Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Most már biztosan az új van fent, mert frissítettem.

Üdv: Roland

(#1802) trance89 válasza CsikiRoli (#1798) üzenetére


trance89
őstag

"mert csak 2 Mb/s et tudott a jelenlegi netem pedíg 3 mb/s et tudna"
mi az hogy 2 vagy 3 mb/s, a netsebességet mbit-ben (megabit) mérik, megírhatnád milyen net előfizetésed van

(#1803) CsikiRoli válasza trance89 (#1802) üzenetére


CsikiRoli
tag

20Mbit és 30Mbit. Így kcisit pontatlan az átváltás, mert az 2,5Mb/s és 3,75MB/s lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#1804) trance89 válasza CsikiRoli (#1803) üzenetére


trance89
őstag

modemen is volt fw frissítés?

(#1805) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Nem volt, mert ilyet életemben először hallok. :D Hogyan lehet ezt elvégezni?

Üdv: Roland

(#1806) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem hogy van ithhon egy TP-Link TL-WR340GD tipusú routerem.
Beállitottam a netet ugye két PC van itthon illetve Wifi működik rendesen. De van nekem itthon egy panasonic házi mozim amit rá lehet dugni az internetre, csak viszont a dvd-n nincsen internet.....
Esetleg valakinek lenne ötlete? Panasonic SC-BTT270 :R

(#1807) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy hete lecseréltük a régi routerünket (TL-WR542G) mert 3 laptop + telefonok mellett keveseltük a wifi sebességét a digi-s net mellett. Egy TL-841ND lett vásárolva helyette.
Beállítottam és már ment is a net hibátlanul.

Ám rá egy-két napra elkezdett a laptopom böngészés közben lefagyni (ASUS K56CB) de csak böngészés közben, legyen az chrome, vagy firefox, fórum olvasás, vagy youtube videó. Van hogy egy-két óránként kifagy, van hogy 1 napig semmi. (ezek wifi alatt jöttek elő, kábelen nem használtam) Az ilyen lefagyások után egy darabig nem is tudott csatlakozni a hálózathoz, a windows nem ismerte fel (nem azonosított hálózatot írt ki) Valamint a net is elment, a többi laptoról.

Az új routerben a legtöbb dolog alapon vagy hagyva, auto-ra állítva, csak jelszót adtam a wifinek. A laptop nem vírusos, semmi gond nem volt vele a wifi drivert is újraraktam de úgyanúgy fagyott.

Most visszaraktam a régi routert, és nem fagyott le eddig. Van esetleg ötletetek miért lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Psn név: LordPorcio

(#1808) trance89 válasza CsikiRoli (#1805) üzenetére


trance89
őstag

talán ugyanúgy mint a routeren?
milyen típusú modem? szolgáltatótól van?

[ Szerkesztve ]

(#1809) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

SBV6120e típusú Motorola.
Szerintem a modemet nem úgy kell frissíteni, hogy a routernek az ip címén keresztül rámegyek hogy software install. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#1810) trance89 válasza LordPorcio (#1807) üzenetére


trance89
őstag

a wireless settings fül alatt a következőket állítsd be:
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 20MHz
Channel: 3

(#1811) trance89 válasza CsikiRoli (#1809) üzenetére


trance89
őstag

ki beszélt arról hogy a router ip címén kell frissíteni? a modemnek külön ip-je van amin be tudsz rá lépni
de amint látom ez valami szolgáltatói cucc 0 support-al így ezen nemigen fogsz fw-t frissíteni

(#1812) CsikiRoli válasza trance89 (#1811) üzenetére


CsikiRoli
tag

Rendben, köszönöm a válaszokat. Egyenlőre akkor holtponton vagyok a szakadással?

Üdv: Roland

(#1813) trance89 válasza CsikiRoli (#1812) üzenetére


trance89
őstag

te is csak wifin használod?

