Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Synaptic válasza Frawly (#37949) üzenetére


Synaptic
senior tag

Őszintén örülök a sok segítségnek :R a linux alatt el is kell.

1996 ban kerültem a mostani munkahelyemre. Kezdetben Unix szervereink voltak betárcsázós 2400-14400kbs modemekkel. Telt múlt az idő beköszöntött Novell kora hozzánk is, W3.11 és W95 kliensekkel és pár NT4 szerverrel karöltve . 2000 után cserélődött a szerverpark és országos hálózatunk lett windows os alapokon. Ma kb 1000-1500 kliensünk van megyénként.
Ezt csak azért írtam le , mert tisztában vagyok mi a root felhasználó a és cpslck sincs beragadva. :)

A linux viszont nem szeret engem. Kb 20 alkalommal telepítettem ilyen-olyan linuxot al elmúlt 2 hétben. Volt olyan disztro amit többször is. A legfurcsább az egészben hogy sima, next-next-finish es telepítésnél sem volt mindig egyforma a végeredmény. Nincsenek nagy elvárásaim a linuxxal szemben .Kis video+böngészés+1-2alap játék.
Nem hinném hogy ehhez a hármashoz linux alatt , minimum programozónak+matematikusnak és atomfizikusnak is kell lennie az embernek. Bár az is lehet hogy ezen negatív tulajdonságai miatt kerüli minden olyan ember aki ragaszkodik a feltelepítem és működik dolgokhoz.
De nem hagyom magam eltántorítani bár néha-néha rezeg a léc :))

-Peace-

Most Manjaro-Xfce van fent és most ez talán működik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.