Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Truman válasza #82189568 (#150) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, arra gondoltam.
Itt le van egyébként írva a Bandwidth Control, ugyan így kell konfigurálni az IP QoS-t is.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#152) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Egy ideje már van egy TL-WR841ND routerem.Gondoltam felrakok rá egy X-WRT firmware-t méghozzá a kamikazét.Fel is ment rá rendesen,először bejött a grafikus felület be is léptem elkezdtem állítgatni,furcsa volt,h nem mindig hozta be rendesen a firmware felületét,többször frissítenem kellett,nem mentette a beállítást,és lassú volt.Aztán beállítottam a kapcsolatot,és mikor a network menüben a legfelső kapcsolatnál ahol az adsl belépési azonosítót kell beállítani,kiválasztottam a legördülő menüből ,h pppoe alatta pedig,h bridge onnantól se kép se hang.Nem tudok semmivel sem belépni a router menüjébe.Próbáltam már majdnem mindent.A ledek természetesen világítanak,de a windows ismeretlen eszközként kezeli.
Kérem segítsen valaki,már tanácstalan vagyok.

Üdv.

(#153) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Hello

Lenne egy olyan dongom, hogy adott egy WR941ND router, a legfrisebb v3-as firmwareval (v4-est nem tudom rakni a hardvere miatt). Tökéletesen megy, de időnként megszakad a net 1-1 mp-re (vagy talán annyira se.)

Ez akkor fordul elő, ha elindítom a gépet, akkor általába rá 15 percre megszakad 1mp-re a kapcsolat, majd mittom én 4-5 óra múlva ismét. Ez nem lenne zavaró ha simán neteznék, mert észre se venném, de mivel játszok is ezért, ugye ilyenkor megszakad minden kapcsolat (játék, voice, steam, xfire, msn .. minden). És ezt nem csak ezzel a firmwareval csinálta, hanem a régebbiekkel is, néha-néha.

Esetleg ha valami "nem hivatalos" firmwaret rakok rá az segíthet? És ha igen melyiket ajánljátok?

Firmware Version: 3.11.8 Build 100609 Rel.61214n
Hardware Version: WR941N v2/v3 00000000

[ Szerkesztve ]

(#154) atom87


atom87
aktív tag

Ide is írok, hátha tudtok segíteni itt is:

Üdv!

Tapasztalt már olyat valaki, hogy Huawei SmartAX MT800u-t ADSL modem és TP link WR340GD nem tud együtt működni? A routeren (és a modemen is nyilván) véletlen időközönként (elég sűrűn, kb miden percben 1x-2x) kialszik a WAN kapcsolatot jelző LED (természetesen a modemen is a link LED). Tehát lehetetlen netezni ezzel a felállással. Az érdekesség az, hogy korábban működött rendesen az összeállítás. Ha a modem közvetlen kapcsolódik a géphez akkor minden jó, a net problémamentesen megy. A routert kipróbálva más helyeken, szintén tökéletesen működik. UTP kábelokat is cseréltem már.

Mi lehet itt a baj? Összeférhetetlenség? Vagy a nagy T valamit állított és most nem megy a megosztás? Elképzelésem sincs, mi lehet.

Aki tud valamit érdemben segíteni, az írjon bátran!

Kawasaki z1000

(#155) Csigger


Csigger
őstag

sziasztok!

problémám lenne egy nemrég vásárolt wr741nd routerral!
mindent jól beállítottam, nagyon jól fut a wifi minden laptopon, illetve lanon keresztül is megy a hálózat, net a windows xp-s gépeken!
van egy gépem, amin viszont Win7 van és azt játssza, hogy hol van net hol nincs!

egyszerűen már mindent kipróbálta, kábelt cseréltem, más portba dugtam, újrahúzta a win7et is, és egyszerűen nem megy! beállítottam az automatikus ip és dnst is tcpipv4-nél is!

tudtok vmi megoldást?

előre is köszönöm!

