Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Laca0 válasza kaboska (#2350) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Még akkor is ilyet adnak, ha amúgy HD csomagot nem rendelek meg? Mert abból a 10 HD csatornából 2-t ha néznék.
Ez amúgy jó beltéri?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2352) kaboska válasza Laca0 (#2351) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nekem azt mondták mikor rendeltem hogy akkor is ilyet adnak ha nem rendelek HD csomagot!
Kb. 1 hónapja szerelték be 3 Tv-re 3 HUMAX beltérivel eddig nem volt velük gond :)

"Fej vagy gyomor"

(#2353) Laca0 válasza kaboska (#2352) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Köszi!
Akkor már csak egy kérdésem maradt, ami a teljes szolgáltatásra vonatkozik: rendesen kezeli-e a képarányokat?
A csatornák (adások) többsége milyen oldalaránnyal jön?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2354) kaboska válasza Laca0 (#2353) üzenetére


kaboska
aktív tag

16:9-be De a box-on be lehet állítani mindent!
M1 HD-nál van olyan legalább is nálunk de szerintem mindenhol hogy amit 4:3 ba ad az úgy is jelenik meg.
A sima SD M1-nél 16:9!

"Fej vagy gyomor"

(#2355) bopeti98 válasza bogabi (#2349) üzenetére


bopeti98
őstag

De azoknál az adóknál ahol bal oldalon van a logó az is kicsúszik:

(#2356) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Jelenleg UPC Direct + előfizetésünk van 3 beltérivel, 3 tévére ebből 1 plazma tv, és olyan kérdésem lenne, hogy miként foghatok az 1 plazma tv-re HD adást úgy, hogy a legolcsóbbra jöjjön ki, illetve mik a lehetőségek?
Most mind a 3 tv-n Humax UD-FOX beltéri van.
Köszönöm előre is! :R

(#2357) bogabi válasza bluobluo75 (#2356) üzenetére


bogabi
senior tag

A legolcsóbb a MindigTV 7 szabadon fogható adása, amiből az MTV1-en (királyi 1-es csatorna) szoktak lenni nagyon jó HD műsorok. Ha UPCD-ben gondolkozol, akkor szerintem igényelni kell a meglévő Direct+ csomaghoz a HD kiegészítést (vagy szétnézni, hogy FTA-n van-e HD csatorna, ezt nem tudom).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2358) bogabi válasza bopeti98 (#2355) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem a TV-n van beállítva valami zoom funkció? Nem látom rendesen, mert elég kicsi a kép.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2359) bluobluo75 válasza bogabi (#2357) üzenetére


bluobluo75
őstag

Természetesen UPC érdekel mivel 2 éves hűséget írtam alá velük, de azt alapból nem gondoltam volna, hogy nem olyan beltérit adnak ami kezelné a HD adásokat :(
Szóval ez érdekelne engem, hogy a UPC-n belül mik a lehetőségek?
Kicserélik a beltérit HD vevős beltérire?
Pénzért cseréli ki a beltérit? (úgyértem a HD-s beltérit ki kell fizetni?)
Ha kicserélte de nem váltok a UPC honlapján feltüntetett Direct HD csomagra csak az m1 HD csatornát tudom majd fogni?
Havonta a HD-s beltériért is fizetni kell akkoris ha nem fizetek Direct HD csomagot?

(#2360) bogabi válasza bluobluo75 (#2359) üzenetére


bogabi
senior tag

Legegyszerűbb, ha bemész a helyi UPCD forgalmazóhoz, és megbeszéled vele. Szerintem (a honlap alapján) ha kérsz HD csomagot a jelenlegi Direct+ mellé, akkor térítés nélkül kicserélik (legalább az egyik) beltérit HD-s verzióra. Ha nem kérsz HD csomagot, akkor szerintem az M1-et sem tudod HD-ben nézni (mivel a nem HD-s csomaghoz csak SD stream van - meg ugye a box sem HD-s), marad a MindigTV (ha tudod fogni).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2361) bluobluo75 válasza bogabi (#2360) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor inkább bemegyek az UPC-hez...
Hacsak a mindigtv nem ingyen van :U

(#2362) kaboska válasza bluobluo75 (#2359) üzenetére


kaboska
aktív tag

Mikor kötötted a szerződést?
Be menni se kell telefonon egyszerűbb :)

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#2363) NyalokAA válasza bluobluo75 (#2359) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Kicserélik a beltérit HD vevős beltérire?
Igen amennyiben előfizetsz Hd csomagra vagy Hbo ra ebben az esetben mind3 készüléket kicseréltetheted Hd képesre !ingyen!

