Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) trance89 válasza Claude Leon (#1750) üzenetére


trance89
őstag

fekete 1043-as? biztos van olyan?

(#1752) Claude Leon válasza trance89 (#1751) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Egyáltalán nem biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#1753) metal01 válasza trance89 (#1751) üzenetére


metal01
őstag

Van bizony, és fasza nagyon! :)

(#1754) metal01 válasza Claude Leon (#1750) üzenetére


metal01
őstag

Nagyon pozitív elsőre ez a router. Jól kivesézem ha lesz egy kis időm, és írok róla ide pár sort. :)

(#1755) Claude Leon válasza metal01 (#1754) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem gyenge lehet az a soc (750Mhz)

(#1756) trance89 válasza Claude Leon (#1755) üzenetére


trance89
őstag

már eléggé eltértünk a topic témájától
amúgy hiába 750mhz a soc, amíg nincs rá openwrt addig kb sz@rra sem jó, hardverileg majdnem ugyanaz mint a wdr3600 vagy wdr4300 csak valamivel erősebb benne a proc, viszont a wifi térerejük siralmasan szar köszönhetően a fos üreges duplasávos antennájuknak
wifi térerő szempontjából egy 1/3-a ennyit kóstáló 741nd és 841nd is lepipálja, ezt nem csak én mondom hanem tömegek a wdr3600 és wdr4300-as topicjában
az antennáinak a száma pedig ne tévesszen meg senkit, attól mert több antennája van még nem lesz nagyobb a szórása, azok mindössze a nagyobb sávszél érdekében vannak többen

(#1757) metal01 válasza trance89 (#1756) üzenetére


metal01
őstag

Egyenlőre a szóban forgó routerről csak annyit tudok mondani hogy sokkal stabilabb mint az elődjei, a konfig menü is gyors, áttekinthetőbb és több opcióval is bővült.

A WIFI is sokkal jobb lett. Kb. 15 méterről 2 falon keresztül is stabil, max. a jel. A 941ND-nél ez közel sem volt elmondható...

(#1758) donjohnson válasza trance89 (#1756) üzenetére


donjohnson
addikt

vajon ez is olyan üreges antenna? érdemes lecserélni a gyári 5 dBi-st 8-asra?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1759) krealon válasza donjohnson (#1758) üzenetére


krealon
veterán

A TL-ANT2408CL egy 2.4 GHz-es antenna. 5 GHz-en valoszinuleg nem mukodik megfeleoen.

(#1760) donjohnson válasza krealon (#1759) üzenetére


donjohnson
addikt

elnézést, azt elfelejtettem odaírni, hogy nekem egy régebbi tp-link td-w8901g routerem van, ami csak 54 mbitet tud wifin. ennek tudatában várható valamiféle javulás a cserétől? :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1761) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van e olyan aki TP-Link TL-MR3220 és Huawei E3276 modempárost használ.

Az érdekelne, hogy a router tudja e ezt a modemet kezelni.

:R

(#1762) krealon válasza akom (#1761) üzenetére


krealon
veterán

A 3G/4G Poland kompatibilitasi listan rajta van (E3276s-150), igy jo esellyel menni fog a 2-es hardwer verzion.

(#1763) akom válasza krealon (#1762) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm krealon!

Ez jó hír. Végül TP-Link TL-MR3420 rendeltem.
Ha valakit érdekel majd leírom sikerült e összehozni.

(#1764) akom válasza akom (#1763) üzenetére


akom
senior tag

Tökéletesen működik vele a modem. :R

(#1765) liverpudlian


liverpudlian
csendes tag

Sziasztok!

