Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kali válasza Anubis_9 (#550) üzenetére


kali
legenda

tl-wr150kit

(#552) Anubis_9 válasza kali (#551) üzenetére


Anubis_9
őstag

Meg is van az oldala. 7600 Ft egy boltban. Lehet meg is veszem du-n. :D Köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#553) Balagex válasza Balagex (#543) üzenetére


Balagex
csendes tag

Fentebbi levelemben látható log alapján tud valaki valamit mondani arra, hogy miért szakadozhat a kapcsolat rövid pillanatokra?

(#554) biega


biega
aktív tag

Van egy 941ND routerem, amin volt már DD-WRT és OpenWRT, majd visszakerült a gyári firmware, de azóta nem kap IP-t a szolgáltatótól. Gyanítom, hogy maradt valami "piszok" a memóriában. Hogy lehet ezt törölni?

(#555) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Az újonnan kicsomagolt TP-Link TL-WR150KIT router hátulján egy eltávolítható cetlin az áll, hogy mielőtt csatlakoztatom a kábeleket, használjam a telepítő CD-t. Miért is kellene bármit is telepítenem magához a routerhez? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#556) kali válasza Anubis_9 (#555) üzenetére


kali
legenda

nem kell a cd, amiről amúgy telepíteni semmit sem kell, csak a konfigurálásban segít, de pont azt csinálja, mint te manuálisan böngésző alól; 192.168.1.1...stb!

(#557) Anubis_9 válasza kali (#556) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, én is így gondoltam, köszi a megerősítést! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#558) riki válasza biega (#554) üzenetére


riki
senior tag

Egy kicsit részleteznéd a tapasztalatokat ,az alternatív frimware használata során. Miért
váltottál vissza a gyárira ? :R
A problémával kapcsolatban meg keresd Intruder2k5, nagy mágusa az ilyen dolgoknak. :K

[ Szerkesztve ]

(#559) biega válasza riki (#558) üzenetére


biega
aktív tag

DD-WRT: gépek között a fájlmásolás sebessége 2-3 nap után visszaesett a tizedére.
OpenWRT: MAC Clone funkció nem akart normálisan működni.

Irodában használjuk, nincs idő bütykölgetni, így visszaraktam az eredeti firmwaret, sokkal kevesebbet tud, de stabilan működik :D

(#560) Té_Zé válasza bull84ghia (#287) üzenetére


Té_Zé
csendes tag

szia..nekem ugyan ez a gondom a ruteremmel(tl-wr542g v4)..van valami megoldás?

(#561) riki válasza riki (#558) üzenetére


riki
senior tag

Köszi a választ. :R

(#562) Claude Leon válasza Té_Zé (#560) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Próbáld másik táppal, jó eséllyel az van a halálán

(#563) Té_Zé válasza Claude Leon (#562) üzenetére


Té_Zé
csendes tag

Világít továbbra is minden rajta..:( küldtem üzenetet emailben...:)

(#564) Johnnybee


Johnnybee
csendes tag

Sziasztok!

Nekem jelenleg van egy WR841ND-m ami egy félre sikerült firmware frissítés után sajnos állandóan újraindul.
Gondoltam, hogy a neten leírtak alapján elkészítem a kábelt és a PUTTY-n keresztül belépve lecserélem a hibás firmwaret.
A PUTTY kommunikál is készülékkel, de sajnos a lefutó parancsok csak részben ismerhetőek fel, mert majdnem minden sorban több a szlovák betű, mint az angolszász :Y
Valakinek van erre vonatkozó tapasztalata?

www.szamitogepek.eu

(#565) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Heló!
A probléma/felvetés a következő. Van otthon UPC-s 30/3 MBit-es netem és otthoni laptopom egy HP Pavilion dv5, míg a céges egy Lenovo R500. Nos az a furcsa van, hogy letöltés (pl. torrentezés) közben észrevehető, hogy a HP "csak" 2,2MB/s-al, míg a Lenovo simán viszi a 3,5MB/s is. Ugyanaz a kliens, TP-Link WIFI-s router (TL-WR841N; 300Mbps) és a speedtest-en egyformát értek el.
Tipp? Hardver lehet a ludas?

(#566) csibor


csibor
őstag

TP-LINK TP941N, olyan problémám van vele, ha torrent vagy nagyméretű egyéb fjlt szedek le vele megszakad a net, csak az újracsatlakozás segít. Ez azóta jön elő mióta n-es az ellen oldal.

