Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) molvany válasza csab2 (#3150) üzenetére


molvany
senior tag

Számítógépen,amihez kell egy program is és egy adathordozó.

WhatsApp :+491737182060

(#3152) csab2 válasza molvany (#3151) üzenetére


csab2
veterán

Nem. TV-n tudsz csatornákat törölni, és a csatornák sorrendjét szabadon meg lehet változtatni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3153) dark-01


dark-01
csendes tag

Hogyan lehetne ezt a nyomorult upc direct kártyát munkára fogni?Egy samsung ue40d6820 ban kellene ketyegnie.

(#3154) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
HumaxHD beltéri van LG 47LM620S tévére kötve HDMI kábellel. Azt vettem észre, hogy ciklikusan elmosódik a kép.
Főként az alsó részen feltünő, amikor feliratok vannak.
A HDMI kapcsolatban lehet a gond? Vagy a tévé sz@r?
Kezdek elkeseredni, mert ez már egy második tipusú tévé, az elsőt 1 évig sem használtuk... :((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3155) _Norbi_ válasza dark-01 (#3153) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem ismerem készüléket de ha DVB S2 sabványt tudja akkor összedugod modult meg kártyát kártyástól modulostól bedugod tvbe csinálsz csatorna keresést tho6 műholdat kell keresni

(#3156) stmiklosi válasza dark-01 (#3153) üzenetére


stmiklosi
tag

A kártya képes önálló működésre, vagy UPC beltériből származik, ahol lehet párosítva van vele és akkor semmi másban még másik UPC beltériben sem működik.
Az én kártyám bármiben működik, mert én CSAK kártyát vettem, minden eszköz az enyém.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3157) dark-01 válasza dark-01 (#3153) üzenetére


dark-01
csendes tag

Köszönöm a segítséget....Megoldódott a problémám.

(#3158) #32577792


#32577792
törölt tag

Egy technikai kérdésem van: látom van olyan beltéri is, melynek van sat in és out csatlakozója is. Ha ezt használom, és továbbítanám a jelet egy második beltéri felé, akkor elég a szimpla fejegység, vagy akkor is kell a twin? Illetve még annyi, ha a második beltéri egy elég régi /jó pár éves már/ darab, az is megfelelő lenne? (második az CRT TV)

(#3159) bogabi válasza #32577792 (#3158) üzenetére


bogabi
senior tag

Ebben az esetben is kell a twin fej. Így max. csak azokat a csatikat tudnád nézni egyszerre, amik azonos transzponderen vannak. Ha a polarizáció is letér, akkor még azokat sem. Meg még biztos van egy pár indok, amiről nincs tudomásom, de maradjunk annyiban, hogy ha 2 beltéri kell -> twin fej.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3160) #32577792 válasza bogabi (#3159) üzenetére


#32577792
törölt tag

kösszi :R

(#3161) Bálint85 válasza stmiklosi (#3156) üzenetére


Bálint85
senior tag

ha nekem is UPC -s beltérim van, akkor hiába is vennék pl.: Dreamboxot nekem se működne, mert úgy tudom az enyém is párosítva van /mintha a szerelő srác azt mondta volna még annó , ez rémlik/ :F

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3162) stmiklosi válasza Bálint85 (#3161) üzenetére


stmiklosi
tag

Ha azt mondta, hogy párosítva van, akkor esélytelen..
Hány UPC-s beltérid van? Ha kettő, akkor cseréld fel a két kártyát és rögtön választ kapsz a kérdésedre.
Sok jót mondtam a Dreamboxról, de ezt nem tudja.
Amúgy van már több beltéri is, amelyik sokat (nekem elegendőt) tud. Van itt 2 Dreambox DM500S, ezek SD-s régi darabok (meg Opticum 4050 olvasó nélkül). Új idők szeleként egy HD-s Ferguson Ariva 100E, pár hete meg egy 2 tuneres Optibox Spider.
Természetes okos (lecserélt eredeti) szoftverrel olvassák a UPC kártyát.
Olyat vásárolok mindig, amelyikhez vannak nem gyári szoftverek....
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3163) poli27 válasza stmiklosi (#3162) üzenetére


poli27
veterán

Ez így hüeség mert ha az egyik box párosítva van a másik nincs akkor se fog menni egyik se :DDD szval ezt gondold át még 1x :D

(#3164) Bálint85 válasza stmiklosi (#3162) üzenetére


Bálint85
senior tag

4 boxunk van

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3165) stmiklosi válasza poli27 (#3163) üzenetére


stmiklosi
tag

Ez igaz, de mint írja 4 boxuk van, NEM KÉNE azért kipróbálni??
Ez kb. 2 perc, nem?
Ha nem megy egyik se sehol se, az csak úgy lehet, (legjobb esetben) ha 3 párosított 1 nem. Még az is lehet, hogy így van.
Ha már 2 nem párosított, akkor megy (persze nem mindegyikkel) a csere.
Gondolod, hogy ilyen cifrán "rakta" le a UPC??
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3166) poli27 válasza Bálint85 (#3164) üzenetére


poli27
veterán

Milyen boxok, megmondom párosított e, mivel ami nagra az mind az! Csak a cryptós(irdetos) nem az !