Azért írtam ehhez a topichoz, mert WR841N-es routerem van. A gond az, hogy egy hete vettem meg egy Lenovo G700-as notebookot, de nem akarja a jót a wifi. Windows 8 telepítés után sikeresen rátettem az illesztőprogramot a Broadcom 802.11n adapterre, a gyártótól kapott CD-ről. Hozzáteszem a router lassan másfél éve megvan, eddig probléma nem volt vele. Sikeresen csatlakoztam a notebookon a már meglévő hálózatra, és működött is minden. Igen ám, de mikor felvittem a szobámba a lapost, már nem volt annyira zökkenőmentes a dolog. Fél napon keresztül semmi baja nem volt, majd egyszer csak nem fogadott adatokat a gép. Csatlakoztatva van a hálózathoz, de azt írja a böngésző hogy nem elérhető a hálózat. Van amikor semmi baj vele, fél órákat jó a net, utána 2 órán keresztül semmi. Kipróbáltam azt hogy mivan ha leviszem a router közelébe a gépet és egyből jó lett minden. Természetesen adódik ebből hogy vegyek egy háromantennás routert, de nem hiszem hogy az E-gerendás födém és a két válaszfal a 7-8 méteres távolságon okozná azt hogy néha jó, néha meg nem. Már csak azért is mert egy Dell laptoppal működik a net még a kert végén is + egy telóval is bőven 70-80 % a jelerősség a szobámban.
Szóval egy ilyen hosszú felvezetés után kérdezném mi lehet a gond?

(#1766) trance89 válasza liverpudlian (#1765) üzenetére


trance89
őstag

az egyik fő gond hogy nem lemezről kell telepíteni a drivereket hanem leszedni a legfrissebbet

(#1767) liverpudlian válasza trance89 (#1766) üzenetére


liverpudlian
csendes tag

Megnéztem, a legfrissebb volt a Cd-n is. Viszont a Lenovo honlapon két lehetőség van: 1. Broadcom, Qualcomm WLAN driver, 32 bites Win 8-ra (ez van feltéve nekem); 2. Cybertan, Liteon WLAN driver, 64 bites Win 8-ra. Ha 64 bites windows-om van akkor a másodikat kellene feltennem? Vagy maradjak az elsőnél? Elvégre Broadcom adapter van benne.

(#1768) liverpudlian válasza liverpudlian (#1767) üzenetére


liverpudlian
csendes tag

Közben rájöttem hogy hülyeséget mondtam az előző hozzászólásommal: 64 bit-est tettem fel mert abban is volt Broadcom-os. Ma viszont észrevettem, hogy amíg be nem kapcsoltam a vezetéknélküli egeremet tökéletesen működött a net, bekapcsoltam és egyből elment. Kihúztam az USB-portból az egérnek a kis modemét és megint megjavult a net. Lehet hogy az egér zavarna bele az egészbe?

(#1769) Claude Leon válasza liverpudlian (#1768) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hasonlóan már én is jártam, 2.4Ghz mindkettő.
Az egér peckét hosszabbítóra rakva javult a helyzet.

(#1770) Thrawn


Thrawn
félisten

Biztonsági rés lehet egyes TP-Link routerekben: [link]
Van itthon egy TL-WR841ND ami sajnos a legfrissebb firmware-rel is érintett. Leveleztem egy kört a TP-Link supporttal, azt javasolták vegyek új routert :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1771) trance89 válasza Thrawn (#1770) üzenetére


trance89
őstag

pont az ilyenek végett használok gargoyle firmware-t

(#1772) Claude Leon válasza Thrawn (#1770) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez egy erős érv az openwrt mellett, (a megszokott upnp sebezhetőség még egy)

Mielőtt újat vennél (ami ugyancsak teli lesz résekkel, csupán azokat még nem publikálták) tölts le egy gargoyle factory-t, a bin-t nevezd rövidre, és frissítsd be.
Szárazabb, biztonságosabb érzés.

(komolyan elhitted, hogy az újabb típus hibátlan, amikor mindegyikhez mellékelnek beállítócd-t, amivel nem kell ismerni a belépési jelszót? persze ez más gyártókra is igaz, de azért ez a dns eltérítés elég gáz, ugyan a szkript a default admin/admin belépőt használja, de nyilván van más lehetőség is ilyesmire, csak az nem jut el a publikácóig)

[ Szerkesztve ]

(#1773) Thrawn válasza Claude Leon (#1772) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez egy V3-as típus, elég régi, már az 5 év garancia is leketyegett róla. Pár éve olvasgattam, hogyan lehetne rá módosított firmware-t rakni, de aki megpróbálta az levélnehezéket csinált belőle. Nem is foglalkoztam vele tovább.

