Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Zolee11 válasza tboy72 (#800) üzenetére


Zolee11
senior tag

Írtam a tp-linknek egy rövid probléma leírást, meglássuk mitet kanyarítanak a dologból. :)

no brain, no problem

(#802) tboy72 válasza Zolee11 (#801) üzenetére


tboy72
aktív tag

köszönöm az infót, majd én is várom a választ

(#803) Zolee11 válasza tboy72 (#802) üzenetére


Zolee11
senior tag

Egyelőre nem jutunk semmire, a szokásos utasítások kezdőknek, így nézzem meg úgy nézzem meg... leírtam a pontos üzemelési feltételeket, persze egyből a utorrent szúrja a szemüket, az okozza valószínűleg... és ha az okozná, akkor miért működik a router tovább?
Csak épp a kezelő felületére nem lehet belépni, és a system led sem villog, amiből következik, hogy valami lefagy a routerben, de az nem a routolásért felelős vezérlő.

no brain, no problem

(#804) krealon válasza Zolee11 (#803) üzenetére


krealon
veterán

Nehany alap kerdes:

Router alapertelmezett jelszava meg van valtoztatva?
WiFi Security WPA2 eros jelszoval (minimum 10 karakter, nem szotari szo) vedve?
A DNS szervernek a router IP-je van a klienseken?
Flood protection ki van kapcsolva a routeren?
Az alapertelmezett LAN IP at van allitva a routeren?

Szerk:
Idozona a System tools -> Time settings-ben beallitva?

[ Szerkesztve ]

(#805) Zolee11 válasza krealon (#804) üzenetére


Zolee11
senior tag

Alap jelszó megváltoztatva, WPA2 bekapcsolva és több mint 10 karakteres a jelszó.
DNS szerver alapbeállításaihoz nem nyúltam a klienseken, majd megnézem, de sztem az alap a router IP címe lesz.
Flood protection-höz nem nyúltam, tehát gyári értéken van.
Az alapértelmezett LAN IP változott a legújabb firmware-el, de az új gyári értéket nem változtattam meg.
Időzónát beállítottam, erre emlékszem.

no brain, no problem

(#806) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy olyan routert ami kezel valamilyen torrent klienst és úgy mint a szokásos, letölt seedel a pc nélkül 0-24óráig.
milyen megoldások léteznek.
úgy raknám össze a rendszert hogy a mostani routerem mögé raknám a routert(új) és ráraknék egy usb merevlemezt (esetleg ha van olyan amiben már van egy beépített az is szóba jöhet)
előre is köszi e segítséget.
ja a ha esetleg gép kell a beüzemeléséhez csak linux áll rendelkezésre

(#807) Claude Leon válasza #16695808 (#806) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Miér nem nast vennél, ha már eleve belső oldalra szeretnéd?
(pl. zyxel-nsa310, az némi buherálás után jobban bírja, mint az usb-s router, ráadásul a plusz külső vinyódat e-satán is rádughatod)
Persze, ha átolvasol a 1043-as topikjába, ott találkozol majd a routeres megoldással, a gyáritól kissé etérő rendszeren.

(#808) krealon válasza Zolee11 (#805) üzenetére


krealon
veterán

Erdemes lenne kiprobalni, hogy megadod az OpenDNS szervereket a DHCP opcioknal (DHCP Settings -> DNS1, DNS2 (optional) ), hogy a kiensek kozvetlenul oda kuldjek a kerest, ne router jatszon DNS proxy-t, mert legeloszor az szokott elszallni.

(#809) Zolee11 válasza krealon (#808) üzenetére


Zolee11
senior tag

Értem, mindenképp meg fogom nézni. Erre gondolsz? Vagy inkább a szolgáltató által adott (ha van ilyen, erre már nem emlékszem, mivel több mint 6 éve vagyok ügyfelük) IP-ket állítsam be?

no brain, no problem

(#810) krealon válasza Zolee11 (#809) üzenetére


krealon
veterán

Igen, az OpenDNS IP-ire gondoltam:

208.67.222.222
208.67.220.220

De a szolgaltato altal megadott is hasonlo hatasu. A lenyeg, hogy ne a router legyen az.

