Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Ghostman78 válasza Watt25 (#3090) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Félre értettél szerintem
Egy másik kolléga (felelőtlen) kijelentésére reagáltam,mégpedig arra hogy "A Forma-1 alcsatornák mégcsak nem is HD, hanem SD 720x576."

Ha van Sky Sport F1 HD akkor már nem helytálló a kijelentése....

Én olyat nem mondtam,hogy a Sky F1 HD adna 1080p-be !
De azért furcsálnám ha nem így lenne. :Y

A forrás megjelöléseket pedig torrentnél írtam a sorozatokkal kapcsolatban. (nfo fájl - video source)
Nem kívánok ide semmit kimásolni,de az elmúlt 1 hétben az egyik legnagyobb ilyen oldal tele van 1080p sorozatokkal....

(#3102) Watt25 válasza Ghostman78 (#3101) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, akkor tényleg félreértettem...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3103) Motion_Blur válasza Ghostman78 (#3101) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sky is 1080i-ben, senki sem ad 1080p-ben.

pl: Formula1.2013.Round06.Monaco.Race.SkySportsF1HD.1080i.H264.English

Bitrate 17200 kbps
Resolution 1920 x 1080

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3104) Ghostman78 válasza Motion_Blur (#3103) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Miért hajtogatja mindenki,hogy nincs natív full HD sugárzás sehol a világon, egyik csatornán sem ???? :O
tessék szétnézni jobban.....
van egy rakat 1080p sorozat
nem 1080i !
:W :W

szívesen küldök pontos címeket privátba amikre rá lehet kereseni a neten....

(#3105) Motion_Blur válasza Ghostman78 (#3104) üzenetére


Motion_Blur
félisten

senki sem ad 1080p-ben F1-et, ezt elfelejtettem hozzátenni :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3106) Ghostman78 válasza Motion_Blur (#3105) üzenetére


Ghostman78
senior tag

:DD :DD

azt hittem már Te is kezded :C

(#3107) _Norbi_ válasza Bálint85 (#3098) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

pl :
Satlink WS-6906
Satlink WS-6912
Satlink WS 6932

https://www.youtube.com/watch?v=bBbynq4vbSw

(#3108) stmiklosi válasza _Norbi_ (#3107) üzenetére


stmiklosi
tag

Ezek kiváló műszerek, de az ismereteket nem pótolja.
"még meddig kell tekergetni, hogy jó legyen?"
Azt "mondja", most milyen, de azt hogy merre és mit (fej előre/hátra, fordítás, tükör jobbra/balra fel/le), azt nem.
Viszont ha van egy Dreamboxod, WiFis routered, Androidos telefonod EnigmaSignalMeter programmal, akkor Wifin "küldi" utánad a beállítási adatok egyik legfontosabbikát a BER (BitErrorRate) értéket. Rögtön látod állításod eredményét és aszerint tudsz állítani.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3109) Bálint85 válasza stmiklosi (#3108) üzenetére


Bálint85
senior tag

Humax UD-Fox készülékünk van. ahhoz is jó a progi, mert ezen nincs wifi?! WiFis routerem van.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3110) stmiklosi válasza Bálint85 (#3109) üzenetére


stmiklosi
tag

A Dreambox Linuxot futtat (Enigma1 vagy 2), saját belső IP címet kap és routerre köthető.
Ezek kellenek ahhoz, hogy működjön a dolog.
A HUMAXot nem ismerem, de ezeket nem tudja szerintem.
Az én rendszeremben csak a kártya a UPC tulajdona, az összes többi ( 4 beltéri 3 féle tipusból) az enyém.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3111) batka86 válasza Ghostman78 (#3087) üzenetére


batka86
csendes tag

Figyelj én nem azt mondtam, hogy nincs HD F1 közvetítés! Csak az jegyeztem meg, hogy az alcsatornák, mint az autókamera, futamadatok, stb. SD felbontásban mennek. Ha nem hiszed, a következő futam alkalmával képpel, videóval alátámasztom Neked!