Apple and Android user

(#156) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! WR941ND routerem van és FW frissítés előtt állok, amit felajánl magától majd a hozzá adott szoftver, az jó lesz nekem, nincsenek olyan verziók, amik kevésbé jók? Szóval nem kell kúrkásznom XY verziójú FirmWare után?? Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#157) danika302


danika302
csendes tag

Sziasztok,
Van egy wr642G routerem, szeretném, hogy egy ipcop-os gépből (a blue interface-en keresztül) ossza a felhasználóknak az IP-t DHCP szerint, hogyan tudom megoldani?
Üdv,
-dd-

(#158) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem. Vettem egy TP-Link 741nd routert, amire 1 gép LAN-on, 2 másik pedig WLAN-on keresztül csatlakozik. A LAN-os rendszere XP, a másik kettő Win7. Namost mindegyiken teljesen OK a net, megy, ahogy kell, látják egymást a hálózaton is stb. Csaképp a LAN-os gépről/re a másik kettőről (és vissza) iszonyú lassú a másolás! 100-120 kB körül van. A Win7en otthon csoport, mindegyik gépen ugyanannak a munkacsoportnak a tagjai a gépek. (Win7 Home premium és XP pro van fenn)
Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#159) Csigger válasza Cholard (#158) üzenetére


Csigger
őstag

nekem is ilyen tipusú a routerem és nekem meg LAN-on nem ment a win7-es gépről a net, a hálózattal minden oké volt!

wifin két xp-s laptopról ha másoltam nekem nem tűnt lassúnak...

valami lehet ezzel a win7-tel, vagy vmi kompatibilitási gond lehet, passzolok ek!

Apple and Android user

(#160) Csigger válasza RootRulez (#156) üzenetére


Csigger
őstag

a Tp-link honlapjáról ha rákeresel az egyes típusra ott a letöltések vagy a support fülön van az összes eddig megjelent fw a routerhez, leírást is mellékelnek, ahol láthatod, hogy mi módosult az előzőhöz képest! onnan le is tudod szedni! ;)

Apple and Android user

(#161) szabcsa26


szabcsa26
csendes tag

Sziasztok, még új vagyok itt. Van otthon egy TL-WR642G V3 wifi routerem. Most tettem rá a legújabb firmware-t. Hogy lehet rajta azt beállítani hogy a neten keresztül bárhonnan el tudjam érni az admin felületét? Dinamikus IP címem van, de a router be van lépteteve dydndns.biz accountra. A Távoli asztal gond nélkül megy bárhonnan neten keresztül.

(#162) Preferia


Preferia
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen típusú routert, de nagyon nem értek a szakkifejezésekhez, a kézikönyv pedig csak angol nyelven van (úgymeg pláne nem értem a szakkifejezéseket).
A problémám a következő:
A házban van egy PC, ami vezetékkel kapcsolódik a routerhez, egy laptop, ami vezeték nélkül, illetve egy másik PC, ami ilyen belkines USB adapterről, vmint egy wifis nyomtató.
A routert összeraktam, összedigtam a PC vel, minden számítógépen volt net. Viszont van egy olyan gyanúm, hogy mindegyik ugyanazt a sávot, vagy csatornát vagy hogyhívják használja. (ugyanis, amikor az egyik gépen letöltök, a többin belassul a net). Ez lehetséges egyáltalán? Létrehoztam egy otthoni hálózatot, amiben megvan osztva min3 gép. Lehet ez a gond?
Illetve amit még észrevettem (ja, és az egyik gépen win 7 van, a másik 2 n xp), hogy egyáltalán nincs semmilyen kapcsolat a gépeken (tehát pl széllessávú kapcsolat vagy ilyesmi, amire külön kell csatlakozni), csak az xp seken van vezeték nélküli kapcsolat, és miután bekapcsoltam a gépet egyből felcsatlakoznak, de úgy hogy ezt nem is jelzi külön. Ez normális vagy mit kellene beállítanom?
A válaszolat előre is köszi

(#163) Truman válasza Preferia (#162) üzenetére


Truman
senior tag

Ezt a csatornás dolgot nem értem. A Wi-Fi csatornát csak akkor kell váltani, ha a környékeden más Wi-Fi router -ek is ugyan azt a csatornát használják mert ebben az esetben bezavarhatják egymást. Olyan meg nincs, hogy "x" kliens erre a csatornára csatlakozik "y" meg egy másikra.

Ami letöltés miatt belassulást illeti, pont erre találták ki a QoS (Quality of Service) -t. Ez már számos TP-Link router támogatja, de ahhoz hogy működjön konfigurálni kell azt.

Az meg hogy a gépeken belső hálót hoztál létre a megosztások miatt, egyáltalán nem befolyásol semmit.

Széles sávú kapcsolat meg nem is kell, mert az Internetre való felcsatlakozás a router feladata és nem a számítógépé. A Wi-Fi kliensek esetében, pedig ha egyszer már fölcsatlakoztál velük egy Wi-Fi hálózatra az állítják be maguknak alapértelmezett kapcsolatnak és a gép bekapcsolásakor automatikusan fölcsatlakoznak rá.