(#811) Zolee11 válasza krealon (#810) üzenetére


Zolee11
senior tag

Beállítottam mindent amit kellett, illetve mondtál, kipróbáltam az OpenDNS-is,majd utána beállítottam a szolgáltató által adottat is, mindkettővel tökéletesen működött. Ugye a System status oldalon az internet kapcsolatnál ott van, hogy mik a szolgáltató DNS szervereinek címei, én eddig úgy gondoltam, ő (router) ezt használja is, nem csak tájékoztató jellegű. De a DHCP oldalon valóban 0.0.0.0 volt mindkét DNS ip cím.

no brain, no problem

(#812) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok!

Egy TP-Link 1043ND routerrel és egy WA801ND Access Pointtal van problémám amiben a segítségeteket kérném.

Korábban egy ősrégi DLink DI-624 routert használtam, de sajnos ennek a lefedettsége nem volt elegendő, ezért megvettem a WA801ND-t. A két eszköz UTP-vel van összekötve, a WA801ND-t beállítottam hogy DHCP-n kapjon IP címet, valamint Repeater módra állítottam + beállítottam ugyanazokat a wifi titkosítási adatokat ami a routeren is van. Az inSSIDer programmal ellenőriztem a dolgokat, tökéletesen látszott a wifi hálózat mindkét része illetve, a lakás azon pontján ahova mindkét eszköz "elért" ott tökéletes volt az átfedés. Minden tökéletesen működött, simán át tudtam sétálni az egyik wifiről a másikra szakadás nélkül.

Mivel a WA801ND nagyon jól működött és a DI-624 is elég régi már, gondoltam beszerzek helyére egy 1043ND-t. Megcsináltam minden beállítást a 1043ND-n, önmagában tökéletesen működik. Ezután csatlakoztattam a WA801ND-t, beállítottam ugyanazzal a módszerrel mint korábban (repeaterként), viszont itt előjött a problémám:
A WA801ND bekapcsolása után látszólag minden ok, de kb 1 perc múlva fejreáll az egész hálózat. Egyrészt megszűnik az internetkapcsolat minden csatlakoztatott (drótos és dróténélküli) gépen, másrészt kb 2-3MB/sec sebességű forgalom keletkezik a hálózatban, olyan mintha valami folyamatosan adatot küldene a vezetékes hálózatról a wifi hálózatra és vissza.
Ha átállítom a WA801ND-t Access Point módra, akkor minden megjavult, viszont így az inSSIDer programban nézve különböző csatornákon adnak az eszközök, tehát olyan mintha két külön wifi hálózatom lenne, bár ugyanazzal a névvel és titkosítással.

A fura az, hogy kipróbáltam egy DLink DIR-855 routerrel is és ott a DI-624-hez hasonlóan minden tökélesen működik, csak sajnos a DIR-855 hatótávja kisebb mint a 1043ND hatótávja, így sajnos az nem megoldás...

Mit csináltam rosszul? :) Ja és a firmware-ek természetesen a legújabbak mindkét eszközön.

(#813) krealon válasza Balage76 (#812) üzenetére


krealon
veterán

Kevered a fogalmakat.
A repeater arra valo, hogy vezetek nelkul kapcsolodj es tovabboszd a fo AP jelet.
Ha kabelesen is osszekotod oket, akkor egy szep nagy hurkot kepezel.

A jo megoldas a kabeles osszekotesre az AP mod. Ilyenkor masik csatornara kell tenni az uj eszkozt, igy a kliensek (notbook, telefon, stb.) a nagyobb terereju eszkozhoz kapcsolodnak automatikusan, es nem zavarjak a masik AP forgalmat.

(#814) Balage76 válasza krealon (#813) üzenetére


Balage76
senior tag

Köszönöm a gyors választ!
Első körben én is a hurokra gondoltam, csak az volt a fura illetve számomra megtévesztő, hogy a DLink eszközökkel a hurok ellenére is látszólag minden jól működött. :)

(#815) krealon válasza Balage76 (#814) üzenetére


krealon
veterán

Lehetseges, hogy a D-link alkalmaz Spanning-Tree Protocol-t (STP), amivel erzekelheto es megakadalyozhato a hurok. A manedzselheto switch-eknel alapertelmezetten be van kapcsolva ez az opcio.
SoHo kategoriaban (ahol ki meretu, igy atlathato a halozat) nincs igazan szukseg hurok felismeresre, ezert nem csodalkozom, hogy erre nem terveztek TP-link-eknel.

(#816) Balage76


Balage76
senior tag

A másik kérdésem az lenne, hogy erre a 1043ND routerre lehet nagyobb/irányított antennát is tenni?
Konkrétan arra gondolok, hogy a három antenna csatlakozó helyére egy ilyet és két db ilyet csatlakoztatok. Ezzel az egyik irányba meg tudom nyújtani a lefedettséget.