A zárójeles megjegyzésed nem tudom hova tenni :N

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1774) trance89 válasza Thrawn (#1773) üzenetére


trance89
őstag

http://www.gargoyle-router.com/download.php
az aki megpróbálta, szimplán hülyeséget csinált
a v3-as 841nd már jó ideje támogatott, pontosabban a 10.03-as openwrt óta, az már több mint 3 éves build: [link]
csak hogy értsd: a gargoyle is openwrt alapú, csupán a felülete sokkal letisztultabb/felhasználóbarátabb
a telepítése pedig ennyi: http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.5.11-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v3-squashfs-factory.bin
simán felrakod a webes felületről mintha a gyárit frissítenéd és utána erről a címről éred el a routert:

Gargoyle Defaults
IP Address:192.168.1.1
Password:password (Web Interface & SSH)

a frissítés előtt érdemes átnevezni a bin fájlt rövidebbre pl gargoyle.bin mert a hosszú név nem mindegyik routernek tetszik

[ Szerkesztve ]

(#1775) Thrawn válasza trance89 (#1774) üzenetére


Thrawn
félisten

Emlékeim szerint több, mint 3 éve volt, hogy egyedi firmware-ket kerestem hozzá, akkor még voltak bajok vele.
Köszönöm a linkeket, a napokban lehet kipróbálom ezt a gargoyle-t. Ha esetleg nem válik be van lehetőség arra, hogy visszategyem a gyári firmware-t?

szerk: Na, itt a topik ellentmondó infókkal a V3-as típusról: [link] Nem túl biztató.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1776) trance89 válasza Thrawn (#1775) üzenetére


trance89
őstag

ez jóformán mind a 10.3-as openwrt build-el kapcsolatos, az pedig már rég nem aktuális, azóta már rengeteg idő eltelt és sokkal kiforrottabb lett a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#1777) Thrawn válasza trance89 (#1776) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy döntöttem nem kockáztatok :N

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1778) Claude Leon válasza Thrawn (#1777) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ezt most mire értetted?

a) mindent hagysz úgy, ahogy van, elfogadva a publikált biztonsági hiányosságokat, megtűrve az esetleges dns-hamisítást, és az ezzel járó kockázatokat
(na, ez valóban kockázat)

b) megértetted a gyári firm kockázatosságát, váltasz egy biztoságosabb megoldással, annak ellenére, hogy, mivel még nem próbáltál ilyesmit, szerinted nagy az esélyed ezzel a routered táglásítására. :)
Szerintem pedig semmivel sem nagyobb, mint gyári firm flashelésnél.

Oda kell figyelni pár dolgra:
1) trance linkjéről letöltöd a routeredhez passzoló verziót
(vagy, ha magad akarod kikeresni, név és hardververzó alapján a listából a factory kell neked, az update már meglevő openwrt frissítéséhez van)
2) a letöltési oldalon a link mellett MD5 összeget is találsz, érdemes leellenőrizni, bármi előfordulhat letöltéskor.
3) ha ez megvan, át kell nevezned a bin-t, mert ilyen hosszú névvel nem tölti be a tp-link.
4) befrissíted a routeren, tyúkbeles kapcsolatról, várva akár 5-10 percet is az újraindulásra

Akiről írtál, hogy téglásította még akkor, biztosan valamire nem figyelt megfelelően.
Azóta elég sokan használjuk (jólvanna, csak 741v1-em van, és nekem is sokáig tartott elhatározni a váltást, de nem bántam meg), most már csak olyan routert vennék, ha rákényszerülnék, amin a gyárit le tudom cserélni, egyfelől biztonsági okból, másfelől a kapott többletszolgáltatások skálája már hiányozna.

