Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Ghostman78 válasza Gyurka6 (#3650) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Szia

a "nem szolgáltatói box" is ki lett próbálva, hiszen beletoltunk a fejbe egy kábelt a másikba a mérőműszerét és már ott látszott a "zavar" (tehát ergo box nélkül is szar)

(#3652) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3651) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Talán pont azért néznék egy kölcsön fejet, feltétlen más tipusút (500Ft-ért kapni egy használtat..).

Gyurka

(#3653) Ghostman78 válasza Gyurka6 (#3652) üzenetére


Ghostman78
senior tag

írtam, hogy kábel+csati, tányér és fej csere is megtörtént (próba erejéig)
sőt arrébb is tettük kb 4 méterrel de ott is szar volt

(#3654) poli27 válasza Ghostman78 (#3653) üzenetére


poli27
veterán

Akkor nem marad más hátra el kell költözni :DDD Az ufók bezavarnak a hegyen :DDD Vagy a titkos katonai bázis a hegy gyomrában :D

[ Szerkesztve ]

(#3655) Ghostman78 válasza poli27 (#3654) üzenetére


Ghostman78
senior tag

nem költözöm a prizma tévé miatt sehova :DD azt se tudom mi megy rajta :DDD
ufok zavarát elfogadnám,mert tudnám, hogy legalább tényleg léteznek , ha ők csinálják valóban a "zavart" :DDD

(#3656) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3653) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az azért nem valószínű, hogy direkt oda nem sugároz ez a transzponder... Úgy gondolom ezt el kellene fogadni. Utána újra megnézni a beltérivel valakinél, ahol neki jó. Azután, ha ott jó a beltériddel, akkor a tied fejet beletenni, ha ez nem megy, a régi tükröd+fej kipróbálása az új helyen. (Lemondani, és a digit megrendelni, egy holdról jönnek....) :N

Gyurka

(#3657) Ghostman78 válasza Gyurka6 (#3656) üzenetére


Ghostman78
senior tag

dehogynem sugároz
van jel mondom
csak nézhetetlenül gyenge , és szétesik másodpercenként non-stop

95 / 90 vagyok a többi adónál egységesen
de ennél a 3 adónál 50 / 0-30közötti

tehát valami erősen büdös ;]

3 különböző beltérim van (humax hd, humax dvr , dsr 8111)

(#3658) poli27 válasza Ghostman78 (#3657) üzenetére


poli27
veterán

A fej ugyanolyan lett berakva, vagy másfajta ?

(#3659) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3657) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egyikben se nagyon bíznék, meg a fejbe sem (jártam már így(majdnem), igaz jó régen, még az analóg adások idején, egy csati el-el tűnt)

Gyurka

(#3660) Ghostman78 válasza poli27 (#3658) üzenetére


Ghostman78
senior tag

természetesen másfajta

a szóban forgó 3 adó TP-je , milyen "más" adókhoz van közel ?! :F
illetve ez a 3 adó miben különbözik a többi száz akárhány adótól ?

(#3661) poli27 válasza Ghostman78 (#3660) üzenetére


poli27
veterán

(#3662) Ghostman78 válasza poli27 (#3661) üzenetére


Ghostman78
senior tag

hát ez nekem sajnos nem sokat mond így elsőre amit látnom kéne annál a 3 adónál ;]

(#3663) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3662) üzenetére


Gyurka6
őstag

http://www.lyngsat.com/Thor-5-6-and-Intelsat-10-02.html

Itt láthatod az ugyan arról a transzponderről sugárzott műsorokat. Ezekből látod valamelyiket?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3664) Ghostman78 válasza Gyurka6 (#3663) üzenetére


Ghostman78
senior tag

tehát a 14es transzponder ami szar nálam ? Rtl 2 / sorozat+ / prizma ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#3665) EmberXY válasza Ghostman78 (#3655) üzenetére


EmberXY
addikt

A Prizmán?
Al Bundy és Benny Hill esténként.. Ki nem hagynám egyiket se... :DDD

Up the Irons!

