Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) rii válasza Amarth (#2100) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

megnézzük azzal

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2102) Fogtündér


Fogtündér
csendes tag

Üdvözletem!
Érdeklődni szeretnék,ha valaki tudna segíteni,hogy van egy Philips DSR 8111 médiaboxom ,felvevős és szeretném egy másik tévén is nézni az adást,hogyan tudom összekötni? Próbálkoztam,hogy a két tévét koax kábellel összekötöm /annak idején videóknál működött /,de sajnos nem sikerült :( Nem lenne gond,ha mindkét tévén ugyanazt lehetne csak nézni!!!!!

(#2103) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Csak nálam tűnik úgy, hogy a Sport1 4:3-ban adja a kézimeccset (Szlovákia-Magyarország)?
Most épp félidő van..........

Köszi

(#2104) bopeti98 válasza Pityke78 (#2103) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem is úgy tűnik.

(#2105) Debilon válasza Fogtündér (#2102) üzenetére


Debilon
addikt

szinte sehogy legálisan, szolgáltató box-al meg ráadásul sehogy, veszel egy társkártyát+ még 1 beltéri

kérdésem:

az mitől lehet. hogy kértem kártya frissítést, mert egy ideje a társkártyám nem volt használva, bejöttek az adók, de van amelyik nem megy (a 2 Duna, TV2, RTL Klub, comedy central, viasat6, fem3, muzsika TV, meg még egy pár.) direct+ csomagom van

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2106) Drakuf


Drakuf
tag

Üdv! Most fogok váltani 50' plazma tv-re és szerintem a sima upc direct kevés lesz ahhoz a minőséghez amit én elvárnék. Tudnátok segíteni, hogy mire kéne váltanom, hogy a lehető legszebb képet tudjam megjeleníteni a kijelzőmön?

(#2107) bopeti98 válasza Drakuf (#2106) üzenetére


bopeti98
őstag

Fizess elő HD csomagra amihez ugye olyan beltérit adnak amin van HDMI csatlakozó és akkor HDMI kábellel kösd össze a tévével.

(#2108) Drakuf válasza bopeti98 (#2107) üzenetére


Drakuf
tag

Köszi és sry a lame kérdésért. :)

(#2109) NyalokAA válasza Drakuf (#2108) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Szarból nem lehet várat építeni a felkonvertált sd nem fog jól kinézni :/ a Hd csatornák ár\érték\választék aránya nem a legjobb . Én még mindig azt mondom ha tv-zés mediabox\winchester a tv-re és nézem a Bd cuccokat mert ami az égből jön még sajnos nálunk nem az igazi .

(#2110) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Sajnos nem vagyok ott ebben a témában nagyon és nincs segéd eszközöm sem , hogy behangoljam a dolgokat rendesen.
Testvéreméknek van UPC Sat tv-s előfizujuk két készülékkel és kártyával, de az egyiket rég nem használják már, de fizetve van mind a kettő, csak a második gép pihent a szobában. Ezt elhoztam tőlük és szeretnék bele életet lehelni. Sajnos csak Astra 19-en talál jelet,de ugye már az UPC náluk nem sugároz hanem a Thor-on küldik a jelet.
Mit kéne tegyek? Tányér van a falon, vettem rá univerzális fejet Gold-ot arany csatisat, de az Istenért nem tudok jelet varázsolni a Thor-ra. Lehet kellene egy szakit hívnom aki segítene behangolni a tányért és akkor nézhetnék rajta Tv-t?
Vagy egyáltalán esélytelen a dolog mert másik városban van a készülék? Fizetve van és családon belül marad! Nincs susmus a dologban.
HELP PLS.
Szakit csak a fennálló problémák és a pénz hiánya miatt nem akartam hívni eddíg!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2111) phanfantom válasza kisbarack (#2110) üzenetére


phanfantom
senior tag

Szia!

Biztos vagy benne, hogy megtaláltad a Thor-t?
Ha igen, akkor próbáld meg áramtalanítani vagy reset-elni a beltérit, utána már látnia kell a jelet, ha jól tudom.

(#2112) kisbarack válasza phanfantom (#2111) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Jahh! Sajnos nem! De a másik beltéri ami egy kicsit kiolosított Illusion azzal sincs meg, de nem is értem ez hogy lehet, mert az előtte lévő és a listán utána következő megvan. A Thort valamiért nem tudom belőni!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2113) phanfantom válasza kisbarack (#2112) üzenetére


phanfantom
senior tag

Az antennát saját kezűleg szerelted fel és állítottad be az astra-ra? De a thor-t már nem sikerül belőni az antenna kézi mozgatásával?