Lehet, hogy az előző, zárójeles megjegyzésem kissé tömören fogalmaztam, arra utaltam volna, hogy a boltban nem jó tanácsot adtak a mellékelt problémádra.
Mivel lehet, hogy az újabb típusok frisebb fw-ei a leírt biztosági lyukat nem tartalmazzák, de ezen kívül sok egyéb hiányosságot bizonyosan.

Utaltam ezzel kapcsolatban hogy a routergyártók jellemzően az UPNP driver (ugye, aki torrentezik, jellenzően ezt használja a fix portátirányítás helyett) régebbi verzióit építik a legfrisebb firmekbe is, pedig elég régóta ismert hibája követketében könnyen nyitható hátsó bejárat a routeren a teljes belső hálózatra.
Mostanában volt erről cikk (nem pont itt), felsorolva új rotertípusok legfrisebb fw-ei, lyukas upnp driverrel.

És arra, hogy ha egy routerhez mellékelnek egy "telepítő" cd-t, ami külön routerre bejelentkezés nélkül képes bekonfigurálni a routert, arra már a főkapu is ráillik, nem kell nagy tudás ehhez preparálni weboldalakat.

Saját friss tapasztalat, ugyan más gyártó friss típusa, de kívülről a 80-as porton teljesen nyitott, pedig nincs becsekkolva, hogy szeretném eléthetővé tenni.

Hát ezért javasoltam, amit javasoltam.

(#1779) Thrawn válasza Claude Leon (#1778) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem a boltban adtak tanácsot, én a gyártó supportjával leveleztem. Azt írták, hogy ha új router mellett döntök, akkor ugyanezen típus v8-as verziója már mentes ettől a hibától. Az más kérdés, hogy ha veszek is újat akkor valami modernebb típust választok.

Soha egyetlen hardveremhez nem használtam a mellé adott telepítőlemezt, mivel általában ezeréves szoftverek vannak rajtuk, inkább töltöttem le frisset a netről.

Az itteni legelső hozzászólásommal csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy előfordulhat egy biztonsági hiba a routerekben, ki-ki ha akarja le is tudja ellenőrizni magának, hogy érintett-e.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1780) trance89 válasza Thrawn (#1779) üzenetére


trance89
őstag

baromság azzal a tudattal újabb routert venni hogy az már jó lesz, ez a hiba ki lesz benne javítva de mint Leon is írta egy sornyi más problémát fog tartalmazni az új ketyere fw-e
minél régebbi rev egy router annál kiforrotabb rá az openwrt, jó példa erre a 741N/ND tömegrouter vagy a régebbi 841-esek mint a tiéd is, mind2 van nekem is otthon, 741ND v2 és egy 841ND v8, utóbbira több mint fél évet kellett várnom hogy kijöjjön rá egy működő openwrt míg a741-es már évek óta kapja folyamatosan az új frissítéseket (erre a legutolsó gyári 2010-es)
a gyártók pedig 1-2 év után leszarják a termékeiket, tökmindegy milyen veszélyes hibát találnak a fw-ükben nem érdekli őket mert azt már + pénzbe kerülne kijavítani
ezért érdemes routervásárláskor egy népszerű atheros soc-os modellt venni, ezek mindig kapnak openwrt-t így egész addig amíg működik lesz hozzá támogatás

[ Szerkesztve ]

(#1781) Thrawn válasza trance89 (#1780) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt nekem nem kell magyaráznod ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1782) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miként állítsam be a TP-WR941nd-s routeremet.Egy ZTE ZXV10 H201L van mögötte.
Elvileg Dinamikus IP-re kéne beállítanom, de ha így teszek, csak a hálózatot szórja, netem nincs rajta.Mit tegyek? Esetleg továbbísam a ZTE jelét vele?Ha igen hogy kéne?
Köszönöm segítségetek!

