Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) -=Valium=- válasza akiss8 (#447) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

admin/admin -ra be kell engedjen a 192.168.1.1-re. Ha máshogy nem, reset után.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#452) -=Valium=-


-=Valium=-
aktív tag

Na.......most azt hiszem sikerült kivégeznem a 741ND-t.
Szépen elolvasom az openwrt oldalán a telepítést, hogy először az openwrt-ar71xx-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin-t kell feltölteni majd az openwrt-ar71xx-tl-wr741nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin-t. Erre mit csinálok???? Fordítva kezdtem :W :W :W
Persze azóta semmi életjel :O :O
A pingre sem válaszol. A csatlakoztatott port ledje világít, de ennél több semmi. :(

Mentő ötlet valakinek???? Vagy mehet a kukába ??

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#453) -=Valium=- válasza riki (#449) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Több, finombeállítási lehetőség, nagyobb tudás. De nagyobb kimenő teljesítményt(hatótávolságot) ne várj.
Ha meg vagy elégedve a mostani tudásával akkor nem ajánlanám, mert eléggé körülményes a beállítása és típusonkét változó, hogy melyik funkciók(beállítások) nem működnek.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#454) -=Valium=- válasza -=Valium=- (#452) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

????

Senki? :O :(

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#455) dany27 válasza riki (#449) üzenetére


dany27
őstag

Hát kapsz pár extra funkciót...

Pl.: HotSpot, részletesebben beállítható tűzfal

Na meg ha beforrasztom az USB csatit, akkor meg még NAS-ként is megy, meg torrent kliensként is... de akár még TV tunert is meg tudok osztani a hálón vele....

(#456) riki válasza dany27 (#455) üzenetére


riki
senior tag

Köszi az infót srácok. Igazándiból,egy átlag felhasználó, ha jó szoftveres tűzfalat használ /cis,pc-tools / és nem szeret az alaplapon matatni,nem nyer semmit ennél a típusnál.Ha jól következtetek. :F

(#457) gomsadi#


gomsadi#
tag

Üdv!

Van egy TP-LINK TL-WR741ND routerem. Hazsnálom, jó, semmig gindom vele. Eddig nem volt :)
A probléma, ami miatt hozzátok fordulok a következő:
Azt tudom, hogy MAC szűrés alapján nem tudom a sebességet korlátozni, ehhez kevés ez a router. WiFi-nél le vettem g szabványra, jelenleg 5.5Mb/s van beállítva. De ez sok, szeretném alacsonyabb sebességre beállítani, viszont ettől kisebb a 2Mb/s, ami "csak 1,5Mb/s tol ki.
Ezt nem lehetne megváltoztatni? Esetleg Custom firmware? kb. 2Mb/s kellen, hogy átmenjen, több nem. Köszi a segítséget előre is.

Have a Lot of Fun!!

(#458) Claude Leon válasza gomsadi# (#457) üzenetére


Claude Leon
senior tag

esetleg "bandwith control"?
dhcp-vel kombinálva, mert ip alapú a szűrés

[ Szerkesztve ]

(#459) -=Valium=- válasza gomsadi# (#457) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

DHCP---->Address Reservation Itt hozzárendelsz a kívánt MAC-hez egy dinamikusan kiosztott statikus IP-címet, aztán:
Bandwidth Control --->Rules List és itt az IP alapján belövöd. :C

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#460) gomsadi# válasza -=Valium=- (#459) üzenetére


gomsadi#
tag

Claude Leon:
Ez nem csak a WAN-ra korlatozza?

Igen, ezt meg tudom csinalni. Es ez a WiFin adja ezt a sebesseget majd? Mert WiFin kapja az illeto, akinek a sebesseg korlatjaat kellene beallitani. Maskent: a bandwith control korlatozas csak erre a kiosztott MAC-IP-re fog korlatozni? Elnezest az ertetlenkedesert, de meg ilyet nem csinaltam!

Have a Lot of Fun!!

(#461) gomsadi# válasza -=Valium=- (#459) üzenetére


gomsadi#
tag

Claude Leon:
Ez nem csak a WAN-ra korlatozza?

Igen, ezt meg tudom csinalni. Es ez a WiFin adja ezt a sebesseget majd? Mert WiFin kapja az illeto, akinek a sebesseg korlatjaat kellene beallitani. Maskent: a bandwith control korlatozas csak erre a kiosztott MAC-IP-re fog korlatozni? Elnezest az ertetlenkedesert, de meg ilyet nem csinaltam!

Have a Lot of Fun!!

