Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Claude Leon válasza Ice_Man22 (#350) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, hogy több klienssel küldöd?
Esetleg a "Bandwidth Control"-t beállíthatnád.
Egress=kimenő, Ingress=bejövő

a Control Settings lapon szépen beírod a kapcsolatod paramétereit,
a rules list-ben pedig "add new" gomb, ott csak port 80-80, egress-ingress értékek (max:névleges, min: fele)

Jut még eszembe, nincs a közeledben már rádiós hálózat? Az nagyon be tud tenni, ha nagyban forgalmaz.

(#352) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#351) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

2 gepen van a halozatba kotve, de csak az en gepem torrentezik.Az en gepem N es kartya van benne, a masik pedig egy sz*r b/g s wi fi stick.Lehet a stick piszkal bele?Ja es van mas wi fi a korzetbe de meg veletlenul se nyomom azon a csatin

(#353) Claude Leon válasza Ice_Man22 (#352) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Jut eszembe! A wireless-advancedben a WMM be van billentve?

(#354) ginus07


ginus07
csendes tag

Sziasztok.
Valaki segítsen nekem léccike.
Van egy tp-link WR642G típusú routerem.
Melyik frimware-t kell hozzá letölteni? Léccike linkeljétek már be nekem.
Köszike előre is segítséget.

(#355) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#353) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Be van pipalva.Az mit csinal?

[ Szerkesztve ]

(#356) Ice_Man22 válasza ginus07 (#354) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hanyas verzios a routered?

(#357) ginus07


ginus07
csendes tag

4.2 -es

(#358) Tosee válasza ginus07 (#357) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor V4-es verzió kell neked... (TL-WR64xG_V4_091021 a legfrissebb)
TL-WR642G V4

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#359) ginus07 válasza Tosee (#358) üzenetére


ginus07
csendes tag

köszönöm szépen csak van egy kis problémám ha letöltöm és kibontom akkor bin fájlba adja ki és nem tudom megnyitni :S:S:S

(#360) Tosee válasza ginus07 (#359) üzenetére


Tosee
őstag

megnyitni nem is kell!
A .bin fájl az úgy jó ahogy van!
Nyisd meg a böngésződ, és lépj be a router admin felületére!
192.168.1.1
Felhasználónév és jelszó alapesetben admin / admin

System tools -> firmware
Tallózd be a .bin fájlt, és kattints az upgrade-ra!

ui: még véletlenül se wifi kapcsolattal frissíts, mert könnyen hazavághatod a router-t!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#361) ginus07 válasza Tosee (#360) üzenetére


ginus07
csendes tag

ja jól van :) köszönöm szépen a segítséget :) szép estét

(#362) Tosee válasza ginus07 (#361) üzenetére


Tosee
őstag

Szívesen! neked is! :)

A frissítés után újra be kell állítani a routerben mindent!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#363) Claude Leon válasza Ice_Man22 (#355) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Most, hogy kérdezted, utánaolvastam, kicsit bővebben, mint a router magyarázatában szerepel :)
( Wireless_Multimedia_Extensions néven szerepel az angol wikipedián)
Ebből már kihámoztam, hogy nem volna lényeges annyira, mint képzeltem, valamiféle csomagütemezés, de főleg multimédiás vonatkozású.

Esetleg még mindkét kliensnél telepíthetnél legfrisebb drivereket (ha nincs frisebb, akkor csak újra)
Ja, persze, pontosan melyik kliens melyik típus?

[ Szerkesztve ]

(#364) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#363) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Az en gepembe Tplink WN-951N lan kartya van, es gondolom ez nem vacakol.A masik gepen egy non name usb wifi stick van b/g s, RPC WU1420B.
Szerintem az usb stick varial valamit.

En is utana olvastam mi is az a WMM.Nem hinnem, hogy az vacakol.Ja es nem rendszeresen csinalja van, hogy hetekig semmi aztan hirtelen nem megy, es mintha mindig az usb wi fi s gep bekapcsolasa kozben hal meg.Lehetseges lenne, hogy a stick ki usse a routert?