SÜRGŐS lenne!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1783) Tosee válasza Fkris (#1782) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Kicsivel több infóra lenne szükség!
- routerek IP címei (amin keresztül eléred az admin felületüket)
- milyen portokon csatlakoztattad őket egymáshoz (LAN - LAN, LAN - WAN)
Bár gondolom LAN - WAN mert másképpen nem kéne variálni a beállításokkal... Kösd össze a kettőt LAN - LAN porton keresztül, de a második routeren kapcsold ki a DHCP szervert!
- illetőleg melyik router üzemel jelenleg, és melyiket szeretnéd pluszba beüzemelni

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1784) Fkris válasza Tosee (#1783) üzenetére


Fkris
őstag

A TP-Linke a 192.169.1.1, a ZTE ha jol emlekszem 192.168.2.1, de ez nem tuti, otthonrol pontositok.
A ZTE bol LAN1rol megy az ethernet a TPlink WAN portjaba, a TPlink LAN1je pedig a gepbe megy(ugy sincs internetem, CSAK ha a ZTE WLAN jara cuppanok).
A masodik ruoter a TPlink?A zte az modem+wlan, de utobbinak botranyosan gane.
A ZTE-t kaptam a Ttol, az a modem, abbol megy ki a telefon es a net is kabelen, de en eddig hasznaltam a WLAN funkciojat, de gyenge.A 941es TPlink lenne az uj WLAN router.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1785) Tosee válasza Fkris (#1784) üzenetére


Tosee
őstag

Utána olvastam ennek a zte csodának... ez bizony egy modem + router kombó!
Sajnos használható kézikönyvet nem találtam hozzá, de annyit megtudtam, hogy a gyári beállítás szerint az admin felületet a 192.168.1.254 es IP-n lehet elérni! Ezek szerint ez nálad módosításra került...
Véleményem szerint nagyban le lehetne egyszerűsíteni a beállítást azzal, hogy ha kikapcsolnád a tp-link DHCP szerverét (van a zte-ben is... felesleges két alhálózatot csinálni, ha csak nincs különösebb oka), majd LAN - LAN portokon keresztül csatlakoztatnád egymáshoz a két eszközt!
Viszont azt mindenképpen jó lenne tudni, hogy a zte DHCP szervere milyen IP tartományból osztja az IP címeket! A lényeg az, hogy a tplink 192.168.1.1 -es IP címe szabad legyen!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1786) Fkris válasza Tosee (#1785) üzenetére


Fkris
őstag

Rendben, megprobalom amint hazaertem!
Koszonom!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1787) Fkris válasza Fkris (#1786) üzenetére


Fkris
őstag

Sikerült beállítani a LAN-LAN dugdosással, és a DHCP leállításával.Gép simán rácuppant, a telón nem fogadja el a jelszót valamiért.

Lumia 710-el nemfogadja el a jelszót, Galaxy Ace-el elfogadja, de amint kapcsolódik egyből szétkapcoslja, a jelszó megjegyzése után.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1788) Fkris válasza Fkris (#1787) üzenetére


Fkris
őstag

Bocsi a duplázásért, pont kifutottam az időből.
Rájöttem, rossz jelszót adtam meg, ez magának kreált egyet.Átállítom gyorsan, és meg is oldva az egész mizéria!
Köszönöm a segítséged, Tosee! :R :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1789) Tosee válasza Fkris (#1788) üzenetére


Tosee
őstag

Szívesen! Örülök, hogy sikerült! :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1790) Jámbor


Jámbor
tag

Áve, Mindenki!

Após TP-Link TL-WR340GD WiFi-routerén nincs QSS gomb. Szükség lenne a kiváltására Range Extender beüzemeléséhez. A WR340GD menüjében kellene megtalálnom olyat, hogy Relocate the Range Extender, ezt én nem találom. Ez kiváltaná a QSS gomb megnyomását. Ha valaki tudja a megoldást, kérem a segítségét.

Jámbor

Soha ne mondd, hogy soha.

