Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) dokee78


dokee78
félisten

Mellesleg van olyan opció,hogy éjszakára kikapcsol a routeren a WIFI?

(#902) dr.bubo válasza dokee78 (#901) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem lehet beállítani, hogy megabyte-ban írja ki az adatokat, és a wifit sem lehet beállítani, hogy éjjel kikapcsoljon. :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#903) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok!
Van egy Tp link wr841nd routerem, digis 40/20 -as nettel.
Kábelen le is adja ezt a teljesítményt, viszont wifin a laptopomnak 10/15öt ad csak le.
Szerintem ez beállítási gond mert gyorsabban tölt fel, mint le. A laptop vevője intel 2200pro B/G

(#904) Tosee válasza lacika8006 (#903) üzenetére


Tosee
őstag

Ne is várj G-s eszköztől többet! Hiába tud a router többet ha a vevő nem bírja!
G -s eszköz elméleti maximális átviteli sebessége 54 Mbit/s ami a gyakorlatban a környezeti tényezők és egyéb okok miatt csak 20-24 Mbit/s!
Próbálkozhatsz esetleg átállni másik csatornára, de számottevő javulást nem fogsz tudni elérni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#905) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok
erre és erre a hsz.-emre valaki ránézne? Hátha tudja valaki a probléma okát.
Előre is köszi.
Annyit még hozzáteszek, hogy leállítottam a transmission-t és 50kb(!) szabad tárhelyem lett a következő reboot után. 99%, hogy a torrent bufferelés, cache ette meg a tárhelyet, de sem a nyomát, sem az okát nem tudom, hogy miért a device tárhelyre rakja.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#906) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link MR 3220 típusú routerem Open Wrt firmwarrel. Az lenne a probléma vele, hogy a DDNS beállítások csak ha a WAN porton keresztül ADSL-nettel van csatlakoztatva, akkor működik, USB modemmel nem. Mi lehet az oka, hogyan lehetne beüzemelni USB-modem csatlakozás alá is. Mellékelve képként az alkalmazott beállítások.

(#907) krealon válasza Aeroglobus (#906) üzenetére


krealon
veterán

Javits ki, ha tevedek, de amikor en probaltam, akkor az USB support nem volt benne (helyhiany miatt (4MB Falsh)) az MR szerias OpenWRT build-ben.

(#908) Aeroglobus válasza krealon (#907) üzenetére


Aeroglobus
tag

Hát nem tudom, hogy pontosan mit értesz az USB support alatt!
Pendrive-val, vagy USB-s winchesterrel nem próbálkoztam, hogy elérhetőek-e a router USB portján keresztül, de a Huawei modem tárcsáz is, és a net is működik rajta keresztül, csak éppen a DDNS-t /no-ip, dyn DNS sem/ nem akarja frissíteni. Legalábbis ha visszanézem a webes oldalon, nem frissíti fel az aktuális IP címet a Hostname-hoz.

(#909) krealon válasza Aeroglobus (#908) üzenetére


krealon
veterán

Konkretan az USB kernel modulok hianyoztak, ezert nalam a mobilinternet stick nem is mukodott.
Valoszinuleg az OpenWRT topikban tobbet tudnak segiteni.

(#910) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok,

80/25-ös Digi netem van.
Szükségem volna egy új router-re, mert a régi bedöglött.

Ez a TP-Link 841N, N-es wifi-vel ki tudná szolgálni ezt a sebességet, úgy értem, a 80mbit-et le tudná adni a gép fele?

Erről lenne szó: edigital tp link 841n

bár ez csak sima n. 841nd-hez képest mi a különbség?

Mert most a tartalék vezetékes router-em, ami jó régi, max 10 megát ad le és fel is :(

Az 5 év gari szimpatikus, nem kell semmi extra ficsőr, csak valahol írták, hogy a Digi-s nettel nem megy jól ez a masina, remélem nem igaz. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#911) EmThor válasza EmThor (#910) üzenetére


EmThor
addikt

Elszaladtam egy 1043-as TP Link-ért, köszönöm a segítséget.