[ Szerkesztve ]

(#365) GileraRC50 válasza Ice_Man22 (#364) üzenetére


GileraRC50
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon töröm a fejem azon, hogy okosíthatnám fel a router-emet (TP-link : TL-WR841ND V5 )egy fw-vel, és leginkább dd-wrt fw-vel gondolkodom.
Olvasgattam a dd-wrt fórumon néhány témát, egy-két hasznos infót, FAQ-t, telepítést...
Igazándiból arra lennék csak kíváncsi, hogy ha én a dd-wrt-ről szeretném ha vissza állnának a dolgok az eredeti állapotba, akkor elég az oldalukon feltüntetett fw-t leszedni és upgrade-elni a routert ezzel? Mert nem egy megoldást olvastam ezzel kapcsolatba, csak tutira szeretnék menni nem elrontani az eszközt, mivel nekem is mint oly sok embernek nincs pénze másikra...Sajnos.Néhol a comment-emért csak ezt kaptam: :D örültem is neki...
Valamint még azt is meg szeretném tudakolni hogy az OPEN-wrt mennyivel jobb mint a dd-wrt teljesítményben, és hogy mennyi annak az esélye, hogy az átállások során meghibásodik a készülék?

(#366) Claude Leon válasza Ice_Man22 (#364) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az az RPC-WU1420B egy rtl8187, ez sokáig népszerű volt a linuxos ügyekben :)
Ha hézag van vele, én mindenképp a driverre fognám, még xp-vel használod, vagy már 7-essel?

(#367) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#366) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Win Xp vel hasznalom.Viszont nemtudom hol keressek hozza drivert.

(#368) Claude Leon válasza Ice_Man22 (#367) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Milyen verziójú a drivered?
Saját programjával használod, vagy a win zerojával?

(#369) Tomocso


Tomocso
tag

Üdv!

Van nekem egy MR3420-as 3G-s routerem, az a gondom hogy az USB sticket szeretném kirakni az ablakba mert csak ott van 3G lefedettség!
Ha meghosszabbítom egy USB hosszabbítóval a sticket nem tud kapcsolódni a router a nethez!
Ha csak simán bedugom hosszabbító nélkül akkor gond nélkül megy.
A kábellel semmi gond más USB-s eszközzel hibátlanul működik sőt ha a gépbe dugom a sticket a hosszabbítóval akkor is jó minden!

Mit tudok csinálni, miért nem kapcsolódik ha hosszabbítom?

köszi

-

(#370) vasutas01


vasutas01
tag

Van egy TP-Link TL-WR941ND (ver 3.2) routerem dd-wrt-vel, és vissza szeretném rá varázsolni a gyári firmware-t. Valaki tudna ebben segíteni?
Próbáltam visszatenni a gyárit, meg vágott firmware-t is, de nem sikerült. tftp-t is próbáltam, de nem találta meg a routert. Valakinek valami tipp?

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#371) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#368) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hali 5.1074 es drivert hasznalom, a windows szerint 2007 es.Es a windows programjaval hasznalom.
Uj Drivert nem talaltam hozza, pedig kerestem.Vagy en vagyok lama hozza. :(

[ Szerkesztve ]

(#372) Claude Leon válasza Ice_Man22 (#371) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Esetleg erre vagy arra?
Itt is találsz RP-WU1420BA-t.

(már hogyha az eszközkezelőben a részletek fülön USB\VID_0BDA&PID_8187 szerepel)

(#373) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#372) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kosz szepen, le toltom es feltelepitem a drivert, aztan meglatom mi lesz:).Az eszkozkezelobe azt irja.

(#374) Ice_Man22 válasza Ice_Man22 (#373) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Feltelepitettem a drivert, kivancsi vagyok, hogy fog mukodni.

(#375) Kube


Kube
senior tag

Üdv emberek. Ide is beírom a problémámat hátha vki tud rá orvosságot.

