Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Laca0 válasza axlfsi (#3450) üzenetére


Laca0
addikt

Én is tisztában vagyok vele. Azért írják, hogy egyedi eset, hogy ne legyen fogyasztói összefogás ellenük! Valahogy csoportosulni kellene, hogy elérjük a mielőbbi megoldást vagy a félrevezetés miatti kárpótlást.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3452) axlfsi válasza Laca0 (#3451) üzenetére


axlfsi
veterán

Pedig ez lesz a vege es en nem is rejtem veka ala; megirtam a relevans posztba is a falukra. Kivancsi vagyok, hogy fognak-e reagalni, de ez mellekes is. Ha nem javitjak meg par napon belul, a jovo heten biztosan beadom a panaszom. Keresni foglak ezzel kapcsolatban PÜ-ben, hogy tudj róla illetve varom mindazok jelentkezeset, akik tenni szeretnenek valamit ez ugyben.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#3453) faltenbalg


faltenbalg
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem.Pár napja kicserélték a Philips beltérimet egy Humax dvr-re,az lenne a kérdésem, mi lehet az oka ,hogy a műsorujság nagyon hiányos sok adóról nincs is semmilyen műsorfelsorolás vagy csak aznapi?A régi Philips -el ilyen nem volt több napra előre is teljes műsorlistát mutatott.

(#3454) bogabi válasza faltenbalg (#3453) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez ilyen. Esetleg néha állj rá a Paprikára 1-2 percre. Rengetegen reklamáltak - nem csak ezért a hibáért - az UPCD-nek, de kb. falra hányt borsó.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3455) Debilon válasza bogabi (#3454) üzenetére


Debilon
addikt

mer aztmondták, hogy az EPG az nem a szolgáltatás része, csak van és kész

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3456) _Norbi_ válasza Rick4 (#3446) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

úgy tudom 0d02 kártya ,nem 100%
oscam y mod cam használom 18-45

(#3457) EmberXY válasza AsusBoy (#3447) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt én is tapasztaltam, én a Discovery Science-nek örültem egy kis ideig, (nem tudom, hogy meddig volt elérhető, véletlenül vettem észre, hogy elérhető) de másnap már csak a sötét képernyőt nézhettem... :DDD
Szerintem ez csak véletlen, esetleg valami rendszerfrissítés velejárója lehet, "legálisan" biztosan nem lehet elérni, hogy ilyeneket is nézhess, nyilvánosan meg pláne ne kérj hozzá segítséget..

Up the Irons!

(#3458) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Én érdeklődni szeretnék, hogy hogyan is működik ez a UPC directes dolog?

- Valóban pár nap alatt kijönnek-e?
- Ők hozzák a parabola-t ill az összes szerelési tartozékot? (a Direct+-t néztem ki)
- A bekötés napján valóban csak 3490Ft-ot kell fizetni a szerelőnek, ami majd jóvá is íródik a számlában?
- A HD csatornák minősége valóban olyan jó-e, mint pl a vezetékes szolgáltatásuknál?!
- Azt olvastam, hogy 3490Ft 6 hónapon át a havidíj, azután 4190Ft, ez ugye nem átverés?!
- A beltéri egységet nem kell kifizetni, avagy bérelni, azt valóban a UPC vállalja át? Tehát nekem 1db tv-hez kellene csak, a Direct HD-val.

Előre is köszi a segítségeteket! :)

(#3459) csab2


csab2
veterán

A Direct HD csomagot meg lehet rendelni úgy, hogy csak a 2. kártyára?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3460) Amarth válasza csab2 (#3459) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nem,minden kártyán minden aktív.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#3461) zrx_xzr


zrx_xzr
csendes tag

Hello .. meg tudja vki mondani, ha két beltérivel rendelem meg a szolgáltatást, akkor ha az egyiket kiviszem magammal külföldre és egy antennát magam felszerelek, akkor fogható vele két helyen a szolgáltatás? Vagy csak egy kártya / dekóder van az antenna után közvetlen valahogyan?

