Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) csab2 válasza poli27 (#2848) üzenetére


csab2
veterán

Nem értelek. A Common Interface az egy PCMCIA csatoló. Ez fogadja a modult, amibe az előfizetői kártyát lehet belerakni. Tehát a TV-k és beltérik lehetnek CI/CI+. A fórumtárs arra gondolt, hogy a TV-s verzió hanyagolandó. Én nem értek ezzel egyet, de ez más tészta.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2852) Coyote2000 válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


Coyote2000
őstag

Ha HD csomagot kérsz fhd 1080p-képes boxot kapsz, ellentétben a tréhómmal, akiktől 2 éve 720p/1080i dobozt kaptam...

Épp most nézem a Bayern-Juvét, és élvezem a látványt, csodálatos! (sport 1 HD)

(#2853) csab2


csab2
veterán

A Viasat3 és 6 áprils 1-től 16/9-ben ad. Nálam még nem oldalhelyes a kép, ha 16/9-ben jön az adás. Nálatok is ilyen?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2854) Coyote2000 válasza csab2 (#2851) üzenetére


Coyote2000
őstag

Igen, arra gondoltam, és a szerelő tanácsára döntöttem a box mellett CI+ helyett.

(#2855) Motion_Blur válasza Coyote2000 (#2852) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Épp most nézem a Bayern-Juvét, és élvezem a látványt, csodálatos! (sport 1 HD)"

Én is azt nézem, de néha csak tippelek kinél lehet a labda :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2856) Coyote2000 válasza csab2 (#2853) üzenetére


Coyote2000
őstag

Most néztem, nálam mindkettő 16:9 és teljes képernyős, de a viasat 3-on a Két pasi és egy kicsi egyértelműen 4:3-ból lett szétnyújtva. Gondolom így vették meg a sorozatot.

(#2857) Watt25 válasza Coyote2000 (#2856) üzenetére


Watt25
veterán

Nem volt szétnyújtva, a box-od/tévéd nem jól van beállítva. Tegnap egy katasztrófa volt, amit a Viasat3-on műveltek, de mára már jobbnak tűnik, a Két pasi szépen 4:3-as kapcsolójellel jött, ahogy kell.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2858) fényűző


fényűző
csendes tag

Én is a Direktkártya + ra akarok előfizetni LG LM 620-as tv- van 2012-es modell . Most akkor miért nem oké ez a kártya Tv-be dolog ? Pont az lenne a lényeg, hogy ne legyen mégegy kütyü + távirányító + áram fogyasztás a DVR-t meg alapból tudja a tv.

Szívesen venném ha segítenétek kicsit elbizonytalanodtam amit itt fentebb írtak a direkt kártya használatával kapcsolatban miszerint néha eltűnik egy -két csatorna.

Sürgős lenne mert holnap mennék a forgalmazóhoz megvenni a kártyát ! :F

János.

[ Szerkesztve ]

(#2859) Watt25 válasza fényűző (#2858) üzenetére


Watt25
veterán

Ha jól értem, csak arról van szó, hogy amikor a UPC változtat (átrak másik frekire tp-t, vagy tp-n belül cserél), akkor kézzel kell újraállítani.
Én mindenképpen kártyapárti vagyok. (Vagyis boxellenes. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2860) Coyote2000 válasza Watt25 (#2859) üzenetére


Coyote2000
őstag

Pontosan így van.

De ha valaki mégis vállalja a kártyát, jelezzen majd, hogy tapasztal-e hátrányt.

Az online videotéka meg rádiózás nem hat meg engem sem, de a folyamatos újraprogramozástól befordulnék.

(#2861) poli27 válasza Coyote2000 (#2860) üzenetére


poli27
veterán

Milyen online videotéka?? komolyan nem értem miket írsz, te sztem kevered a kábeles UPC-vel!

