Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) trance89 válasza Christyn (#1550) üzenetére


trance89
őstag

hali
annyi nem elég hogy a képen láthatóra hasonlít, a tp-link routerek mind nagyon hasonlítanak egymásra, sokuk csak belsőleg különbözik egymástól, valszeg ez egy TL-WR841ND lesz
a router alján megtalálod a pontos típusszámot

[ Szerkesztve ]

(#1552) pvt.peter válasza Christyn (#1550) üzenetére


pvt.peter
őstag

ha legközelebb esetleg elfelejted a jelszót, akkor a köv. progival megtudod nézni:
WirelessKeyView

illetve a 192.168.1.1 cím alól tudod elérni a konfigurálást az admin / admin belépéssel

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1553) Christyn válasza trance89 (#1551) üzenetére


Christyn
csendes tag

köszi a választ, megnézem

(#1554) Christyn válasza pvt.peter (#1552) üzenetére


Christyn
csendes tag

Köszi

192.168.1.1 hová kell beírni?

[ Szerkesztve ]

(#1555) trance89 válasza Christyn (#1554) üzenetére


trance89
őstag

a böngészőbe, az alap felhasználónév/jelszó páros admin/admin hacsak nem lett megváltoztatva
a jelszót pedig a Wireless - Wireless Security menüpont alatt látni fogod

(#1556) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, a napokban lecseréltem a routeremet egy TP-LINK WR841N-re. Nincs is vele baj, működik rendesen, azonban egy furcsaságot vettem észre rajta:

A forwarding menüben nem nyitottam egyetlen portot sem, a uTorrent mégis működik a 44xxx porton, az nyitva van. Ez hogyan lehetséges, miközben más portok nincsenek nyitva, pl. a MySql 3306-os portja sem?

(#1557) trance89 válasza zka67 (#1556) üzenetére


trance89
őstag

mert gondolom az upnp be van kapcsolva alapból, ezt lődd ki és nyisd ki manuálisan a portokat amikre szükséged van, az upnp nemnagyon ajánlott dolog manapság

(#1558) kali válasza zka67 (#1556) üzenetére


kali
legenda

szia,

az upnp engedélyezve van?

(#1559) zka67 válasza trance89 (#1557) üzenetére


zka67
őstag

Szia, köszönöm a válaszaitokat, igen, ez volt a baj, letiltottam az upnp-t és csak a uTorrent-nek nyitottam egy portot a virtual servers-ben.

Van-e még valami, amit érdemes beállítani a routeren?

Amit eddig beállítottam és nem az alapértelmezett, az a wireless security-ben a WPA/WPA2 Personal.

A system log-ban látok egy idegen MAC címet:

DHCPS: Recv REQUEST from 00:90:A9:9B:E7:81
DHCPS: Recv DISCOVER from 00:90:A9:9B:E7:81

Ezek közül jelenti-e bármelyik azt, hogy be tudott lépni a hálózatba?

[ Szerkesztve ]

(#1560) Christyn válasza trance89 (#1551) üzenetére


Christyn
csendes tag

Szia!
Köszi a választ. Megnéztem. TL-WR841ND
így valakinek egy használati utasítása?

(#1561) trance89 válasza Christyn (#1560) üzenetére


trance89
őstag

#1555-ös hozzászólás

(#1562) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

van egy TP-LINK WR741ND routerem. 3 éves, és kb. fél éve tapasztalom azt a problémát amit sokan írtak már tp-link routereknél. Hetente, kéthetente, de olyan is volt már hogy egy héten többször, egyszerűen elmegy a net, és hálózat. Gyakran wifin át használom, ilyenkor az eszköz csatlakoztatva marad, de a hálózat semmit nem csinál. Még az admin felület sem elérhető. Ha a kapcsolatot bontjuk újracsatlakozni már nem lehet. A problémát csak a router konnektorból való kihúzása, és visszadugása oldja meg.

Az egyik hozzászólást idézném: "Egyszerűen azt történik minden ok nélkül, hogy a szokásos sűrű led villogás helyett csak egy kis lassú pislákolást látok lehal a hálózat. Se internet, se otthoni belső hálózat és nem tudok a router netes adminisztrációs felületére belépni. Rohadt idegesítő"

Ebben a fél évben mióta csinálja, semmilyen módosítás nem történt a hálózatban, nem frissítettem, nem cseréltem eszközt, egyszerűen csak elkezdte csinálni.