(#3462) Watt25 válasza #99546112 (#3458) üzenetére


Watt25
veterán

Én csak a minőséghez tudom azt hozzátenni, hogy mind felbontásban (1920 helyett 1440), mind bitrátában rosszabb a műholdas UPC a kábelesnél.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3463) csab2 válasza Amarth (#3460) üzenetére


csab2
veterán

És akkor mennyibe kerül? Nekem nem tiszta. 1x790 (1490) vagy 2x790 (1490)?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3464) EmberXY válasza #99546112 (#3458) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam 2000 volt a szerelés, a digitális átállás előtt jöttek "ajánlani" a szolgáltatást, lehet, hogy valami kedvezmény is volt benne, nem tudom, de a környéken sokan beköttették...
Felírták a telefonszámot, aztán azon megkerestek, egyeztetés volt a szerelővel, rugalmasan lehetett időpontot választani, ki is jött az adott időpontban, (viszonylag gyorsan, még mi mondtuk, hogy inkább egy későbbi időpont lenne jó, szóval ezzel sem volt gond) egy-két óra alatt beszerelt mindent (nem én voltam otthon, így ezt pontosan nem tudom, de túl sokáig biztos nem tartott, mert nem sokkal később értem haza, és már be volt szerelve), amit ugyancsak ő hozott (kábelek, antenna, beltéri egység, tartozékok, stb), aktiválta a kártyát is, ki lett fizetve a szerelési díj, megcsinálta a szerződést, kb ennyi.
Először a Light csomaggal indítottam, aztán átálltam a Mediumra, az is zavartalanul és gyorsan ment, ahhoz már ki sem kellett jönni senkinek, csak simán átállították...
Viszont arra nem emlékszem, hogy a szerelési díj jóváíródott volna (legalábbis a light meg a medium csomagnál), de nem is volt róla szó, amikor ajánlották, küldték a csekket, 990 volt a light, most meg 2190 a medium, ami majd 2890 lesz ha lejár a hat hónap.
Összességében szerintem korrektek, a szolgáltatással nincs gond.
A képminőségről nem tudok nyilatkozni, egy viszonylag régi tévén használom, bár nem is HD-ben jön, de a képpel nincs gond (amennyire én meg tudom ítélni, az analóg antennákhoz képest űrtechnika :DDD)

Up the Irons!

(#3465) #99546112


#99546112
törölt tag

Köszi a válaszokat! Meg is rendeltem még tegnap, remélem a jövőhét folyamán jönnek is. :)

(#3466) Amarth válasza csab2 (#3463) üzenetére


Amarth
aktív tag

1X kell fizetni.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#3467) _Norbi_ válasza EmberXY (#3464) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

szerelési díj mindig forgalmazóé ,tányér kábel,fej a tied , nem tartasz igényt szolgáltatásra akkor beltéri és tartozékait /beltéri+kártya,av kábel, távirányító/kell leadni annak forgalmazónak aki bekötötte

[ Szerkesztve ]

(#3468) _Norbi_ válasza zrx_xzr (#3461) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

fogható egész eu területén
kivéve Törökország és Irországban 120cm felfele működik ,mert jel széle.
http://www.telenorsat.com/satellites-teleports/satellite-fleet/thor-6-k2-2/

[ Szerkesztve ]

(#3469) Rick4 válasza _Norbi_ (#3456) üzenetére


Rick4
félisten

Megnézhetnéd, mert nekem a 0d97-essel vannak frissítési gondjaim...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3470) _Norbi_ válasza zrx_xzr (#3461) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

új antenna+fej kell 80-100cm legalább
térkép
http://www.telenorsat.com/satellites-teleports/satellite-fleet/thor-6-k1-2/

[ Szerkesztve ]

(#3471) csab2 válasza Amarth (#3466) üzenetére


csab2
veterán

Köszönöm!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3472) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

A tv-ben van a kártya, ilyenkor ugye nem frissül magától a csatorna lista, igaz? Hogyan tudom frissíteni úgy hogy ne kelljen újra minden csatornát a helyére pakolnom?

