Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) invisiblekid


invisiblekid
csendes tag

Sziasztok!

Tp-Link 1043ND-n frissítettem openwrt-t. PPPoE kapcsolatot szerettem volna beállítani. wan és lan mellé egy pppoe interface-t létrehoztam megadtam a login-t pass-t, és nem történt semmi. A kapcsolat router nélkül gépre dugva működött. ipconfig/all-ból kinéztem a DNS-eseket, maszkot. Majd ezeket a LAN-ban adtam meg :W
Maszk 255.255.255.255 volt. Gondolom nem meglepő, hogy nem érem el a routert. Próbáltam a visszaállítást, de putty telnet indulás után ugrik is ki gyönyörű windows hang mellett.
Van megoldás vagy kuka?
Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

(#1852) csixy válasza invisiblekid (#1851) üzenetére


csixy
addikt

http://wiki.openwrt.org/hu/doc/howto/generic.failsafe

http://logout.hu/cikk/telnet_ssh_putty_segitsegevel/1_bevezeto.html

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1853) invisiblekid válasza csixy (#1852) üzenetére


invisiblekid
csendes tag

Köszi!
Telnettel, bejutottam. De firstbootboot-ra ezt kapom:
firstboot has already been run
jffs2 partition is mounted, only resetting files
MTD partition not found.

mtd -r erase rootfs_data-ra pedig:
Could not open mtd device: rootfs_data

(#1854) sgteam


sgteam
aktív tag

Hali!!!

Kellene egy kis help srácok!!!!

Van egy ilyen routerem tp-link WR541G/TL-WR542G rá van kötve három gép a netem 80/25mbit de elszeretném osztani a netet rajta, hogy két gép csak 10/5mbit kapjon na ezt hogyan tudom megvalósítani a routeremen?

előre is köszi :R :R :R

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#1855) fishme


fishme
tag

Hello
Van egy tp link mr3220 típusú rooterem és az lenne a kérdésem hogy ez a rooter a pendrive-on lévő fájlokat meg tudja-e osztani a csatlakoztatott eszközökkel ?? Ha igen akkor hogyan lehet ezt beállítani ? Vagy az csak mobilnetnek van kialakítva ?
A segítséget előre is köszönöm !!

(#1856) Tosee válasza fishme (#1855) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Az eszközön található USB port csak a mobilnetnek van! Legalábbis gyári firmware -el biztosan! Alternatívról meg nem tudok, hogy elérhető lenne erre a routerre...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1857) Tosee válasza sgteam (#1854) üzenetére


Tosee
őstag

Ehhez QoS vagy Bandwith Control kellene, amit ez a router nem tud!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1858) fishme válasza Tosee (#1856) üzenetére


fishme
tag

Rendben Köszönöm szépen a segítséget.

(#1859) csixy válasza Tosee (#1856) üzenetére


csixy
addikt

Ez verziófüggő

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1860) Tosee válasza csixy (#1859) üzenetére


Tosee
őstag

Erről nem tudtam... Ezzel akkor még érdemes próbálkozni! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1861) Nataniel


Nataniel
senior tag

Alanyi jogon hülye kérdés következik... Van egy TPLINK TRWR (TLWR?)743 ND routerem, resetröl indulva,a hálózat stabil, miután felkonfigurálom,azután háló van,nincs,van,nincs,van,nincs...végtelen ciklusosan, kb 5mp-es idöközzel. A v1.1 legfrissebbje van rajta... próbáltam laptopon,netbookon,pc-n, a szisztéma ugyanaz. felkonf után,resetelésig képtelenség elérni a Default cimét. TIPPEK? Kezdem tépni a hajamat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#1862) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Lenne egy kérdésem. Van egy TL-WR941N-es routerem (300Mbit), a firmware frissítésnél viszont úgy szerepel, hogy TL-WR941ND. Ennek a firmware simán felmehet a D nélküli routerre, vagy nem? Valamint ez a router V2/V3-as, amint gondolom azt jelenti, hogy a V2-es és a V3-as firmware is felmehet.

(#1863) bach66


bach66
tag

A következőkben kérnék segítséget:

Munkahelyemen (iskolában) a kistanárinkban szeretnénk WIFI-t, mivel az iskolának nincs (XI. ker, XXI. század... :-(

AZ otthoni routeremmel ki is próbáltam, sikerült is WIFI-n keresztül megosztani az internetet, de mivel az önkormányzat proxy szerverén keresztül kapjuk a netet, azt be kell állítani a számítógépen, laptopon. A PC-n és a laptopon WIFIvel is működött az internet. DE:

A problémám a következő: Mobilon, tableten nem találtam, hogy hogyan lehetne beállítani a proxy-t. Ezek így aztán hiába "látták" a WIFI-t, kapcsolódtak a routerhez, internetelérésük nem volt.

