Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Bird01


Bird01
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen routert TL-MR6400.Az a gondom vele hogy 2 vagy 3 a térerő .Egy iqprós kártyával használom.A kérdésem az lenne hogyha vennék egy kültéri antennát hozzá az javítana e lényegesen a sebességen .Ha igen akkor milyen antennát javasoltok hozzá.A válaszokat előre is köszönöm :R

(#4002) mezis válasza Bird01 (#4001) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Előbb tájékozódj!

mezis

(#4003) suste


suste
veterán

Sziasztok!
Úgy érzem kicsit elszállt a Tp-link a router árakkal az alsó szegmensben (is?):

-740N: 5000ft :Y :F :W
-741ND: 6-700ft :Y :F :W
-841N: 5000ft
-841ND: 8000ft :Y :F

-842Nv3: 7000ft :C
-842NDv2: 9000ft :(
-1043NDv?: 13-16000ft (de nagy kérdés milyen verziót adnak)

Csak 1-1 ellenpélda:
-D-Link DIR-605L: 5000ft (300Mbit-es wifi és gigabites portokkal!)
-D-Link DIR-860L: 17000ft (N+AC wifi és USB3!)
-ASUS RT-N14U: 9000ft (300Mbit-es wifi és USB2)

(Az árakat az árgépen néztem, és csak a HW tudást figyeltem.)

Kérdés, hogy a tp-link nyomta meg az árakat, vagy a kereskedők, mivel valszeg jól fogytak az elmúlt években a routereik?

Én az első részben szereplők közül most már tuti nem vennék újat ilyen áron. 3-4000ft voltak régebben, és a tudásuk semmit nem nőtt, mondhatni elavultak mostanra.
Az első ami megéri szerintem az a 842Nv3 (, de ez is csak leginkább az alternatív fw miatt).
A 1043 is kezd már túlárazott lenni a konkurenciák AC-t is tartalmazó routereihez képest.
És a kisebb ASUS -ok is a közelben vannak, pedig azok aztán jól túl voltak árazva....

Véleményetek?

(#4004) Gézengúz válasza suste (#4003) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szinte kizártnak tartom 5000ft -ert a gigabites portokkal szerelt routert. Az áremelkedést én is eszrevettem, de hát mi nem drágul?

Hmm. Úgy néz ki tényleg gigabites, hihetetlen, ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#4005) woodworm


woodworm
veterán

A D-Link DIR-605L gigabites voltára van referenciátok, mert én nem találok. A dlink szerint FE, a wikidevi szerint FE, a soc leírása (integrált switch) FE.

(#4006) suste válasza woodworm (#4005) üzenetére


suste
veterán

ok, a gigabitet valszeg elírták sok helyen, és nem néztem utána jobban...
de a olcsó tplink-ből elveszett az olcsó jelző,
ráadásul sokszor teljesen logikátlan az árazás is, bár az is igaz, hogy ez a többi gyártónál is fent áll néha :)
pl ha lehet kapni 7000-ért 842v3-at (100Mbit/300Mbit/16MB/64MB/USB2), akkor a kevesebbet tudók ára hogy jött ki nekik :F

(#4007) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Van egy TP-Link Archer C7-esem.
Nézném a TWITCH-et, élő játékközvetítéseket, DE
mostanság nagyon sokat bufferel... katasztrófális...
A YouTube mellette full HD-n 60 fps-el több is egyszerre elmegy, ha kell.

Mit lehetne állítani?
Vagy a TWITCH lett ennyire rossz?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4008) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

TP-link WR841ND, legfrisebb Firmware van felrakva.
Megszeretném változtatni a routernek az íp címét. 192.168.1.1-ről 192.168.100.3-ra.
Mikor megcsinálom a routerben, újra indul. És többé nem látja a routert. Nem tudok belépni
A network->lan-nál lehet át állítani, ugye?

A jelszónál sem stimmel valami, csak úgy tudtam beállítani, hogy leállítottam a folyamatos újratöltést. Nem akarta abbahagyni.

Haldoklik a router?

[ Szerkesztve ]

(#4009) mezis válasza Bal0924 (#4008) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt gyakorolhatsz.

A hw. verziónak megfelelő fw. tetted fel ? Csere előtt visszaállítottad gyári értékekre ? Cserét UTP kábellel végezted ? Klienst vagy adapterét újra indítottad az új IP címhez való csatlakozáshoz ?

