Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Watt25 válasza gejzinho (#2800) üzenetére


Watt25
veterán

Korábban sok jót hallottam a full HD-s Humax képminőségéről, így terveztem hogy inkább lemondok a dvr funkcióról csak hogy még szebb képet kapjak. Most ebben elbizonytalanodtam, hogy az új helyzetben kapok e annyival jobb képminőséget a Humaxon, ami miatt érdemes lenne e feladnom, a néha (havonta kb 3-4 alkalommal) jól jövő felvétele lehetőségét, ami nálam jól és megbízhatóan működött eddig a Philips boxon.
Nagyobb beruházás, de ideális megoldás akkor a DirectKártya. (Ami ugye azért nagyobb beruházás, mert nagy valószínűséggel tévét kell cserélni, mert kevés tévé tudja a DVB-S2-t.) Viszont így meglesz a UPCHD :DD felbontás és egy vinyó segítségével a PVR és TimeShift is.
(Ezt a UPCHD felbontás kifejezést egy másik fórumon olvastam, de ez nem igazságos, hiszen a MindigTV is 1440x1080.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2802) poli27 válasza Watt25 (#2801) üzenetére


poli27
veterán

Miért 40k körül lehet venni dupla tuneres hd képes linuxos beltérit, ami azt is tudja amit a gyári, hogy egyet nézel 1 másik csatit felvesz!

[ Szerkesztve ]

(#2803) gejzinho válasza Watt25 (#2801) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Köszi,
A tévémben (Samu ue40es6540) a leírás szerint van nagy felbontású digitális DVB-S/S2 műholdas TV-tuner (MPEG4/AVC (H.264) HD )
Ráadásul pvr funkcióval is bír+ tudja a time shift-et is.
Más kérdés, és ez a saját hülyeségem,hogy nem néztem ennek két hónapja jobban utána, hogy direct+-os hűségidőszak alatt lehet e direktkártyára váltani, tartok tőle hogy nem :(

(#2804) csab2 válasza gejzinho (#2803) üzenetére


csab2
veterán

Az nem feltétlen gond. Az a kérdés, hogy a kártyád párosítva van-e a beltérivel. Ha nincs, akkor simán át tudod tenni a kártyát a TV-be. Persze a szükséges modul megvásárlása után. Hívd fel az üfsz-ot és kérdezd meg? Nálam is így van.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2805) Watt25 válasza csab2 (#2804) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy azért van ugye maga a DirektKártya szolgáltatás, mert azt kérni kell, ha nem akarunk box-ot használni. Tehát nagy valószínűséggel párosítva van a box-szal jelenleg a kártyája.
De azt mindenképpen érdemes az ÜFSZ-től megkérdezni, hogy lehet-e hűség alatt is DirektKártyára váltani, mert akkor ezek szerint gejzinho-nál adottak a technikai feltételek... (A válasz kíváncsiságból engem is érdekelne.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2806) csab2 válasza Watt25 (#2805) üzenetére


csab2
veterán

Én úgy tudom, nem lehet átváltani hűség alatt. Viszont az én kártyám nincs párosítva a box-al, így tudom a TV-ben használni. Meg kell kérdezni az üfsz-ot, hogy mi a helyzet.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2807) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv hol lehet megnézi az adott csatorna felbontását? műholdas és kábeles is érdekelne! köszi!

(#2808) stmiklosi válasza Breeze (#2807) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Mindegyik UPC, M1, 5 perce készült, mindkettő műholdas, kábelem nincs..
Egyik: Ferguson ARIVA 100HD, másik Dreambox500S SD..[L:/dl/upc/2013-03/23/404296_ya4kkq6vrkgntbis_img_20130323_210623.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/23/404296_ya4kkq6vrkgntbis_img_20130323_210623.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2809) NyalokAA válasza gejzinho (#2800) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nem lehet váltani előfizetés típust hűségidő alatt. Csak a Philips felvevős boxod van ?

(#2810) gejzinho válasza NyalokAA (#2809) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Igen, csak Philips.
Felfelé sem módosíthatok? Arra gondolok hogyha a 3 hónapos ingyenes időszak után is érdekel még a HD csomag és a felvevős beltéri a Superpakkal jobban járnék mintha a Direct+-ra rendelném meg mind a kettőt. Bár azt nem tudom hogy ezek a különböző kedvezmények( a HD csomagra és a direct dvr-re) miként lennének érvényesek rám? Azt jól gondolom hogy ha az ingyenes időszak után megrendelem a HD csomagot, akkor a 790 forintos kedvezményes havi díj rám is érvényes 6 hónapig? Abban már bizonytalanabb vagyok hogy a most is meglévő dvr előfizetésem is feleződni fog, azaz 500 forint lesz 6 hónapig?

