Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello van egy tp-link routerem amivel sehogy sem tudom működésre bírni a Nas szerverem.
Local-ban megy szépen adtam neki egy fix ip-t 21-es port és megy szépen az ftp és a dlna része is.
De én távolról is el szeretném érni az ftp-et akkor azt hogy tudom megoldani? Vagy esetleg a routerem nem képes rá?

TP-LINK Wireless Router WR541G/542G”

Köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1702) Claude Leon válasza bull84ghia (#1701) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A routeren Forwardig/Virtual servers-ben fel kell venned a célszervert, hogy az adott portra érkező kéréseket továbbíthassa

(#1703) bull84ghia válasza Claude Leon (#1702) üzenetére


bull84ghia
őstag

Jelen esetben az a célszerver amit statikus címként megadtam a Nasnak?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1704) Claude Leon válasza bull84ghia (#1703) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Igen.
De azt is tudod ugye, hogy kívülről nem az otthoni ip címeden éred el, hanem a külsőn?
Erre szoktak valami rendszeresen frissülő dyndns-t intézni, egyfelől, mert egyszerűbb név alapján címezni, másfelől pedig ritkaság, amikor fix ip jár az interneteléréshez.

(#1705) bull84ghia válasza Claude Leon (#1704) üzenetére


bull84ghia
őstag

Erről már olvastam, esetleg valami érthető leírást nem tudsz valahol? Elég kezdő vagyok ebben a témában :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1706) SecMan


SecMan
csendes tag

Sziasztok!

Valaki el tudná magyarázni, hogy TP-LINK WR740N Router logjában az alábbi mit jelent?
Type: 3G
Level: Notice
Log Content: findSystemProcByPidFile 174 kill pid SIGTERM

Köszönöm!

(#1707) Claude Leon válasza bull84ghia (#1705) üzenetére


Claude Leon
senior tag

no-ip.org-ot használom, az oldalon be kell regiszrálni (figyelj az ingyenes nevekre), azután a routerben beállítani a regisztrált dolgokat.

(#1708) Rolli


Rolli
aktív tag

Tudna valaki segíteni a dns szerver beállításában?

(#1709) krealon válasza Rolli (#1708) üzenetére


krealon
veterán

Ha ezzel kapcsolatos a "DNS szerverre" gondoltal, akkor igen.
De ez nem DNS szerver, hanem csak DynDNS szolgaltatas beallitasa.

Menete:
- http://www.no-ip.org/ -on regisztralsz, es letrehozol egy altalad konnyen megnevezheto domain nevet.
- a routeren a Dynamic DNS opcional beallitod a fenti honlapon korabban rogzitett adatokat
- service provider: no-ip
- username: <a_regisztralt_felhasznalonev>
- password: <a_reisztralt_jelszo>
- domain: <a_teljes_regisztralt_domain_nev,_ami_a_router_WAN_IP-jere_fog_mutatni>
- enable DNS: bepipalni
- [Login]
- [Save]

(#1710) Rolli válasza krealon (#1709) üzenetére


Rolli
aktív tag

Ez már megtörtént.
Openwrt van a gépemen,de sajna valami nem igazán akar működni

(#1711) Ellia


Ellia
addikt

Sziasztok! Segítsége szeretnék kérni!

A probléma a következő: hétvégén takarításnál áramtalanítottam a modem+router kombót, majd miután újra áramba helyeztem (kábelek...stb ugyanúgy bekötve ahogy volt) nem volt DNS szerverem, nem frissítette le automatikusan illetve, ha kézzel írtam be neki a szolgáltatóm DNS szerverének a címét mintha nem vette volna figyelembe. DHCP be van kapcsolva.

A szolgáltatóm az invitel és iptv-és csomagról lenne szó. Csak a net nem működik, tv/telefon van.

A routerem egy tp-link 542g amit kizártam az elromlott dolgok listájából mert kölcsön routerel is ugyan ezt a problémát csinálja. A kábeleknek sincs semmi baja, esetleg a modem okozhat-e ilyen hibát?
A modem egy Huawei HG 8240 darab amit a szolgáltatótól kaptam.