Pénzért cseréli ki a beltérit? (úgyértem a HD-s beltérit ki kell fizetni?)
Lásd 1 el feljebb

Ha kicserélte de nem váltok a UPC honlapján feltüntetett Direct HD csomagra csak az m1 HD csatornát tudom majd fogni?
kb igen , max 1-2 demo\reklám csatornát be szoktak rakni tesztelgetni Hd minőségbe.

Havonta a HD-s beltériért is fizetni kell akkoris ha nem fizetek Direct HD csomagot?
Nem is cserélik ki ha nem fizetsz elő Hd-ra \ Hbo-ra ( saját külön előfizetői kérésre kicserélt készülék , prémium csomagok rendelése nélkül 6000Ft/db áron megy :D szóval ha előfizetsz jobban kijössz)
Csak a felvevős beltérinek van + havi költsége. Összesen 2 lehet belőle az első 1000 pénz havonta a második 1900pénz / hó.

(#2364) bluobluo75 válasza kaboska (#2362) üzenetére


bluobluo75
őstag

Be kell menni mert épp a telefon nem egyszerűbb sajnos!
Amúgy 2012 május

[ Szerkesztve ]

(#2365) bluobluo75 válasza NyalokAA (#2363) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi, értem, kivéve az 1-gyel feljebb részt (melyik hsz?) :R

(#2366) NyalokAA válasza bluobluo75 (#2365) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

annyi amit 1 mondattal felette írtam , ha előfizetsz Hd vagy Hbo prémium csomagra ingyenes a csere Hd képes készülékre , ha nem akkor 6000 ft\ készülék :)

(#2367) Lacpac válasza bluobluo75 (#2365) üzenetére


Lacpac
őstag

Pénzért cseréli ki a beltérit? (úgyértem a HD-s beltérit ki kell fizetni?)
Lásd 1 el feljebb

Nem hsz, hanem bekezdés.

Ez a válasz rá:
Igen amennyiben előfizetsz Hd csomagra vagy Hbo ra ebben az esetben mind3 készüléket kicseréltetheted Hd képesre !ingyen!

(#2368) bogabi válasza NyalokAA (#2363) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha nincs HD-s előfizetés, akkor is nézhető az M1 HD-ben pl. saját box-al, vagy HD-s szolgáltatóival? Ilyenkor nem csak SD stream-re szól a kártya (már úgy értem, hogy ilyen esetben a HD stream-ekhez nincs is jog, vagy M1 kivétel?)?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2369) NyalokAA válasza bogabi (#2368) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

m1 Hd medium csomagtól felfelé nézhető. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2370) bogabi válasza NyalokAA (#2369) üzenetére


bogabi
senior tag

Köszi!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2371) Watt25 válasza bluobluo75 (#2361) üzenetére


Watt25
veterán

Márpedig ingyen van.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2372) bluobluo75 válasza NyalokAA (#2363) üzenetére


bluobluo75
őstag

Kicsit drágállom az 1500Ft-ot, így is 4690Ft-ot fizetek csak a műholdas tévéért
A netért meg 5990Ft-ot
Én szerintem bőven benne lehetne a HD csatornák is még ha minimálisan is a csomagban, a sima beltérit meg cserélje le a UPC mert idejét múlt :U

(#2373) Laca0


Laca0
addikt

A digitális csatornák eredetileg is digitálisak, nem analógból konvertálják, ugye?
Mert akkor nem látok akkora jelentőséget a HD csatornákban. Szép-szép, nem mondom, hogy nem látványos, de a legtöbb műsor úgysem HD-ban lett forgatva.
Jelenleg még egy vidéki kábeltv szolgáltató ügyfele vagyok. Rá szoktam nézni a DunaHD-re, hogy milyen műsorok mennek. Van, amikor leesik az állam, olyan szép az a dögunalmas kulturális film, ami éppen megy! De az SD felbontású HBO-n is gyakran ránézek a formátumra, mert nem akarom elhinni, hogy csak SD, olyan szép!
Úgyhogy egy jó minőségű SD adással is meg lennék elégedve, majd csak elterjed egyszer a HD technológia...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2374) bopeti98 válasza bogabi (#2358) üzenetére