(#462) gomsadi# válasza gomsadi# (#461) üzenetére


gomsadi#
tag

Keszen vagyok. Megvan az ip az adott mac cimhez. A korlatozas is kesz!
Viszont ezzel kapcsolatban lenne egy-ket kerdesem. A portoknal muszaj beirni, vagy ha uresen hagyom akkor minden protra? A sebessegnel ha a minimumot hagyom nullan az azt jelenti, hogy 0 es 2000kbps kozott megy a sebesseg, amennyit epp eler?? Koszonom amugy, teljesen kezenfekvo a dolog.

Have a Lot of Fun!!

(#463) -=Valium=- válasza gomsadi# (#461) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Wifin és lan-on is ezt a sebességet fogja adni. wan-->lan. Hogy a helyi hálón belül is ez lesz-e azt nem tudom de szerintem ott menni fog teljes sávszéllel.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#464) gomsadi# válasza -=Valium=- (#463) üzenetére


gomsadi#
tag

Igen, megy a teljes sávszél mindenhol, csak a korlátozott IP-n nem! Köszönöm, működik, tesztelve :DD :R
Egy kérdésem van még... csak statikus IP-t képes így kezelni, vagy tartományt is megadhatok neki?

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#465) -=Valium=- válasza gomsadi# (#462) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

ha mást nem add meg az 1-65535 tartományt, pontosabban az összes portot.

igen akkor lessz 0-2000kbps :)

ha minimumnak monjuk 1000kbps-t állítanál akkor ha adott pillanatban többen is lógtok a routeren akkor is min 1000kbps fog jutni neki a többiek rovására :)

[ Szerkesztve ]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#466) -=Valium=- válasza gomsadi# (#464) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ha az address reservationban a külömböző MAC hez szép sorjában rendeled az IP címeket akkor azt a tartomány kell megadni a Bandwidth Control Rule Settings-ben :C

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#467) -=Valium=- válasza gomsadi# (#464) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ez a nem statikus IP (a klasszikus értelemben) hanem ugyanúgy DHCP-vel osztott dinamikus cím, csak az adott MAC-című eszköznek mindig ugyanazt az IP-t osztja ki.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#468) -=Valium=- válasza gomsadi# (#464) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

De ennek az egésznek csak úgy van értelme, ha MAC szűrést is beállítasz a routeren, mert a furfangos felhasználó átírja a saját MAC címét és máris nem lesz korlátozva. :Y

[ Szerkesztve ]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#469) gomsadi# válasza -=Valium=- (#468) üzenetére


gomsadi#
tag

Koszonok szepen minden segitseget, ez igy mar teljesen vilagos! Igy teljesen jol be fogom allitani, es a mac szurest mar terveztem, szoval a hetvegen meg csinalom.
Hogy igy elmelagyaraztad, nem is bonyolult, pedig keresgettem mar megoldast:)

Have a Lot of Fun!!

(#470) gomsadi# válasza -=Valium=- (#466) üzenetére


gomsadi#
tag

Itt a bibi, nem olvastam figyelmesen! Minden kész, működik, frankó, legközelebb már nem lesz gond. De azt, hogy tudom megtenni: 1 MAC címhez több IP... ne csak ez az egy IP legyen hozzá rendelve?!

Have a Lot of Fun!!

(#471) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

óvatosan a MAC szűréssel, elég csak kicserélned a saját csatolódat, máris resetelheted az egészet, mert vagy nem találod, hova jegyezted az elfogadott MAC-eket, vagy a driver nem támogatja az átírást.

u.i. miért is kéne egy MAC-hez több ip?
(ha egyidőben több u.a. MAC egy hálózatban, annak lehet furcsa eredménye)

[ Szerkesztve ]

(#472) gomsadi# válasza Claude Leon (#471) üzenetére


gomsadi#
tag

Ez nem fog mostanaban valtozni, telefonok. A konfiguraciot geprol vegzem, otthonrol.

Erre gondoltam en is, csak tartomanyt szerttem volna megadni, hogy a "statikus" IP-tol megszabaduljak.

Have a Lot of Fun!!

(#473) -=Valium=- válasza gomsadi# (#472) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Miért akarsz szabadulni tőle?
Mi baj van vele?

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#474) gomsadi# válasza -=Valium=- (#473) üzenetére


gomsadi#
tag

Szeretném, ha 120 percenkét változna, nem nekem fontos, hanem az illetőnek... azt ne kérdezd miért, mert ő nem mondta, de én sejtem. ;)

Have a Lot of Fun!!

(#475) -=Valium=- válasza gomsadi# (#474) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

ahhaaa.......igy már értem :)

Attól tartok, ami ilyesmit tud, az már nem ebbe az árkategóriába tartozó router. Ha egyáltalán van olyan ami, ilyesmit tud. Mert lássuk be.....egy átlagfelhasználónak mi szüksége lenne ilyen beállításra? Ezért nem is tartalmaz a firmware ilyesmit.