Próbáld másik tápegységgel.

mezis

(#4010) Bal0924 válasza mezis (#4009) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Megfelelő fw-t tettem vel. (többször is megnéztem mielőtt feltettem volna)
"Csere előtt visszaállítottad gyári értékekre ?" kellett volna?
UTP kábellel végeztem.
Igen újraindítottam a router.-t, még a PC-t is, hátha..
Nincs másik tápegységem.

(#4011) mezis válasza Bal0924 (#4010) üzenetére


mezis
nagyúr

""Csere előtt visszaállítottad gyári értékekre ?" kellett volna?"
Igen, legalábbis régebben ez volt az előírás.
Nem lehet ez nagy baj, ha még "hallgat" a hosszú reset-re.

mezis

(#4012) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, gondoltam leírom tapasztalatomat hát ha más érez vágyat hogy véghez vigye.
Van nekem itthon egy mr3420v2-es routerem már régóta gondolkodtam hogy kéne vele valamit kezdeni mert van rajta usb port és egy Samba és mini DLNA-t szeretem volna. Itt kezdődtek a problémák mivel ennek a routernek a belső memóriája 4 MB-t és abból kb 360 KB-t szabad ha felteszem az OpenWRT-t gondoltam megpróbálom az extroot-ot (az extroot kicsit legyszerűsítve annyi hogy nem a belső tárhelyre telepítjük az alkalamzásokat hanem egy külső eszközre ez által akkor tárhelyet tudunk csinálni a routernak amekkorát szeretnénk) de nem sikerült mert ha mindent felteszek ami usb-hez kell akkor úgy már nem fért fel az ext4-es fájlrendszert.

Több fórumban olvastam hogy saját OpenWRT-t kellene készíteni mivel az OpenWRT 15.05.1-re már nem férnek rá a szükséges csomagok és így nem lehet extroot-ot megcsinálni. Ekkor gondoltam, hogy ekkor munkára nem vállalkozom és így elkezdtem keresgélni hát ha valaki megcsinálta és így találtam rá erre az indonéz fejlesztő oldalára ahol meglepődve láttam hogy már megoldotta a LEDE firmware-t is a kis eszközre (LEDE firmwarebe ha 4MB-os belső memóriájú routered akkor nincs hozzá luci-is webes felület).

A Pulpstone firmware lényeg annyi hogy nem tette bele a modem fájlokat (LEDE-n a luci-is felületet is külön kell telepíteni) így bele tudta tenni azokat a fájlokat amik kellenek az extroot-hoz. A pendrive-ot úgy kell megformázni hogy legyen három elsődleges partíciója és a sorrendje is számít. Először egy NTFS partíciót kell létrehozni utána a SWAP-et és a legvégén az ext4-eset. Készített egy scriptet amivel könnyen megtudjuk csinálni az extroot-ot SSH-n keresztül és beletudjuk tenni a ezeket a hiányzó csomagokat az alábbi két linken ezeknek a telepítését találjátok (OpenWRT, LEDE).

Miután kész volt várt a luci és így már szinte bármit feltudtam rakni a routerre és nem szabott már gátat a tárhely. Persze ne várja senki az hogy evvel így már ki lehet váltani egy NAS-t mert például NTFS fájlrendszere csak 350 KB/s-el volt hajlandó másolni , de ext4-sen pedig már jóval jobb volt a helyzet mert ott már 4-8 MB/s között mozgott a másolási sebesség (én átformáztam azt az NTFS partíciót amit az elején létre kellett hozni ext4-re). Kipróbáltam a mini DLNA-n keresztül mire képes és az SD filmeket szépen vitte de megdöbbenésemre a HD/Full HD filmeket is lejátszotta a pendriveról.

Elnézést hogy kicsit hosszú lett de gondoltam megosztom ezt veletek.

