Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) LNx válasza Laca0 (#2400) üzenetére


LNx
tag

SD es SD kozott is hatalmas kulonbseg van
van gagyi "SD-s" adas, de szvsz pl HD kozeli elmenyt ad a Sky News sd adasa

(#2402) Laca0 válasza LNx (#2401) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, ezért kérdeztem korábban, hogy milyen minőségű a UPC SD digitális adása.
Nekem még nincs, csak kacsingatok felé.
Mennyi a jó és a gagyi SD csatorna aránya?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2403) Flevo válasza bluobluo75 (#2399) üzenetére


Flevo
tag

Neked legalább adtak. Régi előfizetéshez nincs ilyen cserekészülék, csak újak kaphatják.

(#2404) NyalokAA válasza Flevo (#2403) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Milyen cserekészülék?

(#2405) Flevo válasza NyalokAA (#2404) üzenetére


Flevo
tag

Rögzítős HD csomagom van, egy Philips DSR 8111 beltérivel. Vagy nem veszi fel a beprogramozott adást vagy 4 HD csatornát elfelejt vagy éjjel nappal búg. Helyette ajánlották az újabb Humax nemtudommilyen beltérit. De azt csak új előfizetőknek jár :((

Szerintem az a fő gond nálam, hogy nincs két antennaszálam bevezetve a beltérihez, hanem egy van kettéosztva egy osztóval és emitt van ez a felvesz-nem vesz anomália illetve, hogy hol van 10 HD csatorna, hol meg csak 6. :F

(#2406) NyalokAA válasza Flevo (#2405) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Az úgy nem igazán működőképes:( kell a 2 vezeték 2 külön fejkimenetről , így persze , hogy nem megy normálisasn.
Milyen okos csinálta ezt így meg ?

(#2407) Flevo válasza NyalokAA (#2406) üzenetére


Flevo
tag

UPC szerelő.

(#2408) NyalokAA válasza Flevo (#2407) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nos akkor itt az ideje , hogy felhívd a szerelőt/alvállalkozót/műszaki kirendeltséget , hogy gyorsan rakják helyre ezt a műszaki malőrt :) Ugyanis a philips dsr8111 2 kábelről és 2 fejkimenetről megy minden esetben kötelező így szerelni !
( Volt 1 akció 2010-11 környékén akkor lehetett igényelni "Try&Buy" keretek között felvevőst akkor 3 hónapig splitterrel ment majd el kellett dönteni , hogy igényt tartasz e a szolgáltatásra or not és visszaviszed , hogy cseréljék sima beltérire akkoriban maradt kint pár DVR így bekötve! Ha ebbe a kategóriába esel a fenti 2 sor tárgytalan:) )

(#2409) Flevo válasza NyalokAA (#2408) üzenetére


Flevo
tag

Nem tartozom ebbe a körbe. Az a gáz, hogy egyrészt fejcsere kell, másrészt a teljes házat megint át kell vezetékelnem, ablakot megfúrni, kábelt vezetni. Festés, ablakcsere és parkettázás után ez már nem olyan jó muri, mintha előtte szólnak, hogy hé gyerek, ide két kábel kell, nem egy!

Neked, köszi az infót :R , látom, nincs más út. Gondolom más, újabb beltéri sem díjazná a splitteres megoldást.

(#2410) stmiklosi válasza Flevo (#2405) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

A fej 4 uzemmódban dolgozhat, ehhez a vezérléseket a beltéritől kapja és azt az adott csatorna határozza meg. Alsó és felső sáv (itt a fejben az oszcillátorfrekvencia változik) és függőleges és vízszintes polarizáció.
De vezérlést csak az egyiktől kaphat, mert ha két beltéri nem egyformát "parancsol", akkor baj van, mint
tapasztalod.
A másodbeltériben (mindegy melyik az) ki kell kapcsolni a fej tápfeszültségét, ezzel csak a fő beltéri határozza meg mit kap a fej.
És akkor a főbeltérin azt nézel amit akarsz korlátozás nélkül, a másodbeltérin meg csak azokat a csatornákat, amelyek ugyanabba a fejmódba esnek, amit a fő meghatároz.
Ebből következik, ha kikapcsolod a fő beltérit, a másodon nem láthasz semmit, mert a fejnek akkor nincs
tápfeszültsége.
A végleges megoldás, mint azt említették: Fel kell tenni egy TWIN fejet (ca. 4000) és behúzni még egy kábelt (ca., 60ft/m).
Ekkor bármelyiken bármit nézhetsz.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2411) bluobluo75 válasza Flevo (#2403) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nemigazán értelek...
Mit adtak?
beltérit jóhogy adtak, anélkül nem is menne!
Én jobban örültem volna ha alapból HD vevőset adnak, de jobban örülnék ha idén maguktól kicserélnék, igen igen elavult már ez, jobb volna áttérni már HD-ra, japánban már a 4K-t vezetik be hamarosan, mi meg még az SD-vel kinlódunk
Én szerintem egy olyan szolgáltatónak mint a UPC ez nem lenne tétel! :U
Meg kellene már szüntetni az 1500 Ft-os HD csomagot és beépíteni a Direct+-ba, ez a minimum a mai modern és fejlődő világban, nem cammogni nagyapámkorabeli felbontással! (!!!)