(#3666) Ghostman78 válasza EmberXY (#3665) üzenetére


Ghostman78
senior tag

már az összes benny hillt láttam anno, amit leadtak a 80as években a szeszélyes évszakok keretein belül :D

(#3667) Gyurka6 válasza Ghostman78 (#3664) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ahogyan én látom ez a 39-es (K2 es beam) és azon van még fta ként aCredo Tv, Románia Tv, amennyiben ezek jönnek jól akkor passz, nem tudom sajnos.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3668) #32577792


#32577792
törölt tag

Tudtok erről a Direct+ promo nevezetű "csomagról", amit havi 1000-ért lehet kérni?
Ezzel lehet mediumről felfelé váltani?

(#3669) Marcika80 válasza stmiklosi (#2995) üzenetére


Marcika80
tag

..

[ Szerkesztve ]

(#3670) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Nálunk UPC Direct+ műholdas szolgáltatás van 3 beltérivel, szeretnénk venni egy plazma tévét amiben már van CI bemenet, és olyan kérdésem lenne, hogy ennél az 1 tévénél meglehet oldani úgy a tévézést, hogy a UPC-től kapott beltériből kiszedném a kártyát, beletenném egy olyan CI modulba amit a UPC adna és azzal nézném tovább a UPC Direct+ csatornáit?
Lenne valami technikai akadálya, illetve mire kell figyelni egy ilyen átállásnál?
Köszönöm előre is! :R

(#3671) Watt25 válasza bluobluo75 (#3670) üzenetére


Watt25
veterán

Nem így nem működik, mert párosítva van a kártya a box-szal. Viszont ha ezt a szolgáltatást kéred, akkor igen. Ebben az esetben nem csak modult kapsz, hanem kártyát is, amit belerakhatsz.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3672) bluobluo75 válasza Watt25 (#3671) üzenetére


bluobluo75
őstag

Másképp nem lehet?
Illetve miként tudnám kihasználni másként a CI bemenetet ami a tévén van?
Úgy értem, hogy akkor nem UPC-vel, egyáltalán mik a lehetőségek?

[ Szerkesztve ]

(#3673) cs-robert


cs-robert
csendes tag

Az nem elég, hogy CI bemenet van a TV-n. Még DVB-S tunernek is lennie kell, ha UPC-t akarsz vele fogni Directkártyával. Erre figyelj oda, mert a legtöbb TV-ben nincs.

Ha meg olyan TV-t veszel, amiben csak DVB-T/C tuner van, akkor a MinDig TV Extrára lehet előfizetni modullal.

(#3674) molvany válasza Watt25 (#3671) üzenetére


molvany
senior tag

Ilyenkor Csak Kártyát kapsz ! Modult NEM adnak hozzá ingyen, Azt megkell venni.

WhatsApp :+491737182060

(#3675) bluobluo75 válasza cs-robert (#3673) üzenetére


bluobluo75
őstag

Na ez érdekes!!!
Akkor mi értelme van a CI bemenetnek?

(#3676) cs-robert válasza bluobluo75 (#3675) üzenetére


cs-robert
csendes tag

Írtam, hogy a MinDig TV Extrát lehet fogni vele, ha van benne CI bemenet. Az az értelme.

UPC Directet meg csak akkor, ha DVB-S tuner is van benne.

(#3677) molvany válasza bluobluo75 (#3675) üzenetére


molvany
senior tag

Lehet neked érdekes. De a TV - ket nem csak MO - ra gyártják. Gonodolm ezt tudtad ?!
Van ahol Kábelszolgáltatóhoz kell Kártyát venni bizonyos szolgáltatása vételéhez.
Erre jó a CI bemenet.
Vagy Pl. Németben a KabelDeutschland Kábeles müsorait nézheted Kártyával és Modullal ha nem akarsz a külsö Dekódert ( ami + áramfogyaszó ).

WhatsApp :+491737182060

(#3678) bluobluo75 válasza cs-robert (#3676) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nállam az lenne a lényeg, hogy ne legyen egy vagon távszabályzó hanem a tévéhez kapott távirányítót használjam ha már úgy is hozzáadták, meg ami nem mellékes még jobban is néz ki mint ami a Humax-hoz van :(
A MinDig TV Extra nem kell

(#3679) bluobluo75 válasza molvany (#3677) üzenetére


bluobluo75
őstag

igen, ez a másik probléma, hogy nekem ne egye egy külön ketyere az áramot ha nem muszáj!

(#3680) cs-robert válasza bluobluo75 (#3678) üzenetére


cs-robert
csendes tag

Akkor meg vegyél olyan TV-t, amiben DVB-S tuner van. Vegyél mellé egy CI modult. Utána meg fizess elő a Directkártyára, és meg van oldva a gondod.