(#2862) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
Humax Hd boxal rendelkezek, és néha fel szeretnék venni néhány műsort időhiány miatt (HD-t is)

ha vennék egy boxot, ami usb felvevős, fel tudnám venni a műsoraimat?
ha ez így működik, ajánlanátok box márkát?

köszi

(#2863) poli27 válasza csab2 (#2851) üzenetére


poli27
veterán

UPC Directnél nincs CI+ az a UPC nél van! Lehet a tv támogatja de a UPC Direct nem ad modult csak kártyát, ami általában asszem ICE vagy Irdetó,nem tudom Cryptoworks van e még.Amit említett CI+ os megoldás az a kábeles UPC nél van csak!Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy felesleges ci+ directhez, mert nem használja,de attól még lehet olyat venni,csak amit írt nekem az jött le belőle, hogy modullal adja a kártyát a direct,mert azt csak a kábeles UPC csinálja!

[ Szerkesztve ]

(#2864) Coyote2000 válasza poli27 (#2863) üzenetére


Coyote2000
őstag

Még szép, hogy a UPC directnél van: [link]

A videotéka tényleg kábelesen volt, arra rosszul emlékeztem.

(#2865) Palika71 válasza Motion_Blur (#2849) üzenetére


Palika71
őstag

Meglehetősen nagy TV-t kell nézned elég közelről, hogy ezt a sávszélesség csökkentést észrevedd.
50" képátlónál, 4m-ről tuti nem lehetett észrevenni.
Én is aggódtam, hogy milyen lesz a műhold a jó minőségű kábel TV helyett, de felesleges volt.
Persze elítélem az ilyen irányú "fejlesztést", mert ugye kevesebbet kapunk most a pénzünkért.
De állítólag kárpótlásul kapunk újabb HD csatikat. :F

Coyote2000: Az nem CI+ rendszerű!

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2866) csab2 válasza poli27 (#2863) üzenetére


csab2
veterán

Most már értelek. Modult valóban nem ad a Direct, azt neked kell megvenned.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2867) wocsok válasza Motion_Blur (#2847) üzenetére


wocsok
tag

Nekem ugyanilyen TV-m van direct kártyával(CI+ IRDETO modul)), plusz egy merevlemez a TV-n, szerintem nagyon jó, semmi gond nincs a csatornafrissítéssel, nekem még egyszer sem kellett... A képminőség is nagyon jó (összehasonlíthatatlan T-s kábellel, bár ott csak SD adások voltak, de azok sem...)+ a kényelem(1 távkapcsoló). Ha érdekel valakit bővebben nyugodtan kérdezzetek...

[ Szerkesztve ]

(#2868) Motion_Blur válasza wocsok (#2867) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi!

Ma beszéltem a szerelővel, jövő héten beüzemelés :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2869) fényűző válasza wocsok (#2867) üzenetére


fényűző
csendes tag

Itt mindenkinek LG LM 620-as tv-je van ! :C

Én is megvettem a kártyát + modult tányért fejet stb. holnap lesz a beüzemelés remélem minden simán fog menni ! Kíváncsi vagyok a képminőségre eddig Mindig TV-m volt a képminőség nem volt rossz.
Van valami amire ilyenkor ügyelni kell a beüzemelésnél?

János.

[ Szerkesztve ]

(#2870) wocsok válasza fényűző (#2869) üzenetére


wocsok
tag

A TV-n az országot állítsd Cseh-re, különben az EPG-ben nem lesz jó minden karakter. A keresés után 200-tól indul a csatornaszámozás, de ez azért jó, mert utána amit szeretnél, azt előre tudod rendezni 1-től igény szerint... Más most így nem jut az eszembe...

[ Szerkesztve ]

(#2871) Palika71 válasza Palika71 (#2865) üzenetére


Palika71
őstag

Ezt rosszul írtam, törölném, ha tudnám.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2872) fényűző válasza wocsok (#2870) üzenetére


fényűző
csendes tag

Köszi !

