Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) #21078528 válasza ubyegon2 (#29447) üzenetére


#21078528
törölt tag

840 és 850 EVO is érintett (volt), hogy javította-e a Samsung, azt nem tudom (egy ideig a kernel fejlesztőkre mutogattak, az ugye egyszerűbb)...

(#29452) sss válasza sss (#29244) üzenetére


sss
senior tag

Lett egy kis időm végre és frissítettem 14.04 lts-ről 16.04 lts-re. Meglepően simán ment (leszámítva, hogy az első próbálkozásnál telepítés közben elfogyott a hely... :B ). Amit furcsálltam, hogy nem kellett külön kernelt is frissíteni, gondolom az update-manager ezt is intézte. Most valami 4.4-es verzió van fent, jó lesz ez, vagy rakjak frissebbet?

(#29453) ubyegon2 válasza #21078528 (#29451) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ettől még nem fogja tönkretenni a Linux sem persze. :)
Valami rémlik régebbről, még örültem is kicsit, hogy nem a Samsungot választottam Intel 520 helyett.

(#29454) #21078528 válasza ubyegon2 (#29447) üzenetére


#21078528
törölt tag

Megnéztem, az összes Samsung 8x meghajtó feketelistás a libata.core-ban.

(#29453) ubyegon2: tönkretenni nem fogja, de rákényszerülsz az fstrim használatára, ha tetszik, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#29455) ubyegon2 válasza sss (#29452) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

gondolom az update-manager ezt is intézte

Az mindent intéz, lenne is gondba egy kezdő, ha nem így tenne! :)

Most valami 4.4-es verzió van fent, jó lesz ez, vagy rakjak frissebbet?

Szerintem ez a 4.4-es a 16.04 alapúaknál teljesen default és jó is. Ha minden működik, akkor feleslegesen frissítenél, majd frissíti a rendszer a 4.4-et.

Örülök, hogy sikeres volt az akció!

(#29456) Syl válasza #21078528 (#29451) üzenetére


Syl
nagyúr

Van egy 830-as SSD-m, négy és fél éves. Az első két évében linux ment rajta (egyedüli meghajtó volt a gépben), azóta win.
A 850-es most két és fél éves, kap hideget-meleget (linux & win10), szintén egyedüli meghajtó a gépben.
Egyikkel se volt eddig semmi gond. Teszik a dolgukat. Firmware-t nem frissítettem rajtuk (nem is tudom hogy kell :B ).

Vagyis, nem tudom milyen gond(ok) vannak(voltak?) ezekkel a típusokkal, de szerencsére én nem tapasztaltam semmi problémát.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29457) sss válasza ubyegon2 (#29455) üzenetére


sss
senior tag

Rendben, köszönöm, akkor egyelőre marad a 4.4-es. :R

(#29458) ubyegon2 válasza #21078528 (#29454) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez lenne az? :Y

Ez régebben is benne volt?

Ha az ellenőrző parancs jónak jelzi a TRIM-et, akkor se bízzunk benne? Akkor a Samsungot ki kéne venni a blogból ezek alapján!

Ha valaki aggódni kezdett volna a TRIM miatt:

● Ubuntu alapú disztrók általában /etc/cron.weekly-ből hetente lefuttatják az fstrim parancsot, ellenőrizheted ennek a működését is:

run-parts -v /etc/cron.weekly
eredmény, ha benne van
run-parts: executing /etc/cron.weekly/fstrim

De akár a daily cronba is tehetitek, de szerintem a heti bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#29459) #40553216 válasza #93794560 (#29438) üzenetére


#40553216
törölt tag

„ Azt azért lássuk be, egy Linux működtetése nem olyan egyszerű, mint egy Windows-é”
Érdekes. 2007 karácsonyán kaptam egy gépet, arra raktam Ubuntut (7.04), úgy, hogy előtte csak irodai munkára használtam csak Windowsos gépeket, utoljára 2001-ben. Simán telepítettem, használtam. És sokkal kevesebbet buziztam rajta, mert nem kellett naponta a szokásos windowsos szarakodásokat csinálni. Naponta nyomtam egy frissítést, oszt’ annyi. ;)

(#29452) sss
Ilyen nekem is volt. Kapkodtam rendesen a kezem, hogy váltogassak két konzol között. :DDD
Ha egy apt dist-upgrade-et tolsz, akkor feljebb lép a kernellel is. De minek, ha megy minden hardvered?

