Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) kali válasza Foose (#1049) üzenetére


kali
legenda

nem tölt be a kép, csak pörög a loading... :(
a frissítés sima ügy, csak betartandó minden fontos előírás!
a router verziójának megfelelő firmware legyen letöltve, előtte és utána gyári állapot visszaállítása, a frissítés lan kapcsolaton történjen, és a frissítési folyamat közben ne kapcsolódjon ellenoldal a routerhez sem a lan portokon, sem pedig wifi útján!

(#1052) Foose válasza kali (#1051) üzenetére


Foose
addikt

Hát ez szomorú,nálam jó. (vissza szoktam ellenőrizni amit megosztok :D) Pfú,lehet a fw dolgot kihagyom,kicsit macera ügy ez nekem :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1053) Foose


Foose
addikt

Szóval ez lenne a kép. De mint írtam,úgy látom nincs minden wifi bekapcsolva a közelben,mert más is szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1054) kali válasza Foose (#1052) üzenetére


kali
legenda

pedig érdemes (lenne) frissíteni, csak néhány kattintás, és ~ 2 perc az egész!
térképezd fel ezzel az alkalmazással a környezetet - lehetőleg olyankor, amikor minden idegen hálózat aktív -, és a használt csatornák és a szórási értékek alapján pontosabb képet kapsz; link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

(#1055) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Laptopon szeretnék hotspotot csinálni, hogy lássa az andoidos telóm. A vezetékes netet már megosztottam, meg csináltam az adhoc dolgot is, de nem látja a telefon a hálózatot, jobb alul meg csak azt írja, hogy várakozás a felhasználókra. Van egy TP link-es routerem, kb fél órája azzal még műlödött a dolog, aztán hirtelen leszállt. Ott vmi soft AP mód-ot kellett beállítani. De sztem az usb-s router nélkül is mennie kel la dolognak nem?
Mit csinálok rosszul? Légyszi segítsetek, sűrgős lenne
köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1056) Foose válasza kali (#1054) üzenetére


Foose
addikt

Majd megnézem, de láthatod a képből, hogy nem nagyon van szabad csatorna :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1057) Foose


Foose
addikt

Azért nem akarok egyébként vacakolni a fw dologgal,mert így is segítség kellett hogy beállítsam a routert,sosem csináltam még ilyet. Meg nem is saját gépről van szó :( De ezt a wirelessnetview-ot lefuttatom,csak ugye nem tudom van-e olyan időszak,amikor itt minden wifi jel megy... :D Hát,lehet nem jól van nálam valami,de csak üres táblázatszerű ablak jön be..

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1058) dr.bubo válasza Foose (#1053) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem a 3-as vagy a 4-es csatornát kipróbálhatod, mert azokon akik vannak, elég gyenge a jelük. Lehet, hogy nem zavarnak be neked.

A gyengébb titkosítást meg azért ajánlottam, mert lehet, hogy a telefonodnak a WPA2 sok, és azért dobálja a netet.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1059) Foose válasza dr.bubo (#1058) üzenetére


Foose
addikt

Csak az a baj,hogy tegnap este még teljesen mások használták a 3as 4es csatornát. Itt elég sűrűn változik,mert sokan lakunk egy helyen :D És gondolom egyszer hol ez,hol az wifizik...Mi?? Van olyan hogy egy telónak sok a WPA2?? :F (xperia mini pro)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1060) dr.bubo válasza Foose (#1059) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mivel a telefonnak "kódolnia" oda-vissza a jelet, nem biztos, hogy bírja hardveresen és ezért dobja egy pillanatra a kapcsolatot. A WPA2-PSK AES a legerősebb kódolás, több idő kell a dekódoláshoz ezért pár ms-t pig-hez is hozzá tesz, tehát magasabb a pinged is ezért.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1061) kali válasza dr.bubo (#1060) üzenetére


kali
legenda

simán viszik ezek a telefonok a wpa2 titkosítást, nem okoz nekik gondot, kivéve ha ékezetes betű vagy nagyon speciális karakter kerül felhasználásra a jelszó vagy az ssid megadásakor - de az más eszközöknél is problémát okozhat!

