Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) BroCreSt válasza Buffa (#2449) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Még ingyenes..

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#2452) Laca0


Laca0
addikt

Pont ezt akartam kérdezni én is, hogy a Humax UD-FOX/HD-ra köthető-e egyszerre 2 eszköz?
Én nem 2 tévét szeretnék, hanem hdmi-vel a tévét, és a scart-ra meg a dvd felvevőmet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2453) bogabi válasza poli27 (#2445) üzenetére


bogabi
senior tag

Ilyet kaptam, miután a Philips8111-esnek nem volt hangja a TV-men.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2454) LNx válasza Laca0 (#2452) üzenetére


LNx
tag

nem kotheto ra ket eszkoz, csak a scart vagy csak a hdmi hasznalhato egy idoben! viszont amondo vagyok, hogy ez a upc sajat, butitott szoftverenek folyomanya, es a hardver kepes lenne ra

(#2455) Szabacs


Szabacs
tag

Sziasztok!

Volna itt valaki, aki mostanában szeretne előfizetni UPC Directre HD nélkül? Nekem csak a HD kellene, de azt külön nem lehet megoldani, csak opcióként alamelyik csomag mellé. Ha valaki vállalkozna rá, dobjon meg egy priváttal.

Köszi

(#2456) Lacpac válasza Szabacs (#2455) üzenetére


Lacpac
őstag

Szerintem valamelyik cs-vel foglalkozó fórumon érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#2457) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Lenne egy technikai kérdésem. Jelenleg van Upc műholdas előfizetésem 2db sima Humax (Upc) beltérivel és van pluszban egy digis beltérim is ami egy 4 csatlakozós fejre van rákötve (3db van használva). Most mind a három beltéri működik rendesen és van rajtuk digis és upc-s adás. Megrendeltem a Super Pack csomagot 3db beltérivel (1db Philips Dvr+ 2db humax hd fox). Most jönne a bibi! Nem szeretnék új fejet venni, mert ugye a philips-hez 2db csatlakozás kell a fejhez plusz még ott lenne a 2db humax hd és a digis sima humax.
Tehát az úgy szerintetek működne hogy a fej csatlakozóira menne a philips (2db csati), humax hd (1-1db csati) és a digis beltérinek az egyik humax hd fox koax kimeneteléről adnék jelet? Tehát a beltéri kimenetelét (humax hd fox) kötném össze a sima digis beltérivel.
Szerintetek ez így működne, vagy minden képpen kell új fejet vennem és egy új kábelt behúznom?
Válaszaitokat előre is köszönöm! :R :R :R

(#2458) NyalokAA válasza sepsi0 (#2457) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

90%ra azt mondom neked , hogy nem fog úgy menni

(#2459) sepsi0 válasza NyalokAA (#2458) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Azért mert digi és upc? Vagy más miatt? Csak azért kérdem hogy értsem is. Köszönöm! :R

(#2460) bogabi válasza sepsi0 (#2459) üzenetére


bogabi
senior tag

Azért nem fog működni, mert a fej a beltéritől kap vezérlő jeleket (meg tápot is), és ha két beltéri osztozik egy LNB kimeneten, akkor abból előbb-utóbb veszekedés lesz. Pl. az egyik beltéri azt mondja a fejnek, hogy válts horizontális polarizációra, a másik meg azt, hogy válts vertikálisra... na ebből semmi jó nem sülhet ki.

Remélem, nem írtam nagy hülyeséget...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2461) sepsi0 válasza bogabi (#2460) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Ebben igazad lehet, viszont akkor nem értem minek van minden beltérin LNB IN és OUT.
Azt hittem ezek erre szolgálnak! A régi digis időkben még a szomszédomnak így adtam a jelet, mert nem tudott antennát felrakni. Igaz azok Hyundai beltérik voltak és mind a kettő digis volt.

[ Szerkesztve ]

(#2462) poli27 válasza sepsi0 (#2461) üzenetére


poli27
veterán

Jha és volt csatorna amiket nem tudtatok nézni , kiírta jelenleg nem elérhető,ez emiatt volt amit az előbb leírtak.