(#1814) grace008


grace008
újonc

Sziasztok!
Egy tp link tl-wr740n típusú routert vettem. Mindent megfelelően csináltam a beállításnál, már 2x le is ellenőriztem magam, mégis amikor a laptopommal kapcsolódni akarok, megtalálja a routert, de azt írja ki, hogy helyi kapcsolat, tehát net nincs. Már a neten is kerestem a megoldást, de semmit nem találtam. Az Ip cím automatikus kérése is be van állítva. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni. Üdv

(#1815) westcoastog


westcoastog
veterán

Van egy wr841nd típusú routerem, random megszakad a net vele, mondjuk már tegnap is megszakadt, meg most is, és azt írja a win hogy dns kiszolgáló hiba, tehát gondolom ez a router sara lesz..

(#1816) krealon válasza westcoastog (#1815) üzenetére


krealon
veterán

Ha adatforgalom van, de a weboldalak nem toltodnek be, az nevfeloldasi (DNS) gond.

Megoldasi javaslat:
OpenDNS szerver hasznalata router helyett, a router tehermentesitesere.

Magyar XP es Win7 eseten (Win7 parancssorban: Start --> cmd --> [Shift] + [Ctrl] + [Enter]):
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" static 208.67.222.222
es
netsh int ip add dns "Helyi kapcsolat" 208.67.220.220

Ezzel beallitod az OpenDNS nevszervereit.
Igy nem a routernek kell DNS proxy-ken uzemelni, csak egy egyszeru
cimforditrast kell vegeznie a nevfeloldaskor.

Angol XP-nel es Win7-nel
netsh int ip set dns "Local Area Connection" static 208.67.222.222
netsh int ip add dns "Local Area Connection" 208.67.220.220

DHCP-s DNS beallitas visszahozasa:

Magyar XP/7 eseten:
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" dhcp

Angolnal
netsh int ip set dns "Local Area Connection" dhcp

Amennyiben vezeteknelkuli kapcsolat van hasznalva, akkor ertelem szeruen a
"Helyi kapcsolat" vagy "Local Area Connection" szoveg helyere a hasznalt "Vezetek nelkuli halozati kapcsolat" vagy "Wireless Network Connection" erteknek kell kerulnie.
Az aktiv halozati eszkozoket az
ipconfig
paranccsal lehet kilistazni a Windows parancssorban.

Meg egyszerubb, ha DNS beallitasokat a router DHCP szervere szorja ki a kliensekre. Ekkor ott semmit sem kell allitani es eleg egy ujracsatlakozas / ujrainditas az ervenyesiteshez.

TP-Link routerknel ezt a DHCP Settings --> Primary DNS es Secondary DNS mezokben lehet megtenni.

(#1817) westcoastog válasza krealon (#1816) üzenetére


westcoastog
veterán

Magyar XP es Win7 eseten (Win7 parancssorban: Start --> cmd --> [Shift] + [Ctrl] + [Enter]):
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" static 208.67.222.222
es
netsh int ip add dns "Helyi kapcsolat" 208.67.220.220

Ezt a shift+ctrl+enter triót nem értem, nem reagált rá semmit, meg a cmd-be beírt dolgokra semi, vagyis nem található.

Helyette beírtam a router dhcp részén a primary és secondary dns-hez a címeket.

Szakadáskor a hálózati és megosztási központban a hálózat és az internet között piros x jelenik meg, nem tudom ilyenkor akad e mégis valami forgalom, vagy nem, egy biztos semmilyen weblap és program nem jut nethez ilyenkor.

Remélem most már nem fog szakadni, majd jelzek volt e valami, igaz nem tudom mikor mert random jelenség. :R

[ Szerkesztve ]

(#1818) westcoastog


westcoastog
veterán

Ja és még annyit hogy ez a Quality of service ez pontosan mi és hogyan lehet beállítani?
A szintén tplink modemem dobozán ez van (jó, marketing biztosan.) Enables smooth voip/iptv streaming and lag-free online gaming.
Latency csökkentés lenne? Pingen gondolom ez nem változtat semmit.