[ Szerkesztve ]

(#567) Johnnybee válasza D-Phrag (#565) üzenetére


Johnnybee
csendes tag

A két gépben milyen típusú a hálókártyád?

www.szamitogepek.eu

(#568) D-Phrag válasza Johnnybee (#567) üzenetére


D-Phrag
senior tag

A HP-ben Broadcom 802.11g Network Adapter, míg a Lenovoban Intel WiFi Link 5100 AGN dübörög.

[ Szerkesztve ]

(#569) krealon válasza D-Phrag (#568) üzenetére


krealon
veterán

A HP-ben tehat G-s (54Mbit -> 20-22Mbit hasnos savszelesseg -> 2.2MByte/s) adapter van, tehat nem is lesz gyorsabb. Ld WiFi jellemzo sebesseg oszlop a tablazatban

(#570) Johnnybee válasza D-Phrag (#568) üzenetére


Johnnybee
csendes tag

Tanult kollégám beellőzött, de igen, pontosan ezért kérdeztem :)

www.szamitogepek.eu

(#571) Johnnybee


Johnnybee
csendes tag

Viszont a fentebb leírt problémára nem tud valaki valamilyen okosságot? A "kricc-kracc"-os routerre...

www.szamitogepek.eu

(#572) biega válasza Johnnybee (#571) üzenetére


biega
aktív tag

Putty szerintem rossz kódlappal fut, tedd át UTF-8 -ra.

(#573) sujgojo


sujgojo
csendes tag

sziasztok,
3 TP-link 741ND-t vettem iden es mind a harom elromlott. 2 vel kozuluk az a gond, hogy nem tud konnektalni az internetre. a net ADSL, modemmel remekul mukodik. a router kezelo felulet is elerheto, wireless halo is mukodik, lehet csatlakozni. csak internet nincs.
visszavittem az iponba, elkuldtek szervizbe. 1 honap mulva visszajott, hogy jo. persze tovabbra sem jo.
mit lehet ilyenkor tenni?

(#574) krealon válasza sujgojo (#573) üzenetére


krealon
veterán

A MAC Address clone-ozas megvolt? (Klonozott MAC-kel a router azt hazudja a szlgaltatonak, hogy o a geped. Ez sokszor segit.)

IP cimet kapott a router a szolgaltatotol? Staus -> WAN

System -> System Log-ban van-e timeout vagy error?

(#575) sujgojo válasza krealon (#574) üzenetére


sujgojo
csendes tag

nem klonoztam. hasznaltam mar ezzel a szolgaltatoval es nem kellett klonozni, ment a sajat mac-jevel. a wan statusznal "connecting" -et ir ki es ez orokke igy marad, nem kap ip cimet. a system logot majd ma este megnezem.

(#576) medek3


medek3
aktív tag

Kicseréltük az asztali gépet amihez hozzá volt lőve a szolgáltató ip címe.
Ha újratelepítettem az oprendszert elég volt csak kábellel összekötni a routert és csinálni egy
Clone MAC address-t és minden rendben volt.
Elkértem a szolgáltatótól a címet amit beírok a wan mac address-be majd nyomok egy enter és ekkor megjelenik a Wan- ban a szolgáltató IP címe és lesz internet. Viszont nem tudok MAC clone-ozni mert akkor egy egészen más címet klónoz be és eltűnik a net.
Ráadásul a router főablakja 5-6 másodpercenként villan, mint ha állandóan frissítene vagy nem találná a helyes utat.
A DLNA progi meg egy csomó IP címet felsorol, gondolom a szomszédokét.
Ha lenne valakinek ötlete, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#577) krealon válasza medek3 (#576) üzenetére


krealon
veterán

Ha az uj gep MAC address-et akarod hasznalni, akkor a szolgaltatohoz azt kell bejegyeztetni.

Egyebkent a regi gep MAC addresset (amit a szolgaltatotol elkertel) kell begepelni a megfeleo helyre, majd elmenteni, hogy a router tovabbra is a regi gepednek hazudja magat a szolgaltato fele.

(#578) medek3 válasza krealon (#577) üzenetére


medek3
aktív tag

köszi kipróbálom. Csak hát a régi masina címe már a múlté aszem :)

(#579) D-Phrag válasza krealon (#569) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Köszi a választ.

(#580) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Ma vettem egy TL-WR841ND típusú routert. Ha beállítom a wireless kapcsolatot n-nek, akkor a telefonom (Motorola Defy) nem tud rácsatlakozni, azt írja szétkapcsolt, holott tudni a kellene a n-es szabványt. Van valami ötletetek?