(#817) krealon válasza Balage76 (#816) üzenetére


krealon
veterán

Lehet a 1043-ra nagyobb antennakat tenni, de csak egyformakat, mert a 3 antenna kulon-kulon nem mukodik!

(#818) Amoonre1717 válasza Amoonre1717 (#710) üzenetére


Amoonre1717
tag

A megoldás erre:
"Sziasztok.
5 napja vettem egy TP-Link mr 3220 -as 3g routert. A doboza szerint támogatja a telenoros modememt ZTE MF668A-t, gyakorlatilag egyszer tudtam használni még az első nap(5 reboot után). Azóta, a modemet felismeri de dobja is rögtön. Reboot után max eddig jut el. Full reset se segített.
Firmware-t a gyárival (legújabb) is próbáltam meg nem gyárival is de semmi. Mindig ugyanaz. Felismeri a routert és eldobja.
Bin fájl, megoldás lenne, de még nem találtam a modemhez megfelelőt.
Remélem valakinek van valami ötlete."

Az alábbi linkről töltsd le a routerhez az MF668 bin fájlját( még akkor is ha neked MF668A modemed van).
Mikor nincs a routerhez csatlakoztatva a modem ez fel kell neki tölteni.
A beállításoknál legyen deamand-ra állítva a kapcsolat az idő pedig 0-ra.
Pár próbálkozás és menni fog. Áramszünet vagy egyéb hasonló eseteknél sajna nekem kellett várni vagy 2 órát mire megint felkapcsolt. Reboot kell a routernek, ha nem megy.
Kicsit össze-vissza amit írtam, de menni fog. Ha valahol elakadtál akkor írj.

http://www.tp-link.com/resources/compatible/ZTE%20MF668%2319d2_0017_2.zip

(#819) #16695808


#16695808
törölt tag

sziasztok.
van egy LG 32LD350-es tv-m, a filmlejátszás funkció bekapcsolva. nos azt szeretném megcsinálni, hogy valamiféle NAS-t (NAS adapter, stb-t?) a routerrel összekötni és mivel dlna nincs a tv-n (így csak usb-n tud filmeket fogadni) csak usb-n tudom összekötni a tv-vel.(HDMI is van ) remélem érthető. tehát ha filmet töltök a géppel egy külső (vagy bármilyen) meghajtóra akkor a tv azonnal lássa az adott tartalmat.
( a gépen linux van, de ez gondolom nem oszt nem szoroz)
ja és ami még fontos mindezt a mahinát a lehető legolcsóbban kéne megúsznom.
várom a kreatív ötleteiteket.
előre is köszi.

(#820) batagy válasza #16695808 (#819) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Hát így elsőre nem is olyan egyszerű, mint gondolná az ember.

Ugye általában a NAS-okon, router-eken és médialejátszókon ha van USB csatlakozó, az többnyire USB host csatlakozó.
Na most a TV-n is USB host van. Két USB hostot nem szabad direktben összekötni.

Tehát én úgy vélem, hogy az alapfeladat itt az, hogy egy olyan eszközt kell a TV mellé tenni, ami USB kliens (vagy USB slave-nak is nevezik néha) csatlakozóval rendelkezik.

Ez szerintem vagy NAS vagy egy médialejátszó lehet. De ha már médialejátszó, akkor az ugye eleve tudhat DLNA-t vagy Samba megosztásról lejátszást.
Pl az AC Ryan Playon HD2-n van USB client csatlakozó , ha jól látom. De biztos vannak olcsóbb lejátszók is, Egreat palettáján is érdemes szétnézni.

NAS-ból is biztos létezik olyan, de így első körben gondolom az drágább lehet.

SZERK: azt elfelejtettem mondani, hogy ugye akkor az is alapfeltétel, hogy a nevezett NAS-ra vagy médialejátszóra a Linux gépedről tudjál hálózaton keresztül tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#821) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv

van egy 741nd-m lassan 3 éve. eddig minden fasza volt, 80mbit-es digis kapcsolatot oszt meg. 2 gép kábelen, 1(néha 2) wifin G-s kapcsolatban, meg 1-2 android teló.

most már egy ideje azt csinálja, hogy elmegy a net, és resetig még a 192.168.x.x-es cinfig page-t sem lehet elérni. ilyenkor router kihúz,bedug és megint megy. van, hogy 1 hétig nem csinálja, van, hogy naponta kell.