(#1819) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy kábeles kapcsolaton milyen korlátja van egy 10/100-as WR841-nek. Médialejátszóra van kötve, ami magas minőségű tartalom-lejátszásra lett kitalálva és kedvem van kipróbálni egy 40-60GB-os filmet. Ekkor az számít, hogy mekkora a film mérete vagy a bitrára? Elvileg 60 GB-os film (egyszerűsítve: 60.000 MB) egy átlagos másfél órával számolva, másodpercenként ~11 MB-ba "kerül", viszont a bitrátája 45 MB körül van másodpercenként. Mekkora sávszélre van szüksége a lejátszáshoz?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1820) Kiki18 válasza Darko_addict (#1819) üzenetére


Kiki18
őstag

841-en 100Mbit-es portok vannak,ami annyit jelent,hogy 10-11MB fér át rajta másodpercenként. Szerintem ahhoz a filmhez már gigabites portok kellenek.

(#1821) Darko_addict válasza Kiki18 (#1820) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem sokára kiderül, belevágok kettőnek a "megszerzésébe".
Az egyik egy BD50-es 38GB-os film (tömörített), a másik pedig 61GB-os (CEE, nyers), de 2db BD25-ön lett kiadva, tehát 2x30GB, amivel elvileg nem lesz gondja. Érdekességképpen majd leírom a tapasztalatomat.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1822) razorka777


razorka777
veterán

Üdv!
Adott egy wifi-s TP-link router, ami a telefonomat is "kiszolgálja", viszont elég magas a ping.
PC-n ezzel nincs gond.
Mit kellene a routeren beállítanom, hogy alacsonyabb legyen?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#1823) CsikiRoli válasza trance89 (#1813) üzenetére


CsikiRoli
tag

Igen, csak wifin használom.

Üdv: Roland

(#1824) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sorry, nem ide :B .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1825) nanea


nanea
csendes tag

Udv, vettem egy TP LINK WR720N routert, melyet sikeresen telepitettem. Kabeles modemmel kotottem ossze. A laptopom szerint a telepites sikeres volt. Megis, amikor csatlakozom nincs internet. Mi lehet a hiba? SOS Elore is koszi

(#1826) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

TL-WR741N routerem van, valahogy ezt kéne rajta megcsinálni:

The firewall that is causing the problem is likely to be in your modem/router. You will need to ask your ISP (Internet Service Provider) or refer to your router's instruction manual for information on how to open UDP port 16000 in your firewall. Most routers are configured through a web page built into them. You may be able to reach yours here. Unfortunately, it is not possible to offer step-by-step instructions here as every router is different.

Valaki tudna benne segíteni?

(#1827) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Sziasztok van egy tp link wr741ND v2 az lenne a kérdésem hogy erre v4 es fireware frissítést fel lehet rakni?

(#1828) Baggio2001


Baggio2001
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Van egy TP-Link TL-WR841N típusú routerem.
Van egy weboldal, amit egészen 2014. 01. 01. éjfélig naponta többször is használtam.
Azóta a lakásban működő 2 gép közül egyiken sem tudom elérni. Betöltődik barátoknál, a munkahelyemen, sőt ha kikerülöm a router-t és közvetlenül a modemen keresztül kapcsolódom a nethez akkor is.

Ezek után már biztos, hogy a router blokkolja az oldalt, viszont nem tudom hol lehet ezt feloldani.
Valaki elárulná ezt nekem?

(remélem jó helyre írtam a problémámat)

(#1829) Claude Leon válasza -ZsoLi- (#1827) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Itt inkább az a kérdés, hogy utána mire is szeretnéd használni?
Van akkora különbség a hardverben, hogy eséllyel téglásíthatod.