[ Szerkesztve ]

(#4013) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 340 routerem. Az a gondom, hogy kábelen jön a net, de a wifire nem tudok rácsatlakozni.
Mutatja a beállított nevet a wifi eszköz, viszont ha csatlakozni akarok rá akkor azt írja nem lehet csatlakozni az eszközre.
Mi lehet a gond? Ha nincs jelszó akkor működik, de amint ebállítom a jelszót nem csatlakozik.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#4014) mezis válasza Fishor (#4013) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Titkosítás módja ? (WPA2/PSK AES az igazi)
Op. rendszer ?
Live Linux-al próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#4015) Fishor válasza mezis (#4014) üzenetére


Fishor
senior tag

Azokra van állítva amiket írtál. Még a jelszó is hexadecimális. Korábban gond nélkül működött, aztán elkezdett vacakolni, most meg folyton azt írja a gép hogy
Hálózati követelmények ellenőrzése aztán meg kiírja hogy nem lehet csatlakozni a ehhez a hálózathoz.
Win 10 a rendszer. Telefonnal mondjuk rá tudok csatlakozni.
Az a Group Key Update Period:
0
(in second, minimum is 30, 0 means no update)
mi lenne?

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#4016) Fishor válasza Fishor (#4015) üzenetére


Fishor
senior tag

hát most meg rácsatlakozott a gép is. Nem értem én ezt.
A WAN menü alatt a host üresen áll. Oda nem kéne valamit beírni?

[ Szerkesztve ]

(#4017) mezis válasza Fishor (#4016) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen kábelen érkezik az internet ? (Koax, UTP, telefon ?)

Az internet kábel és a TP-Link 340 WiFi routered hogy csatlakozik egymáshoz ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#4018) Fishor válasza mezis (#4017) üzenetére


Fishor
senior tag

Amit a digi adott. De amúgy most egy beállított rooterből kapta hálókábellel a jelet. Csak mert azt mondták rossz, nem adja a wifit, azért próbáltam ki hogy tényleg rossz-e. De most már működött.

(#4019) mezis válasza Fishor (#4018) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek így vannak összekötve, beállítva ? (Ha a DIGI csak modemet adott, az más eset.)

A WiFi kukkolására meg ezek közül valamelyik. (Vagy mindegyik. :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#4020) péter28


péter28
tag

Sziasztok.Van egy TL-WR740N routerem.El kezdte eldobálni a netet,többször is reset,újra kalibrálás.Aztán szoftvert frissítettem.Kb 1 óra működés után ismét megszűnt a net.Most a beállító felületre sem enged belépni,valami olyasmit ír,hogy nem vagyok jogosult.Találkozott már valaki ilyen problémával,van valami megoldás?

(#4021) pedro7


pedro7
tag

TP link router távoli elérésnél IP cím helyett dyndns-t címet elfogad ?

(#4022) suste válasza pedro7 (#4021) üzenetére


suste
veterán

a meghíváshoz nincs köze a routernek, az ő szempontjából édes mindegy hogy hívod
a DDNS szolgáltató fordítja át a nevet, vagyis név esetén hozzá fordulsz, és mész tovább a megkapott IP-vel a router felé

a router az IP cím frissítését szokta elvégezni a DDNS szolgáltatónál, de ezt csinálhatja más eszköz is...

(#4023) krealon válasza pedro7 (#4021) üzenetére


krealon
veterán

"TP link router távoli elérésnél IP cím helyett dyndns-t címet elfogad ?"

Amikor legutobb probaltam, nem. Csak IP cimet fogadott el (nyilvan statikusan hozza letre a tuzfalszabalyt).

(#4024) Kalos7


Kalos7
tag

Tudnátok segíteni?

TP-LINK TL-WN721N-hez van windows 10 allá driver?
Mert én nem találok és újra akarom rakni a gépet win 10-re.
Eddig win 8.1 volt.

(#4025) pedro7 válasza suste (#4022) üzenetére


pedro7
tag

Közben ki tudtam próbálni egy TP Link 841-es routeren.
Nem fogad el csak IP címet.Végig sem tudok írni egy dyndns-s címet az adott mezőbe.

(#4026) suste válasza pedro7 (#4025) üzenetére


suste
veterán

Az eredeti kérdésed nem volt rendesen megfogalmazva!
Én úgy értelmeztem, hogy külső meghívást kérdezel (ezt is írtad), és erre vonatkozott a válasz.
A mostani beírásodból már kiderül, hogy te a router menüjében lévő beállításra gondoltál, csak nem ezt kérdezted.

(#4027) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

A képeken látható Current Status oszlopban az állapotok között mi a különbség?