(#3167) Bálint85 válasza poli27 (#3166) üzenetére


Bálint85
senior tag

Humax UD FOX beltéri mind a 4db.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3168) poli27 válasza Bálint85 (#3167) üzenetére


poli27
veterán

Az mind párosított beltéri[link] a dsx6010 és a dsr4101 (ez tudtommal) a nem párosított, a többi mind az ! Esetleg próbáld meg kicseréltetni ilyenre !

[ Szerkesztve ]

(#3169) Bálint85 válasza poli27 (#3168) üzenetére


Bálint85
senior tag

ingyen kicserélik ha semmi baja nincs? ha kicserélnék akkor a kettő közül melyik a jobb? dsx6010 és a dsr4101

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#3170) _Norbi_ válasza #32577792 (#3158) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

akkor is kell a twin
fejen 2 kivezetés van .

(#3171) _Norbi_ válasza Bálint85 (#3169) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

dsr 4101 de akkor kártyát is kell cserélni kérj + beltérit 500FT/hó

[ Szerkesztve ]

(#3172) Amati válasza dark-01 (#3153) üzenetére


Amati
csendes tag

Szia!

Hasonló az én problémám is. Tudsz segíteni?

Ami van:

UPC Direct előfizetés 2008 óta

AlphaCrypt CAM dekóder modul

Samsung SMART 32" LED TV

Sehogysem tudom összehangolni a rendszert. Mi lehet az oka?

Illetve, ha megírnád lépésről lépésre, hogy mit kell tennem.

Köszi előre is. TF

(#3173) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

UPC Direct + műholdas előfizetésem van 3 beltérivel amiből 1 megy plazma tévére és olyan kérdésem lenne, hogy (házfelújítás miatt a beltériket időnként váltogatom nehogy a UPC valamelyiket letiltsa) a plazmán a legutóbbi bekötés miatt-e de néhány csatorna: m1, m2, TV2, RTLKLUB stb nem megy teljes képernyőn, azaz alul felül fekete csík látható, és miként lehetne ezt megszüntetni?
Korábban teljes képernyőn ment mind + most még a képek is pixelesek :(
Köszönöm előre is! :R

(#3174) bluobluo75


bluobluo75
őstag

erre valaki?
Sajnos a probléma továbbra is jelen van! :(

(#3175) _Norbi_ válasza Amati (#3172) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

milyen tv ?
milyen kártya ?
tudja e tv a műholdas DVB-S2 szabványt ?
mert ha nem akkor csak beltérivel lehet nézni a vagy mindig tv tetőantenna Budapest fele légin kell keresni.
tv sosem lesz tökéletes műholdas vételre .
csak 1 előnye van hogy nem kell beltérivel kínlódni
de vannak jó beltéri is.

műholdas tv kártyán is megy UPC ha márt tvnél járunk :) USB kártyaolvasó kell ubuntu és vdr oscamal
http://www.interstore.hu/termek/TT-budget-S2-1600-p4770098.html

amiko alien 2
http://www.interstore.hu/termek/Amiko-Satelitny-prijimac-Alien-2-TWIN-p4657193.html

[ Szerkesztve ]

(#3176) molvany válasza _Norbi_ (#3175) üzenetére


molvany
senior tag

Ezt a Badarságot honnan szedted, hogy TV sosem lesz jó müholdas vételre :W

Kb. 2 hónapja DirektKártya+ - om van modullal ( modulokkal ) egy Samsung UE60ES6300 - TV - ben és egy Samsung UA40EH5300 - ben
( Plusz a Direct HD csomag is mindkét kártyán ).

Szerintem sok olcsó ( és nem olcsó ) beltéri elbújat a minösége melett,amit ez ( ek ) a TV - k visszaadnak :C

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#3177) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!

