Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Bobyjack válasza kali (#1300) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Hányas channelt ajánlod? Nem olyan könnyű tesztelni, mert lehet, hogy csak egy hét múlva fagy le megint...

(#1302) paprobert84


paprobert84
csendes tag

Adott egy TP Link 741ND router.
A Lakásba egy UTP kébelen keresztül jön be a net, modemre nem csatlakozik.
Ha közvetlenül a laptopba dugom a netet akkor simán megy minden. Szeretnénk a routert beállítani a laptophoz, hogy a lakásban bárhol lehessen netezni, ne kelljen kábelezni.
Itt a gond mert a router beállításainál nem megy, hogy PPOE kell vagy dynamic IP-re?
Mert kapcsolat van a laptop és a router között, csatlakozik is, de net nincs.

(#1303) kali válasza Bobyjack (#1301) üzenetére


kali
legenda

látatlanban nem lehet csatornát javasolni, mert attól is függ, hogy a környezetedben milyen esetleges hálózatok vannak elérhető közelségben, illetve azok milyen csatornán forgalmaznak, azok függvényében kell magadnak olyat beállítani, ami nem foglalt, és az az ideális, ha a használt csatorna szomszédos értékei is szabadok!
az is probléma lehet még, hogy bizonyos ellenoldalak nem kedvelik a szélsőséges csatornákat, ezt is figyelembe kell venni, ha ilyen hiba adódna!
én ezzel szoktam feltérképezni a környezetet; link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

paprobert84; milyen net van? szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

(#1304) paprobert84 válasza kali (#1303) üzenetére


paprobert84
csendes tag

Légnet

http://www.legnet.hu/

(#1305) kali válasza paprobert84 (#1304) üzenetére


kali
legenda

nem ismerem a szolgáltatót, de próbáld meg dinamikus ip címmel!

(#1306) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Próbált vagy használt már valaki TP-Link TL-ER5120 vagy TL-ER6120 routert?
Van vele valamilyen tapasztalat?
Otthonra keresek stabil nem feltétleni wifi-s routert.

köszi

(#1307) Tron80 válasza kali (#1293) üzenetére


Tron80
csendes tag

Mindenesetre megrendelem a másik antennát és kipróbálom úgy is a stabilitást, remélem tényleg csak ez a probléma... Amúgy 3 db tp-link usb-s wi-fi adapter lóg a routeren plusz egy laptop. B/G/N mixedre van állítva.
Firmware után nem volt default visszaállítás, de előtte is csinálta a net eldobálást, gondoltam ez nem lehet probléma.

(#1308) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

A wr843nd Apple-el is működik?
(bocs,ha láma a kérdés,de lövésem nincs)

Alias: Júzer error

(#1309) SüdiLaller válasza paprobert84 (#1304) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Az aszf-ben ott figyel hogy dinamilkus ip.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#1310) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Van egy TL-MR3220 routerem, amin mobilinternet osztok meg - a stick T-Mobile Huawei E173/E367 (mikor melyiket használom).

Egyetlen gondom jelentkezett eddig, méghozzá a GFWL-nál GTA 4 és EFLC esetében. Ha a stick közvetlenül kapcsolódik a PC-hez, akkor minden rendben, viszont ha a routeren keresztül próbálok játszani, akkor szabályos időközönként (kb. 5 perc) bont a GFWL a játékon belül. Miután újra belépek, ismét kb. 5 perc után bont és így tovább... :U

Vajon mit kellene beállítanom a router menüjében, ami esetleg elkerülte a figyelmem?

Az a furcsa az egészben, hogy csak a GFWL-al van ilyen problémám, sehol máshol nincs semmi gond - még WoT közben sem, bár az nem használja a GFWL-ot.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1311) Vigneau válasza Vigneau (#1310) üzenetére


Vigneau
félisten

Probléma megoldva, köszönet érte 7ER-nek is. :R

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1312) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Helló urak!
Adott egy 741ND Ver.2.4-es Router.Felmegy rá a V4-es fw és származik belőle valami előnyöm?

(#1313) kali válasza Milka 78 (#1312) üzenetére


kali
legenda

szi,

kár lenne kinyírni a routert, v2 kell rá!

(#1314) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Egy komoly problémám van és a segítségeteket kérném.

Van egy tp-link wr743nd (egyes hardver verziós )routerem, és rá kapcsolódok egy szintén tp-link wr743nd-s (kettes hardver verziós) routerrel ami accespointként működik.

Néhány óránként megszakad a kapcsolat a két router és az accespoint között, és csak akkor jön helyre ha újraindítom a routert.

Mi okozhatja ezt a hibát?