(#1826) HollyBoni: UPnP engedélyezve van? (forwarding alatt találod)

(#1830) -ZsoLi- válasza Claude Leon (#1829) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Huawei telom állandoan ledobja a wifit gondoltam frissítem routert, hátha jó lesz

(#1831) krealon válasza -ZsoLi- (#1830) üzenetére


krealon
veterán

v2 hardverre v2 szoftvert tegyel, kulonben levelnehezek lesz belole.

(#1832) HollyBoni válasza Claude Leon (#1829) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen. Ki kéne kapcsolni? Itt az utorrent van párszor felsorolva.

(#1833) krealon válasza HollyBoni (#1826) üzenetére


krealon
veterán

Ha a Status oldalon a WAN resznel az IP Address privat tipusu (10.*.*.* vagy 172.[16-31].*.* vagy 192.168.*.*), akkor nem fogod tudni kinyitni a portot, mivel a routerednek nincs, az internetrol kozvetlenul elerheto IP cime.

(#1834) HollyBoni válasza krealon (#1833) üzenetére


HollyBoni
veterán

192.168.0.1 az IP. Ezzel lehet csinálni valamit?

(#1835) HollyBoni válasza HollyBoni (#1834) üzenetére


HollyBoni
veterán

Érdekes, akkor sem megy a cucc ha kikapcsolom a Security menüpont alatt a firewallt.

(#1836) Claude Leon válasza HollyBoni (#1834) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Beszélned kell azzal, akitől a neted származik, neki is kell forwardolni hozzád, hogy átérjen.
(ha szolgáltató felől jön így, nehezebb a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#1837) HollyBoni válasza Claude Leon (#1836) üzenetére


HollyBoni
veterán

Saját magamtól származik a netem. :DDD

Közben megoldódott, DMZ valamihez be kellett írni az IPV4 címet és most megy.

(#1838) Claude Leon válasza HollyBoni (#1837) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A DMZ-vel viszont légy óvatos, kb. olyan, mintha kitolnád a gépedet a nagy netre.

(#1839) HollyBoni válasza Claude Leon (#1838) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez pontosan mit jelent?

(#1840) Boha


Boha
aktív tag

Miért lehet az hogy hosszan tartó nagy sebességű (1,5M) letöltés után
lefagy a router ?
Ki-ba kapcsolás segít rajta. Vagy talán a modemmel lenne gond ?
A router egy tp-link wr842nd (legfrissebb firmware).
A modem pedig D-link 321B.

[ Szerkesztve ]

OBORZIL

(#1841) balika011


balika011
senior tag

Hali!

Látom többeknek olyan baja van, hogy a TP-Link router naponta eldobja a wifi-t. Ismerős a helyzet, és a megoldása is könnyű. Fel kell tenni egy OpenWRT-t, be kell állítani és ennyi.

Ezeken a routereken nekem megoldotta a problémát:
TP-Link TL-WR741N Ver.: 4.23
TP-Link TL-WR841N Ver.: 8.4

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#1842) trance89 válasza Boha (#1840) üzenetére


trance89
őstag

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html
a dsl-321b az egyik legjobb adsl2+ modem de nem a gyári fw-el, a gyári dlink fw egy bugos szar azzal nekem is néha szakadt a net viszont amióta dchard fw-t használok (kb 1 éve) azóta betonstabil a kapcsolatom
nagyon ajánlott a felrakása, ezenkívül a 842nd-re egy gargoyle (openwrt alapú) fw ami szinte minden szempontból jobb a gyárinál, a felülete sokkal átláthatóbb egy átlaguser számára mint egy luci felületű openwrt

[ Szerkesztve ]

(#1843) Boha válasza trance89 (#1842) üzenetére


Boha
aktív tag

Köszönöm a segítséget, holnap meg is csinálom ha lesz 1 kis időm.