(#2873) csab2 válasza wocsok (#2870) üzenetére


csab2
veterán

Nálam 1-től indult a számozás. UE40ES6560

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2874) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

:D Na a "hivatalos" face oldalunkon olyan cenzúra van , hogy a -Facebook Team- ...... még a Luxemburg által kiadott sajtóközleményt is kitörli , biztos valami sértő volt benne :D

(#2875) molvany


molvany
senior tag

Véleményre lennék kíváncsi ( és megköszönném ) :
Szerintetek érdemes Digi - röl UPC - re váltani ? ( műholdasról lenne szó )
Most a minöségre lennék kíváncsi ( vagyis az érdekelne ). Jobb vagy sem ?
Nem az esetleges ár különbség ( természetesen az is számít, de azt majd késöbb :K )

WhatsApp :+491737182060

(#2876) phanfantom válasza molvany (#2875) üzenetére


phanfantom
senior tag

Mindkettővel kapcsolatban van tapasztalatom.
Ezért az én véleményem az, hogy a UPC minősége jobb.

(#2877) molvany válasza phanfantom (#2876) üzenetére


molvany
senior tag

Kösz a választ ( és véleményt ) :R
1 pont az UPC javára.
Természetesen szívesen veszem még mások véleményét is a témában :K

WhatsApp :+491737182060

(#2878) LNx válasza molvany (#2877) üzenetére


LNx
tag

Jobb a UPC, ha HD-t is szeretnel akkor nem is kerdes.

Viszont ha a kezilabdat nezed merlegelj, mert "sajnos" a digisport hianyzik a UPC-nel.

(#2879) molvany válasza LNx (#2878) üzenetére


molvany
senior tag

Természetesen a HD is bele van karkulálva :K
De mivel más fórumokon olvastam, hogy a nem HD adások minösége romlott náluk, így egy körkérdéssel szeretnék valamilyen képet kialakítani magamnak :K
Söt vannak akik szerint a HD minöség sem az igazi .

A kézilabda sport nem szivem csücske :N
Eurosport2 a Bundesliga végett nyerö :R

WhatsApp :+491737182060

(#2880) gejzinho válasza molvany (#2879) üzenetére


gejzinho
csendes tag

2 és fél évig voltam digis, 3 hónapja váltottam UPC Directre.
Egyértelmű minőségi előrelépés volt, az SD csatornák szinte mindegyike lényegesen jobb, egy sor olyan kényelmi funkció (azonnali és időzített felvétel lehetősége, élő adás megállítás, élő adás visszatekerése, stb) van amivel a Digi még most is vagy csak küszködik, vagy nem is működik még nála.
A HD-ról:
a kínálat és a választék magasan a legjobb a műholdas szolgáltatók közt, az HBO HD val együtt már most is 13 HD csatorna (+május elsejétől jön a 14. Travel Channel HD, és a megbízható hírek szerint a 15. TV2 HD is beesik heteken belül).
a minőségről: pár hete a UPC Direct 4 saját feladású HD csatornájának ( Sport1, RTL Klub HD, ES1 HD, ES2 HD) a felbontását 1440 x 1080-ra csökkentette, ez, és az ezzel járó bit ráta csökkentés okozott kisebb felháborodást, de szemmel látható minőség nem igen romlott.
Állítólag egy 55 colos full Hd tévén 3 méterről már nehezebb a Sport 1 HD -n felismerni a lelátó 6 sorában ülő nézőt.. ;]
De, és ezt elfelejtik "kiabálók" , HD csatik 3/4-hez nem nyúlt hozzá a UPC Direct, a norvég feladású csatornák( Discovery, Animal, Nat Geo, Nat Geo Wild, ESPN..) maradtak 1920 x 1080-on, az M1 és a HBO HD pedig már "ezer éve" 1440 x 1080 a UPC Directen.

Ezekhez a felbontásokhoz annyit, hogy a Digi jelenleg is, még a normál SD felbontást (720 x 576) sem adja a csatornái majd 90%-án...