(#29460) #21078528 válasza Syl (#29456) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ha fstrimet használsz, akkor semmi.
Ha a discard opciót használod, akkor az ütemezett TRIM nem hajtódik végre normálisan (adatvesztést okozhat), ezért a kernel kikényszeríti az azonnali végrehajtást, ez teljesítményromláshoz, ill. a meghajtó fokozottabb elhasználódásához vezet.
Az pedig, hogy olyan gyártók, mint a Samsung és Crucial ennyi idő után sem produkáltak 100%-os javítást, konkrétan szégyen!

(#29458) ubyegon2: igen, és a legfrissebben is benne van. Mivel a TRIM működik, csak az ütemezett TRIM nem, ezért ellenőrzés nem ad hibát.

[ Szerkesztve ]

(#29461) emvy válasza ubyegon2 (#29458) üzenetére


emvy
nagyúr

[root@p700 ~]# hdparm -I /dev/sda /dev/sdb | egrep "TRIM|Model"
Model Number: TOSHIBA THNSFJ256GCSU
* Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
* Deterministic read ZEROs after TRIM
Model Number: Samsung SSD 850 EVO 1TB
* Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)

A continuous trim nem mukodik rendesen Linux alatt jopar meghajtoval, de a periodic trim az igen. Az meg annyi, hogy

$ sudo systemctl enable fstrim.timer
Created symlink /etc/systemd/system/timers.target.wants/fstrim.timer -> /usr/lib/systemd/system/fstrim.timer.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#29462) sss válasza #40553216 (#29459) üzenetére


sss
senior tag

Még évekkel ezelőtt mikor dist upgrade-eltem debian szervereket, ott mindig utólag frissítettünk kernelt is. Mondjuk lehet hogy ott is frissült, csak nem a nekünk szimpatikus verzióra.

(#29463) ubyegon2 válasza #21078528 (#29460) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem és köszi! Beraktam a blogba, amit írtál meg a figyelmeztetést is!

Akárhol olvasgattam a témában, mindenhol azt írták, hogy nem lehet gond a discard opcióval, ha az fstrim is lefut időnként....erre tessék! :U

Csak van valami haszna, hogy itt gerilláskodtam az Ubuntuban! :D ignorálhattok ezerrel Unitysok, akkor sem tűnök el végleg, Mint és SSD kérdésekben még itt vagyok!

(#29461) emvy

Nekem 14.04 alapún anno az Intel SSD-n sem írta ki ezt:

Deterministic read ZEROs after TRIM

Ez a symlinkes parancs nálam nem működik. :U

[ Szerkesztve ]

(#29464) #93794560


#93794560
törölt tag

Ha működik is a trimmelés, én azért bizonyos időközönként terminálból kiadom az fstrim parancsot, biztos, ami biztos. Eddig még nem volt vele gond, a művelet végén pontosan kiírta a trimmelt adatmennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#29465) ubyegon2 válasza sss (#29462) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jessie még mindig a 2015-ben telepített 3.16-ot frissítette pár napja, de azért frissül az, csak a főverziót nem ugrik. Nem is szükséges. ;)

(#29466) ubyegon2 válasza #93794560 (#29464) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Abból baj nem lehet, de ha nem tetted be az fstab-ba a discard opciót, akkor nem érint az a gond.

(#29467) #21078528 válasza #93794560 (#29464) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ártani nem árthatsz vele! ;)
Ha az Ubu fejlesztők méltoztattak volna vmi naplózást a szkriptbe tenni, akkor látnád, hogy lefut-e rendesen...
A blogomban látható szkriptecske naplózó funkcióját szerintem gond nélkül bele lehet tenni az Ubus szkriptbe, és akkor látod, hogy mi történik.

(#29468) ubyegon2 válasza #21078528 (#29467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

DRAT (Deterministic Read After Trim)
RZAT (Return Zero After Trim)

Nem a rzat a jobb történés TRIM után?

{ "Crucial_CT*MX100*", MU01", ATA_HORKAGE_NO_NCQ_TRIM |

{ "Samsung SSD 8*", NULL, ATA_HORKAGE_NO_NCQ_TRIM |

MU01 és a NULL között mi a különbség? A NULL az a jó, nem?