régebben csak 2 gép volt rajta kábelen, meg nagy ritkán 1 noti wifin, de azóta lett +1 lakótárs, meg androidos okostelók. nem mernék megesküdni rá, de mintha azóta csinálná, hogy ilyen sokan lettünk rajta. egyik gépen kb mindig megy a torrent kliens, de nem vagyunk nagy letöltők/feltöltők.

azért lenne, mert kevés ekkora terheléshez a 741-es 4megás memóriája?
vagy próbáltassam kicseréltetni gariban, mert ugye 5 év van rá.

előre is kösz

(#822) batagy válasza kasza blanka (#821) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Hát lehet hogy tévúton járok a gondolatmenetemmel, de azért megkérdezem:
A routeren a részletes loggolás engedélyezve van?

Megmondom miért kérdezem. Mert (csak feltételezem) esetleg előfordulhat olyan, hogyha a loggolás engedélyezve van, akkor ugye a routerben lévő flash terület állandóan írási műveleteknek van kitéve. A flash pedig nem bírja a gyakori írást, és 3 év után esetleg megbuggyan a router. De ez csak egy spekuláció a részemről.... nem tudom van-e tényleg alapja.

(#823) krealon válasza kasza blanka (#821) üzenetére


krealon
veterán

A 741-esnel a 4MB az a Flash-ROM. Az operativ memoriaja az 32 MB.
Egyebkent pedig katt ide.

(#824) krealon válasza batagy (#822) üzenetére


krealon
veterán

A flash teruletre csak a konfig valtozasokat irja, a log-ot nem.

Ha igaz lenne a spekulaciod, akkor nehany honapon belul minden TP-link tonkremenne. :B

(#825) batagy válasza krealon (#824) üzenetére


batagy
őstag

OK! :) Néha vannak ilyen téves spekulációim :B Jó hogy tisztáztuk.

(#826) kasza blanka válasza krealon (#823) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

igaz, 32M. úgy értem az lehet kevés neki, amikor lóg rajta 3-4gép meg 2 androidos teló.

a többi alap. soha nem hagyom 192.168.1.1 admin admin-on, QSS-n soha nem használtam, és alapból wpa-psk, advanced securityben minden ki van kapcsolva.

korábban 50-60 napos uptime-jaim voltak, max kábelrendezgetés meg miegymás miatt lett újraindítva. aztán kb féléve megy ez a hercehurca. kb akkor lett nekem is meg lakótársnak is androidos teló, ami itthon állandóan a wifin lóg.

(#827) krealon válasza kasza blanka (#826) üzenetére


krealon
veterán

A kis SoHo routerekben az elso ami fejre szokott allni, az a DNS proxy. Ennek hatasara megszunik a nevfelodas, amit az egyszeri felhasznalo ugy jellemez: "Nem megy a net".

Ezek utan a hooszu router uptime javaslatomat a kovetkezo keppen modositanam:

A hosszu uptime (es a problemamentes router hasznalat) titka:

- klienseken ne a router legyen a DNS szerver (DHCP server option DNS1:208.67.222.222 vagy a kezi modszer Windows-ra)
- Router alapertelmezett jelszavanak megvaltoztatasa
- WiFi Security WPA2 eros jelszoval (minimum 10 karakter, nem szotari szo, kisbetu-nagybetu-szam kombinacio)
- WPS-t kikapcsolni (WiFi Protected Setup vagy ahogy a TP-link-nel nevezik: QSS)
- Az alapertelmezett LAN IP atallitas

Opcionalisan
- Flood protection kikapcsolasa (torrent altal generalt magas kapcsoltaszamot tamadasnak erzekelheti)
- beallitani az idozonat a System tools -> Time settings-ben

(#828) Claude Leon válasza kasza blanka (#821) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Torrentnél nem a nyagy le+feltöltés játszik, hanem az ezer kapcsolat.
A kliensprogramot be kell állítani rendesen (pl. global kapcsolatokra 200 körül), akkor nem telik be a router puffere a temérdek nyitott szállal.

Tudom, tp-linkék ezt elég minimálban gyakorolják, de ott az openwrt alternatívának azzal már jobban boldogul ugyanez a vas a párhuzamos forgalommal.

Ha legközelebb elmegy a net, próbáld csak a be nem korlátozott torrentes gépet lehúzni róla, lehet, hogy már attól lélegzethez jut.