OBORZIL

(#1844) Dongatto01


Dongatto01
tag

Sziasztok.
Kis segítségre lenne szükségem.Az a gondom hogy az utobbi három honapban állandoan vacakol a routerem sokszor ledob a netröl és megszakítja a kapcsolatot.
A routert kb 3 éve vettem frissités még sosem volt rajta csinálva rajta.
Szerintetek mi lehet a gond,lehet frissíteni kéne esetleg pontosan segítene valaki nekem ebben mert még sosem csináltam.

A router pontos tipusa TL-WR740N

(#1845) krealon válasza Dongatto01 (#1844) üzenetére


krealon
veterán

3 ev utan mar siman elkepzelheto, hogy a tapegyseg kezdi feladni a harcot. Elso korben egy probat javasolnek egy azonos parameteru, uj tapegyseggel.

Ha ADSL a kapcsolat, akkor a modemre is ervenyes lehet ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#1846) Dongatto01 válasza krealon (#1845) üzenetére


Dongatto01
tag

szerencsére pont volt ithon de hiába cseréltem másikra azóta 4 szer ledobott megint a netröl :(( :F

(#1847) krealon válasza Dongatto01 (#1846) üzenetére


krealon
veterán

Akkor folytassuk a nyomozast.
Mit jelent, hogy ledob a netrol?
Kabellel vagy wifi-n csatlakozol a routerre?
Internetkapcsolat tipusa? (ADSL, kabelnet, 3G)

(#1848) Dongatto01 válasza krealon (#1847) üzenetére


Dongatto01
tag

DSL a kapcsolat.
Egy rendes asztali pc(vezetékkel) meg notebookkal(wifivel) csatlakozok rá.
az hogy ledob azalatt azt értem hogy megszünik a wifi jel és kb egy perc mulva ujra lesz de ezt rendszeresen csinálja naponta töbször.Az asztali pc-n is ugyanaz a szitu :((

(#1849) krealon válasza Dongatto01 (#1848) üzenetére


krealon
veterán

Ertem.
Ezutan szakaszolni kellene a hibakeresest.
Figyelni kene, hogy ujraindul-e a router (Status --> System uptime nullazodott-e), vagy csak valamelyik interfeszt dobta el.
A gepekrol ping-elve a routert a kovetkezo paranccsal:
ping -t <a_router_IP_cime>
meg ken figyelni, hogy a problemas idoszakban jon-e valasz.

A
tracert prohardver.hu
kimenetenek 2-essel kezdodo soraban mar elvileg a szolgaltato router-e valaszol.
Ezt ping-etve, latszania kell, hogy megszakad-e az internetkapcsolat.

Ha a router valaszol, de a szolgaltato mar nem, akkor vagy a modem, vagy a kulso vezetek "rendetlenkedik".

Ha router nelkul nem szakad meg a kapcsolat, akkor a modem (vagy az o tapegysege) erte el az eletciklusanak veget, ez esetben cserelni kell.

Ha mindket interfeszen megszunik a ping-re a valasz, akkor valoszinuleg ujraindul a router.
Ennek az oka lehet az eloregedett tapegyseg, kiszaradt (3-4 ev utan nagyjabol termeszetes modon) kondenzatorok, esetleg (0.01% valoszinuseggel) kulso vagy belso (pl bongeszo java-script) tamadas a router ellen.

Ha csak a Wifi interfeszt dobja el a router, akkor is lehet a tapegyseg gyengulesere gyanakodni.

Ha a ping-eles hibatlan, de a bongeszo nem tolt be oldalakat, nem jelennek meg kepek, akkor DNS hiba van, amire itt van nehany megoldasi javaslat.

Volt szerencsem mar olyan hibahoz is, amikor csak bizonyos weboldalak (facebook, gmail) nem toltodtek be. A gepeken letiltva az IPv6-ot megoldodott a problema.

(#1850) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Sziasztok a tp link wr741nd rouerem ledobja a teleom v2 verziós, a lugutolsó frissítés ami a tp link oldalán van 2010-es, azon kívűl valami más firewaret nem tudtok ajánlani? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.