(#1062) dr.bubo válasza kali (#1061) üzenetére


dr.bubo
őstag

Vagy nem. :U
Azért ki lehet próbálni, a gyengébb titkosítást is, ha a csatorna váltás nem hoz javulást.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1063) Foose


Foose
addikt

Na akkor ti tudjátok :D Azt viszont nem értem,miért csak egy üres ablak jön be a wirelessnet view-ban. Persze felül van file,edit és egyéb fül...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1064) kali válasza dr.bubo (#1062) üzenetére


kali
legenda

hardveresen kezelik, és minden probléma nélkül!
próbálni lehet, de ha segít is ilyesmi, az nem a telefon oldalán jelentkező dolog!

Foose; adott a wifi és bekapcsolva azon munkaállomáson, amelyiken az alkalmazás fut?

[ Szerkesztve ]

(#1065) Foose válasza kali (#1064) üzenetére


Foose
addikt

Hö? Nem mondanám hogy értelek :D Mondom,ebben kezdő vagyok. Én csak egyszerűen megosztottam az itthoni netet. Beálítottam pár alap dolgot a 192.168.0.1 "oldalon" és kalap. Úgyhogy nem tudom mire gondolsz :( Be van kapcsolva a wifi.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1066) Foose


Foose
addikt

Átállítottam 3-as csatornára,de most meg ilyen lett (SirDannyL vagyok én,de van hogy teljesen leugrik a piros sáv vagy mi teljesen alulra) 3-as csatornán
Ha esetleg most sem látná valaki a linken a képet:

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1067) Foose


Foose
addikt

Vissza átálltam a 13-as csatornára,mert 1,5 méterrel arrébb ahol legtöbbször használom a wifit,ezek a korábban linkelt képek nem tükrözik a valóságot. Azon a helyen ahol használni akarom a wifit,már sokkal több jel van,de nincsenek a 13-as csati közelében. Nem gondoltam amikor fotóztam,hogy 1,5 méterrel arrébb már ilyen eltérés van. De a wireless net view még mindig elgondolkodtat,mert nem értem miért nem jó. Azon a gépen futtatom amin a router van,és wifi ON. De semmi,csak üres ablak... :F

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1068) Jurankadrian


Jurankadrian
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék egy új routert, mert a mostanin (Levelone WBR-6005) már a konyhán is ami kb. 7 méterre van a routertől, már gyenge a jel vagy néha meg is szakad a kapcsolat! Kéne egy olyan router ami 1 laptopot 2 mobilt egy nyomtatót és egy tv-t akár egyszerre is kiszolgál az egész lakásban maximális jelerősség mellett! van néhány zavaró tényező is a környéken sok wifi hálózat van. Max. 20 ezer HUF szánnák rá! Milyen routert ajánlanátok?

(#1069) dr.bubo válasza Jurankadrian (#1068) üzenetére


dr.bubo
őstag

Milyen routert topicban esetleg kapsz is választ rá. :)

Foose: milyen gépre tetted fel a progit, olyanra, amiben van wifi?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1070) Jurankadrian válasza dr.bubo (#1069) üzenetére


Jurankadrian
csendes tag

Off! Oda akartam... több lap volt megnyitva, benéztem!

(#1071) Foose válasza dr.bubo (#1069) üzenetére


Foose
addikt

Nem. Wifi csak a gépre kötött routerben van. De ugye a wifi az megy...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1072) kali válasza Foose (#1071) üzenetére


kali
legenda

olyan munkaállomáson kell futtatni, ami wifi képest, ezért is kérdeztem ré erre korábban!

(#1073) Foose válasza kali (#1072) üzenetére


Foose
addikt

Jó, így már értem... :) Na mindegy, ez felejtős...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1074) reichricchi


reichricchi
csendes tag

adott egy tp link 941-es router
cisco ip tv-s modem után kötve
az történik:online pokerezek megy is minden tökéletesen, de ha elkezdek megnézni mondjuk egy youtube videot időközönként (10-20 perc) megszakad a net...!
Le csatlakozok a routerről majd vissza csatlakozok rá és ujra megy a net
tud erről valaki valamivel többet?
miért van ez így és van e rá megoldás?

(#1075) kali válasza reichricchi (#1074) üzenetére


kali
legenda

ellenőrizd a beállításokat, vagy csak a cisco hgw legyen dhcp, vagy amennyiben a tl-wr941nd is az, úgy ne legyen ütközés az elérési ip cím/átjáró, dhcp...stb tekintetében!