Köszi!

(#581) johnny82 válasza johnny82 (#580) üzenetére


johnny82
őstag

Meg ha beállítom b/g/n mixedre, akkor tök lassú a netem mobilon (olyan 100 Kb/s-al jön le az adat), holott elvileg 40/20 M-es netem van, mai pc-n mérve bőven megvan.

(#582) Johnnybee válasza biega (#572) üzenetére


Johnnybee
csendes tag

Köszi a segítséget, kipróbáltam és részben meg is oldódott a dolog. Azért csak részben, mert a teljes szöveg még mindig nem érthető, de próbálkozom majd tovább.

www.szamitogepek.eu

(#583) sujgojo válasza krealon (#574) üzenetére


sujgojo
csendes tag

megneztem, van timeout meg error:
ERROR Timeout waiting for PADO packets
ez mit jelent? mi mehet tonkre egy routerben ugy, hogy minden mukodik csak a WAN oldal nem?
le is klonoztam a gepemet, bar erre regen sem volt szukseg, de nem segitett
miutan beirom a quick infoban a tcom ppp usr+psw a WAN infoknal a connecting felirat jelenik meg, minden cim a 0.0.0.0 beallitason es az igy is marad

(#584) krealon válasza sujgojo (#583) üzenetére


krealon
veterán

Had tippeljek: D-link DSL-360r tipusu modemed van.
Utanaolvasva a hibauzenetnek, a legtobb helyen a modem csere volt a megoldas.
pl itt es itt

A "rossz" minosegu (zajos) telefonvonalon a modem neha nem gyozi a tempot, amit a router a kapcsolat megszakadasanak tekint (LCP down). Ekkor a router ujra probalja epiteni a kapcsolatot, de a szolgaltato csak bizonyos idokozonkent fogad el kapcsolodasi kiserleteket (tulterheles elleni vedelem).
A megoldas a routeren a
LCP_INTERVAL
PPPOE_TIMEOUT (=4 * LCP_INTERVAL)
ertekek novelese lenne, de ez valoszinuleg nem hozzaferheto a webes feluleten.

A MAC klonozast pedig azert javasoltam, mert az enternet korabban csendben bevezette a MAC cim rogzitest es eltartott egy darabig, mire sikerult kitalalni, hogy ezert nem kapcsolodik a router az ADSL vonalon. (Router nelkul ment, routerrel nem.)

En speciel rutinosan eleve allo helyzetben rogzitem a D-link ADSL modemeket, ha erre lehetoseg nyilik, mert a szellozo nyilasok az eszkoz szelein vannak, igy a termikus aramlas javul a keszulekben (a meleg levego konnyebben kijut), ezaltal kevesbe melegszik, ergo stabilabban mukodik.

Esetleg egy probat megerhet a modem muanyag hazanak kinyitasa a jobb szellozes erdekeben. :R

(#585) sujgojo válasza krealon (#584) üzenetére


sujgojo
csendes tag

nyertel!:)
raadasul akkor kezdodott a baj, amikor nyaron elmentunk szabira, es valamilyen huje gondolattol vezerelve, nem hogy kikapcsoltam volna modemet/routert de a routert ratettem a modemre. mar akkor gondoltam, hogy ez igy meleg lesz, de a hujeseg nem alszik:)
na amikor megjottunk ket het mulva, mar nem ment. gondoltam, oke, a modem beszart, de meglepetesre megis mukodott.
tehat akkor mi a megoldas, ha a szetszedes nem segit? vegyek egy uj modemet? melyiket javasolod? router+modemet tenyleg nem erdemes venni? csak mert kb ugyanannyiba kerul, mint egy sima modem es akkor ezt a routert tudom mashol hasznalni.

(#586) krealon válasza sujgojo (#585) üzenetére


krealon
veterán

Ha nem atallasz barkacsolni, akkor modem processzorara ragasztott hutobordaval stabilizalhatod a helyzetet, illetve ha puposodnak az eletrolit kondenzatorok vegei, akkor azokat cserelni kellene.

Az ultimate megoldas szerintem egy uj modem vetele (a 360r sajna mar nagyon elavult).

Az egybe modem-router dolgot en nem szeretem, mert
- barmelyik resze bekrepal mehet kukaba az egesz
- ha kesobb kabelnetre vagy hasonlora valtasz (ami nem ADSL), megincsak mehet a kukaba az egesz.