Még 2 évig garanciás, ez garanciás gond lenne? Mert ha elküldöm, és mondjuk pont nem jön elő 2 hétig, úgyis visszaküldenék, hogy semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#1563) kali válasza qfm (#1562) üzenetére


kali
legenda

szia,

kezdésnek érdemes lenne feltérképezni a környezetet, és olyan wifi csatornát beállítani amely érték szabad, az lenne az igazi, ha a szomszédos értékei sem foglaltak, mivel jellemző hiba, hogy egy azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó idegen hálózattal akad össze, elnyomják egymást - vagy csak egyik a másikat -, és már adott is probléma, és ez nem csak tp-link routerek esetén hibalehetőség, hanem a technológia sajátossága.
sajnos elég, ha a környezeti tényezőkben áll be változás - új eszközt üzemelnek be azon vagy szomszédos csatonán, amin a saját megy, esetleg egy korábban eltérő csatornán működőt állítanak azonosra vagy túl közeli értékre - , és már lehet is belőle probléma, nem kell hozzá a saját hálózatban változás eszközileg, beállításilag, firmware verzió szempontjából...stb.

[ Szerkesztve ]

(#1564) qfm válasza kali (#1563) üzenetére


qfm
senior tag

Váltottam csatornát, olyanra, ami senkinél nincs. Ha megint felmerül esetleg a probléma, akkor valami egyéb tipp?

(#1565) fotos64


fotos64
csendes tag

sziasztok, tegnap cseréltem le a régi, öt éves routerem egy tplink wr740n- re. a cédével telepítettem és minden oké volt, de azt vettük észre, hogy a mobiltelefonok, htc-k egy kis idő múlva elveszítik a kapcsolatot... ez csak úgy áll helyre ha ki és bekapcsolom a routert.... mi lehet a baj?

(#1566) krealon válasza fotos64 (#1565) üzenetére


krealon
veterán

A DHCP Settings --> Address Lease Time erteket allitsd 2880-ra.

(#1567) guppy


guppy
őstag

Esetleg itt tudnátok segíteni ? :F probléma

Előre is köszi !

(#1568) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van 2 TP-LINK routerem egy WR542G és egy WR340G. A kettő közül melyik a jobb? Mindenkettő ugyanazt tudja wifi-n papíron de mégis melyik a jobb? Melyik bír nagyobb távolságot stb :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1569) Claude Leon válasza szabonagyur (#1568) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kb. ua. mindkettő. (a SOC AR2317)

Távolságot antennacserével növelhetsz
(minél "erősebb" egy antenna, annál kisebb szögben szórja a rádiójeleket)

(#1570) szabonagyur válasza Claude Leon (#1569) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahaaa, mert adtak nekem anno hozzá 2 antennát az egyikhez de nem tudom melyik lehet az erősebb, h tudom kideríteni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1571) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Valamelyik fentebb írt routeremhez van am custom rom?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1572) Tosee válasza szabonagyur (#1571) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs :(

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1573) Claude Leon válasza szabonagyur (#1571) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az 542-hez kuglizhatsz.
De nem fogsz nekilátni, mert a 2MB flashbe csak erősen kurtított verziójú openwrt-t sikerült valakinek régebben összedobni.
A webinterfész már lemaradt róla

antenna: valszeg nincs nagy különbség, mind2 körsugárzó, gondolom, hasonló hosszban.
esetleg próba alapján eldöntheted, de ne a jelszintet nézd, hanem az elérhető sebességet és stabilitást teszteld

[ Szerkesztve ]

(#1574) szabonagyur válasza Claude Leon (#1573) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahaaa értem köszi. AKkor Custom romot hagyom, antennákat meg megnézem.

Még annyi, hogy mitől lehet hogy a 542-es eddig tökéletes volt évek hosszú során, erre tegnap meghülyült és wifin alig ment a net, kábelen jó volt. 20 megabites netből kb 5 megabit volt csak 1-2 méterre a wifitől. Próbáltam telóval és laptoppal is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1575) Claude Leon válasza szabonagyur (#1574) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kaptál a szomszédból egy adag midikloriánt.

Vagy ugyanabban a helyzetben(csatorna is) a másik hibátlan?
Akkor, ha tudsz, menet közben mérj rá a tápra (pl. kibontott dobozban a forrasztásnál), hátha kondiszáradás.