(#1076) reichricchi válasza kali (#1075) üzenetére


reichricchi
csendes tag

laikus vagyok a kérdéshez!
Próbáltak már a t-home munkatársai segíteni.
kicserélték a modemet kicserélték a routert...
úgy állították be hogy a cisco ossza az ip címet a router ne osszon új ip címet
de sajna ez nem segített!
most kikapcsolták a ciscoban a wifit, de így is szakad a netem.
Leírnád részletesen az általad javasolt beállításokat , hogy esetleg én laikusként is végig tudjak menni rajtuk?
De ha csak szakember ért hozzá szólok valakinek és az általad leírtakat megmutatom neki.
Köszi

(#1077) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Van egy TL-WR741ND V2.1 típusú routerem. A gondom az, hogy a lakás egyes pontjaihoz szinte abszolút nem ér el a jel.
Olvasgattam az OPEN-WRT és a DD-WRT-ről, de nem találtam egyértelmű választ arra, hogy támogatott-e a routerem és ha igen akkor pontosan hogy upgrade-eljem. A cél csupán az adóteljesítmény növelése lenne.
Van értelme próbálkozni vele?

Hálás lennék ha valaki ebben járatos tudna nekem segíteni.

Köszönöm!

(#1078) dr.bubo válasza ben11 (#1077) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nagyobb antennát tegyél a routerre.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1079) ben11 válasza dr.bubo (#1078) üzenetére


ben11
őstag

A vélemények elég felemásak.
Vannak akik szerint semmi változás nem tapasztalható. Fura.

(#1080) dr.bubo válasza ben11 (#1079) üzenetére


dr.bubo
őstag

Persze, hogy mennyire lenne megfelelő neked a nagyobb antenna, csak használatkor derülne ki.
Ha biztosra akarsz menni, akkor range extender kell neked

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1081) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy TP-Link WR1042ND routerem.
Beüzemeltem, internet wifi működik.
Viszont, ha az USB-n keresztül csatlakoztatok egy pendrive-ot, vagy egy külső vinyót akkor az teljes egészében leblokkolja az internetet. Se vezetékes, se wireless nincs azután.
Csatlakoztatás után a router azonnal felismeri a meghajtót, minden infot közöl róla, a sharinget azonnal elindítja. Viszont ha itt kattintok az "Open the disk"-re, még akkor sem nyitja meg.
Hiába választom le a meghajtót, amíg az USB aljzatból ki nem húzom, addig nem jön vissza a net.
Mi okozhatja ezt a problémát? Valamit még be kellene állítanom?

Köszönettel, droetker

(#1082) gale


gale
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérek. Adott egy MTelekom Cisco modem és egy TP-WR741ND router. Ez utóbbit szeretném firmware frissíteni, de nem tudok belépni a setup-ba. A 192.168.1.1 címen a modem setup-ja jön be. A haszn.útmutatóban 192.168.0.1-et javasolnak ilyenkor, de ott nem jön be semmi. Ötlet?

(#1083) krealon válasza gale (#1082) üzenetére


krealon
veterán

Firmware frissiteskor, csak es kizarolag 1 db UTP kabel szabad, hogy a routerbe legyen kotve, megpedig a firmware frissito gephez tartozo.
Ezen kivul erosen ajanlott a gyari ertekekre valo visszallas is (factory reset).
WiFi kapcsolaton keresztul firmware-t frissiteni tilos.

(#1084) gale válasza krealon (#1083) üzenetére


gale
csendes tag

Krealon, köszönöm a választ! Egy másik kérdés: frissítést követően, ha konfigurálni szeretném a routert, ahhoz már szükség van a modem kapcsolatra. Ott hogyan érhetem el a router setup-ját?

Egyébként csak azért frissítenék, mert egy kábeles PC-n kívül (amin gyors a net) van két wifis PC is a routeren, ahol 5-10 percenként szakad a kapcsolat és gyenge a jel is (6 m távolság). Fórumon olvastam, hogy esetleg a frissítés jót tenne...

[ Szerkesztve ]

(#1085) petyabest


petyabest
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon egy érdekes hálózati hibajelenségre lettem figyelmes, amit nem nagyon értek. Hátha van itt valaki okosabb emberke is, aki tudja a megoldást...