De közben most jut eszembe....nem tudom pontosan miért akarja az IP cím változást, mert kifele úgy is csak a router IP címe látszik. Az pedig nem fog változni.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#476) gomsadi# válasza -=Valium=- (#475) üzenetére


gomsadi#
tag

Ezt elmagyaraztam neki, de ebbe kenytelen lesz bele nyugodni! Ennyit benyel es kesz:)
Sikerult frankon konfiguralni, koszonom ismetelten:)

Have a Lot of Fun!!

(#477) tico999


tico999
csendes tag

Üdvözlet!

Nem tudom valaki találkozott-e következő problémával a TP-LINK TL-WR741ND típusú routernél. Wireless hálózaton 5-6 perc után mindig lelassul a sebesség 5-10%-ra és úgy is marad amíg újra nem bootolom a routert. Ez a hiba egyetlen esetben nem fordul elő, ha kikapcsolom a wireless biztonságot. Akkor akár hetekig normálisan megy. Már minden más beállítást próbáltam de csak akkor működik rendesen ha ha a Wireless Security ki van kapcsolva. Amint valamelyiket bekacsolom beállítom (WPA, WPA-PSK) 5 perc múlva már csak 10-15kb/s-el megy a vezeték nélküli (vezetéken látszólag jól megy ilyenkor is). Most marad az hogy nincs wireless security és MAC szűréssel csak a nálunk lévő gépek vannak engedélyezve.

(#478) #16695808


#16695808
törölt tag

DoS Vagy DDos menüpontot érdemes bekapcsolni, és egyáltalán mi az? TL-r460 routerem van.
A tűzfalat bekacsoltam az elég?
A másik kérdésem hogy ezzel a routerrel lehet-e olyat csinálni, hogy MAC cím alapján korlátozni a netet mondjuk, hogy este 11-től reggel 7-ig ne legyen net azon a gépen.

(#479) #16695808


#16695808
törölt tag

Szeretnék egy olyat csinálni hogy van 2 gép a (tl-r460-as) routeren, ha a saját gépnek beállítok egy fix belső ip-t (192.168.1.100), és a második gépnek is (192.168.1.101) az Address Reservation-ben (összerendelem őket). ezesetben akármelyik lan-ba dugom ugyanazt az belső ip-t kapja amit beállítottam?
A másik amiért ezt csinálom, mivel a router nem tud mac alapján időkorlátozást csinálni (pl: este 11-től reggel 8-ig ne legyen net). így más megoldás kell.
A kérdés: működhet-e az a megoldás amit most leírok?
Firewall -> Enable IP Address Filtering -> modify an IP Address filtering entry
és a itt beállítanám hogy mindent tagadjon meg este 11-től reggel 8-ig.
egy kép a menüpontról, itt olyan segítség kéne hogy miket és hogyan töltsek ki.

És ami a legfontosabb működik-e ez így?

(#480) #16695808 válasza #16695808 (#479) üzenetére


#16695808
törölt tag

vagy lehet hogy összerendelni a mac-ip-t ezzel kell...???
IP & MAC Binding→Binding Setting
igazából nem tudom erre is várnék valami választ.

(#481) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Ma vettem egy 743ND-t és a legfrissebb szoftot feltenném rá:
[TL-WR743ND_v1_110829]
de letöltés után nem tudom megnyitni a rar-t. Van akinek sikerült és én vagyok a béna, vagy hibásan tették fel?

(#482) Claude Leon válasza arnyekxxx (#481) üzenetére


Claude Leon
senior tag

nézz bele, de már a mérete alapján is gyanús lehetne.

Server Error
404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

(#483) arnyekxxx válasza Claude Leon (#482) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ehhh, GYP-s vagyok fileméretet nem is néztem.

(#484) Gabee8 válasza arnyekxxx (#481) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia!
Nekem is van 743ND routerem csak nem müködik a AP/Client módban a wifi vétel.
Szórni szór de venni nem vesz antennával. Gyengén fog némi jelet de bármilyen antennára sem reagál. Router módban szépen szór antennával is. Nálad van ilyen probléma nekem ez a 2-ik ami ilyen :(
Üdv.

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#485) arnyekxxx válasza Gabee8 (#484) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem tökéletesen veszi a másik wifi jelét és sugározza is, mondjuk nem ap-client hanem repeater módban használom, ap-clientben nem jöttem rá, hogy netet miért nem ad de maga a wifihálozat az létrejött.

(#486) Gabee8 válasza arnyekxxx (#485) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Köszi a választ!
És antenna nélkül változik a signal?
Sajnos nekem 1-2db max. Antenna nélkül.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#487) arnyekxxx válasza Gabee8 (#486) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem tudom, de nem is tervezem leszedni az antennát. Az autómról se szedem le a felniket kipróbálni, ugy hogy megy.

(#488) G0m3z03


G0m3z03
csendes tag

Sziasztok!