Mellete az ar szol egyedul, de ha bele tudsz fektetni par ezrest pluszban, jobban jarsz kulon eszkozokkel. Radasul a sima routerekre konnyebb alternativ firmware-eket talalni, mint OpenWRT vagy DD-WRT.

Konkret modem tipust nem tudok javasolni. Amire feltetlen figyelj (erdemes a szolgaltatot megkerdezni) hogy Annex-A vagy Annex-B tipusu modemet kell-e hasznalni.
A mai eszkozokon altalaban firmware frissitessel lehet valtani a 2 mod kozott, de erdemes eleve a megfelelot beszerezni.

Nalam egy 380t uzemel sok eve (6?) es egyedul az aramszunetek hatarozzak meg az uptime-ot. Termeszetesen fuggolegesen van szerelve a modem es a router is.

(#587) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

941nd boldog tulaja vagyok.
Nncs vele problémám.
Most olvasgatom, hogy vannak DD-WRT firmwire--k

Érdmes ezeket feltenni? LEsz valami egetrengető változás?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#588) kali válasza Elar (#587) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nincs olyan igényed, amit nem elégít ki a gyári firmware, úgy szerintem felesleges... :N

(#589) sujgojo válasza krealon (#586) üzenetére


sujgojo
csendes tag

elso lepesben leszereltem a fedelet es hagytam kicsit hulni, aztan ujraprobaltam. ha hagytam detectalni a kapcsolat fajtajat, akkor dinamikusnak vette es kapott is ip cimet. de internet nem volt, pingelni nem tudtam semmit. ha meg kivalsztottam a pppopt akkor ugyan az mint regen. a kondi nem tunt puposnak.

kozben leteszteltem a routert mashol es tokeletesen mukodik.

elkezdtem olvasgatni a neten es kazalnyi erdekes infot talaltam. vegig olvasom, aztan megprobalok nehany parameter allitasaval a modemmel csinalni valamit. ha nem megy veszek egy ujat, ki is neztem a 1160-at, open linux, biztos jo lesz. erdekes, hogy boltban alig lehet venni modemet, interneten is kicsi a valasztek.

(#590) hightower


hightower
tag

Sziasztok,

Egy TP-Link 941ND routerre próbára föltettem egy DD-WRT firmware-t és mont nem mennek vissza rá az eredeti firmware-ek, tudna valaki segíteni, hogy miért, ill. hogyan lehet mégis megoldani? Köszönöm.

(#591) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

vettem egy TP-Link W8960N routert, merthogy sok jot irtak rola.
Kb. fel orankent megall a WiFi resze 30-60 masodpercre. Ilyenkor egyik WiFi eszkoz sem latja az AP-t, viszont a kornyek osszes tobbi AP-jet igen. Tehat csaka router lehet a ludas.
Firmware frissites volt mar, jo firmware ment ra.
Egyeb otlet?
Esetleg HW hiba?

(#592) tepizoli


tepizoli
tag

Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni. A padláson ami egy sima palatető van nekem fent egy router a típusa: TP-Link WR340GD. Ez egy sima olcso kis egy antennás cucc. A garázsom ahova netet kelett varázsolni kb. 50 méterre van. A jel igy gyenge vagy nagyon gyenge szinten változik. Kaptam kölcsön egy TP-Link TL_WR940N tipusú router .Ez egy 3 antennás drágább model. 11ezer volt. Elvileg azt írták hogy tudja a kiterjesztett hatotávot de ugy érzem hogy ez parasztvakitás mert feltettem a padlásra a másik helyett és a térerő ugyan akkora mint a másikkal. Szerintetek ez mért van ? Rossz beállitás ilyenre gondolok hogy lehet e a menübe állitani a teljesitményt vagy egyszerüen csak tul sokat vártam és nincsenek csodák. Vagy milyen és menniért kell routert venni? Valamint még azt kérdezném hogy az enyémen cserélnék antennát egy ilyenre akkor kicsit jobb lenne a helyzet?

[link]

[ Szerkesztve ]

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#593) szabcsa26 válasza jerry311 (#591) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Hali. Szerintem próbáld meg változtatni a wifi channelt. Lehet hogy összeakadnak a wifi hálózatok a környéken...

(#594) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Sziasztok! Egy TL-WR740N TP-LINK routert szeretnék venni. Esetleg bárkinek tapasztalata az eszközzel kapcsolatban?