(#2463) sepsi0 válasza poli27 (#2462) üzenetére


sepsi0
őstag

Minden csatornát tudtunk nézni, ha nem így lett volna akkor nem csináltam volna 2 évig. Mártír azért nem vagyok. Ebből a felállásból indultam ki, ami már működött. Csak azért kérdezetm mert az digi-digi volt és működött, ez meg ugye digi-upc lenne!
Azért köszönöm a válaszokat! :R

Legtisztább ha kipróbálom holnap, csak nem akartam szétbarmolni semmit otthon!

Ja és annyi, hogy sima egyes bekötésű fejet kaptam, azért oldottuk így meg és nem az én antenna fejemre kötött rá.

[ Szerkesztve ]

(#2464) sepsi0 válasza bogabi (#2460) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha jól tudom a tápot ilyenkor ki kell kapcsoni a beltéri beállításaiban, abban amelyik a másiktól kapja a jelet.
Nem okoskodni akarok és köszönöm, hogy válaszoltatok!

(#2465) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

az mitől van hogy most egyik percről másikra azt írja ki hogy "ellenőrizze az adatkártyát", és nem tudok semmit csinálni a beltériken?
Phillips és a humax beltérim van.

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#2466) Dr.Én válasza Dr.Én (#2465) üzenetére


Dr.Én
veterán

probléma idő közbe megoldódott :B
:R :R

WOT: kissio

(#2467) Flevo


Flevo
tag

Nálam még mindig nem jön csak a HD csatornák fele a Philipsen. A Humaxon (mert két beltérim van) minden ok. Egy a földszinten, egy az emeleten. Viszont, ha kicserélem a kettő, akkor sem működik a másik vonal, ahol előtte a Philips volt. Olyan, mintha a földszintre menő kábellel lenne a gond... De az új dupla szál és mindkét szálon ugyanúgy nem megy tökéletesen. És a régi kábelen is ugyanezt produkálta, amíg osztóval volt szerelve. A fej új, (4es). A jelerősség 50-60% közötti. A tányérom 60-as, nem lehet, hogy ez kicsi? :F

Amióta rögzítős HD csomagom van, még nem tudtam használni.

(#2468) Diego2002


Diego2002
tag

Tegnapelőtt azt vettem észre, hogy pár HD csatorna elérhető (Sport1, Eurosport, Eurosport2) - miközben nincs direct HD előfizetésünk.

Ez valami PR fogás? Ha igen, meddig lesz érvényes, tudja valaki?

Köszi

..::Diego::..

(#2469) bogabi válasza Flevo (#2467) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát akkor ellenőrizni kellene a kábelt először (bár ha most húztál be 2 új szálat, ennek az esélye nagyon csekély)! Lehet LNB hiba is, vagy box hiba. ebben az esetben mindenképp kérj cserét!

Amúgy önmagában a 60-as tányér szerintem nem lehet gond, nekem is az van, sűrű hóesésben 100/100-as minőség mellett röccenésmentesek a HD csatornák is.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2470) Flevo válasza bogabi (#2469) üzenetére


Flevo
tag

Köszi! Várom a szerelőt!
Már cseréltünk kábelt, fejet, beltérit, illetve mindet újra is telepítettük párszor :W Már csak a tányér a régi, meg a türelmem :DD

(#2471) khorvat válasza Flevo (#2470) üzenetére


khorvat
senior tag

HD csatornák csak akkor érhetők el ha HDMI kimenetre van vmilyen megjelenítő dugva? Ha az RCA-n vagy a Scarton van csatlakoztatva a TV akkor nem is fog bejönni egyetlen HD csatorna sem?

(#2472) Watt25 válasza khorvat (#2471) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt fusd át. (Még annyit segítek, hogy gondolom te RCA alatt a kompozitot érted. Komponensen átmenne a HD jel. De ez csak elmélet, az SD-s box soha sem fog HD jelet kiadni magából.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2473) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Másnál is szarakodik az RTL KLUB HD?
Nálam akadozik a hang az SD RTL-nél semmi gond és a többi HD adásnál se!

