Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) krealon válasza Caaroy (#1400) üzenetére


krealon
veterán

Nincs bekapcsolva a GPS a mobilodon.

Egyébként így lehet "megjavitani" a hibás lokációs adatokat a routerről:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1247754

"SOLUTION:

Everything is OK now, the widget shows my correct location, Google Maps is showing the correct city. I don't know what was the real solution. It could be coincidence or some stuff that I did.

Here are the things I tried:
-I submitted my D-link router's mac address at skyhook, so that it knows my correct location. Google uses MAC addresses (not IP address) to find us when using wifi and not GPS.

Here's the link where I submitted the MAC: http://www.skyhookwireless.com/howitworks/submit_ap.php
I selected my location on the map then entered the router's WLAN MAC ADDRESS and submitted.

-I also cloned my previous router's MAC address, because as I said the positioning worked well with the SMC router.
Changed my router's ip address from 192.168.1.1 to 192.168.2.1 (don't know if that helped, I just wanted to copy as much option as I could from the prev. router)

-(This may have nothing to do with the problem)I visited the mobile version of Accuweather.com on my laptop and selected "Current Position". It found my location correctly. And after this I saw the correct place on my phone too.

These are the things I made to solve it. But don't take is for sure. It could be only coincidence and maybe some of my modifications were unnecessary, but I'm now happy that it works again "

(#1402) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!
Van/volt egy TP LINK TL-WR741ND(4.3) routerem, amit frissiteni próbáltam a netes kezelőfelületről, miután letöltöttem a tplink oldaláról a legfrissebb firmwaret. Jó is volt minden, onnan követtem ahonnan irták a tplinkesek a folyamatot. Kiírta, hogy rebott, végig ment a csík, majd 100%-nál meghalt minden. A router nem működik sehogy, az összes életjel amit ad, hogy pár másodpercenként egy másodpercre felvillan az összes LED, majd kialszik és ujra az egészet előlről.
Arra lennék kíváncsi, hogy mit lehet vele kezdeni? Gari van rá még 4 év, szóval a belsejében kotorászós forrasztgatás kizárva(ha nem lenne gari, akkor is). Garanciábaan meg tudják ezt nekem csinálni? Vagy vehetek új routert? Fontos lenne minél előbb, mert gyakorlatilag csak egy gépen van net. :O :O :O :O :( :( :( :W :W :W :W :W :W

(#1403) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-wr340GD FOSOM. A helyzet az hogy az én gépemmel nem megy normálosan a feltöltés de ha át tolom a modembe akkor van normális feltöltési sebesség.
Ha más géppel tesztelem azzal megy normálisan a LAN de az én gépemmel nem
Mi a gáz?

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1404) trance89 válasza Steve198310 (#1403) üzenetére


trance89
őstag

nem teljesen tiszta amit írtál, szóval ha átszúrod másik gépre akkor a feltöltési sebesség jó vagy a lan? döntsd el melyik mert a 2-nek nem sok köze van egymáshoz (ilyen szempontból)
előszöris milyen a netsebességed? (fel/le amire előfizetsz, nem megabájtokra hanem mbit-re vagyok kíváncsi) mert ha kb 10mbit vagy nagyobb akkor az 54mbit-es router marhára nem elég a sávszéledhez
ha <10mbit neted van akkor firmware frissítés a routeren, aztán lehetőleg reseteld is:
http://uk.tp-link.com/products/details/?categoryid=&model=TL-WR340GD#down
a pontos hardveres verziódhoz való firmware-t szedd le

(#1405) Steve198310 válasza trance89 (#1404) üzenetére


Steve198310
őstag

A sebességen van itt ha hangsúly. Ha másik gépet szúrok rá a ruter LAN ra akkor megy normálisan. Ha a sajátom akkor nincs sebesség. 625/192 amit felemelne 2000/512 re.
Na de WLAN is jó. Csak az én gépemmel nem megy a normális feltöltés ha ruterre van kötve viszont ha a modemmel megy nincs gond. Van feltöltés

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1406) trance89 válasza Steve198310 (#1405) üzenetére


trance89
őstag

a feltöltést hogy érted? speedtest-en mérve kissebb az érték vagy torrent? ha nincs feltöltési sebesség akkor a net sem megy abszolút
a firmware frissítést sem véletlenül írtam
ha pedig torrentre érted a "nincs feltöltés"-t akkor csak portot kell nyitni a routeren

(#1407) Steve198310 válasza trance89 (#1406) üzenetére


Steve198310
őstag

Net van.