(#1315) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Hú gyerekek...
Nekem első olvasatra baromi magas,hogy hogy használom acces pointként a WR843nd-t.
Valaki leírná ezt szájbarágósan?
Vagy hétfőn hívjam fel a TP-Link technikai segítséget? :)
Adott egy wifi jel, a szomszédé, amit szeretnék próbaképpen a 843-ról tovább szórni.
Nevét,jelszavát tudom.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1316) amdni válasza -HajTömeg- (#1315) üzenetére


amdni
aktív tag

Be kell állítani hogy access pointként működjön az operation mode-nál, a network lapon dinamikus-t kiválasztani, a wireless lapon pedig a sourvey-re kattintani és ha ott megjelenik annak a routernek a neve amire csatlakozni akarsz akkor connect-re katt megadni a jelszavat és enyi, újra kell indítani a routert.

(#1317) -HajTömeg- válasza amdni (#1316) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Megőrülök,hogy csak a lemezen lévő quick setupot találom :W
Hol tudok belépni a router beállításaiba?
Hátul Acces pointnál hova kell kapcsolnom azt a kis kapcsolót? Switch vagy Router módba?

Alias: Júzer error

(#1318) -HajTömeg- válasza amdni (#1316) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Bocs, hátul WISP és ROUTER mód közül lehet választani.
Kicsit kezdek összezavarodni, türelem :DDD
MOst már odáig eljutottam,hogy beírom a címsorba a 192.168.1.1-et, de ekkor a laptoppal korábban használt router beállításai jönnek elő :( (vagy a laptopba beépítetté, nemtom, de nem a 843-é az tuti. :(

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1319) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Na,most ott tartok,hogy beüzemeletem sima routerként, működik, látja a telefonom is, kábellel összekötve a gépemen is van net.
Gondoltam most belépek a router beállításokba, tévedtem.
A 192.168.1.1-et beütve kis várakozás után mindig azt írja,hogy a chrome vagy a firefox nem tudott csatlakozni.
:O

"A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt"

Olvastam,hogy olykor a nod32 akadályozza meg,de nekem zonealarmom van,azt ha kikapcsolom akkor is ugyan ez van :(

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1320) kali válasza -HajTömeg- (#1319) üzenetére


kali
legenda

192.168.0.1 címen próbáltad?

(#1321) -HajTömeg- válasza kali (#1320) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez is jó? Kéérem...
Bejutottam a beállítàsokba,,juhhéj. Köszi

Onnantól hogyan tovább?
Mert se operation mode, se network lap...
Help
:Y

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1322) kali válasza -HajTömeg- (#1321) üzenetére


kali
legenda

a régebbi tp-link eszközöknél volt 1.1, mostanság - illetve az újabb firmware verzióknál is - 0.1 :)

(#1323) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Na, beállítottam a WR843ND-t access pointnak.
Így:
Szürke kábel végei a router egyik sárga lukába és a gépbe.
Hátul a kis kapcsoló WISP-re kapcsolva.
Chromre címsorába beírtam: 192.168.0.1
Menün belül:
working mode: WISP
Network: Dynamic IP
Wireless-en belül rányomtam a SURVEY -re, ekkor megjelennek a fogható jelek, ott amelyikat használom azt kiválasztottam- connect, majd password megadás és SAVE.
Végül System tools- on belül van a REBOOT, ami újraindítja a routert.

Remélem jól csináltam és akkor esetleg más, hozzám hasonlóan amatőrnek is segítség lesz.

Köszönet amdni-nak és kali-nak :R

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#1324) amdni


amdni
aktív tag

Szerintem jól csináltad.

Az én problémámra tud valaki megoldást?

(#1325) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Egy komoly problémám van és a segítségeteket kérném.

Van egy tp-link wr743nd (egyes hardver verziós )routerem, és rá kapcsolódok kettő szintén tp-link wr743nd-s (kettes hardver verziós) routerrel ami accespointként működik.

Néhány óránként megszakad a kapcsolat a két router és az accespoint között, és csak akkor jön helyre ha újraindítom a routert.

Mi okozhatja ezt a hibát?

