Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) King Unique válasza szőr Artúr (#28800) üzenetére


King Unique
titán

Ha perzisztens rendszert kell készíteni, akkor valóban jobbak az erre való programok, mint pl. a LiLi | UNetbootin | Universal USB Installer | YUMI. Viszont ezek jóformán csak ezzel + egyik-másik a multiboot opcióval tud többet és ezeket leszámítva jobbak a fentebb említett programok a normál kiíráshoz. Pláne, hogy pl. az utóbbiakkal készített boot pendrive működik Legacy / UEFI módban egyaránt, míg az előbbieknél nem feltétlen.

Illetve, ha van kéznél egy megfelelő méretű + gyorsaságú pendrive, akkor arra lehet akár natívan is Linuxot telepíteni. Ez esetben pedig szintén rendben lesznek az utolsó mondatban említettek.

[ Szerkesztve ]

(#28802) lev258 válasza szőr Artúr (#28800) üzenetére


lev258
veterán

A perzisztens Live nem egyedi dolog, hanem általános. Kivéve, ha dd-t használ az ember. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28803) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok.
A laptopon 3 oprendszer van. Először lett telepítve egy win8.1, aztán egy ubuntu, aztán egy xp is. Előszőr az első kettőnél volt a grub, az megoldotta bootolást, de az xp leszedte a grub-ot, easybcd-vel megoldottam a windows-ok bootolásást, csak a linuxot nem tudom.

A linuxot még most tanulom, pl nem tudom hogy az ubuntu kisebb vagy nagyobb partícióját kéne bootolni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28804) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#28803) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1

2

Hogy tudnám megoldani, hogy bootoljon az ubu is?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28805) szőr Artúr válasza ArthurShelby (#28803) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ha sikerül elindítani a linuxot, akkor egy update-grub megoldja a problémát, de ha azt nem tudod elindítani... (live rendszer + chroot kell neki, de kicsit hosszú lenne leírni a részleteket)

(#28806) lev258 válasza ArthurShelby (#28804) üzenetére


lev258
veterán

Normál esetben az a javasolt, hogy az Ubuntu legyen utoljára telepítve és akkor a Grub mindent kezel. Nálad az EasyBCD használatának kellene utánanézni (remélem King Unique kolléga erre jár), vagy pedig a Grub-ot kellene újraraknod.
Azt csak te tudod, milyen partíciókat csináltál az Ubuntunak, mi nem. Így a kisebb-nagyobb nem mond nekünk semmit. De ahogy írtad, a Grub-ot részben letakarította az XP.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28807) szőr Artúr válasza lev258 (#28806) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ö... csak a vita kedvéért ;)
Nem részben takarította le az XP, hanem teljesen. Egyszerűen felülírja a MBR-t. (XP asszem nem UEFI kompatibilis)
A kisebb/nagyobb partíció meg szvsz a kisebb a /boot, a nagyobb meg a / vagy a /-t és swapet tartalmazó LVM kötet partíciója. De ezt az update-grub intézi általában, ha már megy a rendszer.

(#28808) King Unique válasza ArthurShelby (#28803) üzenetére


King Unique
titán

Hát az XP már elég elavult és nem feltétlen kellene élesben erőltetni, jó annak egy virtuális gép is... Amúgy a helyes telepítési sorrend XP —► 8.1 —► Ubuntu lett volna. Bár az XP még az eltolást is xarul csinálja meg a lemezen, ezért azt érdemes előtte egy újabb Windows alól particionálni.

Az említett programot én is szoktam használni Linux - Windows dual-boot esetén, de ez csak Legacy módban működik. Illetve általában a / gyökérbe telepítem a rendszert, ezért az EasyBCD-ben csak egy, vagyis annak a partícióját kellett kiválasztanom és hozzáadta a Windows boot menüjéhez.

[ Szerkesztve ]

(#28809) lev258 válasza szőr Artúr (#28807) üzenetére


lev258
veterán

Van egy grub mappa a rendszeren, az nem sérült. Viszont az a része, ami az indítóba került, az felül lett írva.
Nem túl gyakori, hogy valaki külön /boot partíciót csináljon, főleg nem a kezdők körében. LVM-et meg még inkább ne használjon.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28811) Xmister válasza szőr Artúr (#28793) üzenetére


Xmister
senior tag

Ez valószínűleg a laptop akku-kímélő funkciója. Az akkunak nem tesz jót, ha 100% körül van, és az sem, ha egyfolytában töltve van.
Ezért az okosabb firmware-ek 100% után lekapcsolják a töltést, és engedik visszamerülni 90% körülire, mielőtt újra töltenék.