(#2412) bluobluo75 válasza Laca0 (#2400) üzenetére


bluobluo75
őstag

semmi a HD-hoz képest és van viszonyítási pont is, a plazmára van kötve egy A.C. Ryan Playon!HD Mini médialejátszó azon már néztem 720p-t 1080p-t, a digitális csak digitális, ha nem változik a felbontás fel*ughatom :U
A pixelek szétszóródnak!

[ Szerkesztve ]

(#2413) Laca0 válasza bluobluo75 (#2412) üzenetére


Laca0
addikt

Hát mondanám, hogy köszi, de .... egy szót sem értettem belőle! :)
Most akkor azt mondod, hogy szar az SD digitális TV adás az UPC-nél?
Láttál már HD TV adást a tévéden?
Mert az gondolom teljesen világos neked is, hogy a tévéhálózaton töredéke a bitráta, mint amit a médialejátszód tud! Nagyon erőteljesen tömörítik a tévéadásokat, hogy beleférjen a sávba.
Én konkrétan az UPC-s SD és HD adás különbségére lennék kíváncsi, mert az releváns.
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2414) Laca0


Laca0
addikt

Lenne még egy kérdésem:
A Humax ud-fox hd beltéri hdmi kábelen tudja-e vezérelni a tv-t?
Tehát ha bekapcsoljuk, akkor bekapcsolja-e a tv-t, ill. fordítva.
Lehet-e a hangot vezérelni a beltéri távirányítójával?
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2415) LNx válasza Laca0 (#2414) üzenetére


LNx
tag

Első kérdésedre: az SD adások nagy részét jónak mondanám, de nyilván HD után sokszor sóhajtozik az ember. Egyéb digit szat tv összehasonlítási alapom csak a Digi van amit máshol láttam, na annál jobb :D

Második kérdésedre: Nem, tudtommal nem (legalábbis nálunk egy G15-ös Pana plazmán biztos nem), sőt be kell lépni Hotel módba, hogy bekapcsolásnál a TV default forrását HDMI1/2/3/4-re lehessen állítani, különben csak hangyákat látsz amikor bekapcsolod, és még két kattintás mire tényleg adásnál vagy. Ez elsőre nem tűnik idegesitőnek, de az.

Szerk.: a beltéri távirányítójával lehet hangot vezérelni

[ Szerkesztve ]

(#2416) Laca0 válasza LNx (#2415) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
A Hotel móddal kapcsolatban arra gondolsz, hogy bekapcsoláskor a tv egyből a saját tunerjére kapcsol és kézzel kell átkapcsolni hdmi-re? Na az gáz! ... lenne, ha az én tévém nem jegyezné meg az utolsó képforrást :)
Ha nekem is hotel módra kellene kapcsolnom az tényleg gáz lenne, mert azt csak trükkös távirányítóval lehet service módban.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2417) LNx válasza Laca0 (#2416) üzenetére


LNx
tag

Igen, a tunerre lépett alapból. Viszont a Hotel Mód elég egyszerűen előhozható. :K

(#2418) bluobluo75 válasza Laca0 (#2413) üzenetére


bluobluo75
őstag

Szar-e az SD a UPC-nél? Igen
A HD adáshoz viszonyítva
A bítrátában nem nagyon gyönyörködöm.
"Én konkrétan az UPC-s SD és HD adás különbségére lennék kíváncsi, mert az releváns."
Én is! ...mert médialejátszón király az biztos!