A blogomban látható szkriptecske

Ez melyik is pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#29469) Lathronos válasza Syl (#29450) üzenetére


Lathronos
őstag

Én mester? :DDD Messze vagyok attól a szinttől. Ha saját önálló, semmire sem épülő linuxot tudnék összehozni, akkor talán. De így közel a 40-hez már öregnek érzem magam a tanuláshoz, meg aztán én is lusta vagyok ám, csak jól leplezem. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#29470) ubyegon2 válasza Lathronos (#29469) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig te vagy a remaster mester! ;)

De így közel a 40-hez már öregnek érzem magam a tanuláshoz :DD pofátlan lurkók vannak itt

[ Szerkesztve ]

(#29471) Syl válasza #21078528 (#29460) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem állítgatok rajta semmit. Megy a rendszer, ahogy feltelepül. Pár hetente, ahogy eszembe jut, terminálba beadom az fstrim -v és kész.

(#29469) Lathronos

Közel a 40-hez? Akkor én mit mondjak, közel az ötvenhez? :DDD

én is lusta vagyok ám

Hajjaj - szintén zenész.
"A lustaság fél egészség! És én szeretek teljesen egészséges lenni!" ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29473) ubyegon2 válasza Syl (#29471) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebből az látszik, hogy könyvjelzőzted ugyan az SSD-s írásomat, de nem olvastad! :U

a cat parancsból láthatod, hogy az fstrim parancs lefut hetente (ha ilyen az eredményed, mint itt, akkor Ubuntuban is ott van a heti cronban) így aztán semmi értelme manuálisan lefuttatnod a fstrim -v parancsot!

Amúgy is elég lenne a fstrim -v/ vagy ha /home is van akkor a fstrim -v/home, igaz a cron-ban is --all van.

~ $ cat /etc/cron.weekly/fstrim

#!/bin/sh
# trim all mounted file systems which support it
/sbin/fstrim --all || true

Ezért vagytok ti ennyire hisztisek, mert vének vagytok! ;]

[ Szerkesztve ]

(#29474) emvy válasza Syl (#29471) üzenetére


emvy
nagyúr

Linux desktop 2017 :)

while (!sleep) sheep++;

(#29475) #21078528 válasza ubyegon2 (#29468) üzenetére


#21078528
törölt tag

Tökmindegy (legfeljebb ha törölt adatot akarsz visszaállítani, akkor nem)...

A firmware-re vonatkozik, "MU01" ez a firmware érintett, "NULL" az összes firmware érintett (tehát a Samsung sz@rik a vásárlói fejére, ahogy szokott, lásd 840 EVO problémájának megoldása).

#!/bin/sh

# Az SSD_MOUNT_POINTS változóban sorold fel a csatolási pontokat.
# Elválasztónak használj szóközt.

LOG=/var/log/fstrim.log
SSD_MOUNT_POINTS='/ /home'

for mount_point in $SSD_MOUNT_POINTS
do
echo "* $(date -R) *" >> $LOG
fstrim -v $mount_point >> $LOG
done

(#29476) ubyegon2 válasza #21078528 (#29475) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a srciptet, beillesztem a blogba. A heti cronba kell ezt berakni vagy külön csináljon mindenki egy plusz scriptet, már aki érintett a veszélyeztetett tipusokkal?

"NULL" az összes firmware érintett :U

Elég durva, hogy ennek ellenére mégis sokan a Samsung SSD-t viszik, mint a cukrot, pedig még felül is van árazva! Persze ez az árazós trükk sok helyen bejön, lásd szifon x telók.

[ Szerkesztve ]

(#29477) emvy válasza ubyegon2 (#29476) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert Windows alatt tökéletesen müködik, gyors és olcsó. (olcsóbb, mint egy Intel)

while (!sleep) sheep++;

(#29478) ubyegon2 válasza emvy (#29477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondjuk a 830-as problémája Windows alatt is megvolt! Nekem anno épp az Intel volt az olcsóbb, amikor már az 520-as széria kezdett kifutni, 40-ről lement 20-eft-re.

Biztosan más keresőket használtunk eddig, mert a Samsung sosem volt olcsó a többihez képest. ;)

No de mindegy is, ha már Winnel együtt említünk valamit......

------------------------------------------------------------------------------------------

Mint-ben sincs fstrim.log, nem különb ez sem az Ubuntunál. :N

[ Szerkesztve ]

(#29479) #21078528 válasza ubyegon2 (#29476) üzenetére


#21078528
törölt tag

Aki feketelistás meghajtóval rendelkezik, az egyszerűen ne használja az fstabban a discard opciót.