(#829) kasza blanka válasza Claude Leon (#828) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"Torrentnél nem a nyagy le+feltöltés játszik, hanem az ezer kapcsolat."

ez nyilvánvaló

"A kliensprogramot be kell állítani rendesen (pl. global kapcsolatokra 200 körül),"
az a default, eddig azon volt.

openwrt: még 2-3 éve néztem, de akkor még eléf nehézkes volt 741-re feltenni, nem tudom most hogy van ez, de elég sok téglásítottról olvasni. erre meg még több, mint 2 év gari van.

Krealon: beállítottam a Digi DNS szervereit a két vezetékes kliensen, meglátjuk használ-e.
de a telókon nem tudom hol tudnék neki DNS-t megadni.

(#830) Soma01 válasza krealon (#827) üzenetére


Soma01
veterán

Ezeknek mi köze a hosszú up time-hoz?? :F

"- Az alapertelmezett LAN IP atallitas
- Router alapertelmezett jelszavanak megvaltoztatasa
- WiFi Security WPA2 eros jelszoval (minimum 10 karakter, nem szotari szo, kisbetu-nagybetu-szam kombinacio)"

A többit értem és egyértelmű, szerintem is! :K

(#831) krealon válasza Soma01 (#830) üzenetére


krealon
veterán

Ezek az intezkedesek a script kiddie-k es a netvadaszok dolgat hivatottak neheziteni.

(#832) Soma01 válasza krealon (#831) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt így értem már.

(#833) larryking


larryking
senior tag

Üdvözletem mindenkinek! :R

Az a nagy gondom támadt egy tp-link wr841n-el, hogy openwrt uninstall közben putty-on keresztül rossz firmware helyet adtam meg, így a nagy semmi került rá, így használhatatlan lett. Tud nekem valaki debrick-ben segíteni?

"We'll meet you where the lights are...."

(#834) Soma01 válasza larryking (#833) üzenetére


Soma01
veterán

Ezzel próbálkozz: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd#failsafe.mode
Így újra megpróbálhatod.

(#835) larryking válasza Soma01 (#834) üzenetére


larryking
senior tag

Ez nem megy sajna, ezt tudtam, bekapcs után felvillan az összes led, aztán 3-4 mp után újra, és ez így folytatódik. Szerintem serial kábeles megoldás lesz, de ahhoz sem tudásom, sem eszközöm.

"We'll meet you where the lights are...."

(#836) Soma01 válasza larryking (#835) üzenetére


Soma01
veterán

vargalex-nek írj.

(#837) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy tp-link tl-wr841nd routerem és feltettem rá egy openwrt de nem lehet fel csatizni rá sehogy van ez a putty nevű progi beírom az ip-t rányomok hogy open tölt és kiírja hogy inaktív és nem tudok semmit csinálni rajta se webes felület se putty semmi valami okosság?

(#838) gaborx01


gaborx01
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új routert a héten. Típusa: TP-Link Tl-WR841ND ,
Problémám az lenne, hogy kábelen csatlakozok rá, és kezdeményezek egy skype webcamerás beszélgetést, akkor a partnerem webes képe írtó torz és nem látok belőle szinte semmit. Rá pár percre megszakad az internet. T-home internetem van és soha nem voltak ilyen próblémáim. Próbáltam egy másik programmal amit a webcamhoz kaptam: Logitech Vid HD... felhívom a partnert szar a kép és megszakad pár perc után a beszélgetés.
Másik alkalmazásoknál még nem figyeltem meg a szakadást...

Furcsa dolog ,hogy amikor modemről egyenesen kapcsolódik a net és kivan véve a hálózatból a router akkor semmi hiba. Tökéletes webcamerás kép, és nincs szakadás.

Mi lehet a probléma? Valami beállítás vagy pedig hibás a modell ?

„Sose kívánj több földet, mint amennyit meg bírsz szántani” Móra Ferenc

(#839) mutyi


mutyi
őstag

940n-es routerre fel lehet tenni a dd-wrt-t?

(#840) Alaefin


Alaefin
csendes tag

Sziasztok. Van egy TL-WN781ND pci express es wlan kártyám de sajnos a saját programja nem használható. A win7 ben azt a gondot fedeztem fel, hogy 1 ideig megy rendesen a net meg minden aztán 1* csak lefagy a hálózati és megosztási központ. Semilyen módon nem tudom megnyitni csak ha reselem a gépet. Ennek mi lehet az okozója? Már 3* újraraktam a win7 et abból 2 teljesen külömböző is volt de mind a 2 win7 ezt csinálja.