(#2419) tolvad válasza sonique (#2379) üzenetére


tolvad
csendes tag

Utána néztem a 2 tuneres felvevős beltériknek, és igen borsos az áruk. Így végül maradtam a legegyszerűbb megoldásnál. Előfizettem a Direct+ -ra, és ingyen megkaptam hozzá mindent. Lavor + fej + beltéri. Innentől bízom benne hogy évekig nem lesz vele problémám. Nem kértem szerelést, tegnap oda is adták az irodában a pakkot. Ma összeszereltem és műxik is minden :) Annyi hogy a jelerősség kb 75%, minőség 100, de ez gondolom már csak 1-2mm-es finomhangolás kérdése. A fej nektek hogy van rögzítve, tányérhoz közel, távol vagy valahol félúton?
+1 kérdés: Ha megy egy felvétel, másodikat nem tudok indítani?

Azért köszönöm a segítséget neked és stmiklosi-nak is!

(#2420) Flevo válasza NyalokAA (#2408) üzenetére


Flevo
tag

Megvan az új fej az antennán, két kábel vezet a beltérihez. Minden ok lenne, de 114-121-es csatornák hiányoznak (Natgeo, discovery, history hd...), épp, amik érdekelnek. :W

Mi lehet az oka? Másik beltéri se hozza be ezeket? Túl hosszú a vezeték??? Vagy miért nincs jel? Minden egyéb csatorna bejön. Van másik beltérim az emeleten egy TV-hez kötve, azon hibátlanul jönnek a hiányzó hd csatornák. :F

(#2421) NyalokAA válasza Flevo (#2420) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Csinálj 1 gyári visszaállítást és keresd le a csatornákat! Ha úgy se teszi be őket akkor egyenlőre annyit tudok tanácsolni hogy légy türelmes . Volt ilyen probléma nemrégiben hoztak be ezért készüléket cserélni , lekerestük nekik és nem dobta be a beltéri , de az se amit hátulról hoztam bontatlant a raktárból 2 őt azok se.
Próbáltuk manuálisan freki szerint is belőni úgy se , másnapra meg fogta magát és megoldódott :DDD

(#2422) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
nem tudtok infót arról, hogy a közeljövőben működni fog e a Humax HD beltéri usb csatija?
nagyon jó lenne, ha lehetne vele felvenni, vagy netán lejátszani némi média tartalmat.

(#2423) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

PR-Telecom-ról váltottam UPC Directre. A PR-nél az EPG tökéletesen működött, itt meg a Discovery sd -knél nincs is, pár HD-nél meg valami északi nyelven írja hogy mi van, ráadásul csak a következő műsort látom, a későbbeket már nem (Discovery HD, NG HD...).
Csak kártyát vettem, és egy VU+ Solo2 -be dugtam.
A beltérimmel lehet probléma, vagy a szolgáltatóval?

zsola32: Az UPC-nél azt mondták, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2424) Flevo válasza NyalokAA (#2421) üzenetére


Flevo
tag

Többször visszaállítottam a gyárit, de hiába.Van, hogy lát egy HD csatornát, aztán 10 mp múlva kiírja, hogy ellenőrizze a csatlakozókat. Közben persze minden más szépen jön. Mintha gyenge lenne a jel. Lehet, hogy a HD csatornáknak erősebb jel kell?!

(#2425) stmiklosi válasza Flevo (#2424) üzenetére


stmiklosi
tag

Igen, jóval többet "kér"..
80-as tükröm SD-re 75%, HD-re bár hibátlan csak 50-55%-ot ad, nemcsak a UPC, hanem a fogható (valamiért nyitja) cseh csatornákon is. Persze a különböző beltérik típusú ugyanannál is mást és mást mutatnak.
Ezt egy ARIVA mutatja, a Dreambox megint mást mutat. A mutogatással nincs is baj....
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2426) sonique válasza Flevo (#2424) üzenetére


sonique
őstag

mondjuk ugy hogy magasabb jelen müködnek rendesen
ha pl sürü hoesésben kezd kockásodni
olyankor az SD csatornak még tökéletesek
söt lehet hogy a HD már rég nem jön be de az sd meg sem reccen

ilyenkor az a gond hogy nincs tartalék a tükörben
vagy sürübben kell takaritani
esetleg nagyobb erösitésü érzékenyebb fejre kell cserélni
atlag fejek olyan 45-50Db erösitést tudnak
nalam egy Inverto Black Ultra dolgozik 70Db es erösittésel 85ös tükörben
és most amikor felmentem a tetöre megnézni mi is van az antenán
a fele le volt fagyva a fej elött állt a ho de még igy is 40% al jött a Hd csatorna
letakaritottam és ujra 98%

errefele kell elindulni ...
mekkora az antenna méret milyen fej lett most beszerelve
milyen a + kábel ami be lett huzva ...