(#1326) Akkara711


Akkara711
csendes tag

sziasztok! segítség kellene s.o.s.!!!!!

adott egy tplink wr941nd router
minden kábel bedugva, beüzemelve, jön a data a gépre 1000-el..
a wifi viszont nem müxik. ssid belőve pass belőve minden stimmel de a laptop amivel wifin szeretnék szörfölni nem megy...
1.verzió felimeri de mindig csak egy pillanatra és utánna eltünik a listából a megadott ssid név...
2. verzó próbál csatlakozni de korlátozott módban, ergó net nincs..
ugyan ez teló és más egyéb eszköz.

reset volt, kihúz táp bedug volt...
egyéb megoldás érdekelne

sűrgős és értelmes válaszokat szeretnék hisz nem olcsó mulatság egy router... -.-

(#1327) dr.bubo válasza Akkara711 (#1326) üzenetére


dr.bubo
őstag

SSID-nél ne használj ékezetes betűt és különleges karaktert! :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1328) Akkara711 válasza dr.bubo (#1327) üzenetére


Akkara711
csendes tag

csak kis és ékezetes betük nélkül vannak benne egész pontosan ez: shalozat

[ Szerkesztve ]

(#1329) kali válasza Akkara711 (#1326) üzenetére


kali
legenda

milyen titkosítást állítottál be?
a jelszóban sincs ékezetes betű, vagy nagyon speciális karakter?
magyar wifi régió beállítva?
csatorna megfelelő?

(#1330) Akkara711 válasza kali (#1329) üzenetére


Akkara711
csendes tag

bocsi hogy így.. de itt a beállítás

[ Szerkesztve ]

(#1331) csixy válasza Akkara711 (#1330) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem egy két dolgot meg kell változtatni.

Channel : NE legyen Auto, állíts be egy csatornát fixre.
Mode : Minek a 11b? legyen vagy g , vagy n , vagy g+n
Channel With: legyen 20 , vagy 40 Mhz, de ne legyen Auto.

A WPA2-PSK alatt az Encription legyen AES , vagy CCMP.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1332) Akkara711 válasza csixy (#1331) üzenetére


Akkara711
csendes tag

köszönöm a hasznos infót ezzel megoldódot a telók tudnak csatizni és az egyik gép is viszont a laptop az még mindig nem de szerintem reinstal lesz a sorsa XD
köszönöm!
ezzel egy "szakszervíztől" mentettetek meg. nezse neked kiszállási díj 5000huf ugy sem kapod meg! :) :R

-

Máskor egy darab is elég lesz egy adott fajta smileyből!

[ Módosította: proci985 ]

(#1333) csixy válasza Akkara711 (#1332) üzenetére


csixy
addikt

Egészségedre !

Lehet, hogy a laptopban mégis 11b kártya van?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1334) Akkara711 válasza csixy (#1333) üzenetére


Akkara711
csendes tag

a laptop egy hp pavilo dx5 asszem

(#1335) Mushr00m


Mushr00m
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy TP-Link TL-WR542G router IP QoS beállításában.
A netet 2 gép használja, address reservation-nél MAC címekhez hozzárendeltem 1-1 IP címet; IP QoS-nél pedig IP címek alapján megadtam a kívánt sávszélességet, elmentettem ... de semmi változást nem tapasztaltam.
Firmware frissítés is megvolt: 4.7.13 Build 101203 Rel.42256n.

(#1336) Akkara711


Akkara711
csendes tag

sziasztok megint én :) a régebbi gondomhoz ami megoldódott, újabb gond. :W
tehát az említett router tp link megy minden teló gép de a laptop ami pontosan egy hp pavilon dv5 1120 en
reistall és fél updattel sem hajlandó csatlakozni a winf.s 2 opciót kínál fel probléma keresése neten (kösz...), és router reboot, ami felesleges de megvolt..
ötleteket várok valami program vagy beállítás a vason....

(#1337) kali válasza Akkara711 (#1336) üzenetére


kali
legenda

más wifi hálózatra felcsatlakozik a noti?
milyen oprendszer van a notin?
milyen wifi modul van a notiban? (eszközkezelő -> hálózati kártyák)

(#1338) Akkara711 válasza kali (#1337) üzenetére


Akkara711
csendes tag

nem csatlakozik fel semelyikre sem, win 7 32bites , atheros ar5007 802.11b/g wifi adapter

(#1339) kali válasza Akkara711 (#1338) üzenetére


kali
legenda

akkor tárgytalan, okés! :)

[ Szerkesztve ]

(#1340) Akkara711 válasza kali (#1337) üzenetére


Akkara711
csendes tag

köszönöm megoldódott közben a router beállításán kellet modot választani XD
de azért köszönöm..