Igen, és amikor a témával kapcsolatban finoman megjegyeztem, hogy van ezer gyártó, minek erőltetni a Samut, a rajongók majdnem leharapták a fejem, hogy másoknál is előjött (ja, még 2-nél az 1000-ből), meg majd a Samu megoldja hamarosan (kicsit hosszúra nyúlik ez a hamarosan) stb..
Ez volt az a pillanat, amikor elhatároztam, agyatlan fanboyokkal nem vitatkozom, végül is tőlem mindenki úgy szopatja magát, ahogy akarja... ;)

Szerk.: amúgy Linuxos fórum volt, nem volt kérdés, hogyan müxik Win alatt.

[ Szerkesztve ]

(#29480) Lathronos válasza ubyegon2 (#29476) üzenetére


Lathronos
őstag

Nekem egy Kingston SSDNow V300 240 GB van, ez állítólag igen tartós és megbízható.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#29481) ubyegon2 válasza #21078528 (#29479) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Halványan emlékszem erre a Samsung SSD-s vitára. Én amikor vettem az Intelt, a Milyen SSD-t topikban elég korrektül leírták mit érdemes venni. Valahogy ott nem is voltak elájulva annyira a Samutól. :)

Aki feketelistás meghajtóval rendelkezik, az egyszerűen ne használja az fstabban a discard opciót.

Köszi, ezt simán elfelejtettem beírni!

(#29480) Lathronos

Akkor még szerencséd van, mert az újabb Kingstonok már átverésnek minősültek akkor, mikor olvasgattam fent említett topikot. (de lehet, hogy a v300-ról volt szó éppen!?) :D

[ Szerkesztve ]

(#29482) #21078528 válasza ubyegon2 (#29481) üzenetére


#21078528
törölt tag

Egy sumák szinkron -> aszinkron NAND csere volt a V300-nál.
Ettől még nem dől össze a világ, de minden esetre a Kingston is elásta magát nálam.

(#29483) Lathronos válasza ubyegon2 (#29481) üzenetére


Lathronos
őstag

Akkor valószínűleg rám ez nem vonatkozik, mert már több mint egy éve vettem 2015 novemberében. Off vége.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#29484) #40553216 válasza sss (#29462) üzenetére


#40553216
törölt tag

Rosszul írtam, csak akkor frissít így kernelt, ha van (16.04).1-es vagy 2-es verzió, tehát kvázi SP, önmagában nem. Mivel 16.04.1 már van, így ennek az alapkernele a 4.8-as, dist-upgrade után ezért rakja fel.

(#29485) Lathronos


Lathronos
őstag

Más: tudja valaki, mikor adják ki a 16.04.2-t? Lehet teszek vele egy próbát.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#29486) Syl válasza ubyegon2 (#29473) üzenetére


Syl
nagyúr

>könyvjelzőzted ugyan az SSD-s írásomat, de nem olvastad!

Hiába olvasom, nem látok benne infót, hogy mit kell keresni. Kiírja, hogy "/sbin/fstrim --all || true", de most ez jó vagy sem?

>Elég durva, hogy ennek ellenére mégis sokan a Samsung SSD-t viszik

Azért az 5 év gari nem egy rossz dolog.

(#29479) berus.berus

Aki feketelistás meghajtóval rendelkezik, az egyszerűen ne használja az fstabban a discard opciót.

A 830 két évet ment linuxszal (főleg 12.04 alapú ubuntukkal), végig discard kapcsolóval.
A 850 jó sokat ment Minttel (17.3, 18, 18.1) discard kapcsolóval.
Nem problémázott.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29487) ubyegon2 válasza Syl (#29486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kiírja, hogy "/sbin/fstrim --all || true", de most ez jó vagy sem?

Ez jó, tulajdonképpen kiadja a fstrim parancsot mindenre, ugyanazt csinálja heti rendszerességgel, amit az általad kiadott fstrim -v parancs.

Amit ki lehet adni külön a gyökér, home vagy bármi más mappára/partícióra, például:

sudo fstrim -v /
sudo fstrim -v /home

Így már OK? :)

Ez a feketelistás dolog azért gondolom nem annyira vészes vagy csak olyan a jelenség, hogy gyakorlatilag észre sem veszi egy átlagfelhasználó. Én mindig discard opciót használok, mert az jó, ha nem dolgozol nagy állományokkal sokat, például rendszeres képszerkesztés, etc.

A discard a valósidejű trim, az fstrim meg az ütemezett. Bírnak ám ezek az SSD-k sok mindent, anno hímestojásként használtuk sokan, de felesleges, legfeljebb odafigyel az ember és optimalizál.