Kis infót kérnék ha lehet.Jön az átállás július 31.-én.Nagymamám kapott tőlünk egy szép, Full HD-s tv-t.
Most szeretnénk valami kis olcsó csomagot is neki.Én a UPC Direct Medium csomagra gondoltam.Van benne RTL2 ,Filmmánia,természet filmekre Nat Geo meg egy csomó klassz kis csatorna.Én erre gondoltam.Ez is digitális.Ehhez ugye parabola antennát szerelnek fel a tetőre?
Keresztapám mondja ,hogy rossz a UPC mert ha vihar van vagy rossz az idő, mivel ugye műholdról jön, nincsen adás vagy rossz.Köttessek be kábel tv-t.Az sokkal jobb.Nálunk mivel kiskunfélegyházán lakom csak a PR Telecom van.Analóg csatorna kínálatuk nem is rossz de az nem olyan jó minőségű sajna mint a digitális adások.Digitális csatornái viszont nem jók még RTL2 sincs.Ja és drága is.Szerintem a direct medium csomag lenne a legjobb.Ott a legjobb csatornák vannak és olcsó is.És hát azt bárhová be tudják kötni mert csak felteszik a parabola antennát és kész.
Ti mit javasolnátok?
Előre is köszönök minden információt!!!!!!! :R

(#3178) vkp válasza prime77 (#3177) üzenetére


vkp
aktív tag

Ha egy szarul felrakott 60-as tükör van fent, akkor tényleg megáll a viharban.
nekem egy régi 120-as jugoszláv tükröm van, legnagyobb havazásban/esőben sem állt me.

(#3179) Menotti válasza prime77 (#3177) üzenetére


Menotti
aktív tag

Egy 80 cm pontosan belőtt tükörrel csak extrém hóesésben (tükörbe odafújt hó) v. esőben megy el az adás a upc directen

(#3180) bogabi


bogabi
senior tag

Itt sokan problémáztak már a tükör méretével (mekkora kell/javasolt/stb.). Szerintem a legfontosabb a tükör pontos beállítása. Én ÉK Magyarországon lakom, és a sima mezei 60-as tükörrel - amit hoznak szereléskor alapból - nincs semmi bajom még viharban/havazásban/esőben sem. Eddig még soha nem csökkent a jelszint az előbbi körülmények esetében sem, és nem találkoztam olyannal sem, hogy egyes csatornák akadtak/blokkosodtak volna. Még a HD csatik sem.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#3181) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#3182) zgyorik válasza vkp (#3178) üzenetére


zgyorik
tag

a

[ Szerkesztve ]

(#3183) zgyorik válasza prime77 (#3177) üzenetére


zgyorik
tag

Szia.Az előttem szólokhoz mint UPC Műholdas szerelő csak annyit tennék hozzá,hogy ténylegesen egy jól beállított és rögzített 60-as tükörrel igazán extrém időjárásban is tökéletesen és akadás mentesen lehet nézni a műsort egy Humaxos HD-s boxon.

(#3184) Watt25 válasza zgyorik (#3183) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor én viszont ebből és az eddigiekből azt a következtetést vonnám le, hogy a kollégáid nem mindig állítják be a lehető legprecízebben az antennákat... (Vagy a Humax box ennyire jó?)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3185) zgyorik válasza Watt25 (#3184) üzenetére


zgyorik
tag

Ténylegesen jobbak a Humax boxok mert amíg azon beállítok egy 85/100-as jelet ugyanaz a beállítás mondjuk egy Philips boxxal csak 65/55 max jel.
Én addig el se jövök amíg a megfelelő jel nincsen meg mert ez mindenkinek az érdeke.

(#3186) prime77


prime77
aktív tag

Köszönöm srácok az infót.Upc lesz azt hiszem.A direct medium csomag.A csatornakínálat lenyűgöző és ahogy a UPC-s kolléga mondja már megoldották ezt az akadást egy beltérivel.Máshol olvastam erről a beltériről idézem is!
"Ez lett az "alap" beltéri a UPC Direct-nél. Nagyságrendekkel jobb mint az elődje. Kezelhetőbb, több szolgáltatás, és esztétikus is, jobb távcsati. Amit még szokni kell, hogy kicsik a feliratok az infó sávban."
HUMAX UD-FOX HD beltéri.Gondolom rá gondoltál!:)))))))
http://dtvnews.hu/forum/humax-ud-fox-hd-belteri
Innen vettem.Jöhetnél akkor hozzánk is te szerelni Zgyorik:))
Sziasztok!
:R

[ Szerkesztve ]

(#3187) kaboska válasza zgyorik (#3185) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nálunk 80-as tükör van 85/100-as jel de extrém időjárásnál azért el-el megy az adás!
Természetesen Humax HD Box-ok vannak :)

"Fej vagy gyomor"