Archer C5
WA801ND

Köszi.

Üdv.

(#4028) Trubusta


Trubusta
csendes újonc

Üdv!

Nemrégen vettem egy Tplink Tl-WR940N routert és olyan gondom van hogyha azon keresztül kábellal csatlakozok gépen akkor nem teljes sebességel jön a net de h a a routert kihagyom akkor viszont jó mi lehet a baj? Válaszokat előre is köszönöm :)

(#4029) woodworm válasza Trubusta (#4028) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen előfizetésed van és mit tud belőle a 940N?

(#4030) hocsa válasza péter28 (#4020) üzenetére


hocsa
csendes tag

Nekem WR841N-nél csinálta ugyanezt. Percenként eldobálta a netet és reset után is pár perc múlva ugyanez a probléma jelentkezett. De ha csak a szolgáltató modemjét használtam közvetlenül, úgy hibátlanul működött.
Edigitalnál vettem 4 és fél éve, mivel 5 év gari volt rá pont jól jött. Eddig szervízben volt, de most szóltak hogy visszafizetek az árát, ha úgy akarom, mert nem tudják megjavítani. :)

(#4031) Tibike37


Tibike37
újonc

Sziasztok.

Adott egy TL-WR740N-es router. Azt szeretném megoldani, hogy egy adott számítógép csak bizonyos időintervallumban tudja használni a nettet. Hol tudom ezt beállítani routeren belül? Lehet esetleg wifi-t is korlátozni így adott eszközre (pl. telefon)?

Köszönöm

(#4032) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Archer C2-n szeretnék pendrivera FTP szervert. A router usb portjára dugva. Ez valakinek működik? Nekem sikerül létrehoznom, de TC-vel rá is csatlakozom, viszont nem tudok rá másolni semmit, átviteli hibát ír.

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#4033) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok. Van valamilyen lehetőség arra hogy a tp link routerem álltal biztosított wifi hálózatán történő beszélgetéseket valahogy vissza tudjam olvasni? Nagyon fontos lenne, válaszokat előre is köszönöm.

Good hunting,STALKER !

(#4034) Trubusta válasza woodworm (#4029) üzenetére


Trubusta
csendes újonc

10 Mbps és ha routuren mérem akkor csak max 6mbps van :s

(#4035) ivarg


ivarg
tag

Üdv.

Van valakinek LEDE-s tapasztalata? bár lehet, hogy open wrt-vel is előfordul ilyen.
Az egy WDR4310 OpenWRT-t lecseréltem manuálisan egy LEDE-s firmware-re és a opkg update hibásan fut le, ezt követően a luci sem hajlandó települni szintén config hibákat emleget.
Néhány hete a WR841-es routeremen simán megcsináltam ugyanezt igaz ott tp-linkes firmwareből indultam.
Valakinek van tippje.
Továbbá fura, hogy telneten nem hajlandó elérni az USB-ket hogy offline pendriveról lecseréljem a firmware-t, ha meg bemásolom a routerbe nem nyúl hozzá lehet, hogy csináltam egy félbuta féltéglát? :O

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#4036) ivarg


ivarg
tag

Megoldódott a probléma ddwrt-re hagytamagát frissíteni abból tp-link abból Lede amin megint szar volt, újra előröl az egészet végül felraktam vissza az openwrt-t.
Most újra megpróbálom itt amit szerettem volna ha nem megy akkor vissza teszem a ddwrt-t mert szimpatikus volt csak elég régi.
Ja konklúzió a LEDE tl wdr4310-es firmware-je nem jó!

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#4037) atirag


atirag
őstag

Van egy tplink archer c9 router. Aminél eddig tudtam hozzáadni a a windowsban hálózati meghajtót. De a frissítés után csak tp share van és nem találja a hálüzati meghajtót.
Mi lehet a baj?

(#4038) atirag válasza atirag (#4037) üzenetére


atirag
őstag

Megoldottam. MIlyen sebességgel kellene a hálózati meghajtóra máslnia? Nekem max 23 Mbit-el másol.

(#4039) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Decemberben panaszkodtam, hogy egyik napról a másikra nem tudom elérni a TP-Link router webes felületét.
Se wan-ból, se lan-ból.
Akkor nem volt olyan hozzászóló, aki azt mondta volna, hogy lehetséges ilyen bug.
Nyilván mindenki, így én is arra gondoltam, hogy meghülyültem.