(#28812) ArthurShelby válasza lev258 (#28809) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Részben sikerült megoldanom.
EasyBCD-n grub (legacy)-n volt, átállítottam grub2-re. Itt a grub rescue fogadott.
Megnéztem a win lemezkezelőben, hogy az ubu a 3. Grub rescunál ls prancs, ott megnéztem nálam mi a 3., aztán ez alapján jártam el:
--set boot=(hd0,msdos5)
--set prefix=(hd0,msdos5)/boot/grub
--insmod normal
--normal

És betölt az ubu grub-ja. Már csak annyi a baj, hogy ezt a grub rescue-t mindig el kell játszanom, minden egyes újraindításnál.
A végleges megoldásnál szeretném meghagyni a windows betöltőjét (mint most), csak jó lenne, ha utána grub/linux is könnyen elindulna.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28813) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#28812) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Végleges megoldás is megvan :) !
Beléptem ubu-ba, ott megcsináltam ezeket, majd az easybcd-ben windowsban újra írtam a win7 MBR-t [link]

Így már miden jó :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28815) lev258 válasza ArthurShelby (#28813) üzenetére


lev258
veterán

Töröltem a duplázást.
Gratulálok, ügyesen megoldottad. Bár amennyiben sikeresen újratelepült a Grub2, akkor az EasyBCD-re elvileg nincs is szükség. Na mindegy.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28816) holyseat


holyseat
csendes tag

Ubuntu Gnome-rol mi a velemeny?

(#28817) ubyegon2 válasza holyseat (#28816) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyszerű! Érdemes kipróbálni. ;)

(#28818) gery2123 válasza holyseat (#28816) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem már egy jó ideje az a fő rendszerem, nem rossz de....
Van ahol nincs fordítva....., vannak fagyások (bár szerintem ez alap ubuntu gond kernel szinten), Gnome ppa nálam felvéve, de nem az egész, csak annyi, hogy a fájlok is 3.18 legyen.
Összességébe meg vagyok vele elégedve úgy is, hogy Fedora 23 alatt nem volt ennyi fagyásom, mint itt.

-- PSN_ID: GerY2123

(#28819) lev258 válasza gery2123 (#28818) üzenetére


lev258
veterán

Tessék utánanézni. A fagyás nem normális viselkedés.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28820) ArthurShelby válasza lev258 (#28815) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi a törlést
Nekem jobban tetszik a sima windows-os (asszem win7-es) bootloder, mint a grub (a metro win8-as szintén nem jön be :D ), illetve nekem az EasyBCD átlátható/egyszerű, nem kell parancssorozgatni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28821) Syl válasza ArthurShelby (#28820) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivanmivan?
nem kell parancssorozgatni.

Grub Customizer és nem kell parancssorozgatni ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28822) Jocika84


Jocika84
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítséget hogy van egy 16:04 LTS linuxom fent és nem találja meg updatenél az újabb 16:10 verziót pedig frissíteni szeretném rá. Van valakinek valami ötlete hogy miért vagy esetleg hogy tudnám úgy frissíteni nem updaten keresztül hanem magából a linuxból.

Köszönöm,

(#28823) ArthurShelby válasza Syl (#28821) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor is jobban tetszik a másik bootloder kinézete :DD

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28824) lev258 válasza Jocika84 (#28822) üzenetére


lev258
veterán

Miért akarsz LTS (hosszú támogatású) rendszert kérész életűre cserélni?
legelek: Egyébként a Grub2-t valamennyire testre lehet szabni, még hátteret is tehetsz be.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28825) gery2123 válasza lev258 (#28819) üzenetére


gery2123
őstag

Az lesz, csak nem volt még kedvem vele foglalkozni eddig. :) De legközelebb majd megnézem a logokat, hogy mi a baj.

-- PSN_ID: GerY2123

(#28826) ubyegon2 válasza ArthurShelby (#28823) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fontos nagyon, hiszen bootloadert azért elég sokáig nézegeti az ember minden nap!

Lehet, hogy neked a windows tetszik jobban! Nincs olyanod? Miért nem azt használod, azon minden tetszik valószínűleg! :N

(#28825) gery2123

Szerintem se foglalkozz vele! Sokkal nagyobb élvezet foglalkozni vele, mikor már összeomlik a hibás rendszered, legalább megtanulod konzolból életrekeltést! :DD

[ Szerkesztve ]

(#28827) joecontra


joecontra
addikt

Nem baj az ha a Windows bootloaderével akarja a Linux-ot indítani. Anno mikor az Ubuntu és az XP dualboot-ban voltak akkor kezdetben úgy volt, hogy belehegesztettem az Ubuntu bejegyzést a XP loader konfigjába. :B

Üdv,
J

(#28828) ubyegon2 válasza joecontra (#28827) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem baj, persze, hogy nem az! De minek? Nem indul egyébként lassabban onnan?