Mit lehet tenni? Kérlek, segítsetek!
Előre is köszönöm!

(#1864) csixy válasza bach66 (#1863) üzenetére


csixy
addikt

Androidon is ott van a proxy beállítási lehetőség. A jelszó beírása alatti egyéb akarmire kell kattintani,legalábbis újabb verzióju androidok esetén ez működik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1865) Rendsergizda


Rendsergizda
újonc

Üdvözlet!
Adva van egy Dual-WAN VPN Router. TP-LINK TL-ER6120.
Másfél évig gyönyörűen üzemelt.
Utóbbi hetekben a DHCP-je küzd az IP cimek kiosztásával.
Van amikor rendesen megy,van amikor egyes gépeknek oszt,másoknak nem.
És van amikor totál zizis lesz és senkit nem enged ki a netre :(
Alatta 3 switch van és kb 200 gép,accespoint,stb...
(5fix IP ,azokkal nincs gond)
Ötlet?Javaslat?
Gari intézés?Firmware?
Előre is köszi!

(#1866) bach66 válasza csixy (#1864) üzenetére


bach66
tag

Köszönöm a választ!

Kicsit részleteznéd, hogy milyen jelszóra gondolsz, hol találom meg azt, amiről írtál?

Köszönöm!

(#1867) csixy válasza bach66 (#1866) üzenetére


csixy
addikt

Beállítások - Wi-Fi - (alul a zöld színű plusz jel mellett) Wi-Fi-hálózat hozzáadása.

Erre katt és menni fog !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1868) jel1


jel1
aktív tag

Az mitől lehet, hogy csak az én routerem csak az én telefonommal valahogy nem fér össze?
tp link tl wr740n
A telefon pedig motorola defy

A probléma pedig az hogy amikor a telefonnal elkezdek tölteni valamit (ha nyugalmi állapotban van, vagy csak kis netezés, akkor nem, de egy youtube videó, vagy alkalmazásfrissítés..), akkor fél percen belül szétesik az egész wifihálózat. Látható, tudok kapcsolódni is a routerhez, de nincs net ilyenkor csak kábelen. Router újraindítása oldja csak meg.

És már próbáltam mindenből a legfrissebbet, de így sem jó :/
Meg azt sem tudom, hogy mi lehet a probléma, mert a telefonom másik routerrel nem csinál ilyet, a routerem meg szintén eddig minden más eszközzel tökéletesen működött

routeren csak az alap beállításokat csináltam. digis netet állítottam be, meg wifit jelszóval

[ Szerkesztve ]

(#1869) kali válasza jel1 (#1868) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más/minden csatornán a kapcsolatot, hátha csak annyi a gond, hogy a telefonnak nem tetszik az aktuális érték, illetve ha alapon van a wifi régió, akkor próbáld ki a magyarral.
írtad a frissítést, jogos, azt is érdemes eszközölni, ha régebbi verzió van fent, de arra figyelj, hogy a verziónak megfelelővel dolgozz (v1, v2, v3 vagy v4), nehogy díszt csinálj a routerből!

[ Szerkesztve ]

(#1870) jel1 válasza jel1 (#1868) üzenetére


jel1
aktív tag

hmm.. mondjuk most látom, hogy adtak ki néhány firmwaret amióta legutóbb frissítettem... akkor majd holnap ezzel kezdem, aztán meglátjuk milyen... :D
pedig nem úgy emlékszem, hogy már több, mint 1 éve csináltam volna :D

(#1871) jel1 válasza kali (#1869) üzenetére


jel1
aktív tag

ezeket próbáltam anno... :/

és persze, a verzióra figyelek! az enyém 4.0-ás

[ Szerkesztve ]

(#1872) krealon válasza jel1 (#1868) üzenetére


krealon
veterán

(#1873) balika011 válasza krealon (#1872) üzenetére


balika011
senior tag

Defy-vel nekem is volt bajom, openwrt lett a megoldás.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#1874) jel1 válasza krealon (#1872) üzenetére


jel1
aktív tag

egyik sem vált be :/

meg amúgy neki teljesen más problémája van.

amúgy miután szétbaszódik a wifi a kapcsolódott gépek azt írják ki, hogy korlátozott hozzáférés(nincs internetkapcsolat)
ha ezt bontom, akkor látom a wifit, de nem tudok kapcsolódni hozzá

(#1875) jel1 válasza balika011 (#1873) üzenetére


jel1
aktív tag

hú, ezt a hozzászólást nem láttam :D
ez mi ez és hogyan és mit?