[ Szerkesztve ]

(#29488) ubyegon2 válasza Syl (#29486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

már kifutottam az időből

Az 5 év gari tényleg nem rossz! Ezért is vettem Intel 520-ast. ;)

(#29489) Syl válasza ubyegon2 (#29487) üzenetére


Syl
nagyúr

Aha, köszi. Akkor végül is, ssd fronton semmi dolog az új ubuntukkal. Telepít és használ, mint egy vindózt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29490) ubyegon2 válasza Syl (#29489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Én is remélem erősen, hogy már semmire nem kell odafigyelni, de mindenütt ezt olvasom, tapasztalom. Az első SSD agyonbabusgatása után az Adata-t csak használom, csak a szokásos FSTAB módosításokat csinálom meg a csatolások mellett. Azokat, amik az alsó blokkban láthatóak. No meg a FF cache-t átirányítom memóriába, úgy még gyorsabb is és nem az SSD-re ír! ;)

ubyegon@ubymint18 ~ $ cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda5 during installation
UUID=36371999-6c7c-453e-92ff-9eaea0d99c62 / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb7 during installation
UUID=4666cc5b-ab73-4a33-8061-99c1c826a896 none swap sw 0 0
UUID=923331bd-5267-468e-bac2-673258cf3a99 /media/ubyegon/TORRENTEK ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=0b26696b-8d0d-4442-8595-9f2d49145952 /media/ubyegon/Data ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0

#tmpfs to .cache
tmpfs /home/ubyegon/.cache tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=400M 0 0

# Modification for SSD
tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0
tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime,mode=0755 0 0
#tmpfs /var/spool tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0
#tmpfs /var/tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

[ Szerkesztve ]

(#29491) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Fél évig ment az SMPlayer-el a Youtube (EQ miatt kell használnom) 1 hete mindig 403-as "tiltott" hibákat dob. Várható megoldás? (VLC-vel sem megy) Segítség lenne másik hasonló lejátszó is. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29492) Sonja válasza zoltanz (#29491) üzenetére


Sonja
veterán

Először is állítsd át a beállításokban a Hálózat -> Support for video sites opciót mpv + youtube-dlre. Ha van youtube-dled, akkor terminálban frissítsd a sudo pip install --upgrade youtube-dl paranccsal. Ezek után már szépen le tudja játszani. ;)

Szerk.: Ha nincs pip-ed, akkor installálnod kell:

sudo apt-get install python-setuptools
sudo easy_install pip

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29493) zoltanz válasza Sonja (#29492) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megcsináltam. Most nem ír hibát, de mindig nem indul el sajnos.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29494) Sonja válasza zoltanz (#29493) üzenetére


Sonja
veterán

Tudsz példát mutatni? :F Nekem mindent lejátszik eddig, nem találtam olyat, amit nem.

Szerk.: Log mit ír? Ha külön terminálból indítod a youtube-dl + youtube-os link, akkor mit ír?

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29495) zoltanz válasza Sonja (#29494) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem ír semmit. Logot, hol kell megnézni?
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29496) Sonja válasza zoltanz (#29495) üzenetére


Sonja
veterán

Nézet -> MPlayer/mpv-üzenetnapló vagy ugye Ctrl+M, ami egyszerűbb. :)

Ui.: Nálam szépen játssza a linkelt videót.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29497) zoltanz válasza Sonja (#29496) üzenetére


zoltanz
nagyúr

SMplayer logot írja csak ki, de folyamatosan fut a szöveg nem tudom kijelölni.
[link]
Mitől állítódott el, én nem piszkáltam? :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29498) Sonja válasza zoltanz (#29497) üzenetére


Sonja
veterán

Hmm... Te MPlayer-t használsz, én mpv-t. Lehet ez is a különbség, bár nem tudom miért nem tudja lejátszani normálisan az MPlayer. Tedd át mpv-re a lejátszót is (Beállítások -> Általános -> Multimédia-motor), ha van mpv lejátszód, és nézd meg úgy is.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29499) zoltanz válasza Sonja (#29498) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Installáltam, az MPV-t, és beállítottam, most okés.
Köszi, egyedül erre rá nem jöttem volna. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29500) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ejha, ha ez ilyen jó és gyors marad akkor az Ubuntu Mate lesz az elsődleges Op rendszrem.

Már csak arra kellene rájönnöm hogyan tudom ezt a fehér nagy keretet levágni a GIMP-ben a képről.
Win alatt a Paint-ben ez egyszerű volt mert csak megfogtam a fehér keret sarkát és odaigazítottam a kép széléhez.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.