(#3681) bluobluo75 válasza cs-robert (#3680) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi az infót, de ez így nem jó :( :R
Elég nekem ami most van Direct+ előfizu, nem kell még más is

(#3682) csab2 válasza bluobluo75 (#3670) üzenetére


csab2
veterán

Összefoglalva:
1. Tudd meg, hogy van-e a TV-ben DVB-S tuner (felhasználói, internet, ügyfsz)! Ha nincs, akkor sajnos így jártál.
2. Ha igen, akkor kérdezd meg a UPC Direct ügyfsz-tól, hogy az előfizezői kártyád párosítva van-e a boxhoz! Ha igen, akkor át kell váltanod DirektKártyára! Modult azonban nem adnak vele, azt neked kell megvenned.
3. Ha nincs összepárosítva a kártyád és a box, akkor csak simán át tudod tenni a kártyát a TV-be (persze modult venned kell).

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3683) cs-robert válasza csab2 (#3682) üzenetére


cs-robert
csendes tag

Azt írja, hogy Humax beltérije van. A Humax-ba való kártyák meg tudomásom szerint párosítottak, azt nem tudja modulban használni.

(#3684) NyalokAA válasza bluobluo75 (#3681) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Azt mondtad 3 készüléked van , ha van közötte szürke(Philips 4101) vagy nagy fekete(Dsx6010) azokból kiveszed a kártyát és tudod használni modulban , ha egyik se akkor is van köztes megoldás . Ezért új előfizetést felesleges kötni

(#3685) Watt25 válasza cs-robert (#3676) üzenetére


Watt25
veterán

Kábeles UPC esetén is lehet használni a CI slot-ot, úgy tudom ott viszont tényleg ők adják a modult is, ezzel kevertem.
Illetve oda nem CI, hanem CI+ slot kell.
De tényleg, az ki is felejtődött, hogy DVB-S (illetve HD adások esetén DVB-S2) is kell, hogy legyen a tévében. A hozzászólás alapján nekem evidens volt, hogy ezt a hozzászóló tudja és van az adott tévében.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3686) bluobluo75 válasza csab2 (#3682) üzenetére


bluobluo75
őstag

Valószinü ezek közzül fogok választani attól függ december elejére mennyire megy le a LED ára:
Plazma:
Panasonic TX-P50×60
vagy
Panasonic TX-P42×60
LED:
UE 40 F6400

És mindegyik Humax UD-FOX, mind a 3 beltéri

(#3687) cs-robert válasza bluobluo75 (#3686) üzenetére


cs-robert
csendes tag

Ebben a három TV-ben nincs DVB-S tuner. Úgyhogy nem tudod kiváltani a beltérit. A Humax-ba való kártyák meg párosítva vannak, csak abban a beltériben működnek.

(#3688) bluobluo75 válasza cs-robert (#3687) üzenetére


bluobluo75
őstag

Hálistennek
Akkor elég bénán van ez az egész megoldva, olyanhoz hasonlítanám mint az autók üzemanyag nélkül: 0 :F
Majd a digitális átállás után szeretném összehozni a magyar 1-es (ott megy a forma1) csatornát remélem az megy HD, ha nem, kivágom az egészet majd az ablakon! :W

(#3689) Watt25 válasza bluobluo75 (#3688) üzenetére


Watt25
veterán

A földfelszínin HD-s az M1. Viszont nem értem, mire vársz, már 5 éve sugározzák. (Az átállás nem azt jelenti, hogy akkor kezdik el digitálisan sugározni, amikor lekapcsolják az analógot.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3690) bluobluo75 válasza Watt25 (#3689) üzenetére


bluobluo75
őstag

mert még csak most szánom rá magam, hogy összehozzam, feszt dolgozom...

(#3691) Laca0 válasza bluobluo75 (#3688) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam úgy van, hogy a tévéken hdmi-n a humax boxok, a régi koax-os kábelezésre meg rákötöttem egy tetőantennát. Így minden tévénél van upc és mindigtv is.
Ez azért jó, mert ha valamit fel akarok venni a 7 ingyenes csatornán, nézhetek bármi mást közben.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3692) bluobluo75 válasza Laca0 (#3691) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nade az sem olyan Humaxok mint amilyet nekem adtak akkor?
Mi a pontos típusa?