bopeti98
őstag

Tudomásom szerint nincs beállítva semmilyen zoom. Viszont azt észre vettem hogy ha mozgatom a scart csatlakozót akkor néha visszaugrik a kép középre de aztán megint elcsúszik balra. A scart csatlakozóval tuti hogy nincs probléma mivel 3-al is próbáltam. A beltérit is kicseréltem próbaképpen a HD-s beltérire és érdekes hogy azzal nem csúszik el a kép de amint visszarakom a sima beltérit megint elcsúszik.

Itt van nagyban a fénykép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2375) Gubek-Einste válasza bopeti98 (#2374) üzenetére

Én nem vagyok műholdas UPC előfizető de volt nekem is egy hasonló gondom a kábeles box-al, képarány beállítási gond volt, a box-ban 4:3, Letterbox és 16:9 lehetőség van, két régi CRT és egy új FHD LCD tévét is megjárt a box amire rájöttem, hogy ez a gond.
Nem sík képcsöves CRT-n a kép oldala kicsit le van vágva, Letterbox kell neki, 4:3-nál a 16:9-es adás csonkolt.
Sík képcsöves CRT, Letterbox-ban jó, 4:3 nem tesztelt.
FHD LCD természetesen 16:9 kell, a többi nem jó.
Ha van a te box-odon is ilyen állítási lehetőség akkor próbáld végig az összeset.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2376) tolvad


tolvad
csendes tag

Sziasztok!
Ha előfizetek a UPC Direct-re a Cryptos kártya milyen felvevős beltérikkel működik tutira?
Az irodában azt mondták, hogy kevés van.
A problémám az, hogyha tőlük kérem és bedöglik, akkor nem tudom cseréltetni, mert külföldön használnám, és még csak ottkint se vehetek új beltérit mert a kártya nem működne vele.
Ha crypto-s kártyát kérek, lehet nem fog menni azzal a beltérivel amit ott kint kapok, vagy lehet k-va drága lesz.
A legjobb, hogy holnapig el kell döntenem, így nem nagyon van időm utána nézni se.
Másik rizikó-faktor:
Lehet írtok párat, de nem biztos hogy külföldön kapható az, ami itt Magyarországon
Tippek?? :F

(#2377) stmiklosi válasza tolvad (#2376) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Alapeset, hogy a boltban kapható műholdvevők csak a szabadon vehető műholdat veszik, a kódoltakat kártyával sem jelenítik meg. Ehhez a szoftverét le kell cserélni, bő "irodalma" van sok készüléknek, neten megtalálható, olykor videóval illusztrálva, olykor meg lépésről-lépésre fotókkal támogatva, de ezt magadnak kell csinálni. Nem nagy ügy, kis időt kell rászánni. (Bár nyilván van, aki vállalkozna rá, de nem magamra gondoltam).
Csak példának, ARIVA 100-hoz: bárkitől (tőlem, elküldöm) kapsz egy feltöltendő fájlt, ráteszed egy pendrivera, belépsz a box menüjébe, nyomsz egy-két gombot, entert, feltölti rá azt, ami az enyémen van.
Vagy ugyanerre: RS232 kábel fenekébe bedug, elindítod az ARIVA programját a PC-n, Arivát ekkor bekapcsolod, ekkor kerül feltöltó módba, pc-ről indítod 3 perc alatt fenn van.

Én nem használom felvételre: olcsó, Ferguson ARIVA 102HD (bár tud SD kártyára felvenni, sose próbáltam), aztán ugyanez magasabb típusszámmal merevlemezzel..
Dreambox családból: DM800 (van 2 tuneres változata is, egyikkel nézel, másikon felveszel. Ezek HD-sek.
Dreambox: PC-n indítod a feltöltő progit, (összekötés vagy RS232-vel, vagy LAN (net kábellel, routerre kötve ráadásul több tévén is menne a UPC) kiadod a parancsot 3 perc alatt (RS232-vel 13 perc) fenn van.
Aztán az Opticum család tagjai között is van.. Nem sorolom, többit kevésbé ismerem, nem (kellett) foglalkoztam velük. Mindegyiknek van HD-s változata.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2378) bopeti98 válasza Gubek-Einste (#2375) üzenetére


bopeti98
őstag

Úgy látszik megoldódott a probléma. A TV-kimenet típusát átállítottam RGB-ről CVBS-re és most nem csúszik el a kép. Köszi a segítséget Gubek-Einste és bogabi :R .