Itt van 2 kép, hátha érthetőbb a problémám:
http://kepfeltoltes.hu/131023/net1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131023/net2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Még a végére annyit szeretnék, hogy ezt kapom, ha rápingelek a google dns szerverére:
http://kepfeltoltes.hu/131023/net3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valaki találkozott már hasonló problémával vagy tudna segíteni megoldani? Válaszokat is előre köszönöm! :)

(#1712) Rolli


Rolli
aktív tag

mheee.no-ip.org szerver létrehozva,és beállítva a routerbe elvileg.

böngészőbe beírva ezt az üzenetet kapom.

Rejected request from RFC1918 IP to public server address

mi lehet a gond?

Hogy tudok portot nyitni neki,ha az kell?
Openwrt van a routeren.
Köszönöm.

(#1713) Ellia válasza Ellia (#1711) üzenetére


Ellia
addikt

Tárgytalan, már csak a routert kell konfigurálni :)

(#1714) Claude Leon válasza Rolli (#1712) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha tudod pingetni, (#1702) vagy (tp-link_wr1043nd_router #11988)

[ Szerkesztve ]

(#1715) Proxyone


Proxyone
csendes tag

Hellosztok, lenne egy óriási kérdésem és kérésem, vagyis ha választ kapnék óriási nagy help lenne :P

Van egy MR3220-as 3g routerem 1.0 verzio, és sikeresen vettünk hozzá egy t-mobilos 2 éves előfizut egy 4g-s stickel, viszont sajnos nem működik vele, mert nem támogatja a 4g-s stickeket, t mobilos stickek közül tudnátok ajánlani mi az ami működik vele? A router compatibility list-jén azt írta hogy kompatibilis az e173-as stickekkel, de sajnos nem igazán :/ csak connectingel velük is. Tehát a kérdés, hogy mit ajánlotok, ha tudtok valamit ajánlani? :)

Honor 6 plus / AMD FX-8150, ASUS Crosshair V formula, Sapphire nitro RX-580

(#1716) kasza blanka válasza trance89 (#1647) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

4 éve megy hibátlanul a 741ND: 3 évig 80/25-ös, 1 éve 40/20-as nettel.
a 80is átment fullra kábelen. 93-95mbit a valós átviteli korlátja LAN2LAN, értelemszerűen a WAN2LAN is 85-100között lesz vhol. wifin 40-50mbit amit n módban 1 válaszfalon át tud.

szal digi 80-ashoz még elég, ha UTP-vel használja vki, és nem igényli a teljes sávszélt a wifi/mobil eszközökön.

ha vki csak wifi-vel akarja használni, akkor kisebb lakásban 40mbit-es kapcsolatig ajánlható. már 1 főfal is csak 25-30mbit, tehát nem tudod kihasználni azt, amiért fizetsz.

én mindenkinek azt javaslom, amikor routert keres: ha számít az olcsóság, akkor UTP-vel használva akár 80mbit-ig, wifin garzonban 40mbitig 741, minden más esetben 1043.

(#1717) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy Tp-Link 941nd típusú routerem.

Az normális, ha egy 2 szintes családi házban a földszinten wifin keresztül már nagyon gyenge a jel?
A tetőtérben van a router. Gipszkarton falak vannak a földszinten meg tégla falak. 3 antennától ez normális jelenség mert őszintén szólva többet vártam?!

Gyári fw-el használom v3-as verzióm van.
Jó a gyári fw vagy érdemes lecserélni más fw-re és ha igen milyenre?

Milyen különbségek vannak a v3-v4-v5-ös változatok között? [link] Hol tudom összehasonlítani őket? Kíváncsi vagyok mit javítottak az enyémhez képest.

THX a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1718) ssarosi


ssarosi
tag

Üdv.

A következő lenne a gondom.

Van két gép ami nem mehet ki a netre (LAN).

A gépekhez nem lehet hozzányúlni, mert ha lehetne akkor kivenném az átjáró ip címét és általános felhasználói jogot adnék, így nem tudná visszaírni az átjárót illetve a dns kiszolgálót.

A régi routerben volt egy olyan menüpont, hogy MAC cím alapján le lehetett tiltani a gépet.

Most viszont egy TL-WR740-ben kellene beállítani.