apropo kábel itt is lehet annyi veszteség egy gyengébb arnyékolásu kábelell hogy már nem lockol a vevö
és érdemes minden F csatlakozot ellenörizni meghuzni ...

[ Szerkesztve ]

(#2427) Flevo válasza sonique (#2426) üzenetére


Flevo
tag

Nálam 50-60%-on áll a jel. Talán egy vihar fordított kicsit a tányéron. Megpróbálok tekerni rajta egy fokot :Y

(#2428) NyalokAA válasza Flevo (#2427) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

A Canal+ os transzponderről eleve gyengébb jellel jön ez a pár csatorna.

111 m1 HD
114 Discovery HD Showcase
118 History HD
119 National Geographic HD (angol nyelven)
120 NatGeoWild HD (angol nyelven)
121 ESPN America HD(angol nyelven)
122 Eurosport HD
123 Eurosport 2 HD
125 HBO HD
126 Sundance Channel HD(angol nyelven)

Vagy erősebb fej \ nagyobb antenna \ pontosabb beállítás kell , hogy tökéletes legyen a műsor :)
az 50%-60% csekélynek tűnik bár hidd el sosem az a mérvadó amit a készülék kiír.

(#2429) bogabi válasza NyalokAA (#2428) üzenetére


bogabi
senior tag

Nálam a tegnapi nagy havazás alatt is 100/100-at jelzett a Humax HD PVR beltéri az összes HD csatornánál. Szerintem az, hogy milyen jelszint/minőség értéket kapsz, nagyban függ a beltéritől is. Nálam még eddig nem volt semmilyen blokkosodás vagy más képzavar, pedig tegnap/tegnapelőtt volt havazás és felhő rendesen. Nekem a UPCD standard 60-as tükre van feltéve egy dual LNB-vel, mivel rögzítős a box.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2430) NyalokAA válasza bogabi (#2429) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Na akkor te egy elégedett ügyfél lehetsz :) szeretjük az ilyet

(#2431) bogabi válasza NyalokAA (#2430) üzenetére


bogabi
senior tag

Azért nem mindennel vagyok ám elégedett, az EPG lehetne jobb:

- HD csatornáknál egy darabig (1-2 perc) magyar, aztán valami északi (svéd???) nyelvre vált magától
- pár adón egyszerűen nincs (pl. Minimax, nagyon fontos!!! :-) )
- aztán amin van, azokon is legtöbbször csak egy-két órára előre, aztán a nagy üresség jön...

Szóval van még min dolgozni :-)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2432) sonique válasza Flevo (#2427) üzenetére


sonique
őstag

marmint SD csatikon marad 50-60% akkor az elég kevés :(

(#2433) Palika71 válasza bogabi (#2431) üzenetére


Palika71
őstag

Na. Pont ezt kérdeztem pár hsz.-szel korábban. :)
Csak nekem egy pillanatig sem magyar. :(((

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2434) bogabi válasza Palika71 (#2433) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem szolgáltatói boxban ilyen, tehát valszeg nem nálad lesz a hiba. :-(

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2435) kaboska


kaboska
aktív tag

Akit érint ma indult az RTL KLUB HD :)

"Fej vagy gyomor"

(#2436) Buffa válasza Palika71 (#2433) üzenetére


Buffa
csendes tag

…én is solo2-ben használom a UPCD kártyát, de "csak" 1-2 mp után vált ismeretlen nyelvre. (kivéve a magyar csatornák)

(#2437) Flevo válasza NyalokAA (#2428) üzenetére


Flevo
tag

Köszi! Akkor a tányér méret vagy irány lehet a gond. A fej vmi szetnderd 4 kábeles. Állítólag ilyeneket raknak fel mindenhová.