Légy már szíves értelmezni amit leírtam már 2x. Van netem. Ha nem a szájbavert ruterbe dugom a gépem akkor a modembe és van normális feltöltési sebesség minden hova teszt, torrent stb.
Nem hiszem hogy az 5Mb netnek 30kb a feltöltési sebessége.
Ha másik gépet dugok a ruterbe pl muterékét az faszán tölt fel ruteren keresztül.
De ezt már leirtam
FW frissítve volt már ruteren. Új drivert raktam fel gépre is. De nincs változás. Valamiért korlátoz valami a lapomon

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1408) janos.cs


janos.cs
tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, hogy van nekem egy TL-WR941ND típusú routerem és valami oknál fogva a letöltési sebességem legyengült.

Azt tudni kell hogy internet szolgáltatót váltottam( Digi Internet 80/25 Mbps).
Na most ha kábelen engedem neki akkor rendben van, de szeretném wifin keresztül osztani a házban többi gépre is.. de úgy már csak 10Mbps jön át.. pedig csak 1 vékony fal/ajtó van közte max 5 méter távolságra.
Van úgy hogy 5Mbps lemegy a letöltési sebesség.. feltöltés az marad minden esetben.
Tehát a wifis kapcsolat nagyon gyenge, érdekessége az egésznek hogy telefonon(android S3) ha rámérek a sebességre akkor lényegesen többet mutat pl: 40Mbps :F

Ezzel mit tudok kezdeni?
Mi lehet a probléma?
Mivel tudnám növelni a gépeket a letöltési sebességet?

(#1409) Steve198310 válasza Steve198310 (#1407) üzenetére


Steve198310
őstag

[link]

ez ruteren

[link]

Modemmel

Remélem hogy érthető miről beszélek. Ha másik gépet tolok ruterről az jó. Az enyém nem jó
Minden frissitve

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1410) janos.cs válasza janos.cs (#1408) üzenetére


janos.cs
tag

[Ennyi jön át] :F routerrel valami nincs rendben.

[ Szerkesztve ]

(#1411) trance89 válasza janos.cs (#1408) üzenetére


trance89
őstag

60Mbit felett már gigabites router kell, hogy ki tudd használni a sávszélt pl 1043N/ND
hiába a 150 vagy 300-as routerek amikor gyakorlatban csak a töredékét tudják a rájuk írt sávszélnek

(#1412) janos.cs válasza trance89 (#1411) üzenetére


janos.cs
tag

az rendben, de speciál nekem az is rendben lenne ha 60Mbps jönne rajta normálisan.

(#1413) trance89 válasza janos.cs (#1412) üzenetére


trance89
őstag

ilyen emberrel még nem találkoztam, minek fizettél elő egy majdnem 100-as netre amikor jóformán a fele is elég lenne?
értsd meg a routered hardvere gyenge erre a sávszélre, csere nélkül nem mész semmire

(#1414) janos.cs válasza trance89 (#1413) üzenetére


janos.cs
tag

na most kábelen jön 1 gépre, de a többire nem tudok húzni kábelt.. ezért osztom wifin, de mivel nem jön wifin annyi amennyi kellene rendesen, ezért a töredéke is rendben lenne HA jönne..
remélem így érthető és kielégítő válasz kaptál. :)

sajnos nincs más megoldás, csak a csere. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1415) trance89 válasza Steve198310 (#1405) üzenetére


trance89
őstag

én értelmezzem amikor te nem tudod rendesen leírni hogy mi a problémád?

