de sok rosszat hallottam, és ősrégi ADSL kábelezés van.

A lehetőségekkel tisztában vagyok

Digitől ódzkodok, csak kicsit olcsóbb de sokkal szarabbnak tűnik (és HD lehetőség sincs). A Hello HD-t kihagynám.
A kérdés tulajdonképpen UPC vs T-Home, melyiket éri meg inkább? Árban ugyanannyira jön ki a megfelelő programcsomag (300 Ft eltérés van 2 beltérivel, bár a UPC ezért a pénzért több csatornát ad). Ami fontos: képminőség, stabil vétel.

Előre is köszi a válaszokat!

(#2196) NagyDave válasza LNx (#2195) üzenetére


NagyDave
tag

Csatornakínálat szempontjából [talán] jobb a UPC, de a minőségben nálunk [és másoktól is olvastam] verhetetlen a T. UPC-nk már volt, meg családban is van másnak, szóval személyesen tapasztalom, hogy milyen a minősége :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2197) Breeze válasza NagyDave (#2196) üzenetére


Breeze
aktív tag

Szüleim pont a minőség miatt adták vissza a thome-t és lett belölle upc....

(#2198) NagyDave válasza Breeze (#2197) üzenetére


NagyDave
tag

Hát az fura, vagyis a nálunk tapasztaltak alapján. Nekem sportcsatornán volt zavaró leginkább, mondjuk tenisz közben a vonalak állandó vibrálása. El se hittem, mikor megláttam T-Home-on a meccset, hogy nem vibrál semmi és nem folyik ki a szemem. De ez csak egy példa, de más csatornáknál is érzékelhető néha a minőségi különbség. De mindenki maga dönt, lehet nálunk is lesz még UPC a csatornakínálata miatt, de számomra minőségben élen jár a T-Home, de másban nem...Meg T-n legalább minden csatin van normális műsorinfó és műsorújság. Ez persze már nem a csatornák képi minőségéhez tartozik. Nekem jobban bevált tehát a T [minőségileg].

Egyébként, tuti bekötés kérdése is a dolog. Bár másnál is ugyanazt tapasztaltam UPC-nél, mint amit nálunk. Lehet új beltérikkel jobb a kép, de lehet, köze sincs hozzá. Igaz, nekem Philips DVR beltérim volt. De mindegyikről hallani jót és rosszat is. Hallottam rémhíreket a T-ről, a Digiről, a UPC-ről is, ebből mégis nekünk 2 bevált. UPC-vel sincs gond számomra, azon kívül, mint amiket tapasztaltam, mert a csatornakínálata baromi jó, bár egy-két új csatornát még elbírna :) Amúgy UPC ügyfélszolgálatnál is mondták, hogy gyengébb a minőség a jelenlegi műholdról. Tény, hogy a jelenségek, amiket említettem, csak a 2010-es antenna átállítás után jelentkeztek. Astra műholdról tű éles volt a kép, azóta se láttam olyan jó minőséget SD csatornákról, még szerintem a T sem olyan jó, mint az Astra-s UPC volt anno :) Meg hát akkor még ugye magyar kézben volt a Direct is...

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2199) LNx


LNx
tag

koszi az eddigi valaszokat, orulok ha masok is kifejtik a velemenyuket :)

(#2200) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van e olyan beltérije a UPC-nek amin van hdmi és scart kimenet is.
Azért kérdezem mert két tv készüléken használom (külföld és otthon) de csak az egyik tv -n van hdmi.
Gondolom szebb képet kapnák hdmi-vel. Azt a kis időt amit otthon töltök arra meg megfelel a scart csatlakozás is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.