(#3693) csab2 válasza bluobluo75 (#3692) üzenetére


csab2
veterán

Mindenképpen olyan TV-t válassz, amiben van DVB-S/S2 tuner.
A UPC Direct-nél van hűséged? Ha nincs, akkor szerintem az egyik kártyát simán át lehet váltani DirektKártyára. Ha van hűség, akkor kérdéses. Szerintem biztosan le lehet valahogy beszélni az ügyfsz-tal.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3694) Laca0 válasza bluobluo75 (#3692) üzenetére


Laca0
addikt

Humax UD-FOX HD. De nem értem a kérdésed. Ezt én arra írtam, hogy nem tudod mire kihasználni a tévéid antenna bemenetét. Azt használhatod a földi digitális (DVB-T) (közkedvelt néven: mindigTV) adások vételére.
A tévé forrás kiválasztásával válthatsz a HDMI portra kötött Humax box adása és a mindigtv adása között.
Mivel a "kis" Humax nem tud felvenni, ezért a mindigtv adásait a tévével rögzítheted. Ha nem elég ott a 7 csatorna, akkor előfizethetsz a mindigtv extra-ra, amihez a dekódoló kártyát bedughatod a tévéd CI aljzatába.

A 2 tuneres tévék úgy néznek ki, hogy van egy "hagyományos" antenna bemenete, ami analóg és (a legtöbb tévénél digitális kábeles és légi) csatornák vételére alkalmas és van egy másik antenna bemenete is, ami CSAK műholdas adás vételére alkalmas. Ha ilyen tévéd van, akkor annak a CI aljzatába műholdas dekódoló kártyát is tehetsz. Persze csak egyet, tehát nem lehet egyszerre mindigtv extra és műholdas egyszerre benne.
Remélem elég szájbarágós voltam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3695) bluobluo75 válasza csab2 (#3693) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ha nem mennek le az árak a LED tévéknél, egész biztos máár ha tudok beszerezni plazma tv lesz ezek valamelyike:
Panasonic TX-P50×60
Panasonic TX-P42×60
ha meg lentebb megy az ára a korábban kiszemeltemnek elérhető árra akkor meg ez:
Samsung UE 40 F6400
A hűség nem kérdés, más szolgáltató jobbat nem tud ajánlani, így marad a UPC amúgy kb félév van vissza a 2 évből

[ Szerkesztve ]

(#3696) bluobluo75 válasza Laca0 (#3694) üzenetére


bluobluo75
őstag

Az enyém sima Humax UD-FOX nem értem miért ezt adták nincs HDMI bemenete:
[link]
Szerintem egy ilyennél mások a lehetőségek nem?

(#3697) bogabi válasza bluobluo75 (#3695) üzenetére


bogabi
senior tag

Szerintem nézz szét az LCD és a Plazma topikokban is, mielőtt TV-t vásárolsz. Úgy tűnik, hogy a technikai háttér eléggé hiányos, nehogy beleugorj olyan vásárlásba, amit később meg fogsz bánni.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3698) bluobluo75 válasza bogabi (#3697) üzenetére


bluobluo75
őstag

A tévét már kiszemeltem, már voltam azokban a topikokban csak arra lennék kíváncsi, hogy ennek hátterében mik a lehetőségek, illetve ti hogyan csinálnátok?

(#3699) molvany válasza bluobluo75 (#3695) üzenetére


molvany
senior tag

Ha az anyagid engedi, maradj a Samsungnál ( LED )
Nekem van egy 40" - os és egy 60" - os.
Mindkettöben DirektKártya modullal ( Fö kártya és Társkártya ). + HD Csomag.
Tökéletesen müködnek ( úgy a TV - k mint a bennük lévö Kártyák ).

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#3700) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Még egy kérdés,már annyi topikban voltam, remélem nem kavarodok bele a dolgaimba :B ha lehetőség van rá, milyen eszközzel lehet felvenni a UPC Direct+ csatornáiról?
média felvevő lejátszóra gondolok, tudom, hogy van az UPC-n belül is olyan rész amiért elő lehetne fizetni de azt inkább kihagynám, inkább az, hogy ha szeretnék valamilyen műsort felvenni például külső tárakra (pendrive, HDD) milyen masinát ajánlanátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.