(#1876) punk17


punk17
aktív tag

Ha esetleg valaki TP-Link 841N/ND-re keres OpenWrt-t, akkor itt a buildem :)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#1877) johny.attila


johny.attila
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék, egy kis segítséget kérni, van egy TP-LINK TL-WDR4300-as routerem, remekül muzsikál. Hozzá van kötve az egyik usb portba egy külső hdd, és a media server funkció is be van kapcsolva. A helyzet az, hogy ipad, gépek minden látja a media servert, és gyönyörűen le is játssza a médiát róla. Egy gond van, mégpedig az xbox 360. Ez is látja a servert, listázza is a fájlokat, de lejátszani nem akar semmit, holott támogatottak a fájlformátumok (pendriveról bedugva lejátssza) Valakinek valami ötlet, hogy mit kéne tennem, hogy a drága xbox is képes legyen a router media serveréről fájlokat lejátszani?
Köszönöm szépen a válaszokat!

(ha rossz topicba írtam volna, akkor elnézést :) )

[ Szerkesztve ]

(#1878) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni! Nem routerről lenne szó, hanem egy printserverről. Tl-ps310U az eszköz. Csináltam egy firmware frissítést a honlapról, de valami miatt az eszköz ledobálja a nyomtatót. Viszont idióta módon nem csináltam backup-ot a gyári firmről. A gond az, hogy sehol nem találom a neten az eredetit, amivel működött. Ha valakinek van esetleg ilyen eszköze, megtenné, hogy csinál egy backupot a gyáriról, és feltölti nekem valahová, vagy elküldi mailben? Nagyon fontos lenne! A szerver szoftverében van backup készítési lehetőség, csak utólag vettem észre. Köszönöm előre is a segítséget!

(#1879) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy TP-Link WR741ND típusú routert, rákötöttem gépre és szépen megy a net, de nem tudok a router beállításaira rálépni (192.168.0.1-en kijön a bejelentkező ablak, de hiába írom be, hogy admin admin, nem fogadja el). Próbáltam gugli krómban és májkrémszaft explorerben is, de sehol nem működött. Ezután a telepítőcédén próbáltam futtatni, de az 5. vagy 6. lépés után ott is kért felhasználónevet és jelszót, szóval nem jött össze a dolog.

Próbáltam már újraindítást, reset-et, minden alap dolgot, amit ilyenkor kell.

Mi lehet a gond?

Minden alapnak tűnő segítséget szívesen fogadok, mert lehet, hogy valamin átsiklottunk.

Üdv,
Ádám

(#1880) trance89 válasza Mittu88 (#1879) üzenetére


trance89
őstag

reset gomb

(#1881) Mittu88 válasza trance89 (#1880) üzenetére


Mittu88
senior tag

Próbáltam kihúzva, kikapcsolva, resetelve sokszor, sok ideig. Még annyi, hogy a wifi led folyamatosan ég, pedig villognia kellene, de szerintem ez független az előző problémától.

(#1882) trance89 válasza Mittu88 (#1881) üzenetére


trance89
őstag

és 192.168.1.1-en is próbáltad?

(#1883) Mittu88 válasza trance89 (#1882) üzenetére


Mittu88
senior tag

Jó, közröhej tárgyát fogja képezni, de ha már felvetettem a problémát, szeretném ha a retardáltak nem követnék el azt a hibát, amit én (normális emberek nem fogják).
Szóval RESET gomb helyett a QSS gombot nyomogattam serényen, ami valami gyors beállításnak a gombja.
Trance, köszi a tippet :D

(#1884) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Ez az eszköz jó lenne a 30mbit-es internethez? Úgy értem át tudná vinni a maximális sebességet?

TL-WN821N

Vagy esetleg ez is megfelelő lenne?

TP-LINK TL-WN721N

[ Szerkesztve ]

(#1885) castiels


castiels
addikt

Vagy az Nc változat mitől jobb?

(#1886) kali válasza castiels (#1884) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 150-es modul is képes 30 megabit/sec felett is átvinni - akár 50 megabit/sec, vagy valamivel több sem akadály -, ha az ellenoldal, a beállítások és a környezeti tényezők is úgy akarják.
az "nc" annyiban jobb, hogy usb kábeles bölcső is adott hozzá, tehát nem fix a helyzete a munkaállomás usb csatijában, hanem igény szerint elhelyezhető, és sokszor számít akár 10 cm is, hogy jobb vagy nem a kapcsolat, arról nem is beszélve, ha a gép hátulján kap aljzatot, ahol rendesen árnyékolhat a ház.
a 800-as széria akkor javasoltabb, ha az ellenoldal (router...stb) is (legalább) 300-as és mimo képes, mert adott kapcsolati mód jobb minőségű kapcsolatot és gyorsabb átvitelt tesz lehetővé.