Lenne némi problémám a routeremmel kapcsolatban. Pontosabban az hogy játék közben fél percenként lagg jelentkezik, ez fél évvel ezelőtt nem fordult elő [akkor még nem volt router]. Kizárás érdekében direktbe kötöttem a modemet a géppel és akkor ez a probléma elmúlt. Szóval 100% hogy a routerrel vannak gondok. Természetesen eközben egyedül én használtam az internetet.

TP-LINK WR541G routerről van szó. Sajnos nem tudom hogy erre a problémára van-e megoldás... én mindenesetre ilyen beállítást nem nagyon találtam ami valamilyen prioritást eszközölne néhány alkalmazásnak, mert ahogy elnézem a folyamatos kapcsolatnál [ha nagy igényű ha nem, de ez is csak alkalmazásra értendő nem pedig letöltésre] nem képes fenntartani folyamatosan a kapcsolatot és nem értem hogy miért...

Valakinél valami ötlet vagy hasonló tapasztalat?

----------------------------------------------------------

Kipróbáltam azt hogy mindent alapra tettem, a helyzet változatlan. Ezután egy firmware frissítésen esett át, a helyzet szintén változatlan.

Portokat nyitottam, utána dmz következett, helyzet változatlan.

Még a modemre tudok gondolni ami egy DLINK DSL-360r hogy talán az nem bírja kezelni a kapcsolatot a routerrel.

A pingem nem nagy, de mintha a folyamatos kapcsolat alatt megugrana egy pillanatra 2 percenként. A netet csak én használom. UTP kábelen csatlakozom. Szóval nem tudom mi a gond...

Összegezve:
- D-Link DSL-360R modem
- T-home 5Mbit >> falun belül holtponton így sok a szakadás estefelé
- D-Link TL-WR541G >> mindenféleképpen kipróbálva
- UTP kábelen csatlakozom, csak én használom, akkor is
- Gép <> Modem direktbe kötve >> probléma megszűnik

Vissza is olvastam tavalyig a topicban, másnál is volt már ilyen gond tp-link routerrel, nem tudom talált-e már megoldást, mindenesetre oda ment a privát, de talán azért ti is tudtok vmivel szolgálni.

Köszöntem

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#376) Ice_Man22 válasza Claude Leon (#372) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nos uj drieverrel is ma jelentkezett a lefagyas problema.Nem ertem, vasarnap 2 laptop 2 gep es 1 telo logott rajta es semmi baja nem volt.A sticket ki fogom venni a kepbol es meglatom mi lesz.

(#377) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Felraktam a 1043ND routeremre az OpenWRT-t.Ebben elvileg van egy Transmission nevü torrent kliens.Valaki tudna benne segíteni hogyan kell használni (a torrentezéssel tisztában vagyok utorrentet használok)

(#378) Tosee válasza ToBeY (#377) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Szerintem linkeld be a kérdésed a router topickjába! Ott többen is ezt a firmwaret használják, és valószínűleg segíteni is tudnak! Ráadásul ha Vargalex fórumtárs által készített OpenWRT-t tedded fel, akkor őt is abban a topicban találod!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#379) ToBeY válasza Tosee (#378) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már próbáltam elég kevés sikerrel.

(#380) chros


chros
őstag

Sziasztok!

Egy TP-Link TL-WR941ND wifi routerrel kellene egy SMC (szinten N-es router, ebbe megy a net) hatotavolsagat kibovitenem. A tplink legujabb firmware-eben mar van WDS opcio (De mas nincs :( ).
A gond az, fogalmam sincs mit kellene beallitanom a ket routeren ...

Koszi a segitseget!

(#381) borsodika válasza chros (#380) üzenetére


borsodika
őstag

MIért nem Access point-ot használsz ilyen célra?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#382) Menthirist


Menthirist
veterán

Hi... a szomszéd netére fáj a fogam (nyílt wifi), eddig az androidos telóm osztotta meg usb-n át (bár a teló elég gyengén veszi a jelet), de most a fülembe ültették, hogy 3k körül már vannak tisztes usb-s wifi adapterek... aztán gondolkodtam, hogy úgyis akartam venni routert valamikor a későbbiekben, úgyhogy gyors elhatározással vettem egy wifi routert az adapter helyett. tl-wr741NB lett belőle (nem olvastam utána, csak tudtam, hogy ebben a kategóriában a tp linkek a jók).

nos most ahogy olvasom, pont a 743 lenne képes kliensként csatlakozni más wifi hálózatokhoz. kérdésem az lenne, hogy nincs valami módszer arra, hogy a 741 is képes legyen rá? openwrt firmware-rel vagy bármivel? a mostani androidos megoldás azért nem jó, mert usb-n át pdanet-tel osztom meg, azt meg megöli az adb, ami meg a fejlesztés miatt kellene...