A helpjét nézegettem (nem tudok angolul), de nem egy vagy több oldalt szeretnék letiltani (a segítségben erre van példa) hanem az összeset.

Néztem a szülői felügyeletet is, de nem tudtam összehozni. :((

Kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám ezt megoldani a legegyszerűbben?

Előre is kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1719) steffe8101


steffe8101
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy TL-WR740N router,és ezt szeretném a gépemmel és egy Samsung LE32B650 Tv-vel összejátszani ,hogy DLNA-n tudjak filmeket nézni..

A gépemen win 7 ultimate van.Leírná nekem valaki lépésről lépésre mit kell csinálnom,mert sajnos nem értem ezeket a dolgokat..
A gép összevan dugva a routerrel és a routerből megy egy lan kábel a tévébe..
DE nem csinál semmit,hogy tudom beállítani?
A routerre kell valami másik firmwire?
Kööszi a segítséget!!

steffe

(#1720) Gabó85


Gabó85
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Bandwitch controllt hogy tudnék helyesen beállítani.
A témában szereplő router egy TL-WR741N típusú ketyere.
A probléma az, hogy , ha bekapcsolom a szávszél felügyeletet, akkor pontosan meg kell adnom a fel/letöltési sebességet.
Ez azért baj, mert a router is valami modemféléről kapja, és vagyunk rajt vagy 10 en legalább. (Pluszban szerintem ott is ingadozóak ezek az értékek) Szóval lövésem sincs, hogy mennyi lehet a bemeneti, ill a kimeneti sebesség.
Minimumot nem akarok beállítani, csak a max értékeket.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1721) Claude Leon válasza Gabó85 (#1720) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A control setting alatt beírod a lehetséges maximumot a fel(egress) és leforgalomra(ingress) (a előfizetés paraméterei)

A rulesbe pedig a kiosztani kívánt értékekeket, mivel ip-tartományt is megadhatsz, egy rulesbe mindeniki is beleférhet.
A mininmum többet befolyásol a dolgon, mint hinnéd.
Az egy dolog, hogy van elképzelésed arról, hogy a "csapat tagjai" mekkora maximium sávszélességet kapjanak, hogy egyéb dolgokra is maradjon.
Az pedig egy másik, hogy a minimum arra hivatott, amit a szabályozás szükség esetén igyekszik biztosítani a delikvensnek akkor is, amikor mindenki más igyekszik a teljes sávszélt elfoglalni.

(#1722) Gabó85 válasza Claude Leon (#1721) üzenetére


Gabó85
csendes tag

Köszönöm az infót. Erre az alsó határra nem is gondoltam :)

A Control settingsnél van a fő problémám, hogy nem tudom, 'mennyi' az a sávszél, ami bemegy a routerbe, így fixet ide nem tudok írni, hogy mondjuk egress 256 , ingress 2048 ...stb.

(#1723) Predator2 válasza Predator2 (#1717) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1724) Claude Leon válasza Gabó85 (#1722) üzenetére


Claude Leon
senior tag

speedtest.net esetleg? (+10%, hogy nehogy lecsípj valamit)

(#1725) kali válasza Predator2 (#1717) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi esetén - sajnos - bármi "normális" lehet, és látatlanban semmit sem lehet mondani ilyesmire, mindig a konkrét környezet, a router és az ellenoldalak milyensége és beállítása, illetve a befolyásoló környezeti tényezők (távolság, falak száma és milyensége, a használt csatorna és ahhoz képest az elérhető idegen hálózatok által használt csatornák...stb) határozzák meg a dolgot.
a 3 antenna többlete csak akkor mutatkozik meg teljesen, ha az ellenoldal is azonos képességű 3 antennás és 3t3r mimo képes, ami pedig elég ritka, a 2 antennás 2t2r mimo a jellemző inkább a 300-as eszközöknél is, nem is beszélve a sok 150-es lite-n modulról, ahol mimo sem adott.
a tl-wr941nd 3 * 3 dBi antennás kiépítésű, de ha az ellenoldal csak 2 antennás és 2t2r mimo képes, vagy attól gyengébb lite-n...stb, akkor jobb eredmény érhető el például egy tl-wr841n(d) típussal, ami 2 * 5 dBi antennával rendelkezik, hiszen nem kerül kihasználásra a 3 antenna és a 3t3r mimo előnye, a dBi értéke viszont kevesebb.
a v3 jó, abban még az a motor (ar9132) dolgozik, ami a tl-wr1043nd gigabit képes verzióban, a v4 és attól felfelé már gyengébb (ar7240).