80/20-as net most a speedtest szerint 100/80 mbit (digi) :C :R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#912) Claude Leon válasza EmThor (#911) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szóval utánaolvastál, alaposabban, jól tetted.
( a 841n az nd-től annyiban különbözik, hogy az nd-nek lecsavarozható az antennája, de ekkora nethez már ezek a határon mozognának, a 100/80-at biztosan nem hoznák ;) )

[ Szerkesztve ]

(#913) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

Milyen modolt firmware-t tudnék használni a TP-Link 841ND routeremhez.
A választ előre is köszönöm!

(#914) kali válasza VaMik (#913) üzenetére


kali
legenda

több lehetőség is adott, kérdés, hogy miért és mire szeretnéd használni azt a moddolt firmware verziós routert?!?!
csak egy példa; link

[ Szerkesztve ]

(#915) Doosa


Doosa
aktív tag

Üdv!
Van egy TL-WR941ND típusú routerem és wi-fi-n maxos jellel 0,5MB-al tudok másolni ami elég idegesítő. Minden alap beállításon van még kódolást sem raktam n-es hálókártyám van végigbogarásztam a beállításokat minden okénak tűnik 300Mbit-re van állítva a sebesség korlát. NINCS a közelbe szomszéd routerrel. Van esetleg valami tippetek h miért van ez.
Előre is köszönöm.

(#916) TIT válasza Claude Leon (#912) üzenetére


TIT
veterán

Miért ne hozná a 80/25-öt egy 300-as router?

(#917) kali válasza TIT (#916) üzenetére


kali
legenda

jobb esetben talán hozza, de ez több tényező függvénye is, sok esetben nem vihető át két 300-as eszköz között valósan a 80 megabit/sec, ha a környezeti tényezők nem úgy akarják!
amúgy csak a wifi 300-as, a router wan és lan portjai 100 megabit/sec értékűek, és az is csak szabvány, attól a hardver - típus függvényében - még nem feltétlenül tudja kábelen sem a 80/25 megabit/sec sebességet!

[ Szerkesztve ]

(#918) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
bajlódom néhány napja egy TP-link 941ND-vel.
A következő a jelenség:

Azaz: letöltöttem mindenféle gond nélkül 10GB-ot, max sávszéllel (25/3-as a net-em). Mint a képen is látható, egyszer csak megszakadt a netkapcsolat. Vagyis az internettel, de még a routerrel, is megszakadt a kapcsolat, egyiket sem érem el, pedig a win7 hálózathoz csatlakozási ablaka azt mondja minden ok.
Ami miatt a szakadás bekövetkezett: egy oldalról le akartam tölteni egy újabb torrentfilet. Azaz néhány k méretű filet, és abban a pillanatban, ahogy a letöltő linkre kattintok, szakad a kapcsolat, és nem is éled újra.

Amint rákacsintok a kapcsolat bontása lehetőségre, majd újra kapcsolódom a wlan hálózathoz, okés újra minden.

A router TP-link 941ND legújabb gyári fw. Ami kapcsolódik, az egy notebook, n-es kártyával.
Első körben kérdezzetek, milyen beállítási paraméterekről meséljek, hátha lesz valakinek épkézláb ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#919) dokee78 válasza kolakola (#918) üzenetére


dokee78
félisten

Talán kérdezd ezen a helyeken:

Router gondok

(#920) lacibacsi


lacibacsi
addikt

TP-LINK 841ND router beállításainál meg lehet azt oldani, hogy a LAN1 port élvezzen elsődleges prioritást a sávszélességnél? Azt szeretném elérni, hogy minden más eszköz szabadon használhassa a teljes sávszélességet, de ha mondjuk a PC-n elindítok valami letöltést, vagy torrentet, akkor a teljes sebességet tudjam használni, a többi eszköz rovására is.
Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#921) Claude Leon válasza lacibacsi (#920) üzenetére


Claude Leon
senior tag

IP címre tudod csak beállítani.