(#2811) NyalokAA válasza gejzinho (#2810) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Mióta vagy előfizető? Már most annyira felkavartad a dolgokat , hogy lassan nem is értem mit szeretnél a végen kihozni belőle. A Hd kedvezmény minden előfizetőre érvényes ( 790ft/6hó utána 1490ft). A dvr , ha most kötötted igen 500 ft 6 hónapig utána 1000 ft .. A Superpaknak kötött díjai vannak nemfognak levonni 700 forintokat meg 500 forintokat , ha jól tudom bár erre nincs teljes rálátásom az ügyfélszolgálatot kellene felhívni mit mondanak :) ha szerencséd van nem a 2. hetét ott töltő buta betanuló diáklányt kapcsolják :D
Én abban szerettem volna segíteni , hogy tudjad a tv-d használni upc vételére .. Amihez egy modulra van szükséged és egy társkészülékre jelen esetben ami megfelelne neked a dsr4101(kicsi szürke nem párosított) vagy dsx6010(régi nagy fekete nem párosított kártyás).
Amit a dvr-hez, humaxhoz, humax hd-hez adunk azok párosítottak !:)

(#2812) Breeze válasza NyalokAA (#2809) üzenetére


Breeze
aktív tag

Köszi!Elég jó de engem a kábeles is érdekelne(annak is van beltérije)

(#2813) NyalokAA válasza Breeze (#2812) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Kábelnél én valami csomagos ajánlatot vennék igénybe már az 5000 forintos is elég korrekt (tv+internet+telefon). Felvevős boxot azthiszem ott is 1000ft/hó lehet bérelni , de nem ez a fő profilunk
szal nem nagyon értek hozzá.Társasházi ajánlatok meg még jobbak vannak , de az azthiszem 25lakás\háztól van , de nem vagyok benne 100%ig biztos.

(#2814) Palika71 válasza gejzinho (#2800) üzenetére


Palika71
őstag

Vegyél inkább egy Panasonic plazma TV-t (vagy mond azt?), és valszeg kapsz Humax felvevős HD beltérit. Akkor járnál csak igazán jól.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2815) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Sziasztok!

Ma kötötték be hozzám a UPC-t. A settop-boxon sajnos nem tudom állítani a hangerőt! :W
A képernyőt mutatja a hangerősávot fel-le változni de a valóságban a hangerő nem változik.

A STB hangját optikai kábellel kötöttem a házimozi erősítőre. Némítani és nyelvet váltani tudok, csak a hangerő szarakodik.

Tud valaki megoldást rá? :O

(#2816) Laca0 válasza Coyote2000 (#2815) üzenetére


Laca0
addikt

Igen. Ha a digitális hangkimenetet auto-ra állítod, akkor nem vezérli. Át kell állítani PCM-re.
Ha továbbítani akarod erősítőre, akkor vissza kell állítani auto-ra... :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2817) Coyote2000 válasza Laca0 (#2816) üzenetére


Coyote2000
őstag

Nincs ilyen beállítás rajta!

Csak 2 menüpont van az audiobeállításoknál:
Az egyik a Lip Sync (hangkésleltetés) a másik a mód (sztereó vagy multichannel)

A HDMI-n kimenő hang erejét változtatja, de nekem nem arra van szükségem :-(

Igazi fos, ha ez direkt így van kitalálva.

(#2818) Laca0 válasza Coyote2000 (#2817) üzenetére


Laca0
addikt

Jaaa!!! Felfogtam! :)
Tehát optikai kábellel kötötted az erősítőre? És azt várod, hogy a beltéri távirányítójával állítod a hangerőt? :)
És mit állítanál vele? A fényerősséget?!? :DD
Komolyra fordítva a szót: coax és optikai kimeneten soha, egyik beltérivel sem tudod a hangerőt állítani, csak a céleszközön (erősítő).
Én azt hittem, hogy hdmi-vel kötötted a tévére. Ott is csak akkor működik a hangerőállítás, ha sztereo-ra állítod, mert akkor leképzi a hangot. Multichannel módban megy egy az egyben küldi tovább.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2819) Coyote2000 válasza Laca0 (#2818) üzenetére


Coyote2000
őstag

Hmm... Igazad lehet, úgy emlékeztem hogy a T-Home STB állította a hangot optikán, de ahogy olvastam a kommented rájöttem, hogy ott az erősítő HDMI pass-thru funkcióját használtam ki.