[ Szerkesztve ]

(#1726) Claude Leon válasza Predator2 (#1717) üzenetére


Claude Leon
senior tag

1. normális, a födémvasalatok sokat levesznek a jelszintből, de a gipszarton is lehet árnyékosabb a téglánál.
Tulajdonképp, ha 2 födémen keresztül ugyan lassú, de még stabil kapcsolat szerintem szerencsés dolog.

2. érdemes, openwrt-ből több felülettel is választhatsz, kezdésnek inkább a gargoylet ajánlom.
(gyárit lecserélni a factory kell, a sysupgrade már csak a meglevő openwrt-t upgradelni jó)

3. openwrt oldalán találsz talán erről valamit.(persze az openwrt verzióről kissé elavult a táblázat, már 12.09 a friss - altitude adjustment)
Viszont a javítás jobbára az üzletmenetnek szól, nem a funkcionalitásnak
(pl. flashmemória csökkentés a kezdőverzióhoz képest, mert néhány firm.update után rájönnek, hogy kevesebb is elég)

szerk. lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1727) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Egy costum fw-től eleveszítem a garanciát?
Illetve (nézzétek el a tudatlanságom) milyen előnyei vannak? Mivel jobb mint a gyári?

azért kérdeztem rá a fw-re mert azt hittem azzal tudok javítani a wifin is

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1728) Claude Leon válasza Predator2 (#1727) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Épp a wifin nem sokat javíthatsz.
Még az sem számítana, ha nagyot tudnál álltani az erősítésen.

Egyfelől a térbeli terjedés miatt, a jelszint csak az erősítés négyzetgyökével arányosan nő, másfelől a végfok is torzíthat a maximum közelében, annak eredményként pedig hiba lesz nagy jelszinted, a vétel még romolhat is.

Aztán, mivel kétirányú a dolog, attól, ha az egyik oldal hangosabban kiabál, nem fogja jobban hallani a túloldali, szabványos hangossággal beszélő felet, ugye.

Garancia természetesen ugrik a fw cserével, de egyfelől, ha épp el sem indul az eszköz, mondhatod, hogy gyárival nem indul, ha pedig megy garoztatás előtt visszacserélheted gyárira
(némi figyelemmel, nem mindegyik gyári lesz ehhez jó)

Annak pedig magad is utánaolvashatsz, mennyivel nyújtanak ezek a gyáriaknál többet, gargoyle oldalán screenshotokon is nézegetheted.
(ezen túl közismert, bosszantó hibák is kevésbé fordulnak elő, mint pl. az UPNP lyuk, amivel kevés gyártó foglalkozik, pedig sok éve fennálló dolog)

(#1729) light1994012


light1994012
tag

Sziasztok.
Van egy TP link WR741ND routerem és frissítettem rajta a szoftvert de azóta se net se semmi.
Még a menjébe se tudok belépni (192.168.1.1)

Hogyan lehetne helyre hozni?

Előre is köszönöm.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1730) kali válasza light1994012 (#1729) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld meg a 192.168.0.1 címen.

(#1731) light1994012 válasza kali (#1730) üzenetére


light1994012
tag

Nem tudja megnyitni a weblapot.
Nincs internetkapcsolat sem :(

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1732) kali válasza light1994012 (#1731) üzenetére


kali
legenda

az adminisztrációs felület megnyitásához nem kell internet.
a verziónak megfelelő firmware lett letöltve és feltelepítve? v1, v2...stb.
reset volt a frissítés után?

[ Szerkesztve ]

(#1733) light1994012 válasza kali (#1732) üzenetére


light1994012
tag

Igen minden meg volt.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1734) Claude Leon válasza bull84ghia (#1701) üzenetére


Claude Leon
senior tag

FTP: a routeren portforward a nas 21-es portjára.
Ehhez célszerű a nas ip-címét is fixálni a router dhcp szerverében.