(#3112) Bálint85 válasza stmiklosi (#3110) üzenetére


Bálint85
senior tag

elég drágák ahogy elnézem: [link] Megér ennyit? :Y Azért nem vennék ilyet , hogy beállítsam a tányért vagy jobb képminőséget produkál? Film felvételhez se kellene nekem ilyen mivel internetről bármit le tudok tölteni.

Nem látom nagy előnyét egy ilyen kütyünek, mint ami nekem van.

UPC leszokta cserélni a régi készülékeit az újabbakra ingyen? pl ha bemegyek hozzájuk és megmondom nekik , hogy valami újabbat adjanak a régi helyett?

UPC csávó aki szerelte be azt mondta, hogy más készülékbe nem működik a kártyájuk mert, hogy ehhez van társítva amit adtak, fel is hívta a központot, hogy aktiválják vagy hogy is van ez?

Először sztem veszek egy ilyet [link] aztán ha ezzel is a jelerősség 70% , jelminőség 72% vagy 77% vagy 90% - ra ugrál, akkor állítok a tányéron.

Tegnap erre lettem figyelmes: :Y

Humax UD FOX beltérim van. /full HD -t tudja ez? :F /

Beállítás - > Antenna beállítás menüpont:

Jelenleg így van beállítva /eddig nem így volt, hanem az 1 -es pontnak megfelelően/:

Műhold: THOR
Műhold változat: BE
Fej frekvencia: 10600
22 kHz-es jel: BE
DisEqc bemenet: TILTÁS
Jelenleg ezzel a beállítással ilyen: jelerősség 70% , jelminőség 72% vagy 77% vagy 90% - ra ugrál

1. Ha a FEJ FREKVENCIÁT átteszem ÁLTALÁNOS -ra és a 22 kHz -es jel KI, akkor JELSZINT lecsökken 65% -ra a JELMINŐSÉG 70 - 72% lesz.

2. Ha a FEJ FREKVENCIÁT átteszem 9750 -re és a 22 kHz -es jel KI, akkor a JELSZINT 80% -os a JELMINŐSÉG 74% lesz. /így viszont nem jön be több adó pl.: M1, M2, DUNA stb/

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3113) Lacpac válasza Bálint85 (#3112) üzenetére


Lacpac
őstag

Azért lehet olcsóbban is kapni hasonló tudásút:

ADB 5800 sx N-box (ENIGMA 2-vel) DUPLA tunerrel 250 gb HDD-vel
33500 ft

Amiko Alien 1 eladó. Irányár: 24.000,- Ft
Karcmentes, újszerű állapotban, vadonatúj távirányítóval.
A fólia is rajta van még.

De DM800HD-t (igaz clone) is lehet kapni 35-40K környékén.

(#3114) stmiklosi válasza Bálint85 (#3112) üzenetére


stmiklosi
tag

Mondjuk antennabeállításért ez tényleg sok, de nekem Dreambox500-am van, az megvan max. 15-ért, igaz nem HD-s. Kell minden szobába HD?
Volt idő, hogy 3DM is volt, mára azért megfogytak, (van azért 2 HDs, de azok nem Dreamboxok), most is azt nézem, telken is van egy....
Nem akármelyik LINUXOS jó! Csak amire van olyan szoftver, amelyik együtt tud működni.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3115) Bálint85 válasza stmiklosi (#3114) üzenetére


Bálint85
senior tag

csak én vok maximalista, nekem kell full HD :B
UPC Direct Medium csomagban vagyunk. de 7 csatornát alapból HD -ban adnak nem vagy rosszul tudom? /m1 , m2 , rtl klub stb/.
Én nem értek a Dreambox -hoz , most hallom először :B mikben jobb mint akármelyik box?

ui.: az előző hozzászólásomhoz valaki hozzá szolna :B :U

pl.: jobb képminőséget produkál?
ebben is működik a UPC kártya, mert........