(#2881) Palika71 válasza molvany (#2879) üzenetére


Palika71
őstag

A DIGI inkább ár orientált.
Az UPC-nek teljesen jó a minősége (nem junosztyon nézem :) )

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2882) molvany válasza gejzinho (#2880) üzenetére


molvany
senior tag

Kösz szépen a kimerítö választ :R

WhatsApp :+491737182060

(#2883) molvany válasza Palika71 (#2881) üzenetére


molvany
senior tag

Lehet most valaki " véleményezni fog ", de nem az ár jelen esetben nálam a lényeg.
Nemrég vettem egy 60" - os Samsung TV - t és a Digi csatornák 99% - a ezen sajnos " mosogató rongy " minöség.
Lehet egy Digi HD - s beltérivel valamit javulna, de mielött ez irányba lépnék, érdekel az UPC ( a HD csatornáival természetesen )
Az árat még meg tudnám fizetni ( nem megkövezni :N ) amivel egy UPC több lenne, de kapjak már valamivel jobb minöséget. :C

WhatsApp :+491737182060

(#2884) Laca0 válasza molvany (#2883) üzenetére


Laca0
addikt

101% hogy jobb lesz, nem kicsit, nagyon...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2885) molvany válasza Laca0 (#2884) üzenetére


molvany
senior tag

Kösz a véleményed :R

WhatsApp :+491737182060

(#2886) wocsok válasza molvany (#2885) üzenetére


wocsok
tag

Én is digiről váltottam, és ég és föld a különbség a UPC javára. Még egy jó dolog, a direktkártya: ha a TV-ben van S2 tuner, csak egy Irdero modul kell, és a digis parabola is jó neki úgy ahogy van. Előnye: nincs hűségnyilatkozat, szabadon módosíthatod a csomagot...

(#2887) molvany válasza wocsok (#2886) üzenetére


molvany
senior tag

Ez mind megoldható :
TV : Samsung UE60ES6300 Beépített S2 Tuner, stb.
Tehát a feltételek adva vannak erre a koncepcióra.

Most ebben az esetben az érdekel, hogy akkor milyen szerzödés készül ?
Ha nincsen hűségnyilatkozat, hogyan fest a dolog ?
Azért ez a sok ( talán fura ) kérdés, mert nem én csinálnám, hanem valakit megkérnék.
Bizonyos technikai okok miatt nem tudom én csinálni ( az én nevemre ) .

Továbbá a kérdés a témához: Milyen kötségek vannak ( a havi díjjon felül ) még ?
Gondolok itt a beindulásra ( beindulásnál ). Ugyanis a Honlapjukról ez nem jött le.

Kösz elöre is.

WhatsApp :+491737182060

(#2888) Watt25 válasza molvany (#2883) üzenetére


Watt25
veterán

Itt számszerűsítve van a dolog.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2889) LNx válasza molvany (#2879) üzenetére


LNx
tag

Ne varj bd50 szintu jelminoseget azert :D Megiscsak tanyeros teverol beszelunk, sajnos elegge bw-limites megoldas ez, nem fogja a kabeles teve szintjet hozni.

Esetleg nezd meg a T-home-ot, en azt hallottam, hogy naluk van a legjobb szat minoseg most
Az ar is magasabb, de ha van t-csoportos szerzodesed (telefon, net?) akkor erdemes lehet.

Masik, hogy tobben ajanlottak sajat antenna beszerzeset, a UPC 60-as tanyert ad, mi vettunk egy 80-asat idojarastartaleknak. A nagy havazasban sem volt vele semmi gond. *kopp-kopp*

(#2890) wocsok válasza molvany (#2887) üzenetére


wocsok
tag

U.a. szerződés, csak nincs hűségnyilatkozat, így bármikor módosíthatod, felmondhatod a szolgáltatást. Szerződéshez egy közüzemi számla + sz. igazolvány kellett, ha jól emlékszem. Ebben az esetben csak egy kártyát nyomnak a kezedbe, a kiépítésről neked kell gondoskodni (bár ha jól tudom díj ellenében megcsinálják) De ha digis vagy akkor az a műholdvevő pont jó irányba néz, így minden maradhat, csak a digis box helyett a tv-re kötöd a koaxot, és berakod a tv-be a modult és a kártyát.
Egyéb költség nincs, csak a havidíjak.

(#2891) molvany válasza LNx (#2889) üzenetére


molvany
senior tag

Kösz.
Németben élek, tehát .... T-home - ugrott :K
Itt 50 - es tányérral nézem a Digit jelenleg és 80/80 % - os minöségem van.
Tehát adott esetben az UPC sem lesz rosszabb ( gondolom ).