[ Szerkesztve ]

(#1735) light1994012 válasza Claude Leon (#1734) üzenetére


light1994012
tag

Ezeket hogyan tudom megcsinálni?

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1736) Claude Leon válasza light1994012 (#1735) üzenetére


Claude Leon
senior tag

DHCP - address reservaton, vagy az IP&MAC bindig - binding setting lapon, amelyik szimpatikusabb
Azután a Forwarding - virtual servers lapon a nas-ra beállított ip címet a 21-es porttal, tcp-n felveszed.
Szerintem még a routert is újra kell majd indítanod a beállítások után.

(#1737) light1994012 válasza Claude Leon (#1736) üzenetére


light1994012
tag

De nem jön be a router beállítása.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1738) Claude Leon válasza light1994012 (#1737) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, bocs bull84ghia-nak válaszoltam volna, a te problémád komolyabb, szerintem keress fórumtársat, aki szétszedve újraflasheli.
Vagy, ha még garos, visszaviszed.
(gyanítom, hogy ez a V4-eket sújtó probléma, miszerint, ha nem sorban, egyenként frissíted a fw-t, hanem egyszerre a legfrisebbre, megkukul, visszaolvasva biztosan találsz rá bejegyzéseket)

(#1739) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,

az mitől lehet, hogy tp-link tl-wa850re wifi range extender-en keresztül kapcsolódva a routerhez nem mindig működik a net?

10-ből kb. 1 esetben csinálja, nem jöttem rá, hogy mi lehet a baja. dhcp letiltva a range extender-ben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1740) Predator2 válasza Claude Leon (#1728) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod.

Azt tartom furcsának a wifivel kapcsolatban még nekem házon belül az alsó szintem már gyenge a jel addig a szembe szomszédnak (mi házunk ->udvar->2-es fő út->kis udvar-> és nekik a 2 szintes családi ház) közepes erősséggel fogom a wifi jelét ugyan ott. :D
Rákérdezek milyen routere van.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1741) metal01


metal01
őstag

Hello!

A következő lenne a problémám. Egy TL-WR941ND V2 routerem van. Valamikor 2009-ben vettem. Default a 3.4.6-os firmware volt rajta. Éveken keresztül minden OK volt, rendesen csinálta a dolgát. Majd pár hete gondoltam lefrissítem a firmware-t, mert miért ne?! Leginkább az advanced security miatt volt ez nekem érdekes. Megkapta a router a legújabb firmware-t. Eddig OK is. Viszont a WIFI katasztrófa lett. 30 megás netem van. Kábelen minden a legnagyobb rendben. A speedtest szerint is fullos. WIFI-n a sebesség viszont folyamatosan ingadozik. 2 mbps, 5 mbps, 10, 12, stb... Valamint időközönként le is dobja a netet, és csak egy fizikai újraindítás után hajlandó a router újra WIFI-t produkálni. Az eszközök (telefon, laptop) 5 méterre van a routertől, és semmi nem akadályozhatja a jelet. Próbáltam mindent. Csatornák, ez-az. Nincs semmi ami interferenciát okozna. Minden ugyanaz, mint a frissítés előtt. A régi (3.4.6-os) firmware-rel minden OK volt, de azt már nem tudom visszatenni, mert nincs sehol, csak az új.

Nem tudtam mit tenni, visszavittem a boltba, ahol vettem, mert még garos. Ott természetesen azt mondták, hogy semmi baja, és egyébként is ennek a routernek nem kell 30 mbps-et tudnia WIFI-n :) Szép... És még fizettetni akarnak velem bevizsgálási díjat, mert a router szerintük hibátlan. Ja, és hogy lefrissítették a legújabb firmware-t mert nem az volt rajta. Persze nincs újabb, mint ami rajta volt, mert előtte frissítettem én. Verziószám alapján ua. mint mielőtt bevittem.

Valakinek ötlet? Tuti hogy a firmware miatt van, mert eddig OK volt. Máshol is olvastam, hogy ugyanez a hiba fw frissítés után...