(#595) krealon válasza tepizoli (#592) üzenetére


krealon
veterán

A kiterjesztett hatotavhoz megfeleo vevo is kell sajnos.

50m-re maximum nyilt terepen tudsz rendesen sugarozni a bepitett antennakkal.

Esetleg egy repeater lenne a megoldas a garazs ablakba, ahol meg jo a vetel a fo router-rol. A hatranya ennek a megoldasnak, hogy felezi az atviheto savszelesseget.

A linkelt 8dBi-s antenna egy passziv eszkoz, ami az antenna tengelyere merolegesen noveli a jeleroseget. Minel nagyobb az "erosites" annal kisebb szogben erheto el a kedvezo atvitel, tehat ennel az antenanal kiemelten fontos, hogy milyen pozicioban all, kulonben nem hogy javul, de esetleg romlik is a jel a korabbi antennahoz kepest. A TL-ANT2408CL-nel 15 fokos a nyiasszog.

Ha a koltsegvetes megengedi, akkor inkabb valmi iranyitott eszkozzel (pl TL-WA5210G, vagy ubiquiti eszkozok ) kene az atvitelt megoldani.

(#596) krealon válasza jerry311 (#591) üzenetére


krealon
veterán

Meg tudod nezni, hogy a WiFi elszallaskor vezeteken elerheto-e az eszkoz (folyamatos ping-eles ping -t <router_LAN_IP-je>, illetve a System Log-ban talalhato-e a hibara utalo bejegyzes?

(#597) jerry311 válasza krealon (#596) üzenetére


jerry311
nagyúr

krealon
Megoldható. Annyi biztos, hogy a router nem indul újra ilyenkor, mert az uptime nem 1-2 perc.

szabcsa26
Ezen már túl vagyok.

(#598) Claude Leon válasza tepizoli (#592) üzenetére


Claude Leon
senior tag

szerk:látom, krealon fürgébb volt :)

A jelszint attól nem fog változni, hogy 3 antennás, mivel a rádiójelekre ugyanazok az öszzefüggések vonatkoznak.
Esetleg, ha kliensoldalon is megvan a támogatás, az átvitel javulhat a jobb jelfeldolgozástól, de fontos ehhez a kliensoldali támogatás.
Ugyanígy a "kiterjesztett hatótáv" is megfelelő ellenoldali párosodással tud valamennyit javítani, legtöbbnyire a stabilitáson, a linksebesség beáldozásásával.
(pl. normál esetben kapcsolódna 1 mbiten bizonytalanul, erre a kiterjesztett hatótáv visszaveszi 250-500, de stabil kbitre, megfelelő ellenoldali támogatás mellett)

Ha kitüntetett irányról van szó, ne körsugárzóval próbáld, hanem inkább az irányított megoldásokat keresd
(ezt pl. lapjával a kívánt irányba kell állítani)

Megoldás lehet még a jobb elhelyezés, ha van lehetőség valahogy kikerülni a lombozatot, vb.koszorút, az is segíthet valamennyit.

Esetleg a 940-esre van alternatív firmware, ahol valamennyit még hozzátehetsz az erősítéshez, de azzal nem jutsz messzire, mivel egyfelől az a néhány +db nem hoz ugrásszerű javulást, másfelől a dolog kétirányú, így a kliensen is emelni kellene, hogy a "központ" hallja, amit visszabeszél, de erre biztosan nem találsz hacket.
Nekem otthon 2 szoba között is vezetéken megy, mert olyan a geometria.

[ Szerkesztve ]

(#599) medek3


medek3
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy miért villódzik a kezelő felülete a tl-wr 340gd routernek?
Azóta csinálja, mióta reseteltem és újra beállítottam.
Csak lehet valamit rosszul. :W
Olyan mint, ha folyamatosan újra indulna, újra tölti az ablakot csak ilyenkor mindig az ablak tetejére ugrik és ha valamit az ablak alján akarok beállítani visszaugrik a tetejére és annyi a beállításnak.

(#600) fekusz83


fekusz83
csendes tag

Sziasztok!
20 másodenként megszakad a WIFI kapcsolat a router (TL-WR340GD) és a Laptop közt.
Az mindegy hogy a Router webes felületéről vagy az internetről van szó mert minden kapcsolat megszakad és újrakapcsolódik 20 másodperces ciklusban. A kábeles részen ez a probléma nem áll fenn. Kb. 1 éve van meg és most kapott rá erre a szokására.
Esetleg valami ötlet e problémára illetve a megoldására?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.