Csak azért kérdem, mert a Jessie meg anno az Antergos a kiválasztástól kezdve 3,2 ill. 2,7 sec alatt állt fel. Nem tudnám elképzelni, hogy ezt wines bootloaderből is el lehetne érni.

Nekem a csupasz grub2 tetszik jobban, épp azért, mert csak pillanatokig látom! :D

Azon is el szoktam képedni, amikor valaki háttérképet rak a grub-ba.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#28829) gery2123 válasza ubyegon2 (#28826) üzenetére


gery2123
őstag

Ó azon már túl vagyok, párszor sikerült haza vágni a rendszert már. Illetve nem sokkal nehezebb az mint az otthoni Ubuntu serverbol komplett Kodi lejátszót csinálni.... Vagyis eddig nem volt ettől nehezebb rendszer összeomlás. Ne is legyen. :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#28830) Syl válasza ubyegon2 (#28826) üzenetére


Syl
nagyúr

>Fontos nagyon, hiszen bootloadert azért elég sokáig nézegeti az ember minden nap!

Epic! :C :R

Nálam mire bejön a kép a monitoron, a mint pöttyek zöldülnek. Külön vakon kell a felfelé nyilat nyomkodnom, ha a winx-et szeretném (de nem szeretem) indítani. :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28831) MorphBCS


MorphBCS
tag

Sziasztok Urak!

Teljes mértékben kezdő vagyok Linux témában, amit lehet el fogok olvasni majd telepítésről használatról. (Egyszer használtam egyet egy laptopon, az nagyon tetszett.)

Szóval a kérdésem a következő:
Adott anyósom laptopja ami egy öreg ThinkPad T400-as. Win7 van neki rajta de nem igazán boldogul vele a gépezet. Elég lassú is. Mivel neki mindegy mit használ, mert úgy is meg kell neki mutatni mindig mindent hogy mit hogy kell, így arra gondoltam hogy egy Ubuntuval kicsit gyorsabbá, használhatóbbá tenném a gépét.

Mit tegyek fel alap usernek aki csak facebookozik, azon kívül youtube, néha egy-egy online film, illetve a főzős weboldalak mennének max rajta.

A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#28832) ubyegon2 válasza Syl (#28830) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha muszájból indit az ember wint.... kicsit szoktalak benneteket sajnálni, de ha meló miatt kell... :Y

Ez a fekete képernyő minap benézett a Mint 18.1- ből is hozzám. Kicsit fura volt, de én még nem is hittem el, hogy az stabil.

Ennyire lassú lenne a monitorod? most esett le, amit írtál... :D

(#28831) MorphBCS

Szia!

Jön a karácsony, miért nem veszel a drága mamának egy új laptopot? :D

Amúgy viccet félretéve, az Ubuntu az fix nálad, más nem lehet? Mert van elég sok oldpc-s disztró, ami Ubuntu alapú és jól fut, de inkább várjuk meg a hozzáértők tanácsait, akik ismerik ezt a csodanevű masináját a mamának!

[ Szerkesztve ]

(#28833) #40553216 válasza MorphBCS (#28831) üzenetére


#40553216
törölt tag

A „T400”-nál egy kicsit több adat nem ártana. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28834) lev258 válasza MorphBCS (#28831) üzenetére


lev258
veterán

Grafikus felületek: [link]
A géptől is függ, melyik ajánlott neked.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28835) ubyegon2 válasza MorphBCS (#28831) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia újra!

Picit utánaolvastam itt, és Kapitányunk használt T400-at, aszondja, hogy megy ezeken a Linux jól.

Én nagyon laikusnak először a Mint 18 XFCE változatot raknám fel, 2 GB ram felett a 64 bitest. A 18.1 verzió még felejtős. 32 bites

Ezt a A barátságos Linux cikket mindenképpen átolvasnám a helyedben, van külön topikja itt is a Mint-nek, de ha Ubuntuban gondolkodunk, akkor a Xubuntu lenne jó, az is ugyanazt a kezelőfelületet használja, mint az előbb említett Mint Xfce.