(#922) lacibacsi válasza Claude Leon (#921) üzenetére


lacibacsi
addikt

Öööö... milyen Ip címre? Azt nem a szolgáltató ad nekem, amikor felcsatlakozok a netre? (Bocs, ha nagyon láma vagyok, de tegnap veszítettem el a router-szüzességem... eddig soha nem volt dolgom velük...)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#923) Claude Leon válasza lacibacsi (#922) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A routerben 2 hálózat szokott lenni, a WAN oldali és a LAN oldali.
A WAN oldal, a szolgáltató felé (itt találod a külső ip-címet is), a LAN az otthoni hálózatod (ide általában tobb port is jár switchen keresztül összekötve).
A router pedig WAN és LAN között közvetít, a belsőt pedig valamennyire ki is szolgálja (pl. DHCP)
A sávszélességet pedig a LAN-WAN kapcsolatokra fogod tudni szabályozni a belső hálózati eszköz ip-címe alapján, a belső forgalomra ez nem vonatkozik.
(előforgult korábban persze olyan router, amin a fizikai portokra lehetett ilyesmit, de ez nem jellemző)

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?showtopic=13299-et tanulmányozd át, elég alapos, és szájbarágós.

(#924) lacibacsi válasza Claude Leon (#923) üzenetére


lacibacsi
addikt

Na, valami ilyen szájbarágós kell nnekem... :D

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#925) v.attis


v.attis
őstag

Az oké, hogy egy 940N router wifin csak 41-42 megabitet tud? A netem 50 megabites, de csúcsidőben is megy az 52. Így egy bő tizessel gyengébb a wifi teljesítménye.
A gép kb 60 centire van a routertől.
Tudom, hogy sosem fog 300-al hasítani a wifi, de ez nem kevés egy kicsit?

(#926) Doosa válasza v.attis (#925) üzenetére


Doosa
aktív tag

Sajnos igen. És egyáltalán ne lepődj meg azon se, ha esetleg időközönként ez a 40 leesik akár 10-re is. Legalábbis nálam simán megcsinálja és akkor jöhet a restart, ami még mindig nem biztos, hogy segít. És nekem úgy csinálja ezt h egyszer visszaküldtem gariba mert már nagyon dúrván f*s volt, kicserélték az egész routert kompletten egy zsír újra és most megint nem az igazi, bár jobb mint volt.

(#927) TIT


TIT
veterán

10 rongyért már gigabites routert kapsz,az biztos tud wifin is 100 mbitet.

(#928) v.attis válasza TIT (#927) üzenetére


v.attis
őstag

Még ezért a néhány megabitért nem fizetek, de ha még feljebb váltok akkor már igencsak szükség lesz rá...

Finomhangolás nem segít a routereken? Pl. a frekvencia, a csatorna, a wifi típusa, sebessége, és egyéb paraméterek beállítása...

[ Szerkesztve ]

(#929) kali válasza TIT (#927) üzenetére


kali
legenda

egyáltalán nem biztos, sőt!

v.attis; amennyiben az ellenoldal is 300 megabit/sec jelölésű, n szabványos és mimo képes, úgy is csak 80 - 90 megabit/sec az elvárható jellemző "valós" átviteli sebesség, mivel a valós adat mélyen lapul a csomagokban, tehát a 300 megabit/sec kapcsolati sebességhez képest a többi a szükséges körítés! ráadásul a router és az ellenoldal milyensége és beállítása mellett, még a környezeti tényezők is befolyásolhatják a wifi átvitelt, amiről sem router, sem pedig az ellenoldal nem tehet!
egy adott környezetben az ideális beállítás javíthat, ha például megtalálod a megfelelő csatornát, amit más hálózat nem használ elérhető közelségben - lehetőség szerint a szomszédos értékeit sem -, de ennyi!
amúgy az ellenoldalad is 300-as? képes a két eszköz 300-as kapcsolaton kommunikálni?

[ Szerkesztve ]

(#930) kali válasza Doosa (#926) üzenetére


kali
legenda

ez nem feltétlenül a router hibája, sőt!