(#2114) kisbarack válasza phanfantom (#2113) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Az antenna már fenn volt, és kézzel tettem rá Astrára és még sok másik holdra, de a Thor kifogott rajtam valamiért. Nem tudom mi lehet az oka. A másik kisokos beltérivel sokmindent be tudok hozni és rengeteg csatorna és rádió árad külhoni nyelveken ami nem baj, de mivel van ez a Philips beltéri előfizetett szolgáltatással és kártyával, szeretném életre kelteni valahogyan!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2115) phanfantom válasza kisbarack (#2114) üzenetére


phanfantom
senior tag

Akkor nem vagy kezdő a témában:)
Elvileg pedig annyi az egész, mint amikor az astra-t állítod be.

(#2116) kisbarack válasza phanfantom (#2115) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Tudom jól és még segítségem is szokott lenni/ a Kedvesem lesi a kijelzőt míg én kinnt tekergetem a tányért! XD/
Olyan mint ha valami belezavarna. Lehetséges, hogy egy magasabb kémény, esetleg egy közeli átjátszó torony belezavarjon?

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2117) phanfantom válasza kisbarack (#2116) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ha azt mondod, hogy ezek belezavarnak a kilátásba, akkor persze.
Semmilyen fizikai közeg nem lehet az antenna és a műhold között.( már maguk a felhők(víz) is csökkentik a jel erősségét)

(#2118) kisbarack válasza phanfantom (#2117) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Hát nem tudom hogy zavarnak e , de már semmi más elképzelésem nincs, szakit meg nem akarok iderángatni műszerrel a kezébe, hogy 2perc alatt 8k-ért megmondja: lehetetlen!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2119) phanfantom válasza kisbarack (#2118) üzenetére


phanfantom
senior tag

Azért csak meg tudod állapítani, hogy útban vannak-e vagy sem, nem?
Közel van az a kémény?

(#2120) kisbarack válasza phanfantom (#2119) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Jó 50-80méter között van a szomszéd ingatlanon egy gyógyszeripari létesítmény része és a mellette lévő épület meg a kémény közt látszik az átjátszó torony.

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2121) phanfantom válasza kisbarack (#2120) üzenetére


phanfantom
senior tag

Csak tippelek, de szerintem nem zavarnak be ekkora távolságból. Gondolom az antennád is pár méter magasan van a földtől.
Egyébként van olyan, hogy satfinder , de nem tudom, hogy érdemes-e beruháznod rá. Ez lehet az utolsó mentsvár a szerelő előtt.

(#2122) kisbarack válasza phanfantom (#2121) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Hát igen de az is igen csak széles spektrumon mozog! A frankó igen csak borsos áron megy. Abból jópárszor hívok Szakit! XD

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2123) Amarth válasza kisbarack (#2122) üzenetére


Amarth
aktív tag

Azok nem zavarnak be,elég messze vannak.Esetleg valahol a szomszédban nincs tányér felrakva,ahonnan lelesheted,hogyan áll?
De ha ez segít akkor a délután 2 órás napállás irányában kell keresgélni.
(Merre lax?)

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2124) kisbarack válasza Amarth (#2123) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Helló!
Pécsen lakom! A tányér régen volt használva. Déli oldalon van felrakva, kb 2m magasságban.
Csak azért gondoltam , hogy bezavarhatnak, mert másik holdakra egész szépen tudtam beállítani, de a Thor nem jön.

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2125) Amarth válasza kisbarack (#2124) üzenetére


Amarth
aktív tag

Minimum 40 méter tiszta rész kell,azért írtam,hogy nem szabadna bezavarnia.Ha mást sikerül belőnöd,akkor a Thor-nak is meg kell lennie.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2126) kisbarack válasza Amarth (#2125) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Akkor kell valami szerkezet, vagy hívjak szakit? De az meg nem óccsó! Nekem XD

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2127) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Esetleg némi segítséget tudnátok nyújtani. Ha a Műholdak listámon az okosított Illusion-ban a Badr C/3/4 26.0 E 70% erősség 50% minőségen jön és a NileSat 101/102 07.7 W 70% / 30%-on jön és van még pár hold ahol erősebb jelet mutat , Milyen irányba fordítsak a tányéron? Kelet vagy nyugat? És az normális e hogy kb 60fokos különbséggel talál meg dolgokat? pl.: Bonum 1 56.0 E és Amos 1/2 04.0 W.

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2128) Lui76


Lui76
őstag

Ha az upc kártyát egy Alma beltériben használom , kell bármit frissíteni időközönként ,mert a régi beltériben
néha automatikusan frissített ,gondolom csak csatornalistát, de nem szeretném ha vmi lejárna vagy ilyesmi.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2129) Watt25 válasza Lui76 (#2128) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem elsődlegesen azt kellene kérdezned, hogy megy-e a kártya másik beltériben... Szerintem nem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2130) Lui76 válasza Watt25 (#2129) üzenetére


Lui76
őstag

Nem kérdezném ha nem menne.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2131) Lacpac válasza Lui76 (#2128) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia

Szerintem itt jobban tudnak segíteni.