(#1791) donjohnson válasza Jámbor (#1790) üzenetére


donjohnson
addikt

az én routeremen sincs qss gomb. a range extender menüjében kiválasztottam a routert, megadtam a jelszavát és tökéletesen működik.

ha tp-link márkájú a range extender is, akkor itt tudod elérni a beállításait (belső hálózaton persze): http://tplinkextender.net/

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1792) pocokmaster


pocokmaster
csendes tag

Sziasztok
TP-Link WR841N v8 routerem és a problémám vele az hogy gondol egyet és a wifi-t nem lehet elérni pedig be van kapcsolva.Be van állítva rendesen.Csináltam gyári visszaállítást is többször de ugyan úgy jelentkezik.
Legfrissebb gyári firmware van rajta.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Boldog karácsonyt :)

[ Szerkesztve ]

(#1793) szaszbubu


szaszbubu
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom van,hogy frissítettema router firmware-t (841N v7), és frissítés után nem tudok belépni a webes kezelő felületére.
Mi lehet a hiba? Mit ronottam el? A router egyébként működik, de semmit sem tudok állítani így.

Közben megtaláltam a megoldást. Átállította az IP-t 192.168.0.1.-re.

[ Szerkesztve ]

(#1794) Kiki18 válasza szaszbubu (#1793) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem lett más az elérési cím?
192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 vagy 192.168.2.1 ?

(#1795) szaszbubu válasza Kiki18 (#1794) üzenetére


szaszbubu
csendes tag

Azért köszönöm szépen a segítségedet.

(#1796) Kiki18 válasza szaszbubu (#1795) üzenetére


Kiki18
őstag

A lényeg hogy meglett! :R

(#1797) Cavalera


Cavalera
tag

Üdv! TP-Link-re tettem a minap egy dd-wrt firmware-t és hát egyelőre elég instabil a rendszer. Anélkül, hogy változtattam volna bármit is a beállításokban, volt olyan, hogy csak egy-két restart után lett net, ezt már nem értem. De azt sem, hogy a 40 MB/s-es kapcsolatot miért vágja kb. 10 MB/s-re. Valakinek van ötlete arra, hogy mit kéne még beállítani, hogy ezek a hibák megjavuljanak/stabilizálódjanak?

(#1798) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Szép napot mindenkinek. Olyan problémám lenne, hogy a régi routernek kicsi volt a teljesítménye, mert csak 2 Mb/s et tudott a jelenlegi netem pedíg 3 mb/s et tudna, ezért lecseréltem a régit(TP-Link 542g ) egy újra ami elbírja a sávszélességet(TP-Link 741). Kis idő után (2 nap) kiderült hogy folyton megszakad az internet. Visszacseréltem a régire, és minden jó volt. Sokat próbálgattam és mindíg megszakadt, majd visszavittem a boltba ahol vettem, garanciával, kicserélték, adtak egy teljesen újat, szintén 741 est.
Hazavittem és ez is ugyanazt csinálta. Boltban mondták, hogy a modemet érdemes lenne kicseréltetni a szolgáltatóval. Ki lett cseréltetve, így most egy Motorola került be, de ezután is folyton megszakadt az internet. Utánna olvastam és a 741 esnek több fórumban írták, hogy vannak ilyen problémái, ezért visszavittem, és kicseréltettem a biltban egy TP-Link 841nd re, ami szintén ugyanezt csinálja, csak ritkábban mint a 741 es. Lassan már nagyon elegem van ebből az egész router modem dologból, úgyhogy remélem, valakinek van valami ötlete hogy mi volt a baj.
Köszönöm a segítséget.

Üdv: Roland

(#1799) donjohnson válasza CsikiRoli (#1798) üzenetére


donjohnson
addikt

az igen, van hozzá kitartásod!
csak egy ötlet: firmware-t próbáltál frissíteni?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1800) CsikiRoli válasza donjohnson (#1799) üzenetére


CsikiRoli
tag

A 741 eseken próbáltam, a 841 esen elvileg pedíg a legújabb szoftver van. Ha ez számít valamit a 741 esek mindíg terhelés alatt szakadtak meg, a 841-es pedíg bármikor hajlandó, ha nicsn terhelés akkor is.

Üdv: Roland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.