(#931) v.attis válasza kali (#929) üzenetére


v.attis
őstag

PCI eszköz Broadcom 802.11n Wireless Network Adapter

Ennyit tudok róla, ezt is az everestből. A laptopot újonnan vettem, beépítve volt a wifi.

(#932) kali válasza v.attis (#931) üzenetére


kali
legenda

ez sajnos elég tág fogalom, lehet 300-as, de lehet csak 150-es is...stb!
esetleg nézd meg az eszközkezelőben, a hálózati kártyáknál, hátha ír pontos típust!?!?
illetve a router a router esetében beállítás szerint is adott a 300 megabit/sec kapcsolati sebesség? például a channel width esetében 40 megahertz kell a 300-as kapcsolathoz, 20 megahertz esetében csak a fele megy át!

[ Szerkesztve ]

(#933) Doosa válasza kali (#930) üzenetére


Doosa
aktív tag

Mire gondolsz pontosan?
A gépnek biztos, hogy vinnie kéne többet mert azt másnál már teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#934) v.attis válasza kali (#932) üzenetére


v.attis
őstag

Adott minden: a megabiteket állíthatom 0-300 között, a megahertzet meg auto, 20 és 40 között. Sajnos a wifi kártyámról semmit nem tudok kideríteni, de a routerrel majd holnap kitalálom mit tud a gép wifije. Addíg állítgatom CSAK 'n'-es módban, amíg meg nem makkan a net.

(#935) kali válasza Doosa (#933) üzenetére


kali
legenda

arra, hogy a wifi átviteli sebesség ingadozása általában nem a router hibája, hanem a környezeti tényezők zavarnak be, pláne akkor, ha elégtelen a beállítás, például nem megfelelő csatrona van beállítva, vagy alapon van hagyva! a gépedet hiába teszteled máshol, más környezetben, nem kizárt, hogy azt a router - adott beállításokkal - a te környezetedben elhelyezve, már teljesen más eredményt kapnál! mindig adott környezeti tényezők függvényében kell beállítani a routert, lehetőleg nem használt csatornára, de a legjobb az, ha adott csatorna szomszédos értékei is szabadok! sajnos az is benne van a pakliban, hogy most beállítod, aztán egy ideig megy is frankón, de később az egyik szomszédod beállít egy új wifi hálózatot, amelyik a tiéddel azonos - vagy szomszédos - csatornán működik, és az máris beakaszthat a te wifi hálózatodnak, tehát érdemes néha ellenőrizni a környezetet, például ezzel az alkalmazással; link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

v.attis; amennyiben az ellenoldal is 300-as, úgy próbáld majd ki 40 megahertz beállítással is!

(#936) Larodar


Larodar
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nem rég vettem egy WDR4300 routert és olyan dolgokat produkál, hogy bizonyos időközönként ki és be kell kapcsolnom, hogy újra legyen net rajta.
Ez a router az emeleten van, a földszinten van egy régi netgear, a tp link arról a routerről kapja utp kábelen a netet a wan portjába.
Ötlet mi lehet a gond?

Impossible is nothing!

(#937) kali válasza Larodar (#936) üzenetére


kali
legenda

a hibajelenség részletesebb leírásával segítenél, de amit látatlanban tippelni lehet;
- utóbbi router wan port kapcsolatának nem megfelelő beállítása (dynamic ip kell)
- ütközik a két router elérési ip címe, vagy a dhcp által kiosztott ip címek tartománya
feltétlenül kell neked a két külön alhálózat? úgy is használhatod, hogy utóbbi routeren kikapcsolod a dhcp szolgáltatást - ekkor csak a két eszköz elérési címét kell ellenőrizni, hogy ne legyen ütközés -, és a netgear lan portjából érkező kábelt a tp-link lan portjába dugot, tehát utóbbi csak switch módban fog működni, a netgear dhcp fog ip címeket kiosztani a tp-link routerre csatlakozó eszközöknek is!
amennyiben marad az eredeti bekötés, úgy például ilyesmi felállás kellene;
netgear router;
elérési ip cím; 192.168.0.1
dhcp tartomány; 192.168.0.10 - 192.168.0.x (x > 10)
tp-link router;
elérési ip cím; 192.168.1.1
dhcp tartomány; 192.168.1.100 - 192.168.1.x (x >100)
persze fordítva is mehet!