Végezetül itt egy magyar leírás TP-link router -ekről, ami szerintem sok mindent meg fog világítani neked.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#164) Preferia válasza Truman (#163) üzenetére


Preferia
csendes tag

Köszönöm a választ.
El fogom olvasni a leírást, pont egy ilyen kellett nekem, és utána már remélhetőleg szakszerűbben fogom leírni a problémát. (ha nem sikerül megoldani)

(#165) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv mindenkinek!

Kevésbé TPLinkes semmint openWRT-s kérdéssel fordulnék hozzátok (fórumtárs azt mondta, hogy itt a legtöbben openWRT-znek és hátha ti tudtok a kérdésem válaszolni).
Egy frissen telepített vsftpd-t próbálok konfigurálni, annak is a userlist_file=/etc/vsftpd.users részét (nem szeretnék kívülről root-ként bejelentkezni. Nem tartom túl biztonságosnak). A kérdésem az lenne, hogy a vsftpd.users fájlban milyen formán kell megadni a felhasználókat? Beírtam simán egy nevet, gondoltam a jelszó majd a router jelszava lesz de azzal nem jutottam be. Ott kell azt is megadni?
Remélem nem baj, hogy itt kérdeztem de már 1 órája eredménytelenül guglizok :S

Rainforest Alliance Certified signature

(#166) Shooter007


Shooter007
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link TL-WR941ND routert, rákötöttem egy gépet kábellel és kettőt Wifin. A probléma, hogy az internet sávszélessége legjobb esetben is csak a fele az eddiginek, ráadásul az is ingadozik. 2 Mbit-es ADSL netet használok és ha direktben a modemre kötöm a gépet, akkor remekül működik. Valaki tud valamit erre?

(#167) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Olyan érdekelne, hogy WR641G/642G v4 routeren valamilyen moddolt firmware-rel lehetne-e időkorlátot szabni a használatnak? Konkrétan a gyerekeknek hétköznap este tízig lenne net.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#168) Truman válasza rasotamas (#167) üzenetére


Truman
senior tag

Ez a típus nem esz meg semmilyen 3rd Party Firmware -t. Szóval ez attól tartok nem fog menni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#169) Truman válasza Shooter007 (#166) üzenetére


Truman
senior tag

Próbálkozz első körben firmware frissítéssel.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#170) mzso


mzso
veterán

Hello!

Adott egy TL-WR941ND, TL-WN951N kombináció. A gép amiben az WLAN adapter van kemény 9-10 méterre van. Egy kicsit mindig mindig is furcsán működött mert amikor az elején telepítettem a drivert a régi gépen befagyott teljesen. Aztán simán csak az atheros drivert feltéve működött egy ideig. Utána elkezdett gyakran befagyni a gép. Utána rájöttünk, hogy "vissza lehet hozni" a fagyhalálból a hangszóró kapcsolgatásával, meg mobiltelefonnal meg még kitudja mivel ami impulzust küld. Utána még később már alig működött folyton befagyott nem nagyon csatlakozott. Amikor átraktam a saját gépembe az adapter akkor mindig hiba nélkül ment (a router az én szobámba van amúgy). Utána volt egy gép és operációs rendszer csere. Úgy már ott sem fagyott viszont továbbra sem működött. Ha csatlakozni is tud a hálózathoz akkor sincs adatátvitel és hamarosan megszakad a kapcsolat. Viszont átvíve a másik szobába, ami az enyém mellett van és nem átlósan a folyosó másik oldalán, működik úgy hármas erősséggel...

Találkozott valaki hasonlókkal? Mit lehet csinálni?
Lehet például valahogy növelni a jelerősségen, vagy valahogy máshogy javítani a kapcsolaton?

(#171) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!
Épp a 300Mbps-os routereket nézegetem a TP-Link honlapján, de asszem kezdik meghaladni a türelmi képességeim, ezért gondoltam itt kérdezek.
Odáig már eljutottam, hogy a WR940N és a WR941ND között annyi a különbség, hogy utóbbi "Detachable", ami sejtéseim szerint a levehető antennát hivatott jelenteni. A 8-as széria vezetékes hálózata csak 10/100-as, márpedig számomra a 10/100/1000 fontos.