A sebességen van itt ha hangsúly. Ha másik gépet szúrok rá a ruter LAN ra akkor megy normálisan. Ha a sajátom akkor nincs sebesség. 625/192 amit felemelne 2000/512 re.
Na de WLAN is jó. Csak az én gépemmel nem megy a normális feltöltés ha ruterre van kötve viszont ha a modemmel megy nincs gond. Van feltöltés

ezt nem csak én nem fognám fel hanem senki más, a "nincs sebesség" még csak véletlenül sem egyenlő azzal hogy lassú a feltöltési sebességed szal tanulj meg írni vagyis főként kifejezni magad
mellesleg a pc-den lesz valami gebasz, win reinstall és probléma megoldva, ha ezután is csinálná (legfrissebb driverrel) akkor a hálókártya szar

[ Szerkesztve ]

(#1416) kali válasza trance89 (#1411) üzenetére


kali
legenda

nem kell, csak ajánlott, a tl-wr941nd hardvere simán tudja kábelen a 80/25 megabit/sec átvitelt, csak a 100-as eszközökben ilyenkor már nem sok tartalék marad, ezért javasoltabb a gigabit képes eszköz.
viszonyítási alap; a tl-wr941nd v2/3 hardvere azonos a tl-wr1043nd típuséval, csak a 100-as kontra 1000-es wan és lan portok az eltérés, illetve az usb csati, de annak is adott helye előbbi eszközön is, csak nincs berakva.
nem a gyakorlatban tudják a töredékét, a kapcsolati sebesség valóban 150 vagy 300 megabit/sec, annyi át is megy, csak ugye a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak a forgalomban, méréskor viszont csak a hasznos adat számít, de nem csak az képezi a forgalmat, hanem a szükséges körítés is.
nem a router a gyenge pont, hanem az ellenoldal, megfelelő és 3t3r mimo képes ellenoldalla átvihető a tl-wr941nd esetén is a 80 megabit/sec wifi útján, volt már példa, bár az már a jellemző teteje, és tényleg ideális ellenoldal, beállítás és környezeti tényezők szükségeltetnek.

janos.cs; milyen típusú és szabványú ellenoldalla használod? amennyiben például csak g szabványossal csatlakozik valaki, úgy nem csoda, ha bőven az elvárható alatt mér, bár azzal is átmegy ~ 20 - 22 megabit/sec, szélsőséges esetben kicsivel több.
a mobiltelefonok jellemzően lite-n szabványos 72 megabit/sec kapcsolati sebességet tudnak, ezért 35 - 40 megabit/sec körül maximalizálódik a mérhető átviteli sebesség, a fent leírtak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1417) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Volna egy olyan jellegű problémám hogy :
Van egy TP-Link TL-WR740N WiFis routerem (egy antennás nem cserélhető antennával). Tökéletesen működik. Viszont vettünk egy Tabletet aminek elég gyenge a WiFi-je kb 2 méterről és egy válaszfal és máris fele jelet fog. Az lenne a kérdésem hogy ha a Routert kicserélném egy 2 vagy 3 antennásra az segítene hogy a gyengébb vételű Tabon jobb legyen a jel?
Milyet ajánlanátok max 10 ezer ft-ig?

Köszönöm!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1418) Steve198310 válasza trance89 (#1415) üzenetére


Steve198310
őstag

le írom még egyszer. ruter lassú modemmel megy rendesen. szurtam képet lesd meg.
Tiltja a feltöltést ruteren keresztül

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1419) kali válasza dewil666 (#1417) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú tablet?
nem javítana a helyzeten, ha a tablet nem mimo képes, pedig többségében nem azok.
a nem mimo képes tablet esetén javíthat picit a helyzeten, ha tl-wr741nd típusú router lesz, azon cserélhető az antenna, és a gyári 5dBi helyett menne rá egy 8dBi értékű.
igaz, akkor már érdemesebb tl-wr841nd típust venni, alig drágább, viszont az már 300-as és mimo képes, a jelenlegi 150-es és mimo nélküli példányhoz képest, illetve azon is cserélhető a két antenna, de akkor azon mind a kettőt cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1420) janos.cs válasza kali (#1416) üzenetére


janos.cs
tag

a gépben egy "n" szabványnak megfelelő 150Mbps [adapter] van.. gyárilag meg "g" szabvány van a laptopban, azzal ténylegesen max 20Mbps jön át..