[ Szerkesztve ]

(#1887) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

WR841N-es router lementett beállításait meg lehet etetni a 842ND-vel, vagy a paramétereket (MAC-filtering, ip-cím tartomány, fix ip-cím hozzárendelés, stb.) újra be kell írkálni?

A 841N máshoz fog kerülni, bekapcsolt állapotban 10 mp-ig nyomom a resetet, akkor "szűz" allpotba visszaáll, vagy kell még mást is tennem?

842ND share funkció win7-es gépekkel mennyire lesz használható?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1888) Claude Leon válasza Mercutio_ (#1887) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem nem.
Ha valami openwrt-n használnád mindkettőt, lehetségesebbnek tartanám, persze a minimálisan eltérő hardverből adódóan azon is lehet annyi különbség, ami miatt mégsem bátorkodnék kipróbálni.

Egyszerűbb menüből - systemtools-restore default, a reset inkább arra van, hogy ismeretlen(elfelejtett) jelszóval nem kelljen kihajigálnod.

(#1889) Mercutio_ válasza Claude Leon (#1888) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ok, akkor nyomom a copypaste-et a paraméterekről, aztán sysdef:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1890) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok,
Adott egy WR741-es router, ami a tulaj elmondása szerint FW frissítés közben elhalálozott (régi FW volt rajta és a DIGI-s ügyfélszolgálatos szerint a régi FW miatt dobálta néha a PPOE kapcsolatot). A kérdésem az lenne, hogy pesten valaki ezt feltudná éleszteni neki? A HA-n anno láttam ilyen hirdetéseket, de most 10percig kerestem, de nem jött elő... :U

(#1891) borsodika válasza DiVaD (#1890) üzenetére


borsodika
őstag

[link]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1892) nagypasztor


nagypasztor
tag

Szerintetek van esély arra, hogy egy tl-ps310u printservernek valahol meg lehessen találni a gyári firmjét? Ha a honlapon írok, vajon át fogják küldeni akár mailben?

(#1893) sohoney


sohoney
újonc

Sziasztok!
Ma vettem egy TP-LINK TL-WR841N típusú routert. Összedugdostam, ahogy kell, de a Power kijelzőn kívül semmi nem világít/villog. Abszolút nem értek az ilyenekhez. Befolyásolhatja valami a router működését, vagy valószínűbb, hogy szoftverhibás?
Előre is köszi a segítséget!

(#1894) nagypasztor válasza nagypasztor (#1892) üzenetére


nagypasztor
tag

Nagyon megörültem a supportnak! Írtam a honlapra és egy kolléga át is küldte mailben az eredeti firm-et! :) Így minden megoldódott! Ha valakinek szüksége lenne rá, tudom továbbítani!

(#1895) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

WR941N routerem van, és szeretném egy hálózaton lévő eszköznek megnyitni a 80-as portot dyndns-el. Viszont ezt nem engedi a router, mert az admin felület is azon a porton jön be alapból.Ezt hogyan tudnám átállítani egy másik portra, hogy a 80-ast másra használhassam?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1896) westcoastog


westcoastog
veterán

Még mindig küzdök a névfeloldásos netszakadásos hibával, pedig be van állítva külső kiszolgáló windowsban, de ma játék közben elment a net, vagy 30 percig nem is akart visszajönni, ah visszajött is megszakadt, de most jó. wr841nd a router még mindig. Esetleg ha tennék rá openwrt-t? stabilabb lenne?

(#1897) westcoastog válasza westcoastog (#1896) üzenetére


westcoastog
veterán

Bár haverom is most írta neki is elment a net 4x-er most, lehet mégsem a routerrel lenne baj hanem a telekom vacakol?

[ Szerkesztve ]

(#1898) TeeJay


TeeJay
félisten

adott egy TP-Link 841ND V7.2 router amit DD-WRT-vel halom verzióval végigpróbáltam, 30-30-30 reset minden volt de a DIGILAN-al a PPPoE sehogy sem akart menni. MTU-t is állítottam 1480,1500-ra is de semmi
visszaraktam a gyári FW-t egyből ment rendesen, most sajnos gyárit kell rajta futtatnom nem tudok mit tenni, de érdekelne más járt-e már így DIGI-vel és ha igen hogy tudta orvosolni DD-WRT esetén?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1899) trance89 válasza TeeJay (#1898) üzenetére


trance89
őstag

(#1900) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy TL-WR941ND-nél miket érdemes beállítani reset-et követően? Egy WPA2-t lőttem rá, de ezen kívül valami biztonsági vagy sebesség beállítást érdemes eszközölni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.