Köszi, akkor nem keresek elérhetetlen szolgáltatást :-)

(#2820) Laca0 válasza Coyote2000 (#2819) üzenetére


Laca0
addikt

Az lehetett, mert az optikán fix jelszint van és nincsenek vezérlővonalak.
Milyen erősítőd van?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2821) Coyote2000 válasza Laca0 (#2820) üzenetére


Coyote2000
őstag

Pioneer VSX-420. Miért?

A végső megoldásom a HDMI átvezetés lesz, már látom.

A sztereó RCA szóba sem jöhet, mert akkor buknám a dolbyt...

(#2822) poli27 válasza Laca0 (#2818) üzenetére


poli27
veterán

És mit állítanál vele? A fényerősséget?!?

hát ezen szakadtam :DDDD

(#2823) Laca0 válasza Coyote2000 (#2821) üzenetére


Laca0
addikt

Mert ha csak hdmi passtrough-t tud, és 'nem veszi le a hangot' a hdmi-ről, tehát nem szólaltatja meg a hdmi-n érkező hangot, akkor nincs értelme átvezetni rajta a hdmi-t, lehet direktben kötni a tévére és optikával az erősítőbe.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2824) Coyote2000 válasza Laca0 (#2823) üzenetére


Coyote2000
őstag

Hangot levesz, képet továbbít.

(#2825) Laca0 válasza Coyote2000 (#2824) üzenetére


Laca0
addikt

A kézikönyvében úgy látom, hogy nem veszi le a hangot.
Mindenesetre jobban jársz, ha direktben kötöd a tévére. Nekem is az volt az elképzelésem, hogy az erősítőn keresztülvezetek mindent és a tévéhez csak 1 hdmi megy. Ahogy azt Móricka elképzeli...
Működni éppenséggel működött, amíg csak hdmi forrásokat használtam (csak melegedett az Onkyo mint az állat, kikapcsolt állapotban is).
De amint a dvd felvevőt is rákötöttem komponens kábellel, rá kellett jönnöm, hogy az bizony nem megy a tévé felé, mert ez az erősítő nem konvertál... (Onkyo SR508) ... oké-oké, előtte is utánanézhettem volna jobban, de annyira a hangra koncentráltam, hogy a video-t meg nem figyeltem. Számomra természetes volt, hogy akkor azt is tudja, mert így van értelme.
Úgyhogy most megy 3 kábel a tévéhez és mivel az ARC funkciót sem tudom használni az erősítő melegedése miatt (zavar,félek, hogy leég), még lesz egy negyedik is, egy optikai kábel.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2826) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

sziasztok, na sikerult inteznem egy UPC directet, Nemetorszagban elek ugyhogy nekem kell felrakni, HUMAX belterit kertem es kaptam ,bar az elado azt mondta hogy HD csomag miatt amugy is ez jart volna.

Ket kerdes: Tudtok iphonera valami ingyenes appot ami megkonnyiti az antenna beallitast? Masik kerdes hogy az antennat horizinthoz kepest mekkora szogbe kell ballitani, vertikalis az oke, azt mar nagyjabol betajoltam.

Masik kerdes ha esetleg kesobb boviteni akarok HBO csomagra akkor gondolom mindenkeppen be kell mennem hozza a upchez hogy a kartya eepromjat atirjak ugye?

(#2827) Amarth válasza xxlongikaxx (#2826) üzenetére


Amarth
aktív tag

Elég felhívni őket,nálam 3 perc volt és már ment is az HBO.

Vagy ott a Skype.

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2828) poli27 válasza xxlongikaxx (#2826) üzenetére


poli27
veterán

a fuggolegeshez kepest egy picit felfele aljon a tukor,a fej ha szembe alsz vele tekerd el kb 5 oraig,hogy ott legyenek a kabelek 5 oranal kb igy jo lesz bar ez itthoni beallitas de hatha

[ Szerkesztve ]

(#2829) xxlongikaxx válasza poli27 (#2828) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Köszi, Köszi!!

(#2830) snipy


snipy
tag

Szevasztok!

A sat tunerrel rendelkező tv-k (37lm620s) hozzák a belépőszintű HD beltérik képminőségét? Ugyanis adott egy használaton kívüli cryptoworks modulom és a kártya a dsx6010-ből. Vagy kérjek inkább beltéri cserét amihez társított :( kártya van?

előre is köszi

(#2831) bogabi válasza snipy (#2830) üzenetére


bogabi
senior tag

Általában simán hozza a beltéri minőségét, sőt, a legtöbb esetben talán jobb is.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2832) daysat válasza xxlongikaxx (#2826) üzenetére


daysat
csendes tag

Két alkalmazás pl: Satfinder, Dishpointer. Keress rá ezekre.
Sok sikert!