(#938) Doosa válasza kali (#935) üzenetére


Doosa
aktív tag

Ezeket a köröket én már réges-régen lefutottam, többnyire nem a vakvilágba vagdalkozva szarozok el valamit, mert az tényleg butaságra vall. Kertes házas zónába lakunk és én végigjártam a kertet a szabad csatornák ügyébe és úgy van kiválasztva az ami van. Nem volt nehéz mert 1db wifi van a közelbe amire ha tudnám a jelszót fel tudnék menni, meg van még1 amit a windows fel se ajánl. Rengeteget googliztam ez ügybe, és mindent kiküszöböltem amit csak lehetett és azt belátom hogy létezik az h ingadozik a jelerősség, de mikor 5m-ről 8 meg 5 Mbit-et mérek az azért már kissé túlzás. Amúgy az új típusú routereknek már elméletben meg sem kéne kottyannia a párhuzamos csatornák problémája, legalább is én ezt olvastam, meg ezt támaszthatom alá a paneles tapasztalatokból ahol nemhogy a szomszéd csatornák nem voltak szabadok de az adott csatornán is 2 vagy 3 hálózat volt, de még ott sem voltak ilyen meredek problémák.

(#939) kali válasza Doosa (#938) üzenetére


kali
legenda

a fizika és a matematika törvényeit, még az új routerek sem ugorhatják meg!
nekem is volt évekig tl-wr941nd v3 routerem, meg beüzemeltem belőle több tíz darabot (v2, v3 és v4 verziósat is) és megfelelő beállítás valamint ellenoldal esetén, nem tudok rosszat mondani! az elképzelhető, hogy beleakad az ember egy - valamilyen szempontból - hibás darabba, de az már kevésbé valószínű, hogy a cserés darab is problémás, ráadásul azonos szempontból, wifi esetén ott akkor inkább már az ellenoldal nem okés, vagy maga a környezet!

(#940) Doosa válasza kali (#939) üzenetére


Doosa
aktív tag

Én hiszek neked, ke akkor azt mond meg hogy a lassan 6 éves linksys router a maga G szabványával miért tudja az év 360 napjába a 40mbit et. Tökéletesen ugyan ott ugyanazokkal a gépekkel. Mit tudok még a wifin beállítani hogy az is jó legyen? Mondjuk én a kábeles teljesítménnyel sem vagyok megelégedve nálam az is ingadozik és ez nem egy gépnél úgyhogy nem ott van a gond. Az is lehet h nekem van ezekkel ekkora balszerencsém . :D

(#941) kali válasza Doosa (#940) üzenetére


kali
legenda

a régi linksys router gondolom kábelen tudja a 40 megabit/sec sebességet, mert wifi útján tényleges ugye inkább a felét, vagy kicsivel többet.
látatlanban nem tudok többet mondani annál, amiket korábban leírtam; megfelelő csatorna a lényeg, meg a router és az ellenoldal beállításainak összehangolása, ha az külön szükséges!

(#942) Doosa válasza kali (#941) üzenetére


Doosa
aktív tag

Ellenoldalon mit állíthatok?

(#943) Larodar válasza kali (#937) üzenetére


Larodar
csendes tag

Ezek a beállítások már megvannak, dynamic ip van beállítva a tplink routeren. És a címtartományon is hasonlóan van beállítva nem "ütközik". A switches megoldási lehetőséget most nem tudom kipróbálni, mert nem elutaztam.Közben még felmerült bennem, hogy zegy gépnek mindig a csatlakozásnál fix ip címet ad a router (tplink) ez okozhat ilyen gondot?

Impossible is nothing!