"Fej vagy gyomor"

(#2474) Flevo válasza khorvat (#2471) üzenetére


Flevo
tag

Persze, ezt tudom. Először a nyáron kértem a HD csatornákat két tévére. Kaptam két kis humax beltérit, kiválóan működött. Aztán karácsony előtt gondoltam az egyik legyen inkább rögzítős, hogy a sok karácsonyi filmet felvegyük a gyerekeknek, meg magunknak. Akkor kaptam a Philipset, ami, ha megvan minden HD csatorna, akkor nem veszi fel, csak a programozottak felét. Vagy nem jön a HD csatornák egy része.

A 3. készülék van nálam, kábelt cseréltem, fejet cseréltem, 25-ször újratelepítettem, 5-ször küldtek frissítést a központból a beltérire... :W Egyelőre nem jó. Szerdán kértem a szerelőket, hogy jöjjenek ki végre, talán jövő héten ki si jönnek, mert ez a hét már nem jó nekik.

(#2475) Diego2002 válasza kaboska (#2473) üzenetére


Diego2002
tag

Szia! Pont ma reggel néztem át a HD csatornákat, hogy mi megy, és én is ezt tapasztaltam az RTL Klub HD-nál, nagyon szaggatott képileg, hangilag...

Ezért is merült fel bennem, hogy megnézzem mekkora a jelerősség, de nem igazán találtam.

Philips DSR 8111-nél ezt hol lehet megnézni?

..::Diego::..

(#2476) Flevo válasza Diego2002 (#2475) üzenetére


Flevo
tag

Menü-gyári beállítások a pin kód alapból 0000, aztán ok.

(#2477) Diego2002 válasza Flevo (#2476) üzenetére


Diego2002
tag

Köszönöm!

..::Diego::..

(#2478) kaboska válasza Diego2002 (#2475) üzenetére


kaboska
aktív tag

Jelerősség-el nálam nincs gond se a minőséggel annyi mint a többinél.
Nekem HUMAX HD-és BOX-om van.
Szerintem a közvetítéssel lehet a gond mivel a többi csatorna jó.

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#2479) gejzinho válasza kaboska (#2478) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Philips felvevős beltérivel is ugyanúgy és még mindig akadozik a hang az RTL klub HD-n. Néha egészen borzalmas, sokszor a csendet töri meg néha hang annyira ordenáré módon szar...

(#2480) Flevo válasza gejzinho (#2479) üzenetére


Flevo
tag

Nálam tökéletes! :C

(#2481) Flevo válasza khorvat (#2471) üzenetére


Flevo
tag

Végre egy értelmes szerelő felhomályosított. A forgalmazó által adott vékony kábel nem alkalmas arra, hogy átvigye a HD jelet, csak korlátozott mértékben. Ehhez csak a vastag duplaárnyékolású felel meg! Nem csoda, hogy nem mentek a HD csatornáim.

Szóval, tök fölösleges volt beltérit és kábelt cserélni, elegendő lett volna normális kábelt behúzni :W Ezt miért nem tudja egy UPC directes forgalmazó/szerelő? Miért vetet meg velem szar kábelt? :W

(#2482) kaboska válasza gejzinho (#2479) üzenetére


kaboska
aktív tag

Közbe hívtam az ügyfélszolgálatot és mondták hogy központilag van a hiba és folyamatba van a javítás :)

"Fej vagy gyomor"

(#2483) NyalokAA válasza Flevo (#2481) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Saját maguknak szerzik be a forgalmazók \ alvállalkozók \ szerelők kinél milyen rendszer van az anyagot(mindent a beltérin és kártyákon kivűl) és kötött összeget fizet a Upc érte . Gondolom költséghatékonyság szempontjából nálad valami olcsó piacos koaxot szereltek :/

(#2484) Flevo válasza NyalokAA (#2483) üzenetére


Flevo
tag

Meglehet. Remélem más nem fut bele ilyenbe.