(#2132) adamboro


adamboro
csendes tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy 2 beltéri egységes upc direct (műholdas) csomagot rendeltem, és hogyan lehet rákötni az egyiket pc-re?
A monitoron a szabad csatlakozók: d-sub, displayport. Itt scart-dsub átalakítóval megoldható?
Még az lenne, hogy ha sikerült a bekötés, akkor a monitoron csak a tv adás tud menni (mintha tv lenne), vagy lehet mellette pl. netezni is?

Laptopra ha hdmi-vel dugom össze miért nem történik semmi?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#2133) Gubek-Einste válasza adamboro (#2132) üzenetére

A laptopon kimenet van, nem bemenet.

Scart-D-Sub átalakítás elég próblémás, érdemesebb lenne beszerezni egy tv box-ot és azt használni.
Monitorja válogatja, hogy képese kép-a-képben funkcióra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2134) adamboro válasza Gubek-Einste (#2133) üzenetére


adamboro
csendes tag

Köszi a gyors választ.
TV-tuner kártyám az van. Akkor arra is rá leht kötni? miniDIN9 csatlakozós
A monitorom dell u2312hm

Ha másképp nem akkor displayport-hdmi átalakítóval működne? vagy ez is olyan mint a dsub-scarrt verzió?

(#2135) Gubek-Einste válasza adamboro (#2134) üzenetére

A Displayport-HDMI az jó lesz.
TV tuner-re rákötheted ha tudod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2136) kisbarack válasza adamboro (#2134) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Természetesen rá tudod kötni mert én is ezt csinálom. Van egy Winfast2000XP tunerkarim és egy Philips UPC-s beltéri. A Tuner gyári kábelét összekötöttem egy Scart-+3RCA-s kábellel a 9 pines Svideóba megy be. Tökéletesen megy Pc-ről a műholdas TV!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2137) adamboro válasza kisbarack (#2136) üzenetére


adamboro
csendes tag

Köszi a választ. Nekem is uo. tv-kártyám van. Még az lenne,hogy így nem lesz hd minőség. A monitorom full-hd-s, a set-top-box is hd-s.
Az is megoldás lehet, hogy a 9pines s-video zöld,kék,piros, kábellel kötném össze a boxal? hdmi-s átalakítóval?

(#2138) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lenne egy egy elég összetett helyzet nálunk.
Digiről UPC lesz, de az egyik TV a lakásban még régi és nincs rajta scart :P
Azt már megérdeklődtem ,hogy van olyan beltéri ami tud csatlakozni hozzá.
De valószínű le lesz cserélve az a tv egy újabbra.
Olyankor a UPC kicseréli a beltérit vagy marad az amit adtak elsőre.
Vagy ha lesz majd egy saját beltéri akkor akkor gondolom külön kell majd igényelni kártyát!
Az hogyan fog eljutni hozzám?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2139) kisbarack válasza adamboro (#2137) üzenetére


kisbarack
aktív tag

No látod erre nem tudok választ adni, mert nekem ehhez a szintű technikához sajnos nincs közöm. Anyagi okokból lényegesen visszább vagyok maradva./ sajna /

Más!: mindenkinek köszönet a bíztató szóért, mert bár hosszas játszadozás előzte meg, de megszületett a működő rendszer. Végre fogom a csatikat! :C

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#2140) Csaba1512


Csaba1512
tag

Élvezze karácsonyi akciónkban egész télen az ajándék HBO MaxPak csomag nagyszerű műsorait!

Ügyfeleink visszajelzései alapján 3 hónapos díjmentes HBO ajánlatunkat kiterjesztettük, és év végéig nemcsak Direct+ és SuperPak csomagjainkra előfizető új ügyfeleink, de a Direct Medium-ot megrendelő előfizetőink is élvezhetik az HBO Maxpak prémium mozicsomag műsorait! Az HBO MaxPak hat lebilincselő csatornát tartalmaz, az HBO-t, az HBO2-t, az HBO Comedy-t, a Cinemax1-2-t és az HBO HD-t. Rendelje meg, és higgyen a saját szemének!
Kellemes tévézést kívánunk!