(#1421) kali válasza janos.cs (#1420) üzenetére


kali
legenda

ez egy elég gyenge pici kis usb modul, de ideális beállítás és környezert mellett 40 - 50 megabit/sec mérhető sebesség azért elvárható lenne, ezért próbáld meg más/minden csatornán a szórást, hátha javul valamelyiken a sebesség.
mivel csak 150-es lite-n modul, ezért a 80 megabit/sec nem megy át rajta, ahhoz 300-as és mimo képes ellenoldal kellene a router mellé, de esetlegesen akkor is csak megközelíthető lenne a maximális netes sebesség, ha sok wifi hálózat, vagy egyéb zavaró környezeti tényező adott nálad.

[ Szerkesztve ]

(#1422) janos.cs válasza kali (#1421) üzenetére


janos.cs
tag

köszi a választ! .)

(#1423) trance89 válasza Steve198310 (#1418) üzenetére


trance89
őstag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-wr340GD FOSOM. A helyzet az hogy az én gépemmel nem megy normálosan a feltöltés de ha át tolom a modembe akkor van normális feltöltési sebesség.
Ha más géppel tesztelem azzal megy normálisan a LAN de az én gépemmel nem
Mi a gáz?

most akkor ki a hülye? ha más géppel megy rendesen a routeren keresztül akkor hogy lehetne az a problémás? no comment

(#1424) Steve198310 válasza trance89 (#1423) üzenetére


Steve198310
őstag

most akkor ki a hülye? ha más géppel megy rendesen a routeren keresztül akkor hogy lehetne az a problémás? no comment

Hát te ;]

Mivel minden mással megy megfelelően. Akkor Mester varj rá gombot.
De a probléma az ,hogy nem tudsz olvasni. Leírtam mit észleltem Te meg hülyének nézed az embert. Én feltettem egy eléggé számomra aggasztó kérdést a problémát leírva.
Na mindegy megoldom más irányb.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1425) dewil666 válasza kali (#1419) üzenetére


dewil666
őstag

WayteQ xTAB-700dc tabletről van szó.
Akkor felesleges routert cserélnem.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1426) trance89 válasza Steve198310 (#1424) üzenetére


trance89
őstag

ha csak a te pc-ddel szar akkor hogy a **csába lehetne a router rossz?? még az elején írtad hogy más géppel megy faszán a lan, egyik szavaddal agyon**szod a másikat...
látszik hogy egy nagy technikai zseni vagy aki azt sem tudja mit akar, de jobb is így menj oldd meg magad, ne fáraszd ezt a topicot a hülyeségeiddel

[ Szerkesztve ]

(#1427) Steve198310 válasza trance89 (#1426) üzenetére


Steve198310
őstag

Hagyjuk már. Nem tudsz se értelmezni sem olvasni. A LAN-om müködik nem annak volt baja. A hiba szofveres volt te gyökér.
Jobban bele túrtam a szájbaszexuált winbe némi programozás "te technikai zseni" után újra faszán megy ;] Remélem tudsz programozni? És remélem lesz valami szar frissítésed win alá hogy kicsit elgondolkodj a problémán ;]
A fárasztásról annyit, hogy ha nem tudsz normális választ adni az ELOLVASOTT kérdésre, kérlek ne válaszolj rá.

üdv a többieknek

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1428) trance89 válasza Steve198310 (#1427) üzenetére


trance89
őstag

kíváncsi lennék mit programoztál win alatt (amit te "programozásnak" hívsz), ha meg olyan nagy zseninek képzeled magad akkor minek jöttél ide ilyen egyszerű kérdéssel? lol
még mindig nem én voltam a hülye aki minden hozzászólásában teljesen másról regélt szal hagyjuk, aki olvasni sem tud annak magyarázkodhatok

[ Szerkesztve ]

(#1429) Steve198310 válasza trance89 (#1428) üzenetére


Steve198310
őstag

Majd bele futsz a problémába te is ;] és keresed a hibát. De te megoldod "húzd újra stb".
Helyette átírtam pár értéket a windows/sytem32/xxxxxxx mappában amit C++ simán kezel.
De ezt megtartom magamnak

további szép napot a többieknek :C

különben egyik spantól kaptam a tippet :C

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1430) aldebaran válasza Steve198310 (#1429) üzenetére


aldebaran
őstag

igazi fórumozó vagy: ha segítség kell, ideírsz. Ha megtalálod a problémára a megoldást, nem írod le. Ez ma Magyarország tipikus fórumozója! Gratulálok! :( :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1431) fess


fess
őstag

Sziasztok
wr841nd v7.2-es verziónak frissíthetem a firmware-t erre?