(#2485) gejzinho válasza kaboska (#2482) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Most odakapcsoltam. A Top Shop tévé vagy mi a fene, ami most fut az Rtl klubbon, bezzeg HD és tökéletes, semmi döccenés a hangban :F

(#2486) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Valószínűleg UPC Direct-re lesz most egy váltás, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Ez ugye műholdas, tehát gondolom nem ért hozzá egy "tányér", a fő kérdésem arra vonatkozik, hogy ez hogy működik beszerelésnél? Ezt a bekötés magába foglalja? És ennek a bekötésnek milyen díja lenne?

Illetőleg nem igazán tudtam kiigazodni a csomagokon, ha rendelek egy Dirtect+ csomagot, akkor az 3900/hó, ez tiszta, ehhez jár egy box(alapesetben SD ugye). Ha ehhez nekem még kell 2 box pluszban, akkor az 2*500huf/hó? Illetőleg ha HD boxokat szeretnénk, akkor az 1500/hó pluszban, vagy 1500/hó/box?

ui.:

Ne nézzetek hülyének légyszi :D Szerintem egyáltalán nem egyértelmű a honlapjuk.

mod:

Ez egész sokat segít. Az első bekezdés tárgytalan - illetve azt nem látom, hogy mennyi a kültéri egység díja.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2487) Palika71 válasza Flevo (#2474) üzenetére


Palika71
őstag

Pár hete én is döntés előtt álltam. Akartam UPC-t, de a felvevési lehetőségről nem akartam lemondani.
Aztán annyi rosszat halottam a beltériről (Philips), hogy nem akartam elhinni, így bementem a szolgáltató helyi szerelőihez érdeklődni. Együtt érző tekintettel közölték, hogy sajna bármi rosszat olvastam, az simán igaz lehet. Aztán megmutatták a távirányítóját... :( Már tudtam, hogy nem lesz ilyenem.
Vettem a privát beltérit, és nagy az öröm. Sajnos pénzbe került, de azt gondolom, hogy nem bánom meg.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2488) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Direct+ csomag havidíja az első 6 hónapban 3490 Ft, majd 3890 Ft ( 1 beltérivel )
bekötési díj 1\2 beltérivel 3490 ft (átvállalt beüzemelés - ebben benne van a tányér meg a szerelés is .) efölött kicsit bonyolultabb
Hd-s box jár most már alapból
felvevős box 1000ft\hó
2. felvevős box 1900ft\hó
1.társ 500ft\hó
2.társ 790ft\hó
3.társ 1190ft\hó
ezek a díjak értelemszerűen a havi díjhoz adódnak.

[ Szerkesztve ]

(#2489) Palika71 válasza hoffman_ (#2486) üzenetére


Palika71
őstag

Ha HD csomagot veszel, a HD beltéri jár. Ha DVR-s médiás beltérit kérsz, az feláras (1000.-). A két plusz beltéri feláras, de nem ugyanannyit fizetsz értük (500.- + 700.-).
Ha akarsz DVR-t meg HD-ta, akkor nem Direct+ hanem SuperPak a jó megoldás.
A szerelésért 10e és 20e közt fizetsz, attól függően, hogy milyen fej kell a tányérhoz.

NyalokAA: megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2490) Dr.Én válasza Palika71 (#2487) üzenetére


Dr.Én
veterán

én jó pár éve upc-s vagyok.. Direct+-os csomagban...
idei évre tervezem hogy át állok HD-s beltérire...mert még sima SD-s van... :B
kíváncsi leszek mennyibe fog fájni.. :F
Smart 4-es ferj egység van a parabolán..

WOT: kissio

(#2491) hoffman_ válasza Palika71 (#2489) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Közben ha nem is teljesen, de kezdek kiigazodni. A szerelési díjak nem olcsók. Köszi a választ! (ahhoz képest, hogy a diginél kábelen 3k-ért jönne minden, HD is, szerelás nincs, csak hát digitv itt nincs, csak net sajna).