(#1576) asd433


asd433
csendes tag

Sziasztok! Egy TP-LINK tl-wr740n routerre feltettem a dd-wrt firmware-t, de az oldalon nem működik a mentés és vissza szeretném tenni az eredeti firmware-t, hogy csináljam?

(#1577) trance89 válasza asd433 (#1576) üzenetére


trance89
őstag

milyen revíziós a router? a router alján megtalálod: [link]

(#1578) asd433


asd433
csendes tag

4.23-as

(#1579) trance89 válasza asd433 (#1578) üzenetére


trance89
őstag

webes felületről ezzel tudod visszarakni a gyárit: [link]
csak simán telepíted, ezután frissítesz a legfrissebb gyárira: [link]
és vigyázz fel ne cseréld a lépéseket mert softbrickeled a routert, a fenti webrevert fájllal bármilyen fw-ről vissza tudsz térni gyárira

(#1580) asd433 válasza trance89 (#1579) üzenetére


asd433
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült visszarakni. A webes feleletet 192.168.1.1-en lehetett elérni, a korábbi 192.168.0.1 helyett. :Y

(#1581) Galdius


Galdius
csendes tag

üdvözlet mindekinek a témám a régi dióhéjban(firmware-t frissitetem de nemjó verzióju filet raktam fel)

azóta megpróbáltam kapcsolatot létesíte a routerrel TL-WR740N

de nemsok sikerrel amugy DD-WRT akartam frissiteni (megjegyzem megoldottam hogy menjen n es sebességel még 1x a 300 is sikerült de nememlékszem hogycsináltam)

na a lényeg a a terminálban nemtudtam vele komunikálni ugy viselkedet mint mikor a baudrate nemmegfelelő amugy majd nem mindegyiket kipróbáltam

it a képek videok

https://mega.co.nz/#!HFAXSKCZ!ftClCRvGU0q0Hn36uNEyMCF4DrYrISuhksu7apAH0uk
https://mega.co.nz/#!zAhBVB4Q!N4EuAzxrQZ4vKujQqgi6_CiyAGc0nRkkEPeHuoCLwfw
https://mega.co.nz/#!KYIUCChT!Ux88lii934kUsII2-iUUcAKXrzA7uYHacI1t06zMtNs
https://mega.co.nz/#!fZJmwRiY!Y2juCUkZX7VxdhcSBARizDE0UixM0nHZDYdK3iAR-g0

segítséget előre is köszönöm a válaszokra reagálok mihelyt tudok

(#1582) Galdius


Galdius
csendes tag

Elfelejtetem mondani hogy a router ilyenkor csak soros komunikációval volt összekapcsolva a géppel

(#1583) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Valaki segítsen! Feltettem az xp-t SP2-t, van egy jelvevő wn322g-m win 7en símán működött itt is viszont ha rámegyek a saját hálózatomra azt írja ki hogy "A Windows nem tud a kijelölt hálózathoz csatlakozni. Lehetséges, hogy a hálózat kívül került a megfelelő hatókörön. Frissítse a rendelkezésre álló hálózatok listáját, és próbálkozzon ismét."
A jel nem lehet gyenge..

(#1584) Galdius


Galdius
csendes tag

Tehát van egy géped ami wifin csatlakozik egy LAN-hoz OP-rendszert cseréltél xp-re és most
-1 nem látja nemtudsz csatlakozni
-2 nemtudsz hálózati meghajtóhoz egyébb eszközhöz csatlakozni

(ha nemlátod a hálózatot vagy titkositást nemtudja vagy nemlátja a hálózatot a gyártó weboldaláról szedjél le valmijen kezelő szoftwert xp -hez mer az xp nagyon bambán kezeli a wifit)

(#1585) Galdius válasza Galdius (#1582) üzenetére


Galdius
csendes tag

Ja most nézte ismerősöm a felvételt ammi nemlátszik a felvételen hogy a rendszerbe pc->TX be be van egy feszültségosztó építve 3.5V

(#1586) tomy0628 válasza Galdius (#1584) üzenetére


tomy0628
aktív tag

SP3- al tökéletesen működik, de azért köszönöm.

(#1587) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Van egy WR740N típusú routerem és napi szinten előfordul, hogy szakadozik a net, ip cím frissítéskor 0.0.0.0.000-kat hoz meg hasonló finomságok. Szerintem nem a szolgáltatónál van a hiba, de ez csak megérzés. Op. rendszer Win7.
Arra gondoltam egy firmware frissítés tán megoldaná a problémát. A jelenlegi verzió:

Firmware Version:
3.12.4 Build 100910 Rel.57694n
Hardware Version:
WR740N v1/v2 00000000

Érdemes frissíteni? Ha igen, honnan tudnám letölteni az ehhez megfelelőt?