[ Szerkesztve ]

(#2379) sonique válasza tolvad (#2376) üzenetére


sonique
őstag

ennyire nem kell tulmisztifikálni a dolgot
veszel egy akármilyen de Ci slottal ellátott beltérit
elöfizetsz upc kartyas szolgaltatásra kapsz egy kartyat
és veszel hozza egy CA modult
pl ilyet
http://forgat-sat.hu/webshop/irdeto-ice-smit-modul-nem-cryptoworks-p-991.html

vagy smit crypoworks modult vagy mascom cryptot vagy alphycryptet

a kartya amit pedig most adnak upc nél nem cryptoworks
nincs mar ilyen
ICE kartya van ami irdeto/cryptoworks
mind2 modban müködik megfelelö modulla ...

szoval csak kartya és utána olyan beltérit veszel amilyet szeretnél csak Ci slott legyen benne ...

van még egyébkén irdeto olvasos skylink beltéri esetleg azt
vagy cryptos beltéri homecast
ha nem akarsz camot venni de az a legegyszerübb

Udv

@stmiklosi

felesleges és bonyulult
müködik egyszerübben is ahogy fentebb is leirtam
és itt most az egyszerü a lényeg és hogy stabilan müködjön .....

[ Szerkesztve ]

(#2380) sonaj888 válasza sonique (#2379) üzenetére


sonaj888
tag

Szia!
Engem is érdekel ez a téma, mivel külföldön használom a UPC-t. Már gondoltam rá hogy ha a beltérim elromlik nem tudok hazaszaladgálni kicseréltetni, ugyhogy jó lenne egy saját amit itt Németországban veszek és ki tudom cseréltetni ha baj van. A beltérit a kártyával együtt kaptam tavaly szeptemberben, nem tudom milyen kártya ( 4-el kezdődik a száma). Az lenne a kérdésem ha veszek egy CI modult amit linkeltél és egy beltérit az fog müködni a kártyámmal vagy ki kell cseréltetni a kártyát? Van 2 év hüségem, ha visszaadom a beltérit és csak kártyát kérek ilyet lehet?

(#2381) sonaj888 válasza sonique (#2379) üzenetére


sonaj888
tag

Bocs lejárt a szerkesztés
megnéztem a kártyát a szám alatt ezt irja apróbetüvel:
cirdeto B.V.: any modifications prohibited and prosencutabe

(#2382) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! HD képes beltéri egységem ezzel a hibával köszönt, most újonnan! ( Smart Kártya Hiba, Válasszon egy UPCcsatornát, hogy a kártya megkaphassa az engedélyező jelet ). Visszaállítottam a gyári beállításokat ---- > Csatornakeresés ----> 137 csatornát és 52 rádió csatornát talál. Aztán megint ugyanezt a hibaüzenetet kapom. Áramtalanítottam, mindent megtettem már. Ha mondjuk rámegyek az HBO-ra kiírja épp aktuálisan milyen műsor megy, meg minden információt róla, de ez a hibaüzenet csücsül fenn a képernyőn. Még annyit hozzátennék, rádiót tudok hallgatni vele. PLZ HELP! ( persze, ha semmi ötlet hívom az ügyfélszolgálatot, csak hátha nem olyan nagy a probléma )

[ Szerkesztve ]

(#2383) sonique válasza sonaj888 (#2381) üzenetére


sonique
őstag

nem fok müködni mivel te beltérivel 1üt fizettél elö a szolgaltatásra
csak abban a beltériben müködik a kartya összevan párositva vele

a kartya pedig ugyan ugy ICE kartya irdeto és crypto modban is müködik

(#2384) BroCreSt válasza sonique (#2383) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Régebben ilyen nem volt, ekkora marhaságot!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#2385) sonaj888 válasza sonique (#2383) üzenetére


sonaj888
tag

Értem. Akkor az egész cucc vissza és csak kártyát igényelni.
Köszönöm!