Van egy TPLINK WR841N típusú routerem, hozzá a hálózaton lévő gépek egy kivételével Debian operációs rendszert futtatnak. Az én gépemen Ubuntu 12.04 van, mert a Debian-nal nem lehetett életre kelteni sem a WiFi-t, sem a Bluetooth-t.

A routerhez kábelen, vagy wifin csatlakozom, a probléma szempontjából mindegy.

A gond az, hogy csatlakozás után valamilyen idővel (ez változó) megszakad az összeköttetés a gépemen a WAN felé, miközben a routerrel van adatkapcsolat és a LAN többi gépével is van adatkapcsolat.

(A router pingethető, az admin felülete is bejön, a LAN-on is tudok más gépekhez csatlakozni, más LAN-os gépekről is be tudok lépni a gépemre.)

Ha a gépet újraindítom, vagy a routeren egy másik LAN helyre csatlakoztatom, a hiba nem szűnik meg, ugyan úgy fennáll.

Ha a router-t újraindítom, helyreáll a kapcsolat.

A hálózat többi gépén folyamatosan van kapcsolat, és a routerrel is tudok külső IP-t pingetni, mikor a hibajelenség észlelhető.

Ez a hibajelenség minden esetben kizárólag egyetlen egy gépen észlelhető, azonban a routerben nincs beállítva semmilyen adatforgalmat korlátozó opció.

Hol lehet a hiba???

(#1086) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Mit kell beállítanom a routeren, hogy a wifi semmilyen jelet ne továbbítson/ne sugározzon.

Elég ha csak az Enable Wireless Router Radio mellett veszem ki a pipát a vebes felületen?

Ez alatt még van egy Enable SSID Brodacast az mit takar?

Live poor, die ritch.

(#1087) krealon válasza gyáliSanyi (#1086) üzenetére


krealon
veterán

Ha kikapcsolod a radios egyseget (nincs pipa az Enable Wireless Router Radio mellett), akkor minden vezeteknelkuli kommunikacio megszunik a router-ral.

Az SSID a WiFi halozat neve, ami a mezei keszulekek szamara elerhetetlenne teszi az adott halozatot. A BSSID (WiFi MAC Address) azonban ilyenkor is lathato, es ha nem megfelelo kodolassal van vedve, akkor igy is elerheto marad az AccessPoint (router). Pl a WielessNetView vagy az InSSIDer is kilistazza ezeket a halozatokat.

(#1088) gyáliSanyi válasza krealon (#1087) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm a választ!

Vannak routerek a Tp-link-nél, amint van wifi ki-bekapcsoló gomb. Azoknál a kikapcsoláskor ugyanúgy megszűnik az "Enable Wireless Router Radio" csak ott nem szoftveresen van a kikapcsolás? Esetleg ott mást is kikapcsol?

Live poor, die ritch.

(#1089) tool


tool
tag

Sziasztok, van egyTL-WR841n 300mbps routerem. A gondom az, hogy az IPTV miatt a kábelmodem felkerült a felső szintre és az eddigi közvetlen kapcsolat helyett WIFI-n veszem a jelet egy emelettel lejjebb. A vétel szinte tökéletes, egyedül online játékokban tapasztaltam magas pingeket (40-100), ami sokat ront a játékélményen. Sajnos a routernek nem cserélhetőek az antennái így csak a vevő oldalra tudok nagyobb,antennát tenni, de logikus, hogy ez így kevés.
Kérdésem: megoldás lenne-e az ha vennék pl. egy tl-WR2543nd routert, amely 3 cserélhető antennával rendelkezik 450mpbs-es és két csatornán képes kommunikálni. Megnéztem, az 5ghz -es frekvenciát pl. egyik szomszédom sem használ. Várhatnék-e lényeges javulást, vagy kidobott pénz lenne? Köszönöm a válaszokat.