Kimentem, reseteltem, és izzadságos munkával felvettem újra minden beállítást.
És pár hétig jó is volt, belülről is, és kívülről is.

És képzeljétek, most újra nem elérhető!
Persze az, hogy távolról nem, az nem bizonyít semmit.
De kimentem, és a 4 lan port egyikén sem tudom elérni!

A router egyébiránt kő stabil, remekül működik.
Ha újraindítom, akkor is.
De mintha le lenne tiltva a webes felülete.
És ez csak azóta fordul elő, mióta pár hónapja megnyitottam wan irányba is.
(Azelőtt nem volt nyitva, és évekig nem is volt vele ilyen gond.)

Nem lehetséges, hogy van egy biztonsági rés bennük, és ha megnyitom wan irányba, akkor valaki/valami belemászik?

Ez egy fokkal normálisabb hardver, mint a sok SOHO cucc, asszem 480T.
Van rajta pl. egy soros port elöl.
Azzal be tudnék jutni valahogy, visszaállítani a böngészős elérhetőséget?

Köszi minden tippet előre is!
:R

(#4040) krealon válasza mckay (#4039) üzenetére


krealon
veterán

"És ez csak azóta fordul elő, mióta pár hónapja megnyitottam wan irányba is."

De remelem ezen nem igazan csodalkozol...
Az alapertelmezett portokon naponta tobbszor beprobalkoznak a netes bot-ok, igy ha kitetted a management feluletet, azt biztosan megprobaljak feltorni, vagy elarasztani (DoS).

(#4041) lac14548


lac14548
aktív tag

A routerem (TPLink tl-wr1042nd) egyik pillanatról a másikra mintha nem is lenne, elfelejtett mindent.
Belépni se tudok a felületére (192...stb)
Reset stb. volt, semmi eredmény. :(
Lehet hogy valami támadás érte?

Nehezen sikerült a saját lemezével életet lehelni bele.
Most lecseréltem a jelszavakat.

Honnan tudom meg hogy belepiszkált-e valaki (bár hard reset volt, úgyhogy nincsenek előzmények, log file-ok)?
Valamint hogyan tudom biztonságosabbá tenni, miket állítsak be és hogyan?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#4042) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Egy 1043 V3 mellé vettem egy 841N típust, hogy a panelben látható rengeteg hálózat között WDS-ként javítson a lefedettségen. Elolvastam több leírást is 1 2 3 és a logout-os cikk összes hozzászólásában található variációs lehetőségeket. Sajnos nagyon felemás a tapasztalatom. Néha minden tök jól működik, néha akkor is a távolabbi routerhez csatlakozik a telefon ha a másik router ott van mellett, néha nem tud átváltani a két router között és ekkor leginkább az segít ha az al-routert kikapcsolom. Olyan is előfordul hogy ha a wifi biztonsági beállításokat kikapcsolom akkor egy úgy tűnik hogy megjavul, de ez is csak ideiglenes. Próbáltam mindkét routerben a fő router IP-jét megadni alapértelmezett átjárónak, volt hogy mindkét routerben a saját IP címük volt az átjáró, volt hogy alapon hagytam a DNS beállítást, volt hogy az al-routerben beállítottam a fő router IP-ját a DNS-hez is. Volt hogy felcseréltem a routereket, de ez sem volt megoldás. Szóval mindent kipróbáltam úgy érzem és mégsem jutottam semmire. Mindkét routeren a legfrissebb gyári fw fut. Eljutottam oda hogy nincs több ötletem, ezért szeretném megkérdezni tőletek hogy van-e olyan javaslatotok amit szerintetek nem próbáltam? Másik topikban javasolták a 841-re CFW felrakást és repeaterként használni. Erre is nyitott lennék, csak működjön már. 841N v9 típusú.
köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4043) suste válasza dethroner (#4042) üzenetére


suste
veterán

A fő probléma a gyári fw. Annak a wds -e nem ér semmit.
A legjobb eredmény akkor van, ha mindegyik routeren openwrt van, és a wifi chipjük ua gyártó. Ott nagyon jól működik a wds.
Vagy ha csak a 2. router openwrt -s, akkor pedig marad a repeater mód, de ott már nincsen roaming.