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2492) Flevo válasza Palika71 (#2487) üzenetére


Flevo
tag

PVR-est vettél? Milyet pontosan? Abba is két kábel megy a fejtől?

(#2493) Palika71 válasza Dr.Én (#2490) üzenetére


Palika71
őstag

Milyen TV-n nézed a műsort?

Flevo: Vu+ Solo2 :) (a két kábel a két tuner miatt kell, a DVB-S2 meg a HD miatt)

hoffman_: Drágább a UPC, de a csatorna kínálata is más kategória. A HD a DIGI-nél még igencsak gyerek cipőben (sem) jár.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2494) Dr.Én válasza Palika71 (#2493) üzenetére


Dr.Én
veterán

Samsung lcd tv HD ready 82cm kép átlós. pontos tipusát nem tudom fejből.

WOT: kissio

(#2495) bogabi válasza Palika71 (#2493) üzenetére


bogabi
senior tag

Én is agyaltam a saját boxon, mikor eldöntöttem, hogy UPCD lesz. A Philips-től nagyon tartottam, de sajnos hozzá nem értőként nem nagyon tudtam eldönteni, milyen saját box lenne jó (nem akartam vadászni meg ilyenek, csak egy stabil, HD-s PVR-es dupla tuneres boxot akartam). Szerencsémre nem a Philips maradt, hanem a Humax HD PVR-es boxa, ez eddig jól működik, szép a képe, elég gyors is... Azért az igazi csak a saját box, de mondjuk a te Vu+ Solo2 boxod sem éppen a kezdő kategória... Én is valami ilyesmiben gondolkodtam, de első évben nem akartam rögtön 100+ ezret rákölteni, inkább kíváncsi vagyok az UPCD minőségére, stabilitására. Aztán ha elégedett leszek 1 év múlva, akkor max. veszek egy sajátot (bár eddig tényleg elégedett vagyok a Humax-al). Ez a Solo2 talán a legszebb box, amit néztem.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2496) stmiklosi válasza bogabi (#2495) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Én a UPC-t saját boxokkal nézem (van 4-5, de ez nálam még a Digi "boldog időkből" maradt), max. 20e-ért van HD-s boxom is, egy Feguson Ariva 100 (utódja 102E).
Nem akarlak rábeszélni, de 2 órás olvasás után le lehet cserélni a szoftverét, innen kezdve megy a Cryptos kártyával.
Sose próbáltam, de felvenni tud SD kártyára, csatornalistája szabadon szerkeszthető, ha küld Neked egyet valaki 2 perc alatt a komplett szoftver mindenestől lecserélhető..
Más kérdés, hogy házon belül 1 kártya ellát 3 beltérit, persze hozzátartozik, hogy a teljes telepítés anyag az enyém...
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2497) Palika71 válasza Dr.Én (#2494) üzenetére


Palika71
őstag

Szerintem ha 2m-nél messzebb ülsz a tévétől, már csak sas szemmel veszel észre különbséget HD és nem HD között.

bogabi: Köszi, neked is bejönne!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2498) Dr.Én válasza Palika71 (#2497) üzenetére


Dr.Én
veterán

kb 2,5 méterről nézem általában... :K
ezek szerint nem érzékelhető a különbség annyira ...
szemem az meg messze van egy sastól :D :B sajnos :(((

WOT: kissio

(#2499) g.gergo válasza Dr.Én (#2498) üzenetére


g.gergo
senior tag

Véleményem szerint bőven észrevehető a különbség. Nem kell ahhoz sas szem, h észrevedd, h ég és föld. Teljesen más érzés mondjuk Sport 1 HD-n egy mérkőzést nézni, mint SD-ben. Szerintem. Bár az igazsághoz hozzátartozik, h nem 82-en nézem.

(#2500) Dr.Én válasza g.gergo (#2499) üzenetére


Dr.Én
veterán

azért a közel jövőben meg reszkírozom a HD-s beltéri megszerzését, aztán majd meglátjuk lesz-e különbség...

WOT: kissio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.