Most nézem,hogy már ez van rajta. Akkor ettől újabb ugye nem érhető el?

[ Szerkesztve ]

(#1432) krealon válasza fess (#1431) üzenetére


krealon
veterán

Pillanatnyilag nincs frissebb ra. TL-WR841ND v7

(#1433) Claude Leon válasza fess (#1431) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tegyél rá gargoyle-t, szárazabb, tisztább érzés.

(#1434) fess válasza Claude Leon (#1433) üzenetére


fess
őstag

ez mivel jobb mint a gyári? ha lementem a beállításokat vissza tudom utána állítani?

(#1435) Claude Leon válasza fess (#1434) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A gyáriakat erre nem. A gyári az erre használt adatterületét egyben menti, a gargoyle, (mivel végeredményben linux), a konfig fájlait csomagolja össze.

Nézz szét az oldalon, sokkal részletesebben tudod beállítani a gyárinál (igaz, 11 fölötti csatornát nem fogsz tudni beállítani rajta, de a lucis openwrt-n még azt is)

(#1436) Fecogame


Fecogame
veterán

TP-Link TL-WR740N 150M

TP-Link TL-WR741ND 150M

A kettő között mi a különbség a nevén kívül? A neten semmi érdemlegeset nem találtam.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1437) dr.bubo válasza Fecogame (#1436) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az ND levehető antennás.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1438) janos.cs válasza janos.cs (#1408) üzenetére


janos.cs
tag

Probléma megoldva! Vettem egy TP-LINK TL-WN822N 300M Wireless USB adaptert(4 dBi antenna van hozza) [ez] lett az eredménye. :) ez teljesen bevált! :DD

(#1439) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Hali Mindenkinek!

Lehet hogy volt már ez a kérdés,de én nem leltem rá.
Van egy tp-link tl-wr1043nd routerem.A szomszédnak adok wifit de ő a kérésem ellenére folyamatosan tölt és így az én 120/30 Mb/s sebességemből néha csak 5-10 mega marad.Eljutottam odáig hogy a mac címéhez hozzárendeltem egy fix IP címet (elvileg) 192.168.1.102.Mindent kikapcsoltam nálam majd az ő gépét is (mivel nálam volt javításon a gép) és bekapcsoltam az övét.Az IP cím nem is változott.Én 6000-et fizetek a netért de tőle bízva a becsületességében 1000 forintot kérek havonta a 6-ból.
A kérdés:
Hogy a sunyiban lehet-ne lekorlátozni a router beállításaiban az ő wifijét max 25/4 Mb/s-ra korlátozni?
Ha valakinek van ötlete tudása hozzá akkor kérem segítsen és egy kicsit szájbarágósan mert angol tudásom szinte nulla.
Ja és persze hogy a net sebesség átváltása Mb/s-ről MB/s-re?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1440) Claude Leon válasza Emberkeman81 (#1439) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Openwrt-vel.

Egyfelől Vargalex olvtárs féle lucis összeállításban nagyjából minden szükségeset megtalálsz ehhez.
Mivel ebben az esetben legjobban egy jól menedzselhető vendégcsatlakozáson érdemes a szomszédodat fogadni.

Másfelől pedig a torrentezés rengeteg párhuzamos kapcsolattal jár (gondolom a szomszédod ebben sem hajlandó értelmes kompromisszumra), és a gyári firmvarrel szemben az openwrt sokkal jobban boldogul az ilyesmivel is.

Szóval szerintem nem azért marad kis töredéke a sebességnek, mert a szomszédod akkora adatmennyiséget forgalmaz, hanem mert ezt rengeteg kicsi adatcsomagban teszi, ami annyira lefoglalja a routered, hogy alig marad lehetősége adatot továbbítani.