Sőt, miközben írom ezt a postot, még nézegetem a honlapot, és közben megfejtettem egy-két dolgot (talán, mert kezd hatni a KV), és már látom, hogy a 9-esek is csak 10/100-asok.
Egyedül a 1043ND van ami gigabites? :F :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#172) Truman válasza Geresics (#171) üzenetére


Truman
senior tag

Igen, csak az.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#173) terror


terror
tag

Szevasztok!
Most szereletem be két ismerősömnek 1-1 TP-LINK wifi routert.
Az egyik ismerősömnek 741ND típust választottunk ADSL2+ modemhez (2048Kbps/256Kbps). A router kíválóan teljesít a wifi full térerővel 3 szobafolon kb 10m-en keresztül is! g+n módban van, chanel auto, 20/40mhz auto-ra lett állítva.
Viszont, a másik ismerősömnek a 941ND-t vettük meg. Nála csak 1024Kbps/128Kbps sávszélességű ADSL2+ net van bekötve.
De egy kb: 3x3 méteres kis dolgozó szobába tettük be a routert. Abban a szobában a wifi jele közvetlen a router előtt a windows7 térerő kijelzője szerint, az 5 szegmensből eleve 4 szegmens erősségű. Ha kimegyünk a szobából 2-3 méterre (1 fal kerül a laptop és a router közé) már csak 2 szegmens az 5-ből. Még 3-4 lépést teszek és a jel 1-es lesz majd megszűnik (pedig több fal nem is került közénk).
Pár routert szereltem már be, de még ilyet nem láttam.
A routeren a legujabb firmware van! b+g+n módban van, chanel auto, 20/40mhz auto-ra van állítva. A router magasan van szekrény tetején.
Hogy a fenébe van ez, hogy az olcsóbb 1 antennás tökéletesen megy, míg a drágább 3 antennás sokkal gyengébben teljesít? Mindkét lakás téglafal 10cm-es vastagsággal.
Létezhet az hogy az 1megabites igen karcsú adsl net miatt kevesebb a router rádió térereje is? (ámbár ezt kétlem, hogy annak köze lenne a rádióhullám erősségéhez)
(Pont most néztem netes leírásokban hogy az 1 és 2 antennásoknak (741ND,841ND) 3dbi érzékenységű az antennájuk, míg a 3 antennáson (941ND) csak 2dbi érzékenységűek az antennák.)
Valaki tud esetleg valami megoldást?
Köszi előre is!

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#174) Claude Leon válasza terror (#173) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ott valami más bibi lehet
Az antennák vagy a csatlakozásnál, vagy belül, a dobozban csatlakoznak rosszul.

Esetleg firmwaret próbáltad frissíteni, hátha mégsem hardveres?

(#175) Claude Leon válasza Claude Leon (#174) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Esetleg próbáltad a 2 routert kicserélni, hátha a 741 is gyenge lesz ot?

még igy, utólag :)

(#176) terror válasza Claude Leon (#175) üzenetére


terror
tag

jah erre gondoltam én is csak az első haverrel ezt meg kell beszélnem hogy addig odaadja-e...

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#177) Lee-der


Lee-der
tag

Sziasztok,

IPTV-s gondom van.
T-home-nál vagyok és nemrég sikerült beköttetni az IPTV-t. Kábelen jön a nettel együtt.
Kaptam hozzá egy Cisco EPC3925 kábelmodem/WIFI router stb. készüléket és egy Cisco-s SetTopBox-ot. Kábellel kötötték össze a szerelők és ment is minden szépen. 1 gondom volt vele, hogy az egész lakást átszelte az UTP kábel (messze van a TV és a kábelmodem). Az volt az ötlet, hogy a már meglévő TL-WR741N routert felhasználva a tv mellé belövöm és csinálok egy WDS kapcsolatot, és menni fog a tv ahogy kell. WDS kiépítve, minden okés, csak éppen annyi a gondom, hogy a TV-n max. 10mp-ig folyamatos a kép, aztán megáll és csak akkor indul be újra a kép szintén max 10mp-ig, ha csatornát váltok.
Kaptam tippet, hogy engedélyezzem a multicast-ot. Megnéztem és a Cisco-n IGMP Proxy néven találtam is ilyen opciót, és az engedélyezve is van. Viszont a TP-linen nem találtam sajnos. Keresgéltem sokfelé és nem találtam infót arról, hogy képes-e erre.
Van valami ötletetek esetleg? :R

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#178) dr.bubo válasza Lee-der (#177) üzenetére


dr.bubo
őstag

Wifi helyett használd a lakás elektromos vezetékét az adat átvitelhez. alternativ vezetékezési lehetőségek, Powerline :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#179) Lee-der válasza dr.bubo (#178) üzenetére


Lee-der
tag

Köszi a tippet, :R igazából nem egy fázison vannak, tehát ez a megoldás a linkelt oldalon levő leírás szerint nem használható sajnos.
Egyébként sem szeretnék költeni rá pénzt feleslegesen, ha már itt van 2 WIFI routerem is. Csak gondoltam hátha egy jobban hozzáértő emberke mond valamit.
Esetleg másik firmware-rel meglehetne oldani vagy valami ilyesmi.