(#4044) mckay válasza krealon (#4040) üzenetére


mckay
aktív tag

azért csodálkozom picit
:-)

egyrészt a portot átállítottam 50000-re,
másrészt alkalmaztam egy közepes jelszót

és amikor pár hónapja ugyanígy jártam, akkor nem minden ip volt kívülről beengedve, hanem csak a saját munkahelyem proxy-ja, és nem lehetett máshonnan távolról menedzselni, csak a saját cégemtől

és ha meg be is jött, és mire használja?
pingel vele valakit folyamatosan?
akkor miért nem érzékelek lassulást a saját netünkben?

[ Szerkesztve ]

(#4045) dethroner válasza suste (#4043) üzenetére


dethroner
veterán

Ha csak ezen múlik, akkor rakok én mindkettőre CFW-t :K
Ha mindent jól olvastam akkor a 1043 v3: Qualcomm Atheros QCA9558, a 841N v9 pedig QCA9533-AL3A chip van. Ez azt jelenti hogy ugyanaz a gyártó, ugye? Megpróbálnám mindkét routerre a CFW-t, hátha valóban jó lenne a WDS, mert egyszerűbb lenne ha menne a roaming. Ha ez sem jön be, végső esetben jöhet majd a repeater mód.
Mit, melyik fw-t érdemes feltenni ezekre?
Ugye openwrt alatt is megy majd a 100-as net, nem kell kábelen csökkenéstől tartani?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4046) suste válasza dethroner (#4045) üzenetére


suste
veterán

Ezekre nekünk is van fw-nk: [link]
Readme-k olvasása kötelező!
HWNAT nincs, de a 100-at még bőven bírja szoftveresen is a 1043v3.
A wds beállítást a mi 9092-es felületünkkel érdemes megcsinálni.

(#4047) dethroner válasza suste (#4046) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm, el is kezdtem töltögetni a fájlokat. Kezdem is az értetlenkedést :B
Readme-k olvasása közben se derült ki számomra, mi az a nohtml? Kell az nekem valamire?
A 841N v9-hez nem látok webrevert mappát. Mivel lehet majd esetleg visszatenni a gyári fw-t?
Szintén a 841N v9-nél van olyan hogy cifs-2016-11-10.tar.gz. Ez micsoda?
És a 841-nél volt jelszót tartalmazó txt, de a 1043-nál nincs. Az nem is fog kérni jelszót, a jelszó ugyanaz lesz mint a 841-nél, csak a tplink841 helyett tplink1043?
Bocsi a sok láma kérdésért :)

Közben rátaláltam erre, szóval a webrevert már nem kérdés, de a többi még igen :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4048) suste válasza dethroner (#4047) üzenetére


suste
veterán

-nohtml: ha nincs róla szó sehol, akkor miért akarsz kezdeni vele valamit? :)
Egyébként a logoutos changelogban meg van említve....

-cifs.tar.gz: a jelszavas readme-ben olvashatod hogy extraként bent van az fw-ben a cifs támogatás. A mentésben ehhez van a 9092-re egy beállítást segítő weboldal. De van már újabb mentés is a többi frissítés között.

-jelszó: ahol nincs jelszó readme, ott nincs alap jelszó, de ezt a webes beállító oldal (luci) írja is pirossal.

[ Szerkesztve ]

(#4049) dethroner válasza suste (#4048) üzenetére


dethroner
veterán

nohtml: ha nincs róla szó sehol, akkor miért akarsz kezdeni vele valamit?

Mert alapos ember vagyok és addig nem kezdek neki semminek, amíg nem tudom mi hogyan és miért van.
Épp elég volt 3 nap szívás tavaly, amikor egy 1043 v3-ra feltettem egy usa fw-t, majd aztán tetézve a bajt egy ddwrt-t, amit a segítségeddel oldottam meg :C

Akkor azt hiszem ma meccs, nem szórakozom vele, de holnap belevágok :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4050) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Van egy TP-LINK TL-WN822N hálózati kártyám.
Ablak közelébe helyezve használom.
Ez idáig problémamentesen fogott jelet.
Pár napja viszont sokkal gyengébben fogja,
mint az asztalon található laptop saját wifije.

Ezeket cserélik vagy elküldik javításra?
Pár hónapos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.