Persze az openwrt-nek is van egy gargoyle változata, ahol pl. webes felületen nem tudsz vendégcsatlakozást nyitni, de a forgalmak prioritását szabályozhatod, nemcsak a sebességét (ugyanez persze a lucis változatban is elérhető), ami ebben az esetben azt is eredményezheti, hogy a szomszédod torrentezik, ahogy a csövön kifér, de mivel neked van elsőbbséged, bármit próbálsz, az fügén megy is, addig a szomszédodat visszaveszi, amennyire szükséges.

(#1441) Emberkeman81 válasza Claude Leon (#1440) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Köszönöm a választ.
Sajnos pont ettől tartottam,hogy openwrt-t kell rárakni.Nem vagyok egy elveszett gyerek a számtech terén (sőt).De hallottam róla rossz dolgokat hogy nehézségbe ütközhet a felrakása.Viszont ha sikerül akkor a lehetőségek tárháza szinte határtalan.Gép nélküli torrentezés,több beállítás.De a pontos menetét a felrakásnak még nem tudom,de mindjárt utána olvasok.Egy nálam több angol tudással rendelkező ismerősöm az "IP & MAC Binding" javasolta hogy ott talán tudok mit kezdeni,de én nem jöttem rá.

De mindenesetre köszönöm,megnézem és ha nem jár nagy kockázattal akkor neki futok.Azt tudom hogy a garinak akkor vége.

(#1442) Emberkeman81 válasza Emberkeman81 (#1441) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Elnézést a "Bandwidth Control"-t javasolta.

(#1443) trance89 válasza Emberkeman81 (#1441) üzenetére


trance89
őstag

ha elég jártas vagy számtech téren akkor nem tudom mitől félsz, mellesleg a szoftvercsere semmiféle garivesztéssel nem jár mert bármikor visszarakható a gyári fw
mint ahogy írtad, egy kis utánaolvasással egy 1043nd-vel szinte korlátlanok a lehetőségek a gyári fw-hez képest

(#1444) Emberkeman81 válasza trance89 (#1443) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Ha csak windows kezelő felület lenne és nem lenne linux terminálos parancs akkor nem lenne gond.De ahogy látom nagyon sokadik lépésre lesz net a routeren.És amit én olvastam a Vargalex féle (lucis megoldás) után a gyári firmware nem megy fel simán hanem buherálni kell rajta valamit HEX-ben.
És sajnos a linux az nem az erősségem.
Az elsődleges gondom az hogy a UTP kábellel kössem össze a géppel a routert vagy USB-vel amíg beállítgatom.
Le van minden írva értelemszerűen,csak ez nem tiszta nekem.
Most leszedtem a gyári szoft friss verzióját és a sebesség nagyon jó mert torrenten 11 MB/s volt a sebességem USB-s 300 Mb/s-os wifivel.
De most lehet hogy a szomszéd nincs otthon :R .

(#1445) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 841 routerünk hogyan tudok olyat csinálni hogy x órakok le csatlakoztason valakit mac alapján vagy hogyan lehet ilyet meg oldani?

(#1446) kali válasza petiwr (#1445) üzenetére


kali
legenda

szia,

a parental control szekcióban nézelődj, ott felveszed a korlátozni kívánt mac adress azonosítót, beállítod a kívánt intervallumot - schedula; minden áldott nap, vagy csak bizonyos napokat kijelölve -, weblapokat is megadhatsz, amiket meglátogathat, vagy semmit sem engedélyezel.

(#1447) petiwr válasza kali (#1446) üzenetére


petiwr
senior tag

Köszönöm szépen segítségedet.

(#1448) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!
Adott egy tp-link wr941nd router.
Az alapértelmezett átjáró 192.168.1.1 (leellenőriztem a a cmdben ipconig paranccsal.)
De hiába írom be bármelyik böngészőbe, nem tudok csatlakozni a routerhez.
Van valami javaslatotok?

(#1449) trance89 válasza Elemental (#1448) üzenetére


trance89
őstag

próbáld meg másik lan portba dugni a pc-t, esetleg wifi-n keresztül

(#1450) Elemental válasza trance89 (#1449) üzenetére


Elemental
addikt

Wifin megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.