(#2386) stmiklosi válasza sonique (#2379) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Én 5 éve kezdtem, akkor még más volt a helyzet, én azon nőttem fel, amit írtam.
Nekem ezek a műveletek végtelenül egyszerűek.
Modul? Egy modul áráért kb. veszek egy SD-s beltérit, amit arra képezek ki, amire akarok.
És ha CS-t akarsz, akkor bizony így vagy úgy bele kell nyúlni a boxba és akkor már ott vagy ahol én,
boltban, alapból nem kapsz olyat (vagy rosszul tudom).
Nekem mások a szempontjaim, én egy működő lehetőséget vázoltam.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2387) stmiklosi válasza Nagynozi (#2382) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

A kártya üzemelt-e korábban bármilyen beltériben? Vagy esetleg csak a szolgáltatótól kapottban?
Nem Nagra a kártya véletlenül?

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2388) sonique válasza stmiklosi (#2386) üzenetére


sonique
őstag

a fent leirtak alapjan ha jol értelmezem
az elöfizetönek egy könnyen müködöképessé tehetö megoldás kelett amit mindenféle mokolás nélkül is tud hasznalni ha külföldön tönkre megy a beltérije csak kicserélteti vagy vesz egy masikat és ujra müködik
nem kell azt is okositgatni

ilyenkor a cam sokkal egyszerübb megoldás és stabilabb is

szoval egy Ci slottos beltériben minden pofon egyszerüen indithato
ha nem kell cam ismétlem vany gyarilag cryptos és irdeto olvasos beltéri is
itt sem kell semmit sem piszkálni ...

ha magamnak ajanlanám én is mast irtam volna
én jelenleg smargoval hasznalom

de cryptos camot is lehet venni elég olcson én 3e ft ért vettem
és tökéletesen kezeli az ICE kartyat
egy broadcast tandberg rx1290 vevöben probaltam idáig

(#2389) Nagynozi válasza stmiklosi (#2387) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Igen ebben a beltériben üzemelt már 1 éve a kártya! És igen Nagravision vagy mi van a kártyára nyomtatva!

(#2390) stmiklosi válasza Nagynozi (#2389) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Nekem 4 év alatt egyszer kellett kártya újraindítást kérni, mert 3 beltériben sem ment, amelyekben korábban gond nélkül használtam. (Nekem saját beltérik vannak Cryptos kártyával)
Hívd az ÜSZ-t, legyen ott a szerződés, kérnek felhasználó kódot ,meg mindenfélét, aztán javasolnak beltéri újraindítást, updatelést, újratelepítést, lekeresést meg amit akarsz, ne hagyd magad lerázni, mond hogy ezen már 3* túl vagy. Megjegyzem nekem csak 2.-ra sikerült "megértő" emberrel beszélnem, fél óra múlva ment.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2391) Nagynozi válasza stmiklosi (#2390) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a választ, akkor a holnapi nap délutánját erre fogom szánni. :(

(#2392) khorvat


khorvat
senior tag

Ha digi-ről akarok váltani UPC directre, mik a lehetőségeim?
A felállás az hogy most van egy már saját tulajdonú 2 tuneres - ha jól mondom - beltéri, amivel 1 kártyát használok de 2 TV-n tudok különböző műsort nézni!
A cél a UPCdirecttel is az lenne hogy 2Tv-vel eltérő műsort tudjak nézni, lehet-e a mostani digi-s beltérit vmire használni a UPCdirect esetében?
pl. kiszolgálja a 2 TV-t 1 kártyával vagy lehet 2. boxként használni csak egy kártyát kell kérnem/bérelnem hozzá?