(#3473) Rick4 válasza lalakov (#3472) üzenetére


Rick4
félisten

A kártyának nincs köze a csatilistához. Pont úgy frissítheted, mintha nem lenne benne a kártya.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3474) lalakov válasza Rick4 (#3473) üzenetére


lalakov
senior tag

Ha set-top-box-ban lenne akkor magától frissülne, nem?
És nem fognak elmászni a már helyükre tett csatornák?

(#3475) Rick4 válasza lalakov (#3474) üzenetére


Rick4
félisten

A box a neki előre, a szoftverbe égetve megadott tp-ről letölti a saját szoftverét, frissíti a csatilistát, stb stb, de ennek sincs semmi köze a kártyához..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3476) lalakov válasza Rick4 (#3475) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszi. :)

(#3477) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Meglévő előfizu mellé is 500, illetve 790 Ft a második, illetve harmadik box?

3 fejhez nem kell cserélni a 60-as tányért?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3478) Rick4 válasza Motion_Blur (#3477) üzenetére


Rick4
félisten

Ha quad fejed van, akkor kábelezel, és továbbra is egy fej ül a 60-as tányér fókuszpontjában...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3479) Flevo válasza bogabi (#3454) üzenetére


Flevo
tag

Milyen tapasztalatok vannak a Humax dvr-ral? Jobb mint a Philips, érdemes kicserélnem arra? Igaz, hogy a Humax usb portról ki lehet menteni a felvett tartalmat? Ha igen, milyen formátumban teszi ezt?

(#3480) bogabi válasza Flevo (#3479) üzenetére


bogabi
senior tag

A Philips boxot nem ismerem - hála az égnek. Nálam kezdetektől a nagy Humax van, mert a Philips-et nem szerette a TV-m, nem volt hang. Ez eddig teljesen okés. USB-re szerintem erről nem lehet kimenteni, ez a HDD-s verzió. A kis HD Humax-okon engedélyezték nemrégiben a saját tárolóra történő felvételt, azt TALÁN le lehet játszani másik eszközön is.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3481) Laca0 válasza bogabi (#3480) üzenetére


Laca0
addikt

A kis HD Humax-okon engedélyezték nemrégiben a saját tárolóra történő felvételt
Ez akkor is megy, ha nincs PVR előfizetés?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3482) Flevo válasza Laca0 (#3481) üzenetére


Flevo
tag

A kicsin csak előfizetéssel megy, viszont a forgalmazó állítása szerint a nagyról előfizetés nélkül ki lehet írni a felvett tartalmakat. :F

(#3483) Flevo válasza Flevo (#3482) üzenetére


Flevo
tag

Legalábbis külföldön működik ez a funkció.

(#3484) _Norbi_ válasza Flevo (#3483) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

veszel dm 800 boxot beleteszel 500GB HDDt és mehet felvétel saját célra de felvett anyag csak 500X500 felbontás lesz ....

ingyenes házhoz szállítással
32200FT kb

http://www.aliexpress.com/item/DDM-800-hd-PRO-DM-800HD-satellite-receiver-DM800-M-tuner-Free-Shipping/454494846.html

http://www.aliexpress.com/item/latest-version-DM800-HD-PRO-DM-800-hd-receiver-with-Rev-M-tuner/454324928.html

http://www.aliexpress.com/item/DM800-DM-800-HD-PVR-M-tuner-Satellite-tv-receiver-Freeshipping/454512739.html
33000FT

CLOUD IBOX (Vu+Solo klón) nem HDDs / no hard disk drive ! /
19500FT
http://www.aliexpress.com/item/Free-Ship-original-Mini-Vu-cloud-ibox-dvb-s2-iptv-streaming-channels-satellite-receiver/842560948.html

(#3485) Flevo válasza _Norbi_ (#3484) üzenetére


Flevo
tag

Köszi! Előbb azért kipróbálom a HUMAX-ot. Hátha tényleg úgy van, ahogy mondják. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3486) Rick4 válasza _Norbi_ (#3484) üzenetére


Rick4
félisten

Miért is lesz 500x500 a felbontás??

