Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37180) sztpega


sztpega
tag

Segítségeteket kérem: adott egy Ubuntu Budgie 20.04 és egy TP-link Archer C8 router, melyen megosztva van egy HDD. Ennek a HDD-nek a tartalmát egy héttel korábban 19.10-ről még gond nélkül elértem. Miután felraktam a 20.04-et már nem tudtam mountolni a HDD-t. Némi keresgélés után találtam egy ötletet, miszerint be kell írni az smb.conf-ba a client min protocol = CORE vagy NT1 sort. Ez segített annyiban, hogy a HDD mountolódik, látom a könyvtárstruktúrát, a könyvtárakba be tudok lépni, de magukat a fájlokat nem tudom olvasni. Hogy érdekesebb legyen a dolog a file preview le tudja szkennelni a fájlokat, de a fájlra kattintva azt írja, hogy The folder contens could not be displayed. "filenév" could not be found. Perhaps it has been recently deleted.
Az itthoni Windows 10-es gépekről a HDD tartalmát elérem, tehát azzal nem lehet gond. A Windows 10-es gépek megosztott könyvtárait a 20.04-ről szintén elérem gond nélkül.
Mi okozhatja ezt és hogyan oldható meg a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.