(#1588) borsodika válasza Mittu88 (#1587) üzenetére


borsodika
őstag

Innen tudsz firmware-t letölteni: [link] Ahogy nézem nincs rá frissebb mint ami a tiéden fent van.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1589) Mittu88 válasza borsodika (#1588) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi szépen :R

(#1590) trance89 válasza Mittu88 (#1587) üzenetére


trance89
őstag

mivel a fw friss így egy reset-et végezz el mindenképpen, ha ez sem segít gari, ha nincs gari új router

(#1591) Mittu88 válasza trance89 (#1590) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi szépen, azt hiszem jó ideje lejárt már a garancia. A probléma meg nem állandó és most csak akkor vennék újat, ha teljesen gallyra menne ez a router.

(#1592) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok! Hálózati eszköz választásában kérném tanácsotokat: az internetet a szomszédomtól kapom, viszont túl gyenge a wifi jel (2-es, kiegésztő antennával 3-as). Sima range extender-t nem akarok venni, mert olyanra van szükségem, ami router funkciókkal is bír. Először a TL-WR702N nano routert néztem, mivel tudja a repeater/bridge funkciót, de a fórumokon rengetegen panaszkodnak rá, hogy nem ez az erőssége. Esetleg még a TL-WR743ND V2-es AP jöhetne szóba, elviekben ez is tudja a repeater módot. Valakinek tapasztalata, illetve más ötlete? Köszi!

(#1593) trance89 válasza cstom (#1592) üzenetére


trance89
őstag

740N/ND vagy 741N/ND, rá egy gargoyle fw és sokkal többet ér mint egy 2x ennyibe kerülő eszköz amit "repeater"-ként árulnak
a beállításában segítek, csak pár kattintás

(#1594) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: WR1043ND-re dd-wrt-t flashelve megoldható hogy egy külső HDD-t NAS-ként használjak?

Köszönöm előre is a választ!

C programmers never die, they are just cast into void.

(#1595) cstom válasza trance89 (#1593) üzenetére


cstom
aktív tag

Koszonom, majd erdeklodok Nalad.

(#1596) SecMan


SecMan
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget:
Adott egy T-Home ADSL internetszolgáltatás, amit egy TP-LINK WR740N megoszt 3 gép között.
Az ADSL modem ugyanaz, amivel anno (nem tudom mikor, de már pár éve) bekötötték. D-link DSL-360R.

A gond az, hogy naponta többször (változó, hogy hányszor) megszakad az internet kapcsolat.

A router logja ilyenkor mindig a következőket írja:
ERROR LCP down
ERROR Timeout waiting for PADO packets

Ezt a hibát az ADSL modem cseréje megoldaná?
Ha igen, akkor tudnátok ajánlani valamilyen típust, vagy hogy mire kell mindenképp figyelni?

Köszönöm.

(#1597) krealon válasza SecMan (#1596) üzenetére


krealon
veterán

Megoldana a problemat egy fekete szinu D-Link DSL-360R T1/T1E.
Erdemes ratenni dchard forumtars firmware-et.

(#1598) SecMan válasza krealon (#1597) üzenetére


SecMan
csendes tag

Köszönöm.

(#1599) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Van egy TP-Link WR541G router egy WA5110G AP-val "összekötve" bridge módban.
Nem állítottam be titkosítást, mert nagy a távolság és ez így javít egy kicsit a sebességen.
Bekapcsoltam a wireless-nél a MAC szűrést "Deny the stations not specified by any enabled entries in
the list to access" opcióval. Beállítottam a saját eszközök MAC címét.
Ennek ellenére idegen eszközök is tudnak csatlakozni. Az internet elérés nem megy, de látják a saját hálózatomat.
Mi lehet a hiba?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1600) SecMan válasza SecMan (#1598) üzenetére


SecMan
csendes tag

még el se jutottam, hogy átgondoljam a modemvásárlást, máris újabb hiba van.
A routert (WR-740N) nem tudom elérni. A power led folyamatosan világít, az összes többi egyszerre villog.
A reset gombot próbáltam, de semmi eredménye.

Meghalt volna? Kb. fél éve vettem újonnan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.