Tudom hogy erre van egy másik topic de nem válaszol senki semmit.
Nekem olyan gondom lenne,hogy wifin keresztül 1 laptopon van net a másikon nincs.
Diginet ritmo dinamikus,a routerba(tp-link wr340gd) már meg volt a clonozás az egyik laptop tud kapcsolodni win 7 tel a másik xp -s nem de a router látja laptom meg azt írja nem tud csatalkozni egyszerü wep titkositást használtam hozzá, kábelen keresztül még nem volt lehetöségem kiprobálni mert késön derült ki hogy nincs az illetékeseknek majd legközelebb de voszont a cél az lenne hogy mind a kettö wifin ketyegjen.

Remélem van valaki aki tud ebben segíteni nekem.
Elöre is köszönöm!
Akár ide is lehet válaszolni Gomezzz23@hotmail.com
Csak segitsen valaki:D

(#489) arnyekxxx válasza G0m3z03 (#488) üzenetére


arnyekxxx
veterán

más hálózatra tud csatlakozni az xp-s gép? Próbáltátok egy livelinuxal, hogy megy-e? XP eredeti, sp1-2-3 vagy blood steve edisön?

(#490) AccessDenny


AccessDenny
csendes tag

Ilyen hibával találkozott vki tp-link TL-R460 routernél?

DHCP megy, internet megy, reset gombra rá se pukizik ha nyomom a világvégéig akár
Esetleg vmi ötlet hogy hogy mit kezdjek vele?

(#491) G0m3z03 válasza arnyekxxx (#489) üzenetére


G0m3z03
csendes tag

Az még nem lett probálva,nem az enyém szerintem nem eredeti sp 3 asszem mert azt valahol láttam vacakolás közben.Söt még kábelem se volt egy kis férre értés miat,mert azt mondták van aztán még se de erröl már nem soká lesz infom.

(#492) AccessDenny válasza G0m3z03 (#491) üzenetére


AccessDenny
csendes tag

Kösd össze kábellel, vagy egy próba erejéig kapcsold ki a titkosítást a wifin. A windows néha nem szereti a beállított wifi jelszót ha rövidebb 13 karakternél.

(#493) automATIc


automATIc
csendes tag

Helló!

Vásároltam egy TP-LINK tl-wr741nd típusú rootert, és nem tudom beállítani static ip-re, mert mindig kiírja ezt:

Error code: 5008
WAN IP address and LAN IP address cannot be in a same subnet. Please input another IP address.

ip addr 192.168.1.8
subnet mask 255.255.255.0
default gateway 192.168.1.1
preferrer dns server 203.99.163.240
alternate dns server 202.125.132.12

Valaki segíthetne! PLS!!! Előre is köszi.

(#494) automATIc válasza automATIc (#493) üzenetére


automATIc
csendes tag

Sikerült megcsinálni mindent. Lefut a telepítő is hibátlanul, de nincs net kapcsolat még mindig. A hibakereső azt írja, hogy nem tud kommunikálni a dns kiszolgálóval.

(#495) automATIc válasza automATIc (#494) üzenetére


automATIc
csendes tag

Reseteltem a rootert, quick setupban beállítottam static ip-vel. Mindenre ok-t ír ki de net még mindig nincs. Firmware frissítés jó ötlet?

(#496) Tosee válasza automATIc (#493) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Leírnád mi indokolja, hogy static ip-re állítod? (a hibaüzenet pedig arról szól, hogy a lan és a wan ip egy tartományban van, és adj meg másik ip-t) Melyik szolgáltatónál vagy?
És ezek a dns címek?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#497) automATIc válasza Tosee (#496) üzenetére


automATIc
csendes tag

Helló!

Fibernet a szolgáltatóm, és az autodetectnél ststic ip-t írja ki. az error megoldódott mikor a saját ip-m adtam meg neki, de net még most sincs rooteren keresztül. Pedig a telepítő is végigfut.

(#498) automATIc válasza Tosee (#496) üzenetére


automATIc
csendes tag

A dns címeket meg a hibaelhárító írta ki.

(#499) Tosee válasza automATIc (#497) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor... ha jól tudom akkor a fibernet az invitelhez tartozik és PPPoE kapcsolatot használ!
Network > WAN beállításoknál > WAN connection type: PPPoE
Add meg a felhasználónevet és a jelszót (szolgáltató adja)
Save

ui: telepítőt tedd félre! Böngészőbe 192.168.1.1
admin / admin majd úgy állítsd be a fent leírtakat...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#500) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!
Adott egy TL340GD WIFI ROUTER. Vagy valami ilyesmi a tipusa. Csinaltam egy fw upgradet, azota az osszes led folyamatosan vilagit az elejen. Meghalt. Mit tudok tenni?

Oppo Find X5 PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.