Klónok mennyivel rosszabbak , mint az eredetiek?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3116) csab2 válasza Bálint85 (#3115) üzenetére


csab2
veterán

Csak az m1 HD-t adják alapból.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3117) _Norbi_ válasza Lacpac (#3113) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

amiko alient nem ajánlom elalszik fagyogat proceszorja megosztás közben is .hasonló eset Gm990 is mivel egy hardverja ,
inkább optibox evo vagy rendelj kinától ott olcsóbb aliexpressen dreambox

[ Szerkesztve ]

(#3118) _Norbi_ válasza Bálint85 (#3115) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

"Klónok mennyivel rosszabbak , mint az eredetiek?"

szinte ugyan az csak kondenzátor benne szar :C
proceszornak extra hűtés kell ez főleg igaz 800S re

[ Szerkesztve ]

(#3119) Bálint85


Bálint85
senior tag

ezekre a kérdésekre válaszolna valaki :F :B

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3120) stmiklosi válasza Bálint85 (#3115) üzenetére


stmiklosi
tag

A Dreambox az egy fogalom, egy etalon..
Évekkel korábban olyan lehetőségeket adott, amit más boxok csak később értek utol.
Szabadon bele lehetett nyúlni operációs rendszerébe, legalább 4 csapat "ontotta" az újabbnál újabb szoftvereket, követve a szolgáltatók "tevékenységét".. Iszonyatos nem hivatalos támogatottsága volt, van.
Netre, hálózatba volt köthető, netezni lehetett vele, netről töltötte le magának a frisebb szoftvert, működött a kártyamegosztás stb. Soroljam?? Ha nem hallottál róla minek soroljam? Én vele nőttem bele a műholdazásba. Volt belőle HD-s változat, nekem is volt.
Most van 2 Dreambox500S (SD), régi időkből maradék Opticum 4100-as, osztásba bevonható, Ariva100E HD-s, Optibox Spider HD (2 tuneres) és persze van PC-be PCI műholdvevő kártyám is, azok még SD-sek.
Az Opticum kivételével mindegyikben megy a UPC kártya.
Nem tudom melyik az a 7 csatorna, amit HD-ben adnak. 1-2 persze van, de 7?
A 7-ről nekem a MindigTv 7 szabadon (köztük HD) vehető csatornája jut csak eszembe.

Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3121) _Norbi_ válasza stmiklosi (#3120) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

sajnos kis kínaiak elkezdték gyártani ipari hulladékét amit németek faszán legyártottak,de már HD változatot is 800HD, 800SE,8000HD gyártják.
de még vu+ solo ,vu+ duot is láttam másolatként
:))

(#3122) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok

beszéltem mostanában a szerelőmmel, Ő segítene nekem hogy a UPC kártyámat be lehessen tenni egy általam vásárolt készülékbe,
(régebben írtam, hogy szeretnék felvenni néha-néha egy műsort,
a dualos vevő megvan a tányérnál, és be is jön mindkét kábel)

a szerelő azt is mondta, hogy nem fog segíteni beállítani a transponder kódokat. (remélem jól írtam)
nagy meló ezt megcsinálni, illetve található hozzá valahol valamilyen segítség?

momentán egy optibox spider a kiszemelt, ennél több pénzt nem szeretnék áldozni a dologra.
esetleg van javaslatotok más boxra, vagy nem nagyon nyúlok vele félre?

köszi

(#3123) Bálint85 válasza stmiklosi (#3120) üzenetére


Bálint85
senior tag

- Dreambox -on bármelyik típuson le lehet játszani Pendriveról a rátett filmeket/AVI, DVD, BD formátúakat/ ?

- Akarok venni majd egy ilyet [link] , na most ennél 72 dB az erősítés ha pl vennék egy másik box -ot és annak a tulajdonságai közt ez van: Bementi jelszinttartomány: - 65 dBm …. - 25 dBm akkor nem is lesz kompatibilis vele, nem tudja kezelni a box?

- Akkor az összes Dreamboxban megy a UPC kártya?

- Dreambox 8000 -nél van újabb már? ami nem klón!!!!
- Dreambox 9000 hd már klón?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3124) Lacpac válasza Bálint85 (#3123) üzenetére


Lacpac
őstag

Azt hogy klón vagy nem klón nem nagyon fogod észrevenni.
Netboardon van topikja a klónoknak. Ott tudsz kérdezni, hogy melyik img-t tehetsz rá biztonságosan. Feltéve ha te akarsz vele foglalkozni, de ez összetettebb dolog egy kicsit. Még a kártyát olvastatni kell valamilyen softal, aminek a beállítása néha nem egyszerű.
Utána tudsz nézni hogy milyen fajta tunerrel érdemes beszerezni.
Sőt még vásárolni is tudsz ott használt készüléket (akár újat is!) telepített enigmával, beállított kártyaolvasó szoftverrel.
Szinte annyi dolgod lenne, hogy beteszed a kártyád és nézed a tv-t.