Éld úgy az életed, hogy ne legyen rajta megbánás!

(#841) Claude Leon válasza Alaefin (#840) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Esetleg nézz újabb driver után, hátha az megoldja.
http://www.atheros.cz

(#842) Alaefin válasza Claude Leon (#841) üzenetére


Alaefin
csendes tag

Köszi a segítséget. Leszedtem frissítettem de ua maradt :( szal valszeg visszatérek a jó öreg xp-hez :)

Éld úgy az életed, hogy ne legyen rajta megbánás!

(#843) L7wy


L7wy
őstag

Lenne egy érdekes kérdésem. Szeretnék egy kis otthoni web szervert csinálni. Erre wamp-ot használnék. A gond ott kezdődik, hogy a saját ip címemet beírva a böngészőbe a router admin oldala jelenik meg a wamp localhost oldala helyett. A hálózat itthon úgy néz ki h van 2 gép, azokból lan kábel, bele egy switcherbe (tp link tl-sf1008d), majd ebbe a switcherbe megy be a router kábelja(TD-8816 (A)). Az a gép amelyiken van a wamp szerver 192.168.1.100. Az admin oldalon Advanced Setup-> NAT->Virtual Server
Rule Application Protocol Start Port End Port Local IP Address
1 HTTP_Server ALL 80 80 192.168.1.100
ezt megadtam, más ötletem már nemigen van. Szóval szeretnék segítséget kapni, hogy bírnám megcsinálni, hogy ne legyen a router admin a saját ip-m címén (a 192.168.1.100-ről elérhető a wamp kezdőoldala, csak a rendes saját ip-ről nem).

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#844) Greenbook válasza L7wy (#843) üzenetére


Greenbook
tag

A routereden állítsad át a webes felület elérhetőségének a portját.
Security-Remote Management
Itt a portot állítsad át egy jóképű 5 számjegyűre amit másra nem használ a hálózatod...
Mondjuk ezt amúgy is érdemes megváltoztatni a 80-as portról...
Ha csak a helyi hálózaton belülről akarod elérni akkor az IP: 0.0.0.0
Ha a wan oldal felől is hozzá akarsz férni akkor az IP: 255.255.255.255

http://csatlakozok.atw.hu

(#845) krealon válasza L7wy (#843) üzenetére


krealon
veterán

A router remote admin portjat tedd at masikra a 80-asrol.

Szerk: lassu voltam.

[ Szerkesztve ]

(#846) L7wy válasza Greenbook (#844) üzenetére


L7wy
őstag

A gond itt kezdődik, hogy nem látok ilyet :P
Ilyen a router adminja(legalábbis kb ilyennek látom, ez 8817, az enyém meg 8816)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#847) mutyi


mutyi
őstag

Most kellene egy 941nd routerre feltennem egy dd-wrt-t, mert nem vagyok megelégedve a gyári jelerőséggel.
Na a kérdésem az lenne, hogy a router alján ver 3.4 áll.
Akkor a sima 3-as bin-t tehetem rá,mert látom van ver 4.0-ás is.
Ha azt tenném fel elcseszné a router, egyáltalán miben más?

(#848) krealon válasza mutyi (#847) üzenetére


krealon
veterán

A jeleroserg nem valtozik az alternativ firmware feltetelevel.

A firmware-ek csak azonos hardver foverziora jok, ha kulon nincs kiemelve, hogy egy firmware masra is rateheto. Ha roszat toltesz ra, akkor lesz egy jo draga papirnehezeked, illetve jobb esetben csak egy resze fog mukodni.

(#849) mutyi válasza krealon (#848) üzenetére


mutyi
őstag

Ok, akkor ha jól értem, ha nekem ver 3.4 van, akkor a ver 3-as firmware-t dobhatom fel rá?
Igazából ha már itt tartunk, akkor egy 940-es router mellé lett véve ez a 941-es,mivel a födém miatt nem látja a lenti rész a jelet, ezért gondoltam WDS-el kötöm össze őket. Egyszer már próbáltam másnál,de akkor nem jött össze,mert hiába lőttem össze a két routert és írta ki hogy kapcsolódott a fő routerhez, egyszerűen nem ment a net azon az eszközön,amelyik a másodlagoshoz csatlakozott.

(#850) krealon válasza mutyi (#849) üzenetére


krealon
veterán

Az hogy a WDS nem jott ossze, en nem csodalom.
A TL-WR940N AR7240 chipsetre epul, a TL-WR941ND v3.4 pedig AR9132-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.