Pl. nálunk a Kábel minöség érdekes módon elmarad a Tányéros minöségétöl.
Beépitett S2 - van a tévében és rákötöttem az ASTRA müholdat. Fényévekre jobb minöség mint
az itteni kábel minöség ( SD ). Bár nem lehet rosznak mondani a Német Kábel minöséget sem ( Kabel Deutschland ).
Minden esetre " szedem az igéket " vagyis tovább informálódok és remélem sikerül az UPC - röl
megfelelö képet alkotnom.
Az eddigi hozzászólók mind pozitívan értékelték ( ez már nagy segítség ).

WhatsApp :+491737182060

(#2892) molvany válasza wocsok (#2890) üzenetére


molvany
senior tag

Köszi az infót :R
Ez is egy nagy segítség már. Természetesen a lavór a megfelelö irányban már ( Digis lévén ).
Egy ilyen konstrukcióban, mivel csak kártyát kap a páciens, feltételezem már az ügyfélszolgálaton,vagyis a UPC Direct hivatalos forgalmazóknál is lehet szerzödést kötni.
Mivel nincsen szerelés, nincsen miért kijönni :N

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#2893) #81556480 válasza molvany (#2892) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én forgalmazó vagyok.
Ha érdekel küldj PM-et és megbeszéljük a részleteket.

Zemplén Ügynökség KFT

(#2894) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Kedden jönnek felrakni a tányért. Pár dolog nekem nem teljesen tiszta. Pl: milyen tájolású falra kell tenni? milyen irányba, milyen szögbe kell hogy nézzen? hogy néz ki a konzol amit felfúrnak(?) a falra? a közeljövőben lesz külső szigetelése a háznak (+ 7cm kb.), ezt érdemes most beleszámolni és valami távtartóval felrakni? fúrnak falat is (38-as fal)?

Úgy egyáltalán, egy családi ház esetében hogy megy egy ilyen tányér felhelyezés?

előre is köszi a válaszokat!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2895) #81556480 válasza Motion_Blur (#2894) üzenetére


#81556480
törölt tag

ilyesmi a tartó, ugyan arra néz mint a digi. Nézz szét az utcában van e valakinek, aztán neked is arra fog állni.

Felteszik falra, régi csőre -antenna tartóra is akár - ha van , és stabil ( én arra tettem fel).

Szigetelés nem gond. Utána körbe lehet csinálni, annyi hogy ott marad a helye. De ha hosszu távra gondolkozol ez nem baj.

Szerintem tiplivel teszik fel, de biztosan át is fúrják ha kell. Mi fel vagyunk szerelve hosszú fúróval is .

A UPC DIRECT a THOR 1fok nyugat felé van ami azt jelenti hogy ha a tükör mögött állunk a totál déli iránytól 20fokra.

(#2896) Motion_Blur válasza #81556480 (#2895) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon köszönöm! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2897) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv a klubban:

Jel 100/85 :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2898) molvany


molvany
senior tag

Most van folyamatban egy DirektKártya+ csomag vásárlása egy " Hivatalos Forgalmazón " keresztül.
Az Ügyfélkiszolgálási gyorsaságukat túlzottan nem részletezném ( már 4 napja folyamatban van, de még sehol sem vagyunk ).
A mai telefonos egyeztetésen sült ki a dolog, hogy " Csak " Csoportos beszedési megbízás " megadásával tudom fizetni a havidíjjat.
Mindazok ellenére, hogy az UPC a saját oldalán nem kevés fizetési lehetőséget kínál.
Szerintetek ez jogos így vagy .... ?
Nem a fizetéssel van a gondom :N
Ha már igénylem, akkor fizetem is. De ez így valahogy érdekes. :DD

WhatsApp :+491737182060

(#2899) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Az kellemetlen hozzánk bejösz és kisétálsz a 2 kártyával 10 perc múlva:D

[ Szerkesztve ]

(#2900) molvany válasza NyalokAA (#2899) üzenetére


molvany
senior tag

Kösz :R
De szerintem ez most messze van ( nekem ).

WhatsApp :+491737182060

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.