(#2393) NagyDave válasza khorvat (#2392) üzenetére


NagyDave
tag

A Digis beltérivel nem fogsz tudni UPC adást nézni. Az antenna okés, fejet kell cserélni max szerintem, bár nem tudom. Ma próbáltam UPC-hez kötni Digis beltérit, működött is, csak rettentően lassan kereste le a csatornákat és lassan is jöttek be a csatornák és sok helyen nem volt kiírva a műsor, olyan csatornákon, amelyeken ki van írva, ha a Digi rendszerére kötöm. Ez gondolom a vevőfej miatt volt, ezért gondolom, hogy azt kell cserélni a Digis tányéron, mert visszafelé is így működhet.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2394) gejzinho válasza khorvat (#2392) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Másfél hete váltottam Digi tányérról UPC Directre. Ami a lényeg: a Digis tányér jó, a fejet viszont cserélik, ahogy a beltérit is. nagyon gyorsan megvannak vele, ha már van fent Digis tányérod, nálam 15 perc sem volt. A UPCD átvállalja a Direct+ csomag 3490 forintos beüzemelési díját, ami azt jelenti hogy ezt ott a szerelőknek ki kell fizetned, majd az első havi számládból azt levonja a UPCD. Nálam a szerelő azt mondta, mivel tányért nem cseréltek, adjak 2 ezer forintot, és én is jól járok és ők is... :)

(#2395) khorvat válasza gejzinho (#2394) üzenetére


khorvat
senior tag

Éppen direct+ lenne a kiszemelt, hogy érdemes váltani megrendelni a UPCD-t majd ha beszerelték és működik, lemondani a digit?
Mennyi idő a digi felmondása és mennyi a upc beüzemelése pl. saját esetedben?
Szal ez esetben adtál 2ezret és kaptál elismervényt, számlát 3490-ről amit így jóváírnak majd, cserében a szerelőnek meg 1490-ért maradt egy szűz felszereletlen tányérja?Jól értem a csíziót?
Nekem kellene egy 2. box is egy másik helységben lévő TVhez, ezt hogy oldják meg a tányértól jön 2 kábel vagy a boxokat láncolják tovább?

(#2396) gejzinho válasza khorvat (#2395) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Karácsony előtt vettem egy jobb tévét, és az alá mar nagyon karcsú volt a DIGI hullámzó minősége. A sportcsatornáknál még hagyján, mert azokat nagyon korrekt minőségben adta a cég, de például olyan prémium szolgáltatásoknál mint az HBO is sokszor olyan fos volt a kép még 2011-es filmeknél is mintha egy 1983-mas szakadt 2 fejes VHS videó nézném...
Ha csodát nem is kell várni, de általánosságban azért sokkal jobb a UPC Direct, és nálunk már vannak olyan kényelmi/extra szolgáltatások mint a megállítható adás, vagy a felvétel lehetősége, ez a DIGI-nél csak álom volt. És akkor a HD csatornákról nem is beszéltem, egy kettő túlzás nélkül csodaszép képet ad, és elég szépen fejlesztik a HD csomagot. Szóval én nem bántam meg, még akkor sem ha az akciós időszak lejárta után többet fogok fizetni a Direct + -HBO Max Pak+HD kombóért (ez utóbbi 2 most 3 hónapig ingyen jön) mint a DIGI-nél fizettem volna.

A Digi felmondása: korábban én is morogtam itt hogy jóval az írásbeli felmondás elküldése és az abban kért határidő után is ment még a Digi tv, és attól féltem hogy az utána következő időszakot is kiszámlázzák majd.
De nem, hiába néz(hettem) egészen január végéig a szolgáltatásukat, valóban csak a levél elküldésétől számított 9 (naptári) napig (az esetemben a 9.én feladott levél után 18.-ig) számlázzák ki. Ráadásul mínuszos számlát kaptam. Létezik az hogy előre fizettem korábban a szolgáltatást?

A UPC szerelőkkel gondolom egyéni megállapodás alapján megy, biztos sokan úgy is elkérik a 3490-et hogy nem cserélnek tányért, embere válogatja, de ezt velük kell megbeszélni.

(#2397) Flevo válasza bluobluo75 (#2356) üzenetére


Flevo
tag

Üdv! Ki szerelt neked ilyet, melyik forgalmazó?

(#2398) zeg74


zeg74
aktív tag

Megjött a Digihez is a HD vevő!

[link]

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#2399) bluobluo75 válasza Flevo (#2397) üzenetére


bluobluo75
őstag

Tiszaújvárosi műholdvevő bemutató terem ami kapcsolatban áll a UPC-vel. is (helyi kirendeltség)
Miért fontos ez?

(#2400) Laca0 válasza bluobluo75 (#2356) üzenetére


Laca0
addikt

Milyen az SD digitális adás a Humax UD-FOX beltérivel?
Szerintem ha nem 2m-ről nézed, közel HD minőségűnek (hatásúnak) kellene lennie.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.