(#3125) _Norbi_ válasza Bálint85 (#3123) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

8000HD legnagyobb dvd re irja adásokat ,tuner elég gyenge benne ,de ennél a boxnál legjobb
gigablue 800 quattro 4 tuneres 1Ghz proceszor 512mb memoria :) HDDs
lehet bele tenni 3,5 HDDt és arra tudod felvenni upc adásait .

(#3126) stmiklosi válasza zsola32 (#3122) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
A szerelő nem akar számára ismeretlen készülékkel bajlódni, még ha keni-vágja akkor is idő, amíg végigzongorázza a beállításokat.
Én szívesen szüöszmötölök vele, számomra szórakozás. Idővel begyűjti az ember a PC-s feldolgozás (csatorna rendezés stb) programját, akkor már könnyebb és talán élvezetesebb is a dolog.
Persze ez még mindig időbe kerül. A transzponderlistát sem gond megszerezni, a készülékbe sem gond beprogramozni (még PC nélkül is).
Amúgy nekem Spiderem van, ha elküldöm az én gépem komplett mentését, kb. 3 perc alatt felteszed és mintha az én készülékemet látnád/látnám. Ennyi...
A Spider nem egy csatornaváltó bajnok, pár másodperc eltelik, amíg vált. Vannak gyorsabb processzorú, drágább gépek, azoknál sebesebb a dolog.
30e alatt megvehető.... Alap szoftverét cserélni kell, hogy olvassa a kártyát és a megosztás is lehetővé váljon.
Bár én most nem azt osztom, másra szántam. Netre kötve sok csatorna (Astra, Hotbird) nyílik, ami kódolt, de ez már csak a Spider és a rátett szoftver "tudománya".

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3127) stmiklosi válasza Lacpac (#3124) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Nem, nem játszik le bármelyik, bármit, sőt van ami semmit sem. A Dreamboxnak legalább 8 féle típusa van, az egyszerű SD-től (DM500s), a 2 tuneres DM800SE-ig.
Árban ezek 15e-80e-ig még kínai beszerzésben is. Hazaiban szorozd 1,6-al.
A drágább változat természetesen tud külső anyagot lejátszani (ezek részleteit nem tudom, nekem volt DM800-am, de nem akartam sem felvenni vele, bár winchester beletehető, sem lejátszani én műholdazásra és nem médiacenternek vettem).
Kártyát szoftvercsere után mindegyik olvassa. Azért kell szoftvercsere, mert az előfizetői kártyáknak több rendszere van, mindegyik a saját programjával megy. Cryptoworks, Irdeto, Nagravision meg még ki tudja milyen kártyák használatosak EU-ban.... Nem Magyarországra gyártják ezeket a készülékeket.
És ismét: azért jók ezek a készülékek, mert ha én elküldöm Neked az én DM500-*am teljes mentését, kb 3 perc alatt felrakod és előtted az én gépem, minden addig belerakott okossággal, csatlistával, stb.
Kulcsfájl felrakásával más holdak egyébként nem nézhető csatornáit is élvezheted, bár én nem élek vele.
Ezek ennyit tudnak, mert DREAMBOXOK! Azért persze mások is igyekeznek őket követni, nem csak a DM-ek tudomány ma már. De ők voltak az úttörők.
Üdv: StMiklos