(#944) kali válasza Doosa (#942) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul típusának és az illesztés milyenségének függvénye, hogy milyen beállítási lehetőségeket kínál fel, illetve milyenek a gyári alapbeállítások, de jobb esetben; sávszélesség, üzemmódok, barangolás intenzitása, alkalmi csatorna meghatározása, sugárzási teljesítmény...stb!

Larodar; elvileg nem okozhat gondot a fix ip, ha megfelelően van beállítva, tehát saját dhcp tartományából oszt ki, és az sem ütközik a másik dhcp tartomány értékeivel!
a két router elérési/átjárós ip címe is különbözik, nem csak a dhcp tartomány?

[ Szerkesztve ]

(#945) TIT válasza v.attis (#928) üzenetére


TIT
veterán

Nem kell fizetni mert a 940-es áráért kapsz gigabites routert.
kali:Ne mond már,hogy egy gigabites nem visz át 100-at,akkor minek van?
Nehogymár egy 300-as gyorsabb legyen mint egy gigabites?

(#946) kali válasza TIT (#945) üzenetére


kali
legenda

de mondom, mivel wifi átvitelről volt/van szó, és úgy azonos a modul, 300 megabit/sec jelölésű, ami csak névleges sebesség, annak csak töredéke a mérhető "valós" sebesség, a többi a szükséges körítés, mivel az adatok mélyen csomagolva vannak!
lásd; táblázat - n szabvány (jellemző sebesség)
azt kevered, hogy a 100-as vagy 1000-es (gigabit) jelölés a wan és lan portokra vonatkozik, a 300-as pedig a wifi/wlan sebességre!
nagyon sok régi 100-as router nem viszi át wan -> lan irányban még az 50 megabit/sec sebességű netet, akkor minek van? azért, mert szabványokról beszélünk, és jelölt "elméleti" maximális sebesség csak szabvány, de nem jelenti azt, hogy azt tudja is az eszköz valósan!
amúgy milyen gigabit képes routert vennél a tl-wr940n áráért?

[ Szerkesztve ]

(#947) TIT válasza kali (#946) üzenetére


TIT
veterán

Tp link 1042-est.
Magyarul egyik gigabites router sem tud 100mbitet átvinni(pl.80/25)wifin csak kábelen mert nem ezt hallottam.

(#948) kali válasza TIT (#947) üzenetére


kali
legenda

az azért drágább 2 - 3 e ft-al!
nem jellemző, de sokszor még a teljes 80/25 megabit/sec sebességű internet maximális átvitele sem megy wifi útján, ha a környezeti tényezők vagy az eszközök nem úgy akarják!
hallomásokkal sajnos tele a padlás, de a gyakorlat mást mutat!
nem mondom, hogy lehetetlen a 100 megabit/sec sebességű net "mérhető/valós" átvitele wan -> wlan -> wifi modul útján, de csak nagyon szélsőséges esetekben sikerül, mondhatni csak laboratóriumi körülmények között!
ennek ellenére, én nagyon szívesen megnézem, ha megmutatja valaki, hogy nála miként valósul meg a dolog! :)

[ Szerkesztve ]

(#949) TIT válasza kali (#948) üzenetére


TIT
veterán

Fórumba írták,hogy megy,(sőt még a 300-asra is)akkor felesleges gigás router,elég 4 rongyért egy sima,habár az meg kábelen nem fogja átvinni a 80-at,úgyhogy mégis kell a gigás.Árgépen van 10-11-ért gigás tp link.
Mondjuk a gigás nehogy már ne vigye át 3 méteren belül egy szobába.

[ Szerkesztve ]

(#950) kali válasza TIT (#949) üzenetére


kali
legenda

én nem erőlködöm tobább - feleslegesen -, amit lehetett/akartam, azt leírtam a témával kapcsolatban! :)
talán még annyival egészítem ki, hogy náhény 100-as router átviszi kábelen (wan -> lan irányban is) a 80 megabit/sec sebességű netet, csak azért javasolt inkább ilyen nethez a gigabit képes router, hogy tartalék is maradjon az eszközben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.