[link]

(#2141) bopeti98 válasza Csaba1512 (#2140) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem az ünnepek alatt a meglévő előfizetők számára is kódolatlanná tehetnék :U

(#2138) Orlin

És milyen csatlakozók vannak azon a régi tévén? RCA van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#2142) Orlin válasza bopeti98 (#2141) üzenetére


Orlin
addikt

Nincs :DDD
De karácsonykor cserélve lesz valszeg.Amúgy írták máshol,hogy a Philips 6010 beltérivel megoldahtó a csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2143) bopeti98 válasza Orlin (#2142) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, azon van Coax kimenet és Coax bemenet csak van azon a tévén :)
Nem fog a UPC új beltérit adni mivel ezen a Philipsen van Scart meg RCA is. HDMI kimenettel rendelkező beltérit meg csak a HD csomaghoz adnak ( Vagy a SuperPak-hoz ). Külön kártyát nem kell igényelni. Ha saját beltérit akarsz használni akkor a Philips beltériből kikapod a kártyát és belerakod a sajátodba. Csak fontos hogy Crypto kártyád legyen és Crypto kárytát is fogadó saját beltérid legyen. Ha Nagravision kártyád van akkor teljesen mértékben felejtős a saját beltéri.

(#2144) Orlin válasza bopeti98 (#2143) üzenetére


Orlin
addikt

Az van :DD

Azt jelezni kell,h Crypto kártyát kérek?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2145) bopeti98 válasza Orlin (#2144) üzenetére


bopeti98
őstag

Jelezheted de nem tudom hogy a Philips DSX6010 képes-e Cryptoworks kártya fogadására. Az én Philips DSR8111 beltérimben Cryptoworks kártya van szóval szerintem a 6010-hez is azt adnak de jobb ha megkérdezed tőlük.

(#2146) rii


rii
nagyúr

bp-en belül is kérhető a műholdas tv? sima upc nincs.
4 szintes társasház. .... ugye a tetőre teszik? kell ehhez engedély a háztól?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2147) NagyDave


NagyDave
tag

Üdv! Most tervezem neten a UPC Direct szolgáltatást, azon is belül a Direct+ csomag megrendelését. 6 évig voltunk már UPC-sek és 2008-ban kaptam egy felvevős HD-s Philips beltérit. Min múlik az, hogy most milyen DVR beltérit kapok? Mert van Humax is, ha jók az információim. Vagy ezt nem lehet előre tudni? Még mindig a Philips DVR-esek mennek? :U Egyébként ez a felvevős, tekergetős funkció nem is volna fontos, a HD lenne a lényeg nekem, de van külön HD-s box, ami nem felvevős? Vagy ez csak egy plusz funkció, és ha nem kérem, akkor azt nem kapom meg?

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#2148) phanfantom válasza rii (#2146) üzenetére


phanfantom
senior tag

Szia!

Társasház esetében: engedélyt kell kérni a lakóktól, hogy a tetőre antennát szereltess fel
mivel a tető a közös tulajdon része

Egyszerűbb a helyzet, ha van egy erkélyed ami délre néz, oda könnyedén felszerelik, mindenféle engedély nélkül.

Falra nem tanácsolnám, mert szerintem ahhoz is hozzájárulást kellene kérned, akkor meg a tető sokkal jobb megoldás.

Egyébként pesten is minden gond nélkül elő lehet fizetni, a vezetékes upc-hez nincs semmi köze.

[ Szerkesztve ]

(#2149) Flashget válasza phanfantom (#2148) üzenetére


Flashget
félisten

Hi.

Ami digi tányérosnál mondhatni alap dolog, hogy esik az eső, vagy hó vagy köd van vagy fúj a szél vagy akármi van csak nem napsütés elmennek a csatornák.
UPC Directnél is ez van vagy csak a nagyobb viharok kavarnak be?
Haver akar váltani digi tányérosról és én ezt a szolgáltatót mondtam neki. Bp. XVIII. ker. kertes ház a kőhídnál ahool lakik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2150) phanfantom válasza Flashget (#2149) üzenetére


phanfantom
senior tag

Szia!

Gyakorlatilag soha nem szokott elmenni az adás, azért nem mondom, hogy soha, mert lehet akkora vihar, hogy bekavar, de nagyon-nagyon ritka.(egy műszerrel beállított antennánál még nem is tapasztaltam ilyet, kézi beállításnál, már igen)
Egy dolog nagyon számít, szolgáltatótól függetlenül:
az, hogy mennyire jól van beállítva az antenna
egy jól belőtt antennának nem igazán okoz gondot egy erősebb vihar
míg egy kevésbé jól beállítottnál már jelentkeznek a problémák, de ez a különbség csak ilyenkor tapasztalható, nem pedig normál időben

ergo vagy a szerelő volt felszínes vagy minimálisan elmozdult az antenna pl: szél hatására

Igazából a digi nagyobb antennát ad, mint a upc, pedig ugyanarról a műholdról sugároznak. Lehet, hogy megvan az oka a különbségnek, de ismerem a digi-t is és soha nincs gond a jellel.

Ha vált és az antennát megtarthatja, akkor a nagyobb méret miatt érdemes lehet a upc-nek meghagyni és kérni a szerelőt, hogy arra kösse rá, persze állítsa be jól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.