(#2833) stmiklosi válasza daysat (#2832) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Ez is jó: http://satlex.net/hu/azel_calc.html

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2834) #81556480


#81556480
törölt tag

NNA! UPC beszerelő lettem :C

(#2835) nikos21 válasza #81556480 (#2834) üzenetére


nikos21
aktív tag

hogy lehet oda bejutni?

(#2836) Histi


Histi
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek a következő probléma megoldásában. Van egy UD-FOX/HD boxom és egy felvevős DVD-m. A kettőt SCART kábellel kötöm össze, és a felvétel képminősége tökéletes, de a hang katasztrófális!
Mi lehet a probléma?

(#2837) #81556480 válasza nikos21 (#2835) üzenetére


#81556480
törölt tag

szakirányú végzettségem van, csinátunk egy KFT--t hárman majd pályáztunk. Nem tudom a pontos menetét mert nem én írtam a papírokat de pár hónap elment vele. Hivatalos forgalmazók és telepítők vagyunk . A mindigTV-nek is :R

(#2838) Jola33


Jola33
csendes tag

Sziasztok!

Új UPC DirektKártyás előfizetéshez használható lenne egy UPC-s Humax UD-Fox beltéri? Másodlagos boxnak kellene egy kis HD-Ready LCD TV-hez. Esetleg tudnátok ajánlani egy-két készüléket alternatívaként, viszonylag alacsony áron (max 10E), ami jó ehhez a szolgáltatáshoz? (Az elsődleges box egy Alien 2 lesz, bár ez most itt talán nem lényeges).

Köszönöm!

(#2839) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Pár hónapja vettem egy 42-es TV-t (LG 42LM620S) és a helyi kábeltv minőségétől már elhányom magam, ezért szeretnék átállni végre digitális minőségre. Jelenleg szinte minden csatornám van amire szükségem lehet, csak ugye analóg pixelháború és 4:3-as képarány.. azaz szinte minden csatornát mozinagyítással kell néznem szóval a valós pixel amit látok azt inkább ki se akarom számolni hogy mennyi...

Amiért a UPC-re esne a választásom, az a 11 HD csatorna... a kérdés tényleg a minőség. Jelenleg DVB-C-n amit kapok HD csatornákat, azoknak a minőségével elégedett vagyok (M1 HD, stb...), ha ezt hozná a UPC akkor nem is gondolkoznék sokat. Eurosport 1,2 HD amin nagyon megakadt a szemem, mert sokat nézek (néznék) :) pl. WTCC is durva lehet HD-ban :B

Valahogy győzzetek meg hogy nincs más alternatívám plz :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2840) #81556480 válasza Motion_Blur (#2839) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én mindenféle számokról érdemben nem tudok nyilatkozni -MÉG-

De én is a kábeltévé ocsmány minősége miatt - és a csatornahiány miatt- váltottam UPC-re.
Nekem sima CRT tv-m van, nagyképernyős, széles, és a sima nem HD csatornák is gyönyörűek.
Sima TV-n is észreveszem az M1és az M1 HD közötti különbséget.

Én csak ajánlom.
NEkem nagyon bejött, jók a csatornák. és sosincs vele gond.

(#2841) Watt25 válasza Motion_Blur (#2839) üzenetére


Watt25
veterán

a helyi kábeltv minőségétől már elhányom magam, ezért szeretnék átállni végre digitális minőségre. Jelenleg szinte minden csatornám van amire szükségem lehet, csak ugye analóg
vs.
Jelenleg DVB-C-n amit kapok HD csatornákat, azoknak a minőségével elégedett vagyok (M1 HD, stb...)

Előbb oldd már fel ezt az ellentmondást. :) (Esetleg DVB-C helyett DVB-T -t akartál írni?)
De röviden a lényeg, hogy UPC Directen majdnem felezték a sávszélességet nemrég a HD csatornákon a kábeles UPC-hez képest. (És a felbontás 1920 helyett csak 1440, vagyis szinte ugyanaz, mint MindigTV-n. (Sávszélesség is hasonló.))

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2842) Motion_Blur válasza Watt25 (#2841) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"a DVB-C pedig a kábelen érkező (cable, innen a -C) digitális video (TV) sugárzást jelenti"

Lehet rosszul értelmezem, de nekem ugynazaon a kábelen jönnek az ingyenes csatornák amin a kábel tv analóg "csomagja", nincs antennára kötve semmi.