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#180) mrx23de


mrx23de
csendes tag

TL-R402M -re vagy TL-R460 -ra van Linux firmware?
OpenWRT oldalán nem találtam a Support listben.
Valaki próbálta-e már? Ezek a legújabb vezetékesek.

(#181) ntomka válasza terror (#173) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez engem is érdekelne, mert nálam is jelentkezik 941ND-n. :Y Érdekes módon firmware frissítés után jó volt egy darabig, a ház másik végén is 80-90%-os jelet találtam, de azóta van hogy vele egy szobában ennyit sem mérek. :Y

ツ Headphones on - World off

(#182) Truman


Truman
senior tag

@mrx23de, ntomka
Vezetéses TP-link-eknél nincs ilyen lehetőség, viszont TL-WR941ND -nél igen, de csak v2 és v3 hardver verzióknál. [link]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#183) ntomka válasza Truman (#182) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az van igen, viszont v4-es. :(

ツ Headphones on - World off

(#184) borsjani válasza kali (#46) üzenetére


borsjani
csendes tag

Információ gyüjtési időszakban vagyok. Ha jól értem, a mac szűréssel gyakorlatilag feleslegessé válik a WPA2-PSK titkosítás?

(#185) And válasza borsjani (#184) üzenetére


And
veterán

Én megfordítanám a dolgot: WPA2 PSK (vagy WPA-AES PSK) kulcsolás használata esetén gyakorlatilag feleslegessé válik a MAC-szűrés. Ugyanis a MAC-szűrés csak a nem engedélyezett kliensek vezetéknélküli kapcsolódást akadályozza meg, önmagában alkalmazva ettől még az adatforgalom kódolatlan - vagyis 'lehallgatható' - marad. Ráadásul nagyon egyszerűen kijátszható: a routerre v. AP-re kapcsolódó kliensek MAC-címei könnyen begyűjthetőek, utána pedig megfelelő wifi-vel klónozhatóak. Erős WPA / WPA2 kódolással (AES-algoritmus, hosszú megosztott kulccsal) védett routerre vagy AP-re pedig a kulcs ismerete nélkül akkor sem lehet vezeték nélkül kapcsolódni, ha nincs aktív MAC-szűrés.

(#186) borsjani válasza And (#185) üzenetére


borsjani
csendes tag

Köszönöm a tartalmas választ.

(#187) Beri válasza ntomka (#183) üzenetére


Beri
addikt

Semmi gond, már támogatott az is. r15437 factory-to-ddwrt.bin - ez a legfrissebb build.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#188) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Szeretném frissíteni a firmware-t egy TP-Link R402M router-en.Letöltöttem a legfrissebb firmware-t,csakhogy,rákattintok a frissítésre és nem ajánlja fel hogy betallózzam az új fájl helyét.Enélkül pedig ezt írja:File transmit failed, please check the inputted file name. Természetesen nem wifin hanem kábelen keresztül próbálom.A zip fájlt is kicsomagoltam.
Mégsem csinál semmit.Itt van a legújabb firmware.Tudnátok segíteni,ötleteket adni hogy mit csináljak?

(#189) dr.bubo válasza kukinyo (#188) üzenetére


dr.bubo
őstag

Próbáld meg másik böngészővel, pl. Internet Expoler-el. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#190) kukinyo válasza dr.bubo (#189) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez eszembe sem jutott :W
Délután kipróbálom,majd jelentkezem. :)

(#191) kukinyo válasza dr.bubo (#189) üzenetére


kukinyo
addikt

Na kipróbáltam másik böngészővel is,az eredmény ugyan-az.
Van mellé egy ilyen progi,ha közbe futtatom se jó,ha nem futtatom akkor sem.
Nem kellene valamit átállítani ebben?