Szóval mit ajánlanátok, hogy tudnék hozzáférni szomszéd korlátlan netéhez, ha adva van egy PC, egy 741NB router és egy androidos teló (Amivel a wifi tether pont nem megy, valszeg a custom rom miatt, de azt max lehet vissza tudom tenni valami normálba)

előre is köszi

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#383) Menthirist


Menthirist
veterán

nos úgy néz ki sikerült megoldanom :) sikeresen csatlakozik a routerem a lenti routerhez, és osztja a netet a gépemnek :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#384) Claude Leon válasza Menthirist (#383) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szia!
openwrt lett belőle, vagy másképp?
(azért a nyílt rádiózással óvatosan, a hatótávban akárki lementheti a teljes forgalmadat, jobb antennával ez tényleg távolság)

[ Szerkesztve ]

(#385) Menthirist


Menthirist
veterán

nem kellett semmit alakítani a routeren... volt egy WDS (wireless distribution system) funkció, azzal a routerem gyakorlatilag a lenti "meghosszabbítása" lett, lényeg hogy a lenti osztja dhcp-n át a címet, de a routeremen át... nekem ez jó, mert így van svn-em és egyéb netem programozás közben is...

de azért köszi a figyelmeztetést... van valami elkerülő mód erre? hogy mondjuk valami extra vpn-en nyomom át az adatot, hogy akkor is kódolt legyen, amikor átmegy a nyílt forráson?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#386) Claude Leon válasza Menthirist (#385) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azt mondják, a vpn ilyesmire van, de kell hozzá ellenoldal is.
(mondjuk ott is ki kell építeni az "alagutat")

Ha meztelen neten bejelentkezel valahova, akkor az is megy a levesbe.
https-ben ne bízd el magad, mert az is a nyilvános kulcsokkal kezdődik, másfelől talán inkább a weboldalak azonosításának a biztonágához találták ki.

Ha weppel találkozol, annak se higgy, csak a wpa/aes tartja még magát.

[ Szerkesztve ]

(#387) Menthirist válasza Claude Leon (#386) üzenetére


Menthirist
veterán

hát szerintem azért a https biztos véd azért valamennyire, nem véletlen hogy a bankok meg hasonlók használják úgy, hogy a felhasználó bárhonnan (nyílt neten is) használni fogja...

azt tudom, hogy a wep kódokat hallgatózással ki lehet nyerni...

amúgy vpn-ben gondolkodom, bár olyan helyeken, ahol nincs védendő adatom, más kódot használok, mint a védendőkön (azokra külön kódom van mindenre), és nem zavar, ha a stack overflow üzeneteimet vagy google kereséseimet látja esetleg valaki ...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#388) chros válasza Menthirist (#385) üzenetére


chros
őstag

Erdekelne amegvalositas, en ezt probaltam (a wr941nd -men, a netet a netgear osztja meg):

tplink-be:
--------------
ssid: mas mint a netgearnel
channel: ugyanaz
- titkositas ugyanaz
- jelszo ugyanaz

wds bekapcs:
SSID: a netgear ssid-ja
BSSID: a netgear mac cime
- titkositas ugyanaz
- jelszo beallit

Erre a kovetkezo tortenik:
- a status panelen latom a wds funkcio mukodeset:
scan, auth, run
a run kb 5 masodpercig van, es ha ekkor gyorsan atmegyek a diagnosztikaba, akkor meg tudom pingelni a netgear-t.

De csak 5 ms-ig van a dolog, utana ismet Scan ...