(#1090) Claude Leon válasza tool (#1089) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kövezzetek meg, de szerintem akármekkora antennával sem lesz sokkal jobb a ping, egyfelől a médiakonverzió is időigényes (rézből levegóbe), másfelől a rádiózással járó protokolláris vacakolások is időigényesek, ezért is nagyobb a pinged.
(na persze, lehet, hogy valamit javul egy jobb antennával, de ennek nagyobb részét a jobb antenna kisimultabb ingadozásaival magyaráznám, mint a néhány decibel előnnye, olvass utána a wswr-nek)

[ Szerkesztve ]

(#1091) Claude Leon válasza Claude Leon (#1090) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocsánat, tévedtem.
Kipróbáltam, és rádión még jobb pingjeim voltak, mint vezetéken.
(Nyilván, mert közvetlenül routerről nincs médiakonverzió, de rövidlátóan ezt nem gondoltam végig)

u.i az okos bolondozik, a bolond okoskodik

[ Szerkesztve ]

(#1092) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

A szomszédos utcából lévő nyílt wifit szeretném megbízhatóbban fogni.
A laptopom (FuJi) saját vevőjén csak néha-néha van térerő, emiatt beszereztem egy Tplink USB_s adaptert. Előző gazdájánál hibátlanul ment, de most hiába szedtem le hozzá a gyártói oldalról már több drivert is, villog a ledje, eszközök között hiba nélkül fellelhető az adapter, de mégsem működik. Ha elindítom a hibaelhárítót, akkor a " hiba az ilelsztőprogramban" választ kapom. W7. Mit javasoltok?

(#1093) Claude Leon válasza HagaNRG (#1092) üzenetére


Claude Leon
senior tag

wn721?
Akkor atheros.cz-n nézz szét (miután kigugliztad a chip pontos típusát)

(#1094) D4nY


D4nY
csendes tag

Sziasztok!

TP LINK RL-WR340GD

Az a problémám, hogy pár napja a router visszafogja a netem iszonyatosan!
Alapból 20-as a netem. Sima kábellel jön is rendesen. De router max 8-9 megával. Mi lehet a probléma? Elromlott vagy valahogy be lehet állítani? :O Reseteltem, újból írtam a bejelentkezési adatok meg mindent próbáltam!

Köszönöm, Dani

(#1095) droetker válasza droetker (#1081) üzenetére


droetker
csendes tag

Sziasztok,
Nos a wr1042nd korábbi hibája firmware frissítéssel megszűnt.
Most azt kérdezném, hogy a megosztott meghajtót hol tudom elérni?
Admin és guest jelszavakat, jogosultságokat beírtam, a meghajtó volume1 néven van felismerve.

Köszi, droetker

(#1096) HagaNRG válasza Claude Leon (#1093) üzenetére


HagaNRG
őstag

Hali!

A helyzet megoldódott egy Win 7 újratelepítés után.
A térerő azonban nem sokat javult.

Mindezekután beszereztem egy ilyet :[USB Wifi adapter Tplink] és egy ilyen antennát is: [antenna].
Egyikkel sem lett sokkal jobb a helyzet, még a hosszabító és panelantenna alkalmazásával is a laptop saját wifijével elérhető 1-2-es térerő helyett lett belőle mondjuk stabil hármas. Ettől sokkal jobbat vártam.


Ennyire keveset várhat az ember ilyen eszközök segítségével is?

(#1097) Claude Leon válasza HagaNRG (#1096) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A jelszint erősödése szerintem kb. megfelel az erősebb antennának (4-->9 dBi).
(gondolom, a 3-as a közepes jelszint lehet)
Ha a kapcsolat ettől stabil, akkor a jelszint lehet akármekkora, ha nem stabil, akkor ott egyéb zavaró tényező is lehet, hogy fullon sem volna jó.
Ez lehet fizikai akadály (a legjobb, a szabad rálátás, tiszta fresnel zónával), vagy lehet ugyanazon a csatornán egy kellően erős idegen jel.

(#1098) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kérdés:
Egy TL-WR941N-es routerren keresztül le lehet e tiltani a torrentezést?
Hogy a kliensek ne tudjanak torrentezni.
Ánnyi.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1099) Claude Leon válasza Ferdzsoo (#1098) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Portszámot és protokollt(TCP,UDP) tudsz tiltani.
Azután már csak a torrentezők találékonyságán múlik, hogy megkerüljék.

Van olyan soho végeszköz, amin ezt másképp is lehet?

(#1100) Ferdzsoo válasza Claude Leon (#1099) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, megtaláltam, sajnos az utorrent kb 2 perc után valamit csinál, és hiába van tiltva a port, elindul a letöltés. :U Pedig a portot látszólag nem változtatja meg...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.