Itt van egy lista, ha még kisebb erőforrású Linux kéne arra a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#28836) MorphBCS válasza #40553216 (#28833) üzenetére


MorphBCS
tag

Elnézést:
C2D P8600
2GB DDR3 1066
Intel GMA X4500MHD
160GB 5400rpm HDD

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#28837) Syl válasza ubyegon2 (#28832) üzenetére


Syl
nagyúr

A monitorom kicsit lusta. Eltelik 5-6 mp mire felébred off-ból. A grub meg kettőre van állítva :D

Munkában meg elég komplikált ember vagyok.
Adott egy gépen a W10-es munkakörnyezet és a Mint.
DTP-vel foglalkozom, itthonról dolgozom és mivel nem kötött a munkaidőm, van hogy egész nap semmit nem csinálok, de van hogy látástól-vakulásig nyomom. De jellemzőbb a tagolt munkanap - többször van fél-egy órányi meló. Na ilyenkor mindig leállítani a linuxot, elindítani a tízest....
Gyorsan ráuntam :D és a munkakörnyezetem másolatát felépítettem VirtualBoxban (win7 vendég - csak hogy ne porosodjon a polcon a win7 ultimate doboz :D ). Azóta a Win10 csak a port fogja. Hetente elindítom, hogy összeszedje a (z egyre problémásabb) frissítéseket és kész.
Ja, úgy csináltam meg, hogy mind a virtuális W7, mind a fizikai W10 ugyanazt a fizikai partíciót (D/sda5) használja adattárolásra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28838) Syl válasza lev258 (#28834) üzenetére


Syl
nagyúr

Quidsup-nak van most egy jó sorozata: Desktop December - minden nap bemutat egy felületet: [youtube]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28839) ubyegon2 válasza Syl (#28837) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Irigylésre méltó az ilyen meló ám! ;)

Eltelik 5-6 mp mire felébred off-ból. A grub meg kettőre van állítva

Ez teljesen jó, mert így az illetékenytelenek nem tudják mi van! :D

Nem annyira hátrányos még az, ha az ember néha tartja a lépést a winben is, épp a munkakörnyezet miatt. Mióta itthon csak évente egy-két alkalommal indítom be a Win7-et,( nagyobb verziót még nem is láttam ), nézek nagyokat, hogy mi micsoda. Melóhelyen nem is nyúlok a géphez már régóta. Mindig azt mondták a kollegáim, hogy én rontom el a gépet, bedühödtem és azóta nem kell wint látnom. :DD Használják a pc analfabéta kollégáim szorgalmasan, én meg azt mondtam, nem értek a számítógéphez.

Ez a DE-s YT sorozat egész hasznos lehet kezdőknek!
Igaz az elején rögtön 3 olyan felületet mutat be, amiről életemben nem hallottam! Vera meg Sugar desktop..... :N

[ Szerkesztve ]

(#28840) Syl válasza ubyegon2 (#28839) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is csak pislogok nagy részére. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28841) lev258 válasza ubyegon2 (#28839) üzenetére


lev258
veterán

A Hannah Montana-t ne hagyja ki!
Kár, hogy a Klingon grafikus felület évekkel ezelőtt megszűnt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28842) ubyegon2 válasza lev258 (#28841) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& Syl

Egyszerűen végtelen mélységű a Linux tárháza! Ebbe belefér párszáz teljesen idiótának tűnő disztrószerűség is. No meg ott van még a junitty is.... :DD (huha, most veszem csak észre, hogy az Ubi topikban vagyok!-nem baj, kicsit ideoffolunk most) A nagy topikreform ünnepek miatt úgyis aluszik .

[ Szerkesztve ]

(#28843) ArthurShelby válasza ubyegon2 (#28826) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, a windows-t ismerem, azt használom nap mint nap, de nyitottam a linux felé. Egyszerűen tetszik az easybcd program, szeretem használni, ezt látom át legjobban, ennyi (és a grub nem látta az xp-t). Ettől még nem kell beszólni.

Egyelőre egyébként nem tetszik, hogy vagy egy "áruházból" (ubuntu szoftverközpont), vagy csak terminálból lehet telepíteni. Ráadásul nálam a ubu. szoftverközpont befuccsolt (rákattintottam egy ideig töltött, de aztán nem tett semmit), így azt újra kellett telepítenem parancssorból. Illetve a wifi driver telepítésnél voltak nehézségeim. A wwan kártya driver telepítéshez egyelőre még nem volt merszem hozzákezdeni (de szerintem azért egy linuxos kezdőtől az eddigi is jó teljesítmény).
A win10 mostani iránya nem tetszik, win8.1-et használok, az bevált eddig. De tetszik a linux is, most tanulgatom ubuntun keresztül.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#28844) ubyegon2 válasza ArthurShelby (#28843) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyelőre egyébként nem tetszik, hogy vagy egy "áruházból" (ubuntu szoftverközpont), vagy csak terminálból lehet telepíteni.