Minden segitseget koszonok!

(#389) Menthirist


Menthirist
veterán

hát én elsőnek ugye gyorsan belőttem a wds-t, de scan... run, és onnantól a címen már a lenti routernek az adminja lett volna elérhető (aminek már nem admin admin volt a jelszava :D). reseteltem a routerem, újra belőttem a jelszavam meg mindent, majd a dhcp-t disabled-re tettem (osszon a lenti), (és a default gateway 192.168.1.201 lett, ezt hirtelen nem tudom hogy én adtam-e meg vagy a lenti, már elég késő volt, és egész nap dolgoztam). Ezek után a routerem csatlakozott a lentihez (wds run), és már volt is rajta net, mert a gépem legalábbis kapott, meg utána már a telóm is (azzal az én routeremre csatlakozok)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#390) chros válasza Menthirist (#389) üzenetére


chros
őstag

Koszi a megerositest, akkor ennek igy mukodnie kellene ... :(

Lehet, hogy rarakok egy ddwrt-t, ha rabirom ... :)

(#391) borsodika válasza chros (#390) üzenetére


borsodika
őstag

Ahogy olvastam a rárakással annyira nem volt gond, inkább az eredeti firm visszarakásával.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#392) chros válasza Menthirist (#389) üzenetére


chros
őstag

Es a te routered sajat SSID-jet mire allitottad (nem a wds-nel)? A lenti routerrel megegyezo SSID-re?
Es a lenti router-en is engedelyezve van a wds?

Nalam a netgear-nel nincs wds opcio ... :( Frissitek firmware-t ott is, hatha berak egyet ...

@borsodika: koszi, megprobalom beflashelni a ddwrt-t, ha mashogy nem megy. Irok majd rola, hogy mi lett vele ...

[ Szerkesztve ]

(#393) Menthirist válasza chros (#392) üzenetére


Menthirist
veterán

nem állítottam semmit... összedugtam, pár dolgot kattintgattam itt-ott, és haver mondta, hogy próbáljam meg a WDS-t... onnantól az van, amit írtam...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#394) chros válasza borsodika (#391) üzenetére


chros
őstag

Hat, valoban: rarakni rakatam, de ... :)

A gond az, hogy Intel chip-es a flash az en kinai wr941nd -mben. Igy a ddwrt nem tudja irni. Azaz reboot utan nem maradnak meg a beallitasok (ez a kisebbik gond), de nem is tudok egyszeruen beflashalni masik firmware-t sem ... :(

Csinalt mar valaki ilyet?
Koszi

(#395) kackackukac


kackackukac
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem, hogy van egy TP-LINK WR841N router, amitől itthon 3-4 laptop kapja a netet, többnyire gond nélkül. Viszont a telefonom (LG P500) nem tud kapcsolódni ehhez a wifihez. Mit kéne tennem, hogy működjön mobilon is az itthoni wifi?

Köszi!

(#396) chros válasza kackackukac (#395) üzenetére


chros
őstag

Nem lehet, hogy N-es a router beallitas es a telefon csak g-s tud?
Ha igen, akkor g/n mixed-re kell allitani a routert ...

(#397) borsodika válasza chros (#396) üzenetére


borsodika
őstag

Sikerült végül ráraknod 1 gyári firmware-t a ddwrt-re?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#398) chros válasza borsodika (#397) üzenetére


chros
őstag

Meg, nem ... :( (Koszi az erdeklodest)
Mostanaban probalok soros kabelt raforrasztani (csak keves az ido), es utana uboot-tal visszarakni az eredetit ...
Majd jelzek, hogy mi van vele ...

(#399) borsodika válasza chros (#398) üzenetére


borsodika
őstag

Oké várom. Én többek között ezért nem cseréltem le a gyárit mert olvastam, hogy szívás lesz vele. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#400) kackackukac válasza chros (#396) üzenetére


kackackukac
csendes tag

Nem tudom, jó helyen keresgélek-e, de a router webes beállítófelületén a mode-nál azt írja: 11bgn mixed

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.