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3487) _Norbi_ válasza Rick4 (#3486) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

azt akartam mondani hogy gyenge lesz felbontása ha felveszed

(#3488) Watt25 válasza _Norbi_ (#3487) üzenetére


Watt25
veterán

De miért? Én nem nagyon hallottam még olyat, hogy kiszúrásból újratömörítenék a box-ok a kapott digitális stream-et...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3489) Rick4 válasza _Norbi_ (#3487) üzenetére


Rick4
félisten

Szerinted nekifog a box lekonvertálni? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3490) bogabi válasza _Norbi_ (#3487) üzenetére


bogabi
senior tag

Ezek a boxok a nyers digit stream-et rögzítik (ami kijön a digit tunerből), így minőségromlás gyakorlatilag kizárt.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3491) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Adott egy 82cm-es lcd tv (két scart bemenet), egy DVDr3570H merevlemezes felvevő illetve egy Philips DSX6010 box.
Kérdésem az lenne, hogy ezekkel a készülékekkel véleményetek szerint megoldható-e az, hogy egyik műholdas csatornát nézzem, másikat pedig felvegyem?

(Műhold csatornákról van szó. TV nem tud digitális adást venni, külön box nincs hozzá. Magyarul csak a upc által szolgáltatott csatornákat lehet a tévén nézni.)

.

(#3492) #32577792


#32577792
törölt tag

2 hete rendeltem online, szereléssel. Sehol nem mondták, hogy 30 nap mire kijönnek, ma felhívtam őket, miután a szerelő cég 3 hetet mondott múlt héten.
Holnap jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#3493) _Norbi_ válasza #32577792 (#3492) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

személyesen kell forgalmazónál :)

(#3494) poli27 válasza Troy. (#3491) üzenetére


poli27
veterán

:N

(#3495) _Norbi_ válasza Troy. (#3491) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

barátom vannak már HDDs müholdvevök pl dreambox 800 S kinából és beleraksz egy 1TB winyot és szépen felveszi müsort az adott frekrencian mint DVR upc box de van tripla tuneres is gigablue qwatro 4 tuneres 4 külömbözö tuneröl tud felvenni poton 90.000FTért

(#3496) Troy. válasza poli27 (#3494) üzenetére


Troy.
addikt

Jól sejtem, hogy ez csak és kizárólag a DSR8111 / Philips HDDVR készülékkel valósítható meg az elgondolásom? :)

Oké, nyilván egy saját készülék járható út, de nincs rá keret.

[ Szerkesztve ]

.

(#3497) Debilon válasza Troy. (#3496) üzenetére


Debilon
addikt

8111-hez nem kell semmi más, csak egy minimum dual fej kell (ugyanis van benne merevlemez)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3498) Troy. válasza Debilon (#3497) üzenetére


Troy.
addikt

A dual fej és a merevlemez kapcsolatát nem értem!

Azt mondod, hogy a parabolára egy dual fejet kell tenni és két kábelt húzni a 8111-ig?

.

(#3499) Rick4 válasza Troy. (#3498) üzenetére


Rick4
félisten

Ha fel akarsz venni egy csatornáról egy műsort, miközben egy másikat nézel, a két különálló tunerrel (és a dupla fejjel) megteheted. Ha csak egy beállított műsort vennél fel addig amíg nem vagy otthon, akkor elég a sima fej és a szimpla kábelezés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3500) Debilon válasza Troy. (#3498) üzenetére


Debilon
addikt

igen, mivel a 8111 kapásból dual tuneres, egy a felvételnek, egy meg az adott műsornak amit nézel

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.