[ Szerkesztve ]

(#1742) borsodika válasza metal01 (#1741) üzenetére


borsodika
őstag

Tedd vissza a régebbi jól működő firmware-t. Frissítés után resetelted a routert?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1743) metal01 válasza borsodika (#1742) üzenetére


metal01
őstag

Persze, volt reset. A régi fw már nincs fent a TP-Link oldalán. Én hülye meg nem backup-oltam :/

(#1744) borsodika válasza metal01 (#1743) üzenetére


borsodika
őstag

Másik wifi-s eszközzel is megtudod nézni?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1745) Claude Leon válasza metal01 (#1743) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor próbálj előre menekülni, openwrt-vel.
Abból elsőre a gargoyle-t ajánlanám ha a 11 fölötti csatornákat eddig sem használtad, azt a megszokotthoz hasonló menüvel szerkesztették, persze, az alap lucis bizonyos dolgokban többet ad, másban kevesebbet.
Mindegyikben hagytak valamennyi szabad helyet, kiegészítő csomagoknak.

A tp-link oldalán 3 fw-t látok, a legrégebbi 2010-es még, az sem jó?

Predator2: Bármi előfordulhat, összehasonlításhoz mindegyiket pontosan a másik helyén volna jó kipróbálni.
Az tartom valószínűnek, hogy a falon keresztül még a nagyobb távolságból is jobb a kapcsolat, mint födémeken, de ne a jelszintre alapozd a véleményedet, hanem inkább felcsatlakozva a stabil forgalomra.

A szomszéd routerének pontos típusát ugyan nem, de a márkáját az inssider is kijelzi
(a gyári hálózati azonosítók egyediek, persze lehet azt is hackelni, de nem jellemző)

[ Szerkesztve ]

(#1746) metal01 válasza borsodika (#1744) üzenetére


metal01
őstag

Már azon is túl vagyok. Egy egyantennás régi g-s D-Link van most a helyén, és minden OK. Szóval a TP-Link halt be a fw update után :/ Csak a szerviz nem enged az igazából, hogy szerinte jó. Gondolom belőttek egy ssid-t megnézték egy laptoppal, van jel "oszt" annyi...

(#1747) metal01 válasza Claude Leon (#1745) üzenetére


metal01
őstag

Megnéztem minden fw-t, ami az oldalon van. Egyikkel sem jó. Mindegyik ua. a hibát generálja.

Szerk: Nem vittem volna addig vissza, amíg minden lehetőséget nem aknázok ki. Nem vagyok laikus a témában, ezt a szerviznek is mondtam. Nem az a célom, hogy egy új routert kapjak, hanem az, hogy ami eddig működött, működjön.

[ Szerkesztve ]

(#1748) Claude Leon válasza metal01 (#1747) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez szomorú :(

Akkor már csak az openwrt-s próba marad, szerintem nem kell félned tőle.

Ha belekezdesz, néhány dologra kell figyelni:
a) openwrt-ből ehhez factory.bin kell, a sysupgrade csak openwrt frissítéséhez való.
b) az openwrt-s .bin-t nevezd át rövid névre mert a tp-link csak rövid névvel tölti be.
c) ha a helyzet úgy hozza, a gyárit is visszateheted, ha épp nem bootos verzió. Ezt a fw nevében jelzik, megnéztem, a most letölthető mind3 jó mert csak update.
d ) csak tyúkbélen :)

(#1749) metal01 válasza Claude Leon (#1748) üzenetére


metal01
őstag

A probléma megoldódott. Visszamentem a szervizbe. Elküldték a routert a TP-Link magyarországi képviseletének, hogy ők is mondják azt, hogy hibátlan. De ők szerencsére belátták hogy kaka a router, és csere lett. Kaptam egy szép fekete 1043-as router-t cserének. Alapból felcuppantottam rá a legfrissebb fw-t. Gyors konfig, és láss csodát, fullosan megy. Max. a wifin is a jel, és kábelen is.

Tanulság: nem szabad hagyni magát az embernek garoztatás esetén. Ha beveszem, hogy a router fasza, semmi baja, akkor visszakapom a rosszat, és lehúznak még a bevizsgálás díjával is. Magyarország én így szeretlek!

Köszönöm azért a tippeket!

(#1750) Claude Leon válasza metal01 (#1749) üzenetére


Claude Leon
senior tag

:)

(viszont húú, jól átépítették belül is, kérdés, hogy erre mikor portolja valaki az openwrt)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.