(#2438) Palika71 válasza Buffa (#2436) üzenetére


Palika71
őstag

Magyar nyelvű, vagy konkrétan magyar?
Nekem pl. a Discovery HD és az NG HD, History HD problémázik.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2439) Buffa válasza Palika71 (#2438) üzenetére


Buffa
csendes tag

Konkrétan magyar, pl. M1 -M2-TV 2- RTL stb. Nálam ami rossz, az a Discovery HD, NG HD, History HD, NG Wild HD, Animal Planet HD. A többi HD jó pl. HBO HD, ESP1-2 HD....

[ Szerkesztve ]

(#2440) bogabi válasza Palika71 (#2438) üzenetére


bogabi
senior tag

Próbáld ki a következőt:

Kapcsold be a beltérit. Legyen az aktív csatorna pl. az RTL KLUB. Indítsd el az EPG-t, majd lapozz le a kérdéses HD csatornákig (ne kapcsolj oda, csak EPG-ben lapozz oda). Nekem így addig magyar, amíg el nem kezdem nézni valamelyik HD csatit...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2441) Buffa válasza bogabi (#2440) üzenetére


Buffa
csendes tag

Pontosan így van nálam is.

(#2442) bogabi válasza Buffa (#2441) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem tudom, mi lehet az oka, hogy nem teszik rendbe az EPG-t... szerintem a legjobb ár/értékű szolgáltatás lenne, ha ez rendben lenne. Így viszont 2013-ban elég ciki, hogy nincs normális EPG. Írom mindezt úgy, hogy nem ismerem a technikai hátteret. De ha máshol ezt meg lehet oldani, akkor valószínűleg itt is lenne rá mód.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2443) LNx válasza bogabi (#2442) üzenetére


LNx
tag

norveg vagy sved lesz az az ismeretlen nyelv :)

(#2444) bogabi válasza bogabi (#2442) üzenetére


bogabi
senior tag

Ráadásul a weboldalukon lévő műsorújság is elég foghíjas. Pedig arra nem mondhatják, hogy technikailag nehéz lenne rendbe rakni... lásd ezt: [link]

Én most váltottam IPTV-ről UPCD-re, és elég nagy szívfájdalmam, hogy az EPG olyan, amilyen. A T EPG-je teljesen korrekt volt.

@thacount: én is svédre tippeltem...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#2445) poli27 válasza bogabi (#2429) üzenetére


poli27
veterán

Humax HD PVR beltéri <-------ilyened honnan van amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#2446) Palika71 válasza bogabi (#2440) üzenetére


Palika71
őstag

:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2447) khorvat


khorvat
senior tag

Csatlakoztam én is az UPCD táborhoz, mindjárt lenne is párkérdésem hátha tudtok a válaszokkal segíteni!

1. 2db Humax UD-FOX/HD beltérit kaptunk direct+ csomaghoz, weboldal azt írja:
"Plusz élmények minden témakörben,
most 3 hónap ajándék Direct HD csomaggal!"
Ez azt jelenti, hogy nekem 3 hónapig az m1HD-n kivül minden HD csatornát tudnom kellene fogni , jelenleg nem megy igaz ma volt a bekötés is talán holnaptól oké lesz, másoknál hogy van ez?

2.Van-e egyszerre jel a SCART és az RCA kimeneten, tehát ráköthető-e 2 TV is egyidőben amiken ugyanaz az adás menne?

3. Ha 2-es kérdésre igen a válasz a jelet (hang és kép) mivel lehetne a legolcsóbban továbbítani 10 méterre lévő TV-re akár SCART akár RCA-n keresztül, vezetékes vagy anélküli megoldás is érdekel!

(#2448) Boha


Boha
aktív tag

upc direct ügyfeleknek mikortól megy az rtl klub hd?
vagy csak hd csomag előfizetésekor jár ?

[ Szerkesztve ]

OBORZIL

(#2449) Buffa válasza Boha (#2448) üzenetére


Buffa
csendes tag

Már megy, itt keresd...

Csatorna: RTL Klub HD
Thor 6
Transzonder: BSS17
Frekvencia: 12034 (V = Vertical)
DVB-S2/8PSK
SR: 30000,
FEC: 3/4

vagy - "A UPC Direct beltéri egységeit használó ügyfeleinknél a csatorna már megjelent a 112-es csatornahelyen."

"Direct HD csomagunk előfizetői számára"

[ Szerkesztve ]

(#2450) Boha válasza Buffa (#2449) üzenetére


Boha
aktív tag

Direct HD az nincs, de köszi

OBORZIL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.