Ide és még az előzőhöz is: természetesen ezek az ismeretek bőven, sok forrásból "beszerezhetők" a netről, de ehhez persze topikokat kell böngészni, nem is biztos hogy keveset, főleg mielőtt saját magad nekiállsz szoftvert cserélni, mert féltéglát is lehet a készülékből csinálni, amikor már semmire nem reagál. És ha tovább olvasol, mert lesz időd, hisz nincs műholdvevőd, akkor találsz megoldást jTAG néven, amellyel még ezek a készülékek is visszahozhatók a tetszhalott állapotból, de ekkor már össze kell kötni a készülék belsejében 6 pontot a PC nyomtató portjával és spéci, de hozzáférhető szoftver segítségével, fel kell tenni azt programot, ami a normál szoftvercseréhez szükséges. Még ez is megy, mert Dreambox. (Igaz már más készülék is tudhatja)

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3128) stmiklosi válasza stmiklosi (#3127) üzenetére


stmiklosi
tag

Jut eszembe, az előzőkhöz.
Miután nekem sohase volt szolgáltatói boxom, a teljes rendszer az enyém, nekem természetes, hogy boxaimban megy a UPC kártya és én csak egy kártyát és előfizetést vettem, akkoriban ez a lehetőség nem is volt igazán nagydobra verve.
De nem mindegyik kártya megy (bár az utóbbi időben lazulás van a UPC-nél), mert a régebbiek, amelyekhez a szolgáltató adta a boxot, párosítva vannak vele és másik UPC boxban sem megy!
A Digi kizárólag párosított box-kártya kettőst "árul"...
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3129) Bálint85 válasza stmiklosi (#3120) üzenetére


Bálint85
senior tag

Akkor most azt mondod , hogy a Dreambox bármelyik jobb ,mint a Gigablue 800 quattro ?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3130) stmiklosi válasza Bálint85 (#3129) üzenetére


stmiklosi
tag

Nem, én azt mondtam mit tud a Dreambox, de nem tudom, nem néztem mit tud a Gigablue 800 quattro ?
Bármelyikről meg végképp nincs szó. Mint korábban már írtam a Dreamboxnak legalább 8 különféle tudású boxa van 15-80000-ig. Vélhetően van olyan, ami veri a GigaBluet...
Megjelenése idején úttörő volt a DM, a kinaiak összes változatát érdemesnek tartották "utánérezni" hellyel közzel azóta ismerem, szeretem, használom.
Volt/van azóta kb. 4 féle készülékem, még azokról tudok információt adni, a többit maximum műszaki adatai alapján ítélhetném meg.
De ami messze nem elhanyagolható az én megítélésem szerint, az az, mennyire van hozzá hivatalos (ez kevéssé érdekel) és mennyire nem hivatalos támogatás, szoftver. Mert a különleges tudásokat csak a nem hivatalos ROMokban találod.
Csak példa: Digi időkben volt olyan szoftver, több is idők folyamán, amelyik felismerte, leszedte az új kódot, automatikusan használatba vette. Te azt se tudtad, hogy kódváltás volt....
Ilyen és ehhez hasonló tudása van azoknak a boxoknak, amelyeket lelkes fejlesztők érdemesnek tartanak arra, hogy rávaló spéci program írásával foglalkozzanak. És ez megy a Dreamboxnál legalább 5 éve.
Én ezekből ítélek, használok, választok.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3131) Johnyc


Johnyc
csendes tag

Sziasztok! Nálam már 2 hete hasít a UPC, viszont van egy gondom vele.
1 humax hd beltéri van a nappaliban és az én szobámban 1 samsung es6300-as TV CAM modullal.
A beltéri azt írja mind2 szoba kábelén, hogy 85% a jelerősség, 100% a jelminőség, viszont a sami TV szerint 30% a jelerősség és a 12015-ös H transzponderen levő adókon (elsősorban HD-knál) ugrál a bithibaarány 21-60 között.
Most akkor a beltéri egységnek higgyek, vagy a Samsung TV-nek? Mert minőségromlást nem vettem észre, csak nagyon nagy hivarban megy el a jel teljesen.

(#3132) molvany válasza Johnyc (#3131) üzenetére


molvany
senior tag

Igaz, nálam csak egy Samsung UE60ES6300 - ban van a Kártya Modullal, de 100% - ot mutat ki a jelerösség és nem változik. Esöben a Digi már nem látható ( még az is megvan ) a TV - a benne lévö Kártyával szó nélkül müködik.