(#3188) _Norbi_ válasza prime77 (#3186) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

humax ud fox HDvel az bajom hogy kártyája párosítva van beltérivel és nem tudod használni super max pack csomagodat saját beltériben. úgy hallottam hogy már ezt is megoldották és 2 embernek már megy megosztásban kártya
irdeto kártya caid : 0653 provider : 00000
antennához annyi hozzászolásom van legalább 100-120cm antenna kell ,tegnap nálam 78cm multiban 100/75% elment jel zuhogó esőben HDnál 60% alatt már nincs jel .
elég gyenge műhold astra 19,2E ez képest délen

[ Szerkesztve ]

(#3189) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

cseh skylink szolgáltató magyar HBO HD tesztel
http://www.parabola.cz/zpravicky/19675/ceske-hbo-zacalo-vysilat-v-madarstine/
23,5E
11,843 GHz
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
HD box kell

(#3190) zgyorik válasza prime77 (#3186) üzenetére


zgyorik
tag

Attól függ merre vagy helyileg de minden megoldható.
természetesen ha valakinek segítségre van szüksége akár beállításban is nagyon szívesen segítek.üzletkötöje valamint szerelője vagyok a UPC-nek.Elsősorban Pest megye területén.

[ Szerkesztve ]

(#3191) zgyorik válasza kaboska (#3187) üzenetére


zgyorik
tag

ez mondjuk nagyon terület függő rálátás a műholdra,A tányér védettsége az időjárással szemben,stb.
Volt már olyan esetem amikor egy fenyő törzsére kelett felszerelnem a tükröt a konzollal és csapást kelett vágni a fenyő ágai között de megoldottam mert az ügyfél az első én is abból élek ha megvan elégedve az ügyfél a minőséggel.

(#3192) _Norbi_ válasza zgyorik (#3191) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

"egy fenyő törzsére kelett felszerelnem a tükröt"

biztos hosszú időtálló lesz fenyőn :D
nekem 10-es állványcsavarral rögzítve multifókusz antenna

[ Szerkesztve ]

(#3193) zgyorik válasza _Norbi_ (#3192) üzenetére


zgyorik
tag

immáron már 2,5éve üzemel tökéletesen

(#3194) poli27 válasza zgyorik (#3193) üzenetére


poli27
veterán

En a helyedbe ezt nem reklámoznam,én se feszitem a koaxot a fára!!!
Technologiailag nem hivatalos!!

(#3195) Laca0


Laca0
addikt

Nekem eddig nem volt bajom a viharokkal, a sima 60cm-es antenna mindent kibírt, a HD adások is mentek.
Most szombaton a jégzuhé előtt és tegnap este, az óriási vihar előtt elment az összes csatorna. Miután kinéztem, egyből rájöttem miért. Délről jöttek ezek a sűrű felhők. Nem csoda, hogy a rádióhullámok nem mentek át rajta...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3196) Motion_Blur válasza Laca0 (#3195) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jaja, a nagyon vastag, szinte már fekete felhőtakaró ellen a legtökéletesebb beállítás és a 120-as tükör se véd meg, ezt a szerelőm is megmondta. Főleg abban az esetben amit írtál, ha délről kapja az "arcába".

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3197) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

Arculatot, nevet és képarányt váltanak a tematikus AXN csatornák

http://dtvnews.hu/hirek/arculatot-nevet-es-keparanyt-valtanak-a-tematikus-axn-csatornak

(#3198) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

van egy HUMAX UD-FOX beltérim, aminél olyan probléma jön elő néha, hogy bizonyos csatornáknál lefagy a rendszer és próbálja újraindítani magát, de nem sikerül. Újraindul, majd lefagy és újraindul... Folyamatos bootloop vagy hogy mondjam. Legutóbb kikapcsoltam vártam 1 napot és akkor rendbe jött. Nincs ezen valami reset lehetőség? Vagy mi lehet a megoldás?

Még annyi, hogy semmit nem tudok kapcsolni a menüben, mert rögtön újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#3199) miuifan


miuifan
csendes tag

Sziasztok! már a felvevős Humax boxot adják? vagy még a Régi Philips-et? mert le akarom cserélni ezt a régi Philips-et 1 humaxra...

(#3200) pityaa23 válasza pityaa23 (#3198) üzenetére


pityaa23
senior tag

Megoldottam. A beltéri hátul kikapcs, antenna kihúz, bekapcs, így nem indult újra és tudtam csatornát léptetni. Kerestem egy olyan csatornát ami tudtam, hogy működik, majd kikapcs, antenna visszadug, bekapcs és jó. Viszont ha megint rámentem arra a csatornára ami előidézte a problémát akkor újra megzavarodott. Csináltam új csatornakeresést, de nem javult meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.