Ott van még a Synaptic is, de ebből is látszik, hogy képtelen vagy elszakadni a wintől, épp az a nagyszerű, hogy sok módszerrel lehet telepíteni programokat, a terminalos telepítésnél is van pár csomagkezelési módszer, ami egyszerű és ezért nagyszerű.

Használd a synapticot telepítésre, ha nincs fenn alapból, simán beírod a terminalba, hogy sudo apt-get install synaptic és kész. Keresni is lehet benne, de kezdőknek az szokott javasolható lenni, hogy a szoftveráruházban böngészgetnek, mert az olyan csilivili és érdemes utána synapticból vagy terminalból telepíteni.

Aztán jönnek majd a PPA-k.

Ja igen, azt fogadd el, ha egy Linuxos topikban többször is windowsos megoldásokat emlegetsz, hogy mennyire szereted, akkor bizony be kell szólni ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#28845) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#28844) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A barátságos Linux

Neked is ajánlom a fenti írást a Linux Mint magyar fórumáról, nagyon jó és részletes, valamint a kezdő topik Összefoglalóját is érdemes átfutnod az ittenin kívül.

Synaptic csomagkezelő [link] [link]
Gdebi használata

[ Szerkesztve ]

(#28846) #40553216 válasza lev258 (#28841) üzenetére


#40553216
törölt tag

Van keresztény, buddhista, zsidó, muszlim, sátánista Ubuntu is. :DDD

(#28843) legelek
„nem tetszik, hogy vagy egy "áruházból" (ubuntu szoftverközpont), vagy csak terminálból lehet telepíteni.”
Egyrészt már tudod, hogy nem csak, másrészt nem írtad, hogy miként szeretnéd. Remélem, nem a Windowson megszokott „letöltöm (lewarezolom), indít, next-next-install” módon akarsz. Épp az az egyik nagy előnye a Linuxoknak, hogy alapból ellenőrzött saját tárolókból telepíthetők a programok. De ahogy ubyegon2 f.t. írta, lehet külső tárolókat (PPA-kat) felvenni, ha valami program nincs vagy nem elég új. A MS is a Win8-tól kezdve kicsit ebbe az irányba megy, bár a három évtizednyi rossz felhasználói szokásokat nehéz lesz kiirtani.

(#28847) lev258 válasza ArthurShelby (#28843) üzenetére


lev258
veterán

Érdemes átolvasni az Összefoglalót. Még nem az igazi, de kapott némi frissítést, újítást.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28848) ubyegon2 válasza lev258 (#28847) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem is néztem rá mostanában, egész jó lett, közérthető, semmi faxni! Azt írtad anno, hogy a Mintre is ráfér már a frissítés, mert nem elég jó, nem javallom, hogy annak is nekikezdj, inkább gyűjtsd az energiát a közös NAGY Kezdő Linuxos topik Összefoglalójára! :)
Már valamikor el is lett kezdve.

a végéhez:

Live Linux használata külső merevlemezek teszteléséhez c. cikk elég napi igényeket kielégítő, mindenképp itt a helye. ;]

tudom, hogy közel sem olyan lényeges,de:

A helyedben még beraknám berus.berus SSD Linux gyorstalpaló írását is, bármilyen meglepő, sokak még megkérdezik, hogy SSD-re lehet-e Linuxot....és mint tudjuk rohamosan terjed az SSD-t használók köre.

(#28849) cigam válasza ubyegon2 (#28848) üzenetére


cigam
félisten

Azért a linkelt SSD cikket nem nagyon ajánlgatnám. Pl. Miért kéne a lassú HDD-re viszatenni a gyakran módosuló/swap könyvtárakat? Hát nem azért vett SSD-t, hogy ezek a műveletek pik-pak végrehajtódjanak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28850) growler válasza cigam (#28849) üzenetére


growler
őstag

"Miért kéne a lassú HDD-re viszatenni a gyakran módosuló/swap könyvtárakat?" ??
Miért ? - nálad milyen gyakran módosulnak a SWAP "könyvtárak" ? :)
Nálam az elmúlt 5 évben, még nem volt használatban a SWAP.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.