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#3133) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#2961) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na meglett a hiba oka; tipikusan az amire soha senki nem gondolt volna. Mikrót ki kellett húzni abból az elosztóból amiben a TV volt és többé nem kockásodott. Hát van ilyen is :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3134) stmiklosi válasza Johnyc (#3131) üzenetére


stmiklosi
tag

A dolog sokkal egyszerűbb. Egyiknek se!
Nekem van 4 különböző beltérim, ugyanazon a kábelvégen, ugyanazon a csatornán mind mást mutat jelentős eltérésekkel. Más program logika szerint számolnak, jelenítenek meg, persze a tunerben is lehetnek különbségek, de az az eltérésekben a kisebb faktor.
Egyik beltérinél 60%-nál, a másiknál 40%-nál kezdődik a kockásodás (tudom csökkenteni a jelszintet, de erős felhősödésnél is ez látható), persze az "induló" értékek is hasonló arányban térnek el. Úgyhogy ennyit a mutogatott értékről.
Akkor foglalkozz vele, ha bármilyen gondod van.
Azért azt megjegyzem a HD adás jóval többet "kér", azaz jóval kisebb jel és minőségi szintet mutat, viharban, sötét felhőzet mellett jóval hamarabb megy át kockásba, szinte soha nem 0 a BER érték.
Pedig viszonylag nagy tükör van fenn és mind a 4 fejre igaz a dolog (nem quattroról van szó)...

Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3135) Bálint85


Bálint85
senior tag

Érdeklődnék, ha pl Dreambox-ot vagy gigablue 800 quattro vennék akkor tudnám nézni a kódolt adókat is?
gigablue -ra is ugyanazok a progik jók mint dreambox-ra?

Úgy értem, hogy továbbra is előfizetnék a UPC Direct Medium csomagra, de ebben a csomagban fel szeretném oldani az összes kódolt csatornát és 63-ból 98-at tudnánk nézni./HBO, HBO 2 stb/

Lehet rá tenni olyan progit is?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3136) poli27 válasza Bálint85 (#3135) üzenetére


poli27
veterán

Persze csak ilyen progi van rá :W :W :W :W Amúgy ez már kimeríti a warez(vagy ez mire is értendő mind1) fogalmát az meg itt tiltott!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3137) stmiklosi válasza Bálint85 (#3135) üzenetére


stmiklosi
tag

"gigablue -ra is ugyanazok a progik jók mint dreambox-ra"
Nem! Sőt!
Minden típusú készülékre más kell, még a Dreamboxokon, Ferguson Arivákon, Opticumokon stb stb.belül is mindegyik típusnak sajátja van hiszen a hardverek különböznek 1 tuner, 2 tuner, felvevős, nem felvevős, net csatlakozós vagy nem stb, hogy lehetne ugyanaz? (kivétel azért van, de ne menjünk bele).
Ha rosszat teszel rá, csinálsz kedvenc készülékedből féltéglát, viszont sok szabadidőd lesz!!
További csatornák vételére az előfizetetten kívül alig van lehetőség.
Akad készülék, amelyik önmagában (külső "segítség" nélkül) képes kódolt adások vételére, de azok jellemzően nem a UPC holdján vannak. (zömmel Hotbird, Astra, Bulsat) De ez a téma WAREZ...
Ha túrod a netet, találsz idevonatkozó anyagot, de ismerni kell nagyon a készüléket és a módját, ennyit talán mondhatok.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3138) #32577792


#32577792
törölt tag

Keresem az optimális megoldást tv nézéshez:)
szóval, ha van tányérom, de már a beltéri vevő inkább nincs kategória, de az egyik TV-m tud kártyát fogadni, a másik nem (CRT) mit javasoltok?
Direktkártya mellé csak társkártya kérhető, tehát oda kellene valami box is ha jól gondolom.
Érdemes-e agyalni, vagy inkább komplett csomagba gondolkozzak, és ne Direkkártyás + saját box?

(#3139) NyalokAA válasza #32577792 (#3138) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Kártyaszerződés 2 kártyával , Tv-be megy a kártya a Crt-re meg keress valami olcsó boxot aztán csókolom.
Upc-s boxokat szégyen szemre 2-3 ezer forintokért dobálják minden aprón. Keresni kell egy jó Dsx6010-et vagy Dsr4101-et és kész.