LaciCRM: :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2843) Watt25 válasza Motion_Blur (#2842) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk még mindig nem fogalmaztál pontosan, de úgy sejtem, hogy arról van szó, hogy a kábelszolgáltatód grátisz ráteszi a szabadon fogható MindigTV MUX-okat a kábelhálózatra. Azonban attól az még DVB-T marad, nem valószínű, hogy DVB-C -t csinálnak belőle, mert bonyolultabb.
De akkor a lényeg, hogy kb. hasonló minőségre számíthatsz UPC Direct esetében is, mint amit a MindigTV-s adások esetében tapasztalsz.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2844) Motion_Blur válasza Watt25 (#2843) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm a pontos megfogalmazást :R

Amúgy minden HD csatornát visszaraktak 1080p-ről 1080i-re? Várható ezzel kapcsolatban fejlesztés pár hónapon belül?

Tudom, ne álmodozzak! :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2845) Coyote2000 válasza Motion_Blur (#2839) üzenetére


Coyote2000
őstag

ugyanígy jártam, mint te, és nem bántam meg a UPC directet.

46-os high-end Philips tévém van, (46PFL9706), és minden csatorna csodaszép, a 11 HD csatornától meg elalélsz :DDD

Nem csak a képminőség durva, de a hang is Dolby, ahol elérhető, ott surround is lehet.

Annyi, hogy a CI+ kártyás megoldást felejtsd el, inkább válaszd a settop boxot, én nem akartam (a plusz távirányító és a TV okos funkciói miatt), de meggyőztek, mert minden egyes kikapcsoláskor frissíti a csatornákat a settop box. A gond ilyenkor az, hogy a settop boxon nem veszel észre változást bekapcsoláskor, de ha CI+ kártyát kértem volna, akkor néhány csatorna el-el tűnhetett volna, azaz folyamatosan újra kellett volna telepítenem a csatornakiosztást a tévén...

A képminőséget úgy képzeld el, mintha BluRayt néznél. Persze csak akkor, ha a sugárzott műsor HD-ben is lett felvéve, tehát Nils Holgerssont nem fogod HD-ben látni, de a Híradót igen :DDD

(#2846) Watt25 válasza Motion_Blur (#2844) üzenetére


Watt25
veterán

Sosem volt p semmi.

Ugyanis nem ilyen egyszerű a p és az i kérdése. Lényegében mozifilmeken kívül nincsen p-s anyag, gyakorlatilag a csatornák által használt kamerák i-ben rögzítenek. (Aminek lehet, csak az az oka, hogy i-ben folyik a közvetítés, de lényegen ez nem sokat változtat.)
Nézz utána, hogy mit jelent a progessive és az interlace kép és, hogy milyen probléma van az oda-vissza konvertálásukkal.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2847) Motion_Blur válasza Coyote2000 (#2845) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, végre egy sorstárs :R :D

CI+ akkor felejtős, ok thx!

Watt25: köszi, megnézem

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2848) poli27 válasza Coyote2000 (#2845) üzenetére


poli27
veterán

UPC Directen mióta van CI+ :F :F :W

(#2849) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Visszaolvasva találtam egy érdekes hszt-: [link]

Nekem nem érdekes a PVR, szóval akkor Direct+ és hozzá HD csomag? Ebben az esetben mindenképpen FHD Humax-ot kapok és nem a 720p-s Philipset ugye?

Ha hülyeséget írok üssetek nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2850) Laca0 válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


Laca0
addikt

Én is kábeltévéről váltottam UPC-re Direct+ +HD csomag, ahogy te is szeretnéd.
Nekem is 620S tévém van.
Próbálnak itt negatív propagandával eltántorítani az elképzelésedtől, de ne hallgass rájuk! :)
Én a 47"-os tévén nem veszek észre a bitráta és felbontás csökkentéséből semmi, még mindig nagyságrenddel jobb, mint a kábeltv!!! A mindigtv-nél is sokkal jobb!!!! :))
A HD csatornáktól le fogsz hidalni!!! :K
Én a biztonság kedvéért kértem a Humax HD-t, de rendes volt a szerelő és nem akadékoskodott. Mondtam neki, hogy vagy Humax vagy semmi! :DDD
Teljesen nem menekülsz meg a képarány variálásoktól, de jobban kezelhető, mint a kábeltv-n. Én a tévén az eredeti képarányt választottam, a Humax-on meg a nagyítást. Így a normális 16:9 adások tökéletesek, a 4:3-ok meg kicsit lelógnak alul-felül, de nem vészes, és nem kell folyton kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.