(#192) dr.bubo válasza kukinyo (#191) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tehát a router menüjében a Firmware Upgrade-nél nem tudod betallózni a kicsomagolt bin-re végződő fájlt?
Nem kell semmi ftp ehez.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#193) kukinyo válasza dr.bubo (#192) üzenetére


kukinyo
addikt

Anélkül sem engedi betallózni :O
Ha a nélkül csinálom akkor ezt írja ki:
Upgrade unsuccessfully, make sure that you have launched the TFTP server.

[ Szerkesztve ]

(#194) discrate


discrate
aktív tag

Sziasztok,
van egy TL-WR741ND routerem, ezzel szeretném megosztani a 15mbites kábelnetem egy asztali gép és egy wifis laptop között.
Laikusként kérdezem, hogy hogyan/hol tudom ezt beállítani (gondolom meg kell adni a desktop ip címét)? Hogyan lehet szabályozni, hogy a két gép között feleződjön a sáv ha egyszerre használják, illetve ha csak az egyik megy, akkor maximális kihasználtsággal működjön annál pl a letöltés? Vagy ez automatikus?

(#195) Beri válasza discrate (#194) üzenetére


Beri
addikt

Bandwith control alatt állíts be min/max sávszélességet a klienseknek IP alapján (persze először fixáld le az IP-ket - a legegyszerűbb megoldás hozzárendelni a MAC címhez).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#196) kukinyo


kukinyo
addikt

Szóval ez volt a megoldás!!!!
Leírom hátha segít másokon.
A fájlt át kellett neveznem r402mv2-re és minden sikerült. :DD
Még a beállítások is megmaradtak.
Ki a fene gondolná ezt?Legalábbis én még ilyennel nem találkoztam.Pedig frissítettem már pár hardveren firmware-t.

(#197) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam egy 941ND-s (V3) routerre az x-wrt. Egy darabig ment is, aztán a router megadta magát. A webes felületet nem tudom behozni, a router ip-t nem oszt, csak egy 169-es B-s címet kap a gép.
A reset nem segített, ha a statikus ip-t adok meg, s átjárót (192.168.1.X /24 átjáró 192.168.1.1.), akkor sem érem el a routert.
Switchként funkcionál.

Milyen leehetőségeim vannak, valamiféle firmware helyreállításra. Amennyire én körbe néztem, nem marad más csak serial portos hegesztés. Azonban ezt akarom utoljára hagyni.

(#198) Psytróger


Psytróger
tag

Sziasztok!
Port-forwardinggal kapcsolatosan lenne kérdésem. Egy játék online "űzéséhez" lenne szükségem ezen funkcióra, TP-Link TL-WR 642 G típusú routerem van. Az már tudomásomra jutott, hogy a következő portokat kell "kinyitnom"(? - boccs a szakszerűtlen megfogalmazásért, abszolút laikus vagyok):
80 TCP
443 TCP
13500 TCP
28400-28499 TCP
1795 UDP
1797 UDP
Azt is tudom, hogy nagy valószínűséggel itt kell ezt beállítanom:

Gondolom a Service Porthoz kell beírnom a fenti listából a számot, a Protocollnál pedig a TCP/UDP közül kell a megfelelőt kiválasztani.
A kérdésem az lenne, hogy az IP-hez mit írjak? 192.168.1.1? (itt érem el a router beállítási-felületét). Status gondolom enabled... Jól sejtem? A Common service porthoz mi kerüljön?

Esetleg szükséges egyéb beállításokat is megejtenem?

Köszi szépen előre is a segítséget! :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#199) szabcsa26 válasza Psytróger (#198) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Ha kinyitni akarod ezeket a portokat, akkor neked nem port forwarding kell. Az annyit csinál, hogy a kívülről az adott porton érkező kéréseket egy adott IP cím felé irányítja. Ez akkor kell ha több gép van egy routerre kötve, mert a router nem tudná hogy most melyik gépet is akarják kívülről elérni. Neked a tűzfalban kell kinyitni ezeket a portokat. Ha alap Windows tűzfalad van akkor add őket hozzá egyesével a kivételekhez, más tűzfalaknál nem tudom hogy megy, de biztosan hasonló. A routeren nem hiszem hogy állítgatnod kéne bármit is egy netes játékhoz.

(#200) Psytróger válasza szabcsa26 (#199) üzenetére


Psytróger
tag

Tűzfalat teljesen kilőve sem működik sajnos a dolog - a szóban forgó játék (madden 08) egyik "ismerője" írta hogy ezeket a portokat kell forwardolni (legalábbis Neki ezek vannak), csak gondolom Ő meg a TP-Link routerekhez nem ért annyira.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.