(#3140) #32577792 válasza NyalokAA (#3139) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi, ilyesmire gondoltam :)
Technikai rész is érdekelne
Az odáig tiszta, hogy a fejtől bejövő kábelt csatlakoztatom a TV-re, de a boxhoz hogyan jut el a jel?

(#3141) NyalokAA válasza #32577792 (#3140) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Ugyanaz fejtől behozod a koaxot feldobod a végére az Fcsatit , ráteker a beltérire és kész.A boxból meg ugye scart a tv-re. Az új tévénél meg értelemszerűen rögtön tv-re megy a koax mert abban benne van a sat tuner.

(#3142) stmiklosi válasza NyalokAA (#3141) üzenetére


stmiklosi
tag

Azért ne feledd azt is mondani, hogy TWIN fej kell, azaz két levezető kábelt kell/lehet hozzá csatlakoztatni, valamint nem mindegy, hogy a TV-n kártyamodul fogadó, vagy kártyafogadó nyílás van.
ÜdV: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3143) #32577792 válasza stmiklosi (#3142) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha minden igaz kétfejes tartóm is van.
TV UE40ES6710s
mintha ehhez valami műanyag bizbasz lenne, amibe a kártyát kell tenni

(#3144) poli27 válasza #32577792 (#3143) üzenetére


poli27
veterán

Nem kétfejes tartó kell legyen, hanem a fejnek kell két kimenetesnek lenni!És a tvhez meg fog kelleni egyirdeto modul is amibe a kártyát teszed!

[ Szerkesztve ]

(#3145) molvany válasza #32577792 (#3143) üzenetére


molvany
senior tag

Abba Modullal lehet beletenni az UPC kártyát.
Nekem is gyakorlatilag hasonló TV - m van ( Samsung UE60ES6300 ) .
Ehez van az UPC DirekkKátya+ - om.
Egy ilyen Modulban :

[link]

WhatsApp :+491737182060

(#3146) #32577792 válasza molvany (#3145) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ja, hogy ehhez még kell olyan bizbasz is?
Akkor ez már nem is annyira költséghatékony megoldás
ez 12-15k, plusz a 2 kimenetes fej 4k körül, az majd 20k egyszeri költség. (plusz a beltéri 3-5k)
Ez 1500Ft/hó 1 évre vetítve

(#3147) molvany válasza #32577792 (#3146) üzenetére


molvany
senior tag

Ha beszámolod a két beltérit, amit meg kell venned ( ha két TV - n akarod nézni ), felszámolod az áram költséget, amit egy éven át a két beltéri fogyaszt, stb, stb.
Mondjuk én inkább megvettem a Modult ( kettöt is a másik Samsung TV - be is ) minthogy beltérik heverjenek, kábelek lógjanak szerte széjjel.
De ez már egyéni ízlés / pofon eset :C

WhatsApp :+491737182060

(#3148) #32577792 válasza molvany (#3147) üzenetére


#32577792
törölt tag

persze értem én hogy villanymozdony, de mi hajtja? :)
én laikusként azt gondoltam, hogy ez a kis műanyag bizbasz, abba megy a kártya direktbe :)
hát tévedtem..
másik TV mivel CRT, oda mindenképp kell box
no, de lassan kezdek képbe kerülni, :K

(#3149) stmiklosi válasza #32577792 (#3146) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Másik lehetőség, de ez warez.
1UPC kártya, 1 HD-s, 1 SD-s beltéri, 1 TWIN fej és működik a 2 TV, bármelyiken, bármelyik UPC csatornát nézheted. Nálam így megy, tulajdonképpen az idíttatás: telekre is kell TV. Ott egy tányér meg egy beltéri, csak a kártyát viszem magammal.
Erre van bő "irodalom" a neten, a rengeteg között Netboard.hu SAT szekcióban.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3150) csab2 válasza #32577792 (#3148) üzenetére


csab2
veterán

Igen, a modult azt külön meg kell venned, cserébe viszont nem kell beltéri, a csatornákat szabadon törölheted és szerkesztheted, elég egy távirányító.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.