(#1341) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

A következő problémám adódott:
albérletből másik albérletbe költözés miatt megváltozott a net szolgáltatóm. Régen a UPC volt, most a DIGI.
A költözés után futtattam a routeren az Easy setup gudide-ot. PPPoE kiválaszt -> titkosítás maximumon -> stb. stb. WLAN lámpa villog, látszólag minden rendben.
Meg próbáltam csatlakozni laptopommal, nem sikerül. Sőőőt, odáig sem jutok el, hogy kérje a jelszót a router. Hibaüzenetként ezt a képet kapom.
Látok más WiFi hálózatokat is, ahhoz gond nélkül próbál csatlakozni laptopom, kéri a jelszót. Vezetékkel csatlakoztatva a routerhez a laptopot, egyből csatlakozik.
A fura az, hogy a telefonom viszont gond nélkül csatlakozik a saját WiFimhez a jelszó beírása után. Net is van rajta, minden rendben.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#1342) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Tapasztal valaki t-onlineos hálóztaban 740N/741ND/841ND-vel kapcsolódási próblémát DSL esetében?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1343) pomk válasza pomk (#1341) üzenetére


pomk
őstag

Sikerült megoldani:
a titkosításban volt a "probléma". Nem a "Most security"-t választottam, hanem az egyel gyengébb titkosítási eljárást. Ez után Next - Next és a jelszó beírása után már csatlakozott is. :)

(#1344) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali, egy TP Link WR1043ND routerem van
DD WRT ezen működik nem? tudnátok egy leíráshoz átirányítani, amivel ráerőszakolhatom
valamint resetelni hogy tudom a routert, mert jelenleg a webadmin nem enged be, ha jól emlékszem ennek a gépnek a mac címére állítottam be, de erről sem engedi

Otthoni routeremen már sikerült tomato USB és minden finomság beállítása, most TP Linken is nekifognék
ez a vas régebbi és valamennyivel gyengébb mint az Asus-om, torrent-et milyen sebességig bírja?

(#1345) Tosee válasza LSL1337 (#1344) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Fel lehet rá rakni DD-WRT-t, nekem is volt rajt de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket! (nyomtató szerverként akartam használni az USB portját de nem sikerült rábírni)
Azóta már lehet a gyári firmel is, de nem bántam meg, hogy lecseréltem másra!
Neked is inkább a vargalex fórumtárs által buildelt OpenWrt-t ajánlom! Magának az OpenWrt -nek is van már topikja, és a router -nek is! Bármelyikben kérdezel, biztosan lesz majd aki segít!

Ha gyári firmware van még a routeren akkor resetelni pedig a készülék hátulján lévő reset gomb nyomvatartásával tudod! (5-10 mp ig kell nyomva tartani, még asz összes led fel nem villan... utána, már a gyári beállításokkal indul újra)

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1346) LSL1337 válasza Tosee (#1345) üzenetére


LSL1337
őstag

Köszi, akkor átballagok a másik topicba!

(#1347) Rockland


Rockland
tag

Heló.
Van egy TP-LINK TL-WR841ND wifis routerem és most valamiért nem akarja betölteni a videót youtubon, és nem tölt le google play-röl játékot csak loadingol mind2 esetben..eleinte jó volt pedig..:s
valakinek ötlet mi lehet a baj?

(#1348) lovas001


lovas001
aktív tag

Üdvözletem nem tudom hogy jó helyre írok e de remélem tudtok rá válaszolni :) Van nekem egy tp-link TL WR 740 es routerem melyel szeretnék egy tetszőleges portot nyitni . Amint triggelem a portot ugy elkezd gondolkozni a router ez eltart kb 2 percig majd megszünik az internetkapcsolat és minden más kapcsolat is. nem is tudok ujra belépni a routerbe csak miután ujraindítottam. ekkor kb 20 másodpercnyi mozgásidőm van benne mielött ismét megfagy a router. a port számmal többel is probálkoztammert gondoltam valami használja pont azt aportot de minden esetben ez történ. Valakinek esetleg valami ötlete lenne a témában? Előre is köszönöm mindenkinek.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#1349) Claude Leon válasza lovas001 (#1348) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Biztosan a trigger a megoldás a portnyitásodra? (a virtual serverben találod a szimpla portforwardot, igaz ott sajnos nem állíthatod be külön-külön a külső és belső portot)

Ha mégis trigger, akkor a triggelt portokat is beírod neki, vagy rábízod, hogy döntse el, melyik portokat engedje be a beállított porton kimenő forgalom esetén?

[ Szerkesztve ]

(#1350) lovas001


lovas001
aktív tag

fogalmam sincs hogy valóban az e a megoldás a problémámra, csupán meg akartam oldani közeli ismerősökkel a hálózatot. Egyéb VPN alkalmazásokkal - Hamachi, Gameranger - nem sikerült, és reméltem, hogy ezzel oorvosolni tudom a problémát.
igen beírtuk neki a triggerelt portokat, de ha tudnám pontosan, hogy a trigger és a szimpla port forward között mi a különbség, lehetsges nem lenne ennyire bonyolult számomra

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.